Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 182 od 182

Tema: Radio 101, srijeda, 22.7. u 10,45

  1. #151
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mogla bi se Lana oglasiti.
    ovo svakako potpisujem, za našu Lanu tri pištolja, kako bi ih samo raspametila... već je zamišljam na TV dvoboju s ministrom i tajnikom

  2. #152
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    aenea (napisa):
    Ili im je zabranjeno da govore.
    Mislim da se vrlo vjerojatno upravo o ovome radi. Možda ne direktna zabrana - obično se takvi službeni dopisi zovu "preporuke" ili "upute za ophođenje s medijima" i tak... rekla bi maria71 vibre ser.....
    Činjenica je da im je šef mila nam vlast, a da po šefu koji te hrani ne pljuješ...

  3. #153
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Nisam slusala, ima li gdje link da se cuje snimka?

  4. #154
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ili im je naređeno da moraju pričati samo u smislu kako je zakon odličan pa su zašutili u smislu bunta. Sad još ne znamo što zaista jest na stvari..ali slutim da ćemo saznati, prije ili kasnije

  5. #155
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    jel ima link?

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj Vali prvotno napisa
    Citiraj taca70 prvotno napisa
    Cure, bile ste suuuper.Tata iz Mb Uzasno emotivno,ali bas tako i treba. I sigurno ste primjetile da je dr.R jedini od MPO lijecnika koji se nesebicno bori za nas bez obzira na posljedice dok su se ostali u strahu zabili u misju rupu. Moramo mu se zahvaliti.
    O ovome često razmišljam. Imalo bi puno više učinka kad dr. R ne bi bio jedini kojega možemo vidjeti i čuti po medijima. Zašto ostalih nema? :?
    XXX
    Možda smatraju kako su pisanim priopćenjem ministru nakon sastanka Hrvatskog liječničkog zbora učinili što se od njih očekuje pa više za to nema potrebe. Ali pojedinačni istupi poput ovog dr. Radončića i biologa Kniewald (i dr Bauman je gostovao na TVu) su mnogo snažniji i informativniji za javnost i građanstvo, pa se ja nadam da će i ostali MPO specijalisti izjavama navedeniih dobiti vjetar u leđa. I ja bih jako rado (vjerujem uživala) poslušala što naša draga i nadasve vrlo stručna Lana 4 pištolja ima za reći!

  7. #157
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Tako mi je drago što je i ova emisija protekla dobro (uostalom, od stojedinice nisam ni očekivala da bi mogli kiksati po pitanju naših prava) :D I tako mi je žao što nisam mogla slušati... Je li netko snimio?

  8. #158
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa
    Mogla bi se Lana oglasiti.
    ovo svakako potpisujem, za našu Lanu tri pištolja, kako bi ih samo raspametila... već je zamišljam na TV dvoboju s ministrom i tajnikom
    Ne vjerujem da bi se usudila "gristi ruku koja je hrani" a to je u ovom slučaju nažalost Milinović, ja baš mislim da bi prema njima bila fina i uljudna jer još uvijek radi u državnoj klinici.
    Privatnici se javljaju jer su sjesni da će gubiti pacijente ovim zakonom i ipak rade privatno pa si mogu dopustiti slobodu govora. Sretna sam da se bar netko od stručnjaka javlja i upravo sam poslala zahvalu dr K a sad ću i dr. R

  9. #159
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    ja mislim da su ti naši državni liječnici malo podbacili! da su se svi pobunili, pa makar i pod cijenu plaće/posla i sl., svi zajedno, otpor bi bio veći i jači. i ne vjerujem da bi imali problema u pronalasku novog posla!

  10. #160
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    poučeni reakcijom MZOŠ-a na štrajk studenata, bili bi ludi da nešto probavaju. naša vlada totalno ignorira ljude bez imalo kompleksa jer su "najpametniji" i što im sad netko ima soliti pamet. očito je i da u MZSS ne prate naš forum jer bi se već golem bolje pripremio za nastup u ponedjeljak na HTV-u. osim toga moj je dojam da su u MZOŠ-u super pametne glave u usporedbi s dva predstavnika MZSS koja imamo nesreću stalno gledati u medijima.
    ali to je ionako najčešća bolest naših ljudi koji ponavljaju "što će meni netko drugi solit pamet, kad sam ja najpametniji". vrlo upadljiv sindrom na svim razinama, pogotovo kad se nakon puno godina vratiš "doma".

  11. #161
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ne znam kako bi se mogao bolje pripremiti, sve i da je čitao.. Jedino ga možda ne bi toliko iznenadilo što je Karmen imala famoznu studiju iz Toronta. On izvrdava činjenice i brka pojmove (smatram namjerno)..

  12. #162
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa
    moj je dojam da su u MZOŠ-u super pametne glave u usporedbi s dva predstavnika MZSS koja imamo nesreću stalno gledati u medijima
    ajoj poznajem tamo face jako, jako dobro, ne bih se složila, ali ima smisla! njihov glasnogovornik bar po webu ordinira ko pravi poslušnik i brani svog (sad već) bivšeg ministra!

  13. #163
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    [quote]Ne znam kako bi se mogao bolje pripremiti, sve i da je čitao.. Jedino ga možda ne bi toliko iznenadilo što je Karmen imala famoznu studiju iz Toronta. On izvrdava činjenice i brka pojmove (smatram namjerno)..[/quote]

    ne znam baš.... nisam sigurna..... da je namjerno to što brka pojmove, još bi mu jedan dio oprostila jer bi tad to bila promišljena igra s intencijom i ciljem..... no vrlo providna.......


    Ja osobno sve više mislim da su se upustili u posao kao nestručnjaci, da su ofrlje sve ovo pripremili, da su htjeli progurati ovo i to na osnovu neistina, poluistina, dezinformacija (Polja, Irska, Italija, Njemačka kao uzorne zemlje u kojima se takav zakon već provodi) na temelju činjenice da se može ići na drugačiji način zamrzavanja osim zametaka (yeah right, to je još u fazi testiranja i Bog dragi zna kad će to saživjeti....) ja koliko znam vitrifikaciju je Golem počeo spominjati tek prije koji dan, oh my God......

    a da pritom nisu imali blage veze da su dirnuli osinje gnjezdo, da su dirnuli u gnijezdo stršljena (nas parove) koji se već godinama borimo u kojekakvim okolnostima (bolnicama) s kojekakvim dijagnozama, kojekakvom istorijom bolesti i s godinama iskustva u raznim bolnicama i ustanovama u HR i u inozemstvu, dirnuli su u majke i očeve koji su pomoću MPO postali roditelji, u buduće očeve koji nose veliku tugu u sebi jer još nemaju svoju bebicu, u moju sestru koja na svoj način dijeli moju/našu tugu, u mamu MPO-pacijentice s VV-a koja isto tako zna što joj proživljava kćer iz postupka u postupak, u tatu koji svoju kćer svaki mjesec vodi na folikulometrije, u mnogo nevjenčanih parova, u žene koje ne žele da im se ministar ruga s riječima da ne bi bio ginekolog da se boji žena..... , u žene koje se dižu u 04.00 da bi sjele na vlak i do 07.00 došle na pregled kod svog MPO doktora na S. Duhu i tako svaki drugi dan u postupku, u žene koje su zbog svega toga ostale bez posla.


    Mislim da se ovaj zakon direktno tiče cca 20% populacije fertilne dobi, no mislim da se taj zakon tiče i indirektno gotovo cijelog hrvatskog stanovništva, ja imam mamu, tatu, 2 brata i sestru te njihove partnere... to se u obitelji iz koje sam potekla tiče već 8 hrvatskih građana i bar toliko na muževoj strani (a samo nas dvoje smo direktno pogođeni - sorry JA SAM PODOĐENA JER JE NEPLODNOST ŽENSKI PROBLEM I BOLEST )

    Gospodine ministre, gdje Vam je bio risk manager koji Vas je trebao posavjetovati o mogućim rizicima pri donošenju ovog ridikulnog zakona :?

  14. #164
    molu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    901

    Početno

    Kadauna

    X

  15. #165
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa
    ajoj poznajem tamo face jako, jako dobro, ne bih se složila, ali ima smisla! njihov glasnogovornik bar po webu ordinira ko pravi poslušnik i brani svog (sad već) bivšeg ministra!
    ksena pravi si vrag

    ovo je očito znak da smo mi super

  16. #166
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Joj, kako mi je sad krivo da nisam mogla slusati emisiju. Zar bas nitko nije snimao ?

  17. #167

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    154

    Početno

    RADIO ISTRA

    Sad je bila Karmen - super je! :D

  18. #168

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    154

    Početno

    A sad priča neki idiotski pedijatar koji kaže da NIJE PROČITAO ZAKON, ali kenjobi o pravima djece, bla, bla... Da se o tome ne vodi računa kad se kroz medije priča sve ovo...

  19. #169

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    154

    Početno

    dr. Gojmorac je taj "pedijatar" koji ne želi da se djeca rađeju.

    Evo sad Đurđe Adlešić...

  20. #170
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Možete cure molim vas napisati što kaže gđa. Adlešić, jer sada više ne mogu dalje slušati emisiju

  21. #171

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    154

    Početno

    Ona najavljuje izmjene Zakona na jesen, ako ne padne prije na Ustavnom sudu. Kaže mnogi pitaju zašto tek na jesen, al veli zato jer oni ne zasjedaju tijekom ljeta...

    E, kad sam već kod toga, jel Ustavni sud radi preko ljeta il i oni imaju neku pauzu? :?

  22. #172
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Ma svi moraju malo na more...

  23. #173

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Citiraj Alyssa prvotno napisa
    Joj, kako mi je sad krivo da nisam mogla slusati emisiju. Zar bas nitko nije snimao ?
    Dok se ne nadje snimka, evo sto sam od informacija polovila, pa korigirajte-nadopunite:

    - pitanje - da li je uzeto u obzir misljenje struke kod kreiranja novog zakona: struka - Hrvatska lijecnicka komora, Drustvo za endokrinologiju.. su slali misljenja, no misljenje struke je minimalno uvazeno, malo toga je uzeto u obzir u novom zakonu
    - argument da zakon guraju zbog EU ne stoji - npr. Poljska nema zakon a clanica je EU
    - komentari da stimulacija steti zdravlju zene - nasi doktori koriste blaze stimulacije, a i studije su demantirale stetnost - nema bitne razlike medju stimuliranim i ostalim zenama
    - metoda s zamrzavanjem JS - skuplji medij, reagensi, relativno malo ih ima na trzistu, eksperimentalna metoda; strucnjaci kazu da su takvi postupci slozeniji, skuplji i manje uspjesni - rezultiraju s oko 5% uspjesnih trudnoca, naspram 18-25, pa u nekim centrima i do 30% uspjeha kod postupaka koji dozvoljavaju i zamrzavanje zametaka
    -jos jednom objasnjenja praksa preporucena od strane europske krovne udruge - oplodjivanje stanica, cekanja do 5 dana, vracanja najboljih zametaka, zamrzavanja ostalih...
    - Kniwald je ponovio tehnologijama zamrzavanja se bavimo vec 30 godina no tehnicka priroda zamrzavanja je takva da zamrzavanje JS ima max uspjesnost 6-8% , dok kod zamrzavanja oplodjenih JS s vidljivim genomom daju do 70% sansi... sto se tice kostanja - pacjentice su svjedoci da po drzavnim ustanovama igle, medij, potrosni materijal znaju i nedostajati (dok se nabave preko tendera...) dok je kod privatnika to nezamislivo...jos jednom upozorava da zakon nisu pisali ljudi iz struke - clanci 29 i 31 su u kontradikciji
    - kod stimulacija se ne moze posve predvidjeti kakva ce biti reakcija za svaku pojedinacnu zenu, kada zena patoloski reagira (hiperstimulacija), a ide se na oplodnju 3 JS i nije moguce vracanje zametaka u tom ciklusu, a zakon ne dozvoljava da se zameci zamrznu to je nerijesni PROBLEM - a kod nas je znakovit broj zena ( populacijska karakteristika - dinarski tip - cesce Dalmacija, Hercegovina) koje su sklone PCOSu i burnoj reakciji, pa je velika sansa da se dobiju takvi pacijenti - sto je PROBLEM
    - praksa u Sloveniji - mogu ici na vracanje samo jednog zametka ,jer se ostali zamrzavaju - moze se ici na jednoplodnu trudnocu, siguran zahvat - vece sanse za uspjeh
    - europski centri ne mogu dobiti dozvolu za rad ako nemaju i krioprezervaciju
    - Irska i Poljska - krioprezervacija zametaka je redovna praksa, u Poljskoj se par nakon 3 god. od zamrzavanja zametka se cak moze odluciti i na donaciju zametka drugom neplodnom paru
    - po novom zakonu - kod nas zbog samo jedne vrste tretmana nece svi imati jednake sanse za uspjeh - diskriminira- okvir za tuzbu
    - nas MPO - stara skola, imamo i iskustvo i tradiciju - i kod nas laboratoriji moraju biti kreditirani od krovne europske udruge - backupa krioprezervacijom po tim pravilima mora biti - s novim zakonom mi umjesto korak napred radimo dva koraka nazad

    Emisija je bila odlicna i voditeljica i gosti i cure s pitanjima! Bravo!

  24. #174

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    395

    Početno

    lilium, hvala na sažetku nažalost nisam ulovila emisiju

  25. #175
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    mislim da radio 101 stavlja emisiju dijagnoza na net - neznam link ( i da znam - neznam ga tu stavit ) - probajte uguglat dijagnoza 101 il tak nešt

  26. #176
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    na stranici odisej.hr su stavljene stare emisije dijagnoze - neznam hoće li stavljati i ovu... :/

  27. #177
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    Kadauna, lilium

    potpis

  28. #178
    andrejaaa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    685

    Početno

    Kadauna X

  29. #179
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    samo ću reći jedno: dr.Radončić jedan i jedini, najbolji je!!! :D :D

    on mi je vodio trudnoću, odličan je govornik, bio je savršen kao i Karmen!!!

    ja si sanjam i zamišljam zašto netko ne pozove dr. R. u emisiju na TV-u ma nema toga tko bi pobio njegove riječi, vjrujem da bi bilo odlični i dr. Luči sa VV i dr. Šimunić iz IVF-a !!!

    da se nešto takvo "predloži" HTV-ovcima i Novoj TV????


    joj da mi je vidit facu od Milinovića i nek više kaž tko su (ne)stručnjaci koji su radili na izradi zakona?!

  30. #180
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Doc, HVALA vam od !!

  31. #181
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Kratko da se javim u vezi mog tv nastupa. Naime, prošli tjedan sam dala intreview vezano uz troškove postupaka za emisiju Novac, Nove TV i bila sam jaaaako nezadovoljna sobom, da se sad ne opravdavam zašto, i nema veze. U svakom slučaju, danas smo zakasnili 1otak minuta na tu emisiju, ali smo vidjeli prilog u kojem je rečeno da se zakoni u hr donose bez da se razmatraju posljedice i tu je uđuture spomenut i "Zakon o umjetnoj oplodnji" i samo je Škare Ožbolt govorila, ali o općoj praksi. I sad ne vjerujem da su nas i na početku emisije spominali. Čini se da me je Jure Radić s Pelješkim mostom izbacio Nema veze, bila je to jedna vježba za mene. Drugi put ću biti bolja

  32. #182
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Jelena

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •