Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 117 od 117

Tema: IVf poliklinaka - pismo pacijentima o novom zakonu

  1. #101
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    današnja jučerašnja = jučerašnja

  2. #102
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Da to je reklama, zato postoji odabir između privatnih klinika pa svatko odlučuje kamo će ići ali meni se ne sviđa kada netko komentira kliniku u kojoj nije bio, meni je bitno da dođem do svog cilja i da mi to oni omoguće a za drugo me briga!

  3. #103
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj sbonetic prvotno napisa
    Da to je reklama, zato postoji odabir između privatnih klinika pa svatko odlučuje kamo će ići ali meni se ne sviđa kada netko komentira kliniku u kojoj nije bio, meni je bitno da dođem do svog cilja i da mi to oni omoguće a za drugo me briga!
    Apsolutno se slažem. Moj "bog" je konkurencija, u nju fakat duboko vjerujem.

  4. #104
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ipak se ne slažem u svemu - mislim da na temelju iskustva i znanja o IVF-u možemo komentirat i mjesta di nismo bile .

  5. #105
    darci avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    462

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj Jelena prvotno napisa
    Ma tko zna kakve su to igre i zašto se tko kako ponaša. Ali gledam sad Kosoricu i ona tako sad neće sukobe pa onda "ok, odgodit ćemo školu", "ah, nećemo odgoditi školu" ne vjerujem da to može na duge staze. Dr. Radončić, Dr. Kniewald, Dr. Bauman se ipak ne okreću kako vjetar puše, dok iz VV dolazi samo mlaka reakcija. Nisu to pozicije na kojima se tako smije ponašati. Ne mislim pri tome na "obične" IVF-ovce, već baš na prof. Šimunića koji je predsjednik svih odbora koji postoje u Hrvatskoj, šef Zavoda u Petrovoj i šef u svojoj klinici, profesor na Medicinskom fakultetu.

    To je nešto s čim se računa u Hrvatskoj, da su ljudi dovoljno puta dobili po prstima i da im neće pasti na pamet da reagiraju unutar svoje struke u skladu sa svojim uvjerenjima i saznanjima pa šačica neobrazovanih nasilnika može raditi što hoće.

    Džaba nama najbolja klima na svijetu i more, kad su ljudi mlitavi, stručnost propada, samo silu se razumije.
    Tu si skroz u pravu, nemam što dodat, ni oduzet.
    X

    samo imam za dodati da dr. Radončić i Kniewald su privatnici a dr. Bauman sa SD (koji je gradska bolnica a ne državna) - dakle ne primaju plaću od države. A isto tako mislim da se nitko ne smije od njih niti oglasiti ako ne dobije odobrenje od ravnatelja institucije (koja je btw. državna i dakle HDZ/Milinović postavlja ravnatelja).

    Mislim da se dosta odgovora na naša pitanja zašto MPO liječnici glasnije ne komentiraju ovaj zakon ili se ponašaju "nit smrdi nit miriši" leži u ovome.

  6. #106
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Zanimljiv point, darci, ovi Riječani su se valjda oteli kontroli, ne znam jesu li oni gradski ili državni .

  7. #107
    darci avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    462

    Početno

    stvarno ne znam za Rijeku "čiji su" ali i Rijeka ima neke druge ljude/stranke na vlasti pa možda i to ima veze s tim

  8. #108
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    za svako napredovanje, npr. u docenta, vjerojatno najmanje 2-3 odbora treba odlučiti o tvojoj sudbini, a oni nisu gradski i ja stvarno ne znam tko sjedi u njima. i teško mi je ocijeniti tko sjedi u njima, ali i privatnici nekad sudjeluju u znanosti i nije dovoljno ispuniti zakonske uvjete za napredovanje, nego trebaš dobiti i podršku tih vijeća. napredovanje se direktno odražava na plaći, naravno. prof. šimunić može još samo u emeritusa za koju godinu (sa 70) ili u akademika, a za oba stupnja treba biti itekako podoban.

  9. #109
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa
    prof. šimunić može još samo u emeritusa za koju godinu (sa 70) ili u akademika, a za oba stupnja treba biti itekako podoban.
    a nakon toga možda dolazi, kako bi TBF rekao..neki viši sud, Božja pravda..
    Kakogod bilo, mišljenje je subjektivno, ali duboko sam uvjerena da svemir funkcionira na principu bumeranga..

  10. #110
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    Kakogod bilo, mišljenje je subjektivno, ali duboko sam uvjerena da svemir funkcionira na principu bumeranga..
    Uh, ja više nisam tako optimistična...

  11. #111
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    vikki, mene čekanje izluđuje

  12. #112
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    Citiraj aenea prvotno napisa
    Kakogod bilo, mišljenje je subjektivno, ali duboko sam uvjerena da svemir funkcionira na principu bumeranga..
    Uh, ja više nisam tako optimistična...
    ni ja :/
    zapravo, više uopće ne vjerujem u to samo se nadam....

  13. #113
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj darci prvotno napisa
    stvarno ne znam za Rijeku "čiji su" ali i Rijeka ima neke druge ljude/stranke na vlasti pa možda i to ima veze s tim
    Večeras sam čula da izgleda da su županijski i onda bi fakat bilo užasno vidljivo to da čijem je ravnatelju Milinović šef onda nix sprechen jer su se doslovno tako podijelili.

  14. #114
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Evo, neka se i na ovom topicu nađe drugačiji (po meni pozitivni i jednoznačno protivn novog zakon ) istup prof. Šimunića a propos zamrzavanja js, kao i statistika za kliničku trudnoću od samo 2 i nešto posto po odmrznutoj jajnoj stanici.

    http://www.vecernji.hr/vijesti/milin...ra-clanak-8791

    "Prema metaanalizi iz 2009., jedna smrznuta stanica daje 2,3 posto šanse za kliničku trudnoću"

  15. #115
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    istine radi evo i clanka iz JL-a koji se takodjer poziva na prof. Simunica no ovaj put u drugom tonu:

    http://jutarnji.hr/vijesti/clanak/ar...,22,,173602.jl

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    263

    Početno

    Ja sam se dugo suzdrzavala i samo citala ovo napisano o prof. Š.
    Moram sada reagirati jer da nije bilo njega nebi bilo niti mojih klinaca. Nisam isla u njegovu privatnu polikliniku, njegova sam pacijentica od svoje 18. godine u Petrovoj, od mene nije uzeo niti kune niti je ikada trazio. Vjerovala sam u njega i on u mene. Provela sam u bolnici 6. mjeseci i on mi je tamo bio drugi tata, imala sam njegov broj moba u slucaju nuzde, mogla sam pitati sto sam god htjela, sve mi je objasnio. Vrlo je jednostavan, spreman za salu, i nadasve autoritet svima tamo pa i meni, veliki je strucnjak i meni je to dovoljno. Mislim da ga se za neke stvari krivo optuzuje. I ja sam svasta cula o njemu, ali sam se uvjerila da to nije tako......meni je pomogao i ja sam mu zahvalna za cijeli zivot. Dobila sam Jana i Katju zajednickim snagama, njegovim i mojim vjerovanjem........

    Drago mi je da je i on napokon istupio i rekao nesto jer ocito je da se neke stvari krivo interpretiraju.
    Šimi

  17. #117
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    bibi, drago mi je da si ovo napisala. sama kritika nikamo ne vodi.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •