Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 140 od 140

Tema: jeftini vs skupi prašak za veš

  1. #101
    minji otrok avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    191

    Početno

    Koristim tekuće deterdžente. Učinkoviti su:
    1.Dash, kupljen u Italiji. Za naše tržište, boca Dasha niti miriše niti čisti kako bi trebala. Ali je zato cijena fanjska.
    2.Persil Gold. Prekrasno miriše . I čini mi se da je za koji postotak bolji u skidanju mrlja od ostalih tekućih deterdženata. Sukladno cijeni

  2. #102
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa Vidi poruku
    Dugo se nisam dala od ariela i persila, a onda sam jednom čisto radi znatiželje probala lidlov formil i oduševila se. Nakon par mjeseci sam se usudila probati i lel isto je super. Nema šanse da bih ikad više dala za prašak više od ovoga koliko plaćam lidlove.
    X

    Iako moram priznati da sam kroz godine shvatila kako povremeno treba promijeniti deterdžent.

  3. #103
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Još jedan glas za Lidlov Formil. Nisam još probala Formil za šareni.

  4. #104
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Za bijelu robu Fax + žličica sode bikarbone u posudicu za predpranje.
    Ariel mi je majki jednom zaštopao mašinu i majstor je izvadio zacimentiranu kuglu veličine šake.
    Za šarenu robu Rex color, sada Dreft bio je na akciji i zadovoljna sam.
    Za crnu obično Dreft.

  5. #105
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    Još jedan glas za Lidlov Formil.
    I šareni je super, ja povremeno operem bubanj s octom ili si kupim neki mali detergent u dm-u čisto za neku finiju robu, nešto od konca i sl. , ali to perem tri put godinu

  6. #106
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    je li ovo kolorac, specijalni prašak za šareni veš?
    ajde pomozite, skroz sam se pogubila.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    je , svi na kojima piše kolor su valjda za šarenu robu

  8. #108
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    hvala. ma znaš što me zbunilo? zabrijala sam da na kolorcu piše da pere na nižim temperaturama (do 60) i kada sam iza pročitala da ovaj pere i na 90 stupnjeva mislila sam da je samo neki finiji univerzalni.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Kako nam je roba od klinaca obavezno sva flekava, moram koristiti sredstvo za skidanje mrlja, ali to koristim samo ono koje ide ciljano na tu mrlju, a ne koje se dodaje sredstvu za pranje. Bijelo rublje i ručnike iskuhavam. Zadnjih par godina koristim dm-ove deterdžente, za klince senzitiv (+ sredstvo protiv mrlja po potrebi), za nas tekući, još ih stavljam i u manjim količinama nego što piše na ambalaži, a rezultati su sasvim ok.
    Po meni, većinu robe treba samo 'profriškati', a to može svaki deterdžent, dok će mrlje ako nisu tretirane ciljanim sredstvom skinuti malo koji. Kod iskuhavanja sa skoro svakim deterdžentom ode sve, tako da mi nema razloga davati puno para za razvikane marke.
    Prije nego što sam prešla na dm, najviše sam koristila Fax i Rubel, nekako sam ih više voljela od Ariela i Persila i radi cijene i baš radi tih priča da im je kvaliteta lošija za naše tržište.
    za skidanje svih flekova sa djecije robice ima 2 jeftinije opcije,meni izvrsno funkcionirale

    1. mrlje od hrane,masne mrlje, zemlje ili kojecega -kapnuti carli-tj bilo koji det za sude prije pranja u masini
    2. mrlje od trave,crvenih sokica i sl natopiti malo hladnom vodom i pocetkati prije pranja obicnim sapunom za ruke/klasicnim tvrdim,ne tekucim.prakricno je imati malu cetkicu samo za to.i obavezno hladna voda
    zgodno je sto se to napravi dok se roba sprema u kosaru,i najobicnijim praskom /meni je izvrstan rex soda effect/ vecina mrlja ode
    obzirom da se djecije robica cesto pere,ne treba koristiti puno deterdenta,s godinama sve manje volim kemiju ))

  10. #110
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Bože.. Čitam Vas, sve si pišem, bilježim al' nikako da mi klikne u glavi. Ja već gooodinaama koristim samo detergente iz Millera/ tekuce - crni Persil, sareno- Ariel ili plavi persil, prasak- Ariel/ i ne mogu se prešaltati na nista drugo. To je valjda u glavi da je cijena omjer kvalitete. Probala sam i taj Dash iz Milera/ citala postove na Rodi od onog majstora što je ostavio upute kako oprati perilicu za rublje sa sodom i octom- sad to redovito radim- pa je on nahvalio Dash/ a meni bio bezveze.
    Jel se šta promjenilo od 2011 u Lidlu i da sad probam - jer imam manje love na racunu( čitaj: kredit)

  11. #111
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Ja sam sad sasvim prešla na Formile (iz Lidla) - prašak za bijelo i tekući color za šareno i jako sam zadovoljna.
    Jedino što znaju biti i na akciji, a to dugo već nisu bili.

  12. #112
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sad sasvim prešla na Formile (iz Lidla) - prašak za bijelo i tekući color za šareno i jako sam zadovoljna.
    Jedino što znaju biti i na akciji, a to dugo već nisu bili.
    ima od 17.-23.10. 8 kg 79.99 kn

    http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...s.xsl/7528.htm

  13. #113
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ima i neki OMO 5.6 KG za 79.99 od 24.-30.10.

  14. #114
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ja uvijek kupujem persil, ali isključivo na akcijama, često je snižen 50%

  15. #115
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    Upravo je u Bipi akcija, platiš jedan Persil, dobiješ dva.
    Protiv mrlja je izvrstan sapun iz DM-a, cijena mu je smiješna, oko 6 kn.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Ime uvijek prodaje najviše, a sad jel je najbolje to je pitanje

  17. #117
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj mislava prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo je u Bipi akcija, platiš jedan Persil, dobiješ dva.
    Protiv mrlja je izvrstan sapun iz DM-a, cijena mu je smiješna, oko 6 kn.
    ja se opskrbila s ovim na akciji u bipi, s mirisom lavande

  18. #118
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    i još ga imaš od lani?

  19. #119
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    i još ga imaš od lani?
    he he, evo akcija i ove godine ponovno :D

  20. #120
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ja uzimam Lel iz Lidla
    i meni dobar, opere, ništa lošije od skupljih prašaka

  21. #121
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    Nama je super Aro iz metroa, proizvodi ga labud zg, a puno jeftiniji od faksa i ostalih

  22. #122
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    40ak kn 9kg

  23. #123
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    i ja uglavnom hvatam akcije 1+1 u bipi kad je Persil. S njim sam jako zadovoljna. Onaj novi lavanda mi je super

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj mislava prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo je u Bipi akcija, platiš jedan Persil, dobiješ dva.
    Protiv mrlja je izvrstan sapun iz DM-a, cijena mu je smiješna, oko 6 kn.
    Vidjela sam taj sapun iz DM-a, na kraju ga nisam kupila... No drugi put ću ga uzeti, nije skup, a vi kažete da je super

  25. #125
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ja pak za svaku vrstu vesa (bijelo, sareno, crno, rucno/hladno pranje - nevazno) koristim Omino Bianco s mirisom esencija bijelog mosusa: http://www.maltasupermarket.com/medi...4060584953.jpg

    U Italiji cesto bude na ponudi po 3 u paketu za 7-8 euro, pa se opskrbim. Prekrasno mi mirise i odlicno pere.

  26. #126
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    Još jedan glas za Lidlov Formil. Nisam još probala Formil za šareni.
    On super pere, i za bijeli i za šareni, jedino što sam ga prestala koristiti jer ne volim taj neki miris koji ostravlja kda se rublje osuši, ustvari nema mirisa uopće, ali neki težak ostaje, zadah recimo na vešu, ne znam točno to objasniti, pa sam ga prestala koristiti, jer ne koristim nikakve omekšivaće, te pak mirise uopće dobro ne podnosim, čak i kad razrijedim, pa se opet vratila na persil prašak sa blagim mirisom lavande, to mi je super, osim cijene.

  27. #127
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj loptica50167 prvotno napisa Vidi poruku
    Vidjela sam taj sapun iz DM-a, na kraju ga nisam kupila... No drugi put ću ga uzeti, nije skup, a vi kažete da je super
    Bolja je flašica od sapuna, ne zamažeš prste.
    Flašica je 10 ili 11 kuna, samo što je tekuće.

  28. #128
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Bolja je flašica od sapuna, ne zamažeš prste.
    Flašica je 10 ili 11 kuna, samo što je tekuće.

    Nekad davno sam usporedivala sastav "tvrdog" sapuna i tog tekuceg.
    Nije isti. Pa ostajem na tvrdom (i onaj blink iz muellera je dobar) i maloj flasici sredstva za pranje suda.

  29. #129
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Podižem temu jer me baš zanima što je trenutno aktualno. Dakle godinama već kupujem Persil prašak i to isključivo u Mulleru ili Lidlu kad su ona velika XXL pakiranja na akciji. Sada već nekoliko mjeseci uopće ih ne mogu uloviti, kao da ih nema u prodaji.
    Konzum kažu ima kao lošu kvalitetu praška...e sad... ne znam...

    Koji prašak vi koristite? Osim djećje odjeće i flekova treba mi i za radnu odjeću koja se uprlja od ulja autiju i sl.

  30. #130
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni nijedan prašak, a bome ni tekući deterdžent, više ne skida mrlje. Jedino mi je kuhinjski čarli efikasan za masne mrlje. Sve ovo drugo ostaje.

  31. #131
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Meni i dalje skida sve mrlje:
    https://www.dm.hr/denkmit-tekuci-sap...172185700.html


    Već godinama koristim ovo sredstvo, povoljno i efikasno, a ima i praktičnu četku za nanošenje.

  32. #132
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Za bijeli veš kupujem isključivo praškasti faks, i to onu najmanju vrećicu. Ne znam jesam li u pravu, al mi se čini kako su velika pakiranja razrijeđena i kao da nije isti prašak.

    Za šareni koristim tekući i to uglavnom neki najjeftiniji ili onaj koji je na akciji.

  33. #133
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nijedan prašak, a bome ni tekući deterdžent, više ne skida mrlje. Jedino mi je kuhinjski čarli efikasan za masne mrlje. Sve ovo drugo ostaje.
    Isto ovako.

  34. #134
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Lakse mi je za mrlje nesto u obliku šprice jer imam dosta takve robe...trljati mi se ne da ode puno vremena. Dax žuti isto čula da je dobar za masno....

  35. #135

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    imam dvije perilice na dvije različite lokacije u HR i ja sam uvjerena da je stvar u vodi

    u ZG bijele čarape nakon prvog pranja nikada nisu bijele (niti se ne operu dobro, a i bijelo rublje posivi nakon nekoliko pranja) (više perilica je promijenjeno tijekom 20 godina; sad je turbo-super-blabla bosch - najradije bih ju u smeće bacila i na potoku robu prala)

    na drugoj lokaciji: perilica 15-17 godina stara - opere s najjeftinijim praškom (lidl, dm ili sl.)
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 31.01.2024. at 10:25

  36. #136
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Za fleke u zadnje vrijeme koristim dobar stari Opal, pastu pa direkt na fleku. Postoji i verzij u spreju ali nju sam samo jednom koristila, draži mi je ovaj stari. Odlično skida, samo se ne smije pretjerati s količinom jer jako pjeni.
    A za bijelo rublje mi je najbolji iz dm-a prašak Denk-mit za bijeli veš, u zelenom pakiranju. Puno bolji je i od Dasha kojeg sam godinama koristila.
    Nisam još našla nešto za šareno s čim sam zadovoljna pa obično završim na Arielu ili Persilu s akcije

  37. #137
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    imam dvije perilice na dvije različite lokacije u HR i ja sam uvjerena da je stvar u vodi

    u ZG bijele čarape nakon prvog pranja nikada nisu bijele (niti se ne operu dobro, a i bijelo rublje posivi nakon nekoliko pranja) (više perilica je promijenjeno tijekom 20 godina; sad je turbo-super-blabla bosch - najradije bih ju u smeće bacila i na potoku robu prala)

    na drugoj lokaciji: perilica 15-17 godina stara - opere s najjeftinijim praškom (lidl, dm ili sl.)

  38. #138
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja za mrlje imam neko talijansko sredstvo, super je… samo ga ove godine nisam nigdje ga našla za kupiti pa ga štedim.
    Za ostalo Ariel. Iako dobila sam neki persil promo za bijeli veš, one kapsule, stvarno je ispao dosta bjeliji nego inače. Razmišljam kupiti pa ponekad oprati njime

  39. #139
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja za mrlje imam neko talijansko sredstvo, super je… samo ga ove godine nisam nigdje ga našla za kupiti pa ga štedim.
    Za ostalo Ariel. Iako dobila sam neki persil promo za bijeli veš, one kapsule, stvarno je ispao dosta bjeliji nego inače. Razmišljam kupiti pa ponekad oprati njime
    Ovo moram isprobati, ali iz iskustva - povremeno treba promijeniti deterdžent, bar za jednu turu, jer im sastojci nisu sasvim isti. Često novi opere što stari nije mogao.

    Ariel smo kupili mm i ja na Hreliću bzvz, veliku bocu negdje u 12. mjesecu i iznenadila sam se istim efektom - rezultat bolji nego kad ga kupim u kvartovskom dućanu. Eh, sad, je li razlika u sastavu (na ovom piše da je iz Dojčlanda) ili nešto drugo, nemam pojma. Za bijelo mi se dobro pokazao Dexal dodatak za bijelo rublje (granule u crvenoj kutiji).

  40. #140
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Za mrlje se meni pokazao super KH-7 (masno, krv, svašta).

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •