Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 57 od 57

Tema: Iskustva sa FLAFI pelenama

  1. #51
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Kao prvo da te utjesim,nakon 8mj koristenja majusnih i tankih jednokratnih, platnene ce ti izgledat komplicirano!
    I meni zvuci da to nisu OS,nema sanse da ne vrijede bebi od 8,5kg! (evo ti na mom avataru N sa kojih 8-9kg u OS Flafici....)
    Za postavljanje covera a da nista ne procuri treba malo prakse...u pocetku namjestas 5min a kasnije ces to odradit jednim okom....

    Jeli nam mozes poslikat kad mu obuces platnenu pa cover pa stavit link?
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 02.02.2013. at 23:04

  2. #52
    cmroka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    17

    Početno

    Malo kasnim sa odgovorom,bio uzurbani vikend.Dakle,jucer sam potanko i detaljno gledala pelene i rasklapala ih,rastezala,trazeci oznaku velicine,ali nigdje je nisam nasla.Medjutim nasla sam oznaku velicine na coverima!Dva su S i dva NB!!!!Izuzetno sam nesretna!To bi znacilo da su i pelene te velicine,vjerovatno!!!Iscitavala sam web stranicu Fluffy pelenica ali koliko vidim oni imaju samo OS,pa sam pretpostavila da su i to takve.Ne mogu vjerovati da sam do sad cekala i cuvala male pelenice!Idem ih ja usporediti sa Pampersicama po duljini i zaista su po duljini 2/3 Pampersica.Neke,kad sam ih rastegnula dosegle su velicinu Pampersica.
    Zasad skulirana,gledala sam slikicu na tvom avataru i po tome mogu zakljuciti da mogu nastaviti biti nesretna.Ove pelene koje imam su manje.Da rezimiram,nije mi jasno gdje je tu financijska racunica ako se pelene moraju kupovati kako beba raste,sa NB broja na S,pa M pa....zasto..meni je zvonilo u glavi da kad jednom kupis platnene,to je to ,do kraja pelenastva.I tako je zavrsila dobra namjera moje prijateljice.Rado bih poslala link ali nemam neki ultrapametan mobitel,imam kompliciran sustav stavljanja slikica na komp.
    Djevojke ,u svakom slucaju hvala.

  3. #53
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    hm, ne moraš ništa mjeriti da znaš koje su pelenice OS. Ako na prednjoj strani imaju okomite drukere, tri reda po dva drukera onda su OS, one koje to nemaju nisu. Kratko i jasno.

  4. #54
    Commawhite avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj cmroka prvotno napisa Vidi poruku
    Imam par pitanja u vezi Flafica pa podizem temu.Vidim da su svi uglavnom vrlo zadovoljni Fluffy pelenicama pa sam utoliko zbunjenija.Naime,dobila sam na poklon dva paketa flafica,prekrasnih Ema pelenica te onih od konoplje i bambusa,brdo ulozaka istih te zastitnih gacica.Dok mi je bebica bila majusna koristila sam jednokratne pelene planirajuci platnene kad poraste i pocne manje i rijedje kakati...i eto nas.8.mjeseci smo.Probam staviti malome Emu,cine se premale,djetetu jedva pokriju pubicnu zonu ali ajde,nekako ja to zakopcam,medjutim nisam mogla drugacije nego da na trbuhu ostane praznina izmedju pelene i tijela da je skoro moja saka stala u nju..i naravno dijete se zapisalo po bodyju do brade.I zastitne gacice su male,cinilo mi se da su bez ikakve svrhe.Probala ja staviti djetetu pelene od bambusa,medjutim situacija jos gora..od krutosti se ni saviti nemogu a o velicini se i ne isplati pricati.Moje dijete nije div,70 cm je dug,bucmastih nozica i 8500 grama skladnog tijela.Ove pelene od konoplje i bambusa su mu tako siroke izmedju nogu,a opet ih tako stisnu da bi ragade dobio da mu ih obucem.Ni pisu mu ne mogu pokriti njima,zakapcanje je nemoguca misija.Ako "silujem" pelenu,i navucem je nekako na dijete,opet ostaje otvor izmedju trbuha i pelene.Maleni je plakao kad sam mu ih probala obuci,vjerovatno od nelagode i neudobnosti istih.
    Zaista sam se veselila uvodjenju platnenih pelene i sad sam sokirana.Jel je moguce da te "one size fits all" i nisu bas "one size"?Svi ste vi vrlo zadovoljni,pa sto ja to sve umisljam???Gdje grijesim?Molim vas neki savjet a dotle ce kao i do sad raditi Pampersice a ove lijepe Fluffy cekati u kutiji pod kinderbetom.Koja steta!
    e to se i nama počelo događati! prvih 6 mjeseci su bile super, a sad nam nikako ne uspijeva zakopčati ih kako treba, da nema rupe između tijela i pelena oko trbuha. zasad nismo napravili štetu, što zbog zaštitnih gaća, što jer se presvučemo svakih uru i pol, dvije. ali ipak, kad mu tako pelene nakeljimo, izgleda nekako čudno. nemam pojma u čemu je problem, djeluju mi nekako male (a nismo baš tolko bumbasti, cca 9 kga, lijepo raspoređenih)

  5. #55
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    ja sam koristila FLAFI pelene cijelo vrijeme, još ih je poslije mene koristilo dvoje dijece, ne kužim kah se dogodilo s vašim pelenama?
    Moji su ih nosili od prvog dana do 1,5 godine kada su se skinuli iz pelena, nisu im bile nikada male, a znam da sam i čitala tu po forumu da ih proglašavaju glomaznijim pelenama. Mislim si kako biste onda s Naturinim ili Tabitinim ako su vam Flafice male?! Je li netko iskuhao te pelene više puta? Jesu li se zato tako smanjile? A zaštitne su po veličinama i za dijete od 8 mjeseci treba vel M, (S i NB su svakako puno premale).
    Još jednom molim da mi Cmroka potvrdi da to ipak nisu NB pelene ili možda S iako nisam nikada čula da ih Flafi šiva (NB šivaju sigurno), ali tam je jedna tak simpa teta da je možda nekome i šivala po narudžbi pa su eto sada dopale vama.
    Ovo mi je velika enigma, fakat sam bila uvjerena da su Flafice jedne od većih pelena, a uvjerena sam i dalje da su najbolje.
    Posljednje uređivanje od renci : 02.04.2013. at 10:27

  6. #56
    Commawhite avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    43

    Početno

    Bo, OS su, perem ih kak piše, na 60, pa svaki peti put na 90. nemojte me krivo shvatiti, jako ih volim, divno upijaju i velike su (imam osjećaj da kad bi obavio u pampers da bi bio pokakan do grla), al to kopčanje u zadnje vrijeme nikako namjestiti kako spada. Zaštitne flafice mi nekako nisu baš, koristili smo do L, a L i XL smo uzeli rodine i te su mi prozračnije, laganije i veće.

  7. #57
    cmroka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj renci prvotno napisa Vidi poruku
    hm, ne moraš ništa mjeriti da znaš koje su pelenice OS. Ako na prednjoj strani imaju okomite drukere, tri reda po dva drukera onda su OS, one koje to nemaju nisu. Kratko i jasno.
    Ove pelene imaju jednu vodoravnu liniju drukera (oko trbuha)i jednu okomitu (uzduz ruba nogice),nemaju oznaku velicine,vec samo etiketu da su Flafi i pojedinosti o odrzavanju,pranju i sl.Sori,nisam vidjela da se tema nastavila.Inace,susjedica mi koristi platnene pa ih je pogledala i rekla da ne bi trebale biti male te da ce mi jedan dan pokazati i pomoci obuci malog.Osobno sumnjam da ce biti izvedivo..Mislim da sam se pomirila s time da ih nece nositi.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •