Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Hitno!!!

  1. #1

    Početno Hitno!!!

    Imam jedno pitanje i molila bih sve one koje imaju znanje ili iskustvo da odgovore. Radi se o tome da je moja mama prosle godine osjetila neku bol koja se sirila u ledza i povratila nesto crno. Nije otisla doktoru jer nije imala osiguranje i to je prestalo. Nakon tacno godinu dana opet se ponovilo isto. Pila je maslinovo ulje i bivalo joj je lakse. Povratila je opet nesto crno i imala je crnu stolicu 3 dana. Otisla je doktoru i odmah su je ostavili u bolnici. Izgubila je puno krvi i to sto je povracala je bila crna krv. Sumnjali su da se radi o ciru na zelucu, medjutim danas su joj snimili zeludac i tu nema nicega. Da li je moguce da cir bude na nekom drugom mjestu?
    Sutra joj snimaju debelo crijevo. Puno se brinem za nju. Nadamo se i molimo da ne bude nista vise od cira. Nju nista ne boli sada.
    Da li neko zna ista o ovome. Molim vas pomagajte. tAko sam tuzna

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Neznam nažalost ništa o tome.Želim tvojoj majčici puno sreće i da brzo ozdravi! :love

  3. #3
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    mojoj mami se desilo slično; ona je imala samu krv u stolici, ali nije povraćala, iako su joj rekli da se često i povraća.
    bila je dugo u bolnici, jer su isto mislili da je čir, pa gasritis, pa karcinom želuca, crijeva, pa su sve pretrage radili u tom smjeru, dok im se jedan dan nije tamo srušila, jer joj je krv opet počela liptat.
    hitno su joj radili kolonoskopiju i sve moguće pretrage crijeva i nisu zapravo postavili nikakvu dijagnozu.
    doktor je rekao da se često na crijevima naprave nekakve devirtikule, izrasline ili tako nešto i da se je desilo da je to popucalo.
    to je bilo to.
    terapiju je dobivala dok je bila u bolnici, cca 20ak dana, bila je na posebnom režimu prehrane (sve kuhano, apsolutno ništa sirovo, nikakvo voće...itd, ne sjećam se više) i te prehrane se je morala dosta dugo pridržavati.
    užasno je smršavila, ali se poslije osjećala ok i do sada joj se nije tako nešto ponovilo.
    prvu godinu nakon toga je išla na obavezne kontrole, a sada više ne mora ići, jer joj je dobro, jedino što malo više pazi na prehranu.
    bar se nadam.

    nadam se da će i tvojoj mami brzo pronaći uzrok i započeti terapiju; držite se !


    PS. bila je u vinogradskoj bolnici.

  4. #4
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    zaboravih reći da ni nju ništa zapravo nije boljelo, odnosno, nikakve tegobe nije osjećala.
    to joj je jednostavno odjednom došlo, otišla je na wc, sve puno krvi, poslije slabost, i onda opet ništa.
    na kraju je bila potpuno iscrpljena zbog tolikog gubitka krvi, pa su ju hitno smjestili na intenzivnu, ali to se je na kraju pokazalo kao dobro, jer su napokon započeli sa terapijom.

    puno, puno sreće !


  5. #5

    Početno

    Hvala na odgovorima.
    Mama je danas primila izgubljenu krv i dobro je. Sutra nastavljaju sa testovima, tako da cu otici da je posjetim. Hrabra je, ali se ipak uplasila i ona. Vise brine za mene da se ne sekiram, nego za sebe. Kao i uvijek.
    I ona je na intezivnoj. Daj boze da sve bude dobro :/

  6. #6
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ajde, javi kako je, kad naprave pretrage i sve šta treba !

  7. #7
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Držim fige da sve bude dobro i da ubrzo uvedu neku terapiju koja će i djelovati!!!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    Moja mama je imala slicnu situaciju i ispostavilo se da joj je pukao cir na dvanaestopalacnom srevu. Dobila terapiju + transfuziju i do danas sa tim problema nema.. (10-tak godina vec).
    Pazi na ishranu, i od tada vise kafu nije popila a sve ostalo se navikla vremenom.. , manje zacina, ne ljuto ne prekiselo..i to je to..

    Nadam se da ce sve proci dobro. Srecno!!!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja sam se na pocetku druge trudnoce probudila sa uzasnim bolom u grudima ... nakon nekoliko dana i crna stolica. Pretragama mi nisu nasli nista, radili su gastroskopiju a nisu radili kolonoskopiju. Naravno da mi zbog trudnoce nista nisu dali, nakon mjeseci mirovanja i pomnog pracenja situacije (kuci) ... je bol prosla. Pred kraj trudnoce sam pila i nekakve lijekove (omerpazol) za zeludac i sve proslo bez problema ... do prije neki dan, kad me probudila slicna bol, samo na drugom mejstu.

  10. #10
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Nisam pročitala postove od drugih cura, ali ono što znam to je da se vjerovatno radi o čiru na želucu ili crijevima koji je puknuo. Kad je crna stolica ili se povraća "crno" radi se o JAKOM krvarenju. POD HITNO U BOLNICU!!!!!

  11. #11
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Nadam se da ti je mama sad dobro, sugradjanko!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Sarajka.ima li novosti?Vibrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr za tvoju majčicu!

  13. #13

    Početno

    Hvala cure na podrsci. Radili su joj jutros test na debelo crijevo i dvanaestopalacno. Nisam jos s doktorom pricala, jer je s pacijentima a njoj su po prvi put donijeli da jede nesto drugo sem vode. Nadam se da je to dobar znak. Javim kad budem razgovarala s doktorom.
    wewa, mi smo u Americi trenutno. Pozdrav Sarajevu

  14. #14

    Početno

    Sad sam se cula sa maminom doktoricom i radjen joj je test jutros na debelom crijevu i koliko sam skontala da su joj prsle te neke kvrzice koje oni zovu tumorom. Mogu biti dobri i losi. Odstranjeno joj je i cekace nalaz za 2 sedmice da kazu sta je u pitanju. Ne znam ni sama kako ovo pisem. Suze mi same idu niz lice. Ipak to je moja mama. Da joj dragi Bog olaksa i da da se sve zavrsi dobro.

  15. #15
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Držimo vam fige! Sretno!

  16. #16
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj Sarajka prvotno napisa
    Sad sam se cula sa maminom doktoricom i radjen joj je test jutros na debelom crijevu i koliko sam skontala da su joj prsle te neke kvrzice koje oni zovu tumorom. Mogu biti dobri i losi. Odstranjeno joj je i cekace nalaz za 2 sedmice da kazu sta je u pitanju. Ne znam ni sama kako ovo pisem. Suze mi same idu niz lice. Ipak to je moja mama. Da joj dragi Bog olaksa i da da se sve zavrsi dobro.
    da, točno to je bilo i mojoj mami
    isto su slali na analizu da vide kakve su prirode te izrasline
    sve je bilo ok
    držim fige da sve bude dobro !

  17. #17

    Početno

    Hvala cure. Te kvrzice zovu polipima.

  18. #18
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Nadam se brzom ozdravljenju tvoje mame. Do tad, drzite se.

  19. #19
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Sarajka prvotno napisa
    Hvala cure na podrsci. Radili su joj jutros test na debelo crijevo i dvanaestopalacno. Nisam jos s doktorom pricala, jer je s pacijentima a njoj su po prvi put donijeli da jede nesto drugo sem vode. Nadam se da je to dobar znak. Javim kad budem razgovarala s doktorom.
    wewa, mi smo u Americi trenutno. Pozdrav Sarajevu
    evo, pozdravicu nas sparni grad za tebe, a ti nam javi za rezultate pretraga! molim Boga da sve bude ok!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Nazalost bio je Polip cancer tj u ranom stadiju razvijanja. Ocistili su sve i kazu da je sad u redu hvala Bogu. Mora se samo redovno kontrolisati.

    Pozdrav wewa

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    By the way Sarajka vam se ne moze javiti pa je mene zamolila da prenesem

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •