Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: Kako tuga tužno stiže...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno Kako tuga tužno stiže...

    Kada boraiš u bolnici i dijeliš sobu s nekim podijeliš skoro sve. Tako sam i ja svoju cimu dijelila desetak dana do svog poroda. Ja sam mogla svugdje ona nigdje. Ja sam bila aktiva a moja cima pasiva. Ja sam joj davala hladne vode i umoljavala u bircu velike čaše leda ne bi li joj malo olakšala konstatno ležanje koje je morala provoditi ne bi li sačuvala svoja dva zlata. Glumila sam i antenu za nemogući TV signal ali nije bilo baš učinkovito. Nasmijavala sam ju kako sam god mogla. A nazalost čula je i moje suludo povraćanje dan pred porod od moje nervoze i muke...
    no tada ja odlazim...rađam svoje blizance u 38 tjednu i idem doma
    ja i cima se nastaljamo čuti...i od prošlog tjedna nema ni glasa....
    a znam nekaj nije ok.....ziher nije
    slutnja je bila istinita........oba zlata nebitno kako bila su izgubljena...nedovoljno zrela da izdrže ovaj svijet....srce je stegla tuga i sjetila sam se svega što je podijelila sa mnom...teške puteve kojim je došla do te trudnoće nakon godina slomova..........

    draga cimo ovo je tek moje glasno iskazivanje tuge zbog tvog gubitka...sam Bog zna kako to opravdati........tvojoj duši

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ajme

  3. #3
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    uhhh

  4. #4
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno


    Jako mi je žao...

  5. #5
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno


  6. #6
    Crtica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Njemacka/tko je blizu neka svrati na kavu
    Postovi
    110

    Početno

    Sta bi to covjek mogao naci,a da je dovoljno smisleno da opravda vrijeme koje je prerano odnjelo dva mala predivna zivota.Kazes deset dana,ili sto deset koja je razlika,ali deset je tako blizu cilja,jeli bol tada veca.Mozda,sto su duze tu covjek,majka ih vise upoznaje,spaja se sa njima,borba je veca,hrabrost,jaca,nada neunistiva.I koliko mora srce te jadne zene biti tuzno.Da barem postoji rijec,dijelo,mali zagrljaj koji bi mogao nesto promjeniti,nazalost nemozemo ama bas nista uciniti.A tako bi htjela,mogu samo misliti za nju i moliti se da joj sa neba posalju snagu da prezivi,izdrzi,skupi snage.A gdje ce je naci,i kada sve zbrojim neizmjerno sam tuzna zbog njih,zbog nje,zbog nepravde,zbog toga zasto se to mora desiti.Ipak ponjet cu je u svojim mislima i poslati joj par toplih misli,mozda jednom dodu do njenoga ranjenog srca,mozda jednom bude nesto znacilo,mozda ce moja molitva i svih nas koje budemo u tim spokojnim mislima mislile na nju ipak donjeti malo mira,san na oci,malo spokoja da se dusa odmori.Ipak ponjet cu je u mislima,ipak postoji moje jedno malo mozda.........

  7. #7
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Koja tuga

  8. #8
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno


  9. #9
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno


  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno


  11. #11
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno


  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    deset smo dana provele zajedno ja i cima.....
    a mislim da je to bio porod u 26-27 tjedan.......prerano...


    nadam se da ce bar naci malo utjehe........i mira

  13. #13
    tamagoči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    162

    Početno

    ovo nije pošteno

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    deset smo dana provele zajedno ja i cima.....
    a mislim da je to bio porod u 26-27 tjedan.......prerano...


    nadam se da ce bar naci malo utjehe........i mira

  15. #15
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno


    doista nije fer

  16. #16
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj stellita prvotno napisa
    nadam se da ce bar naci malo utjehe........i mira
    Ako dođeš s njom u kontakt, savjetuj joj da se javi ili na ovaj naš ili na neki sličan forum. Nakon što sam prošla identičnu stvar kao tvoja cima, ovaj pdf mi je doslovce bio spas života...

    A utjehu i mir možda nađe s vremenom, treba si dati puno puno vremena, proći kroz razno razne faze, dizat se i padat...ali uz ljubav bližnjih i ljude koji je razumiju i podržavaju sigurno če joj biti lakše suočiti se sa stvarnošču

  17. #17
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    meni je isto ovaj forum pomogao
    fizički sam dobro, ali psihički

  18. #18
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    anabela

  19. #19
    tamagoči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    162

    Početno

    A utjehu i mir možda nađe s vremenom, treba si dati puno puno vremena, proći kroz razno razne faze, dizat se i padat...ali uz ljubav bližnjih i ljude koji je razumiju i podržavaju sigurno če joj biti lakše suočiti se sa stvarnošču [/quote]

    Sve je rečeno...

  20. #20
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno


  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno


    kad neke stvari dođu na svoje mjesto uputi je na nas, da je utješimo i zagrlimo

  22. #22
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    uh....

  23. #23
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    ajme koja tuga!
    meni je ovaj pdf spasio, nekad sam imala blagi odjećaj da ludim, al da nije bilo vas tu, neznam dali bi imala snage ponovo se dići na noge i kreniti dalje :/

  24. #24
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno


    Jako mi je žao

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    teško mi ju nazvati...kaj da kažem??? sve što kažem nema smisla........pustit ću je da odtuguje a onda nakon nekog vremena poslati joj možda sms ili nazvati...teško se postaviti kada čovjek zna koliko je nekome sada teško...i onda još ići gnjaviti.....

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj stellita prvotno napisa
    teško mi ju nazvati...kaj da kažem??? sve što kažem nema smisla........pustit ću je da odtuguje a onda nakon nekog vremena poslati joj možda sms ili nazvati...teško se postaviti kada čovjek zna koliko je nekome sada teško...i onda još ići gnjaviti.....
    Ja mislim da bi joj bilo drago da ju nazoveš.Makar da samo pitaš kako je.
    Pustit nekoga da odtuguje meni nema smisla jer netko ne odtuguje cijeli život,naravno,ako ste si bile bliske.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    istina....tuguje se zauvijek...slažem se
    ništa, morat ću ju nazvati....ma koliko god to bolno bilo...hvala sirius susjedo..

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj stellita prvotno napisa
    istina....tuguje se zauvijek...slažem se
    ništa, morat ću ju nazvati....ma koliko god to bolno bilo...hvala sirius susjedo..
    Ne moraš ju nazvati ako se dvoumiš.Ako ste bile bliske ,zovi.TUga i radost su dvije strane iste medalje.Rado djelimo radost ,ali tugu nismo navikli.Vjeruj mi ,ona sigurno ne očekuje da joj kažeš nešto što će ju utješiti,jer to i tako nije moguće.Ali mala pažnja,makar i plakale preko telefona ,sve je to život...
    Znam da je i vjerojatno i tebi teško.Misliš si ,možda ,da je i tvoja priča mogla tako završiti.Ali ovo je njezina priča,a ti si tu samo prijateljica koja može ponuditi podršku ili samo poslušati njezinu priču ako je spremna za razgovor, i to je ljekovito...
    Stvarno nije potrebno ništa više reći od "Žao mi je." i "Tu sam ako kako mogu pomoći."

  29. #29
    visnja08 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    326

    Početno


  30. #30
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    stellita, nazovi ju! ne moraš ništa reći, riječi su u takvom trenutku suvišne! običan "žao mi je" nekada znači puno više od pustih rečenica koje dugo planiramo i smišljamo!
    vidjeti ćeš da će joj to puno značiti!
    meni se preko foruma javila cura koja je došla u moj krevet nakon što su mene odveli roditi! prepoznala me opisu i vremenu događaja, jer je čula priče koje su kružila bolnicom! jako me ugodno iznenadilo čuti ju! i pročitati divne rečenice potpore i utjehe! svi mi volimo kad su ljudi uz nas i kad vidimo da nas razumiju!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    javila sam joj se....i drago mi je da je poslušala davno dan savjet da ako se išta dogodi da se lijepo makne iz svoje sredine sa svojim m i ode negdje gdje će se moći obnoviti psihički koliko toliko...obećala je skoru kavicu pa se jako radujem i nadam se da će tako i biti.....

  32. #32
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno


  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    jako tuzno!
    lijepo da si joj se javila!

  34. #34
    Danči29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    umirem na uzbrdici
    Postovi
    2,157

    Početno


  35. #35
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno


  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    moja draga cima je super snažna ženska!! Obnovila je svoju snagu i vjeru i ide dalje...redovito vas čita kaže i nalazi toliko pozitive. Cimo Bog vam podario vaše malo čudo već ove godine!!!

  37. #37
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno


  38. #38
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno


  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ova me je tema sitila na moju cimu, još prije skoro 11 godina...ušla je u sobu oko 4 ujutro, držala se za leđa i trpila trudove bez i jedne riči i polako vadila stvari iz torbe i slagala ih u ormarić..najprije je izvadila jednu uokvirenu fotografiju, poljubila je i stavila na ormarić, a na slici jedna prekrasna mala djevojčica od 2-3 godine sa maramom oko glave; odmah mi je bilo jasno da je mala slatkica bolesna, a poslije kad je cima rodila prekrasnog dječačića ispričala mi je o svojoj maloj anđelici koja se godinu dana borila protiv bolesti i nije izdržala...neopisiva se tuga miješala u toj mojoj cimi i neopisiva radost dok je držala svog dječačića u krilu i gledala u njegovu sestricu na slici..tih nekoliko dana plakale smo svaki dan moja cima i ja, ona zbog svog anđela,godina izbjeglištva, muža koji je u svemu postao pijanac, a ja sretna što joj barem slušanjem mogu pomoći .... još ponekad priupitam poznanike za nju, dobro je, zdravi su...
    godinama kasnije sve sam svjesnija kako je nemoguće riječima dočarati snagu majke i žene

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    godinama kasnije sve sam svjesnija kako je nemoguće riječima dočarati snagu majke i žene[/quote]

    istina

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    žena su nadbića......

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •