Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 275

Tema: Što znači generalno čišćenje stana?

  1. #51
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    AdioMare, za popis.
    To je to!
    Mislim, radim to i ja, al' ne sve u isto vrijeme i istim intenzitetom...
    (I: kod nas je veća frka pospremiti stvari na svoje mjesto nego počistiti stan , čistilica bi brzo kapitulirala!)...

    AM, znam koga ću ti poslati u inspekciju!

  2. #52
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa
    AM, znam koga ću ti poslati u inspekciju!
    bome nećeš!
    iako, baš na tu inspekciju sam i sama mislila

  3. #53
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    zato moj muž kaže da ne može svatko ni čistiti, treba i za to imati "žicu".
    ...
    Zato ja gledam muža i kažem da muški nisu dobre "čistačice" - on stoji ispred mrlje od pola metra, drži krpu u ruci i ponavlja "ali gdje ti tu vidiš fleku?!"
    ja imam izroda 8)
    briše suđe i vrati mi svaki 3. lonac na "doradu" (vidi mila TUUUUUUU imaš jednu flekicu)

    a... uhvatio me umor samo čitajući AM popis za generalku

  4. #54
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Fiiiiiiiju zavrtilo mi se u glavi od ovog popisa od AdioMare
    Štedim "valaj" na svemu i svaćemu, al kad dođe ono doba godine da se treba opalit generalka, imam jednu super pomočnicu i za 300 KN mi odradi 6 sati čiščenja apsolutno svakog detalja u kući! Čak fuge čisti četkicom za zube!

    Inaće sama svaki dan čistim, i kuča nam je čista, ovo brisanje lustera, prašine, micanje kauča, i brisanje elemenata ja odradim 1 tjedno ili u 10 dana, pa je zapravo sve dosta čisto. A pomaže kad je i mm uključen, podjelimo se na prostorije i na ho-ruk!

  5. #55
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Citiraj Forka prvotno napisa
    AM, znam koga ću ti poslati u inspekciju!
    bome nećeš!
    iako, baš na tu inspekciju sam i sama mislila


    ja samo znam da se širi popis ljudi koje neću pozvati doma 8)

    one koje plaćate čišćenje, plaćate po satu ili m2 stana?
    po satu mi je malo onako, netko je brži, netko sporiji
    ja da radim po satu bi bila milijarder

  6. #56
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    one koje plaćate čišćenje, plaćate po satu ili m2 stana?
    po satu mi je malo onako, netko je brži, netko sporiji
    Ima fiksni iznos - treba cca 2, 3 h za "normalno tjedno" pospremiti naš stan (znači isključivo prašina, pod, usisavanje, wc, kuhinja) i to sam zaokružila na 4h (x satnica) da ne ispadnem nadobudni škrtac.

    Što se mene tiče može ga čistiti cijeli dan (dok sam na poslu), a može i biti gotova za sat i po - bitan mi je učinak, ne količina vremena koju provede kod nas.
    (naša sadašnja teta ne pegla, ne posprema krevete, ne dira veš, ne pere prozore, dočekuju je uglavnom sve stvari na svom mjestu..)

  7. #57
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    što mislite koliko bi koštala generalka po popisu od AM?

  8. #58
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    kad radim generalku glavni alat za čišćenje je čačkalica. trebam li nešto dodati?

    zapravo, ja ne znam čistiti onako, usput. uvijek čistim generalno. zato i čistim rjeđe jer bih inače poludila. kod mene nema usisavanja bez razmicanja svog namještaja (osim ormara, oni su preteški 8) )

    nema pranja poda ako ga ne operem barem 3 puta - dok mi krpa nije čista ko suza.

    nema pranja kupaonice ako ne maknem veš mašinu i počistim iza.

    nema spemanja radne sobe ako ne izvučem sve knjige (a imamo ih puuuuno previše) i sve ne pobrišem.


    kad baš radim generalku onda čistim i štekere, zidove, radijatore (detaljno), sve ormare i kuinjske elemente (čišćenje, preslagavanje, uklanjanje viškova), sve kvake, fuge...ma nema šta ne čistim 8)

    tako da ja zapravo svaki dan (ili svaki drugi) čistim jednu prostoriju. u 10ak dana cca. prođem cijeli stan. onda sve ispočetka.

    ali, ne bi vjerovali koji smo mi prasci. mi sve sprljamo za 2 dana. :shock:


    ah, to spremanje, sizifov posao

  9. #59
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa
    što mislite koliko bi koštala generalka po popisu od AM?
    U svom starom stanu sam platila 500kn.
    No očistili su stan za past na guzicu.

  10. #60
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    icy, šalji kontakt
    da i ja padnem na...

  11. #61
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Citiraj anamar prvotno napisa
    što mislite koliko bi koštala generalka po popisu od AM?
    U svom starom stanu sam platila 500kn.
    No očistili su stan za past na guzicu.
    ne čini se previše. nije valjda bila riječ o garsonjeri uvijek sam skeptična kad vidim da je nešto jeftino.

  12. #62
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Jeftino !?! :/

    Ja za rad 24 h dobijem 500 kn

  13. #63
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    Jeftino !?! :/

    Ja za rad 24 h dobijem 500 kn
    pa tvoj rad je jeftiniji od čisitličinog
    i od automehaničarevog
    i vodoinstalaterovog........
    što se čudiš

    no da se vratim na temu, meni se čini 500 kuma dosta povoljno za generalku po AM
    to bi ionako platila 1-2x godišnje, ne bi svaki mjesec

    a što se tiče odmicanja veš mašine, pa kako to radite
    moja je tako uglavljena u kupatilu između zida i lavaboa, da nema teorije da bi je vadila van, a teška užasno, MM je uštekalo u leđima kad ju je vadio kad se pokvarila pa su dolazili majstori

  14. #64
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Moja mama je bolesnik po pitanju čistoće i koliko god mi je to cijeli život išlo na džigericu, navikla sam da je sve oko mene čisto i uglancano.

    Problem je u tome što ja ne želim da mi svo slobodno vrijeme ode na lizanje stana, a tako mi ispadne ako želim da sve bude cakum-pakum...

    Tako da sada ja obavljam svakodnevno pospremanje kuće, a za generalno mi dolazi uvijek ista spremačica dva puta mjesečno.
    Ona je zaista žena-zmaj, opsjednuta je čišćenjem i čisti kao da sebi čisti, kada čisti npr. kupatilo pere pločice od stropa do poda, riba fuge, miče elemente, skida kamenac gdje se ulovi, razmontira dasku na wc-školjki da se bolje opere i dezinficira, prazni vodu u wc-školjki da je očisti temeljito iznutra... :shock: što da vam kažem, čak mi i češljeve opere!

    Njena pomoć mi je zadnja linija obrane u štednji, ovako mi je puno lakše, ostaje mi samo održavanje kuće i pospremanje ( no dobro, i peglanje i kuhanje i briga o troje, pardon, četvero djece , ali ne žalim se, stignem ja i forumašit´...)

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    da li vam ta tete čistilice s istom krpom čiste npr.vanjsku stranu prozora i prašinu s knjiga?

  16. #66
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    da li vam ta tete čistilice s istom krpom čiste npr.vanjsku stranu prozora i prašinu s knjiga?
    To je posebna priča, moja spremačica svaki puta isprlja dvadesetak krpa jer koristi različite vrste krpa za različite stvari, npr. čvrsti pamuk (kao od plahte) za stakla , mekani pamuk (kao od recimo potkošulje) za drvenariju i namještaj, pa razne magične krpe za sanitarije, pa od mikrofibre za kuhinju, pa krpe za pod: jedna za kuhinju, druga za terasu, treća za kupatilo itd...

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    da li vam ta tete čistilice s istom krpom čiste npr.vanjsku stranu prozora i prašinu s knjiga?
    To je posebna priča, moja spremačica svaki puta isprlja dvadesetak krpa jer koristi različite vrste krpa za različite stvari, npr. čvrsti pamuk (kao od plahte) za stakla , mekani pamuk (kao od recimo potkošulje) za drvenariju i namještaj, pa razne magične krpe za sanitarije, pa od mikrofibre za kuhinju, pa krpe za pod: jedna za kuhinju, druga za terasu, treća za kupatilo itd...
    to je žena za mene
    tako i ja čistim

    napokon me MM nagovorio na ženu koja će mi očistiti stan (užasavam se da mi netko dira moje stvari,pogotovo šporkim rukama) i ona je to učinila s dvije krpe :? :? :?
    ma daaaaj
    jesam li je trebala učiti kako se čisti?
    da li da pretpostavim da je oprala ruke nakon pranja poda u jednoj prostoriji i čišćenja prašine u drugoj?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    ili se treba maknuti i ne gledati te "detaljčiće"?

  19. #69
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    da li da pretpostavim da je oprala ruke nakon pranja poda u jednoj prostoriji i čišćenja prašine u drugoj?
    ehm. pa prljavo je i jedno i drugo

    ok, kužim na što ciljaš.
    mene bi smetalo da koristi istu krpu za pranje wca i kuhinjskih ploha.
    ili da s krpom od poda briše prašinu.

    al sad ovo ostalo..

  20. #70
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj kinder prvotno napisa
    Jeftino !?! :/

    Ja za rad 24 h dobijem 500 kn
    pa tvoj rad je jeftiniji od čisitličinog
    i od automehaničarevog
    i vodoinstalaterovog........
    što se čudiš

    no da se vratim na temu, meni se čini 500 kuma dosta povoljno za generalku po AM
    to bi ionako platila 1-2x godišnje, ne bi svaki mjesec

    a što se tiče odmicanja veš mašine, pa kako to radite
    moja je tako uglavljena u kupatilu između zida i lavaboa, da nema teorije da bi je vadila van, a teška užasno, MM je uštekalo u leđima kad ju je vadio kad se pokvarila pa su dolazili majstori

    čekam icyoh da napiše za koju kvadraturu


    ovisno koliki ti je životni prostor, puno je za stan od 60 m3 , znači da bi za kuću od 300 m3 to bilo 5 x više = 2500 kn ,a to je pola mjesečne plaće , ne mogu se složiti da to nije puno ,barem meni ,ili sam ja preškrta :/

    Ja to rješavam tako da redovito održavam kuću , znači nikad sve odjednom . Pomoć bi mi dobro došla ,ali sam do sada imala loša iskustva ili se moje poimanje čišćenja značajno razlikuje od poimanja neke od tih gospođa, a primjetila sam da i moje poznanice uglavnom nisu zadovoljne .
    Moj problem je što se ja ulijenim misleći da će me dočekati pospremljena kuća, kad ono najvažnije je opeglati veš ,namuljati prozore sredstvom za pranje tako kad sunce bljesne imaš milion duginih boja , potroši mi univerzalno sredstvo za pranje za tjedan dana, kada perem pod za njom ispirem krpu još tjednima jer je puna pjene, parket umiva sa vodom, još kad mi objasni da je sve završila za 3 h :shock: ........ili ja jednostavno nisam imala sreće

    Što se tiče veš mašine ,pokušaj pod nogice podbaciti nešto što klizi po pločicama ,tako da je lakše izvučeš van

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    da li vam ta tete čistilice s istom krpom čiste npr.vanjsku stranu prozora i prašinu s knjiga?
    Eeeee, zbog ovoga ja radim generalke češće kod svekrve nego kod sebe... Imale smo istu tetu čistilicu, ali njoj se zamjerilo kad je ova jednom krpom masnom od pronta za pod obrisala neznamnija kaj, valjda pločice u kupaoni, pa se sklizalo...

    I tak, sad mm i ja češće radimo generalku kod nje nego kod sebe doma. Ali nije problem jer tak urednu ženu svijet nije vidio, pa nas zaista dočeka samo čišćenje, a ne i pospremanje.

    Doma je druga priča... Najprije treba natjerati djecu da pospreme kako treba, a ne samo s vidljilvih mjesta, a ondak udri čistiti. Otkad imam usisavač na vodu, ne bih ga rado dala u ruke čistilici, ali bih starijem sinu ... To nekako ide. Ja odmičem krevete, a on usisava. Zajedno smo brže gotovi. Mlađi sin ima "perušku" i čisti nedostupna mjesta.

    Problem su neke druge stvari... Ne smijem premetat knjige jer se polica drži na milosti božjoj (spremam se naručiti nešto po mjeri od debelog drveta, ali to je na dugačkom štapu).

    Od proljeća sa susjedom dogovaram farbanje unutarnje stolarije (slonovača iz 1958) i on nikak nema vremena. Ne možeš to oprat da izgleda oprano kad je pohabano, oguljeno i užasno.... Tu čistilica ne pomaže, samo pemzl. A ja mjerkam kak budemo to mm i ja sami (da je bajc, odavno bi to bilo riješeno, ali je lak pa sam mislila ipak uzet profesionalca). Niš od toga... Sve mi se čini da bum ipak mahala pemzlom i valjkom (htjela sam po ljetu, ali imam loša iskustva - ne valja to raditi kad je prevruće). Muža potjerati da farba garažna vrata, a ja ovo unutra... Vanjsku stolariju smo zamijenili lani i taj dan sam čula anđele kak pjevaju. Sad je pranje prozora gotovo u sat vremena jer se vakuum stakla ne otvaraju. Hoću reći - ni čistilici/servisu nije isto čistit ganc novi stan gdje samo prebrišeš parkete ili rupetinu u centru koja 50 godina nije održavana.... ali obično ljudi kojima to nije bitno ni ne uzimaju čistilicu.

    No, da ne odem jako offt - uz čistilicu treba čučat doma, barem prvih 2-3 puta (vrijedi za picajzljive osobe) da ona ima koga pitati što i kako i da mi imamo kontrolu nad njom.

  22. #72
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    No, da ne odem jako offt - uz čistilicu treba čučat doma, barem prvih 2-3 puta (vrijedi za picajzljive osobe) da ona ima koga pitati što i kako i da mi imamo kontrolu nad njom.
    Tako je, mi smo čak prve generalke radile zajedno.

    Nego, Peterlin, ti si stvarno nevjesta godine...

  23. #73
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    No, da ne odem jako offt - uz čistilicu treba čučat doma, barem prvih 2-3 puta (vrijedi za picajzljive osobe) da ona ima koga pitati što i kako i da mi imamo kontrolu nad njom.
    Tako je, mi smo čak prve generalke radile zajedno.

    Nego, Peterlin, ti si stvarno nevjesta godine...
    Ma nije to baš tak.... Moja svekrva je prevalila 80-tu i ja sam zahvalna doslovce na svakom danu koji pregrmi sama. MM joj je češće pri ruci (imamo jednostavnu podjelu - ja čistim doma, a on kod mame ono redovno, generalke radimo zajedno). Možda bi trebalo otvoriti topic kako brinemo o starijim članovima obitelji...ni moji roditelji nisu mladi ni u snazi, pa se snalazimo kak znamo i umijemo.

    Kad je dan od akcije, napravimo lončinu krumpir gulaša ili đuveđ, da ne gubimo puno vremena s kuhanjem, djeca se druže s bakom, a mi odvalimo generalku - nekad nam treba jedan dan, nekad razvučemo na dva vikenda. To bude recimo svaka 3 mjeseca, ovisno o sezoni. Ne mogu reći da mi pada teško, ali kad su djeca bila manja i zahtjevnija imale smo čistilicu, i ona i ja.

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa

    No, da ne odem jako offt - uz čistilicu treba čučat doma, barem prvih 2-3 puta (vrijedi za picajzljive osobe) da ona ima koga pitati što i kako i da mi imamo kontrolu nad njom.
    Ovo mi se čini da je moja najveća pogreška jer sam ja ostavila svog muža da nadgledava . To je izgledalo tako da je on u stvari radio svoj posao u radnoj sobi.
    Trenutno stvarno nemam 5 sati vremena čučati i nadgledavati. Da imam tih pet sati u životu i sama bi se primila čišććenja. U stvari lažem, trenutno bi radije na bilo šta radije potrošila te sate nego na čišćenje.
    Mislim da jedan popis bi itekako trebao zamjeniti nadgledavanje jer poslije se po popisu pregleda.

  25. #75
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Čistilica je skupa/jeftina onoliko koliko ti je vrijedna, koliko ti znači da netko drugi to napravi umjesto tebe.

    Meni nije vrijedna, ne jer ne vrednujem te odurne kućanske poslove, fuuj , nego nemam love za nju i ne pada mi na pamet forsirati kućni budget.
    Da imam platila bih, onu najpedantniju, pa neka je najskuplja!

    Aleks, moja je mašina između kade i zida, s jedne strane ima prostora nekih 25 cm, s druge je skroz do zida.
    Uspijem ju pomaknuti, mrd vamo, mrd tamo. Biće da je tvoja uglavljena bez lufta.

    Ako ju jako želiš pomaknuti, možeš probati ovako:
    Opašeš ju nekim dugačkim remenom, nečim, onako pri dnu, odupreš se o nešto ako možeš i vučeš prema sebi koliko ide.
    Onda ju preskočiš , pa pozadinu guraš leđima, nogama se upirući o zid.
    Prije nego skočiš ja bih uzela usisavač i usisala nagrubo prašinu koliko se da onim crijevom ako nemreš gurnut cijelu capicu, i malo je opajala s okolnjih zidova, jer ako skočiš u prašinu, ježi ga.

    Sad se sigurno pitaš nije li nepostojanje prašine iza vešmašine ipak precijenjeno?
    Zamišljam te kako preskačeš mašinu i umirem od smijeha.

  26. #76
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Nego, Peterlin, ti si stvarno nevjesta godine...
    Imaš ti piplice pravo!
    Svaka čast, Peterlin

  27. #77
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    Jeftino !?! :/

    Ja za rad 24 h dobijem 500 kn
    pa ti lijecis, dakle spasavas, a cistilica je terminator, placena po ucinku. sama znas koliko ona ubije u 1cm2. dakle ona vise unisti nego ti spasis, pa je zato bolje placena

    ja sam imala par cistilica. bila sam zadovoljna s jednom, koja je nasla drugi stalni posao. bas je bila draga i mlada. radila je brzo i ucinkovito. druge dvije su bile . jedna bi dosla i govorila kako je kod mene sve cisto i da ona nema puno posla. a druga je cistila i cistila satima. i opet ne bi sve stigla spremiti. racimo cistila bi stan od 75 kvadrata 5-6 sati i pri tome ne bi sve stigla napraviti. nije bilo rijeci o generalnom ciscenju, vec o brisanju prasine, brisanju poda i ciscenju kupaone i kuhinje (izvana, ne unutra). ja to napravim sad uz djecu za 2-3 sata stim da imam dva "pomagaca". a kao sto rekoh ona ne bi stigla sve to napraviti u tih 5-6 sati. prelilo mi je kap kad sam je zamolila da mi opere prozore pa je radila 8 sati :shock: i to sam placala 40 kn/satu.

    generalka po meni traje bar dva dana, jer ne vjerujem da itko moze spremiti generalno stan po popisu od AM u jedan dan. odnosno jedna osoba ma kako bila opremljena strojevima. jer treba sve razmaknuti, pobristai vratitit. pa samo dok covjek jednu komodu ocisti porosi 1 sat, ili mozda sam i ja pacjent.
    inace kod spremanja koristim vise razlicitih krpa. u kupaoni imam set krpa za kupaonu, u kuhinji za kuhinju, a na balkonu za ostatak stana. cetkicu za zube imam jednu u kupaoni, a drugu u kuhijni. cuda se naprave s njom. cackalicu ili onaj stap za rznjice koristim samo u generalci za ciscenje plinskog spahera.

  28. #78
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    čekam icyoh da napiše za koju kvadraturu
    70ak kvadrata - s time da se radilo o novom stanu u kojem je živjela "samica" opsjednuta spremanjem. Minimalistički uređen - zaista nisi imao što čistiti, jedna soba je bila skroz prazna osim radnog stola (koji nisu smjeli dirati).

    No oprali su mi i tanjuriće na kojima stoji cvijeće tako da sam mogla pojesti s njih.

    Probat ću pronaći kontakt (bilo je to prije par godina), no moram napomenuti da su bili i kod moje mame i njene kume i obje su bile skroz nezadovoljne. Pa ili ovisi o čistačici ili kod mene zaista nije bilo posla.

  29. #79
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Čistilica je skupa/jeftina onoliko koliko ti je vrijedna, koliko ti znači da netko drugi to napravi umjesto tebe.
    Upravo tako.

    Meni puno znači zbog mojih osobina ličnosti, naime picajzla sam i ljenguza, što je vrlo nezgodna kombinacija...

  30. #80
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Meni puno znači zbog mojih osobina ličnosti, naime picajzla sam i ljenguza, što je vrlo nezgodna kombinacija...
    Pa dokle ćemo se potpisivati?!
    Ako se ikada zatekneš u razmišljanju koliko ti love proguta čistilica, neka ti utjeha bude slika mene gdje bezvoljno sjedim na podu i drljam fuge

  31. #81
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a da smo vrijeme provedeno na ovom topicu utrošile na čišćenje...


  32. #82
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Ako se ikada zatekneš u razmišljanju koliko ti love proguta čistilica, neka ti utjeha bude slika mene gdje bezvoljno sjedim na podu i drljam fuge

    Uostalom osim samog čišćenja plaćam i svoj mir. Ovako dođem doma, sve fino, uredno i cijeli vikend imam samo za nas. Nema više onog da se u sub ustanem sva nad..ana jer je stan katastrofa, MM zbrisao na kafu, L razmazao kremu po zidu i sl.

  33. #83
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Ako se ikada zatekneš u razmišljanju koliko ti love proguta čistilica, neka ti utjeha bude slika mene gdje bezvoljno sjedim na podu i drljam fuge

    Uostalom osim samog čišćenja plaćam i svoj mir. Ovako dođem doma, sve fino, uredno i cijeli vikend imam samo za nas. Nema više onog da se u sub ustanem sva nad..ana jer je stan katastrofa, MM zbrisao na kafu, L razmazao kremu po zidu i sl.
    Ovak je i meni bilo dok su klinci bili u jaslicama/vrtiću. I tad je čistilica zbilja vrijedila para! Spasila mi je hrpetinu živaca i uštedjela tonu vremena, čak i kad nije sve bilo savršeno. Bilo je lakše samo popraviti nego sve raditi sam...

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    kakva su iskustva s agencijama za čišćenje?
    provjerenije,kvalitetnije, skuplje?
    ili se pametnije odlučiti za usmenu preporuku?

    ako neko ima u St nekog pedantnog za poluditi
    s krpicama za svaki kutak
    biti ću beskrajno zahvalna za preporuku

  35. #85
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Kinder i AM, otkud vama ideja da bi ja htjela micati veš mašinu

    ali potaknuta ovom temom oprala sam jučer prekidače
    nisam ih skidala, dobro da me nije struja zveknula
    sa štapićem za uho sam čistila utore

  36. #86
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Ajd ,drago mi je da si napokon upotrijebila štapiće korisno !

    Čišćenje štekera bez odmicanja veš mašine ne ide , jedno podrazumijeva drugo 8)

  37. #87
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    hebiga kinder. 500 kuna nije ni skupo za 70 kvadrata, ako zbilja dobro očiste. nije da ja imam tu lovu, ali da ju imam radije bi prije BING-a dala nekom tih parsto kunića da mi sredi stan nego rifljala sama.

    sama nikada ne uspijem očistiti kako spada, pa kad imam "picajzla" goste imam i teški stres.

  38. #88
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    podižem
    preko kolektivne kupnje uzela sam kupon za agenciju za čišćenje
    samo 250 kuna za čišćenje vrijedno 500 kuna
    jeeeeeeeeee
    pa kad je tako jeftino odmah kupila 3 kupona, nije beg cicija

    dogovorili smo da ću sad iskoristiti 2 kupona, a jedan prije nove godine za pranje stakala

    u ovoj turi za 1000 kuna (ja platila 500, ali govorim o cijeniku)!!! sam dogovorila 2 pranja madraca, svako po 200 kuna, pranje pećnice i pranja svih stakala i roleta, pranje 3 mala tepihića (svaki manji od 2 m2)
    rekli su da ne peru rolete, ja sam rekla neka naplate posebno, ali da želim da se operu i rolete i klupičice, što će mi čisti prozor i klupičica usrana od goluba
    dakle....
    ja sam očekivala detaljno pranje, onako kako ja perem (kad perem, ali kako nisam prala od proljeća i skupila se prljavština, htela sam se poštedjeti tog posla)
    ja kad perem prozore prvo dobro operem okvire sa svih strana, znači ne samo fronte nego i rubove, samo prozora, okvire (ono što je u zidu) klupičice, rolete, spojeve čačkam ako treba čačkalicom da izvučem zavučenu prašinu (živimo blizu jako frekventne prometnice i jako je puno prašine)

    oni su "oprali" stakla i okvire, ali samo ono uz staklo, nikakve rubove
    klinac je "oprao" stakla u DB i onda spustio rolete i napravili su se pametni i htjeli otići
    ja sam podigla sve rolete pa se žena kao malo začudila kako je on to napravio i išla ponovo to glancati jer su stakla bila sva umazana

    kada sam rekla da sam mislila da će to biti malo detaljnije rekli su mi da se to tako radi, a ako hoću detaljno pranje svakog prozora da uzmem ženu za 30k/h
    i hoću drugi put
    jer za 1000 kuna koliko "vrijedi" ova njihova usluga, žena bi mi 33 sata radila, 4 dana punog radnog vremena
    dobražena bi mi za taj novac napravila sigurno puno puno više nego oni

    sada samo čekam da mi vrate tepihe pa da mogu pisati na tu kolektivnu kupnju preko koje sam uzela kupone da hoću da mi se za 3. kupon vrati novac jer oni mi više u stan ući neće

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Ja sam uvijek skeptična kad nešto nude na akciji

  40. #90
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    žao mi je što si tako prošla
    za drugi puta znaš : plati dobruženu i vidjet ćeš da ćeš biti zadovoljna!

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    i meni je žao draga

    trebala si skupiti nas ovdje s foruma koji bezveze mlatimo
    i svu energiju korisno utrošimo na čišćenje

    prije par godina mi smo nakon renorviranja stana
    uzeli agenciju za čišćenje:
    došle dvije postarije žene s dvije metle i lavorom u kojem je bio detergent

    trebam li ti opisivati svoju reakciju?

  42. #92
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    hvala ti pp
    ali da JA ne mlatim tu praznu slamu ne bi mi trebala nikakva pomoć

    ali jednostavno mi je proljeće i ljeto preletjelo u godišnjem, Vanjinim aktivnostima, skoro svaki vikend smo bili na putu, kad sam sam se vratila sa go radila sam duplo i bila umorna, a još i one vrućine.....
    i skupila sa prljavština na prozorima
    meni su prozori bili najvažniji da se detaljno operu
    ali detaljno
    a mislila sam si, valjda si mogu 1x priuštiti da mi netko drugi opere
    na kraju sam moja 3 radna dana dala za 2 sata lošeg posla

    ali svaka škola košta

  43. #93
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    i meni je žao draga

    trebala si skupiti nas ovdje s foruma koji bezveze mlatimo
    i svu energiju korisno utrošimo na čišćenje

    prije par godina mi smo nakon renorviranja stana
    uzeli agenciju za čišćenje:
    došle dvije postarije žene s dvije metle i lavorom u kojem je bio detergent

    trebam li ti opisivati svoju reakciju?
    Upravo zbog ovakvih situacija ja sam odustala i od agencija i od većine čistilica. Imala sam samo dvije dobre, od kojih je jedna brzo našla drugi posao (u firmi), a druga je bila tak pretrpana da nisam mogla doći na red - s razlogom. Loših je bilo puno više.

    Uglavnom, nije lako naći dobruženu. Takve su rijetke i ne možeš do njih bez preporuke. Zato čovjek očekuje više od agencije, a ono - šipak...

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti pp
    ali da JA ne mlatim tu praznu slamu ne bi mi trebala nikakva pomoć

    ali jednostavno mi je proljeće i ljeto preletjelo u godišnjem, Vanjinim aktivnostima, skoro svaki vikend smo bili na putu, kad sam sam se vratila sa go radila sam duplo i bila umorna, a još i one vrućine.....
    i skupila sa prljavština na prozorima
    meni su prozori bili najvažniji da se detaljno operu
    ali detaljno
    a mislila sam si, valjda si mogu 1x priuštiti da mi netko drugi opere
    na kraju sam moja 3 radna dana dala za 2 sata lošeg posla

    ali svaka škola košta
    znam, razumijem

    ja sad imam jednu pristojnu, neagresivnu, tihu ženu
    koja mi čisti "grube" radove ( podove, prozore, banju...)
    u moju sobu i S. je ne puštam, u mm može
    plaćam je 40 kn po satu i vrijedi svaku lipicu

    ja volim kad ti tu mlatiš slamu
    i svesrdno ti pokušavam pomoći u tome

  45. #95
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Moje iskustvo je da 'jašim' dok ne 'padnu', pa peti put - peti put, ali ćeš očistiti. Nema više te agencije koja bi me prešla i, što je najbolje, uopće nije stvar agencije nego te konkretne osobe.
    U ovoj posljednjoj firmi mi je tek četvrta žena po svemu 'kliknula'. Vidi se da hoće, zna, sposobna je i stalo joj je. A sve prije nje su bile žali Bože - brigo moja prijeđi na drugoga, samo da prođe vrijeme, malo pobrljaju i to je to.

    Dok sam bila mlađa i imala više volje i vremena, vozali su me svi kak su htjeli. Otkad sam skužila (!!) da mi nofci ne rastu na drvetu i da mi je vrijeme najvažniji sastojak dana, ne dam se.

  46. #96
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    i ja sam imala slično iskustvo, pa sam digla fajer do vlasnika isto su mi oprali tepihei madrace za odštetu - nikad više

  47. #97

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    postoji li, onda, ipak neki servis koji bi se isplatilo zvati? za zg pitam
    hvala

  48. #98
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Tema ko stvorena za poremećenu trudnicu u 8. mj. koja je zamislila da sve mora biti savršeno uglancano, ulickano prije nego beba dođe. (Kažu da je to normalno i da spada u famozni nesting. )

    Kad smo pred 10-tak godina prvi put tražili tetu čistilicu, uzela sam oglasnik, sve male oglase iznazivala (mislim da tad agencija baš i nije bilo), 10-tak ih pozvala na razgovor, jednu smo angažirali i brzo odustali. Pa drugu, pa treću... na kraju smo po preporuci uzeli jednu (koju imamo i dan danas) a preporuka je glasila: ona ne čisti dobro, ali je marljiva, snažna i poštena. Ajd da probamo.

    Uglavnom, do prije trudnoće MD i ja smo stan čistili sami, mislim na tjedno održavanje, a njoj ostavljali ružne stvari (prozore, ulazna vrata, dvorišna vrata, stubište, podove)... naravno nije uvijek idealno, više put podivljam kad dođem doma i urlam da ju više ne želim vijdeti... pa za probu angažiram drugu i vidim da nema neke razlike.

    Za mene generealka podrazumijeva sve ono što je rekla Adio Mare, plus vađenje svih knjiga iz bibilioteke, skidanje svih slika, pa nježno pranje zida iza njih (jer se ponekad iza slika stvori tanki film prašine, pa ga bolje riješiti dok ga ima malo, nego ostaviti... jer tko zna kad meni može novi razmješaj slika pasti na pamet), vađenje svih hi-fi komponenti (to MD radi) i brisanje prašine i laštenje elementa u kojem stoje, i posebno oprašivanje kilometara kablovinja koje povezuje sve te komponente.
    Genaralka podrazumijeva i temeljito četkanje velikog psa (nju ne kupamo) i kupanje malog psa. Pa pranje njihovih prostirki za spavanje, zapravo, to spada u mjesečno čišćenje. Isto kao i pranje zidova na stubštu. Naravno, gelender (ograda i rukohvat) na stubištu se temeljito prolazi svim i svačim, u tim utorima uvijek prašine... Čačkalica i alkohol... za gelender i prekidače. Rolete srećom nemamo, sjećam se muke kad sam živjela sama. Fuge na podu... hm.. posebna priča.
    Pa uz to idu i 2 dvorišta (s milion malih i većih tegli s biljem) i 2 šupe na dvorištu. Velika muka su nam krovni prozori (9 komada), puno prljaviji od klasičnih i neki teže dostupni...
    Kad bi to sve htjeli temeljito obaviti odjednom, mislim da bi nas troje trebalo bar 3 dana po 12 sati (uz uvijet da je prethodno sve pospremljeno, a šupe nikad nisu pospremljene!) Kako je to em suludo, em nemoguće... čistimo stalno, malo po malo...

    Kako MD sad radi dan i noć, odlučila sam ga osloboditi svih tih nevolja, pa čistilica i ja same... kako se ja brzo umorim, to traje i traje... žena dolazi svaki dan. Sreća pa nema nikog osim nas.

    A što se tiče krpa... mrzim kad mi čistilica uzme kantu vode i s njom stane pod prozor da ga opere... naježim se. Pa ta voda je nakon jednog ispiranja krpa već zmazana. Zato, nije ekološki, znam... DM papirnati ručnici su moj izbor.

    Kad podivljam na nju, umiri me misao jedne moje starije, iskusnije prijateljice: "Je, ne čisti ona dobro, ali sve što ona očisti, ne moram ja. Pa joj pogledam kroz prste. "
    Ja se još trudim ti misao u potpunosti usvojiti.

  49. #99
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pitanje za cure koje su uzimale ili servis ili čistilice

    što ulazi pod pranje prozora s okvirom?
    samo staklo i njegov rub ili cijeli okvir sa svih strana?

  50. #100
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav!
    Mi smo novi obrt za čišćenje pa ako želite stvarno kvalitetnu uslugu obratite nam se na samsjaj@gmail.com
    Ja i još par ljudi smo radili isti posao u velikoj firmi pa znam sistem rada počisti i naplati a dali je klijent zadovoljan manje bitni bitno je da oni svoje dobe.
    Mi imamo razne vrste usluge čišćenja normalno sve je u dogovoru sa klijentom od cijene do vrste usluge.
    No imamo niz papira koje morate potpisati to znaci prvo dogovor oko cijene i vrste usluge a kada je posao odrađen morate potpisati radni nalog sa kojim vi potvrđujete da ste zadovoljni sa čišćenjem tek tada vam se izda račun i tako bi trebali raditi ozbilljni servisi.
    No prednost je još ta što mi nismo u sustavu PDV-a

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •