Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 182 od 182

Tema: Problem posvojenje

  1. #151

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    tako sam sretna što ne odustajete :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


    doći će ona brzo k vama.....

  2. #152

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Samo se vi borite, najvažnije je da čovjek može sam sebi reći da je pokušao ama baš sve, a onda najčešće i uspije.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj ivanas prvotno napisa
    Samo se vi borite, najvažnije je da čovjek može sam sebi reći da je pokušao ama baš sve, a onda najčešće i uspije.
    X

  4. #154
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    a joj nije baš skoro,jučer je psiholog rekao da sve stoji na mjestu do sječnja ili veljače

  5. #155

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    UFF,ali ne daj se.............

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Razumijem da je tesko, ali bar cete se još bolje upoznati s djevojčicom pa ce prilagodba doma biti lakša. Uvijek treba naci nesto pozitivno

  7. #157

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    slažem se sa ivanas :D
    strpljenja nikad dosta ali znate da vrijedi

  8. #158
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    evo još jedna divna novost iz socijalnog (koji ZDENKA toliko brani)
    pošto su nam u centru rekli da malo rijeđe idemo kod malene,danas u nedjelju nakon 14 dana došli smo u dječiji dom kod malene da bi nam rekli zašto smo došli kad je malena već dvanaest dana u bolnici,onda nas je u čudu gospodja pitala da jel nam socijalna radnica javila jer su oni nju nazvali da nam javi pošto oni u domu ne zna ni tko smo,ni odakle niti imaju naš telefon.
    E ne znam više što bi čovjek rekao.

  9. #159
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Zdenka se ovdje, koliko vidim, više ne jalja pa je potpuno besmisleno svako malo je prozivati, tim više što joj pri tome stavljaš u usta riječi koje uopće nije rekla. A rekla ti je dvije osnovne stvari: Centar JEST jako pogriješio u proceduri, a ti i tvoja supruga, nažalost, (još) NISTE stranka u postupku.
    Nadam se da će se taj zapetljan slučaj uskoro riješiti na djetetovu i vašu dobrobit.
    I još bih ti jednom sasvim dobronamjerno napomenula da detalje ovakvih priča nije dobro iznositi ovdje - sigurna sam da ovo čitaju svi ljudi u HR koji su na bilo koji način povezani s problematikom posvojenja.

  10. #160
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    a morao sam ju malo prozivati pošto je ona meni nekoliko puta digla živac a nisam nikakve riječi stavljao u njena usta što nije istina,no dobro ona je manje bitna,jest istina je što kažeš da nismo stranke u postupku ali kako sam već rekao njihove riječi"potpišite da želite posvojitti dotičnu curicu,proces traje mjesec i pol dana i malena ide kod vas,valjalo bi da malenu češče posječujete u tom periodu da se ostvari povezanost da bi joj bio se lakše priviknuti na vas kada bude išla kod vas" tako da se vidi ko je u stvari tu odradio kako treba a kako ne.

  11. #161
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno r3

    da,zaboravih što sam hti napisati,danas sam nazvao socijalnu radnicu da pitam jel mi provjerila nešto što sam zamolio u utorak prije dva tjedna na što je rekla da nije,da je imala važnijeg posla,i pitao sam ju zašto nam nije javila da je mala u bolnici,a ona eto kao nije znala,a ravnateljica doma ju je osobno nazvala.

  12. #162
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    jucer sam zvao ministarstvo (opet) i napokon mi se javila jedna divna gospodja,posto moramo cekati do veljace da vidimo sto ce dalje biti,odlucili smo da prodjemo ono za udomitelje,pitao sam socijalnu radnicu da nam to organizira na sto je ona rekla da ne mozemo posto smo obadvoje zaposleni,gospodja iz ministarstva koja radi na poslovima oko udomiteljstva se je iz glasa nasmijala i pitala me tko mi je tu glupost rekao,kaze koliko je obitelji koji imaju djecu a oboje rade.veli da samo moramo za djete osigurat ili vrtic ili svoje roditelje,danas je ravno 4 tjedna kako sam ja rekao socijalnoj radnici da ona meni ipak provjeri dali mi mozemo biti udomitelji,jucer sam ju nazvao i kada sam pitao da li je stogod provjerila odgovor je bio:pa,nisam stigla. ((( 4 TJEDNA!!!!!)))
    ja joj velim da dogovori termin da krenemo na tu obuku na sto je on pocela pametovat da se ne moze ovo pa ono,ja joj kazem da sam pricao sa ministarstvom e onda je zasutila pa pocela ,pa to se mora vidjeti kada se odbor sastaje bla bla bla,..
    Hocu da maknemo malu vise iz doma,zadnjih mjesec dana je provela u bolnici dobila je mononukleozu,pa je jos i produzila boravak zbog upale pluca.
    sutra idem u socijalno,gospodja iz ministarstva me je saslusala sve komplet,sve sam joj ispricao na sto je ona ostala zabezeknuta,te mi je rekla da joj kazem ime radnice,nisam jos htio da ih prijavljujem ili nesto slicno,ona je rekla da razumije i da odem kod njih da probam pricat sa njima.a ako nesta ne bude kako treba nek ju nazovem i kazem njeno ime onda će oni iz zagreba ih stisnuti da vide o čemu se radi i da li se moze to ubrzati,

  13. #163
    samara4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    40

    Početno

    i ja sam udomitelj i zaposlena,to uopće nema veze. Naprotiv ,traže se mlađi udomitelji,jel je veliki postotak starijih.
    A sama obrada za udomitelje se nema šta čekati nego ju je nadležni centar(ukoliko niste u zg,onda je to kumičićeva) dužan započeti nakon što predate zahtjev da vas se obradi kao udomitelje. Savjetujem vam da se obratite u Kumičićevu na tel:4550-220 i pitate ih u čem je problem u vašem centru. Ja ga ne vidim . Sretno

  14. #164
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    zvao sam i u ministarstvo i djeciju pravobraniteljjicu i prvo su me pitali zasto to ne provjerim u socijalnom kod nas ,n sto sam im odgovorio kako je socijalna radnica rekla da ona ne zna i da mora provjerit,nakon razgovora sa gospodjom iz ministarstva jako se premisljamo da odustanemo ker je rekla:"iz svoga iskustva smatram da to dijete necet ni dobiti jer se ne ide na to da se roditeljima oduzme dijete,vec da se na sve moguci koraci poduzmu da ta obitelj funkcionira pa makar ih i centar nadgledao,pomagao i savjetovao"
    meni je od pocetka bilo malo "čudno" za to dijete jer mi se činilo kako da se toj majci otima dijete,u centru su govorili kako ona ne mari,dobro cinjenica jest da je zadnji puta bila kod male u drugom mjesecu,i da nisu malu odveli kod doktora ne bi je jadne vise ni bilo.nije ni marila za malu.
    Eto,sta je tu je.Lijepo su se u centru pozabavili sa dvjema budalama i bas nam je svima bilo super,pogotovo njima.
    Prije bih mozda i rekao neka ima boga,no sve pokazuje da ga nema,a i ako ima nije toliko svet i pravedan i ne da su cudni putevi bozji nego blesavo smjesni.
    pozz svima i hvala na pomoci i savjetima,i ako sam nekoga uvrijedio SORRY!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

  15. #165
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    jucer su nas zvali na razgovor i rekli nam da sada majka ide na vjestacenje i da ce to sve skupa trajati i da nam ne mogu reci do kada ce to trajati i kada se zavrsi da nisu sigurni da cemo dobit malu.
    sada su nam rekli da imaju malenu 2 mjeseca staru pa da odlucimo.
    supruga ne zeli ni cuti,zeli ovu malenu prvu sto smo upoznali.
    koliko god da je tesko da smo se vezali ja sam za ovu drugu posto ju je mama dala na posvajane a otac nepoznat,nekako mi se ta ideja cini bolja nego da se sa tom zenom natezemo za dijete.sto je u svemu najgore ta beba se nalazi u istom domu kao i prva koju smo upoznali,kako ici vidjeti ovu bebu a znas da ono siroce je isto tamo.
    Što napraviti??????

  16. #166

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Zao mi je sto ste pred takvu dilemu stavljeni i uopce sto se sve tako zakompliciralo. I dalje mislim da je centar napravio veliku gresku time sto vam se obratio kao da je prva curica slobodna za posvojenje, a ocito nije bila.
    Za odluku koja je sad pred vama vazno je da oboje budete cvrsto za - sto god odlucili.

  17. #167
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    danas sam pričao sa ljudima iz našega mjesta koji su jučer doveli dečkića od dvije godine,konačno su posvojili,i pričali smo o svemu vezano za posvojenje.
    Rekao mi je da za naš slučaj pošto sada čekamo da majci od curice koju želimo posvojiti oduzmu roditeljska prava,da ako joj i oduzmu roditeljsko pravo da ako ima bilo koga od živuće rodbine da imaju pravo da zatraže dijete,a ona ima i oca i majku i braću.
    Molio bih ako netko zna da li je to istina da mi kaže da li je to istina?

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    I ocu se moraju oduzeti roditeljska prava ili ih se on mora odreći, a za ostale ne znam, nekako mi se čini da ako je tko od rodbine htio brinuti o djevojčici onda ona ne bi bila u domu vec bi netko od rodbine dobio skrbništvo, al to je samo moje nagađanje.

    Da li i dalje posjećujete curicu?

  19. #169
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno re

    bio sam ja poslom u mjestu gdje se nalazi dom,pa mi je bilo žao da ne odem,nisam planirao otici ali mi je bilo strašno žao da ne odem,a supruga i ja nismo bili skoro već dva mjeseca,genijalci iz centra su savjetovali da ne idemo kod nje ili da ako vec idemo da to bude jako rijetko da se ne bi dijete vezalo,mislim rano su se sjetili.
    Što se tiče oca,otac se je odrekao i slaže se da se mala da na posvajanje.
    Ma nitko ne mari od majčine strane za malenu to je jasno,nitko nije ni posjećivao ni pitao malu,nego se mislim ako joj sud ne da malu da ne bi došla na ideju da se dogovori sa nekim od obitelji da podnese zahtjev,onda su to igre bez granica.

  20. #170
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno

    Ništa od svega toga na žalost,e da bar nikad se nismo ni odlučili na postupak,nitko ne zove ni javlja niista od kraja studenog kada nazovem drski su i samo gledaju da me skinu,svašt mi se vrti i prolazi kroz glavu a ništa dobro,samo znam da se ovo neće završiti kako oni misle,onda se čude ljudi kada netko napravi neku glupost.Pa ne može se tako netko igrati sa ljudima i sa njihovim osjećajima.Sve to tužno zvuči ali mislim da se to ne može zamisliti pa da čovjek može reći:"e znam kako ti je" slušao sam i sam prije priče od ljudi što ne mogu imati djecu,bilo mi je žao ali nikad mi nije ni blizu bilo kao do sada.i sve što to vrijeme dalje prolazi kao da je gore i gore.vidis tudju djecu kako trče,skaču,igraju se ,ljudi po facebooke sa radošču objavljuju slike svoje djece a ja imam samo sliku djeteta koje je SKORO bilo moje dijete

  21. #171

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    joj,tako mi je žao zbog svega što vam se desilo u zadnje vrijeme.pa šta oni vas natežu cijelo ovo vrijeme????razumijem te i znam kako ti je i što osječaš.i ja sam kroz to prošla.samo što je moja patnja prošla i bila kratka....kako da vas utješim,neznam...nema riječi koje bi mogle zamjeniti tu tugu koju osječaš i bijes i nestrpljivost da zagrliš to dijete.vjerujem da ćeš i ti uskoro objaviti sliku na facebooku svoga djeteta...možda vas bog stavlja na kušnju...
    znam,što god rekla tu i napisala neće te utješiti,al samo jedno:NE ODUSTAJ!!!!!!!!!!!!!!!

  22. #172

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    1

    Početno

    Tvoje iskustvo me potaklo da se registrram, jer sam proživila skoro istu nemilu avanturu sa lokalnim centrom. Tada sam mislila da se samo meni to dogodilo, ali ovo vaše me oborilo s nogu. Najiskrenije suosjećam.

  23. #173
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno

    Evo ga,danas je godina dana kako smo prvi puta posijetili malenu.Nitko nista ne javlja,zadnji puta kada su nas pozvali je bilo 27.11.2009.i to zbog toga sto sam ih svaki tjedan zvao i dosadjivao,prestao sam zvati u 2. mjesecu ali kako sam i rekao od 27.11.nitko se ne javlja iz socijalnog.toliko o njima i nihovoj korektnosti.samo da rijesimo neke stvari i sve saljem u neku od emisija na tv i u novine.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    tužno

  25. #175
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno

    Hej ljudi,evo samo da se javim sa jednom veselom i sa jednom tuznom vijesti,vesela vijest je da smo supruga i ja bili na umjetnoj oplodnji i trudna je 15 tjedana,a losa vijest da za onog sirotog andjelcica u domu nam nitko nista ne javlja i tko zna koju ce godinu docekati u domu

  26. #176
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno

    evo sad kad je sve beznadno u vezi malene evo i njene slikice,preslatki andjelcic...aaaaahhh,

  27. #177
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Nebojic, čestitam vam od srca na trudnoći!

    Cijela priča oko vaše nesuđene djevojčice jako je tužna, ne znamo što je s njom, možda je već posvojena, možda je još u domu...zato nikako nije u redu stavljati njenu sliku na forum. Molim te da je skineš iz avatara.

  28. #178
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno

    ok vidim da ste maknuli sliku,ok.htjeo sam da vidite jadnicu malenu,jos je u domu,nazovemo ponekad u dom da pitamo za nju.I supruga mi je rekla da ne stavljam sliku ali jednostavno sam imao potrebu,hm kao da ce to nesto pogorsati pa ju necemo dobiti,i tako smo se pomirili odavno da ju necemo dobiti.

  29. #179
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Tu se ne radi ni o vama, ni o pogoršanju vaše situacije, nego o djevojčici i njenom pravu na privatnost (koliko god se ona trenutno nalazila u takvim okolnostima da joj je privatnost zadnja briga).
    Vjerujem da je jedan od razloga zašto je sve krenulo naopako i taj što si priču ogolio pred javnošću (kad pišeš ovdje to je kao da pišeš u Večernjaku), zaboravio da je postupak posvojenja službena tajna, a usput si otkrio i sebe, nažalost.
    Dobra škola za sve druge.

  30. #180
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno

    kakve veze ima sto je krenulo naopako sto sam ja ovdje pisao,ako procitas moj prvi post tamo ti pise da sam se obratio za savjet nakon sto su oni debelo uprskali.i jedini razlog sto je sve krenulo naopako sto je netko "skolovan" i masno placen a ne zna raditi svoj posao kao oni u centru,mislim,uzeti dijete strpati u dom i nista ne rijesavati od papirologije i onda dvjema budalama reci e imamo dijete koje mozete posvojiti.pa onda joj eto mi smo se zaj..... nista od toga,a sto se tice javnosti o ovome sto su nam napravili to ce tek da vide,to ce i njima biti dobra skola a i za druge centre.

  31. #181
    nebojic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    60

    Početno

    evo,danas saznali naša nesudjena "kćerkica" je usvojena,a papiri ni izdaleka čisti.

  32. #182
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Čestitam od srca i neka mala razmaženka sam uživa!

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •