Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 357 od 357

Tema: Danas 23.09. na saboru izmjene i dopune zakona o med.oplodnj

  1. #351
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Je, je... i onda je svizac zamotao čokoladu...

  2. #352
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa
    Citiraj aenea prvotno napisa
    Citiraj pak prvotno napisa
    u Petrovoj neki dan zamrznuta j.s. a oni to rade vec 5 god :/
    kaj nije petrova tek relativno nedavno dobila krio? :?
    e pa po izjavama Milinovica nije, ponovo sam preslusala i tocno u ovo vrijeme 1:50:45 kaze da su neki dan zamrznuli j.s. u Petrovoj nezna koliko ali jesu i da oni to rade vec 5 god. samo nisu razvijali tu metodu zbog zakona
    I onda je dr. Š. postao svjetski poznat stručnjak...
    A možda da im idući put puste mišljenje dr V.V. iz MB

    http://rnz.hrt.hr/view_file.php?dat_id=31057&view=y

    (hvala Gabi za link)

  3. #353
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Danas je embriolog iz Petrove rekao da su to radili samo sporadično u slučajevima žena oboljelih od karcinoma ili kada su bile izvađene j.s a suprug nije dao sjeme.
    Samo nije rekao koliko uspješno.
    E da, napomenuo je da klinika u Španjolskoj ima dobre rezultate, rađene na mladim ženama dobrovoljnim davateljicama j.s i da su radili s vrhunskim medijima koji su skupi, a da bi oni postigli sličan uspjeh moraju imati te vrhunske medije koji enormno koštaju. Od kuda samo pare za to?

  4. #354
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Koliko sam cula Simunica, oni su na brijunima dogovarali blage stimulacije - time i oni priznaju da od zamrzavanja j.s. ne ocekuju puno, ako ista. Posto su takvi postupci SKUPI (zamrz./odmrzavanje js., ICSI, kultura do 3 ili 5. dana bas u svakom postupku), bas da su i super uspjesni, nece se primjenjivati JER SU NEISPLATIVI. Vise se isplati ici na novu stimulaciju nego riskirat s zamrzavanjem/odmrzavanjem.

    A ono sto je meni grozno je sto je ukupni novac za postupke u HR ostao isti (ako i to ministar ne skrese), cijena postupka se povecala - znaci bit ce manje postupaka.

    I koliko sam skuzila s potpomognute, neki doktori puntiraju na manje js. ali neki, npr u Petrovoj, ne puntiraju na manje js. - znaci da racunaju da visak js. da se na njima uce. Posto je broj prirodnih IVFova skresan - trebamo tocne podatke - to znaci da zene vise niti nemaju izbor da li ici na stimulirane ili na prirodne IVFove - sto opet znaci da su protiv svoje volje pokusni kunici.

  5. #355
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj Bebel prvotno napisa
    Mislim da je dobro spomenuti da je u zadnja 3 mjeseca od donošenja zakona stopoiran MPO u HR (zanemarit ćemo godišnje odmore jer koristimo govor političara) što je između ostalog natjeralo parove na odlazak u inozemstvo.
    ...
    Naravno da je Gonzo ovo istaknu u Saboru (od sjednice stalno po glavi vrtim taj njegov navod). Zaboravi je spomenuti da su i prije doktori imali godišnji pa su išli postupci 8)
    Ma, stalno razmišljam kako je očito upregnuo svoju četu istraživača i kopaju po forumu. Malo sam paranoična, ali zadnjih dana samo nailazim na neke čudne upite na forumu. Inače imam jako dobru intuiciju

  6. #356
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Citiraj Bebel prvotno napisa
    zadnjih dana samo nailazim na neke čudne upite na forumu. Inače imam jako dobru intuiciju
    X nisi jedina!

  7. #357

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    A kada će glasati ?

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •