Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Celine Dion trudna - ŠIRE SE POLUINFORMACIJE

  1. #1
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno Celine Dion trudna - ŠIRE SE POLUINFORMACIJE

    Objava na t-portalu:
    http://www.tportal.hr/showtime/estra...41-godini.html

    Još su i boldali "smrznuta jajašca"!
    Malo sam pročačkala i pronašla slijedeće:
    When her son was conceived in 2000, Dion stored another frozen embryo at the clinic which she hoped to use in the future. “I do not know if it is good forever but I think it lasts for a very long time. I will go get it, that’s for sure,” she said at the time. In a 2005 interview, she reiterated: “This frozen embryo that is in New York is my child waiting to be brought to life.”
    na: http://www.telegraph.co.uk/news/news...-pregnant.html

    Ako je ovo drugo točno (smrznuti embrio) onda je TO NAMJERNO IZVRTANJE ČINJENICA!

    Ima li tko kontakt u t-com portalu, da (ako sam u pravu) isprave krivu informaciju?

  2. #2
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    By the way, znam da je to sve celebrity blebetanje ali LJUDI TO ČITAJU, i eto prilike da se i obrazuju.
    Celine Dion je (ako se dobro sjećam) školski primjer velike vjernice, katolkinje iz siromašne i mnogočlane obitelji.....

  3. #3
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Postirala sam i ja odgovor, ali stvarno bi trebalo pisati tom novinaru! Bilo bi super kad bi se uz tu vijest pojavila i ispravka i pojasnjenje razlike izmedju zamrzavaja jajasca i zametka!!!

  4. #4
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    svaka cast na uocavanju i primjedbi i FAKAT bi ih se trebalo upozoriti na gresku zbog svih nasih patnji oko embrijica u zadnje vrime

  5. #5
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    poslala sam i mejl na MPO listu, nadam se da bar netko zna kako doci do tog novinara - bilo bi jako vazno da se u vijesti pojavi ispravka zasto je to toliko drugacije, i zasto se iz istog neznanja namece u Hrvatskoj kao rjesenje koje to uopce nije!!!

  6. #6
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    još su i boldali da lakše uočimo greške

  7. #7
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ne vjerujem ni da će ispraviti taj podatak, a o objavljivanju razlike da i ne govorim..bar na moja reagiranja do sada nisu..

  8. #8
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    procijenite sto je veca steta, ispravljati ovo sto ce rijetko tko skuziti ili dosaditi novinarima pa da ne objavljuju vise nista

  9. #9
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ja probala postat, ne prolazi mi komentar

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa
    Ja probala postat, ne prolazi mi komentar
    Isto sam probala, ne ide. Ja bih napisala sljedeće:

    "Ispravka razlike bitne za hrvatske korisnike metoda potpomognute oplodnje: C.D. je zamrznula EMBRIJ, ne JAJAŠCE. Razlika je bitna jer se u Hrvatskoj lome koplja oko toga da li zamzravati embrije ili jajašca. U svijetu ima jako malo trudnoća iz odmrznutih jajašaca jer su jajne stanice najveće u tijelu, pune vode i teško podnose odmrzavanje, a ta eksperimentalna metoda se primarno razvila za pacijentice koje su se podvrgnule kemoterapiji. Standardna metoda metoda je zamrzavanje embrija. Proguglajte malo, svjetski mediji se referiraju na njene zamrznute EMBRIJE iz 2005. godine. Molimo ispravak teksta, ako je moguće - umjesto "jajašce" "embrij"."

  11. #11
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    procijenite sto je veca steta, ispravljati ovo sto ce rijetko tko skuziti ili dosaditi novinarima pa da ne objavljuju vise nista
    imaš pravo, ali opet, toliko se povlačimo po medijima, da netko tko radi u medijima takvu pogrešku napravi mi se ne čini slučajnim. kako netko može riječ embryo prevesti slučajno u jajašca? pa da s norveškog prevodim ne mogu prevesti krivo latinsku (tj. čini mi se da je ovo grčka, al nema veze) riječ iz bilo kojeg područja ako ima naša inačica.
    Htjedoh napisati:

    "I ja molim novinara da promijeni dezinformaciju o zamrznutoj jajnoj stanici, radi se o embriju, jer nam je Zakon o medicinskoj oplodnji upravo na Ustavnom sudu, a Golem i Milinović bi se u svom duhu neprovjeravanja informacija i namjernog zavaravanja javnosti mogli pozvati i na vijest s t-portala.
    Hvala!"

  12. #12
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ma osoba koja pise ili prevodi ovaj clanak bavi se slavnima, ne zdravstvenim pravima
    sto bi znali o embrijima i js, prate gdje je sad beyonce i s kim se njeni naguravaju

    ja mislim da je dovoljno, kad se ovakvo nesto dogodi, da jedna od vas posalje mail, sve preko tog je nepotrebno, a moze stvarno i pocet lagano ic na zivce

  13. #13
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ma osoba koja pise ili prevodi ovaj clanak bavi se slavnima, ne zdravstvenim pravima
    sto bi znali o embrijima i js, prate gdje je sad beyonce i s kim se njeni naguravaju


    nadam se da imaš pravo
    i sama nekad mislim da počinjem sličiti jehovinim svjedocima koliko se trudim objašnjavati ljudima

  14. #14
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Meni je jako zao tog novinara, jer je namjera bila super - reci ljudima da i slavni koriste MPO, ALI mislim da je ovakva pomoc vise odmoc jer se radi bas o tome da BAS OVU ZABLUDU trebamo razbiti. Bas ovu! Nikakve prepreke do IVFa, vanbracne zajednice, potvrde itd, nije tako stetna kao OVA ZABLUDA.

  15. #15
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    I mislim da je jako jako jako vazno za nas da objave ispravku, ili bar oni sami skuze razliku, jer nitko, pocevsi od ginekologa, pa do crkvenjaka i milinovica izgleda ne zna za tu razliku! A bas o tome trebamo pricati.

    Oprostite sto se pjenim, ali meni je ovo bas trn u peti.

  16. #16
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    cesto u medijima za embrije pisu oplodjene jajne stanice

    onda kad graficki treba nesto skratit valjda izbaci oplodjene

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    Meni je jako zao tog novinara, jer je namjera bila super - reci ljudima da i slavni koriste MPO, ALI mislim da je ovakva pomoc vise odmoc jer se radi bas o tome da BAS OVU ZABLUDU trebamo razbiti. Bas ovu! Nikakve prepreke do IVFa, vanbracne zajednice, potvrde itd, nije tako stetna kao OVA ZABLUDA.
    Iako nemam pojma o odnosima s medijima pa sam možda u totalnoj zabludi, moj gut feel mi govori ovo jer je šteta od ovoga velika, ko što je velika korist od Sevkinih istupa, po mom mišljenju.

  18. #18
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Eh, ali onda je ispustena najkljucnija rijec u ovom tekstu i zasluzuje ispravku (i objasnjenje) jer mijenja cijelu svrhu ovog teksta i ima dalekosezne posljedice na MPO u Hrvatskoj na kraju krajeva.

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Slažem se s pino, mislim da je bitno da isprave, a da ne uđe u javno mnijenje da evo u svijetu zamrzavaju jajašca. Jedino što su me moje prijateljice pitale oko IVF-a (sve drugo im je bilo jasno zašto je loše) je zašto, pobogu, ne valja zamrzavanje jajnih stanica, kad je s time vuk sit i koza cijela. Sori, i ja bih voljela, kao i svi mi, uključivo Crkvu i konzervativce, da to funkcionira, ali, jok, na žalost, ne funkcionira odmrzavanje jajnih stanica i ne može se usporediti s odmrzavanjem embrija po uspješnosti. To je ključna stvar prijepora oko zakona, kužim da je to nekome samo riječ, ali to je nama u MPO THE RIJEČ, najvažnija stvar.

  20. #20
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    urednik@t-com.hr ili showtime@t-com.hr, pod tom rubrikom je izaslo...

  21. #21
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    u biti uvjerena sam da je to boldanje u tekstu ipak naznaka da je bila namjera iskriviti istinu

    evo tu sam komentirala:
    http://naslov.hr/novosti_slavni/Celi...mentari/dgajae

  22. #22
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Ne znam da li ste pročitale u 24h neki dan isto se pisalo, doduše u negativnom kontestu, o onom MPO doktoru iz Brazila, da je silovao svoje pacijentice, ali, uvijek ima ali kako ljudi stalno čitaju crnu kroniku, tamo je u tom članku isto tako pisalo da je taj isti doktor "napravio" slavnom nogometašu Pele-u bebu, pa pozitivno je to što su ljudi pročitali da isto tako i idoli pri tome i sportaši imaju takvih problema, dakle neplodnost ne bira..pa neka se ljudi malo zamisle..

  23. #23
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    moram biti iskrena da ne znam puno o MPO, nisam se time bavila do sada ali čim HDZ kuha neki zakon odmah mi nekako automatski zasmrdi...pa sam se pomalo uključila

    Kad malo odvrtim film nazad pada mi Kylie Minogue prva na pamet. Prije toga ne znam jesam li čula ili uopće razmišljala o pohrani i zamrzavanju jajnih stanica. Kako su to mediji onda prezentirali ispalo je skroz cool, kao ima rak ali eto smrznuti će jajašca pa šansa ipak postoji. Donedavno nisam znala da je šansa toliko mizerna... Ma - što zapravo želim reći: ljudi koji nemaju problema sa MPO neće trošiti vrijeme proučavajući problematiku (sasvim razumljivo), ali će pročitati showbiz rubriku, vidjeti da je tamo neka XY celebrity smrznula jajašca za budućnost i pomisliti "čemu ove babe/rode/lezbe... dižu toliku frku?"

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •