Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 182

Tema: Problem posvojenje

  1. #51
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Čestitam :D !!!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno Re: re

    Citiraj nebojic prvotno napisa
    hvala dubiii,koliko god nam bilo teško da odustanemo od nje toliko treba biti nesebičan pa gledat na dobrobit djeteta,eto hvala Bogu pa se cijeli taj rizik okrenuo nama u korist.eh sada samo da je to isčekati da nam kažu da dodjemo po nju.......e da a sad medjutim imam drugi problem,ustvari nije problem nego nešto što moram savladati,moram utvrditi kako se postavlja dječja sjedalica u auto
    da i ja uskoro vozim našu žabicu u autu.
    moram se i pojadat svima da me je već moja draga izribala
    Kaže poznavajući mene i vidjevši sve posjete kod malene optužila me da ću razmazit malenu,a to je u redu,bar malo zar ne
    ma sigurno će vam ubrzo reći da morate doći po nju i vjerojatno ćete vrištat od sreće ,jer znam koliko je nas iznanadilo kada su nam rekli da dodjemo po djecu.samo što smo mi imali sreću da su naši bili u istom gradu pa smo ih mogli viđati svaki dan.
    u redu je razmaziti dijete,mi smo ih isto malo razmazili,nije sada da im damo sve što im se prohtije,ali npr. starija K. jako se voli maziti i grliti dok se gleda tv,voli jako pričati što osječa.....

    mislim da ćete i vi biti jako sretna obitelj,stvarno hoćete!!!!!!! :D :D :D :D :D :D čestitam vam i uživate u skoroj budučnosti u troje....

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Problem sa sjedalicom - e to već počinju oni svakodnevni, praktični problemi. To je super!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    mi nismo imali problema sa sjedalicom,posvojili smo malo veću djecu(3 i 6 god.)nama je bio veći problem-robica;ono,jučer nismo imali ništa- danas već dvoje :D :D ,dva mala skakutala.....

  5. #55
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj dubbiii prvotno napisa
    mi nismo imali problema sa sjedalicom,posvojili smo malo veću djecu(3 i 6 god.)nama je bio veći problem-robica;ono,jučer nismo imali ništa- danas već dvoje :D :D ,dva mala skakutala.....
    OT, djeca od 3 i 6 godina bi trebala sjediti u sjedalici. Moja kći od 8 još uvijek sjedi u sjedalici, jer je pojas za nju previsoko smješten.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    zdenka,znam da bi djeca od te dobi trebala biti u sjedalici,ali moja djeca se vežu,a znam i njima je malo povišen....ali mi smo vječiti pješaci pa se više vozimo javnim prijevozom.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    nebojić,je slatkica došla ko vas?šta ima novoga....?????? od nas

  8. #58
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    nije još došla,sada treba proći mjesec dana,to je kao po zakonu da odleži to što je otac potpisao i nakon toga treba čekati još mjesec i pol dana da prodje proces posvajanja ali ja sam napomenuo da nam daju malenu da bude kod nas dok se ti papiri riješavaju,rekli kao jesu da to može tako ali pošto suu tako poletni sumnjam pa sam baš mislio večeras napisati pismeno i poslati im,žalosno je što ih se mora natjeravati i podsjećati.Ipak se tu radi o djeci.

  9. #59
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj dubbiii prvotno napisa
    zdenka,znam da bi djeca od te dobi trebala biti u sjedalici,ali moja djeca se vežu,a znam i njima je malo povišen....ali mi smo vječiti pješaci pa se više vozimo javnim prijevozom.
    Dok su djeca mala, pojas im dođe previsoko, dijelom na vrat, a to znači mogućnost teških ozljeda ako dođe do nesreće. Nemoj se ljutiti zbog mog komentara - mislim da na to treba paziti.

  10. #60
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Nebojic, strpljenja, bolje da sve bude po proceduri.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno Re: re

    Citiraj nebojic prvotno napisa
    nije još došla,sada treba proći mjesec dana,to je kao po zakonu da odleži to što je otac potpisao i nakon toga treba čekati još mjesec i pol dana da prodje proces posvajanja ali ja sam napomenuo da nam daju malenu da bude kod nas dok se ti papiri riješavaju,rekli kao jesu da to može tako ali pošto suu tako poletni sumnjam pa sam baš mislio večeras napisati pismeno i poslati im,žalosno je što ih se mora natjeravati i podsjećati.Ipak se tu radi o djeci.
    možeš se dogovoriti s njima da mala bude s vama ako je ima tko čuvati ili barem preko vikenda(joooj da,opet sam zaboravila da niste u istom gradu),ali možda se možete dogovoriti....
    naše cure su bile u istom gradu gdje i mi pa smo ih mogli viđati svaki dan....to je trajalo malo duže nego što smo očekivali i bile su jako tužne kada smo odlazili tako da su one (mi smo isto tražili)da one budu kod nas i prije nego što se papiri riješe.najbolje razgovarat sa direktorom doma,jer soc.radnice,ahh........... :? :? :?
    ja vam držim fige da je dobijete što prije!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! od nas..................

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj dubbiii prvotno napisa
    zdenka,znam da bi djeca od te dobi trebala biti u sjedalici,ali moja djeca se vežu,a znam i njima je malo povišen....ali mi smo vječiti pješaci pa se više vozimo javnim prijevozom.
    Dok su djeca mala, pojas im dođe previsoko, dijelom na vrat, a to znači mogućnost teških ozljeda ako dođe do nesreće. Nemoj se ljutiti zbog mog komentara - mislim da na to treba paziti.
    zdenka znam da na to treba paziti,ali nisu svi roditelji u mogučnosti kupiti dvoje sjedalice,pogotovo ako su ti sada primanja manja nego prije a troškovi veći za duplo više.........imamo đaka i manja ide u vrtić,tu su knjige,djeca rastu sve više,tenisice,jakne ,odjeća sve to trebaju imati...........
    moraš se odreći nekih stvari da bi njima mogli priuštiti što i drugoj djeci

    nekome je za školsku torbu puno dati 250kn a moraš je imati..........


    ispravi me ako griješim....................

  13. #63
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Dubbii, sve OK, razumijem tvoju situaciju, . Možda se mogu i neke polovne sjedalice nabaviti ili naslijediti od nekog djeteta koje ih je preraslo.

  14. #64
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Nebojic, strpljenja, bolje da sve bude po proceduri.
    vraga po proceduri,kao i do sada.da nismo mi bili aktivni oko svega toga nebi sve tako izašlo,a gdje su oni gledali proceduru kada smo kretali u postupak posvajanja.
    Uvjerio sam se da se sa njima ne može na lijep način,nisu previše zainteresirani za ono što bi trebali raditi a plaćeni su za to,bio sam x puta ujutro kod njih (rade od osam)ja dodjem par minuta prije osam a oni izvana sa pušenja dolaze oho ho poslije osam,to ne zaborave da odu zapalit i pit kavu,a ja kada sam prvi puta zvao da vidim kako postupak napreduje zaboravila je skrbnica poslat papire,kada sam rekao da onda promijene skrbnicu nakon par dana socijalna radnica je zaboravila pitat,kada sam pitao da provjere da li može mala kod nas dok se rješavaju papiri dok traje postupak (ono prije nego su usrali) naravno nije stigla pitat,i da ne nabrajam još primjera jer i meni je bilo glupo ovih par primjera navesti ali da ne ispadne da samo kukam mogu ti ih zdenka sve nabrojati šta sam ih molio i pitao da provjere a ni za jednu stvar me nisu nazvali i obavjestili da li se moze ili ne ili je nešto moguće nego sam informaciju dobio tek kada sam ja ponovo nazvao i to je uvijek bilo ili ne znamo,ili nismo stigli ili smo zaboravili,tako da ako me netko pokušava ubijediti kako eto oni jadnici samo rade svoj posao neka bolje ni ne piše,Ja radim svoj posao za 2400 kn i kada nešto ne daj bože ne napravim nešto na vrijeme(što nije moja krivica jer naravno poslovodja daje kad se šta radi) odmah se ide na to da se odbija sa plače i prijeti se sa otkazima i sličnim glupostima.
    A tko njima šta kaže i tko ih kontrolira? NITKO!!!!!!!
    Zato i rade tako drljavo i jadno,mislim pa ne rade u šumi pa ajd koga briga ako prodam drva il ne prodam.

  15. #65
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Žao mi je što ste naišli na takve inertne ljude. Kad čitam što pišeš vidim kako sam bila sretna oba puta - u centrima u kojima smo posvojili našu djecu držali su se reda i trudili su se.

    Ali glavno da sve bude u redu s posvojenjem, držim fige da malena što prije bude zauvijek kod vas.

  16. #66
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    i mi se nadamo da će konaćno sve biti u redu

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Razumijem frustraciju, pa ti ljudi odlučuju o ljudiskim sudbinama, i kao i inače u nekim javnim službama, nemaš se kome žaliti. A ipak novac za njihove plaće, kakve god da bile ide iz džepova poreznih obveznika.

  18. #68
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    to je čisti bezobrazluk šta oni rade

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno Re: re

    Citiraj nebojic prvotno napisa
    to je čisti bezobrazluk šta oni rade
    imaš pravo to nije u redu od njih,zato samo navaljivajte jer samo tako ćete postići uspijehe i cilj koji sigurno dugo očekujete- .....

    moraš biti uporan u životu jer nitko i ništa ti ne dođe seervirano,šta ne??????????
    od svih nas


    javi nam se što prije sa novim vjestima..........

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Dubbii, sve OK, razumijem tvoju situaciju, . Možda se mogu i neke polovne sjedalice nabaviti ili naslijediti od nekog djeteta koje ih je preraslo.
    u biti imaš pravo .kad nemaš dijete (a želiš)misliš da možeš im dati sve.naravno da moje cure imaju sve ,iako većinom od "druge ruke" .
    od nas

  21. #71
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ svim da malena bude što prije kod Vas a ta administracija to je posebna priča i kod nas u BIH, jadan čovjek kada pođe kod njih, izlude ga do maksimuma.
    Ali držite se, malena će brzo biti kod Vas, kod jedne divne obitelji.

  22. #72
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    e hvala ti rozalija.danas smo bili kod malene,ne možemo isčekati da dodje kod nas,ja sam već sve isplanirao,mislim da će njoj a bogami i meni biti veselo,ja inače volim jako biti razigran pa ajmo reci i budalast kad se zaigram sa djecom,danas smo se sa njom igrali sa nekim autićima što se voze na pedale.e sada joj idem kupiti nekakav autić na baterije pa kroz ulicu ona na autiću a ja na kosilici traktoru (onaj maji maji) i tako dok joj ne dojadi

  23. #73
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: re

    Citiraj nebojic prvotno napisa
    e sada joj idem kupiti nekakav autić na baterije pa kroz ulicu ona na autiću a ja na kosilici traktoru (onaj maji maji) i tako dok joj ne dojadi


    e moj nebojic, izgleda da si i ti dobio "sina", kao i moj tata mene ...

    jedva čekam da budete stalno zajedno

  24. #74
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    izgleda,a neka:svi mi vele koji me poznaju zašto nismo usvojili sina,ali to je toliko nevažno sada kada smo ju upoznali i draže mi je što ne patim od toga da mora biti sin,onako malecka i slatka.
    Dobro jedino što je zgodnije da recimo danas sutra kada dijete bude veće naravno da će mi biti drago da ju naučim ono čime se bavim iz razonode ali tko kaže da i cure ne znaju variti?

  25. #75
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ali to je toliko nevažno sada kada smo ju upoznali
    pa tak je i moj tata razmišljao
    i mogu ti reći da su mi najljepši trenuci bili s njim u kamionu, u radioni, u kopanju po autima, motorima, i sličnim stvarima...

  26. #76
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    Dubi daj mi se hitno javi ako trebas auto sjedalicu.

  27. #77
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno Re: re

    Citiraj sorciere prvotno napisa



    e moj nebojic, izgleda da si i ti dobio "sina", kao i moj tata mene ...

    jedva čekam da budete stalno zajedno
    prijavljuje se još jedna sa šarafima i čekićem...k'o mala obišla pola Hrvatske gledajući 2. nogometnu ligu
    :shock:

    Nebojić, cura će uživati!

  28. #78
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    k'o mala obišla pola Hrvatske gledajući 2. nogometnu ligu
    moj je bio moto cross

  29. #79
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    nadam se da će uživati,he he samo da se pohvalim,jučer kada smo išli kod nje žena je išla prva i malena me nije vidjela i obradovala se što je ugledala si buduću mamu i s osmijehom od uha do uha potrčala njoj u zgrljaj i dok joj je trčala,PAZITE SAD !!!! Viknula:di je tata ???
    jao ja vam taj osječaj ne mogu opisati.
    :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    302

    Početno

    Da vam malena što prije stigne kući!

  31. #81
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno


  32. #82
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Danas sam prvi put tu jer smo danas tek počeli razmišljati o usvajanju, i, nebojic, iskrno ti se divim i veselim sretnom završetku. Baš prekrasno.

  33. #83
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    hvala mare,ako trebas kakvih informacija o usvajanjju slobodno se javi,slabo se moze doci do informacija,i sam sam prekopao internet i isao kod ljudi koji su posvojili,mislim može se naokolo informirati ali sam uvidio da najbrže i najlakše mi je krenulo kada sam otišao do ljudi blizu nas koji su isto prošli taj postupak.

  34. #84
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    ej čokolada hvala na ispravku posta

  35. #85
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    dubi jesi rijesila stogod?

  36. #86
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno novo pitanje

    Ej ljudi daj recite ako netko zna,danas sam zvao socijalno i socijalna radnica ne zna,otac što je potopisao da odustaje od male i da ju možemo posvojiti,to treba proći mjesec dana zakonski da odleži(tako su mi rekli)e sad oni ne znaju,vele da moraju provjeriti,da li netko zna da li tih 30 dana ide od dana kada je otac potpisao ili kada se upiše u rodni list od malene????
    Ako netko zna molim odgovor.
    Jao ubi nas ovo čekanje,ne možemo isčekat da ju dovedemo kući.

  37. #87
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali mi je zlo od činjenice da odgovor ne znaju niti oni kojima je to posao :/ .
    BTW. nije mi jasno što to točno treba "odležati" mjesec dana nakon potpisa biološkog oca? Netko se može žaliti?

  38. #88
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali mi je zlo od činjenice da odgovor ne znaju niti oni kojima je to posao :/ .
    BTW. nije mi jasno što to točno treba "odležati" mjesec dana nakon potpisa biološkog oca? Netko se može žaliti?
    ja mislim da tu ništa ne treba "odležavati", već da treba napisati rješenje - za koje određeni period (prije je bilo dva tjedna) - vrijedi pravo žalbe.

  39. #89
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Pa zato i pitam. Nakon rješenja ide 2 tjedna za žalbu i gotovo.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Mislim da bi se odgovor mogao skrivati u ovome:

    Članak 137.
    (1) Pristanak na posvojenje roditelj može dati centru za socijalnu skrb iz članka 136. stavka 1. ovoga Zakona i prije pokretanja postupka posvojenja, ali tek kada dijete navrši šest tjedana života.
    (2) Prije nego što roditelj dade pristanak iz stavka 1. ovoga članka, centar za socijalnu skrb će ga upoznati sa svim pravnim posljedicama pristanka i posvojenja.
    (3) Pristanak se daje na zapisnik, a ovjereni prijepis zapisnika uručuje se roditelju.
    (4) Roditelj može odustati od pristanka na posvojenje u roku od trideset dana od potpisivanja zapisnika iz stavka 3. ovoga članka.

  41. #91
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Nela, točno. Kod nas je bila specifična situacija, pa sam zaboravila na tih mjesec dana.

  42. #92
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Nela, točno. Kod nas je bila specifična situacija, pa sam zaboravila na tih mjesec dana.
    to onda znači da se rješenje piše 31. dan od potpisa?

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    48

    Početno

    Da, taj zakonski rok je donešen ukoliko je odluka o davanju djeteta na posvojeje ishitrena/brzo donešena te se daje mogućnost biološkim roditeljima da se predomisle.
    No, u praksi, znam da neki CZSS posvojiteljima daju dijete i prije isteka tog zakonskog roka, što opet povlači neka druga pitanja, nesigurnost i strah posvojitelja koji dobiju dijete.
    Moj savjet je čekati istek zakonskog roka, tj. tih 30 dana.

  44. #94
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Taj zakonski rok za biološke roditelje vrijedi u svim slučajevima, osim ako se radi o maloljetnoj majci - u tom slučaju vrijeme za predomišljanje iznosi 3 mjeseca, a dijete može biti posvojeno tek kad navrši godinu dana.

    Oni službenici koji daju djecu prije isteka ne samo tog roka nego i roka pravomoćnosti rješenja o posvojenju krše pravnu proceduru, tj. zakon. Nisam za to - treba biti strpljiv i raditi po proceduri.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    48

    Početno

    Naravno da vrijedi za sve slucajeve, no ostavlja se mogucnost predomisljanja zbog ishitrenosti odluke bioloskih roditelja (prisile, postporodjne depresije i sl), i dakako, ni sama nisam za kršenje zakona, premda, kazem, neki centri dozvoljavaju predaju djeteta posvojiteljima i prije isteka zakonskog roka.

  46. #96
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Marissa prvotno napisa
    Naravno da vrijedi za sve slucajeve, no ostavlja se mogucnost predomisljanja zbog ishitrenosti odluke bioloskih roditelja (prisile, postporodjne depresije i sl), i dakako, ni sama nisam za kršenje zakona, premda, kazem, neki centri dozvoljavaju predaju djeteta posvojiteljima i prije isteka zakonskog roka.
    To je jako riskantno, jer što ako biološki roditelji ili netko drugi iz biološke obitelji ospori posvojenje?

  47. #97
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    Ubi nas u pojam čekanje ali ajde rekli smo da ćemo se strpiti ovih 30 dana što su rekli da moramo sačekati ovih 30 dana da prodje,da to nam je rečeno da biološki otac ima pravo u roku od 30 dana promijeniti mišljenje i to nas je sada zanimalo od kada se broji tih 30 dana jer su u cenru počeli opet nešto brljaviti,i njima smo rekli da ćemo se toliko strpiti,ali smo ih zamolili ali nitko nam ništa nije javio pa sam im ja poslao pismeno,preporučeno zamolbu da mala bude kod nas dok traje onaj postupak posvajanja koji traje 45 dana,jer onda će biti papiri čisti sa očeve strane i onda bi trabala ići kod nas,nema smisla da to vrijeme provede u domu kad može kod nas i tako smo taj postupak čekali dok su prvi put zamrljali i to trostruko.Zamislite sada kada sam zvao (u petak) veli meni gospodja da ne zna od kad se broji 30 dana ali oni su kaže jako velike "picajzle" i oni paze i gledaju na sve,je moš mislit sad su picajzle nakon svega što su uprskali sve što se uprskati može.
    Danas smo bili kod malene i kada sam prvi ušao tako se obradovala stala na sred sobe i prstom pokazivala na mene gledala u one tete u domu i povikala TATA. :D :D :D :D
    jao sve više i više ju volim i ne mogu dočekati da dodje kod nas.

    Ljudi hvala vam svima na pomoći

  48. #98
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    (4) Roditelj može odustati od pristanka na posvojenje u roku od trideset dana od potpisivanja zapisnika iz stavka 3. ovoga članka.
    pa dostavi im zakonsku odredbu, pa će tete picajzle znati od kojeg dana se što računa.

    a do tada stignu i rješenje pripremiti, tako da nema razloga za daljnje odugovlačenje postupka.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj Marissa prvotno napisa
    Naravno da vrijedi za sve slucajeve, no ostavlja se mogucnost predomisljanja zbog ishitrenosti odluke bioloskih roditelja (prisile, postporodjne depresije i sl), i dakako, ni sama nisam za kršenje zakona, premda, kazem, neki centri dozvoljavaju predaju djeteta posvojiteljima i prije isteka zakonskog roka.
    To je jako riskantno, jer što ako biološki roditelji ili netko drugi iz biološke obitelji ospori posvojenje?
    Naravno da je riskantno, ni sama nisam za to, samo kazem da neki centri ne poštuju zakonski rok,
    te da djeca budu kod posvojitelja i prije isteka zakonskog roka.
    To je dvosjekli mac za sve, i za roditelje (posvojitelje) i za dijete.
    Zasto neki centri to dopustaju, ni samoj mi nije jasno.
    U mom czss toga nema.
    Ukoliko netko iz bioloske obitelji ospori posvojenje,
    dolazi do velikih problema, i pada sve u vodu.
    Upravo zato i jesam za poštivanje roka.

  50. #100
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    jest nela hvala i meni se čini da je odgovor u onome,sorciere ne brini odmah sam otišao na net i pregledao ponovo u zakonu i isprintao na papir i sutra idem kod picajzli

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •