Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 115 od 115

Tema: Počelo je posipavanje pepelom?

  1. #101
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    Ministar kaže : "Ovo je eksperiment"


    ma neka si doma na sebi eksperimentira
    jadna si ga njegova žena...

  2. #102

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj http://jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,8,20,,173465.jl prvotno napisa
    Tijekom postupka medicinske oplodnje zameci će se u posebnim uvjetima ipak moći zamrzavati - najavio je ministar zdravstva Darko Milinović.

    - U uvjetima kad se oplodi jajna stanica i stvori se zametak, a ženi se zbog zdravstvenih razloga, poput krvarenja, ne može vratiti u maternicu, on se smije smrznuti dok žena ne bude u zdravstveno optimalnom stanju. To ćemo regulirati pravilnikom - kaže Milinović.
    Ove rijeci koje su jucer izasle u novinama ministar je bio izrekao vec na raspravi u Saboru prije izglasavanja Zakona. Znaci to apsolutno nije nista novo, a jos manje nesto sto je iznenada doslo u ministrovu glavu.

    Stovise, to cak i nisu njegove rijeci nego nesto na sto ga je upozorio dr. Simunic (na odredjene zdravstvene razloge zbog kojih transfer mora biti odgodjen), a on je onda nespretno i bez ikakvog razumijevanja o cemu to dr. S. govori, preveo kao krvarenje ili visoku temperaturu (nisam vise sigurna sto je tocno rekao, ali mislim da je bilo upravo tako nesto). U medjuvremenu se nije potrudio niti toliko da bi naucio kako je najveci realni problem zbog kojeg se odgadja transfer hiperstimulacija! SRAM GA BILO!

  3. #103
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Izgleda i T-portal ipak čita upućene im primjedbe :D
    http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...m-u-dzepu.html

  4. #104
    Biene avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    485

    Početno

    meni je ovaj članak odličan, bravo za novinara

  5. #105
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    Bože moj dragi,da mi je vidjeti tu komisiju koja će cijeli dan sjediti i davati potvrde parovima :shock:
    Pa stručnog kadra kronično nedostaje,i sad će on skupit biologe..da potpisuju gluparije!?

    Drugo,meni još uvijek nije jasno kako se ovakvim zakonom izbjegavaju tobožnje manipulacije!?Pa i u Hrvatskoj se i jedina afera Kurjak odnosila na KRAĐU JAJNIH STANICA!!!Nikad nisam čula da je nekome nestao zametak?!
    A uostalom kao da te čiri-bu čiri-ba izmišljene manipulacije nisu moguće sa zamrznutim jajnim stanicama!?Kao,teško je doći do sperme?

    Cure moje ajmo nać odvjetnika i krenit zaista s privatnom tužbom.Ja nisam baš u tome,pada mi na pamet gosp.Hodak,oni mi se čine senzibilizirani za djecu,posebno nakon obiteljske tragedije.Ja sam spremna potrošiti na to ono što sam mislila u ZG,pa kud puklo!
    Bar će odzvonit u medijima !!!

  6. #106
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    citiram Auroru ovdje, da ne zachatavom temu sa linkovima:
    Citiraj Aurora* prvotno napisa
    http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=46180&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=d3503b7cfe

    Vijest pod naslovom Zamrzavanje u iznimnim slucajevima iz koje moram istaknuti danasnje sluzbeno priopcenje Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi:

    Kada tijekom postupka medicinske oplodnje dolazi do nemogućnosti implantacije zametka zbog zdravstvenih razloga, tada postoji obveza čuvanja zametaka do trenutka kada će implantacija biti moguća. To je ovim zakonom definirano i omogućeno, te će biti razrađeno pravilnicima koji su u izradi.

    Obratite molim paznju na boldano! :shock:
    Ova razina neznanja je stvarno umobolna!!!
    jajna stanica im je isto što i zametak, transfer im je isto što i implantacija..majko mila..
    Jel znate gdje bi mogli doći do cijelog priopćenja ministarstva javnosti?

  7. #107

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Samo par postova iznad zgrazala sam se nad Milinovicevim primjerima posebnih uvijeta u kojima ce zamrzavanje zametaka ipak biti dozvoljeno, ali ova danasnja sluzbena izjava Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi iz koje je ocito da u Ministarstvu ne razumiju niti osnovni pojam u reprodukciji kao sto je to implantacija po mom misljenju zasluzuje ministrovu trenutnu ostavku!


    http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=46180&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=d3503b7cfe :

    Kada tijekom postupka medicinske oplodnje dolazi do nemogućnosti implantacije zametka zbog zdravstvenih razloga, tada postoji obveza čuvanja zametaka do trenutka kada će implantacija biti moguća. To je ovim zakonom definirano i omogućeno, te će biti razrađeno pravilnicima koji su u izradi, priopćilo je Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi.

    :shock:

  8. #108

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    aenea istovremeno smo postale.

    Ja sam tu izjavu, ovako kako sam je i citirala, cula danas na radiu. A na prilozenom linku sam je nasla i u pisanom obliku.

  9. #109
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Kopiram sa stranica mzss:
    Priopćenje Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi
    21.08.2009.

    Zakon o medicinskoj oplodnji već u svojim prvim odredbama definira postupke obrade, čuvanja i pohrane što je bitno za razlikovati radi daljnjeg razumijevanja Zakona. Prema važećem Zakonu pohrana, koja podrazumijeva čuvanje i skladištenje, odnosi se na tkiva i stanice.

    Međutim, kada tijekom postupka medicinske oplodnje dolazi do nemogućnosti implantacije zametka uslijed zdravstvenih razloga, tada postoji obveza čuvanja zametaka do trenutka kada će implantacija biti moguća. To je ovim Zakonom definirano i omogućeno, te će biti razrađeno pravilnicima koji su u izradi.

    U postupku izrade Zakona, ova su rješenja bila predložena od strane struke, i kao takva su bila prihvaćena.

    MINISTAR

    mr. Darko Milinović, dr.med., v.r.

    A možda i misle dopustit zamrzavanje samo i isključivo ukoliko je u pitanju problematika implantiranja, ali kad je primjerice ženi život ugrožen, onda neće zamrzavat?

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    o majko mila, pa do kud ovo seže, to je više ne nevjerojatno nego izvan svih mogućih okvira....

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    Izgleda i T-portal ipak čita upućene im primjedbe :D
    http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...m-u-dzepu.html
    odličan članak, lijepo je nešto smisleno pročitati....uh....

  12. #112
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Meni je ovo samo jos jedan znak koliko nemaju blage veze o ovoj problematici i koliko ih boli uvo za nas.Samo se jos vise zapetljavaju.Zakon bas nigdje ne daje mogucnost zamrzavanja zametaka i ministar je to vrlo ostro odbio u Saboru.Kao guske u magli....

  13. #113
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Možda smo im trebali dostaviti informativne listiće da se educiraju

  14. #114
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    i NovaTV na dnevniku objavila famoznu pismenu izjavu Milinovica da ce ipak zamrzavati zametke, no kazu da su istrazivali i otkrili kako to ipak nije istina

    Meni uopce nije jasno kako oni misle uz ovako nepripremljene istupe (uz vec nedorecen i nepripremljen zakon) proci kraj relativno osvjestene mase!? i medija!?

  15. #115
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    11. Obrada označava sve radnje uključene u pripremu, rukovanje, čuvanje i pakiranje spolnih tkiva i stanica.

    12. Čuvanje označava uporabu kemijskih agensa, promjene uvjeta u okolišu ili druga sredstva tijekom postupka obrade u cilju sprečavanja ili usporavanja biološkog ili fizičkog propadanja tkiva ili stanica.

    13. Skladištenje označava održavanje spolnih tkiva/stanica u određenim kontroliranim uvjetima do trenutka raspodjele.

    15. Pohranjivanje obuhvaća postupke obrade, čuvanja i skladištenja spolnih tkiva/stanica.

    znaci cuvanje = zamrzavanje;
    skladistenje = drzanje u krioprezervatoru
    pohranjivanje = i cuvanje i skladistenje

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •