Stranica 19 od 19 PrviPrvi ... 9171819
Pokazuje rezultate 901 do 945 od 945

Tema: svinjska gripa

  1. #901
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Ja se javljam na ovu temu jer sam prilicno zbunjena silnim informacijama kojima nas "filuju". I ja sam mislila da je sve prenapuhano, pa da umiru ljudi koji spadaju u rizicne grupe, pa da ne znam ti sta..
    Ali recimo kako objasniti primjer covjeka od 38 godina koji je umro, a bio je potpuno zdrav, simptomi koje je osjecao su bili kasalj i blago povisena temperatura. Javio se ljekaru nakon par dana, znaci nije bolovao 10 dana pa se onda odlucio javiti. Objasnjenje ljekara je da se "kasno" javio. Ma sta znaci kasno? Javi se 4-5 dan od kada je poceo kasljucati. I nije imao visoku temperaturu.
    Ma dajte molim vas pa zar smo se za obicnu gripu javljali ljekaru cim se malo nakasljemo.
    Ne znam, ali do sada sam i ja uvijek govorila ovaj je umro mlad ali je bio rizicna grupa. E pa kako vi objasnjavate smrt ovog covjeka.
    Moram vam priznati da me je ovaj slucaj bas opteretio.

  2. #902
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    To se događa od početka pandemije, među smrtnim slučajevima posvuda ima mlađih ljudi (<65 godina) koji nisu bili kronični bolesnici (ili se ne zna da su bili).

  3. #903
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa

    Ivarice, ja bih se svakako javila doktoru.
    i ja

  4. #904

  5. #905
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    a viđe komentara........

  6. #906

  7. #907
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    zaboravih dodati link na komentare

    http://forum.net.hr/forums/t/259018.aspx?PageIndex=1


  8. #908
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj trlababalan prvotno napisa
    a viđe komentara........
    Vidiš, trebala bi Marganica uvesti dress code, da ima kravatu odmah bi se pol Hrvatske cijepilo. Ovako ništa.....

  9. #909
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ma svašta, baš sam u moru vijesti o gripi pročitala i jednu o tome da ne treba nositi kravate za vrijeme gripe jer se njima prenosi bolest. Zna doktor

    Komentari nisu vrijedni komentara ali je onaj link gore vrijedan gledanja, za sve koji imaju pitanja o cjepivu protiv pandemijske gripe.

  10. #910

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    190

    Početno

    ovim služnbeno izjavljujem,
    da više neću otvoriti niti jednu temu o gripi ili cijepljenju.
    S obzirom da se svakog više sluša nego struku, nema se smisla više truditi.

  11. #911
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa i nije se struka baš pretrgnula. A neki su itekako govorili protiv cijepljenja u medijima. Tim više je gornji link

    http://www.net.hr/zdravlje/page/2009/12/03/0329006.html

    važan za pogledati. Voditelj odjela za cijepljenje HZJZa odgovara na najčešće dileme oko pandemijskog cjepiva koje su se pojavljivale po medijima

  12. #912
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Jedan_tata prvotno napisa
    ovim služnbeno izjavljujem,
    da više neću otvoriti niti jednu temu o gripi ili cijepljenju.
    S obzirom da se svakog više sluša nego struku, nema se smisla više truditi.
    loš stav

    nažalost utjecaj interneta i foruma je ogroman :/

    ako se stručnjaci ne budu javili mislim da će puno ljudi ići liječit ozbiljne infekcije češnjakom, kapulom i svinjskom mašću

    da se ti i bibai niste javili možda bi dijete s CRP preko 100 i L preko 25 drugačije završilo

  13. #913
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja ne mislim da se forumaši medicinske struke imaju ikakvu vrstu obaveze javljati na forumu i objašnjavati ovakve ili onakve medicinske nedoumice; ali ljudi koji su na određenim položajima u državi i u zdravstvenoj zajednici imaju (javno, u medijima).

  14. #914
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ma nemaju obavezu, naravno
    ali dobro je kad se jave

    a ovaj link koji si stavila, ne mogu pogledati video
    samo vidim tekst i jednu fotku tog dr na početku
    što moram instalirati da vidim sve?

  15. #915
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Nemam pojma, je sve vidim :/

  16. #916

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    između jave i sna....
    Postovi
    423

    Početno

    meni jučer (bila se cijepit voltarenom zbog bolova u leđima ) sestra rekla da se ni ona ni naša dr. opće prakse nisu cijepile... jer nisu provedena dovoljna klinička testiranja...
    koga ću slušat ako ne svoju dr koja btw savršen primjer predivne liječnice?

  17. #917
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    ma ovo su već doista gluposti, kakav genocid, ili čipiranje i ostale bedastoće....

    ljudi više ne znaju razaznati između zdrave logikea i teorije zavjere.

    osim što mu ovo zadnje ne stoji jer klinička ispitivanja za cjepiva protiv svinjske nisu provedena (!).

    cjepiva protiv svinjske nisu prikladna za malu djecu ispod 3 godine i za trudnice. za zdrave ljude nisu potreba. za bolesne, posebne kroničare jesu i to je sve.

  18. #918
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj purple rain prvotno napisa
    sestra rekla da se ni ona ni naša dr. opće prakse nisu cijepile... jer nisu provedena dovoljna klinička testiranja...
    koga ću slušat ako ne svoju dr koja btw savršen primjer predivne liječnice?
    slušaj svoju dokicu.
    žena je očigledno jedna od onih u hrvatskoj koja je informirana

  19. #919
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    možda si dobila čip u voltarenu :shock:

  20. #920
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    E stvarno, jeste čitali knjigu Oryx&Crake od Margaret Atwood? Tamo pandemiju prošire nekim lijekom, zaboravila sam radi li se o vitaminima ili nekom lijeku tipa Viagre

  21. #921

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    između jave i sna....
    Postovi
    423

    Početno

    ja općenito ne vjerujem u korisnost vitamina, minerala itd jer mi izgledaju ko bombončići za djecu... samo nek su šareni .... čitala sam dosta radova i knjiga u kojima se preispituju cjepiva, tabletice itd pa sam možda i time malo stekla neku odbojnost prema istima.... ali jednostavno mi tablete ne leže.... kad me boli glava mogu popit ne znam šta - dok ne odležim ne prolazi... i npr. kontracepcijske tablete nikad ne bih upotrijebila jer mi se čini da mi hormoni gmižu svugdi....

  22. #922
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    trlababalan to ti nije trebalo :/
    kužim da si isprovociran, ali ipak nije u redu
    naravno da mu nije trebalo, ali obraćati se tako trudnoj ženi koja ovdje prije svega iznosi provjerene informacije (ne rekla-kazala, pročitala na netu teorije...)govori prije svega o njemu i njegovom nivou, ne o osobi kojoj se obraća.

    tužno je samo da takvi na našim prostorima uvijek dobiju prostora više no što zaslužuju. zbog toga nam zdravstvo i je u stanju u kakvom se nalazi, a i zemlja nam.

    no, jednom će se valjda i to promjeniti...

  23. #923
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    E stvarno, jeste čitali knjigu Oryx&Crake od Margaret Atwood? Tamo pandemiju prošire nekim lijekom, zaboravila sam radi li se o vitaminima ili nekom lijeku tipa Viagre
    roman je odličan i dobio je odlične kritike.

    radi se o pod-žanru science fiction-a i tako je treba i čitati.

    kao npr. i Dan Browna...

  24. #924
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    trlababalan to ti nije trebalo :/
    kužim da si isprovociran, ali ipak nije u redu
    naravno da mu nije trebalo, ali obraćati se tako trudnoj ženi koja ovdje prije svega iznosi provjerene informacije (ne rekla-kazala, pročitala na netu teorije...)govori prije svega o njemu i njegovom nivou, ne o osobi kojoj se obraća.

    tužno je samo da takvi na našim prostorima uvijek dobiju prostora više no što zaslužuju. zbog toga nam zdravstvo i je u stanju u kakvom se nalazi, a i zemlja nam.

    no, jednom će se valjda i to promjeniti...
    ne nije mu trebalo
    nije si smio dopustiti da ga se isprovocira, da se spusni na nivo onog tko njega vrijeđa, dušo

    a to što si trudna, ne znam kakve to veze ima :?
    znači trudnici bi se trebalo dopustiti da druge vrijeđa? :?

  25. #925

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    između jave i sna....
    Postovi
    423

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    možda si dobila čip u voltarenu :shock:

    pa naravno.... sad mi je gps u pozadini i nemrem mak bez da Oni znaju di sam

  26. #926
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    ne nije mu trebalo
    nije si smio dopustiti da ga se isprovocira, da se spusni na nivo onog tko njega vrijeđa, dušo

    a to što si trudna, ne znam kakve to veze ima :?
    znači trudnici bi se trebalo dopustiti da druge vrijeđa? :?
    ali se je spustio i to u nekoliko navrata i to ispod nivoa onoga tko njega ne da vrijeđa, oprosti, već kritizira.

    ako je ovdje sasvim u redu nazvati osobu bolesnikom koja iznosi provjerne informacije i to stavljati u rang sa klasifikacijom nečijih informacija kao površe, neprovjerne i slično, onda to sve govori o novu ovog foruma kao i njegovih sudionika.

    tužno sve u svemu.

    ovakvu u najmanju ruku čudnu klimu inače još niti na jednom forumu nisam srela...ima tu par doista krasnih forumaša, ali čini mi se zbilja svega par...šteta.

  27. #927
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa
    ovakvu u najmanju ruku čudnu klimu inače još niti na jednom forumu nisam srela...ima tu par doista krasnih forumaša, ali čini mi se zbilja svega par...šteta.
    Tako ti je to na našim prostorima.
    Možda da se okreneš svojim prostorima?

  28. #928
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj purple rain prvotno napisa
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    možda si dobila čip u voltarenu :shock:

    pa naravno.... sad mi je gps u pozadini i nemrem mak bez da Oni znaju di sam

  29. #929

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    između jave i sna....
    Postovi
    423

    Početno

    šalu na stranu nikad nisam bila pobornik nekih velikih teorija zavjere iako vjerujem da su ljudi spremni na svašta za doć do love....

    ako kreneš čitat priče i gledat filmove od 2012, preko presušivanja naftnih polja do farmaceutskih kuća i razvijanja sve moćnije bio oružja - čovik si može svašta složit u glavi.... jer puno toga jest činjenično stanje i ako povežeš :/ :? ljude se lako navuče....

    ja sam 8) na to... a šta ću ja i ako je istina čekat da mi počne pištit guza ....

  30. #930
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa
    ali se je spustio i to u nekoliko navrata i to ispod nivoa onoga tko njega ne da vrijeđa, oprosti, već kritizira.
    .
    trduna ženo.....
    Ovo je izvadak iz prvog prvcatog posta koji si mi uputila
    daj ne lupetaj gluparije ......

    ali iskreno već mi je dop..lo besplatno dijeljenje konkretnih i provjerenih informacijama na ovakvim forumima gdje se svaka šuša može ......

    dušo moja ja ne lifram dezinforamcije poptu tebe .....

    ne pričaj gluparije .....

    ma mislim s kime se ja uopće raspravljam
    i sve sam to zaslužio samo zato što sam se usudio napisati da iznosiš krive informacije...

    Već tada si zaslužila da ti vratim istom mjerom.

    Zato, ne glumi nježnu, finu i plahu trudnu ženicu jer se iz tvog načina obraćanje vidi da to nisi (nježna, fina i plaha).

    I ponavljam: prestani mi se obraćati sa "dušo".

  31. #931
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    ne nije mu trebalo
    :?
    Trebalo mi je, dušo.
    Trebalo.
    Moram priznati da sam se odmah nakon toga bolje osjećao.

  32. #932
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj trlababalan prvotno napisa
    Tvoj post sa sastojcima pandemijskih cjepiva potvrđuje upravo ono što sam rekao:
    1. Da adjuvans u Fecetriji ne sadrži živu
    2. Da je cjepivo s istim adjuvansom u upotrebi već deset godina u Europi i tri-četiri godine u Hrvatskoj
    ne, nisi to rekao.
    ovo što nadoviš pod 1. si rekao nešto sasvim drugo. niti si spomenuo živu niti konezrvans.
    a ovo što navodiš pod 2. kao svoje riječi, rekao si djelomično ti, (hrvatska) a djelomično preuzeo moje riječi (njemačka = europa) i naveo ih kao svoje.

    toliko o vjerodostojnosti.

    ti si rekao sljedeće:

    Citiraj moia prvotno napisa
    Citiraj trlababalan prvotno napisa
    Pandemijsko cjepivo koje se koristi u Hrvatskoj (Focetria) je proizvedeno istom tehnologijom (korištenjem adjuvansa MF59C.1) kao i Fluad cjepivo koje se u Hrvatskoj koristi već tri godine za cijepljenje starijih od 65 godina.
    Koristi se Fluad i u Njemačkoj.
    Raspitaj se malo po Njemačkoj.
    točno koristi se od 2000 godine u njemačkoj. i fluad i begrivac.

    ali znaš što ? opet ne raspolažeš sa točnim informacijama.

    naime, emeina (EMEA) preporuka je tada glasila da se proizvode cjepiva bez sredstva za konzerviranje. nakon čega se fluad proizvodi bez sredstva za konzerivranje i bez žive !
    i nakon toga pišem o Focetria cjepivu protiv svinjske.

    Citiraj moia prvotno napisa

    FOCETRIA

    Cjepivni materijal: 7,5 mikrograma supstance (neaktivni dijelovi virusne čahure (kapsid) uzgojeni u kokošjim jajima).

    Konzervansi: Thiomersal, organski spoj koji sastoji živu

    Adjuvansi
    : MF59, emulzija ulje-u-vodi koji se sastoji od kolesterinske - predfaze saqualen, stabilizatora polysorbat 80 i sorbitantrioleat.

    Iskustvo sa adjuvasom: MF59 je u periodu od 1997 korišten 45 miliona puta. (u 10 godina kod cirka 30tak miliona ljudi)

    Podaci o nuspojavama: trenutno ne postoje klinička iskustva sa Forcetria cjepivom protiv svinjske gripe, također niti kod trudnica. Kliničke studije su rađene sa sličnim cjepivnim materijalom protiv ptičje gripe. Česte nuspojave kod odraslih: otelenost i bol na mjestu uboda injekcijom, glavobolja i bolovi u preponama, temperatura. Vrlo česte nuspojave kod djece ispod 3 godine: povraćanje, pospanost i proljev. Opasnost od aleregijske reakcije uslijed thiomersala.

    Koliko je potrebno injekcija: 2 injekcije u razamku od najmanje 3 tjedna.

    ukratko svedeno Fluad NE sadrži konzervanse i NE sadrži živu.
    Focetria DA sarži konzervasne i DA sadrži živu.

    toliko o tome.

  33. #933
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa
    cjepiva protiv svinjske ....... za zdrave ljude nisu potreba. za bolesne, ........ kroničare jesu ...........
    Moia , kad bi se tvoj današnji tekst malo editirao, do 0v0ga što je preostalo u gornjem citatu, jako bismo se slagali i smjela bi me zvati "dušo"

  34. #934
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj trlababalan prvotno napisa
    Citiraj moia prvotno napisa
    ali se je spustio i to u nekoliko navrata i to ispod nivoa onoga tko njega ne da vrijeđa, oprosti, već kritizira.
    .
    trduna ženo.....
    Ovo je izvadak iz prvog prvcatog posta koji si mi uputila
    daj ne lupetaj gluparije ......

    ali iskreno već mi je dop..lo besplatno dijeljenje konkretnih i provjerenih informacijama na ovakvim forumima gdje se svaka šuša može ......

    dušo moja ja ne lifram dezinforamcije poptu tebe .....

    ne pričaj gluparije .....

    ma mislim s kime se ja uopće raspravljam
    i sve sam to zaslužio samo zato što sam se usudio napisati da iznosiš krive informacije...

    Već tada si zaslužila da ti vratim istom mjerom.

    Zato, ne glumi nježnu, finu i plahu trudnu ženicu jer se iz tvog načina obraćanje vidi da to nisi (nježna, fina i plaha).

    I ponavljam: prestani mi se obraćati sa "dušo".
    bože koji samo nivo....

    nego, upravo ovim svojim ponovljenim postovima i mojim citatima debelo izvan konteksta (s obzriom na tvoje postove) pokazuješ što je tebi doista ovdje bitno, a na tako niskom nivou ja ne komuniciram...

    ovdje sam zbog svinjske gripe i infomracija oko nje, a ne poradi liječnjenja nečijeg ega na sebi. moji postovi su ovdje na ovom forumu prije svega informativne prirode, pogotovo na ovom topicu.

    a to što ti od drveta ne vidiš šumu, opetz govori o tome što tebe doista muči.

    ja bih dalje rado nastavila sa sivnjskom, ali čini mi se da to ovdje više nije moguće.

  35. #935
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    jel dosta ad hominem?
    vratite se isključivo na svinjske teme, molim

    i, moia, nemoj se čovjeku obraćati sa "dušo" ako vidiš da mu to smeta. moderatori ne mogu objektivno procijeniti je li to njemu uvredljivo onoliko koliko bi tebi bilo da on tebe nazove npr. "bezveznjačo" :?

  36. #936

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ja bih predložila, ako može da se splita topic. Ida se otvori Svinjska gripa 2

    Sva se stresem kad mi u novim postovima iskoči svinjska gripa ,a ja začetnica teme, a ovi sad postovi s onim što sam ja postala krajem kolovoza stvarno nemaju nikakve veze.

  37. #937
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj trlababalan prvotno napisa
    Citiraj moia prvotno napisa
    cjepiva protiv svinjske ....... za zdrave ljude nisu potreba. za bolesne, ........ kroničare jesu ...........
    Moia , kad bi se tvoj današnji tekst malo editirao, do 0v0ga što je preostalo u gornjem citatu, jako bismo se slagali i smjela bi me zvati "dušo"
    Nego trlababalan objasni mi nešto. Ako se ne preporučuje cijepljenje za zdrave ljude nego samo za kroničare do kad ćemo mi onda imati pandemiju? Ne cijepe li se u drugim zemljama svi redom?

  38. #938
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    trlababalan to ti nije trebalo :/
    kužim da si isprovociran, ali ipak nije u redu
    naravno da mu nije trebalo, ali obraćati se tako trudnoj ženi koja ovdje prije svega iznosi provjerene informacije (ne rekla-kazala, pročitala na netu teorije...)govori prije svega o njemu i njegovom nivou, ne o osobi kojoj se obraća.
    hej europejko naša!
    što se tiče ovog boldanog, hm, sve je u očima promatrača.
    kad ovako barataš s provjerenim informacijama onda podijeli i izvor istih da se i mi uvjerimo.
    i koje si ti ono struke?

  39. #939

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    267

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj moia prvotno napisa
    ovakvu u najmanju ruku čudnu klimu inače još niti na jednom forumu nisam srela...ima tu par doista krasnih forumaša, ali čini mi se zbilja svega par...šteta.
    Tako ti je to na našim prostorima.
    Možda da se okreneš svojim prostorima?

  40. #940

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    između jave i sna....
    Postovi
    423

    Početno

    o'šlo ovo krivim putem..... dokle će?

  41. #941
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ako se ne preporučuje cijepljenje za zdrave ljude nego samo za kroničare do kad ćemo mi onda imati pandemiju? Ne cijepe li se u drugim zemljama svi redom?
    da ne bismo ostali u nesporazumu.....

    cijepljenje kroničnih bolesnika protiv svinjske gripe se preporučuje.

    Cijepljenje zdravih protiv svinjske gripe nit smrdi nit miriši. Nitko ne misli da je loše cijepiti zdrave, Ali nije tako bino da se cijepe kao kroničari, jer nisu pod povećanim rizikom od nastanka komplikacija.

    Zato se prvenstveno preporučuje cijepiti kroničare.

    Potpuno jednako kao i kod sezonske gripe.

    Uostalom, ministarstvo je objavilo jučer neka svi navale na cijepljenje, neovisno o rizičnim faktorima....

  42. #942
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    jel dosta ad hominem?
    vratite se isključivo na svinjske teme, molim
    ja bih molio da se obrišu svi postovi u kojima smo se moia i ja obraćali jedno drugome, jer jako malo doprinose razmjeni informacija.

    i ne pružaju lijepu sliku o nama, a oboje smo lijepi.

  43. #943
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Razumijem ja što znači preporučuje/ne preporučuje, ne mislim da je loše cijepiti zdrave ljude - ono što se pitam je ne trebaju li se zdravi ljudi cijepiti iz epidemioloških (ako se to tako kaže) razloga? Tako da gripa nestane? Pa nije li Hrvatska zato naručila milion i pol doza cjepiva? Ako se cijepe samo kronični bolesnici, nećemo li ond aimati dugo vremena ovakvu situaciju sa gripom?

  44. #944
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Da bismo cijepljenjem utjecali na cirkulaciju gripe u stanovništvu, trebalo bi cijepiti puno više nego što možemo i puno ranije nego što je sad

  45. #945
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja se pitam kad će ta cirkulacija prestati ako se ljudi ne procijepe.

    I još k tome - pa nemaju li baš i zdravi ljudi od 30-40 godina komplikacija od ove gripe? Ima čak i smrtnih slučajeva (koliko sam shvatila 2 umrlih u Hrvatskoj se smatra da nisu imali prethodno kronične bolesti). A po onom što kaže ravnatelj Zarazne ima dosta pacijenata mlađe dobi, prethodno zdravih, koji završe na respiratoru. Kako to da onda cijepljenje zdravih nit smrdi nit miriši?

Stranica 19 od 19 PrviPrvi ... 9171819

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •