Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 132 od 132

Tema: Konferencija za novinare: „Odgovor ministra Milinovića:

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Aenea Odlično napisano!!!

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Valjda bi odgovor bio točan...
    Hmm! Teško mi je povjerovati u to! Ako bi se u vrtlogu ministrovih laži i poluistina uopće mogao naslutiti odgovor!!! Ipak je ministar, uz dr Golema kralj strategije: puno govori, al ne odgovori!!!

  2. #102
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    aenea BRAVO, jubim te


    darko.milinovic@mzss.hr

    Administrativna tajnica:
    Sanja Jurak Novokmet
    Telefon: Centrala: (01) 46 07 555
    Telefaks: (01) 46 77 091

    Tajnica Kabineta ministra
    Zora Lažeta

    Telefon: (01) 46 07 506
    Telefaks: 01 / 46 77 091
    Telefaks: 01 / 46 77 091

    E-mail: zora.lazetaSPAMFILTER@mzss.hr



    Administrativna tajnica:
    Željka Krištić
    Telefon: (01) 46 77 100
    Telefaks: (01) 46 77 101
    E-mail: AnteZvonimir.GolemSPAMFILTER@mzss.hr

  3. #103
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    aenea

  4. #104
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Aenea, odlična "konferencija". Sad čekamo da održiš onu o Šimuniću.
    Posebno pozdravljam sve nove članove na ovom forumu .

    Kad se male ruke slože, sve se može, sve se može ...

  5. #105
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Žalosno koliko je manipulacije bilo u ovom prilogu. Šimunić niti jednom riječju nije rekao da se radi smrzavanje jajnih st već je govorio o metodi koja se gle čuda kod nas radi 5 god. ono što nije rekao je da se tom metodom kod nas zamrzavaju blastociste (NE EMBRIJI)
    Embrij je naziv za plod od 10-og dana začeća do 12.-og tjedna trudnoće.

    A strašne li naprednosti u Hrv., u Rijeci se do ove godine nisu zamrzavale niti blastociste jer nisu imali kriprezervator, a kamo li j.s.

    A naš "cijenjeni" ministar to fino prepakira u zamrzavanje j.s i svi siti.

    Gade mi se.

  6. #106
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Tajnica Kabineta ministra
    Zora Laže ta

  7. #107
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj gupi51 prvotno napisa
    Žalosno koliko je manipulacije bilo u ovom prilogu. Šimunić niti jednom riječju nije rekao da se radi smrzavanje jajnih st već je govorio o metodi koja se gle čuda kod nas radi 5 god. ono što nije rekao je da se tom metodom kod nas zamrzavaju blastociste (NE EMBRIJI)
    Embrij je naziv za plod od 10-og dana začeća do 12.-og tjedna trudnoće.
    Čekaj malo, na VV-u su blastociste zvali embrijima, u Mariboru isto, moji mariborski su bili blastociste na morulu, u papirima mi je pisalo broj zamrznutih embriona, jednako tako se o embrijima referiraju i za trodnevne i dvodnevne, a i u stranoj literaturi - kratica FET znači Frozen Embryo Transfer, nije mi sad ovo jasno :?... Po ovome bi ispalo da ništa od toga nije embrij, jer se u IVF-u radi s embrijima starosti od maksimalno 5-6 dana?

  8. #108
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ma problem je to sto je u MPO literaturi uvrijezeno jedno, a u obicnoj medicinskoj literaturi koja se poducava na faksu, uvrijezeno drugo. Gupi ima pravo, da se ono sto se u MPO skracuje u embrio, u obicnoj medicinskoj literaturi zove pred-embrio.

    Imali smo dugacku diskusiju o tome prije nekih mjesec dana gdje smo zakljucili da je taj izraz problematican i da je zato potrebno siriti svijest o SLICI zametka, iz koje se jasno vidi da nije embrio, tj. nema vec formirani oblik, nema organa, etc.

    Zato bi bilo zapravo najbolje da izbjegavamo i embrio i pred-embrio vec da to zovemo ZAMETAK.

  9. #109
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    Zato bi bilo zapravo najbolje da izbjegavamo i embrio i pred-embrio vec da to zovemo ZAMETAK.
    Treba provjeriti jesu li u hrv. medicinskoj literaturi zametak i embrij inačice tj. riječi koje znače isto... Ako jesu, onda je bolje pred-embrij.

  10. #110
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    imas pravo, napravis google search na zametak i pojavi ti se 1. prijevod na engleski kao fetus, drugo, wikipedia koja kaze od prve diobe do rodjenja, 3. roda koja ima stranicu o trofoblastu i posteljici.

    Znaci trebalo bi biti pred-embrij, iako je vrlo nezgrapno. da bar ima koje drugo ime.

  11. #111
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    imas pravo, napravis google search na zametak i pojavi ti se 1. prijevod na engleski kao fetus, drugo, wikipedia koja kaze od prve diobe do rodjenja, 3. roda koja ima stranicu o trofoblastu i posteljici.

    Znaci trebalo bi biti pred-embrij, iako je vrlo nezgrapno. da bar ima koje drugo ime.
    Terminologija novog zakona je isto embrij, jel' da?

  12. #112

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    kad sam lupila search na tekst zakona u NN koriste samo zametak, embrija nigdje nema...

  13. #113

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    aenea tvoja konferencija neplodne zene je izvanredna! Dotakla si se gotovo svega sto bih i ja izdvojila. Svaka cast!

  14. #114
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ma nisam napisala ni desetinu svega što sam htjela, i ovako je predugačko. A ne mogu preuzeti na sebe zasluge za konferenciju, ministar mi je svesrdno pomogao sa pladnjevima punim materijala.

  15. #115
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Drage moje suborke,

    sjedem sad da u miru pogledam snimku Dnevnika 3 od srijede, 26.08. i odgledam sto nam je to Simunic opet rekao, kad gle:


    Negdje od 24 sekunde na videu:


    SDP tvrdi kako se od donosenja zakona ne provode postupci potpomognute oplodnje.

    S druge strane klinika za zenske bolesti i porode u Petrovoj ulici uredno ih obavlja, tvrdi prof. Simunic.

    (ovo sad govori Simunic)
    „Pacijenti koji su odavno predvidjeni za postupak u tom i tom terminu, zapoceli lijekovi, obavljeni sve prethodne radnje i pretrage i obrada, naravno da bi bio nekorektno ne primiti ih kad oni 12 mjeseci ili duze cekaju na taj postupak.“


    On i ovdje nije rekao da se trenutno provode postupci bilo gdje, nego govori hipotetski.... ili ja vise ne razumijem svoj jezik?
    CURE, dajte recite je li on to govori iz svoje privatne klinike? Bila ja u Petrovoj na laparoskopiji, moram priznati da nisam vidjela tako lijepo uredjene prostorije.


    Minuta 1:17
    No ovih je dana Milanka Opacic tvrdila kako parovi na umjetnu oplodnju odlaze u inozemne klinike
    Za to nema nikakve potrebe smatra profesor Simunic, posebice kad je u pitanju zamrzavanje jajnih stanica.

    (opet govori Simunic)
    Metoda o kojoj se u zadnje vrijeme cesto pise i koja se istice kao nesto posebno i kao nesto sto se moze izvrsiti samo vani, se naziva vitrifikacija. Medjutim ona se vec 4,5 godina uspjesno obavlja i u Hrvatskoj.......

    .


    Dobro je ovdje cini mi se vec Ina33 primjetila, ta on ne govori da se vitrifikacija obavlja uspjesno za zamrzavanje jajnih stanica, nego govori o tome da se ona uspjesno provodi........

    Ajme, ljudi moji, koji smo mi sjvedoci igranke...... Za Simunica stvarno gubim svako razumijevanje........... Ne znam sto bih rekla.... tuzna sam, posebno zato sto je on jedini MPO strucnjak koji brani ovaj zakon, iako je ga znao i kritizirati u nekim dijelovima


    negdje minuta 2:40........

    Ministar kaze da je prof. Simunic demantirao da NEMA med. oplodnje... trenutno ........ prof Simunic je demantirao,kao i ravnatelj KBO Rijeka, Petrova, SV. Duh ..... navodno se tamo obavljaju med. oplodnja.... (kako kaze Milinovic.... )

    pa dobro gdje se to obavlja MPO sad? Jesam ja nesto propustila?

  16. #116
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Kadauna, ajd stickaj ovo na temu sa lažima..taman to planiramo raditi..doduše, ja moram prvo još obaviti nešto prije nego se primim toga..

  17. #117
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    zaboravih staviti link na dnevnik 3


    http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=46558&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=c1d09ed868

    Citiraj Kadauna prvotno napisa
    Drage moje suborke,

    sjedem sad da u miru pogledam snimku Dnevnika 3 od srijede, 26.08. i odgledam sto nam je to Simunic opet rekao, kad gle:


    Negdje od 24 sekunde na videu:


    SDP tvrdi kako se od donosenja zakona ne provode postupci potpomognute oplodnje.

    S druge strane klinika za zenske bolesti i porode u Petrovoj ulici uredno ih obavlja, tvrdi prof. Simunic.

    (ovo sad govori Simunic)
    „Pacijenti koji su odavno predvidjeni za postupak u tom i tom terminu, zapoceli lijekovi, obavljeni sve prethodne radnje i pretrage i obrada, naravno da bi bio nekorektno ne primiti ih kad oni 12 mjeseci ili duze cekaju na taj postupak.“


    On i ovdje nije rekao da se trenutno provode postupci bilo gdje, nego govori hipotetski.... ili ja vise ne razumijem svoj jezik?
    CURE, dajte recite je li on to govori iz svoje privatne klinike? Bila ja u Petrovoj na laparoskopiji, moram priznati da nisam vidjela tako lijepo uredjene prostorije.


    Minuta 1:17
    No ovih je dana Milanka Opacic tvrdila kako parovi na umjetnu oplodnju odlaze u inozemne klinike
    Za to nema nikakve potrebe smatra profesor Simunic, posebice kad je u pitanju zamrzavanje jajnih stanica.

    (opet govori Simunic)
    Metoda o kojoj se u zadnje vrijeme cesto pise i koja se istice kao nesto posebno i kao nesto sto se moze izvrsiti samo vani, se naziva vitrifikacija. Medjutim ona se vec 4,5 godina uspjesno obavlja i u Hrvatskoj.......

    .


    Dobro je ovdje cini mi se vec Ina33 primjetila, ta on ne govori da se vitrifikacija obavlja uspjesno za zamrzavanje jajnih stanica, nego govori o tome da se ona uspjesno provodi........

    Ajme, ljudi moji, koji smo mi sjvedoci igranke...... Za Simunica stvarno gubim svako razumijevanje........... Ne znam sto bih rekla.... tuzna sam, posebno zato sto je on jedini MPO strucnjak koji brani ovaj zakon, iako je ga znao i kritizirati u nekim dijelovima


    negdje minuta 2:40........

    Ministar kaze da je prof. Simunic demantirao da NEMA med. oplodnje... trenutno ........ prof Simunic je demantirao,kao i ravnatelj KBO Rijeka, Petrova, SV. Duh ..... navodno se tamo obavljaju med. oplodnja.... (kako kaze Milinovic.... )

    pa dobro gdje se to obavlja MPO sad? Jesam ja nesto propustila?

  18. #118
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Opet muljaju. Da, provode se postupci ali samo oni prema starom zakonu. Treba ga pitati koliko je žena prema novom zakonu započelo s postupkom.
    Opet lažu!!!!!

  19. #119
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj gupi51 prvotno napisa
    Opet muljaju. Da, provode se postupci ali samo oni prema starom zakonu. Treba ga pitati koliko je žena prema novom zakonu započelo s postupkom.
    Opet lažu!!!!!
    Gupi, sorry ja sam stvarno malo glupa, ali gdje trenutno provode uopce postupke, bilo prema novome bilo prema starome zakonu?

    Znam za slucaj kad se prema starom zakonu provodilo sve,ali je punkcija i oplodnja bila u 7. mjesecu, iako pozitivna beta (hvala Bogu) tek u kolovozu.

    Da li znas da li ijedna klinika, poliklinika, ustanova u HR trenutno uopce radi postupke? NE mislim na FET!

  20. #120
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Ne znam više na kojoj temi, ali netko je nedavno napisao da su SVE klinike koje su bile kontaktirane odgovorile isto - POSTUPCI SE TRENUTNO NE PROVODE JER JOŠ NISU DOBILI PROVEDBENE AKTE ... mislim da me sjećanje još toliko služi. I sam Milinović je izjavio da se još konzultira sa strukom oko provedbe zakona. Samo još nije jasno koga on smatra strukom. Koliko taj lik može nebuloza i laži izgovoriti, gadi mi se.

  21. #121
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Kadauna mislim da sam vidjela na nekom od topića (da li VV ili SD, a i na forum.hr) da cure idu s postupcima. Provjerit ću pa ću konkretno napisati. . Ja sam sad krenula na FET. Bez ikakvih problema.
    Sad sam konkretno komentirala šimunićevu izjavu, tj njegovu laž jer kad ga slušaš na vijsetima ispada da postupci najnormalnije idu.

  22. #122
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    evo za početak pogledaj ovo
    http://www.forum.hr/showthread.php?t=313762&page=67
    post od marele23

  23. #123

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    A šta je točno naš i vaš 'ministar' mislio pod - Pratimo promjenu ovog zakona - (gdje on to preti, kad nitko ne radi niš) i kaj on misli da nema većih problema u provedbi tog istog???
    Pa zaboga kaj on živi u Americi, očito bolje zna kak je tam nego u državi u kojoj je ministar???
    Tak sam žalosna. Bilo bi najbolje da uopće neidemo nikam, pa da vidi kakve je probleme izazvao. Bojkot cure, bojkot.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    11

    Početno

    [quote="majstor"]
    Kada smo prije neki dan razgovarali sa prof. dr. Vlaislavljevićem u Mariboru i dogovarali naš termin, nismo se mogli ne spomenuti i cirkusa koji se dešava kod nas. Između ostalog (u neformalnom razgovoru) je rekao da stvari sada mogu popraviti samo civilne udruge.
    A koliko vidim tu su jedino rode! Mislim da ćemo svi skupa imati dosta posla.[/quote

    Željela bih dodatno naglasiti ovo što je rekao majstor da samo civilne udruge sada mogu popraviti stvari, a to smo mi. Mislim da možemo puno, ali nemamo vremena i moramo djelovati jako brzo. Ja ću osobno osjećati velik sram i grižnju savjesti, ako ne damo sve od sebe i to jako jako brzo.
    Nije sada 5 do 12. Nama je sada sekunda do 12!

  25. #125
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Laura, 12 sati je otkucalo 17.07. podizanjem 70 ruku, a sada možemo uprijeti sve snage da kazaljke vratimo. A to ćemo zajedno i učiniti

  26. #126
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    OT: 17.07., 70 ruku, 77 onih koji se trebaju sramiti..
    pa nek netko kaže da je 7 sretan broj

  27. #127
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    OT: 17.07., 70 ruku, 77 onih koji se trebaju sramiti..
    pa nek netko kaže da je 7 sretan broj
    Meni je najbolji onaj citat, mislim iz VL da je Zakon izglasan podignutim rukama (komada 70) i spuštenim guzicama (komada 7)

  28. #128

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    11

    Početno

    Ne znam kako vi, ali ja se osjećam grozno ovako ne radeći ništa dok znam da oni upiru sve snage da provedu svoj nepravedan naum. Sorry na pesimizmu, ali ja sam malo down.

  29. #129
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj Laura Lana prvotno napisa
    Ne znam kako vi, ali ja se osjećam grozno ovako ne radeći ništa dok znam da oni upiru sve snage da provedu svoj nepravedan naum. Sorry na pesimizmu, ali ja sam malo down.
    Možda ti djelujemo kao da se nismo dovoljno uzrujali i da ne shvaćamo što se događa, ali dobar dio nas sa ovog foruma, od dana kad je objavljen Prijedlog zakona, jako dobro znamo i analizirali smo članak po članak, što taj Zakon, ukoliko se donese, znači za nas pacijente i koliko je užasan (imaš cijelu jednu temu samo sa epitetima zakonu).
    Uzbunili se između sebe, pokušali uzbuniti i sve oko nas, pisali mejlove, reagirali, dizali kompletnu oporbu i koalicijske partnere na noge, kontaktirali medije..svašta. Naravno, Udruga je tu odradila ogroman dio posla, mi se priključili kao građanska inicijativa kojoj je Roda dala veliku podršku, znanje i iskustvo na raspolaganje, i ovo mjesto pod svojim krilom.
    Možda ti ne djelujemo kao da smo spremni na pokret i ustanak, ali i prosvjedovali smo i radimo na informiranju i rušenju zaista čitavo vrijeme. Šteta je što je velik broj ljudi tek sad osvijestio što nam Zakon donosi, a još veći će osvijestiti vrlo skoro. Nije nas bio velik broj, uspjeli smo ih dobro zaljuljati, a očekivali su da će zakon proći bez puno buke. Skoro smo uspjeli. Sad nas je više i nadam se da će se još ljudi priključiti, drago mi je da vidim i tebe i još novih lica na ovom forumu koji su željni priključiti se i djelovati. Teško je, frustrirajuće i ulažemo puno truda da bi napravili mali korak, ali isplati se. Zaista duboko vjerujem da možemo uspjeti. Konačan cilj nećemo postići sutra, ali zajedničkim djelovanjem - postići ćemo ga sigurno. Samo ne smijemo odustatit i kada nas uhvati malodušnost, predahnuti i nastaviti fajt. Osim što smo zajedno skupa i puno smo jači!
    I još jednom, super da si nam se priključila! :D

  30. #130

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    Možda da ponovno pokušamo sa potpisivanjem peticije?Ja sam sad u 9 mj,trebala početi sa menopurima i sad ništa.Strašno sam razočarana i ljuta

  31. #131
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj Gabi prvotno napisa
    ....I sam Milinović je izjavio da se još konzultira sa strukom oko provedbe zakona. Samo još nije jasno koga on smatra strukom. Koliko taj lik može nebuloza i laži izgovoriti, gadi mi se.
    Kako se čovjek ne može cijepiti protiv čovječnosti, tako se niti naš ministar nema potreba cijepiti protiv svinjske gripe...

  32. #132
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Bebel prvotno napisa
    Citiraj Gabi prvotno napisa
    ....I sam Milinović je izjavio da se još konzultira sa strukom oko provedbe zakona. Samo još nije jasno koga on smatra strukom. Koliko taj lik može nebuloza i laži izgovoriti, gadi mi se.
    Kako se čovjek ne može cijepiti protiv čovječnosti, tako se niti naš ministar nema potreba cijepiti protiv svinjske gripe...

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •