Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 80

Tema: Spirulina i zelena magma

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno Spirulina i zelena magma

    Ja uzimam svoju porciju, ali me zanima kad ste to pocele davati djeci?

  2. #2
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Ja Gabrijelu sa godinu dana, a mislim da je Duda Tinu počela i ranije.
    Za Zelenu magmu sam ziher da možeš, a za Spirulinu vele da može uzrokovati zatvor, pa s njom treba opreznije.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Eto sad mene da pitam sto je to o cemu pricate i za sta je

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    Spirulina, iliti alga
    Zelena magma, izdanci jecma

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    duda, kad si pocela?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    pocela sam ful kad je tin navrsio godinu dana, znaci redovito svaki dan 2 ili 3 x dnevno, prije toga bi mu dala ponekad, tek toliko da proba

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    i dajes mu i spirulinu i magmu, ili samo jedno?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    cure, drito iz knjige Jadranke Boban Pejić:

    Zelena magma može se koristiti svakog dana bez obzira na dob djece, s tim da nema potrebe davati magmu djetetu mlađem od godinu dana ukoliko je dojeno; magmu neka pije majka koja doji.

    O spirulini ne kaže kada se počinje sa upotrebom kod djece,ali pretpostavljam da je isti slučaj kao i kod magme.

  9. #9
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Još da ste objasnile ćemu to služi

  10. #10
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    da stvarno i mene zanima za šta to koristite pa da i ja razmotrim možda.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    meni to dodje ko prirodna vitaminska injekcija

  12. #12
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    daj sad ozbiljno.Stvarno me zanima što je to i za što se upotrebljava.Jel za željezo, koktel vitamina ili?Ja seljanka nemam pojma,ali kao da sam negdje čitala za zelenu magmu nešto u vezi nadomjestka željeza.Ili sam u krivu?Zanima me jer smo i bebonjić i ja u deficitu sa željezom a ne ppiju nam se više Ferum sirupi.Jel to to?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    magma su izdanci ječma, spirulina je alga. dakle, cista priroda, nema kemije. i vecina ljudi koja se zdravo hrane uzimaju iste kao prirodni mineralno/vitaminski dodatak. popravlja zeljezo.

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Jučer sam bila u apoteci: te dvije "stvarčice" se prodaju u tabletama, pa me zanima koliku dozu dajete djeci - razmrvite tabletu, pa dijelite na polovice, četvrtine...?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Magma postoji i u prahu, znam sigurno jer ja imam doma. Za spirulinu ne znam da li ima u prahu.
    Ja još ne dajem djeci tako da ne znam količinu.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    i magma i spirulina postoje u prahu

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Duda, budući da su Tin i Orka tu negdje po starosti, daj mi, molim te, napiši kako ti to doziraš i kako mu daješ. I, naravno, gdje si nabavila u praškastom obliku?

  18. #18
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Odmah sutra idemo u apoteku kupiti magmu pa ću je ja uzimati a i Fran će probati.Zbogom kemijo!!!!Thanks cure!!! :D

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    dobiva 2 x ili 3 x dnevno, ujutro mu stavim u casu iz koje pije tako da ima u vrticu i navecer. bitno je da se ni sa spirulinom ni sa magmom ne moze predozirati.
    1 čajnu žličicu na vrh pomiješam s vodom, a moze se i s mlijekom.
    imas u biovegi ducan zdrave hrane, i magmu i spirulinu u prahu.

  20. #20
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Cure jel imate kakve rezultate sa poboljasanjem zeljeza uz zelenu magmu. I Marlena i ja smo malo anemicne,pa me zanima.Ona pije Ferrum Lek sirup.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Nedavno sam kupila zelenu magmu i gadno se razočarala količinama vitamina i minerala u njoj (ima deklaraciju) - usporedi s količinama u tabletama, pa da se i 10 puta bolje resorbira, malo je. Lijekovi se resorbiraju 30% (željezo) kad su rezerve pune, kad su prazne onda više.

  22. #22
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Meni je teta u bio-ducanu nudila spirulinu u prahu,kao kasicu da beba jede. Nisam je bas najbolje razumjela,pa ne znam o cemu se zapravo radi. Jeste li kad culi za to,tak da se daje npr umjesto griza? Inace sam ja davno prije pila tablete.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb- Dubrava, Špansko
    Postovi
    188

    Početno

    Ako je dojiš dovoljno je da je ti trošiš, pa će je i ona dobiti kroz mlijeko!Ako ne, možeš malo praha posuti po jelu kad je gotovo i ohlađeno za dati, ali malo!

  24. #24
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Opet ja isla u taj bio-ducan,i opet oni meni nude nesto kao kasa-spirulina sta se kuha,i opet nista nisam skontala. :?
    Al ovaj put sam bolje gledala i vidla da imaju bio-makarone s spirulinom,to mi se cini ful cool,pa sad da priupitam,zna li netko ista o tome,s kolko mjeseci bi to mogla ponudit bebi?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Spirulina i zelena magma mogu se kupiti komprimirane u tablete ili u prahu.
    Nis se ne kuha i poprilicno su obje bljutave u prahu. Ja osobno sam pila dugo godina spirulinu jer sam vegi pa da nadoknadim B12 i zeljezo. Medjutim bas na vegetarijanskom sajtu pronasla sam da spirulina nema B12 vec nesto vrlo slicno po strukturi sto nije B12 ( btw B12 potpomaze apsorpiciju zeljeza) a da to moze onemoguciti pravi B12 da se iskoristi iz hrane. Tako da sad vise ne koristim ni jedno a ni drugo (ni spirulinu ni magmu). Osobno sam primjetila da mi je sa spirulinom lakse odlazio visak kilograma pa mi je to bilo ok. Inace prema svim saznanjima B12 se nalazi iskljucivo u namirnicama zivotinjskog porijekla pa se vegetarijancima preporucuju mlijecni proizvodi ili suplement (ja imam od twinlaba male tabletice B12 za cuclanje).

    Sto se tice zelene magme u prahu: uzima se prije jela tako da je ne mozete "umutiti" u obrok - iako sam ja sam to radila svom malom npr. s blitvom jer su obje a sto drugo nego zelene. Nije bas bio lud od srece! Sa spirulinom bi bilo lakse jer se ona moze uzimati s jelom...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Kupila sam za Maurena zelenu magmu u prahu pa je svaki savjet o načinu pripremanja dobrodošao

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    :? nitko?

  28. #28
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Pa Devotion ti je nes opisala kak se to stavlja. A ocito nije poularna tak jako ta spirulina.
    Ja sam se sjetila da kad sam pila spirulina tabletice...da mi apatit nije bio bas nesto i da sam u to doba ful smrsavila,mozda je fakat bilo od spiruline. Jel moguce? :?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Ono sto sam ja primjetila kod sebe - spirulina na pocetku potice apetit jer ubrzava metabolizam pa se i lakse mrsavi. Sto se tice bebaca - tesko mi je bilo prikriti okus spiruline u soku, mlijeku, vodi jer je poprilicno jak. Zelenu magmu ponekad smrvim i dodam blitvi 2 tablete - nekako prodje. Ali magmu mu ne dajem redovito - tek do 2x tjedno. Nakon saznanja informacije da spirulina zapravo nema B12 i da moze onemoguciti absorbciju B12 prestala sam je uzimati. Inace skoro non stop sam je uzimala....

  30. #30
    Jyoti

    Početno

    A što je sa spirulinom i trudnicama?Naime, nedavno sam potrosila bočicu spiruline i danas sam iišla u ljekarnu kupiti novu, ali mi je prodavačica, kad jee skontala da sam trudna, rekla da baš nije sigurna da trudnice mogu piti spirulinu. Ja sam ostala zbunjena jer mi nije jasno kako bi mi spirulina mogla naškoditi-mislim da mi više štete može napraviti Prenatal i ostala "kemija" koju, nažalost, po preporuci doktora moram uzimati...

  31. #31
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Rađe ipak izbjegavaj spirulinu. Kobalamin koji se unutra nalazi je analog vitamina B12 i umjesto da ti povećava zalihe B12 u organizmu zapravo onemogućuje prirodno recikliranje postojećeg.

    Radi se zapravo o pobjedi marketinga nad zdravim razumom pomoću zastrašivanja, a rezultat je upravo suprotan od očekivanoga.

    (a i smrdi)

  32. #32
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    Kupila sam za Maurena zelenu magmu u prahu pa je svaki savjet o načinu pripremanja dobrodošao
    ja je rastopim u rižinom/zobenom mlijeku.
    slatkasto je i okus nam se sviđa.
    moje curke redovno traže "zeleno mlijeko"

    Kobalamin koji se unutra nalazi je analog vitamina B12 i umjesto da ti povećava zalihe B12 u organizmu zapravo onemogućuje prirodno recikliranje postojećeg.
    Davore, možeš malo više o ovome?
    nama je savjetovana spirulina kao čistač organizma od teških metala, ne konzumiramo je radi B12 jer nismo vegetarijanci (ali ni neki veliki mesožderi).

  33. #33
    Jyoti

    Početno

    Ja sam jucer bila zbunjena u ljekarni kad me je zena pitala hocu li spirulinu za vegetarijance ili obicnu. Pa to je alga, zar ne? Na kraju nisam kupila jer je zena skuzila da trenutno nemaju ni jedno ni drugo, a sad nakon Davorovog savjeta necu ni kupiti. Jedino mi je bad kad sam u proteklih mjesec-dva pila Spirulinu svaki dan. Nadam se da nece naskoditi bebi.

  34. #34
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Dovoljno podataka o B12 i spirulini naći ćeš ovdje: http://www.beyondveg.com/billings-t/...-anat-7c.shtml
    Priličnu količinu nereda izaziva činjenica da svi kobalamini nisu B12.

  35. #35
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Rađe ipak izbjegavaj spirulinu. Kobalamin koji se unutra nalazi je analog vitamina B12 i umjesto da ti povećava zalihe B12 u organizmu zapravo onemogućuje prirodno recikliranje postojećeg.

    Radi se zapravo o pobjedi marketinga nad zdravim razumom pomoću zastrašivanja, a rezultat je upravo suprotan od očekivanoga.

    (a i smrdi)
    ja se opet i opet čudim - zašto ljudi pate od toga da je sve "prirodno" savršeno zdravo i tako poželjno za uzimanje!!!
    tisuće "prirodnih" pripravaka je sintetizirano u tko-zna-kakvim uvjetima, bez kontrole kvalitete...
    i nije niš bolje od "umjetnih" vitamina, iliti kemije

  36. #36
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    davore, cijenim tvoju pamet, tvoja raznovrsna znanja i informiranost i pocesto me nasmijes.
    malo manje cijenim n a c i n tvojih "krizarskih ratova", ali svi smo mi razliciti. (nekako te smatram dovoljno cool 8) , da neces ovu moju izjavu uzeti za zlo .

    e sad, sto zapravo zelim reci.
    kada bacis takvu neku "bombu", mene bi jako veselilo da malo podrobnije napises o tome. da li se radi samo o b12, jer ja kao i mamju nisam vegetarijanka, mada meso jedem u malim kolicinama, dakle ne radi se iskljucivo b12 ili zeljezu.
    da li ti imas informacije da je spirulina stetna, ili je samo pitanje b12.

    zatim, kada das ovaj link, kako mogu ocijeniti relevantnost linka?
    demokraticnost interneta je samo prividna. naci cu linkove za sve sto trebam, ali kako mogu ocijeniti koji su seriozni? ako mi je medicinska ili prehrambeno-tehnoloska struka potpuno strana?

  37. #37
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mislim da kužim što hoćeš reći. Oštra retorika po pitanju štetnih praksi? Pa... kad vidim da drukčija daje rezultate budem se smekšao. Momentalno.

    Ono što zoveš bombe su obično linkovi na kojima se stvarno nalazi informacija koju netko traži. Bez veze mi je kopirati sadržaj ovdje, a rizik je jedino da dotični link za koji dan umre, a s njime ode i tražena informacija. Ovako se ipak štedi raspoloživi prostor foruma na disku.

    B12? Na gornjem linku ćeš naći:
    "Spirulina and tempeh contain mostly analogues of B-12. Herbert [1988] reports that tests on tempeh, a fermented soy product, and spirulina revealed that they contained almost no true B-12, i.e., the "B-12" they contained (per USP assay test) was predominantly analogues. Herbert [1988, p. 857] reports:

    We suspect that people taking spirulina as a source of vitamin B-12 may get vitamin B-12 deficiency quicker because the analogues in the product block human mammalian cell metabolism in culture [i.e., in the lab] and we suspect that they will also do this in the living human.

    The presence of analogues, rather than true B-12, in fermented foods makes them unreliable sources for B-12."

    Tu imaš i izvore na temelju kojih su zaključci napisani. Inače sam veliki pobornik prirodne vegetarijanske prehrane, ali u slučaju spiruline se radi o prijevari.

  38. #38
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    davore, hvala.

    nasla sam par tel. brojeva i web produkata koji se nude u austriji, pa cu se podrobnije raspitati. jer se stvarno vec ljutim. pa ako vise ni bio ducanima ne mogu vjerovati kome da vjerujem?

    doduse ovdje spirulinu vise preporucuju zbog zeljeza, betakarotina i globalno cjelokupnog sastava.
    (doduse negdje u primozgu imam da b12 sudjeluje apsorbciji ( ili tako nekako) zeljeza, pa to onda bas nema smisla)
    doduse cesto sam citala da je opcenito b12, odnosno njegov moguci manjak kod vegetarijanaca prenapuhan, jer da zalihe u tijelu traju godinama.
    pogotovo ako zimi uzimas malo mutivitamina u kojima je b12 obicno zastupljen

    jos par pitanja:

    za one koji i ovako i onako nemaju problema sa b12 bi spirulina mogla biti korisna globalno ili ne?

    netko je spominjao i zelenu magmu koju vise ne koristi?
    ima li i o njoj kakvih "nesimpaticnih" saznanja?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Davore, da bi se B12 apsorbirao, treba se vezati za tzv intrinsic factor kojeg luči sluznica želuca. Da li postoje podaci za te analoge da se uopće vežu za intrinsic factor - ako se ne vežu neće se resorbirati pa se neće ni natjecati s pravim B12 za metabolizam hemoglobina.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    B12 je potreban za sintezu hemoglobina, nema veze s apsorpcijom željeza (ne direktne, ali kad nema b12 već apsorbirano zeljezo se ne može iskoristiti).

  41. #41
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa upravo u tome i je problem: analozi se vežu za intrinsični faktor i time onemogućuju apsorpciju i reciklaciju pravog B12. Kao posljedica toga je brži gubitak B12 kad tamaniš spirulinu nego kad piješ 'ladnu vodu.

  42. #42
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    da , da hemoglobin. hvala mamazika.

  43. #43
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Davore, je li istina ovo ostalo za spirulinu, tj. da čisti organizam itd. ili je i to marketing?

    Odavno znam da taj B12 nije pravi, ali nisam znala da uništava recikliranje. To je jednaka zabluda kao i naprimjer marketing da je mlijeko zdravo i da ga treba piti radi kalcija, a kalciji iz mlijeka se navodno isto tako ne može apsorbirati. Inače sam vege 11 godina, i nisam se nikad baš ubijala spirulinom, ali sad onda baš više neću nikako. Ostajem onda samo na magmi koju isto tako uzmem tek sezonski, radije pazim na uravnoteženu prehranu žitaricama i zelenjavom.

  44. #44
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ne znam. Uglavnom obje teze idu zajedno, a ako jedna ne stoji, druga ne mora biti netočna. Sasvim je moguće da spirulina ima neke vrline, ali mi činjenica da ti krade B12 dovoljan razlog za izbjegavanje.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    ja zelenu magmu dajem u vocu. naime smiksam recimo narandju i jabuku tako da ispadne samo sok i tu stavim zlicu zelene magme. nego mene zanima koliko cesto to dajete djeci? ja pijem jednom na dan i curki dajem jednom dnevno pa me zanima jel to previse za dijete?

  46. #46
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Inače sam veliki pobornik prirodne vegetarijanske prehrane, ali u slučaju spiruline se radi o prijevari.
    Iskustvo nam govori da u svemu postoji pozitivna i negativna strana. Na drugom kraju svake propagande stoji antipropaganda, a iza svega stoji konkurencija i utrka za zaradom. Sjetimo se samo nedavnog članka o štetnosti soje. Alarmantan. Ima li tu mesna industrija svoje prste?! Tko će znati? Tako i u kozmetici – ne tako davno pisali su o štetnosti i pogubnom utjecaju jednog dezodoransa te da navodno izaziva rak. Jesu li stali na žulj suparničkoj kozmetičkoj kući? U svijetu medicine, npr., i najveći stručnjaci – ginekolozi – čuvena i manje čuvena imena na sva usta propagiraju hormonalnu nadomjesnu terapiju i njene dobrobiti i pritom masno zarađuju od provizije koju dobivaju od farmaceutskih firmi. A mi neka se snalazimo u tom kaosu. Zato, najbolja je umjerenost, zlatna sredina. Mi i ne pojedemo toliko spiruline da bi nam mogla naškoditi, ako i ima nešto istine u onom što pišu. Svojedobno je C vitamin hvalio na sva usta i da treba uzimati tablete što jačeg sadržaja, a onda su se pojavili protivnici koji kažu, ne, ne i ne!! Kava je čas zdrava i dobra za neke segmente našeg zdravlja, a onda 'opale' po kavi i kažu kako je štetna. To isto vrijedi za tako puno drugih namirnica u našoj prehrani. I ti koji pišu suprotno od dobrog, moraju od nečeg živjeti.

  47. #47
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Smijem li Janu koji je napunio godinu dana umiješati zelenu magmu u primjerice jogurt?
    Ne vidim drugi način da mu dam osim umiješati u čaj ili vodu ali on ih pijucka cijeli dan pa me frka jer neznam može li zelena magma u recimo čaju stajati po nekoliko sati!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Ja je davno jednom kupila, isto tako citala sve dobre stvari o Spirulini i pokusala jednu kascicu sa sokom popiti.... sve zivo izrigala, to je tako odvratno, da nema sanse da ja to ikada probam.
    A ova magma, ako mislimo na isto, ovdje se to zove green wheat juice, to svjeze iscjedjeni popijem kad mi se desi. Jer se moze kupiti u razlicitim trgovinama gdje ima i svjeze iscjedjenih sokova. A i to samo jedan mali "cokaj" kao oni od rakije, i za njim zalijem malo soka od narance.
    Iako sam vegan dugi niz godina, ne uzimam redovito neke vitamine, nemam nikakvo pomanjkanje nicega, dapace imam malo viska Folne kiseline, to je zbog dosta zelenisa sto jedemo. A kad uberem salatu, i onako mi izgleda cista, nema sanse da je perem sa kloriranom vodom. Mozda i to nesto pridonese B12 jer ga proizvode mikroorganizmi.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj marilu prvotno napisa
    A ova magma, ako mislimo na isto, ovdje se to zove green wheat juice, to svjeze iscjedjeni popijem kad mi se desi. Jer se moze kupiti u razlicitim trgovinama gdje ima i svjeze iscjedjenih sokova. A i to samo jedan mali "cokaj" kao oni od rakije, i za njim zalijem malo soka od narance.
    Kod nas u Zagrebu postoji i Liquid health bar u kojem poslužuju svjež wheatgrass juice. To je ustvari sok od psenice, magma je od jecma. Kad god sam u gradu, rado navratim na shoot tog napitka. Meni je Magma malo bljutava, ima lagano muljast okus, a sok od psenice je lagano slatkast. Dosta sam dugo pila magmu i davala ju djetetu (deckic ima 3 godine) jer su rijetki prirodni dodaci prehrani poput nje i spiruline.
    Ali nedavno sam procitala u novinama da postoji i ekstrakt od psenice, totalno me to odusevilo s obzirom da nisam uvijek u mogucnosti svratiti u gradu na svjezi sok,a ekstrakt mi je najprakticniji za konzumaciju doma i u uredu, pa sam gaodmah i isprobala. Zove se Liquid sun, ekstrakt mlade pšence. Odusevilo me i to sta se proizvodi kod nas i nabavila sam ga u ljekarni, vidjela sam ga i u GEI. Uglavnom, pijemo ga vec 3 tjedna i dajem ga djetetu i on ga lakse popije nego Magmu, stavim mu ga u jogurt, ili sok od jabuke, jedan dan ga je cak popio u vodi, sta me zacudilo. Vazno mi je za napomenuti da vec osjetim i pozitivno djelovanje ekstrakta, imam vise energije uz sav posao i obaveze koje imam u uredu, a onda i doma, nakon tako kratkog perioda ten mi je cisci (vec pred neko vrjeme izbili su mi ekcemi). Sve u svemu, pijemo ga svi, sad sam ga i mami i tati preporucila, ona je imala probleme s probavom i kaze mi da joj je sada metabolizam bolji.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj marilu prvotno napisa
    A ova magma, ako mislimo na isto, ovdje se to zove green wheat juice, to svjeze iscjedjeni popijem kad mi se desi. Jer se moze kupiti u razlicitim trgovinama gdje ima i svjeze iscjedjenih sokova. A i to samo jedan mali "cokaj" kao oni od rakije, i za njim zalijem malo soka od narance.
    Kod nas u Zagrebu postoji i Liquid health bar u kojem poslužuju svjež wheatgrass juice. To je ustvari sok od psenice, magma je od jecma. Kad god sam u gradu, rado navratim na shoot tog napitka. Meni je Magma malo bljutava, ima lagano muljast okus, a sok od psenice je lagano slatkast. Dosta sam dugo pila magmu i davala ju djetetu (deckic ima 3 godine) jer su rijetki prirodni dodaci prehrani poput nje i spiruline.
    Ali nedavno sam procitala u novinama da postoji i ekstrakt od psenice, totalno me to odusevilo s obzirom da nisam uvijek u mogucnosti svratiti u gradu na svjezi sok,a ekstrakt mi je najprakticniji za konzumaciju doma i u uredu, pa sam gaodmah i isprobala. Zove se Liquid sun, ekstrakt mlade pšence. Odusevilo me i to sta se proizvodi kod nas i nabavila sam ga u ljekarni, vidjela sam ga i u GEI. Uglavnom, pijemo ga vec 3 tjedna i dajem ga djetetu i on ga lakse popije nego Magmu, stavim mu ga u jogurt, ili sok od jabuke, jedan dan ga je cak popio u vodi, sta me zacudilo. Vazno mi je za napomenuti da vec osjetim i pozitivno djelovanje ekstrakta, imam vise energije uz sav posao i obaveze koje imam u uredu, a onda i doma, nakon tako kratkog perioda ten mi je cisci (vec pred neko vrjeme izbili su mi ekcemi). Sve u svemu, pijemo ga svi, sad sam ga i mami i tati preporucila, ona je imala probleme s probavom i kaze mi da joj je sada metabolizam bolji.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •