Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 92

Tema: reagiranje na reklamu Erste medo štedo

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno reagiranje na reklamu Erste medo štedo

    Dali je samo meni pjesmica mede-štede pomalo degutantna, ono sa tenisicama s placa posebno . Naježim se kad je čujem, posebno zato što moja mala obožava plesati uz medu

    pujica editirala naslov topica

  2. #2
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Nije samo tebi.
    Mislila sam si isto kad sam je vidjela, koma :/

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e pa i meni je to odvratno, baš me zgrozilo kad sam čula, stvarno me šokiralo :shock:

  4. #4
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    A kome reagirati?
    Banci ili televiziji?

  5. #5
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Strava, tako se sprdati iz sirotinje, i to na javnoj televiziji.
    Ali takvo smo društvo postali - forma je sve, sadržaj je nebitan.

    Prijaviti i reagirati - svakako! I tražiti ispriku!

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa kako ide, ima li na jubito?

  7. #7
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Meni je isto degutantna i iritirajuća: i medin glas i medine tenisice.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    jel to onda gdje medo repa? Nisam čuo cijeli tekst, al medo štedo je uvijek zakon, o čemu god da priča/pjeva...

  9. #9
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Da Moover, sreća pa medo tak brzo pjeva da se nadam da ga djeca nebudu skužila kaj laprda

  10. #10
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Vraga ne buju skužila, moji već jesu. I čuli su od mene moje mišljenje o toj reklami i nadam se da sam im uspjela objasniti zašto je ona loša i ružna.
    Hajde se probajte sprdati s homoseksualcima, nekim tko je druge vjere ili boje kože... već će se naći netko tko će do neba (s pravom, da se razumijemo) zavrištati u njihovu zaštitu, ali sirotinju nitko ne štiti. Zašto je ok biti gay, ali nije ok biti bez novaca?
    Ja ću i banci i tv-u poslati mail, kao što mislim da bi trebao svatko tko misli da je ta reklama uvredljiva, a mislim da bi službeno trebale reagirati i institucije, neke tipa za zaštitu obitelji i mladeži, i - zašto ne - i one za zaštitu ljudskih prava! I treba tražiti od njih da se javno ispričaju!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Mene ne čudi.
    Pa nemaju bankari koristi od siromaha, zar ne?

  12. #12
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Berlin prvotno napisa
    Meni je isto degutantna i iritirajuća: i medin glas i medine tenisice.
    a medo plesačice sa sisama?

  13. #13
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    mislim da se za svaku reklamnu kampanju može poslati pritužba vlasniku iste, kao i na etičko povjerenstvo HRT-a ili neke druge televizije.


    Ova tema definitivno ne spada ovdje...razmislit ću gdje ćemo je staviti.

  14. #14
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    Citiraj Berlin prvotno napisa
    Meni je isto degutantna i iritirajuća: i medin glas i medine tenisice.
    a medo plesačice sa sisama?
    U toplessu.
    moram priznati da sam se zablenula - imaju suknjicu, no ne i majicu.

    Meni je reklama, da prostite, debilna. Al' ajde, marketing mi nije omiljeni predmet pa možda nisam "in".

  15. #15
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Reklame odavno ne ulaze u moj mentalni sklop. Moram biti jaaaako umorna pa su mi barijere isključene da shvatim što mi reklama govori. Tada obično mm umire od smjeha jer se svađam i cinično komentiram onu četvrtastu kutiju koja mi naravno ne može odgovoriti. A lčak i tada se nikada ne sjećam koji proizvod reklamira. Nema reklamnoj industriji koristi od mene
    Eto, sada ću pogledati reklamu i zgražati se kao i vi.
    Inače, kad primjetim da mi mala gleda u tv odmah ga gasim, ali to mogu jer je još mala

  16. #16
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Pa kako ide, ima li na jubito?
    Ponavljam Mimino pitanje, nisam u mogućnosti gledati HTV, a zanima me o čemu pričate.

  17. #17
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Možeš čuti ovdje (nisam ziher da je to cijela pjesma) klikneš na
    Medo Štedo najnoviji hit
    http://www.erstebank.hr/gr_stednja_d...stednja_djecja


    I da, poslala sam im komentar

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Nemam vizualni doživljaj, ali nije mi jasno koju su dobnu skupinu naciljali ovom reklamom? Tinejđere? Kakve veze ima medo s njima?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    čuo reklamu, super mi je... jedva čekam novu...

    btw, medo je samo napomenuo da u tenisicama s placa neće moći zbarit komada... što je živa istina...

  20. #20
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ne nego da nije faca ak nosi tenisice s placa
    Dobar ti je humor Moover, ali na krivom mjestu

  21. #21
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Poštovana gospođo ...

    zahvaljujemo na Vašem mailu, te Vas obavještavamo da je isti proslijeđen na nadležnu službu.

    S poštovanjem,

    Stiglo maloprije

  22. #22
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Nemam vizualni doživljaj, ali nije mi jasno koju su dobnu skupinu naciljali ovom reklamom?
    Pa valjda očeve male djece kojoj tek treba početi uplaćivati štednju. Da vidiš samo kako su sisate plišane medvjedice plesačice, još u toplesu.
    A valjda na očeve ciljaju i s onom da će im sinovi teško naći cure i biti face u teniskama s pjace.

    Nama majkama je jasno da je to glupost (i da nam nevjeste neće biti materijalisti)

    Zaključaj donesen iz dosadašnjih odgovora, jedino je muškarac među nama potvrdio da teniske s placa nisu zgodne za hvatanje koka.

  23. #23
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Meni isto. To valjda šalju automatski svima od kojih dobiju mail.
    I baš me žarko zanima što će mi odgovoriti nadležna Služba.

  24. #24
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Nemam vizualni doživljaj, ali nije mi jasno koju su dobnu skupinu naciljali ovom reklamom?
    Pa valjda očeve male djece kojoj tek treba početi uplaćivati štednju. Da vidiš samo kako su sisate plišane medvjedice plesačice, još u toplesu.
    A valjda na očeve ciljaju i s onom da će im sinovi teško naći cure i biti face u teniskama s pjace.

    Nama majkama je jasno da je to glupost (i da nam nevjeste neće biti materijalisti)

    Zaključaj donesen iz dosadašnjih odgovora, jedino je muškarac među nama potvrdio da teniske s placa nisu zgodne za hvatanje koka.


    Ciljna skupina su očevi sinova.

    Teško da bi ijedan otac kćerki otvorio štednju da kupi tenisice s kojima će privući puno muških. Barem moj ne bih (štoviše nekako imam viziju MMa kako u srednjim godinama u maskirnom odijelu i lica ofarbanog u zeleno s teniskim reketom u ruci vreba i motri na našu 17ogodišnju kćer na spoju).

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    možda reklama cilja na ljude koji imaju smisla za humor?

  26. #26
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    možda će dječarac u super novim tenama zbariti drugog dječarca! :shock:



  27. #27
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Nemoj joe, sad će morati zabraniti reklamu

  28. #28
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ok..rekli smo što smo htjeli i ova tema se već pretvara u chat.

    Stoga, do daljnjeg je zaključavam.

  29. #29
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    kahna me je zamolila da zaljepim odgovor koji je dobila:

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Ovo je što sam dobila na mail iz službe za marketing:

    Poštovana gospođo ....,

    zahvaljujemo na Vašem cijenjenom komentaru vezanom za reklamnu kampanju Erste banke "Dječja štednja Medo Štedo".

    Idejna koncepcija kampanje i odabir teksta pjesme korištene u televizijskom spotu motivirani su željom da se na duhovit, razigran i veseo način ukaže na mnogobrojne prednosti i pogodnosti dječje štednje. Dječja štednja ima vrlo pozitivne karakteristike i rezultira stjecanjem korisnih navika štednje kod djece od najranije dobi. Želimo naglasiti da nam nije bila namjera bilo koga diskriminirati ili vrijeđati, već pokušati na zabavan način prenijeti željenu poruku te tako motivirati djecu i roditelje na stjecanje te korisne navike.

    S poštovanjem,
    Služba marketinga


  30. #30
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Evo, Kahna mi je prosljedila još jedan odgovor od službe marketinga i bravo Kahna!!!!

    Citiraj kahna prvotno napisa
    :D

    Poštovana gospođo ...,

    Uvažavajući činjenicu da dio teksta korištene pjesme može biti protumačen i na drugačiji način od željenog, izvršit ćemo izmjene u stihovima s ciljem izbjegavanja bilo kakve pogrešne interpretacije onoga što smo zaista željeli promovirati, a to su pozitivne karakteristike dječje štednje i važnost stjecanja tih korisnih navika kod djece.

    S poštovanjem,

    Služba marketinga

  31. #31
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    I našla sam mjesto ovom topicu.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Evo, Kahna mi je prosljedila još jedan odgovor od službe marketinga i bravo Kahna!!!!

    Citiraj kahna prvotno napisa
    :D

    Poštovana gospođo ...,

    Uvažavajući činjenicu da dio teksta korištene pjesme može biti protumačen i na drugačiji način od željenog, izvršit ćemo izmjene u stihovima s ciljem izbjegavanja bilo kakve pogrešne interpretacije onoga što smo zaista željeli promovirati, a to su pozitivne karakteristike dječje štednje i važnost stjecanja tih korisnih navika kod djece.

    S poštovanjem,

    Služba marketinga
    Svaka čast!

    Ali nije mi jasno kak ste samo skužili toples-mede, ja nisam ni obraćao pažnju dok nisam tu pročitao... :/

  33. #33
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja sam dobila identičan prvi odgovor kao kahna, na što sam im 'otpisala' (uzgred sam spomenula Ustav RH, članak 14), pa sam onda dobila identičan drugi odgovor kao kahna.
    No, vidjet ćemo hoće li što izmijeniti u reklami, jučer je još išla oriđiđi.

    Ali nemrem vam opisati kak sam si sad sva važna (mada nije samo moja zasluga, kahna i svi koji ste protestirali ), baš mi se sviđa taj osjećaj kad pobijediš vjetrenjaču, morat ću se više aktivirati ubuduće

  34. #34
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Evo, Kahna mi je prosljedila još jedan odgovor od službe marketinga i bravo Kahna!!!!

    Citiraj kahna prvotno napisa
    :D

    Poštovana gospođo ...,

    Uvažavajući činjenicu da dio teksta korištene pjesme može biti protumačen i na drugačiji način od željenog, izvršit ćemo izmjene u stihovima s ciljem izbjegavanja bilo kakve pogrešne interpretacije onoga što smo zaista željeli promovirati, a to su pozitivne karakteristike dječje štednje i važnost stjecanja tih korisnih navika kod djece.

    S poštovanjem,

    Služba marketinga
    :D

  35. #35
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Audrey i Kahna bravo za pismo i sada još samo da njihova služba marketinga reagira i promjeni tekst.

  36. #36
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Čekamo pa ćemo vidjeti,
    Vi prije nego ja, pretpostavljam,
    budući da TV gledam nikad ili vrlo vrlo rijetko

  37. #37
    petraa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    259

    Početno

    Bravo curke, odličan poduhvat!

  38. #38
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    večeras na rtl-u bila stara reklama.

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    ajme nikako nisam uspjela čuti pjesmicu jer mi je tv stalno stišan, ali sam vidjela toples medvjedice

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Meni simpa pjesmuljak, nisam stihove doživjela dramatično, a još manje uvredljivo... :? Pretpostavljam da je reklama za (mlađe) roditelje. Pa neće, valjda, djeca doći u banku i otvoriti "dječju štednju"?

  41. #41
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Karamazonka, tebi su normalni stihovi namjenjeni djeci koji pjevaju "Fakat nisam faca, furam tenisice s placa"? Mene osobno taj dio najviše iritira. Jer šta to poručuje djeci? Onaj tko ima love je faca, onaj tko nema fakat nije? Ma jadni su da jadniji ne mogu biti!

  42. #42
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    večeras na rtl-u bila stara reklama.
    Toliko o pobjedi nad vjetrenjačama.

    Vjerojatno je Erste banka već platila emitiranje određene količine tih reklama, pa ne žele da im ti nofci propadnu. Nadajmo se da bar neće uplatiti novu rundu.

  43. #43
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Eto u takvom društvu živimo-ako ne nosiš marku onda nisi faca već jadničak.Zato nam i jest tako kako je-ubišmo se radeći,gušimo se u minusima samo da bi bili in.Strašno :? :? :?

  44. #44
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    reklama je mutava, ne targetira nikog, aneće se promjerniti ništa, budimo realni. znate koliko koštaju izmjene kampanja., pogotovo ako originalna produkcija nije hrvatska, a u ovom slučaju nije. i zato oni imaju šprancu po kojoj odgovaraju, a ne tangira ih niti malo.

    žalosno, ali istinito i vrlo frustrirajuće.

  45. #45
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Vidjet ćemo babyboys

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Joj, dajte, žene! Ako ćete tražiti "političku korektnost" u svemu oko sebe, onda bi morali raditi 24/7 da istjerate pravdu. Možete se tako zakačiti na sve živo oko sebe i duriti se u stilu "kako se netko USUDIO tako nešto napisati/napraviti". U 90% stvari oko nas možete naći neki oblik političke NE-korektnosti.

    Toliko je teških kršenja prava u ovoj državi, toliko mučnih tema i problema oko čega se ZAISTA treba zabrinuti, a vi se zakačiste za neku totalno marginalnu reklamu. Nikad čula za Medu Štedu, prvi put da sam čula i ovu reklamu i uopće me ne zanima. Što je najbitnije, kad sam poslušala pjesmuljak ne vidim ništa skandalozno. Možda neukusna, ali da je toliko odurna da se ide u "rat protiv nje", ajoj. Netko je u marketingu Banke pokušao biti duhovit, nije baš uspio, ali da je tako tragično kako vi prezentirate - nije. Da kažem da i ja želim da mi dijete nosi najkvalitetnije tene i da ne bih voljela da mu moram to kupovati na placu, vi bi mislili da sam grrrrozna... :? Da ne govorim koliko je imbecilnih i zatupljujućih reklama (i samim tim OPASNIJIH) od ove...

    Haj'mo dalje...

  47. #47
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ali, eto, ne vrti se svijet oko tebe.

    nevjerojatna je njihova neempatičnost!
    i sljepoća, rekla bih; najčešće oni koji i kupuju na placu nemaju ni kune viška za odvojiti za štednju nego im te tenisice s placa omogućuju da se mogu prehraniti.
    a s time se nitko ne bi smio izrugivati.
    pogotovo ne putem etera.

  48. #48
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj karmazonka prvotno napisa
    Joj, dajte, žene! Ako ćete tražiti "političku korektnost" u svemu oko sebe, onda bi morali raditi 24/7 da istjerate pravdu. Možete se tako zakačiti na sve živo oko sebe i duriti se u stilu "kako se netko USUDIO tako nešto napisati/napraviti". U 90% stvari oko nas možete naći neki oblik političke NE-korektnosti.

    Toliko je teških kršenja prava u ovoj državi, toliko mučnih tema i problema oko čega se ZAISTA treba zabrinuti, a vi se zakačiste za neku totalno marginalnu reklamu. Nikad čula za Medu Štedu, prvi put da sam čula i ovu reklamu i uopće me ne zanima. Što je najbitnije, kad sam poslušala pjesmuljak ne vidim ništa skandalozno. Možda neukusna, ali da je toliko odurna da se ide u "rat protiv nje", ajoj. Netko je u marketingu Banke pokušao biti duhovit, nije baš uspio, ali da je tako tragično kako vi prezentirate - nije. Da kažem da i ja želim da mi dijete nosi najkvalitetnije tene i da ne bih voljela da mu moram to kupovati na placu, vi bi mislili da sam grrrrozna... :? Da ne govorim koliko je imbecilnih i zatupljujućih reklama (i samim tim OPASNIJIH) od ove...

    Haj'mo dalje...
    ma je, pometimo i to pod široki hrvatski tepih kako i sve drugo metemo.
    samo što će se jadan uskoro raspuknut na proste faktore od silnih g.ovana koja smo mu povjerili na čuvanje.

  49. #49
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Vidjet ćemo babyboys
    ja se nadam da će se promjeniti, ali nekako čisto sumnjam

  50. #50
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ali, eto, ne vrti se svijet oko tebe.

    nevjerojatna je njihova neempatičnost!
    i sljepoća, rekla bih; najčešće oni koji i kupuju na placu nemaju ni kune viška za odvojiti za štednju nego im te tenisice s placa omogućuju da se mogu prehraniti.
    a s time se nitko ne bi smio izrugivati.
    pogotovo ne putem etera.
    X

    Neki ljudi jednostavno ne kuže, a mislim da ne vrijedi ni objašnjavati. :/

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •