Stranica 13 od 30 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 1452

Tema: POTPOMOGNUTA U ČEŠKOJ

  1. #601
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    posalji njemu mail,objasni kao sto si nama,bar je mardesic po tome poznat-da odgovara konkretno i brzo i on ce ti reci sta i kako za termin.

  2. #602

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Tužna , nakon svega što si prošla, zaslužuješ ß do neba. Vibram za to svom snagom i od srca ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Drago mi je da ti je ET obavio dr M osobno, i ja si to priželjkujem.
    Mia ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za beturinu
    Mare ... nidacija iliti gniježđenje iliti implantacija
    A meni su u Pronatalu zakazali termin u svibnju (kao što je i dogovoreno) i Danica mi je poslala detalje protokola i novi cjenik uz obrazloženje da je do poskupljenja došlo zbog zakonske odredbe o obaveznim krvnim nalazima (PCR ...?) koji su jako skupi.
    Cijena odlaska na ET sa zamrznutim embrijima (drugi ili treći pokušaj) je nepromijenjena.
    Kopiram novi cjenik... primjenjuje se od 01.03.2010. :

    Donacija jajne stanice (Uključuje eventualni ICSI i kryokonzervaciju
    preostalih embrija. Donatorka se bira prema zahtjevima
    primatelja. UTZ (ultrazvuk), praćenje levela hormona
    i medikamenti nisu uključeni.) 4.500 EUR

    Standardni IVF ciklus 1.500 EUR
    (Medikamenti i kryokonzervacija preostalih embija nisu
    uključeni, monitoring (ultrazvuk i nivo hormona)
    nije uključen)

    Kompletni IVF ciklus
    (kompletni monitoring uključen,medikamenti nisu uključeni 2.200 EUR

    Transfer doniranih embrija 1.450 EUR

    Kryokonzervacija 220 EUR
    (sperme, embrija, jajnih stanica)

    Transfer zamrznutih embrija 450 EUR
    (koristeći Transfercatether-Echotip)

    MESA/TESE 1.000 EUR
    (anestezija uključena)

    Histerosokpija (bez anestezije) 200 EUR
    Histeroskopija (sa anestezijom) 300 EUR

    ICSI 300 EUR
    (do 10 oocyta, svako dodatno 20 EUR/USD)

    Asistirani hatching 250 EUR
    Inseminacija 200 EUR
    FISH (Spermiji) 800 EUR
    Donacija sperme 200 EUR
    Redukcija 320 EUR
    Medikamenti prema indikaciji 800-1.500 EUR

    Trensfer blastocista
    (Produžena kultivacija) 300 EUR
    (korištenje Transfercatether-Eshotipa uključeno,
    IVF ciklus nije uključen)

    PGD pomoću FISH metode, biopsija 2.000 EUR
    i laboratorijski postupci, produžena kultivacija
    (ISCI nije uključen, punkcija i anestezija i
    Transfer embrija nisu uključeni)

    Pozdrav svima, a pogotovo dvjema trudnicama... Lego & Luna

  3. #603
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    draga gričanka, nije upitno što je nidacija, to bio odgovaralo asistiranom hatchingu, nego kad i kako se izvodi i čemu tolika cijena?

  4. #604
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    a,jbt ,pa zar su te krvne pretrage 500e?! da,i meni je lazarovska na konsultacijama u oktobru pomenula da po zakonu oni moraju da rade nalaze za sifilis i ne znam st ajos( prica je bila o tome jer mi te nalaze nismo imali,i kao ona nama veli moramo ih i donijeti i ponovo tu raditi,ja te nalaze nikad nisam vidjela,nemam ih na papiru,a naplate to kod punkcije,80e i na nalazu pise "sertologie".i doista,prije punkcije,dok si na stolu,minut prije anestezije ti izvade krv za te neke nalaze).dakle,sjecam se(pravnik sam )da je pomenula da je "njihovim zakonom određeno da oni moraju raditi te krvne pretrage...".
    najzalosnije je sto nam moze pricati sta ko hoce...

    gricanka,ljubim te!!!

  5. #605
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    tuzna, to su nove info da ponavljaju nalaze za spolne bolesti (hepatitis, HIV, sifilis) i kod njih, bez obzira što ih donesemo sa sobom? a PCR metoda poskupljuje cijenu tih nalaza, inače kod nas je cijena oko 150 eura (bez PCR-a), to se i kod nas radi zbog zamrzavanja; a jel onda za oboje 2 puta 80 ili?

  6. #606
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    mislim da smo platili 2x po 80e...ne znam ja je li sve spolne bolesti obuhvata taj nalaz,znam da je sifilis 100 %,jer mi taj nalaz na konsultacijama nismo imali,p anam je ona tako objasnila.kazem,nemam nikakav papir na kojem pise sta su mi radili.
    please,st atacno znace ti nalazi zbog kojih je sve skuplje i kako to da ne rade te nalaze u drugim klinikama( moja prijateljica,koju sam vec pominjala je u klinici u Brnu i nije pomenula da ce to placati...pitat cu je da li joj je iko pomenuo nalaze nove).
    naime,ako je propisano zakonom,onda svaka klinika MORA da odradi te nalaze i onda bi automatski znacilo da je svugdje poskupio postupak bar 500e.
    evo,bit ce cura koje idu Lazarovskoj,pa neka pitaju i nju.
    a,da, pomislila sam kako je Pronatal saznao za kliniku Lazarovske i cijene u njoj,p ai sam krenuo tom logikom....sto bi u istom gradu,sa vecim iskustvom,bili jeftiniji?!

  7. #607

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Poskupljenje cijena zbog zakonskih obaveza provodjenja odredjenih pretraga??? Dajte molim vas. Pa zar mi njima stvarno djelujemo toliko glupi, zar oni misle da smo mi needucirane ovce???? Pa to je prica za malu djecu ljudi dragi. Pogledajte molim vas i po dugim klinikama u EU. Gledala sam mnoge klinike sirom Evrope, slala upite i raspitivala se do najsitnih detalja, dobijala cjenike. Tacno je da se odredjeni nalazi moraju vaditi u skladu za zakonom na licu mjesta. Medjutim to nije ni blizu cijene koju vi pominjete. Pa ljudi dragi dajte logikom, kod njih je jeftinije povaditi nlaze i na hivove i sifilise i gonoreje nego kod nas kada se to radi privatno.
    Zaista mi tesko pada kada vidim kako neki koriste tesku situaciju odredjenh ljudi. Ocito je da im se debelo isplati sto govore jezike nasih govornih podrucja, pa u skladu sa tim nas narod i navaljuje i na kraju dizu cijene. Strasno, prestrasno

  8. #608

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    1/2 100 S.St.
    Postovi
    80

    Početno

    Pozdrav svima, a pogotovo dvjema trudnicama... Lego & Luna [/QUOTE]

    ZAHVALJUJEM SE NA POZDRAVU,NISAM BAŠ AKTIVNA SA PISANJEM ALI PRATIM SVE VAŠE POSTOVE VRLO BUDNO.
    ŽELIM VAM PUNO SREĆE,SA MNOM JE ZA SADA SVE OK.

  9. #609

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    1/2 100 S.St.
    Postovi
    80

    Početno

    Još nešto,ako mogu nekome pomoći sa savjetom,samo pitajte.
    Pusa svima još jedanput !

  10. #610
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    joj cure,mislim i ja da oni pričaju glupe izgovore,ali što je tu je,sad sam već skoro pa tamo,i nemogu ništa promjenit....Ali da je skupo,je....tih 400 e što su poskupili,to mi je taman bio smještaj....tako vam je to...odlučili smo se za Pronatal i gotovo....Samo se nadam da će sve proći ok....Sretno svima koji su u postupku i koji se pripremaju....Trudnicama pozdrav i držite nam fige....

  11. #611
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    eh drage moje,što se poskupljenja tiče mislim da je to prvenstveno zbog velikog interesa s naših područja.zakon? vidit cemo jer ako je to upitanju svi će poskupit. šta nam je tu nam je,sve mi bi dale sve pare svijeta da nam se ostvare snovi pa tako znaju da nas to poskupljenje neće odbit....
    tužna ~~~~~~~~~~ sretno neka ß bude što veća

    mi se predomišljamo o svemu i svačemu a svima šaljem puno pozitivnih misli i sreće

  12. #612

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Možda u obrazloženju koje sam dobila iz Pronatala nije riječ o PCR krvnim pretragama na HIV, sifilis i hepatitis B i C (to ionako MM mora obaviti i ponijeti odavde, i točno, to i nije toliko skupo), vjerovatno se radi (moje mišljenje i nagađam...) o PCR tehnologiji u okvirima kliničke dijagnostike genetičkog materijala tj. otkrivanje promijenjenog gena stanica i ispitivanje obilježja genskog zapisa (u ovom slučaju DNK donatorice) ... ali bila sam uvjerena da to ionako već rade i možda je to u međuvremenu poskupilo, a te pretrage jesu skupe. Kao što rekoh, samo nagađam, i neću se upuštati u istraživanje kako i zašto, jer sam dugo čekala na taj termin i preorijentacija na drugu kliniku bi me koštala dodatnog vremena i novca, a za čekanje zaista više nemam živaca! Novac mogu, ali vrijeme nikako ne mogu ni nadoknaditi ni kupiti i to mi je najteže prihvatiti.
    Imam dogovoren datum, protokol i nemam više mistifikacija po tom pitanju kamo ići.
    Ne mogu reći da nisam ogorčena zbog poskupljenja, ali što bi rekli dalmatinci: pričekat ću, proći će me
    Cure, svima grande

  13. #613
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    da,gricanka ,meni i je najvise zao zzena kao sto si ti:koje su u postupku,.pa ih zahvatilo poskupljenje.zao bi mi bilo i sebe,jer ja bih trebala po smrzlice,a sta bih da je to poskupilo? ne bih ih valjda ostavila tamo....
    ok,gricanka,obrazlozenje za tvoje poskupljenje je to,a koje je obrazlozenje za poskupljenje IVF-a 400e? ili mesa/tesa postupka za 300e?
    i ,evo,recimo ,jos jedne nepravde: mm je radio mesa/tesa i kad placas priej zahvata to stto ce to raditi,platis (tad) 700e + 220 zamrzavanje,imao ti st azamrznuti ili ne?! 100% provjerena info,najbolje zna nami,koja je platila kao i mi,makar kod njenog muza nije nadeno nista.
    ajde,zar to nije pljacka?zzasto placati nesto sto nije uradeno? kojojm logikom placamo 220 e zaledavanje materijala kojeg nema?kako onda naplacuju zaledavannje oocita 300e,ali samo ako ima sta za zaledit?
    nama gar pismo naplate 80e!!! pljacka cista!!!
    a,onda se desi da zaborave nekom naplatiti...nikad mi danica ni pomenula nije da cu to platiti kad tamo dodem.zar nije bilo korektno da mi je u prvom mailu rekla da ce nam poslati gar pisam koja kostaju 80e? ali,to je jos i mala stavka , sad se pojavis ,a oni ti gurnu pod nos novi cjenovnik i 500-700e vise za platiti...
    tuga,jad,cemer...sve po nasim ledima...bolje receno,novcanicima

  14. #614
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    519

    Početno

    tuzna naravno da nikome nije svejedno kada dodje do ovakvog poskupljenja, ali draga nemoj se sada toliko fokusirati na taj dio. novac je vazan, svi radimo za njega, zivimo od njega i uzasno nam treba da platimo postupke kojima bi dosli do svoje bebe/dao Bog svojih beba, ali sto je tu je. ili cemo prihvatiti ovakvu situaciju i ici u pronatal ili cemo ici negdje drugdje na postupke. zato te stvarno molim - opusti se i uzivaj u svojoj trudnoci!

    gricanka, odusevio me ovaj dio s dalmatincima (pricekat cu, proci ce me). zakon!!

    nena3beba nemoj uzimati ljekove na svoju ruku. javi se u pronatal i pitaj sto da radis. ovako previse riskiras.

    svima velika

  15. #615
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    ma,ne....u principu,vise me izbacuje iz takta petljanje,nego samo poskupljenje.ni prvi,ni zadnji koji su poskupili, boli me nepravda i nekoektnost prema nama(sto nam niko to nije htio da kaze kad smo komunicirali sa njima).
    et,samo to,a ja mijenjati ne mogu nista.

  16. #616

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    157

    Početno

    pisala sam dr u pronatal juce...
    sad cekam... sta ce da kaze...
    citam, al ne "postizavam" , jel to poskupelo koliko kapiram?
    2200 ivf? +300 icsi+250 assisted heaching +1000 stimulacija=3750 e toliko mi treba minimum znaci

  17. #617
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    kako 2200? sve ces odradivati u Pragu? praksa je uglavnom da cure stimulaciju sve do punkcije odraduju u svojoj drzavi,a na punkciju,oplodnju i ET dolaze u prag.
    tad je 1500+300ICSI+300zamrzavanje.
    stimulacije cca 1000e,da i 250 assisted hatching
    kad bi tamo bila cijelo vrijeme,to bi znacilo u hotelu 20 dana!

  18. #618
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    Ja sam pitala Danicu prije nekoliko dana koliko je nakraju ukupna cijena mog postupka(znači oplodnja doniranom spermom)....Danas mi je odgovorila ovako:Ako vas priprema vaš liječnik onda je za vas cijena : 1500e IVF+300e ICSI+200e donor+220e zamrzavanje viška embrija...Ukupno= 2200e kao,tako je napisala... A ukoliko stimaulaciju radite kod nas u Češkoj i naši liječnici prate rast i razvoj folikula cijena je osnovna 2200e +sve ostalo što je iznad napisano....tako je napisala....

  19. #619
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    da,tako i je.ja sebi uvrtila da je zaledavanje 300e.moja greska

  20. #620
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    Ma ja mislim da si svejedno još moraš računat na više love ....jel kako to ide znate da nikad nije ona cifra koju vam netko kaže konačna.... Kako ste vi plačali koje ste bile tamo već....kešom ili karticom?

  21. #621
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    mi kesom uvijek.
    kad sam htjela da kupim puregon tamo ,u apoteci u sastavu klinike,nije moglo karticom,ne znam zasto...
    primijetila sam da svi placaju kesom

  22. #622

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    157

    Početno

    pa ne znam jos. mm je za to da SVE uradimo tamo. ovde vise nikomne veruje.. ali videcemo jos...
    treba to podneti finansijski...
    nego ja se jos nisamudubila u vrstu stimulacije koju dr mardesiv daje...
    jel ima nesto ustaljeno ili zavisi kako kome...
    ja na preimer nisam cula za taj puregon...
    meni su do sada davali samo suprefakt, gonal, menopur, cetroide, pregnil ili orvitel
    i nije nista bilo u spreju sve u ampulama...

  23. #623
    zvijezdica 2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    80

    Početno

    Mislim da ćemo i mi kešom plačati...ali ostaviti nešto i na kartici u slučaju da nebi falilo ......Da,nena 3beba...to je financijski dosta,ako kod njih baš sve obavljas...koliko čitam,drugačiju stimulaciju oni daju....ako si dobro do sada reagirala na protokole koje su ti davali kod nas nevidim razloga da sve obavljaš u Češkoj...jel ćeš morati dugo biti tamo....Onaj najvažniji dio će ti biti obavljen tamo...a ovo do toga....mislim da i naši doktori to znaju....Ti kako hočeš...to je tvoje pravo i odluka....u svakom slučaju SRETNO....

  24. #624

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    1/2 100 S.St.
    Postovi
    80

    Početno

    Nemojte biti baš toliko sigurne da je protokol koji vam daju iz Pronatala Ok.
    Kad smo dobili protokol iz Praga,pokazali smo ga našoj doktorici,koja nam ga je baš doslovno prepolovila što se tiče i gonala i femare.
    I bila je u pravu jer sam i sa tim bila skoro na rubu hiperstimulacije-25 fol,12-js.
    Zato uvijek zatražite mišljenje drugih doktora(napominjem da je sa mnom bilo sve u redu,mi smo išli sa don.spermom)

    Pozdrav svima

  25. #625
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    vidite,dr iz praga moze samo dati neki uobicajeni protokol,koji je isti za sve zene- po defaultu,,jer nema priliku da vas pregleda,da se udubi u vase nalaze,ranije terapije,kako ste reagovale na njih i sve druge informacije koje su bitne za odredivanje protokola.
    najlakse je da odete kod svog dr.posebno ako ste imali ranije stimulaciju na koju ste dobro reagovale, dr vas pregleda i odredi stimulaciju ,te prati na uzv kad i koliko puta on smatra da treba.
    vjerujte,prosla kriz to,bila cak i na konsultacijama,i to u vrijeme O,pa je dr mogla vidjeti stanje mojih jajnika i moj PCOS(sto je jako bitno kod odredivanja stimulacije) ,pa opet smatram da nije dobro odredila terapiju,da mi je jaka bila supresija.poseban problem je sto sam tesko nalazila dr koji ce mi reci sta da radim.odrade oni meni uzv,ali ako ista pitam,samo kazu-konsultujte se s Pragom.
    kad budem opet u postupku,ovdje cu naci MPO ljekara koji ce me pratiti i nemam brige nikakve

  26. #626

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    157

    Početno

    uh sad me plasite!
    pa zar oni iz praga nemaju POTPUNU EVODENCIJU o stimulaciji!? svakodnevno? ilibar svaki drugi dan? zar im ne saljete nalaze lh i e2 da bi pratili i povecavali ili smanjivali stimulaciju?

    inace dr mardesic mi je ovo odgovorio:
    "Budući da su moji termioni popunjeni tri mjeseca unaprijed nije u mojim snagama da pomaknem dogovoreni termin.
    Sa Utrogestanom nije niokakav problem.
    Pozdrav iz Praga
    Doc.Dr.T.Mardešić"
    a pital asam ga da limogu da uzimam utrogestan posle ovulacije u ovom ciklusu , ne bih li ga produzila, a time odlozila i sledecu ovulaciju.
    ako sam dobro shvatila odgovor-mogu.

  27. #627
    AB7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    282

    Početno

    Slažem se ja isto kad sam koristila stimulaciju sa gonalima i cetrotidima na kraju nije mi ni trebao cetrotid moj ginić je rekao da je prejaka stimulacija i na punkciji sam imala 22 folikula od toga 8 embrija i poslje 4 dana rezultiralo je hiperstimulacijom zato Vam je najbolje da Vam vaš doktor odredi stimulaciju,a što se tiče novaca mi uvjek nosimo sve u kešu jer se ja jako bojim stranih bankomata ili da me neko hoće prevarit zadnji put opekla sam se za hotel kad sam rezervirala naplatio mi je 1 noć više tako da se čovjek uči dok je živ.

  28. #628

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    31

    Početno

    Cure, može jedno pitanje- što je to assisted hatching da to košta 300 eura? Da li je to kultivacija blastocista? Ili je to potpomognuta nidacija?. Inače ja mislim da je poptpomognuta nidacija neka vrsta ukopacanja blastociste u sluznicu maternice. To se onda radi kad je slab embrij ili ako želimo veći postotak uspjeha?
    Nija mi jasno ni da li za IVF-ISCI plaćamo 400 eura ili 200 eura- ostalo je inseminacija?

    Pozdrav svima

  29. #629

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    31

    Početno

    Nija mi jasno ni da li za IVF-ISCI plaćamo 400 eura ili 200 eura- ostalo je inseminacija?

    Mislila sam sa don. spermom(200 inseminacija i 200 "materjilal"!

  30. #630
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj Rina prvotno napisa Vidi poruku
    što je to assisted hatching? Ili je to potpomognuta nidacija?. Inače ja mislim da je poptpomognuta nidacija neka vrsta ukopacanja blastociste u sluznicu maternice. To se onda radi kad je slab embrij ili ako želimo veći postotak uspjeha?
    Pozdrav svima
    to sam i ja pitala, to je potpomognuta nidacija, samo ne kužim da li to rade uvijek ili ovako kako si ti rekla, a gore za donaciju sperme piše samo: donacija sperme 400 eura pa je teško znati, najbolje da provjeriš kod gđe Mirne ili neko od cura zna?

  31. #631

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Rina prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, može jedno pitanje- što je to assisted hatching da to košta 300 eura? Da li je to kultivacija blastocista? Ili je to potpomognuta nidacija?. Inače ja mislim da je poptpomognuta nidacija neka vrsta ukopacanja blastociste u sluznicu maternice. To se onda radi kad je slab embrij ili ako želimo veći postotak uspjeha?
    Nija mi jasno ni da li za IVF-ISCI plaćamo 400 eura ili 200 eura- ostalo je inseminacija?

    Pozdrav svima
    Assisted hatching je zapravo lasersko ili kemijsko stanjivanje zone pelucide. To je ovojnica koja obavija zametak. Iz zone pelucide se embrij "izleze" i onda ugnjezdjuje. Citala sam da pogotovo u postupcima MPO zona pelucida zna biti tvrdja nego inace pa u tom smislu njeno stanjivanje pripomaze tome da se zametak lakse izlijeze. Znaci to onda ne bi bila bas direktno potpomognuta nidicija.

  32. #632

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    31

    Početno

    Assisted hatching je zapravo lasersko ili kemijsko stanjivanje zone pelucide. To je ovojnica koja obavija zametak. Iz zone pelucide se embrij "izleze" i onda ugnjezdjuje. Citala sam da pogotovo u postupcima MPO zona pelucida zna biti tvrdja nego inace pa u tom smislu njeno stanjivanje pripomaze tome da se zametak lakse izlijeze. Znaci to onda ne bi bila bas direktno potpomognuta nidicija.

    Aurora, da li onda i običan IVF uključuje assisted hatching ili je i to jedna od opcija koja se preporuča za bolji uspjeh a nije navedena u običnom IVF postupku. Da li je preporučaju embriolozi kad vide da se nešto loše zbiva ili...

  33. #633

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Uf, tako detaljno o tome zaista ne mogu govoriti, pogotovo ne sto se tice klinike za koju se ti zanimas. Ja sam se sa tim pojmo susrela u postupku kod dr. Resa u Ljubljani. On radi assisted hatching svima i to je ukljuceno u cijenu ICSI. Znaci tu uslugu ne zaracunava posebno.

    Stvarno ne bih znala zbog cega se inace odlucuje za tu opciju. Vjerujem da to pripomaze uspjesnosti postupka, kao sto vjerujem da je upravo to bilo kljucno da sam ja u takvom postupku bila ostala trudna po prvi put u zivotu, iako je ta trudnoca zavrsila kao biokemijska...

    Nakon toga sam jos dosta o tome citala na internetu da bih sada imala podjeljeno misljenje o tome. Jer dok s jedne strane to ocito pomaze, s druge strane kazu da pomaze i implantaciji kvalitetom losijih embrija...

  34. #634

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    31

    Početno

    Aurora, puno hvala na odgovoru.

  35. #635

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Evo nasla sam i jednu temu o tome na Rodi pa ako treba moze se tamo nastaviti rasprava.

  36. #636
    CERES avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Aurora, moram te ispraviti što se tiče assisted hatchinga, prošli mjesec smo bili u postupku kod dr. Reša i na mom nalazu piše da
    nije napravljeno stanjivanje zone pelucide s laserom, niti on to radi svim pacjenticama po defaultu, ja sam mu baš postavila pitanje
    što je to i kada se primjenjuje i rekao mi je u određenim slučajevima (kada postoji više neuspješnih postupaka) da se pokuša povećati šansa za implantaciju. Poslije sam čitala o tome i ostaje kontroverzno da li ta procedura zaista povećava stopu trudnoće.

  37. #637

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Hm, CERES, to sto kazes mi je sada dalo za misliti! Uvjerena sam bila da on to radi po defaultu. Nama je kod njega bio tek drugi postupak i sad me bas zanima zasto se na to bio odlucio. Razlozi koji mi padaju na pamet mi se bas i ne svidjaju...

  38. #638
    CERES avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Aurora, ma može biti da je biolog procjenio da je to potrebno napraviti ( koliko sam shvatila nisu posebno naplatili), valjda znaju što rade, ja imam povjerenja u njih...

  39. #639
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj Rina prvotno napisa Vidi poruku
    Nija mi jasno ni da li za IVF-ISCI plaćamo 400 eura ili 200 eura- ostalo je inseminacija?

    Mislila sam sa don. spermom(200 inseminacija i 200 "materjilal"!
    da,da Rina,u pronatalu je postupak(bila to insem ili IVF ili ICSI) + donirani materijal(js ili sperma)-

  40. #640
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj CERES prvotno napisa Vidi poruku
    Aurora, ma može biti da je biolog procjenio da je to potrebno napraviti ( koliko sam shvatila nisu posebno naplatili), valjda znaju što rade, ja imam povjerenja u njih...
    sto se hatchinga tice,koliko znam to je dodatna usluga,znam da nije ujednacen stav ljekara koliko pomaze implantaciji,jer da je primjenjivala bi se po defaultu. inace,kazu da vise ima efekta kod FET-a,ali ni to ne zagovaraju nesto cvrsto.
    danas se u principu rijetko trazi assisted hatching,mada sam sama bila u dilemi da li da ga trazim kod FET-a i da li cu ga traziti kod narednog.
    sve nesto mislim da ne bi bilo lose mardesica pitati mailom o tome.

  41. #641

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    31

    Početno

    Nakon ET, da li se osim Utrogestana uzimaju još kakvi lijekovi? Da li se kupuju u Pragu, ili se donose od svoj ginekologa koji nas priprema za IVF!?
    Inače hvala svima na odgovorima...

  42. #642

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    31

    Početno

    I da, sad sam se sjetila, da li je netko radio kultivaciju tih blastocista i potpomognutu nidaciju. Vjerojatno to povećava uspjeh postupka, pa ako netko zna više...
    U dilemi sam da li tražiti običan postupak, ili i dodatne stvari makar i više koštaju ako su šanse za uspjeh veće. Ne znam, sve mi je to tako li-la...

  43. #643
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    nakon punkcije,daju prednison + utrogestan.sve to mozes tamo kupiti. oko 40e dode sve(kutija prednisona + 4-5 kutija utrogestana,valjd akoliko je potrebno do bete).
    vidi,oni po defaultu vracaju 4.dan(ako ima vise embrija i ako se dobro razvijaju,pa je za ocekivati da ce se imati st aza zamrznuti) .blastica je 5.dan,dakle,smao jedan dan vise ,a placas 300e(ne znam je li bas ta cijena,cini mi se). assisred hatching ne znam da je iko trazio.nekako se to ne spominje nigdje.mislim,opcenito na forumu nema cura koje spominju da su to radile ili da su ljekari to predlagali....

  44. #644

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    157

    Početno

    ne znam mnogo o assisted heaching ali mislim da moze pomoci.
    koliko sam cula i citala preporucuje se kod vise neuspesnih vto i kod starijih pacijentkinja, jer u tim slucajevima uzrok neimplantacije moze biti upravo taj deblji sloj (kako god se zove) oko embriona, pa se ovim postupkom prevazilazi i povecava verovatnoca implantacije.
    izgleda da ta debljina "omotaca" ima veze sa godinama... a kod nekih pacijentkinja je genetski tako deblja...
    u svakom slucaju ne moze da steti.
    na ukupnu cifru tih 200-300 e nije nista, a cini mi se da se verovatnoca uspeha znacajno povecava...

  45. #645

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    157

    Početno

    a kazite mi, vi koje ste vec bile na postupku u pronatalu, jel oni sve te postupke predlazu sami i objasnjavaju, ili ste vi trazile?
    ja bih sve trazila, ali mi nekkako logicno da ako embrioni sami idu lepo do blastocite, oni to predloze, a ne ja da mislim o tome. mailim, kako tek one zenice koje nisu upucene jer idu prvi put, kako da znaju sta da traze?

  46. #646

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    166

    Početno

    pozdrav.... dali je netko već bio u ovoj novoj klinici dr.Lazarovski??? pokušavala sam nać internet stranicu klinike ali bez uspjeha
    mi smo sve bliži pragu i donoru sperme ali neznam di da idem u pronatal ili ovu novu kliniku?šta mislite,koja su vaša iskustva?

  47. #647

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    157

    Početno

    rose ja ne znam, al neko sigurno zna.
    ja sam se opredelila za pronatal odavno, al tek sad cu da idem...

  48. #648
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    rose, ono što je zasad poznato je da je Pronatal značajno podigao cijene, a Prag fertility centar je ostao na Pronatalovom starom cjeniku, web stranica od Prag gertility je u fazi prevođenja, a kontaktirati se može s gđom Mirnom na mail: mirna.turcinovic@gmail.com.

  49. #649
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    mare,mislim da je sadasnji cjenovnik Pronatala i onaj vazeci u Pragfertilitiy klinici-manje vise isti.
    pronatal je ,do poskupljenja,bio jeftiniji. sad su cjenovnici gotovo isti

  50. #650
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj rose prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav.... dali je netko već bio u ovoj novoj klinici dr.Lazarovski??? pokušavala sam nać internet stranicu klinike ali bez uspjeha
    mi smo sve bliži pragu i donoru sperme ali neznam di da idem u pronatal ili ovu novu kliniku?šta mislite,koja su vaša iskustva?
    ja bih isla u novu-iste cijene,a oni imaju vise vremena sa saradnju,odgovore,savjete,nego ovi u pronatalu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •