Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 275

Tema: Što znači generalno čišćenje stana?

  1. #101
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ne znam gdje bih postavila upit.
    Kako se sad kreću cijene čišćenja stana po satu?koliko dodje generalka cca?

    Imate li neku preporuku na pp? Hvalaa.

  2. #102
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Poslala sam ti poruku

  3. #103
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Hvalaa jelena.O

  4. #104
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Cijena cca 60kn po satu nadalje u Zg

  5. #105
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Hvala mašnice

  6. #106
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Cijena cca 60kn po satu nadalje u Zg
    Ali za redovno čišćenje.
    Generalke su skuplje.
    Sve ovisi što se radi i koliko je zahtjevno/prljavo/zapušteno…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #107
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    E da znam zato i pitam, nije ništa zapušteno, sve održavano i površine koje se lako čiste al ono da se udje u pećnicu, neke elemente i tako to.

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Lili, ne bih htjela biti zli prorok, ali plaćene čistilice su mi redovito napravile neku štetu baš kod od generalki. Jedna mi je čak uspjela iščupati priključak vode za suđericu i napravila poplavu. Bježim od toga ko vrag od tamjana dok još mogu. Nadam se da ti ovdje netko može preporučiti pouzdanu i pažljivu osobu. Ja takvu nisam uspjela naći ni za redovno čišćenje ni za generalke. Jedino čime sam bila zadovoljna je bilo čišćenje nakon preuređenja nekretnine, ali to se nije odnosilo na masne pećnice i slično, nego samo na zidnu boju i slično, ali u stanu visokih stropova).

  9. #109
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Čistilica će dobro očistiti samo ako ti stalno stojiš kraj nje i daješ joj upute.

  10. #110
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    E da znam zato i pitam, nije ništa zapušteno, sve održavano i površine koje se lako čiste al ono da se udje u pećnicu, neke elemente i tako to.
    60 kn/sat


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #111
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A zbilja ne kužim tko to vama čisti kad :
    Rade štetu
    Treba dežurati uz njih
    Niš ne naprave dobro
    Ne kužim gdje nalazite te ljude?
    Činjenica je da čistiti nije lako i da ima žena koje super rade i da to košta pa tko voli…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #112
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Vjerojatno je i do nekih kriterija. Barem u mom slučaju.

    Dobro, ovaj primjer što je Peterlin navela je, nadam se, ekstrem. Ja sam probala tri čistilice da si olakšam nakon drugog poroda i ništa, odustala. Nisam bila zadovoljna, kriteriji čistoće nam se nisu poklapali i vjerojatno mi je muž u pravu kad kaže da se moji kriteriji ne poklapaju s ničijim. Baš to što je Čoksa rekla, kad sam davala upute bilo je okej, ali onda radije čistim sama.

  13. #113
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    PA da, vjerojatno je do kriterija. Meni je recimo svaka čistačica bila dobra

  14. #114
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Mima mislim da dijelimo pristup
    Dok ne moram ja, svaka mi dobra (naravno da mi ne napravi štetu).

  15. #115
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja sam ih imala par
    Jdnu puno godina - nije možda idealno čistila (pred kraj je već imala jako puno godina) ali nisam ništa morala puno objašnjavati, što smo dogovorile to je napravila bez da joj visim nad glavom. Na žalost iznenada je premniula
    Druga je bila neko vrijeme ali nismo se našli jer je stalno očekivala da joj ja dajem upute a ne bi npr pitala mm koji bi bio tamo, i općenito nismo nekako kliknule.
    Treća je čistila možda najbolje od svih, ali je toliko zauzeta da sam odustala od pokušaja da dogovorimo koliko-toliko redovni termin.
    Ovih dana planiram četvrtu sreću

    E sad stvarno mi treba generalka pa će mi ova tema super doći da se prisjetim što sve nije oprano kod mene ponekad i godinama (od useljenja)

    PS - ova treća je čistila i više nego bi ja, njoj se stvarno ništa nije moralo govoriti... valjda je zato i toliko zauzeta.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 17.08.2022. at 21:04

  16. #116
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    A zbilja ne kužim tko to vama čisti kad :
    Rade štetu
    Treba dežurati uz njih
    Niš ne naprave dobro
    Ne kužim gdje nalazite te ljude?
    Činjenica je da čistiti nije lako i da ima žena koje super rade i da to košta pa tko voli…

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Upravo tako ako moram dežuurat iz nju i još davat upute a onda mi ni ne treba, želim ne bit u stanu dok radi

    Zvala dvije, obje kažu 70kn/sat.

  17. #117
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Peterlin imala sam i ja jedno loše iskustvo jer je predugo ostavila deterdžent da stoji na pipi.

    Al frendica mi kaže da je baš zbog toga bolje uzet servis jer oni nadoknade eventualnu štetu.

  18. #118
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Sillyme da te odlične su krcate, nemaju doslovce slob.termina.

    Ja ću morat temu iznova pročitat da vidim šta bi se sve moglo očistit sjećam se da je bilo nekih detalja koji meni nikad ne bi pali na pamet da ih treba oprat

  19. #119
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja samo znam da ne trebam tražiti pranje ispod vešmašine jer sam nedavno imala "incident" s poplavom, tako da je ispod sve oprano... doduše možda bi parketar imao isto posla ali srećom samo jedna-dvije letvice su stradale, pa ignoriram. Ostatak sam uspjela dovoljno brzo pokupiti a i srećom ljeto, vrućina...

  20. #120
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    kuhinja:
    - čišćenje svih kuhinjskih ploha izvana i iznutra
    - čišćenje nape, pećnice
    - čišćenje i usjajivanje keramike, detaljnije fuga oko ploče za kuhanje
    - čišćenje plinskih ringlica
    - odleđivanje i čišćenje frižidera

    dnevna soba, trpezarija
    -odmicanje elemenata, čišćenje i (po potrebi) laštenje svih površina elemenata (trpezarijskog stola, komoda i stolaca)
    -suho pranje tapeciranog dijela stolaca i sofa za sjedenje
    -suho/mokro pranje tepiha
    -pranje i (po potrebi) laštenje parketa

    spavaće sobe
    -brisanje unutarnjih i vanjskih površina, te (po potrebi) laštenje istih
    -dubinsko usisavanje madraca
    -brisanje i (po potrebi) laštenje poda

    kupaonica, wc
    -čišćenje i usjajivanje svih keramičkih površina, izbjeljivanje fuga ako nisu u boji
    -detaljno čišćenje svih sanitarnih elemenata
    -detaljno čišćenje slavina, ventila i wc kotlića izvana i iznutra - ako se može otvoriti
    -čišćenje svih kupaonskih elemenata iznutra i izvana, svih poličica na zidu ili samostojećih
    -odmicanje svih odmaknjivih elemenata i čišćenje, tiče se i veš mašine, kao i detaljno čišćenje ladice vešmašine u koju ide prašak i omekšivač

    garderoba
    -čišćenje garderobnih ormara iznutra i izvana, kao i ormarića za cipele (može čišćenje i kremanje sve obuće, ali ajde..)

    u svim prostorijama
    -čišćenje i (po potrebi) laštenje stolarije, kvaka, svih mogućih i nemogućih ručkica
    -karniša
    -bijele tehnike i sitnih kućanskih aparata (tosta, npr.)
    -pajanje zidova od ev. paučine, mušica..
    -skidanje svih lustera, plafonjera i drugih rasvjetnih tijela i detaljno pranje
    -pranje prozorskih stakala, ogledala i svih sličnih površina
    -pranje roleta s vanjske i unutarnje strane
    -brisanje prašine sa visećih satova, slika, raznih rama i zida iza njih

    (to sam ja išla redom, svojim stanom, i pisala sve šta mi je na duši
    da planiram uzeti vanjsku uslugu za potrebe generalke, to bi bilo to, izuzev što ne volim ikakve laštivne premaze preko parketa i namještaja, što - što ne volim, što jer me poslije guši taj miris)
    Pa da se prisjetimo
    Brat-bratu 3 dana po 8 sati.

  21. #121
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Asti popisa, glava boliii hahhaa
    Hvala čoksa.

    Ono nema šanse da bi ja pola toga tražila i sjetila se toga uopće

    Što je usjajivanje keramiičkih pločica? Ja namjerno nisam ni kupila one sa sjajem, pa valjda to i ne trebam

    A izbacit svu garderobu iz ormara radi čišćenja iznutra ma nema šanse.

    To su ionako ugradbeni ormari s kliznim vratima, pa prašina skoro ni ne ulazi u njih (osim ako ih se ne ostavlja otvorenima).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.08.2022. at 21:35

  22. #122
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Mene ovaj popis baš čini sretnom.

    Ja to sve radim i sama i onda normalno da bih i tražila ako već plaćam. Ne mora mi svaki dan prat prozore naravno, ali pristala bih na minimum od dva tjedna. Samo što to nitko neće, zato si i čistim sama. Nisam dugo počistila ovu ladicu od vešmašine, mogla bih to sad kad su djeca pozaspala, kad se odmorim malo od njih.

  23. #123
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Na popisu nedostaje rješavanje tepiha. Nemamo velike, ali ipak imamo neke - u dnevnom boravku i pod kuhinjskim stolom. Jednom godišnje ih odnesem u servis na pranje. 60 kn/m2

  24. #124
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Eh, da - kod mene nije toliki problem čišćenje koliko pospremanje. Da bi teta čistilica bila efikasna, mora vlasnik stana prije toga pospremiti kramu. Znam iz vlastitog iskustva, četvoro (sad već) odraslih ljudi u 65 m2. Povremeno imam akcije bacanja furde i davanja stvari u dobre ruke, aliii nikako ne mogu izaći na kraj sa gomilom tehnike i sličnih koještarija koje u kuću navuku moji sinovi, a bome i mm. Obzirom da je njih trojica, a ja samo jedna, brojčano su jači Nedavno je moj mlađi došao s radioamaterskog kampa https://www.iaru-r1.org/events/10th-...mer-camp-2022/ i donio takvu gomilu tehnike da mi se predsoblje u tri sekunde pretvorilo u Hrelić. Naravno, samo on to može raščistiti, ali iduće jutro otputovao je dalje, a mene ostavio s dva kofera zmazanog veša i koferom tehnike. Iskrčio je koliko je stigao, a ostalo čeka da se vrati krajem tjedna. I kako da ja onda zovem tetu čistilicu kad ni sama ne znam što od toga treba, što se može skloniti, gdje se može staviti... ajooooj.... U to ime najavila sam da je zadnji tjedan kolovoza generalka koja uključuje raskrčivanje tehnike i druge slične krame, a nakon toga završno čišćenje. Nije strašno, jer održavamo koliko se može. Moj doprinos krami je košara s raznoraznim knjigama koja sustavno skuplja prašinu, ali nemam policu ni mjesta u ormaru, pa stalno to premještam i preslažem... Bilo je lakše dok su djeca bila mala, a sad je očekivani rasplet da će se u skoroj budućnosti iseliti oni ili mi (obje opcije su valjane), pa će opet biti lakše. Do tada, preskačem preko koluta sa 40 metara kabela, transmitera, stativa za kameru, aluminijskih kofera s alatom itd.

  25. #125
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    A uuu Peterlin ja bi izludila doslovce da mi je to sve pobacano po stanu jer nisam ni blizu čistunac perfekcionist kao Riri (ajme ti i ladica veš mašine ),ali ne podnosim nikakav nered, suvišne stvari, sve mora bit na svom mjestu.
    Nikakve viškove i sl.a jpoj 40đ kabča, ne podnosim te žice, kablove i ono malo što mm ima na rad. stolu bi sve najradije počupala i pobacala hahaha

    Ja bi to sve nabacala u jednu veliku kartonsku kutiju da to ne gledam i nek razdvajaju kad dodju.

    Ma zapravo bi ih iselila u taj drugi stan ili sebe i time riješila problematiku. Hahaha

    Moj mozak ne funkconira dobro u kaosu,a i osjećam se baš loše ako mi nije sve tip top na svom mjestu.

  26. #126
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja sam već riješila u glavi da ću reći da preskoče potkrovlje (koje ionako sluzi primarno kao skladiste a povremeno i kao ured), tamo sve pobacati u kutijama sto ne treba u ostatku kuce i onda rasciscavati
    Jedino što su već gore kutije koje neke i po 2 godine čekaju da ih rascistim...

  27. #127
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Najlakše je ne nakupljati zapravo pa treba manje raščišćavanja.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Joj Lili, itekako bi se naučila podnositi da si rodila takvo dijete. U velikom stanu ili kući bi odvojila prostor za kramu a u malom bi kablove preskakala u dnevnom boravku.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Dođe ti dijete kući s takvog kampa i oduševljeno kaže da je to bio najbolji tjedan u njegovom životu. Da je više naučio nego u svom dosadašnjem školovanju. I donese kući dio tog blaga..

  30. #130
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Lili, nikad ne reci nikad....

  31. #131
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kod mene pola toga sa adiomarinog popisa ne postoji. Nemam napu, nemam plocice u kuhinji (paneli su), nemam plin, u pećnici se peku samo kolači, nemam ni jedan tepih, nigdje. U blagovaoni su stol i stolice, i biljke, a biljke ne dira nitko osim mene.
    U dnevnom kutna garnitura i fotelje, koje treba očistiti sa sredstvom za kožu, ali to je to. I jedan kao ormarić. Samo prostor. I na podu keramika, cijelo prizemlje, ja praktički imam spojeno vani i unutra.
    Sušilica mi je na perilici i još je to usidreno u pod, tako da nema šanse pomaknuti. Kako je, tako je.
    Morali bi mi dati manju cijenu za čišćenje

  32. #132
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    I da - korona mjere pogoršale su situaciju, jer se značajno više vremena provodilo doma, pa sad osim sve te tehnike imam na podu sobe još i set utega sa štangom, bučice, raznorazne sportske naprave i slično. Osim toga, više ne postoji razdoblje "prazne kuće" kad vanjska osoba ili bilo tko od obitelji može lakše obaviti čišćenje. Od krame nisam spomenula ni rezervni monitor koji sam već imala u planu za micanje na rezervnu lokaciju, ali smo odustali kad je stariji sin za svoj kamp (ljetnu filmsku radionicu) rekao da mu spakiramo njegov veliki dell-ov monitor i pošaljemo po kolegi. Naime, moje računalo i sinovo priključeno je na isti monitor, a kad on svoj monitor makne, ja se mogu slikati. Uglavnom, kraj dva dell-ova velika monitora, dva klasična računala, nekoliko laptopa, nekoliko mobitela, hrpe punjača za raznorazne cirkusarije ja se još dobro i snalazim. Lili, samo za info, ja sam bila osoba koja nije mogla zaspati ako je čaša ostala na kuhinjskom stolu, ali ta su vremena odavno prošla. Život nađe načina da te nauči kompromisu. Kod nas je to ovako - NEMA tete čistilice, ali ima redovnih akcija pospremanja i čišćenja u kojima svi sudjeluju.

  33. #133
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Cipelice,
    Moja kćerka je skupljala blaga malo drugačije vrste (crteži, kreativni uratci...)i pokazivala sklonosti nakupljanju.
    No ja to bez problema sve maknem iz stana i bez zere grižnje savjesti, samo eto ostavim možds one neke extra. Mali je to radio s legićima i svojm uratcima,ma da ne bi imala eksponate legića po stanu no way.

    Muža da ne spominjem i njegovuntehnologiju, laptope, monitore, kablove, diskove i pi..arije ostale, rekla ssm smanji količinu ili se ja rješavam, što sam jednom i napravila i sve te glupe kablove i čudesa pobacala u jednu vreću, koji je to kaos bio. Sad je prisiljen sam to sve razvrstavat jer zna da bi ja bila u stanju nakon par upozorenja i bacit.

    Imam svoje metode.

    Prvo oduševljenje i divljenje dječjim uratcima, pa stavimo na vidljivo mjesto i gledamo, pa poslije nekon vremena pospremamo u ormar, kad već zaborave pomalo na to, prebacujem nekad u podrum al to izbjegavam jer to vodi nakupljanju krame, bacam u smeće ili doniram (npr legiće).
    Pa na što bi im sobe sličile da skupljamo sve što im je fora zadržat.

    Jedno vrijeme je sin imao opsesiju skupljanja nekih igrački, toga je bilo more, onda ih motiviram da učinimo dobro djelo, skupimo viškove i damo djeci koja nemaju. Zasad mi je to palilo.

    Najbitnije mi je da ih naučim da ne skupljaju kramu oko sebe i da se bolje diše i ljepše diše u prpstoru oslobodjenom višaka bilo koje vrste, neka druga energija kruži takvim prostorom.

    Muževa stara roba i obuća isto posebna priča jer je odgojen od roditelja sakupljača, pa njegovo prvo odlažrm u podrum uz prethodnu provjeru s njim što više ne nosi, pa poslije dpnirsm ili dam starcima ili bacim ako je neupotrebljivo.

    Ne unosimo nove stvari u stan olako (ppgotovo ako se nismo riješili stvari koje su stare/više neiskoristive/spremne za donaciju i sl.)

    #nazi raskrčivač stvari

    Edit:
    Moja mster je tako staromdavala ultimatume za njegov alat na balkonu bit će to mi u genet.kodu da to ne podnosim a mislim i da djecu time učim.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.08.2022. at 09:58

  34. #134
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ne da edit,sorry na tipfelerima.

  35. #135
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Bez brige, raščišćavam i ja, ali ne mogu stići, jer je kapacitet ulaza trostruko veći.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ja sam imala stav da nikad neću učiti s djecom. U mojoj obitelji svi smo bili sjajni učenici bez ikakve pomoći. I muž je bio takav.Rodila sam troje djece. Sami su naučili čitati, pisati i računati puno prije škole. Ok, bili su izloženi sadržajima koji su im to omogućili. I tako..moj stav je bio uspješan sve do trenutka kad je dijete zbog sustavnog maltranja u školi ušlo u problem... Tad sam spoznala da sve te naše teorije drže vodu dok djeca imaju ravnomjeran intelektualno-emotivan razvoj i podržavajuću okolinu. Život me je malo spustio na zemlju. Bome sam i učila i preskakala kablove i ...
    Danas sam malo manje isključiva i više zahvalna.

  37. #137
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Dođe ti dijete kući s takvog kampa i oduševljeno kaže da je to bio najbolji tjedan u njegovom životu. Da je više naučio nego u svom dosadašnjem školovanju. I donese kući dio tog blaga..
    Joj kad meni skoro dođe veliki, već sanjam kaj bu donesi da upotpuni svoju kolekciju, a tek klinka, tko zna kaj bu ona donesla

  38. #138
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Hehehe, moji ne donose nego dovlače. E. je dovukao banner od ovog svog kampa - ovako nešto https://tse2.mm.bing.net/th?id=OIP.p...E7&pid=Api&P=0, veliko je barem 2x3 metra, nemam pojma kamo će to smjestiti. Rekao je da će odnijeti u vikendicu, koja se također polako pretvara u stovarište. Sad si mislim kako da ga iskoristim za svoju svrhu ako ga ne budem mogla razuvjeriti: ti objesi banner na vanjski zid vikendice, a kad to radiš (treba skelu ili dugačke lojtre) usput pobajcaj donju stranu krovišta na vikendici

  39. #139
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Bez brige, raščišćavam i ja, ali ne mogu stići, jer je kapacitet ulaza trostruko veći.
    Al me nasmija

  40. #140
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala stav da nikad neću učiti s djecom. U mojoj obitelji svi smo bili sjajni učenici bez ikakve pomoći. I muž je bio takav.Rodila sam troje djece. Sami su naučili čitati, pisati i računati puno prije škole. Ok, bili su izloženi sadržajima koji su im to omogućili. I tako..moj stav je bio uspješan sve do trenutka kad je dijete zbog sustavnog maltranja u školi ušlo u problem... Tad sam spoznala da sve te naše teorije drže vodu dok djeca imaju ravnomjeran intelektualno-emotivan razvoj i podržavajuću okolinu. Život me je malo spustio na zemlju. Bome sam i učila i preskakala kablove i ...
    Danas sam malo manje isključiva i više zahvalna.


    Divan post cipelice!

    Uvijek treba biti zahvalan i na sitnicama.

  41. #141
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ajme Peterlin pa šta će s tim bannerom al fakat. On će samo skupljat prašinu i onda ćete ga bacit za xy godina.

  42. #142
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne kuzim ovo s Legicima, Lili. Pa nije prestar za Lego kocke. Ili ih slozi jednom pa ih nakon toga donirate jer nicemu ne sluze?


    Moja cistilica je zivi uzas, ali nemam trenutno kapaciteta traziti drugu (od tri, dvije su uzas, treci su bili super, ali rijec je o agenciji koja mi je skroz izvan razumnog novca koji zelim trositi). Ne nadgledam ju, ali ni ne ocekujem nista vise od toga osim da je kuca ovlas usisana i da ok opere skoljke, kade i umivaonike. Pranje podova i sudopera joj ne ide. Da ne pricam o tome da joj ne pada na pamet pomaknuti nesto sto je, greskom, ostalo na podu (ne pricam o krami, vec o slucajno ostavljenoj kutiji s drustvenom igrom ili paru djecjih papuca).

  43. #143
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja redovito raščišćavam ali eto nekako je došlo doba da se sin više praktično ne igra s igračkama a ima ih jaaaako puno - rođendani, blagadni i sl, a i ponešto smo mi pridonijeli toj hrpi - pa sad to treba skoro pa odjednom riješiti. Slično i odjeća - dva mjeseca ih nema u zg, vratimo se i sad odjednom je sve premalo (i treba oprati)

    Drugi problem je što je moja bivša teta čistilica (ona najdraža koje na žalost više nema) imala neke svoje uhodane kanale kojima je poklanjala sve što su moji prerasili pa sam samo njoj to prosljeđivala, pa sad ja to organiziram uz posao, pripreme za školu, još malo izletića vikendima - i to naravno bude zadnje na listi prioriteta.
    Nekako si mislim - bolje kraktoročno gužva na tavanu a očišćeno 90% kuće nego odgađati generalku dok se sve ne raščisti, a kakve sam sreće do tad će još nešto dovući :Sizif:

  44. #144
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod mene je kratkorocno-dugorocna guzva u podrumu i nikako da nadjem vremena da se svega toga rijesim. A cak znam i kamo sto ide. uh!

  45. #145
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja i dan danas svoje legiće imam.

    Kod mame doduše, sreća da je i ona skupljačica kao i ja pa me nije natjerala da ih se riješim. Sad se moja djeca s njima igraju kad odemo tamo. I ja isto, dok se kao igram sa djecom, vrhunski paravan.

  46. #146
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Kaae a e jednom složi i to je to (pričam za one komplete koje slažeš po koracima).Da mi ne bi stajali svi ti složeni eksponati po rad.stolu koji treba za knjige, bilježnice, školu.

    Ove obične u kutiji ima, al mislim da je on to sve prerastao, rijetko ga ulovim da uzme onu ploču i krene nešto kreativno slagat.

    Da dobije novi set prionuo bi odmah, složio ga i ode u zaborav, to je to.

  47. #147
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa raslozis i te i ubacis u kutiju... i postanu obicni legici. Ali ocito mu to nije nesto zanimljivo.

  48. #148
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ne te sam držala u posebnim zip vrećicama s uputama da može ponovo slagat al obično se izgubi koji komad i onda to više nije to.

    Prije kao mali je stalno nešto slagao al više baš i ne. Prerastao je rekla bih. 11 god

  49. #149
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Lili, banner će na kraju završiti u klubu. Što se tiče ostale krame, teško je tu biti pametan. MM ima igračke još od svog oca (Marklin setovi, kasnije je nešto slično imala Mehanotehnika), pa legiće svoje, dječji mikroskop i slično. Dobro je ako je to samo par odabranih komada, inače je teško odrediti granicu što je vrijedna starina, a što furda. Mi smo isto dečkima sačuvali teleskop, digitalni mikroskop, kao i odabrane lego setove + jednu veliku kantu basics, ali lego duplo i gomila igračaka odavno je otišla u dobre ruke. Ima u spremištu još jedna manja vrećica plišanih igračaka (samo omiljene) i nešto odabranih slikovnica. Tehnika je trenutno puuuuno veći problem, jer se tu stalno nešto mijenja i nadograđuje. Problem su i knjige koje ne bi rado bacili, a smetaju u stanu iako su probrane (mm i ja smo iste struke, pa smo imali sve duple stručne knjige - jedna garnitura je otišla u dobre ruke). Imam ormar u podrumu i stalno nešto iz njega eliminiram, ali ne bih baš bacila. Lani je mlađem sinu dobro došla serija naših Apsenovih knjiga (viša matematika) kad nije bilo predavanja, nego su bili prepušteni sami sebi.

  50. #150
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Čišćenje ispod veš mašine? Mislim da bih i ja napravila štetu, to bi trebala bit dipl.ing. čista. Odmicanje namještaja... .bez da ostružu parket, to bi trebao bit neka 2 muška plus jedna čistačica. Ne znam, možda bolje izbjeć "genralku" jer meni zvuči opasno. Pa se zadovoljit "setom normal". A pozvat par frendova pa onda micat namještaj, čistit ispod vešmašine itd.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.08.2022. at 14:02

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •