Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 138

Tema: Kako prestati dojiti bez osjećaja krivice i grižnje savjesti

  1. #1
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno Kako prestati dojiti bez osjećaja krivice i grižnje savjesti

    Toma ima 16 mjeseci. Dojimo samo prije spavanja i kad se probudimo (izbacio je sam noćne podoje prije mjesec dana)

    Jako voli cikiti i stalno mi gura ruke u maicu da ih barem mazi...

    Moj problem je okolina koja osuđuje, a negdje i ja sama koja bi prestala jer mislim da je dosta.

    Ali kako mu to uzeti i kako biti dovoljno ustrajna da mu nedam opet?

    I on i ja uživamo u dojenju još uvijek, ali htjela bi i novu trudnoću i jednostavno kad kažem "želim prestati" dio mene to hoće, a dio se slomi...

    Kako da mu uzmem ciku, a da nemam grižnju savijesti?

  2. #2
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Smaja, di me nađe

    Mi nikako prestati s noćnim podojima, a ti su mi najgori.
    A vidim da nema šanse da izbacim samo noćne, ili sve ili ništa, tako je to kod P.

    Istovremeno se osjećam krivom što želim prestati jer njemu to puno znači. S druge strane, on će sve teže podnijeti odvikavanje što bude stariji i svjesniji svega, a meni su dvije godine plafon...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    jeste li procitale juulovu kako reci ne mirne savjesti?

    u redu je dojiti dok je mami i bebi gust. kad bebi vise nije gust, ona se ne pita kako ce mama to podnijeti ni je li u redu da prestane kad joj to toliko znaci. kad mami vise nije gust, ili joj dapace smeta, ima pravo reci da je dosegnula svoje granice i da vise ne zeli i ne moze. i ima pravo to provesti.

    dapace, mislim da je duzna prestati kad osjeca da vise ne zeli, jer u protivnom daje pogresne poruke, cini nesto protiv svoje volje. to nije zrtva koju treba pozdraviti, to je gubitak integriteta i gazenje svojih granica. potraje li takva situacija dulje, dojenje ce ostati u sjecanju kao nesto lose, tebi svakako, a vjerojatno i djetetu.

    no odluku treba donijeti bez zadrske i bez sumnje. najprije to treba sebi dopustiti.

  4. #4
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    Cure Hvala

    Angie , ja sam ti jednu vecer kad je po noći tražio bila tak iznervirana da me opet tražio da sam mu samo rekla aja i okrenula se na drugu stranu. on je probao zapomagati (ne plakati) i rekla sam mu noć je idi ajati. i frajer se lego kraj mene i zaspao :shock: i od onda me više nije tražio po noći....

    ivana7997

    stvar je u tome da želim prestati jer mi je isto 2 god plafon i radi nove trudnoće, ali daleko od toga da mi nije gušt... uživamo i ja i moj zec u dojenju...

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    smaja, dojenje ti nije prepreka za iduću trudnoću. Ostalo ovisi o tome kako se ti osjećaš.

  6. #6
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj smaja prvotno napisa
    Angie , ja sam ti jednu vecer kad je po noći tražio bila tak iznervirana da me opet tražio da sam mu samo rekla aja i okrenula se na drugu stranu. on je probao zapomagati (ne plakati) i rekla sam mu noć je idi ajati. i frajer se lego kraj mene i zaspao :shock: i od onda me više nije tražio po noći....
    Ja sam pokušala x puta, ali on se onda toliko ljutito dere da svaki put završimo dojeći.

    A što se uživanja tiče, i ja po danu baš uživam, kad mu gledam onu blaženu facicu.....

  7. #7
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa

    A što se uživanja tiče, i ja po danu baš uživam, kad mu gledam onu blaženu facicu.....
    Joj, nema ljepšeg, a meni je fora kad cica i s rukom jednom me mazi po jednoj, a s drugom na drugoj cici traži radio stanicu

    Moj obožava dojiti stojećki, odnosno ja ležim na boku, a on uvati ovu doljnju, guza u zraku i stoji na nogama...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    smaja, po svemu sto si napisala, nije mi bas jasno, velis da ti je dosta, i da bi prestala, ali imas griznju savjesti, a onda opet ne bi prestala jer uzivas u tome. ne kuzim

  9. #9
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    pa jednostavno je tako...
    u prvom postu sam napisala, dio mene hoće, a drugi se slomi...

  10. #10
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    baš si mislim ovih dana kako ću se pojadati rodama malo...vratili smo se sa mora nakon mjesec i pol gdje smo u međuvremenu proslavili 1. rođendan i nekako mi je došlo dosta sinoć a on ko za inat budi se 100 puta...okej znam, promjena, putovanje, vrućine i sl...ali NE MOGU više...nije mi problem niti dojenje u javnosti, niti preko dana ali ova buđenja po noći...ma kaj po noći- on se budi dok još ja ni ne odem spavat i nitko i ništa ne pomaže osim cike...

    da ne pričam o svom neživotu zbog dojenja, nemrem mrdnut nikam navečer jer ga nema ko uspavat, tati zaspi samo u kolicima ali ovak na rukama nema šanse...

    a ono što je najgore ja uopće ne znam kako da ga uspavam bez cike...sve sam probala, pročitala sve knjige, sve savjete pokušala pretvoriti u praksu...ja mislim da bi bio budan cijelu noć da mu ne dam ciku...on priča, igra se, skače, penje se, smije, plače, trči, juri...kakvo maženje? ili pričanje priča? ne ne i ne...a ja stvarno više ne mogu...mislim da sam dosegnula svoju granicu...i nemam više volje ni živaca....samo kako prestati tj. koja je alternativa za uspavljivanje...nemam pojma!!!

    možda ću zbog toga dojiti do njegove 18. godine

  11. #11
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Grgurova mama, i ja sam tu negdje. Policijski sat je na snazi zimi od 8, a ljeti se da protetgnuti do 9h. I nema alternetive. Pokušala sam ponekad s uvjeravanjem "noć je, cica spava, mama spava, svi spavaju, spavaj i ti, molim te" ali ništa, ona je u nekom polusnu i ako cica zakasni nakon malo kmečanja kreće očajni vrisak, pa ti vidi je li ti lakše dati cicu.

    Bude i tih noći kad se budi bezbroj puta, ali shvatila sam da to bude kao neka faza kad je nešto muči, nekad je ulovi virozica ili prehlada, i to mi je ok da potrpim tih par noći dok joj prođe. Ali u principu kad prođe tih par dana ne siše baš toliko često noću.

    Da, i ja sam isto :? kad čujem te savjete o umirujućim igricama i čitanju pričica (kakve priče??? Nema šanse) prije spavanja. Cica je zakon, a priče možemo slušati i sutra, tako otprilike sugerira dijete. A ona ima 2 godine.

    I ustajanje je nezgodno, ne mogu baš reći da sam neispavana ali kad bih se ja trebala ustati u 5 - 5:30 njoj je baš tad doba za jutarnje cicanje u snu, pa budem na muci jer ako to prekinem probudit će se.

    Ali sve u svemu, alternativu nisam našla, a nasilno prekidanje mi nekako nije opcija.

  12. #12
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa

    Da, i ja sam isto :? kad čujem te savjete o umirujućim igricama i čitanju pričica (kakve priče??? Nema šanse) prije spavanja. Cica je zakon, a priče možemo slušati i sutra, tako otprilike sugerira dijete. A ona ima 2 godine.
    Da, tako je i kod nas bilo dok se uspavljivala na cici. Nikakve priče nisu palile. Tj. čitala sam starijoj, a mala se ljutila

    Onda kad je prihvatila da se ne uspavljuje više sisajući, obožava priče. Al non stop prekida i ispituje nešto

  13. #13
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    smaja, odluku dali prestat dojiti nemoze nitko drugi donijeti nego ti i tvoje dijete. i ne smije donijeti tvoja okolina!!! oni s tim nemaju nista i nemoj da ti se uplicu u to.
    moj sin je prestao dojiti s 25 mjeseci - tada je seka imala tri mjeseca. dakle, dojila sam, ostala trudna i rodila divno malo i zdravo stvorenje. tada mi je bilo jako neudobno dojiti i svog "velikog", pa sam mu objasnila da sada seki treba mlijeko, jer je ona mala, a on moze papati i kobasice i kruha. njemu je to bilo logicno i prihvatio je to. ponekad je znao trazti, ali sam ga posjetila na sta smo se dogovorili i sve 5.
    dakle, ako je samo zbog zelje da ostanes opet trudna, dojenje nije zapreka. a molim te nemoj prestat dojit samo zato sto je to drugima "cudno".

  14. #14
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam Zvjezdicu prestala dojiti kad sam ostala trudna (s njenih 20-ak mjeseci), zato što je to meni postala tlaka. Nisam se uopće grizla; mislim da svaka majka ima pravo donijeti tu odluku.

    Vilenjaka još uvijek dojim, jer meni nije problem, ali i zato što on još uvijek ne funkcionira na verbalnoj razini i ne mogu mu, kao Zvjezdici, objasniti zašto cike odjednom ne bi bilo. Kad bude mogao shvatiti da je cica bolesna/pospana/prazna ili štajaznamšto će kod njega funkcionirati, prestajemo, opet bez grižnje savjesti, jer smatram da sam dala koliko sam god mogla.

    Što se uspavljivanja tiče, iz mog je iskustva najgore prvih tjedan dana, poslije bude čak još i lakše. Možda da probaš uvoditi uspavljivanje bez cice u ustima još dok dojite? (Ja sam to uspjela s Vilenjakom i nikad nisam požalila: malo pocica, da mi pusu i okrene se na drugu stranu da spava, a napominjem da je inače jako živahan.)

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    stvar je u tome da želim prestati jer mi je isto 2 god plafon i radi nove trudnoće, ali daleko od toga da mi nije gušt... uživamo i ja i moj zec u dojenju...[/quote]

    smaja, dojenje ti zaista nije prepreka za novu trudnocu. ja sam dojila i ostala trudna kad je maleni imao 7-8 mjeseci. unatoc zgrazanju mog tadasnjeg ginekologa, nastavila sam s dojenjem i rodila zdravu i veliku curicu, a onda smo samo nastavili tandem. sin je sisao 21 mjesec, a kci mi je sad 19,5 mjeseci i jos uvijek sise. dakle, dojim bez prestanka preko 3 godine. sad smo na dva podoja dnevno - prije spavanja. jos malo i to ce prestati.
    ovo ti je moje iskustvo, ne sugeriram ti nista.
    zelim ti da doneses odluku kojom ces biti zadovoljna!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Kutina
    Postovi
    15

    Početno

    evo da podijelim svoje "friško" iskustvo:

    negdje prije mjesec dana, na moru, smo počeli s uspavljivanjem u velikom krevetu uz maženje i pričanje kojekakvih priča i svega što nam padne na pamet (meni ili mm) i onda bi se on sam u jednom trenutku smirio i lego i pružio ruku da ga mazimo. i tako bi zaspao i onda ga prebacim u njegov krevetić i odspavao bi oko sat vremena (i duže- što je prije bio rijedak slučaj)

    nastavili smo tu praksu i doma i nekako je sam izbacio dnevne podoje jer su mu u principu služili za uspavljivanje. ostali su nam samo prije noćnog spavanja i noćni.

    onda sam prije jedno tjedan dana mu i po noći prestala davati-jednostavno kad se probudio ja sam ga ponudila vodom-on je popio i lego i pružio ruku da pomazim

    i onda je prije tri dana i došla noć kad sam odlučila da se i uspavamo bez cike :D i uspjeli smo! popio si je vodice, malo se bacakao po meni, malo se ljutio, i na kraju opet- legne, ručica i spava :D

    i evo, sad znači tri dana ne doji. ne traži. ja ne nudim. bolje jede. bolje spava-i on i ja i stalno se mazimo! tako da nemam grižnju savjesti!

    sretno svima koji su u odvikavanju!

    i samo da kažem- prije par mjeseci sam i ja mislila da nikad neće prestati i da nema šanse da zaspi bez cike! a onda- ipak može! i nevjerojatno je koliko razumije! ma miš moj mali

  17. #17
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    mamicaM na koji način si mu ponudila vodu? jesi li ga digla iz krevetića? moj ne zna što je bočica a bojim mu se dati na čašu vode u tom polusnu a i ne znam kako da to izvedem u mraku...vodu pije ili iz čaše kad smo doma ili iz bočice jane - sportski čep kad smo vani...

    ali upravo o toj metodi razmišljam danas...i svi mi govore: nestani navečer van- nek se tata snađe...al ja nekako nemam srca...brijem da bi mali urlao do zauvijek :/

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Kutina
    Postovi
    15

    Početno

    GrgurovaMama pa vodu je naučio piti sad po ovim vrućinama iz kljuna onog (kršitelj koda)ovog. Ali to je isto naučio sad nedavno-unazad par mjeseci- i ja mu stalno nudim i stalno hoće. Prvo nije znao-pa sam mu na jedan dan maknula onaj silikonski dio da voda sama curi pa je poslije "skužio" kak to funkcionira!

    E pato ovako izgleda: po noći kad se probudi sjedne ili se ustane-pa ga ja pitam hoće li vode, a on podigne glavu popije si malo i nazad si legne :D ja ga još malo pomazim i dalje spava!

    Ali moram napomenuti da se noćas probudio tek pred jutro u pola 5! i popio vode i odspavao do 7! tako da smo se naspavali!!!!

    I pokušala sam i ja da ga mm uspava, ali na kraju je bolje prihvatio da ja to obavim. Makar i bez cike

    Sretno!

  19. #19
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ja i MM smo razgovarali da bismo krenuli na drugu bebu kad Lara malo poraste, tj. kad "možda" ne bude htjela više cikiti ili kad "možda" kaže neću više ciku ili kad bude imala 3 ili 4 godine ako se ranije ne dogodi druga trudnoća.
    L. doji 4-5 puta danju i kad hoće po noći. I mene jer izluđivalo kad smo putovali oko mjesec dana bilo je to u 5. mjesecu kod mojih u kc pa kod druge bake u B.L. pa je promijenila mjesto, pa krevet, pa spavati nikako i cvilila po noći i držala sisu do 03 sata u noći a u 22 liježe. I ja sam već pomislila odustati, kod kuće zna biti takvih dana da bi stalno cikila po noći, al onda se promijeni pa mislim si prošla je godinu dana dojim pa hoću do dvije dojiti al mislim da ću dok ona to bude htjela, znala reći ne.
    Sad je kasno da ju odbijem a i ne mogu, neću, previše smo vezane dojenjem.
    Već sam navikla na njene faze dojenja i legnem sa njom u 22 sata pa po noći doji kad me čuje da se ja okrenem ili traži u polusnu ciku i tako do jutra. Sad ustaje između 07-08 a prije 2 mjeseca smo bile u krevetu do između 08-09.
    Samo hrabro drage mame


  20. #20
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj mamicaM prvotno napisa
    GrgurovaMama pa vodu je naučio piti sad po ovim vrućinama iz kljuna onog (kršitelj koda)ovog. Ali to je isto naučio sad nedavno-unazad par mjeseci- i ja mu stalno nudim i stalno hoće. Prvo nije znao-pa sam mu na jedan dan maknula onaj silikonski dio da voda sama curi pa je poslije "skužio" kak to funkcionira!

    E pato ovako izgleda: po noći kad se probudi sjedne ili se ustane-pa ga ja pitam hoće li vode, a on podigne glavu popije si malo i nazad si legne :D ja ga još malo pomazim i dalje spava!

    Ali moram napomenuti da se noćas probudio tek pred jutro u pola 5! i popio vode i odspavao do 7! tako da smo se naspavali!!!!

    I pokušala sam i ja da ga mm uspava, ali na kraju je bolje prihvatio da ja to obavim. Makar i bez cike

    Sretno!

    hahah..evo nočašnjeg pokušaja:

    zaspao je oko 22.30 nakon cikanja, maženja, pričanja, opet cikanja- maknula sam ga sa cice još dok je bio napol budan, legao se i zaspao...malo sam pričekala, dignula ga i prebacila u kinbač- u tom dizanju dohvatio je ciku još malo
    spavao je do cca 1 h- sad slijedi show- sjedne on a ja kažem hoćeš vode? ponudim on se smije i traži ciku...okej dignem ga iz kinbača, stavim na sebe i tako zaspimo na nekoliko minuta i opet ga vratim u kinbač...
    do 4 h se budio još nekoliko puta a onda sam poludila i nisam ga vadila iz kinbača nego mu pričala, pjevala i izvodila sve druge kerefeke..on je začudo mirno ležao ali bio budan...dignula sam ga i malo ponosala te mi je zaspao na ramenu...vratim ga u kinbač i opet se probudi ali leži i žmirka...ja mu pričam i on zaspao :D :D :D

    tako je spavao do 6 h kada sam ga stavila k nama u krevet i odkrmio sa cikom do 9 h

    u svakom slučaju- poluuspješno- prilično sam zadovoljna jer sad vidim da je moguća neka promjena

    noćas ću pokušat isto pa ćemo vidjeti...

  21. #21
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ajd da vam se ubacim sa off pitanjem
    mi smo prestali dojiti prije 5 dana. što se događa sa mlijekom, kojeg nema puno, ali osjetila sam ga prvi dan, a sada ga više ne osjećam, koje ostane u cicama? da li se ono samo povuče ili ga potrebno još tu i tamo izdojiti?
    sramim se, ali skroz sam zaboravila kako je to išlo s prvim

  22. #22
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    ajd da vam se ubacim sa off pitanjem
    mi smo prestali dojiti prije 5 dana. što se događa sa mlijekom, kojeg nema puno, ali osjetila sam ga prvi dan, a sada ga više ne osjećam, koje ostane u cicama? da li se ono samo povuče ili ga potrebno još tu i tamo izdojiti?
    sramim se, ali skroz sam zaboravila kako je to išlo s prvim
    Podižem jer i mene zanima!
    Isto zaboravila...

  23. #23
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam jednom ili dvaput izmasirala kvržicu koja se pojavila, ali to je bilo minimalno. Nisam izdajala da ne povećam proizvodnju. Mlijeko sam mogla istisnuti još mjesec ili dva, ali mi poslije prvih dva-tri dana nije predstavljalo nikakav problem tipa zastoja, kvržica, curenja... Možda je stvar individualna a i bila sam trudna.

  24. #24
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    Mlijeko sam mogla istisnuti još mjesec ili dva, .
    misliš par kapi ili više?

  25. #25
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    Citiraj argenta prvotno napisa
    Mlijeko sam mogla istisnuti još mjesec ili dva, .
    misliš par kapi ili više?
    Pa, ne znam, kao što rekoh nisam pokušavala puno izdajati da ne bi došlo do kakve hiperproizvodnje ili upale :/

  26. #26
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    mi smo prestali prije 3 tjedna..ima 27 mjeseci
    već duže nije toliko uživao u cicanju, rijetko je cicao i više bi je navlačio onak i dosade, nije uopće vukao..to je trajalo skoro 3 tjedna, sve me bolilo a on neće pustit po pola sata...

    jedan dan rekla da se pokvarila, namazala se octom i soli da vidi da nešto ne valja i to je bilo to...
    bez ijedne suze...(da je plakao i tražio dala bi mu, ne bi mu to mogla uskratiti)
    još par puta pitao gdje se pokvarila, ja rekla na suncu

    bilo mi je čudno prvih dana, još uvijek mi fale ti naši trenuci, nemam grižnju savjest, cicao je na zahtjev 2 godine....spremni smo bili i on i ja

  27. #27
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ja sam prva 2 dana izdajala 2 puta (možda 10 puta stisnula cicu) i bilo mi je neopisivo lakše...sljedeća 2 dana po ejdnaput dnevno i poslje više nisam...

    sad 3 tj nakon prestanka kad stisnem još mljeko štrcne, al nema napetosti (nisu bile prepunjene ni kvrgave)

  28. #28
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj (maša) prvotno napisa
    još par puta pitao gdje se pokvarila, ja rekla na suncu

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Kutina
    Postovi
    15

    Početno

    pa što se tiče mlijeka- evo moj malac ne sisa tjedan dana- i ja samo navečer pri tuširanju izmasiram malo i malo istisnem i ok mi je. nema kvrga ni zastoja i ujutro popijem šalicu čaja od kadulje (negdje sam pročitala da to smanjuje količinu mljeka pa pijem jer mi je fino)

    a i da kažem da je moj mali bivši sisavac to baš lijepo prihvatio-uopće više ne traži i nekak sve super funkcionira (da pokucam)
    ponekad mi fali dojenje, ali sad se baš puno mazimo za uspavljivanje pa tako nadoknađujem

    kako ide ostalima na odvikavanju? grgurovamama? naši klinci su skoro isto stari

  30. #30
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni su se stvorile kvrge koje su dosta bolne, toliko da ih ne mogu više masirati ni izdajati se. Mogu li se one razgraditi same od sebe ili ih definitivno nekako moram ja? Prošlo je 4 dana od zadnjeg dojenja.

  31. #31
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa
    Meni su se stvorile kvrge koje su dosta bolne, toliko da ih ne mogu više masirati ni izdajati se. Mogu li se one razgraditi same od sebe ili ih definitivno nekako moram ja? Prošlo je 4 dana od zadnjeg dojenja.
    trebala bi ih ili razmasirati ili izdojiti. ja sam nekako najspretnija sa izdajalicom

  32. #32
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    mamicaM- nejde nikako...mislim nije ni da se nešto previše trudim...ja ni ne želim skroz prestat dojiti, ja bi samo prespavala noć...

    čekam jedan vikend kada ćemo MM i ja bit raspoloženi da ga on uspava i bedina preko noći...a ja da nestanem u drugu sobu...ne znam kad će taj vikend doći...možda nikad??!!

    sad mi to izgleda kao nemoguća misija....al vidim da je tako svima izgledalo...pa se malo tješim...

  33. #33
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Evo, prestali smo... Pomoglo je i što smo se odvojili na nekoliko dana (to smo morali jer ja radim, a vrtić je zatvoren). Prvo sam se malo izdajala, a kvrge koje su se nakon toga stvorile su se same i razgradile, taman kad sam se spremala u boj s njima

    Prošlo je bez ikakvih trauma, po noći je bez problema prihvatio bočicu s vodom.

    I drago mi je, i žao mi je...

  34. #34
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Angie75,
    meni još bude krivo, ali eto...
    ja sad polako gledam male nožice... moram priznati da mi sada kad je prestao čak i nedostaje dojenje i sve što s tim ide... do sljedećeg cicoljupca...a onda ću opet "kukati"....

  35. #35
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Andreja
    i ja već gledam bebe...
    Mislim da ću treću stvarno dojiti do škole, jer će mi to biti zadnja beba...
    Bar sad tako mislim :/

  36. #36
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moj Novi jos uvek sisa jer mu je to zaista potreba, a ja znam da bi me grizla savest kad bi prekinuli...
    Ovako se nadam spontanom prestanku (na dobrom smo putu), naravno, bez griznje savesti...
    Izi mi je jos malena beba, o njegovom prestanku ni ne razmisljam. Jedva nesto jede osim mmleka...

  37. #37
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    je... to se i ja pitam. zadnjih mjesec dana moj miš obožava sike, stalno bi sisao. otkriva nove fore, poze... počelo je malo prije 11 mj s dizanjem majice. e, kad je to skužio, stalno traži. sad su nove poze fora. i šaltanje. tri put povuče jednu, pa tri put drugu, pa opet prvu... smije se, baca s jedne na drugu i blesira. jasno je da znači obje moraju biti otkrivene. ako mu samo jednu dam, ljuti se, mora i drugu vidjeti i moći se šaltati.
    bilo mi je slatko, simpatično. i sad nekad jeste, ali mi je i naporno, vani nemoguće/neugodno (zamislite sjedim u kafiću i ne da "fleširam" samo jednu siku, nego da su lijepo obje razotkrivene a gospon se šalta )
    i uopće, ja sam si kontala nakon godinu dana ćemo polako prestajati. sad njemu to očito predstavlja jako puno. kako mogu provesti to prestajanje? kad sam slaba na njegove suze
    i kako da izbacim ovaj ili onaj podoj, kad ih ima milijun i to bez nekog reda...? :/
    naporno mi je, ali evo, moram i to reći, drago mi je da smo i mi došli do produženog dojenja!

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    218

    Početno

    Joj cure... Mi još jako uživamo u cicanju, i sinek i ja. I nije mi naporno, ni po noći, jer se prikopča u polusnu, ali... Ja bih na drugu bebu a menge još nema i bojim se da je neće ni biti dok mališa toliko cica...

  39. #39
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    ja sam kao argenta, N prestala dojiti kad sam zatrudnila-nisam tip za tandem, a osim toga imala sam još jedan razlog. namjera mi je bila, naime, ustabiliti menstrualni ciklus kako bi lakše začela (kod mene je ciklus dok dojim neredovit), budući da smo prvu trudnoću čekali više od godinu dana.

    bila sam načisto s tom odlukom da želim što prije zatrudnjeti (imam dosta godina), pa nisam imala veliku grižnju savjesti, ali ne mogu reći da se povremeno nisam pitala, jesam li svom djetetu uskratila nešto što mu treba.
    moram dodati i to da sam trudnoću planirala, pa sam tri mjeseca prije potpunog prekida počela polagano odgađati i prorjeđivati podoje.

  40. #40
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa
    je... to se i ja pitam. zadnjih mjesec dana moj miš obožava sike, stalno bi sisao. otkriva nove fore, poze... počelo je malo prije 11 mj s dizanjem majice. e, kad je to skužio, stalno traži. sad su nove poze fora. i šaltanje. tri put povuče jednu, pa tri put drugu, pa opet prvu... smije se, baca s jedne na drugu i blesira. jasno je da znači obje moraju biti otkrivene. ako mu samo jednu dam, ljuti se, mora i drugu vidjeti i moći se šaltati.
    bilo mi je slatko, simpatično. i sad nekad jeste, ali mi je i naporno, vani nemoguće/neugodno (zamislite sjedim u kafiću i ne da "fleširam" samo jednu siku, nego da su lijepo obje razotkrivene a gospon se šalta )
    i uopće, ja sam si kontala nakon godinu dana ćemo polako prestajati. sad njemu to očito predstavlja jako puno. kako mogu provesti to prestajanje? kad sam slaba na njegove suze
    i kako da izbacim ovaj ili onaj podoj, kad ih ima milijun i to bez nekog reda...? :/
    naporno mi je, ali evo, moram i to reći, drago mi je da smo i mi došli do produženog dojenja!
    ma skoro će te on prestati pitati kad ste vani, previše su zaokupljeni svime oko sebe

  41. #41
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    eto da javim naše (ne)uspjehe:

    u petak smo odlučili da ja i moje dragocjene cike odemo spavati u drugu sobu...znaći dođemo iz večernje šetnje, papamo, pa se G i ja mazimo i cikimo i ja mu pričam kako moram ići pa-pa ali da sam ujutro nazad a da ako mu to bude preteško neka me zove i ja ću doći...onda odem kroz izlazna vrata i mašemo pa-pa...on se ode nakon tog rastanka kupati sa tatom i nakon toga odu u sobu maziti se i spavati...i za čudo to im uspjeva...probudi se nakon cca 4 sata (to je napredak), tata dođe, da mu vode i pomazi ga, čak ga nekad ni ne vadi iz kinbača ako G ne traži...i ZASPI DALJE...ja dođem oko 7-8 h ujutro na jutarnje cickanje i tako još spavamo do 10.30 h...ssve je bilo super do jučer...jučer je već počeo urlati prilikom mog "odlaska" i nije prestajao...tako da sam se smilovala i spavala s njim...prokužio je naš raspored i vrijeme je da ga malo izmjenimo...

    u svakom slučaju prilićno sam zadovoljna, mada nam je cilj spavanje u komadu kako bi konačno mogli sinu prepustiti sobu i preurediti stan

    eto...vidjet ćemo što nosi današnji dan...ali moram priznati da se MM jako dobro snalazi i jako sam ponosna na njih dvoje budući da sam zadnjih 13 mjeseci isključivo ja bila budna preko noći i uspavljivala dijete...i da...konačno sam se naspavala preko vikenda...

  42. #42
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    Evo vratili se s mora i cicamo sve u 16...
    MM i ja smo se dogovorili da mu necemo još ciku uzeti jer je tako jako voli...

  43. #43
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    smaja, avatar je prekrasan

  44. #44
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    angie

  45. #45
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    smaja - baš mi je drago da ste tako odlučili!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    jeste li procitale juulovu kako reci ne mirne savjesti?

    kad mami vise nije gust, ili joj dapace smeta, ima pravo reci da je dosegnula svoje granice i da vise ne zeli i ne moze. i ima pravo to provesti.

    dapace, mislim da je duzna prestati kad osjeca da vise ne zeli, jer u protivnom daje pogresne poruke, cini nesto protiv svoje volje. to nije zrtva koju treba pozdraviti, to je gubitak integriteta i gazenje svojih granica. potraje li takva situacija dulje, dojenje ce ostati u sjecanju kao nesto lose, tebi svakako, a vjerojatno i djetetu.

    no odluku treba donijeti bez zadrske i bez sumnje. najprije to treba sebi dopustiti.
    Bas si to super srocila. Procitala sam knjigu koju spominjes i sa svime se slazem. Ja stvarno uzivam u dojenju, svo ovo vrijeme. I uvijek mi se cinilo da stvari idu svojim prirodnim tokom, B je nekako sam izbacivao pojedine podoje, s vremenom bi jednostavno prestao traziti, ostali smo na jednom dnevnom (za uspavljievanje) i x nocnih podoja. Ali, dolazi vrijeme kad razmisljam o drugom djetetu i NE ZELIM dojiti u trudnoci pa me zanima kako i kada dodje do toga da dijete pocne spavati noc bez budjenja, mora li se nuzno provoditi neki oblik "odvikavanja"... Savjetovali su mi da ga nosim, ali ne da se, bas se baca natrag prema krevetu i cim ga ponovo legnem namjesti se na bok, izvadi dudu i kuka dok ne udovoljim njegovim zahtjevima Skuzila sam doduse da uspijevam skratiti te podoje nudjenjem vode, a i tako sto mu u jednom trenutku kazem "ajde sada stavi dudicu i spavaj..." - ponekad me i poslusa...

  47. #47
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Samo da dodam impresije, oko mjesec dana nakon prekida dojenja:

    prestali smo s Petrovih 18 mjeseci - i nikad me više nije tražio. Pije mlijeko iz čaše, obožava ga, mi se mazimo kao i prije, možda i više, ako je to uopće moguće.

    Jako sam zadovoljna kako je sve proteklo, glavno mi je u svemu bilo da on ne bude nesretan i nezadovoljan, no ni u jednom trenutku nije pokazao tako nešto. I inače je žderonjica, tako da nije ovisio o mom mlijeku što se glavnine prehrane tiče.
    Čak i kad me vidio ispod tuša, komentirao je njam-njam, ali samo kao informaciju, bez osjećaja i želje da "prione na posao"

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    I ja sam čitala Juula i sve mi to super štima u teoriji, ali u praksi .... :/

    P ima 22 mjeseca i obavezno traži cicu kad dođem doma s posla i onda se još neko vrijeme nacicava. Ako idemo van, ili baki i dedi na dvorište pa se igra, uopće ne misli na to, ali bojim se sad jeseni. Kad sam doma za vikend ili na godišnjem traži cicu cijelo vrijeme. Nije da meni to smeta, ali ne bih htjela dojiti do tri godine, htjela bih prestati za koji mjesec.

    I kaj mi znači ako ja odlučim reći da sam dosegnula granice i ako imam pravo na to, ako ne mogu podnijeti da ostaje bez daha od plača, da vrišti "cicu, cicu" a uporna je do besvijesti i mislim da bi bila u stanju plakati danima.

    Jednom sam ukinula cicanje kad se igramo na podu, nakon što smo par puta to izvodile, a mene su počela boljeti leđa pa sam rekla da to više ne želim. Bilo je plakanja do iznemoglosti, i uz to nije htjela ići pišati iz inata ili ne znam kojeg drugog razloga dok ju već nije počelo boljeti, a onda više nije mogla ili htjela pa smo se ozbiljno zabrinuli. A sve zato jer nije mogla dobiti cicu tam gdje ona hoće a mogla je npr. na podu ili na kauču i to sam joj cijelo vrijeme govorila. Mislim da bi se razboljela da joj ne dam cicu uopće.

  49. #49
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    I ja sam čitala Juula i sve mi to super štima u teoriji, ali u praksi .... :/

    P ima 22 mjeseca i obavezno traži cicu kad dođem doma s posla i onda se još neko vrijeme nacicava. Ako idemo van, ili baki i dedi na dvorište pa se igra, uopće ne misli na to, ali bojim se sad jeseni. Kad sam doma za vikend ili na godišnjem traži cicu cijelo vrijeme. Nije da meni to smeta, ali ne bih htjela dojiti do tri godine, htjela bih prestati za koji mjesec.

    I kaj mi znači ako ja odlučim reći da sam dosegnula granice i ako imam pravo na to, ako ne mogu podnijeti da ostaje bez daha od plača, da vrišti "cicu, cicu" a uporna je do besvijesti i mislim da bi bila u stanju plakati danima.

    Jednom sam ukinula cicanje kad se igramo na podu, nakon što smo par puta to izvodile, a mene su počela boljeti leđa pa sam rekla da to više ne želim. Bilo je plakanja do iznemoglosti, i uz to nije htjela ići pišati iz inata ili ne znam kojeg drugog razloga dok ju već nije počelo boljeti, a onda više nije mogla ili htjela pa smo se ozbiljno zabrinuli. A sve zato jer nije mogla dobiti cicu tam gdje ona hoće a mogla je npr. na podu ili na kauču i to sam joj cijelo vrijeme govorila. Mislim da bi se razboljela da joj ne dam cicu uopće.
    eh, tako sam i ja mislila. ali prošlo je sasvim bezbolno. :shock:
    u sedmom mjesecu, dakle imala je 2 godine i 2 mjeseca, ja sam morala piti neki antibiotik. koji je u principu bio kompatibilan s dojenjem, ali, eto, odlučila sam probati pa što bude.
    ona je tako ozbiljno shvatila tu činjenicu da mama mora piti lijek i da ona ne smije cicu, da nije niti jednom pitala.
    prvih par dana je ponavljala da će ona opet papati cicu kad mamu više neće bubati ali obzirom da je to neki antibiotik koji se pije 15 dana i to je brzo zaboravila.
    jedini problem koji je tada nastao, a zbog kojega sam u više navrata bila spremna joj opet dati cicu, ali ipak nisam, bio je taj da jednostavno nije znala kako zaspati sa mnom i bez cice.
    tako da nam je uspavljivanje navečer trajalo i po par sati. ali nije plakala, nego se vrtila, okretala, skakala - nemam pojma što sve ne.
    da je počela plakati i tražiti cicu, ja bih joj sigurno i dala. ali, ovako mi je bilo bezveze.

    bilo mi je malo žao, ali s druge strane i fora jer se napokon grlimo i mazimo onako za pravo. dok sam dojila, svaki moj pokušaj maženja završavao je njenim cendranjem i cicom u ustima.

  50. #50
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    I ja sam čitala Juula i sve mi to super štima u teoriji, ali u praksi .... :/

    P ima 22 mjeseca i obavezno traži cicu kad dođem doma s posla i onda se još neko vrijeme nacicava. Ako idemo van, ili baki i dedi na dvorište pa se igra, uopće ne misli na to, ali bojim se sad jeseni. Kad sam doma za vikend ili na godišnjem traži cicu cijelo vrijeme. Nije da meni to smeta, ali ne bih htjela dojiti do tri godine, htjela bih prestati za koji mjesec.

    I kaj mi znači ako ja odlučim reći da sam dosegnula granice i ako imam pravo na to, ako ne mogu podnijeti da ostaje bez daha od plača, da vrišti "cicu, cicu" a uporna je do besvijesti i mislim da bi bila u stanju plakati danima.

    Jednom sam ukinula cicanje kad se igramo na podu, nakon što smo par puta to izvodile, a mene su počela boljeti leđa pa sam rekla da to više ne želim. Bilo je plakanja do iznemoglosti, i uz to nije htjela ići pišati iz inata ili ne znam kojeg drugog razloga dok ju već nije počelo boljeti, a onda više nije mogla ili htjela pa smo se ozbiljno zabrinuli. A sve zato jer nije mogla dobiti cicu tam gdje ona hoće a mogla je npr. na podu ili na kauču i to sam joj cijelo vrijeme govorila. Mislim da bi se razboljela da joj ne dam cicu uopće.
    eh, tako sam i ja mislila. ali prošlo je sasvim bezbolno. :shock:
    u sedmom mjesecu, dakle imala je 2 godine i 2 mjeseca, ja sam morala piti neki antibiotik. koji je u principu bio kompatibilan s dojenjem, ali, eto, odlučila sam probati pa što bude.
    ona je tako ozbiljno shvatila tu činjenicu da mama mora piti lijek i da ona ne smije cicu, da nije niti jednom pitala.
    prvih par dana je ponavljala da će ona opet papati cicu kad mamu više neće bubati ali obzirom da je to neki antibiotik koji se pije 15 dana i to je brzo zaboravila.
    jedini problem koji je tada nastao, a zbog kojega sam u više navrata bila spremna joj opet dati cicu, ali ipak nisam, bio je taj da jednostavno nije znala kako zaspati sa mnom i bez cice.
    tako da nam je uspavljivanje navečer trajalo i po par sati. ali nije plakala, nego se vrtila, okretala, skakala - nemam pojma što sve ne.
    da je počela plakati i tražiti cicu, ja bih joj sigurno i dala. ali, ovako mi je bilo bezveze.

    bilo mi je malo žao, ali s druge strane i fora jer se napokon grlimo i mazimo onako za pravo. dok sam dojila, svaki moj pokušaj maženja završavao je njenim cendranjem i cicom u ustima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •