Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: "prehlađena" crijeva?!help

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno "prehlađena" crijeva?!help

    ljudi moji,
    dakle ovakvo iskustvo ....strašno...

    prehladila sam crijeva, unazad 4 dana nisam puno jela, gotovo ništa i onda sam se u tri navrata tako najela ledene, čitaj:gotovo smrznute lubenice, da nije bilo normalno!

    nakon nekgo kratkog vremena bolovi u crijevima postali su nesnošljivi!!!!

    takve grčeve nisam nikada osjetila, naravno da su završili proljevom( žao mi je što moram detaljizirati, ali stvrano sam se uplašila). bilo je grozno!!!!

    sada, 3 dana kasnije, ja još uvijek osjetim bolove u crijevima, stolicu naravno još nisam imala jer takav mi ej bioritam, ali me strah i bojim se zašto još uvijek boli?!

    jesu li crijeva zapravo neka vrsta mišića pa zapravo još uvijek boli od napora?

    nemam ja više grčeve, ali osjwetim da imam crijeva, i to je dovoljno..
    molim hitno za koju utjršnu riječ!!
    nekog sa sličnim iskustvima
    :/

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mislim da ti to nije od hladne lubenice, vec samo od lubenice.

    Ja ju bas ne volim, ali ako ju pojedem, napuhnuta sam danima kao balon i jedino sto cujem oko sebe su moja crijeva.

  3. #3
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    ali nije mi smetala inače :? :?

  4. #4
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Eh, nije ni meni smetalo mlijeko inače pa mi sad smeta.
    Starimo draga. Isto bi ti se moglo dogoditi sa krastavcima (svježim) i paprikama.

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni crijeva nisu prehlađena ali su očito ostarila jer mi je probava koja ni inače nije bog zna što, a sada totalna koma.
    Nekad mi se dogodi da mi se crijeva toliko nadimaju da se onako trbuh pomiče kao kada ga beba iznutra gura. :shock: .
    Nekada, zapravo skoro u većini slučajeva, imam osjećaj kao da uopće ne funkcioniraju kako treba, kao da ja sve moram na silu umjesto njih.
    Sad vi sorry na opisu, ali...
    Uglavnom, u zadnje vrijeme kao da ni ne mogu na wc ako večer prije ne popijem purgal. Katastrofa.
    I ne daj Bože pojesti npr. roštilj.
    Uskoro neću ni jesti ništa nego juhice i kuhano povrće i jogurte.

  6. #6
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Joj, znam kako ti je.
    Ja sam u zadnje vrijeme razvila netoleranciju na laktozu, a ovisna sam valjda o mlijeku i mliječnim proizvodima. Ulove me grozni grčevi, ali ništa ne izlazi

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa
    Eh, nije ni meni smetalo mlijeko inače pa mi sad smeta.
    Starimo draga. Isto bi ti se moglo dogoditi sa krastavcima (svježim) i paprikama.
    Moj zeludac nikada nije podnosio svjeze krastavce i papriku. Navodno postoji trik koji ublazava podrigivanje i napuhavanje - na krastavcu ostaviti malo kore, a iz paprike dobro izrezati unutarnje pregrade. Stvarno ne znam jesu li to bapske price. Meni je najbolje kad ih ne jedem.

  8. #8
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    nutricionisti kazu da bi voce trebalo jesti na prazan zeludac ili bar najmanje tri sata poslije jela...lubenica je bas karakteristicna po otom visokom sadrzaju vode i umijesto da samo prodje kroz zeludac ono nailazi na prepreku nedavno konzumirane hrane i onda dolazi do kolapsa...

    natasa bas me zaanima jel si jela kaj prije lubenice il je ipak nes drugo?

  9. #9
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Nisam nikad čula za prehlađena crijeva, no od laparoskopije prije dvije godine znam imati užasne bolove u crijevima (dr. opće prakse rekla da je to uobičajeno nakon što su ispretumbali, te malo skidali priraslice i s crijeva).
    Ono čemu se ne mogu načuditi je da periodi zatvora i odlične probave ne ovise ni o kakvoj vrsti hrane, tj. mogu pojesti hrpu čokolade i imati urednu stolicu (i bez bolova), a nekad mi po dva-tri mjeseca ne pomažu svi Donati, suhe šljive, lanene sjemenke i ostala čudotvorna sredstva za dobru probavu.
    Misterij, i sve čekam kad će se srediti samo od sebe. (neko vrijeme mi je pomagao Portalak, ali sad i da ga litru popijem, nikakve koristi)

  10. #10
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Vala prvotno napisa
    nutricionisti kazu da bi voce trebalo jesti na prazan zeludac ili bar najmanje tri sata poslije jela...lubenica je bas karakteristicna po otom visokom sadrzaju vode i umijesto da samo prodje kroz zeludac ono nailazi na prepreku nedavno konzumirane hrane i onda dolazi do kolapsa...

    natasa bas me zaanima jel si jela kaj prije lubenice il je ipak nes drugo?
    lubenicu sam kombinirala sa fiš paprikašem, pretpostavljam da mi ni to nije pomoglo :/ :/ :/

    uglavnom, danas je malo lakše, još uvijek su mi crijeca osjetljiva ali puno je lkaše....najgore mi je od svega što će mi sada trebati 7 dana da imam stolicu koja je i inače mučna , ana.m. znam kako ti je

    a idem na more, u novu klimu, nove wc-e

    :/ uf, grozota

  11. #11
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja imam tako strahovitih problema sa probavom da mi se sve cini da cu izdvojiti (pored svih ovih mpo troskova) 2700 kn za test tolerancije na hranu. (nije test alergija na hranu vec skrivenih alergija, cime se sindrom iritabilnog crijeva, cak peludne alergije uspjesno rjesavaju)

    btw (osobe slaba srca neka ne citaju dalje) osobni rekord u neodlasku na wc je 23 dana. nad tim se podatkom groze cak i muskarci koji su odsluzili jna i svi redom imali problema sa stolicom...

    a "normala" mi je 3-4 puta tjedno... katastrofa...
    jednom godisnje imam normalne odlaske, ali samo tjedan dana. osjecam se tako preporodjeno...

    sve sam probala, cajeve, kockice, kavu, lan, sljive, donat... tabletice nisam jer se bojim ovisnosti tj da ce mi to postati jedini nacin praznjenja crijeva

    btw i ja sam primjetila da me je paprika pocela smetati.... ah te godine....

  12. #12
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa
    ja imam tako strahovitih problema sa probavom da mi se sve cini da cu izdvojiti (pored svih ovih mpo troskova) 2700 kn za test tolerancije na hranu. (nije test alergija na hranu vec skrivenih alergija, cime se sindrom iritabilnog crijeva, cak peludne alergije uspjesno rjesavaju)

    btw (osobe slaba srca neka ne citaju dalje) osobni rekord u neodlasku na wc je 23 dana. nad tim se podatkom groze cak i muskarci koji su odsluzili jna i svi redom imali problema sa stolicom...

    a "normala" mi je 3-4 puta tjedno... katastrofa...
    jednom godisnje imam normalne odlaske, ali samo tjedan dana. osjecam se tako preporodjeno...

    sve sam probala, cajeve, kockice, kavu, lan, sljive, donat... tabletice nisam jer se bojim ovisnosti tj da ce mi to postati jedini nacin praznjenja crijeva

    btw i ja sam primjetila da me je paprika pocela smetati.... ah te godine....
    jao Pinky, covječe!!! 23 dana?! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

    meni je max bilo 10 dana, i nikakve potebe da idem, sttava!!

    i uz sve to kad dodamo utogestan? :/

  13. #13
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    ako budeš išta radila, javi mi, jer ni meni ništa ne pomaže, sve što si nabrojala, ne pomaže, jedno, JEDINO mi pomažu svježe kajsije, i to je jednom godišnje, stravaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaa,
    e onda bude dobro, dok traju, inače...borba!

  14. #14
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    ako budeš išta radila, javi mi, jer ni meni ništa ne pomaže, sve što si nabrojala, ne pomaže, jedno, JEDINO mi pomažu svježe kajsije, i to je jednom godišnje, stravaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaa,
    e onda bude dobro, dok traju, inače...borba!
    Svježe smokve?
    Kombinacija kruške i kava? Probaj

  15. #15
    Manekitamo

    Početno

    i kolko ti bolovi traju ja sam popio hladnu koka kolu i prvi dan bolilio je tako jako da niosam znao sta cu. grcevi naravno ali sutradan boli manje ali opet boli :S???

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •