Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 84 od 84

Tema: romer ili maxi-cosi 15-36

  1. #51
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Da onda smanjim uvjete.
    Koje su ok AS prema vasim iskustvima, a da su jeftinije od Kidfixa?

    Prije konacne kupnje cu pogledati testove i isprobati AS, ali moram imati neke smjernice koje otprilike AS da isprobam.

    Da li smijem otvoriti novu temu u stilu, koju imate AS grupe II i koje su prednosti i nedostaci, prema vasem iskustvu?
    običan kid, bez isofixa.

  2. #52
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Juroslave nije isto držati čovjeka i neživu stvar punu plastike i željeza itd...nedaj bože u slučaju sudara npr. udariš glavom u sjedalo ispred sebe i još te sjedalica lupi iza jer nju drži isti pjas, a ne npr. isofix?

    nisam se još odlučila, imala sam rođendan , pa mama renovira kuću i stalno s njom nešto kupujem...ond se spremam idući tjedan čim malu pokupim iz vrtića...a baš smo Nika na P.P. zaključila da je bitna širina sjedalice jer su neke preširoke i ne može se djete zavezati tj. "uštekati" pa ona misli da je zbog toga bolje bit bez isofixa jer možeš malo pomaknuti sjedalicu...a ja mislim da to znači da opet sjedalica ne može pasati u više auta...u nekom taj dio za uštekavanje mora biti malo ispod sjedalice ili to nije dozvoljeno?

    Ja definitivno uzimam Cybex solutin x fix ako se pokaže mojoj maloj udobna i ako će moći u auto...jer dodatna sigurnost s isofixom nije za zanemariti...

  3. #53
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Quote:
    Autosjedalica kaže:
    Nisam fizičar, a ni pravnik, ali koliko se sjećam, zapravo je kinetička energija jednaka umnošku mase i polovice kvadrata brzine: E=m*v^2/2

    Ono o čemu se gore radi su sile. F=ma

    Ubrzanje, a, je promjena brzine u jedinici vremena, pa je sila, F, linearno ovisna o brzini. Dakle, za v1=64 km/h i v2=32 km/h vrijedi da je F1=m*64 a F2=m*32 [kgkmh^-2]. Ako pretpostavimo da je brzina duplo veća (a masa jednaka), i sila će biti duplo veća, zar ne? Možda sam u krivu, voljela bih da mi ti bolje pojasniš.


    Točno, dijeli se sa 2, ali ostaju razmjeri isti. Udvostučenje brzine učetverostručuje silu (zapravo energiju koja se mora apsorbirati). Zato dva objekta iste mase koja se kreću sa 32kmh imaju zajedno pola energije ko jedan koji se kreće sa 64kmh.

    No, zapravo sve je to OT Ova gore misli da je to najbolje za njeno dijete, a mi tu nemremo baš ništa

    Podsjeća me na moju tetu koja je pred par godina svog unuka (sestričninog malog) na prednjem sjedalu u svom krilu vezala istim pojasom kojim i sebe.

    Pa ti sad pokušaj njoj pojasniti kakve sile djeluju na dvogodišnje dijete koje je vezano sa babom od 115kg i šta će ostati od djeteta kod udara sa 20kmh. Sigurnije bi im bilo da su djete stavili u prtljažnik.

    Načelno, svaki objekt u autu koji nije učvršćen je potencijalno ubojit - čovjek, dijete, pas, kanarinac u krletci, čizme, putni frižider, kovčeg. Svako bi to trebao jednom doživjeti da shvati o čemu se radi. Prije dvije godine sam bil na sajmu automobila u Frankfurtu gdje je jedan čiča demonstrirao (sjedalo montirano na šine koje se spušta i udara u prepreku sa 7kmh) kakve sile djeluju na objekte u pokretu kod naglog zaustavljanja. Išo je probat moj stari i ostala mu masnica od zdjeličnog pojasa. Kod 50 kmh sila bi bila 7^2 veća
    evo s jednog foruma...za koji bih molila da ih posjete neki ovdje koji su stručnjaci za AS, jer vidim da puno ljudi koji ne čitaju RODU njih prati, pa bi bilo lijepo, da "spasite" još koji život, jer kad tamo čitam neke stare postove http://www.forum.hr/showthread.php?t=204093&page=5 ne mogu vjerovati koliko je ljudi još uvijek needucirano po pitanju AS http://www.forum.hr/showthread.php?t=204093&page=6 ?
    http://www.forum.hr/showthread.php?t=204093&page=211

  4. #54
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    Juroslave nije isto držati čovjeka i neživu stvar punu plastike i željeza itd...nedaj bože u slučaju sudara npr. udariš glavom u sjedalo ispred sebe i još te sjedalica lupi iza jer nju drži isti pjas, a ne npr. isofix?
    kod ispravnog pojasa ne smije se dogoditi da lupiš glavom u naslon sjedala ispred
    probaj rukoama uhvatiti pojas auta i naglo ga povući: zakoči se odmah

  5. #55

  6. #56

  7. #57
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    išla jučer gledati malo bez male...Romero mi je naprvi poket fakat veća od Maxsi cosia...i u širinu (gdje guza ide) i u visinu

  8. #58
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa Vidi poruku
    Ivana, pojas auta je za to i dizajniran
    kaj misliš kak drži, recimo, mene od 100 kila žive vage ako ne bi mogao držati dijete i AS?
    da ali ne drži i sjedalo na kojem ti sjediš, drži samo tebe...meni su ove sjedalice i njihova upotrebljivost upitne...zašto je djete uopće u njima ako se veže pojasem od auta..da bude višlje i da ga je lakše zavezati? Meni je to isto kao da je sjednem u auto , djete sjednem na sebe i oboje zavežem pojasom, nije li?

  9. #59
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Mi imamo Roemer Kidfix već godinu dana i jako smo zadovoljni. Mislim da isofix nije izmišljen bez razloga. AS je fiksna kao i sjedalo u autu. Isplati se novaca. Imamo i Maxi Cosi Priorifix 9-18 kg i s njom smo isto jako zadovoljni.
    Ali imam pitanje, po novom Zakonu do kada djeca trebaju sjediti u sjedalici? Ne pitam zbog Zakona, nego zbog njene sigurnosti. Što se mene tiće, ja bi da su mi djeca što duže u sjedalicama. Nisam ih niti minute vozila bez sjedalice.

  10. #60
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Članak 163.
    (1) Vozač i putnici tijekom vožnje u motornom vozilu na sjedalima na kojima su ugrađeni sigurnosni pojasevi, dužni su koristiti pojas na način koji je odredio proizvođač sigurnosnog pojasa.
    (2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, sigurnosni pojas ne moraju koristiti osobe koje imaju uvjerenje da iz zdravstvenih razloga ne mogu koristiti pojas.
    (3) Ministar nadležan za zdravstvo propisat će postupak, uvjete i način izdavanja uvjerenja iz stavka 2. ovoga članka.
    (4) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete mlađe od 5 godina samo na stražnjim sjedalima i to u posebnoj sigurnosnoj sjedalici, koja je za vozilo pričvršćena sigurnosnim pojasom vozila ili posebnim kopčama u vozilu.
    (5) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete starije od 5, a mlađe od 12 godina samo na stražnjim sjedalima, a dijete mora sjediti na posebnom postolju prilagođenom njegovoj visini tako da se može vezati sigurnosnim pojasom na tri točke vezivanja. Ako se dijete veže sigurnosnim pojasom na dvije točke vezivanja nije potrebno koristiti posebno postolje za sjedenje.
    (6) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete do dvije godine starosti na prednjem sjedalu vozila ako vozilo nema suvozački zračni jastuk ili ako je suvozački zračni jastuk isključen i ako se dijete prevozi u sigurnosnoj sjedalici postavljenoj suprotno od pravca vožnje koja je pričvršćena za vozilo pomoću sigurnosnog pojasa na tri točke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu.
    (7) Dijete u posebnoj sjedalici u vozilu mora biti vezano.
    (8 ) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač i druga osoba ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.


    dakle zapravo do 12 godine.
    Posljednje uređivanje od Lutonjica : 30.11.2010. at 15:00

  11. #61
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    da ali ne drži i sjedalo na kojem ti sjediš, drži samo tebe...meni su ove sjedalice i njihova upotrebljivost upitne...zašto je djete uopće u njima ako se veže pojasem od auta..da bude višlje i da ga je lakše zavezati? Meni je to isto kao da je sjednem u auto , djete sjednem na sebe i oboje zavežem pojasom, nije li?
    da bi pojas išao po ispravnoj putanji a ne preko vrata i trbuha. također boosteri s naslonom pružaju dodatnu bočnu zaštitu.
    apsolutno nije isto, sjedalica ima desetak kila i zajedno sa djetetom nekih 30 do 40 kila, odrasla osoba uglavnom ima više od 60 kila. sad si zamisli što se događa sa djetetom koje s jedne strane zadržava pojas a sa druge ju prilikom sudara pritišće sila od jedne cca. jedne tone.

    Citiraj Mama Martina prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo Roemer Kidfix već godinu dana i jako smo zadovoljni. Mislim da isofix nije izmišljen bez razloga. AS je fiksna kao i sjedalo u autu. Isplati se novaca. Imamo i Maxi Cosi Priorifix 9-18 kg i s njom smo isto jako zadovoljni.
    Ali imam pitanje, po novom Zakonu do kada djeca trebaju sjediti u sjedalici? Ne pitam zbog Zakona, nego zbog njene sigurnosti. Što se mene tiće, ja bi da su mi djeca što duže u sjedalicama. Nisam ih niti minute vozila bez sjedalice.
    do 12. godine života

  12. #62
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    naravno sve je meni to jasno ali nije mi jasno zašto se sjedalica te kategorije ne mora fiksirati...to mi je bezveze...ja kupijem s isofixom 100%..jel mi ovo nema smisla...

    inače gledala sam na netu cijene u Brežicama i za onu Cybex x-fix od 15-36 kg cijena je 170 EUR ali piše da je ta proizvodnje 2011g? ima i neke drukačije oznake dok je ova činimi se kakava je i u Tintiliniću na akciji 900 kuna ( a u Tintiliniću je 1400kn), ali ne piše koja je godina proizvodnje...e sad cijena je ista i u Sloveniji i HR ako gledamo ovu sjedalicu od 180 EU ne isplati se ići u Sloveniju, ali ta je sjedalica novije proizvodnje...e sad mene zanima da li je ta sjedalica novije proizvodnje nova samo po dizajinu presvlake pa je skuplja ili je tu još nešto drugčije i je li testirana

    http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=222443 to je kao nova
    http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=207310 vidim da se naranđasta prodala

  13. #63
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Malo podižem temu. Upravo smo u fazi kupovanja jedne od ovakvih sjedalica, ali za dedin auto. U našem autu imamo MC Toby s kojom smo prezadovoljni i u koju još uvijek stane. Sad ima nekih 16kg. Ali treba nam nešto za dedin auto, dakle za povremenu, uglavnom kratku vožnju. S obzirom na to da će to ipak trajati nekoliko godina, uzeli bi neku srednju cjenovnu kategoriju. Gledala sam MC Rodi XP2 koja je 1000kn, ima neka Peg Perego ali nisam zapamtila model s isofixom nešto malo iznad 1000kn za gotovinu. A u Baby centru ima Römer Kid za 899,99 na akciji i Cybex solution x za 824,99 (ove zadnje dvije nisam vidla uživo, nismo isprobali). MM je nekako zapeo za Peg Perego, a i ta cijena za isofix je super povoljna. Ima li netko tu sjedalicu? Tako mi je teško odlučiti. Rado bi ja to i isprobala u autu, ali kad tako nešto spomenem u dućanu obično me gledaju kao luđakinju. Ima li koji "friendly" dućan s prodavačima kojima nije problem pokazati montažu sjedalice u auto (mislim na ZG)?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    Članak 163.
    (1) Vozač i putnici tijekom vožnje u motornom vozilu na sjedalima na kojima su ugrađeni sigurnosni pojasevi, dužni su koristiti pojas na način koji je odredio proizvođač sigurnosnog pojasa.
    (2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, sigurnosni pojas ne moraju koristiti osobe koje imaju uvjerenje da iz zdravstvenih razloga ne mogu koristiti pojas.
    (3) Ministar nadležan za zdravstvo propisat će postupak, uvjete i način izdavanja uvjerenja iz stavka 2. ovoga članka.
    (4) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete mlađe od 5 godina samo na stražnjim sjedalima i to u posebnoj sigurnosnoj sjedalici, koja je za vozilo pričvršćena sigurnosnim pojasom vozila ili posebnim kopčama u vozilu.
    (5) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete starije od 5, a mlađe od 12 godina samo na stražnjim sjedalima, a dijete mora sjediti na posebnom postolju prilagođenom njegovoj visini tako da se može vezati sigurnosnim pojasom na tri točke vezivanja. Ako se dijete veže sigurnosnim pojasom na dvije točke vezivanja nije potrebno koristiti posebno postolje za sjedenje.
    (6) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete do dvije godine starosti na prednjem sjedalu vozila ako vozilo nema suvozački zračni jastuk ili ako je suvozački zračni jastuk isključen i ako se dijete prevozi u sigurnosnoj sjedalici postavljenoj suprotno od pravca vožnje koja je pričvršćena za vozilo pomoću sigurnosnog pojasa na tri točke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu.
    (7) Dijete u posebnoj sjedalici u vozilu mora biti vezano.
    (8 ) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač i druga osoba ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.


    dakle zapravo do 12 godine.

    moja ima 6 godina i 35 kg, Romerica s isofixom se potpuno raspala, nažalost
    što mi preporučujete da kupim
    tnx na info

  15. #65
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Tattoo prvotno napisa Vidi poruku
    Malo podižem temu. Upravo smo u fazi kupovanja jedne od ovakvih sjedalica, ali za dedin auto. U našem autu imamo MC Toby s kojom smo prezadovoljni i u koju još uvijek stane. Sad ima nekih 16kg. Ali treba nam nešto za dedin auto, dakle za povremenu, uglavnom kratku vožnju. S obzirom na to da će to ipak trajati nekoliko godina, uzeli bi neku srednju cjenovnu kategoriju. Gledala sam MC Rodi XP2 koja je 1000kn, ima neka Peg Perego ali nisam zapamtila model s isofixom nešto malo iznad 1000kn za gotovinu. A u Baby centru ima Römer Kid za 899,99 na akciji i Cybex solution x za 824,99 (ove zadnje dvije nisam vidla uživo, nismo isprobali). MM je nekako zapeo za Peg Perego, a i ta cijena za isofix je super povoljna. Ima li netko tu sjedalicu? Tako mi je teško odlučiti. Rado bi ja to i isprobala u autu, ali kad tako nešto spomenem u dućanu obično me gledaju kao luđakinju. Ima li koji "friendly" dućan s prodavačima kojima nije problem pokazati montažu sjedalice u auto (mislim na ZG)?
    ne znam kako je kod drugih, ali osobno sam "izgnjavio" gospođu u baby centru u CCone west i bila je jako ljubazna i nosili smo hrpu sjedalica isprobati u auto. samo je bitno parkirati unutra tako da se kolicima može jednostavno sjedalica dovesti do auta.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    moja ima 6 godina i 35 kg, Romerica s isofixom se potpuno raspala, nažalost
    što mi preporučujete da kupim
    tnx na info

    nitko ne zna ili na krivom mjestu pitam?

  17. #67
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Teoretski moze ici u samo booster mada se preporuca booster s naslonom. Izbor je velik, ovisi koliko para možes potrošit.
    Ako ces je koristit i za drugo dijete, ja bi definitivno uzela novu..
    danas sam vidjela uživo od pegperega sa isofixom, super izgleda

  18. #68
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    I mi smo u kupovini sjedalice ove grupe.
    Odlučili smo se za MC RodiFix jer jedina (barem koliko sam vidjela) imama nekakav "položaj za spavanje".
    Popodne ju idemo isprobati u autu.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    nitko ne zna ili na krivom mjestu pitam?
    Moji oboje imaju Rodi XP (iako bi sin mogao samo u buster). Super mi je jer mi se čini šira u sjedalu od ostalih (recimo u Romer Kidfix sin ne stane, preusko mu je ). U toj kategoriji ja osobno ne bih davala novce za isofix, s obzirom da ne igra značajnu ulogu u sigurnosti.

    Sami buster mi je ok za kraće relacije, na dulje mu je neudobno bez naslona.

  20. #70
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    U toj kategoriji ja osobno ne bih davala novce za isofix, s obzirom da ne igra značajnu ulogu u sigurnosti.
    Ovako i ja razmišljam.
    Samo, ako će ova RodiFix ponuditi značajno bolji položaj za spavanje, mislim da se isplati par stotina kuna više.

  21. #71
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    isofix bi uzela ne zbog sigurnosti nego komoda.. sad vidim da mi fali jer se rijetko sjetimo zakopčati praznu sjedalicu.. i onda se voziš sa projektilom u autu..
    ako cu tu sjedalicu gooodinama koristi, tih par stotina više se po meni isplati dat u startu.
    Bas me zanima koliko ljudi svaki put kad izvadi dijete zaveže opet sjedalicu. .

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    cure, hvala puno na info

  23. #73
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Feedback: Ana je jučer spavala u MC Rodifix i kaže MM da joj glava uopće nije padala, da sasvim lijepo 'leži' u njoj.
    Javim se još jednom kad i ja to posvjedočim.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    imam jedno pitanje u vezi Maxi Cosi Rodi XP:

    kako se ona zapravo pričvrsti za sjedalo automobila kad je dijete veće, odnosno
    kad se naslon treba podići na visinu na kojoj ga više nije moguće zaglaviti za onaj naslon za
    glavu iznad sjedala automobila?

    Ako se naslon za glavu makne (a mora se maknuti jer na toj visini on više ne može biti pričvršćen
    za sjedalo) onda se sjedalica više ne može zahaklati onim nastavkom na gumi koji je pričvšćen za naslon
    sjedalice. Ako se ne makne i ostavi na visini nižoj od vrha sjedalice, onda sjedalica nije skroz prislonjena
    na sjedalo i dosta pleše po autu.

    Nadam se da kužite šta hoću pitati?
    Posljednje uređivanje od krojachica : 11.11.2013. at 15:02

  25. #75
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Sjedalica se "pričvršćuje" pojasom od vozila.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    Sjedalica se "pričvršćuje" pojasom od vozila.
    možeš li mi molim te pojasniti:
    da li makneš van naslon za glavu od sjedišta automobila (onaj za kojeg je sjedalica bila zahaklana
    prije nego je dijete izraslo i sada mu treba podići naslon) ili ona ostaje u autu?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja ne kuzim sto ti znaci zahaklano, ali sjedalica se nikako ne pricvrscuje za naslon sica, ni prije ni poslije podizanja naslona sjedalice. Naslon za glavu od sica mi nismo micali, samo stavis AS na sic i pazis da ju vezes pojasom i kad dijete nije u njoj.

  28. #78
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    možeš li mi molim te pojasniti:
    da li makneš van naslon za glavu od sjedišta automobila (onaj za kojeg je sjedalica bila zahaklana
    prije nego je dijete izraslo i sada mu treba podići naslon) ili ona ostaje u autu?
    Ako naslon (za glavu od sjedišta automobila) smeta da "leđa" sjedalice lijepo legnu na sjedište/naslon za leđa automobila - onda ga treba maknuti. U suprotnom, može ostati.

  29. #79
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ovo "zahaklano" koje spominješ - to je specifično za MC Rodi XR. Većina sjedalica "to" nema. "To" služi samo da je sjedalica pričvršćena za vozilo dok dijete nije u njoj i nema nikakvu sigurnosnu funkciju.
    Ubuduće, kad dijete nije u sjedalici, sjedalicu trebaš praznu vezati (da ne "pleše" po autu).
    Posljednje uređivanje od Maruška : 13.11.2013. at 09:01

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo "zahaklano" koje spominješ - to je specifično za MC Rodi XR. Većina sjedalica "to" nema. "To" služi samo da je sjedalica pričvršćena za vozilo dok dijete nije u njoj i nema nikakvu sigurnosnu funkciju.
    Ubuduće, kad dijete nije u sjedalici, sjedalicu trebaš praznu vezati (da ne "pleše" po autu).
    Imam 2 Rodija (XP i XP2) i do sad nisam ni skužila da "to" postoji. Mislim, vidila sam "to", ali mi nije palo na pamet da nečemu i služi .

  31. #81
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno


  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo "zahaklano" koje spominješ - to je specifično za MC Rodi XR. Većina sjedalica "to" nema. "To" služi samo da je sjedalica pričvršćena za vozilo dok dijete nije u njoj i nema nikakvu sigurnosnu funkciju.
    Ubuduće, kad dijete nije u sjedalici, sjedalicu trebaš praznu vezati (da ne "pleše" po autu).
    ma mene muči to što sjedalica "pleše" po autu kad je djete u njoj, a ne kad je prazna.

    posebno kod velikih lukova na raskršćima, npr. križanje autoputa, petlja - klinci se baš neugodno nagnu na onu
    stranu na koju skrečemo pa mi se jako žale.
    zato mi je bio spas kad su bili manji i gornji rub sjedalice se je taman dao učvrstiti ispod naslona za glavu i oni su se osjećali
    pričvrčeno za sjedalicu i auto.

  33. #83
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    tu ti nema pomoći
    zato je preporučljivo isprobati kako sjedalica leži na sjedalu prije nego se kupi

  34. #84
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Jel možda problem u naslonima za glavu od auta? Možeš li ih skinuti?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •