Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 74

Tema: "Kanta za pelene"-Sangenic,Twister,Pampers,.......

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno "Kanta za pelene"-Sangenic,Twister,Pampers,.......

    Da li je slucajno netko od vas ovo kupio i kakva su mu iskustva sa time?Meni od kad sam to ugledala u trgovini stalno prolazi kroz glavu da bi bila odlicna stvarcica .Al me interesira da li stvarno suzbija "neugodne mirise" i da li se isplati kupiti.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Sandra, meni se to isto jako svidjelo, ali sam si izračunala da bi nam to bio prevelik trošak s obzirom na broj pelena dnevno. Naša dr. to ima u čekaonici i stvarno je zgodno i definitivno se ne osjećaju mirisi... Mi smo se odlučili za manju kantu (koja se češće napuni ) u koju bacamo samo pelene i isto nema mirisa :D

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Mi uzeli Sangenic, btw, do kraja mjeseca je na sniženju - 199 umjesto 300 kn u DMu

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Meni se to u reklami cinilo malo. Koliko pelena stane unutra?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Meni se to u reklami cinilo malo. Koliko pelena stane unutra?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Stane 28 pelena, nakon toga moraš ispraznit spremnik. U jednoj "kazeti" imaš 120 vrećica, znači za 120 pelena.

  8. #8
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja mislim da ti je bolje te novce, kolko si mislila potrosit na spremnik i vrecice svaki mjesec, stavit na djetetovu stednju banci a umjesto toga posjetit kontejner za smece svaki dan kad idete u setnju ili kud vec. Em pomazes osigurati svojem djetetu neku financijsku podrsku kad odraste em mu cuvas okolis u kojem ce morat zivjet.

  9. #9
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Velik je to trošak... Ali ako zivis u stanu i nemas otvorenog prostora, sigurna sam da ce ti biti od koristi. Naime, pelene stvarno smude...
    Mi smo to riješili s običnom kantom za smeće koju držimo na balkonu. Nema neugodnih mirisa i uštedili smo novce za "magičnu" kantu, vrećice i sve sto s tim ide.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    721

    Početno

    U Konzumu imas za kupiti Napy Bags - kutijica sa 50 vrecica za pelene, koja kosta oko 7-8 kn. Ja ih koristim za pokakane pelene, ubacim u smece i stvarno ne smrdi. Rucke na vrecici se zavezu i nikakav smrad ne izlazi van, a i vrecice imaju u sebi neki miris kao baby puder,.
    Mislim da ti se stvarno ne isplati kupovati te kante, em su skupe, em zauzimaju prostor, em ti poslije nicemu nece koristiti.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    Ako 28 pelena stane u kantu...i to još min 16 pokakanih...jao,jao!Mi smo pokakane pelene stavljali u običnu vrećicu i bacali u smeće,a ponekad smo morali odmah smeće nositi u kontejner od miomirisa.
    Isto smo razmišljali o toj kanti,ali eto,gornji argumenti su nas odgovorili.
    Inače,te smo kante vidjeli u dm-u i u jednom dječjem dućanu u Super Konzumu u Vukovarskoj.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Ja sam dobila sangenic i dosta je zgodno,vrećise su mirisne ima miris limuna i vanilije pa stvarno ne smrdi,ali ne znam bih li preporučila za kupiti,nekako mi se čini bezpotrebno zatrpavanje planete vrećicama.S Dorom ih uopće nisam koristila bacala sam ih u smeće

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    cure, platnene pelene ne smrde

  14. #14
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Mi ne koristimo tu skupu kantu!
    Nasa kanta za smece je mala i brzo ju napunimo, tako da obavezno jednom dnevno iznasamo smece.

  15. #15
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    cure, platnene pelene ne smrde
    Amalthea

  16. #16
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Sorry što uzurpiram topic, ali da ne otvaram novi...

    gdje ima kupiti dobra kanta za platnene pelene? Imam jednu iz Peveca, dobra je, ali mi je mala.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    14

    Početno

    Sangenic je super. Samo odlazem ukakane pelene tamo a ostale u smece koje svaki dan bacamo. Preporucam. Kupljeno u DM-u

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Ja sam sa Sangenicom super zadovoljna. Stoji u spavaćoj gdje ga i presvlačimo i još miriši.
    Dobili i ponudu od distributera da kupimo 2 kutije tih vrećica i treću smo dobili free.

  19. #19
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    i mi smo super zadovoljni sangenicom!! kanta stoji u našoj spavaćoj sobi i nema neugodnih mirisa.kupili smo je i kumi za bebu! također bila je akcija tih sangenic kazeta( folija ) u AURI kupiš 2(1 je gratis) + možeš još 50 kn besplatno iskoristiti i nešto uzeti iz tog programa tommee tippee!!
    nakon što skupiš 10 najljepnica od sangenica pošalješ njima i dobiješ knjigu na poklon"odgajam li dobro svoje dijete".

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Donna, o kakvim naljepnicama je riječ i di si ih dobila?

  21. #21
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Donna, traje li još akcija? Što je Aura?

  22. #22
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    akcija je bila u AURI trgovina za bebe u Osijeku no neznam gdje ih još ima u kojim gradovima.kada smo kupili kantu dobili smo papir na koji ljepiš naljepnice na kojima je medo tommee tippee koje skineš s folije kada uzimaš naknadno one kazete s folijom za kantu.e skupiš takvih 10 komada naljepnica i oni ti šalju za poklon knjigu.nama fale još 4 naljepnice pa ćemo poslati na adresu pharmatheke consult doo u Zagreb.

  23. #23
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    nama stoji u kupaonici i ja sam stvarno zadovoljan
    potrošili smo u 5 mjeseci 4 kazete.
    sad su u trgovine došle nove. tj. podijelili su ih za pelene beba koje se hrane mlijekom i za pelene beba koje se hrane normalnom hranom.
    ali kad sam jučer vidio cijene kazeta u dm-u :shock:
    ove prve su 79 kuna a ove druge 99 kuna !!!
    sva sreća pa te kazete kupujem tek kada skupimo dovoljno bodova za 15% popusta, ali ipak mi se to za komad plastike i veliku najlonsku glistu čini previše.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Daddycool, ja sam to riješila na drugi način. Dogovorila sam s direktnim dobavljačem i nabavljam kazete direktno od njih, preko firme. Ne znam kak će sad biti cijene ovih novih, ali ove dosada sam plaćala oko 45 kn.

  25. #25
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    pa to je super cijena.
    ali kako se dogovoriti s uvoznikom?
    njemu sigurno nije u interesu prodati meni jednu kazetu mjesečno.
    jesu li kazete jeftinije vani?
    možda da kupim godišnju zalihu

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Mogu ti ja uzeti kad ću uzimati sebi. Ako hoćeš,javi se na pm

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    čitam i ne znam što da kažem... čemu toliki dodatni trošak? ja jednostavno pokakanu pelenu sfrčem, i zalijepim ponovno one ljepljive trakice tako da ispadne fini čvrsti zamotuljak s kojim bi i košaricu mogla bacit i kroz tih nekoliko pregiba (eh, kako mi je teško to objasnit) nema šanse da bilo kakav miris izleti van! pa dobro, kako vi bacate pelene? skinete i samo tako tutnete u kantu pa da smrde :? ?!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Miha,ja Rokove sfrčem ko i ti. Ali jedno par dana kad smo ostali bez vrećica je bilo koma jer smo pelene bacali u koš za smeće (u kuhinji). Ne znam jel radi adaptiranog, ali Rokova pelena baš nema lijep miris kad se pokaka ,pa smo svakih par sati morali s drugog kata dolje do smeća to istovarit. Ovak fino imam kantu u spavaćoj gdje ga i previjam, sve fino miriši, a ispraznim ju svakih 3-4 dana i svi sretni i zadovoljni.
    Meni je ta kanta baš OK

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    i ja moram napisati da je kanta super,stoji u kupatilu i takodjer bez ikakvih mirisa.

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    ne znam, ja i dalje ne kužim. sfrčem, zalijepim i dobijem kompaktan smotuljak koji nikakvog mirisa ne pušta (a rokova stolica, iako isključivo dojim, nema nimalo ugodan 'miris'). i bacam te pelene u kantu za smeće u kuhinji koju praznim kad se napuni (dobro, nije velika pa je to cca dan-dva) i niš ne smrdi :D

    e, sad. ne znam jedino kak će biti preko ljeta (na moru) jer se tamo i obično smeće usmrdi nakon nekoliko sati, a rok će u to vrijeme već jesti sve i svašta!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Ma nije neki "must have", naravno da možeš i bez toga, ali meni je to osobno dosta korisna stvar. Stvar navike,vjerojatno. Da nemam toga, preživjali bi. Ali kad smo već kupili...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Mala obavijest korisnicima Sangenica - imaju novu kanut, ali nove kazete pašu i na stare kante. Ali nemojte stavljat plavi obruč - on je sad viška. To su mi potvrdili i ubvoznici nakon kaj sam se pola dana peglala sa sastavljanjem

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Mi svaku pelenu fino smotamo u vrećicu(od kg za domaćinstvo :D ) i u običnu kantu.Nema nikakvih neugodnih mirisa.Bar za sada.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    ako netko želi pošaljem mu onaj babybon za DM za popust od 50 kn na tu kantu mi smo platneni pa nam to ne treba

  35. #35
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Citam ovo i mislim se "sto je moj nos bio tako seljacki neosjetljiv ili??!"
    Pa sto vam to tako smrdi da morate hermeticki zatvarati u najlonske vrecice (tako da se onih 500 godina razgradnje produzi za jos 200) i u te skupe kante i sto vec...

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj dijanam prvotno napisa
    Citam ovo i mislim se "sto je moj nos bio tako seljacki neosjetljiv ili??!"
    Pa sto vam to tako smrdi da morate hermeticki zatvarati u najlonske vrecice (tako da se onih 500 godina razgradnje produzi za jos 200) i u te skupe kante i sto vec...
    !!!

  37. #37
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    čitam i ne znam što da kažem... čemu toliki dodatni trošak? ja jednostavno pokakanu pelenu sfrčem, i zalijepim ponovno one ljepljive trakice tako da ispadne fini čvrsti zamotuljak s kojim bi i košaricu mogla bacit i kroz tih nekoliko pregiba (eh, kako mi je teško to objasnit) nema šanse da bilo kakav miris izleti van! pa dobro, kako vi bacate pelene? skinete i samo tako tutnete u kantu pa da smrde :? ?!
    Potpisujem i dodajem da ako baš jako smrdi pelenu zamotam u novinski papir i smrada više nema.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    7

    Početno

    Ja mislim da ti je bolje te novce, kolko si mislila potrosit na spremnik i vrecice svaki mjesec, stavit na djetetovu stednju banci a umjesto toga posjetit kontejner za smece svaki dan kad idete u setnju ili kud vec. Em pomazes osigurati svojem djetetu neku financijsku podrsku kad odraste em mu cuvas okolis u kojem ce morat zivjet.
    Potpisujem! Ne shvaćam što vam toliko smrdi, ja bacam pelene u kantu za smeće u kupaonici i uopće na osjećam strašan miris! Ali kad MM ode na WC... to bi trebalo zapakirati!

  39. #39
    chicca

    Početno

    Sangenic je zakon!!!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Te kante su cisto bacanje novaca. Da je ne znam kako pokakana pelena smotamu ju i zaljepim cickom i nis ne smrdi. U kup. imamo malu kantu koju praznimo svaki ili svaki drugi dan i to je to. . . za te novce radije kupim nesto korisnije bebi, obleku, igracku. . .

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    nikad ne bih dala novce za tu izmišljotinu.pelene bacam u koš za smeće u spavaćoj sobi.kad mi smrdi, iznesem smeće van.
    naravno,ti su mi sustavi neprihvatljivi i iz ekološkog aspekta.dovoljno štetim okolišu time što koristim jednokratne pelene.shame on me!

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ja poklanjam svoju. Žao mi je bacit u kontajner. Jel je u redu pokloniti????????????????? Meni to više ne triba. I fale mi 2 naljepnce medvjedića za knjigu........ :/

  43. #43
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Sada sam još više zbunjena :? Danas sam vidjela tu kantu u DM i jedino je pitanje kako te pelene smrde? Ja sam na 4. katu bez lifta, a na balkonu mi je jako nezgodno ostavljati pelene jer je sa susjedima odjeljen samo zidom od dasaka i u zavjetrini je tako da bi smrad osjetili i oni, a to mi je neugodno.
    Vidim da pelene nekome smrde, a nekome ne. Pošto ja nemam iskustva sa pelenama stvarno bi mi dobro došlo da mi realno kažete kako stoji stvar sa tim smradom s obzirom da sam ja u potkrovlju i da ljeti bude dosta vruće, a zimi koristimo centralno...ustvari ne znam jel to uopće ima kakve veze.

  44. #44
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    upčetku ti baš pelene i ne smrde, mi smo čak imali običnu § kantu u sobi kraj presvlačilice, ali kad krene dohrana krene i drugačiji miris , tako da smo i kantu preselili u mali WC. uglavnom za početak miris nije strašan, naravno ako budeš dojila i ako je sve OK. pa onda odluči da li ti je ta kanta spas ili imaš drugo rješenje. inače ja sam si željela tu kantu, ali mi je uvijek bila preskupa, ali sad sam se navikla i ovako i nije problem.

  45. #45
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    dorotea, pa idete svaki dan van, valjda. pa kad idete van, ponesete prljave pelene u smece. i onda vam nece smrdit, ni vama ni susedima.

    jos bi bilo bolje da ste na platnenima, al ak vas to ne interesira, onda ti je najbolji (i najjeftiniji i najekoloskiji) pristup taj da svaki put kad idete van ponesete smece.

  46. #46
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Hvala vam cure na savjetima. Malo sam računala i ta kanta je dosta veliki trošak(kada se uzme u obzir da je to ipak samo kanta za smeće) pa ako nije baš neophodna možda bolje novac iskoristiti za druge stvari....a i previše je to najlona. Za početak ju neću kupovati nego ću ovako kao što mi je rekla Ancica, a ako smrad ne bude izdržljiv lako se kanta kupi (mada sumnjam da bebino govance može baš toliko smrditi). Uostalom kako Spajalica kaže sve je stvar navike

  47. #47
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Koliko često se moraju mijenjati te kazete u kanti i koliko dođe jedna kazeta? :?

  48. #48
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mi smo iznosili pelene u maloj vrećici. Nije teško spustiti se jedan kat i odložiti taj smradek u kantu. Ne bih rado skupljala masu govanca u kući, pa ni u "pelena" kanti. Mislim da je to samo još jedna nepotrebna stvar u kući.

  49. #49
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    ajmo zaboravit te kante i za te novčeke kupit klincima nekaj stvarno potrebno.
    osim toga, ima u konzumu za kupit baby napy bags i isto tako baco scent sations mirisne vrečice od lavande ili vanilije... kunem se životom da se u cijeloj prostoriji osjei lavanda umjesto kakice

  50. #50

    Početno

    Obična plastična kanta sa poklopcem od tridesetak kuna (najobičnija,ne ona za smeće) smještena u wc-u,gdje je ionako svoj kaki mjesto - nema boljeg.I jeftinijeg! Dosta mi je grižnje savjesti zbog neekoloških pelena,kamoli da ih pakiram u još plastike...O novcu da i ne pričam.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •