Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 112

Tema: Malo o stavovima

  1. #51
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    naravno da nije anonimno, kada ims PR masineriju "na visokom nivou" gospode runjic vukovic.

    ali je besramno, degutantno i ispod svakog nivoa.

  2. #52
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ako dr. Šimunić ili njegova supruga, koja je očito stručnjak iz više područja (od prava preko biologije do medicine) možda i dalje čitaju ovaj anonimni forum (pitam se kakvi to drugačiji postoje), samo kratko - sad ste mi još puno, puno više odbojni.

  3. #53
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    "Svjetske se udruge pitaju što će sa zamrznutim zamecima.

    Naši se čuvaju trajno. Žena može doći, uzeti ih i ponovno ići na oplodnju jer se ne smiju uništiti, a zabranjen je i eksperiment. U Australiji je dvojba što činiti s njima nakon pet godina. Uništiti, pokloniti… Meni se to čini strašnim."

    i to se gospodi simunic cini strasno???
    jako se je sirota zabrinula.

    no evo rjesenja. prekrasni "vrli novi zakon" by darko.

    postovani gospodine simunicu, ne treba te se skrivati iza svoje supruge.
    svi vasi potezi su naravno legalni i u okvirima zakona.

    ali za zasluziti postovanje, covjek treba ipak uciniti nesto vise.

  4. #54
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    meni je taj intervju čisti plaćeni oglas i to poprilično loše odrađen...

    baš me zanima koliko ih je to koštalo?

  5. #55
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ovaj intervju je stvarno dno dna

  6. #56
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Ako dr. Šimunić ili njegova supruga, koja je očito stručnjak iz više područja (od prava preko biologije do medicine) možda i dalje čitaju ovaj anonimni forum (pitam se kakvi to drugačiji postoje), samo kratko - sad ste mi još puno, puno više odbojni.
    X
    ...nije mi jasna svrha ovog intervjua :?
    Koliko je samo neistinitih podataka izneseno u ovom članku, prestrašno. Ako bračni par Šimunić ovo čita, preporučila bih im da pogledaju emisiju Paralele, pa će saznati šta je dozvoljeno u kojoj od europskih zemalja:
    http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=187

  7. #57
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    "Svjetske se udruge pitaju što će sa zamrznutim zamecima.
    Naši se čuvaju trajno. Žena može doći, uzeti ih i ponovno ići na oplodnju jer se ne smiju uništiti, a zabranjen je i eksperiment. U Australiji je dvojba što činiti s njima nakon pet godina. Uništiti, pokloniti… Meni se to čini strašnim."
    Je li nam to gđa Šimunić želi poručiti da se u njihovoj privatnoj klinici nikada nisu zamrzavali embriji, pošto je to tako strašno...?! :?

  8. #58
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    ŽENE ne treba trošiti riječi i energiju na taj loše odrađeni intervju.
    Gđi Aniti je bilo bolje da priča o frizurama nego o reproduktivnoj medicini! O tome bolje da govori struka.



    SNOVI NEMAJU ROKOVE


    KAD SRCE KAŽE DIJETE NE KAŽE HRVATSKA

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    23

    Početno

    Što de tiče ovog intervjua: Jad i žalost, neću niti trošiti riječi na ovaj degutantni kontraproduktivni oglas, ali mi je drago što se iz toga vidi koliko su ih pogodile kritike.
    Ne može se jedan doktor prodati i onda misliti kako neće izgubiti povjerenje pacijenata ( u najmanju ruku).

    A u pismu dr. Šimunića mi je najjadnije ono spuštanje u stilu: kritike gordih nesretnih žena koje nisu ostvarile majčinstvo.
    Meni nije jasno kako sebi jedan uvaženi stručnjak može dozvoliti da padne na taj nivo (može s Milinovićem pod ruku).
    E pa gdine Šimuniću, samo bih vam htjela pojasniti da se ja i suprug ne smatramo nesretnim parom zbog problema neplodnosti (suprugova dijag. oligoasthenozoospermia). Nećemo umrijeti ako ne dobijemo dijete, ali smatram da se imamo pravo boriti za stvari koje su nam važne. I mene i još mnogo žena nećete ušutkati na ovako jadan način.
    Mene hrvatske klinike više ionako neće vidjeti (hvala Bogu ja i suprug to možemo sebi priuštiti)

    Vidim da ste se i vi usprkos vašoj plodnosti uspjeli razvesti.

    A nesretnima smatram ljude koji su prodali svoj obraz.

  10. #60
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ovaj intervju je stvarno dno dna
    X

  11. #61
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Eto imamo još jednu D.Lambašu, oprostite i brišite me ako želite.
    Gospođa izgleda jako mlado 8)

  12. #62
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ja cu upast opet na temu o Simunicevom pismu, u kojem je pitao da li je trebalo izginut na barikadama - evo linkam na temu gdje je preveden clanak iz die Zeit-a
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=82090
    u kojem je opisano sto je napravio jedan njemacki doktor - paru koji mu je dosao za napraviti PGD, oplodio je i kultivirao protiv zakona 8 jajnih stanica/predembrija umjesto 3, a nakon toga se je isao sam prijaviti sudu, iako je zakonska kazna za takvu stvar tri godine zatvora. To je bilo 2006. Predmet je upravo stigao do vrhovnog suda i presuda se ocekuje ove godine. I to ce vjerojatno srusiti njemacki zakon (odnosno po ovom clanku vec je srusilo jer se pojavila nova interpretacija zakona 2008.).

    Počelo je poput normalnog posjeta liječniku. Da će njihov slučaj postati političkim i doći na Vrhovni sud, bračni par Rudnik (ima izmijenjeno, zobg zaštite pacijenata) nije mogao ni sanjati, dok su sjedili u ambulanti berlinskog MPO liječnika. Pri tome su Rudnikovi htjeli samo dobiti drugo dijete. Već imaju kćer s teškim invaliditetom i znali su da bi ih još jedno bolesno dijete previše iscrpilo. Dijagnoza «kromosomska translokacija». Kod ove nasljedne bolesti prenositelju ove bolesti dva su kromosoma zamijenjena. Ljudi s tim mogu kvalitetno živjeti, ali rijetko mogu dobiti zdravo dijete. Stoga Rudnikovi nisu htjeli još jednom riskirati, već su kod liječnika potražili pomoć.

    Berlinski MPO liječnik nije učinio ono što njegovi kolege u takvim slučajevima čine: parove poput Rudnikovih pošalju kući ili im krišom daju adresu u Španjolskoj ili Belgiji. Naime, za razliku od većine država, Njemačkoj je zabranjen izbor embrija. Tko načini izbor na osnovi genetskih testova, prijeti mu kazna od 3 godine zatvora.

    Njihov se liječnik toga nije prepao, niti u njihovom slučaju, niti u slučaju još dva para sa sličnom dijagnozom. Oplodio je ukupno osam stanica, provjerio uz pomoć predimplantacijske dijagnostike (PID) i nije načinio transfer niti jednog embrija u maternicu, budući da su svi embriji imali pogrešku. Liječnik ih je pustio da odumru i bacio ih.

    Premda je to u Njemačkoj zabranjeno, liječnik je vjerovao da nije učinio ništa loše. Zašto bi parovi bili prisiljeni na transfer bolesnih embrija koje će pustiti da se razviju u maternici nekoliko mjeseci, a onda otići na abortus. Upravo to je u Njemačkoj praksa. Niti pogođeni parovi, niti njihovi liječnici ne razumiju to. Ovaj je liječnik to htio raščistiti, te je otišao korak dalje i sam se prijavio 2006. Nakon višegodišnjeg kompliciranog traženja pravde - državno odvjetništvo prvo nije htjelo uzeti slučaj - berlinski je Republički sud (Landesgericht) preuzeo slučaj i oslobodio ga krivice.

    Presuda, protiv koje je berlinsko državno odvjetništvo u međuvremenu uložilo žalbu, je jedna pravna senzacija. Pokazala je da je, daleko od javnosti, u reprodukcijskoj medicini pravo rasulo. Još nema službene statistike, ali po istraživanju Die Zeit-a jasno je da se i u Njemačkoj godinama radi izbor embrija prema kvaliteti. U mnogim MPO centrima ostane višak embrija koji se zamrzne i u mnogim slučajevima uništava.
    Ne kazem da je Simunic trebao napraviti isto; ali mislim da je svima jasno da - ako se zakon odrzi s njegovim najgorim odredbama - da je tu Simuniceva, odnosno "strucna", podrska zakonu bila presudna.

  13. #63
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Treba svakako naglasiti u vezi s prijasnjim postom - da se pgd koristi SAMO kod izbjegavanja smrtonosnih bolesti (kromosomskih translokacija, Tay-Sachs, cisticna fibroza itd), a da je u svim evropskim zakonima zabranjeno (ili cak tehnicki nemoguce) birati po bilo kojim drugim osobinama djeteta osim onih koji su opasni po zivot.

    Meni osobno je ovaj primjer - kad se koristi IVF i predimplantacijska dijagnoza da se parove s genetskom greskom postedi uzastopnih pobacaja (kao npr. kod velikih kromosomskih translokacija) - meni osobno najplemenitija primjena ove tehnike. To su ljudi koji prodju kroz stvarno jos puno puno tezi put od vecine nas. Meni bi i jedan spontani bio kraj svijeta, a kamoli znati da je svaka moja trudnoca vjerojatno u startu osudjena na propast. Ili npr. kod Tay-Sachs bolesti kad dijete pomalo gubi zivcane podrazaje i osjetila, vid, sluh, glas, kasnije i pokret, i najkasnije do 3. godine zivota umre potpuno nepokretno... ne znam koga mi je vise zao - da li djeteta ili roditelja koji to moraju gledati.

    Ne samo da je tesko kroz to prolaziti, nego je tesko to i promatracima gledati, a znati da to mozes sprijeciti - sigurno je i to bio jedan razlog zasto je ovaj doktor bio spreman riskirati cak i zatvorsku kaznu da dokaze da je jedan takav zakon kao u Njemackoj (i u Hrvatskoj) prije svega nehuman.

  14. #64
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Malo kasnim, trebalo mi je vremena da sredim utiske ali evo mog malog osvrta na pismo koje nam je upućeno.

    Poštovani prof.dr.sc. Šimunić,

    Žao mi je ako Vas je tekst „Jesu li hrvatski liječnici“ osobno pogodio, iako za to ne vidim razloga ali mi je drago da ste izdvojili vrijeme da nam uputite tako opširno pismo.
    Nitko od nas niti trenutka nije dvojio o vašoj stručnosti, edukaciji, iskustvu koje ste gradili godinama, educirajući se u inozemstvu, posvećenosti znanosti kako ste opisali u Vašem pismu, pa ne vidim svrhu pismo započeti kratkim podsjetnikom na vaš prilično osebujan životopis osim da nas podsjetite tko je tko, vi ste autoritet, mi smo bile u pelenama kada ste Vi učili Veljka i druge MPO-u.
    Ja se eto ipak (unatoč vašem obećanju) odlučujem otići kod prof. Vlaisavljevića na medicinski potpomognutu oplodnju, jer vjerujem da ću tamo dobiti najbolje liječenje i najveću šansu za uspjeh u ovoj sve nepoštenijoj borbi.
    Osvrnut ću se na teze iznesene u Vašem pismu.
    Poziv na argumentiranu raspravu, pozdravljam, iako mislim da je za njega kasno, kada je već o svemu odlučeno, bez nas, kako kažete i bez Vas, pa čemu rasprava dvije doduše zainteresirane skupine koje nitko ništa ne pita.
    Ali suština cijele diskusije sa strukom nema nikakve veze.
    Ima veze jedino sa našim pravom na najbolju liječničku skrb, a Vašom dužnosti da baš zbog svoga imena, stručnosti,iskustva i ugleda na sav glas vičete protiv ključnih ograničenja zakona o Medicinskoj oplodnji (još uvijek mi nije jasno kakva je to oplodnja?) koji nam to pravo ograničava.
    „struka tada, kao i sada neprestano ponavlja da dobro zna što je danas najviši standard IVF liječenja“
    Pojedini predstavnici struke usudili su se javno istupiti i kritizirati zakon ali su vrlo brzo utihnuli……neki su dobili otkaz, neki su se izvukli samo s packama.
    Dok ste na press konferenciji dana 26.08.2009.g. s lijeva Ministru davali potporu zakonu niste niti jednom ponovili što je najviši standard IVF liječenja, štoviše u povijest je ušla sintagma „blagi hendikep“.
    A bilo je prilika za ponoviti koji su to najviši standardi IVF liječenja.
    Brojne televizijske i radijske emisije,
    11.srpnja 2009.g. na Trgu bana Jelačića.
    (sjećate se, neki su ljudi puhali balončiće od sapunice…)
    Na trgu Francuske republike 17.srpnja 2009.g.?
    Znate, došli su neki liječnici.
    Oprostite na digresiji ali kada se toga sjetim moram im još jedno ponoviti, tisuću puta hvala…
    struka nije bila u poziciji mijenjati sve odrednice Zakona nakon što je Zakon donesen, struka dobiva izgubljeni značaj i dignitet (koje sad ponovno svi ruše)“
    Za donošenje zakona nitko ne krivi struku, mi pacijenti više no itko pomno smo pratili glasovanje u Saboru pa dobro znamo na koji način je isposlovana, ( po meni nedovoljna ali o tome će Ustavni sud) potrebna većina.
    U rujnu, osobito nakon kongresa na Brijunima, brojni napisi u novinama „ struka podržala zakon“.
    Za čitatelje jasna poruka – zakon je u potpunosti korektan.
    Demanti? Niti jedan.
    Istovremeno: „Na simpoziju sam dao riječ kolegi Veljku Vlaisavljeviću kako više nijedna Hrvatica neće dolaziti u njegovu kliniku u Mariboru - dodao je Velimir Šimunić.“
    Jeste li to bili tako slobodni izjašnjavati se o nečemu što je strogo osobni izbor svakog pacijenta, mireći se s ograničenjima koje nam je novi zakon nametnuo?
    S kojim pravom dajete u naše ime obećanje da se nećemo ići liječiti u zemlje gdje možemo dobiti najbolje liječenje?
    Znate li nešto što mi ne znamo?
    Da očekujemo posebne kontrole na granici gdje će se povjeravati da se ne vraćamo iz Maribora, Praga, Beča sa transferiranim blastocistama , jer toga u RH neće biti kako vidimo (ako se sjećam odluka da se ide na blastice potrebno je više od 3 stanice..)
    struka inducira niz promjena u Zakonu i aktima“
    Podzakonski akti ne mogu mijenjati odredbe zakona i donose se radi razrade njegove primjene.
    Prihvatili smo Zakon jer je dosta bezakonja u tom području, jer želimo red, kontrolu, licenciranje, ISO certifikate, kompetentne stručnjake. Sve ono što odavno postoji u Europi, i što je i za Vaše dobro. Neprihvaćanje Zakona naziva se anarhija.
    U demokratskom društvu zakone donosi parlament, nisu to 10 Božjih zapovjedi, pa da o njima ne može biti polemike.
    A Vi nam upravo to poručujete – zakon je stupio na snagu, sad što je tu je, nema nam druge nego prihvatiti ga budimo sretni jer sad imamo zakon.
    A da je donesen zakon koji zabranjuje mpo?
    Koji zahtijeva kao minimum uvjeta za rad 3 embriologa?
    Neprihvaćanje zakona ne naziva se anarhija,
    Nepoštivanje pozitivnog propisa ( konkretno Zakon o MO) je delikt koji povlači prekršajnu/kaznenu odgovornost.( Notorno je da takvo što od liječnika nismo ni očekivali).
    Neprihvatljivost zakona ili stav da određeni zakon nije dobar je stav koji je svatko slobodan izraziti jer su sloboda misli, i govora Ustavom zajamčena prava.
    Takav stav poziv je na demokratsku raspravu.
    ali ničija želja za uspjehom ne opravdava pretjerivanja u protokolima i komplikacije koje stvaraju rizik za život. To su hiperstimulacije jajnika i višeplodne trudnoće.
    Doista mi nije jasno što ste ovim htjeli reći.
    Što se tiče jačine stimulacije, nju određuju naši liječnici,vjerujem na temelju stručnog znanja, i ne vjerujem da nam propisuju terapije koje mogu ugroziti naše zdravlje, ne uzimajući u obzir moguće rizike.
    Nije mi jasno kako se to pretjeruje u protokolima?
    Vama je poznato da to neki liječnici svjesno čine?
    Meni se, kao laiku, čini da mi novi Zakon donosi puno veći rizik od višeplodne trudnoće.
    Kako želim iskoristiti mogućnost oplodnje čak 3 jajne stanice, kako bi imala bar male šanse za uspjeh, morat ću pristati na transfer 3 embrija.
    Uzmimo da se odlučim i na 2? Opet rizik.
    Jedan – čemu prolaziti stimulaciju?
    Čemu 6 besplatnih postupaka?
    Ili ćemo uskoro doznati da se u tih 6 broje i prirodni?
    Bliži nam se ponovno glasovanje o Zakonu, još uvijek nije kasno da se obratite saborskim zastupnicima iznoseći odlučne činjenice.
    Samo nekoliko njih koje ste u Vašem pismu objavljenom na Rodinom forumu naveli bile bi dovoljne:
    1. struka nije sudjelovala u stvaranju Zakona
    2. Zakon je donesen na temelju svjetonazora, etici i poimanju početka života zakonodavca
    3. brojne oplođene jajne stanice, smrzavanje zametaka, ET blastocista daje najbolje rezultate
    Poštovani profesore,
    Iako ste nas nazvali isfrustriranim osobama koje zbog neispunjenog majčinstva prelaze sve granice, ni najmanje se ne smatramo niti osjećamo takvima.
    Težak je to put ali koračajući njime promijenili smo se ali ne na gore, kao supružnici međusobno smo se još više zbližili, stekli svoje posebne mpo prijatelje, upoznali hvale vrijedne liječnike,sestre, upustili se u proučavanje uskog segmenta medicine, postali osjetljivi na tuđe osjećaje.
    Kada stavimo na stranu Vaše mišljenje o nama, Vi kao naš motiv prepoznajete želju za djetetom, ali mi se isto tako ne možemo ne upitati koji to motiv pokreće tako snažnu želju da nam se to oteža, zabrani od strane onih koji to čine?
    Uopće nas ne zabrinjava što Vaša klinika ispunjava zakonske uvjete za rad, nas brine što je zakon skrojen tako da će za većinu drugih klinika u kojima se liječimo to biti gotovo neizvodivo.
    I nismo mi niti protiv zamrzavanja jajnih stanica, niti protiv oplodnje samo tri jajne stanice ali onda i samo onda kada to budu smjernice ESHRE-a i kada znanstvene studije pokažu da je uspjeh takvih metoda jednak onima koje su sada, još uvijek standard IVF-a.
    Jedini razlog zbog kojeg sam se odlučila odgovoriti Vam na Vaše pismo je taj jer sam uvjerena da ste imali snage i načina, svojim imenom, autoritetom i stručnošću braniti me (nas) a niste.
    Ako se varam, ovim Vam se putem ispričavam.

  15. #65
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Toplo se nadam da dr. Š ovo čita.
    Joss, moj veliki

  16. #66
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Joss

  17. #67
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Zanimljivo da o braku, promiskuitetu, neodgovornom ponašanju i sl. piše (i usput osuđuje) razvedeni čovjek. On ne očekuje osudu u svojoj nesavršenosti? Koliko primjećujem, većina vas (osuđenih) je u dugim i stabilnim vezama.
    Uz to, vođenje djece na prvi sastanak s mogućom novom djevojkom, koje je gospođu Š. tako oduševilo je u najmanju ruku neodgovorno, puno više nego romantično.

    Gledam opet ovo pismo, pa onaj jadni intervju... i iz dana u dan sve mi teže vjerovati koliko nisko ljudi mogu pasti...

    I pitam se - zašto?

  18. #68
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa

    I pitam se - zašto?
    Moć i novac, malo tko poklekne pred tim.

  19. #69
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Joss

  20. #70
    Marchie37 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    378

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa

    I pitam se - zašto?
    Moć i novac, malo tko poklekne pred tim.
    X
    Postove bismo trebali započinjati s "Dobar dan gospodine i gospođo Šimunić".

  21. #71
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa

    I pitam se - zašto?
    Moć i novac, malo tko poklekne pred tim.
    Zato mi i nije jasno... Dr. Š. uživa ugled u svojoj struci, vjerujem da je do sada lijepo i zaradio... nema smisla. Takav potez na kraju jedne uspješne karijere je zaista besmislen.

    I opet čitam onaj njihov oglas iz JL (sad mi je to WC literatura)... kaže godpođa Š. da su oboje imali partnere kad su se upoznali. Meni stvarno nije jasna definicija promiskuiteta.
    Moj muž i ja smo zajedno 10 godina, od toga 6 u braku, nismo imali partnere kad smo se upoznali, vjenčali smo se isključivo i samo iz ljubavi, u istoj godini kad sam diplomirala i zaposlila se, vjerni smo jedno drugom i volimo se kao i prvog dana. Imali smo sreću u nesreći da uz moju endometriozu i njegovu asthenozoospermiu čekamo drugu prirodno začetu bebicu. Da smo kojim slučajem još uvijek redovni posjetitelji hrvatskih bolnica bili bi osuđeni kao promiskuitetni? :?
    Otkud jednom liječniku pravo tako omalovažavati svoje (potencijalne) pacijente? I onda poslije njegova žena priča sve ovo što je ispričala... pa tko je tu lud? Ne, nije mi jasno. Samo mi je užasno, užasno žalosno.

  22. #72
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Bila sam na IVF u Prof.Šimunića, a sada sam kod Prof. Vlaisavljevića zato što želim najbolje lječenje.

    Prof.Šimunić me neće moći uvjerit da je bolja metoda zamrzavanje j.stanica... i da dubi na glavi.
    Pa zar oni misle da smo budale, da ne znamo čitat ni pisat! Misle da govorimo i razumijemo samo dialekt iz Gospića?!

    ZA NEVJEROVAT

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj drndalica prvotno napisa
    Toplo se nadam da dr. Š ovo čita.
    Joss, moj veliki
    Sada mi nije jasno dali je informatički nepismen,previše prepun svoga ja ili tko če meni što mentaliteta. 8)
    Jer da ima barem malo soli i dostojanstva u njemu javio bi se

    Ili je čovjek jednostavo kukavica pa ima strah

  24. #74
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Mene upravo šokira činjenica da dr.Šimunić, čiju stručnost na ovom forumu, mislim, nitko nikada nije doveo u pitanje, svoje nekadašnje, sadašnje i buduće pacijente ponižava uopće spominjanjem promiskuiteta i karijerizma.
    Na svim našim dijagnozama je, bez sumnje, već dobro zaradio i stekao toliko spominjanu reputaciju.
    Ja zaista vjerujem da je svoj poziv odabrao srcem, da je uistinu želio pomagati nama kojima pomoć treba i da je upravo tim žarom uspio doći do svog pijedestala.
    Što se i kako dogodi, da čovjek zapravo izda sebe, neznam, ali smatram da je to nešto najgore što se pojedincu može dogoditi.
    Tada kreće obrana, napad na druge, blaćenja, ponižavanja...sve, samo da se ti osjećaš lakše, bolje, čišće. Može li novac sprati gorčinu - neznam.
    Bojim se samo da kraj gorčini nije blizu i da nas, potrebite pomoći, čeka još poniženja...
    Dragi moji neplodni parovi ne zaboravite da je naš obraz čist i ne dopustite da vas žaloste gorke riječi veličine koja očito pada s pijedestala savjesti i dobrote.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    sva u glazbi
    Postovi
    150

    Početno

    Ovo sa promiskuitetom, čista glupost. Meni je MM drugi muškarac u životu, bijah dobra i poslušna curica i eto svejedno dobih nož u leđa

    Moja bliska prijateljica promjenila partera i partnera, dugogodišnje bolovala od klamidije, koju na kraju nije niti izliječila prije trudnoće, ima dvoje djece, oboje uspjeli iz 3.pokušaja.

    No, zanimljivo je to što su meni 2 ginekologa nakon postkoitalnog testa (koji je pokazao da nema živih spermija u mojoj cervikalnoj sluzi 2 sata nakon odnosa) u šali rekli da je dokazano kako osobe koje često mijenjaju partnere gotovo da nemaju ta antispermalna antitijela.
    Ne moram vam pričati na kakve ideje me to skoro navelo.
    MM i dan danas, kad me vidi potištenu govori "ako ti želiš slobodno lezi s nekim drugim, nije mi važno da sam ja otac samo da dočekamo naše dijete".

    Dr.Š. je meni nakon 5 godina neplodnosti rekao da je rano da se ide na IVF jer se kod nas radi o idiopatskoj neplodnosti i šansa za prirodnu trudnću uvijek postoji.
    Rekao je da je bolje pokušavati sa inseminacijama jer nisu toliko štetne. Dalje, po njemu je uspjeh inseminacija kod nas oko 5-10% i nakon nekih 10-15 inseminacija će doći do trudnoće.

    Računica je tu, što je bolje za kliniku?

    15 X 2500kn (koliko košta inseminacija) = 37500kn
    3 x 8000 (koliko košta IVF) = 24000kn

  26. #76
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa

    Moć i novac, malo tko poklekne pred tim.
    Htjedoh reći malo tko ne poklekne

  27. #77
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    vikki
    Mislim da svi mislimo isto

  28. #78

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Dragi sudionici i sudionice ovih MPO forumskih rasprava,
    unaprijed se ispričavam što ću ponoviti neke od stavova koje ste već naveli, uistinu je već skoro sve rečeno: tikica_69, Pinky, pino, gričanka, Nene2, Bebel, aenea, Joss i dr... napravili ste odlične primjedbe.
    Nadam se da ću drugi puta moći malo brže odreagirati.

    Prvenstveno,
    Niti na kraj pameti mi nije otkrivati identitet na forumu, jer to od davatelja usluge ovoga foruma nije traženo.

    Kao suprugu iz hrvatskog bračnog para koji se od neplodnosti liječi u jednoj Klinici u Zagrebu, moja privatnost je neophodna.
    S druge strane, prof Šimunić je kao predsjednik HDHR te kao glavni pregovarač s MZSS RH na polju donošenja ovoga zakona JAVNA osoba, što je razvidno iz njegovih učestalih pojavljivanja u medijima.
    Dakle kao javnoj osobi, prof Šimuniću je nadam se jasno da će svaki njegov potez biti pod povećalom javnosti, a osobiti ako takav potez može imati negativan utjecaj na neku skupinu ljudi, u slučaju zakona o MO na hrvatske parove koji se od neplodnosti liječe u Hrvatskoj.

    Kao što je i za očekivati,
    Ponovno u ovom jasnom i izravnom pismo, nikako uvredljivom niti neciviliziranom iznosim svoje osobne stavove na ovu temu. Iz svih ovih rasprava vidim da s mnogima od vas dijelim slične stavove.

    1) Kao prvo Prof Šimunić nas obasipa svojim medicinskim dostignućima i hvalospjevom njegovoj požrtvovnosti, a da istovremeno ne odgovara na nekoliko čisto stručnih pitanja:
    a) medicinska objava o uspješnosti oplodnje nakon odmrzavanja zamrznutih jajnih stanica iz indeksiranog časopisa koja bi po svim parametrima ( bolesnici, metode) bila primjenjiva na situaciju liječenja neplodnosti u hrvatskim uvjetima;
    b) nesukladnost stavova HDHR sa smjernicama ESHRE: na osnovu koje medicinske spoznaje se opravdava odstupanje od općeprihvaćenih standarda liječenja, i što je učinjeno da se cijeli svijet informira o tim novim, medicinskim dostignućima koje propagira prof Šimunić;
    c) razlog odustajanja od riječi potpomognuta u MPO;

    2) Kao drugo Prof Šimunić neke od osnovnih djelatnosti HDHR i svoje kao predsjednika istog društva, pokušava prebaciti na nas bolesnike: edukacija, tribine i sl.
    Iako do sada kao bolesnik laik nisam nazočovao niti jednoj javnozdravstvenoj tribini a niti stručnoj edukaciji, zasigurno ih je bilo nebrojeno u vremenu mandata Prof Šimunić kao predsjednika HDHR.
    Pitam se što bi trebao biti cilj takvih edukacija...nadam se prevencija bolesti koje uzrokuju neplodnost i iskorjenjivanje neplodnosti???
    Veselim se tribini koju će Prof Šimunić organizirati, a usudim se predložiti temu: Kako prevenirati rak jajnika, policistične jajnike, endometriozu i kako ubrzati i uspješno završiti liječenje te ostvariti trudnoću do 30. g života???

    3) Prof Šimunić očito zna kako se treba organizirati posao u ustanovi koja se želi baviti MPO-om. Iako sam osobno siguran da je kao predsjednik HDHR učinio sve da se poveća mreža ustanova, da se napravi standardizacija liječenja, da se educiraju svi članovi HDHR, da se podjednakim intenzitetom ekipiraju svi timovi koji se MPO-om u HR bave, bilo bi lijepo navesti pomake kao rezultat tih silnih napora za standardizacijom kvalitete u hrvatskim MPO ustanovama koji su učinjeni u vrijeme mandata prof Šimunića

    4) Iako meni kao pacijentu laiku nije poznato, siguran sam da je Prof Šimunić već na početku svoga mandata Predsjednika HDHR potaknuo izradu i donošenje smjernica dobre kliničke prakse koje su utemeljene na medicinskim spoznajama, a ne na bilo kakvim drugim utjecajima. Kako je izrada smjernica dobre kliničke prakse jedna od osnovnih obveza jednog stručno-medicinskog društva, siguran sam da ih HDHR već duže vrijeme ima, pa iako sam siguran da su te smjernice odavno objavljene u nekom od stručnih časopisa, molim Prof Šimunića da ih objavi i široj javnosti.
    Napominjem da je postojanje smjernica i postupnika neophodno i za struku ( jer ju štiti od bilo kakvih političkih i inih utjecaja) i za bolesnike ( jer mogu biti sigurni kakvim se postupcima i prema kojim standardima liječe)

    5) Zašto Prof Šimunić inzistira na apsolutnoj podršci cjelokupnom zakonu, zar isto ne bi postigao s relativnom podrškom zakonu, uz potrebu diskusije dvije točke: oplodnja samo 3 stanice i zamrzavanje zametaka?? Na taj bi se način zaštitio dignitet struke ali istovremeno i pozdravilo donošenje zakona.

    6) Oplodnja samo 3 stanice i zabrana zamrzavanja zametaka nije Poštovani Prof Šimuniću samo jedna stavka zakona, to su dvije najbitnije stavke koje čine osnovu svakoga IVF liječenja.

    7) Prihvaćam da je moguće da su politički i ini pritisci na struku bili preveliki, te da je zakon jednostavno morao biti donešen, ali zašto se niste borili za prijelazni period koji bi trajao dok:
    a) se sve institucije u HR ne ekipiraju i opreme sukladno odredbama zakona
    b) dok smjernice ESHRE ne prihvate oplodnju iz zamrznute jajne stanice kao ''zlatni standard'' MPO.

    Na taj bi se način svim građanima RH osigurali isti standardi liječenja, a svim stručnjacima isti uvjeti rada...ne bi li to trebao biti zajednički cilj svih nas: i liječnika i bolesnika. Na taj način bismo riješili to što nekoga navodno boli što jedino Poliklinika IVF udovoljava propisanim uvjetima.

    8. Nedopustivo prof Šimuniću da Vi kao jedan od najistaknutijih hrvatskih stručnjaka kao primarnim raspravljate o pravno-administrativnim odredbama novoga zakona, dok se istovremeno zanemaruju ključni, gorući medicinski aspekti.
    Također je nepotreban i pomalo uvredljiv PR koji provode neki pravnici koji, igrom slučaja ne mogu biti nepristrani u cijeloj ovoj priči, a koji si daju za pravo propagirati medicinske aspekte novoga zakona. Nama hrvatskim pacijentima je JEDINO mjerodavno objektivno mišljenje nekog međunarodno priznatog medicinskog autoriteta.

    9) Uistinu nije potrebno ginuti na barikadama, ali također nama bolesnicima ne treba suborac koji će barikadu napustiti u odlučujućem trenutku bitke, opravdavajući se višim ciljevima i općim dobrom nekih budućih generacija bolesnika.

    Još jednom pozivam Prof Šimunića i ostale članove HDRM da opovrgnu podršku ovim dvjema točkama novoga zakona o MO (oplodnja samo 3 jajne stanice i zabrana zamrzavanja zametaka), te da traže prijelazni period :
    a) dok se sve institucije u HR ne ekipiraju i opreme sukladno odredbama zakona
    b) dok smjernice ESHRE ne prihvate oplodnju iz zamrznute jajne stanice kao ''zlatni standard'' u MPO


    Sa poštovanjem svima vama koji se borite s istim problemom kao i moja supruga i ja.
    Jako sam sretan da smo ipak svi zajedno te da nas ovakve smetnje neće pokolebati.
    Aenea hvala Ti na stihovima, oni uistinu oslikavaju svu surovost, ali i prolaznost situacije u kojoj se nalazimo.

    Ne zaboravite da je Despereaux uspio pobijediti i vratiti svoju obitelj,
    A svi mi idemo tragom toga plemenitoga cilja: vratiti obitelj koju nam ovaj zakon pokušava uzeti.Siguran sam da će hrvatski liječnici kao i do sada stati uz bok nama u ovom našem nastojanju.

    Despereaux,
    Zagreb,
    8.10.2009.

  29. #79
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    Još jedno odlično pismo! Bravo D. i nadam se da ćeš imati više vremena i ostati s nama

    Šteta što je dr Šimunić stao sa dopisivanjem, a mi se baš veselili

  30. #80
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    sad će se on javit, d. ga uvijek pogodi u sridu

  31. #81
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Nene2 prvotno napisa
    Još jedno odlično pismo! Bravo D. i nadam se da ćeš imati više vremena i ostati s nama

    Šteta što je dr Šimunić stao sa dopisivanjem, a mi se baš veselili
    potipujem Nene2 mi smo uvijek spremni za konstruktivne diskusije

  32. #82
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Despereaux dobro pišeš! Nadam se da češ bit više s nama!!!

  33. #83
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa
    sad će se on javit, d. ga uvijek pogodi u sridu


    Bravo Despereaux!!!

  34. #84
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Despereaux .

  35. #85
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Zgodna replika na repliku

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Odličan osvrt Desperaux! Drago mi je da si se javio!
    Baš me zanima hoće li se dr Š (ili možda gđa Š :? )ovoga puta osvrnuti na tvoja(naša) pitanja i počastiti nas odgovorima umjesto prozivke, lekcija o promiskuitetu i rađanju u mlađoj dobi ili će opet nastaviti s isticanjem svoje veličine, pregalaštva i stručnosti naspram nas "anonimusa"!
    Još uvijek mi nije jasno što ga je u cijeloj ovoj zavrzlami oko zakona natjeralo da se očituje onakvim pismom i da se na taj način obračunava s nama, pacijenticama, s kojima je godinama u svakodnevnom kontaktu i poznaje našu senzibilnost i delikatnost MPO tematike. Znam da liječnički kodeks povjerljivosti i zaštite privatnosti ovdje (na forumu) za njega ne vrijede, ali ipak... :?

  37. #87
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Odlican post Desperaux! Argumentirano i u sridu. Keep it coming!

  38. #88
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Bravo, Despereaux!

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Odlično pismo, najvažniji argumenti odlično istaknuti.

  40. #90

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Da dr. Šimunić, čiju stručnost nitko nije ni dovodio u pitanje, ima čistu savjest ne bi imao ni potrebe odgovarati na postove forumasa. Naravno da svaka kritika pogodi čovjeka i to je ljudski, ali ako je potpuno neosnovana onda se čovjek nema potrebu opravdavati. Bar je to moje mišljenje!
    Zato ljudi, samo naprijed s komentarima, očito ste pogodili u sridu!

  41. #91
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Izvrsno!

  42. #92
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Lorien prvotno napisa
    Naravno da svaka kritika pogodi čovjeka i to je ljudski, ali ako je potpuno neosnovana onda se čovjek nema potrebu opravdavati.
    Stvar je u tome da se ovaj čovjek, tj. liječnik nije samo opravdavao nego je još svojim pacijentima natuknuo da su sami krivi za svoju bolest. A to je stvarno dno dna. Valjda je u svom bogatom iskustvu i sam (bez radova drugih stručnjaka) mogao zaključiti da njegove paciojentice nisu ogorčene, zakinute i ne znam kako ih je još doživio... promiskuitetne babe, koje su odgađale rađanje i eto im sad. Ako to i jest njegovo iskreno mišljenje, bilo bi bolje zadržati ga za sebe, iz mnogo razloga.

    Prestrašno!

    Sad, naravno, neće imati dovoljno dostojanstva i obraza da odstupi s mjesta predsjednika Hrvatskog društva za ginekološku endokrinologiju i humanu reprodukciju.

  43. #93
    pippi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    274

    Početno

    Joss, Despereaux, bravo za komantare!
    Argumentirano i jasno !

  44. #94
    pippi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    274

    Početno

    Nažalost, bila sam angažirana preko glave svojim poslom i obavezama i nisam imala vremena osvrnuti se na tekst gospođe Šimunić od prošlog petka.

    Zahvaljujem gospođi Milani Vuković Runjić koja je omogućila paru Šimunić besplatnu promociju privatne klinike.

    Inače, zanimljivo mi je pročitati tekstove gospođe Vuković Runjić i moram primijetiti da se ovaj tekst bitno razlikuje od svih dosadašnjih. Tema o kojoj gospođa Vuković Runjić piše su supruge poznatih muškaraca i njihov život. Ovaj članak pripada kategoriji „Sponzoriranih članaka”, i jedino tamo može biti objavljen.
    Nemojte misliti da sam tradicionalna, i da želim suprugu proglasiti ženom u sjeni svog muškarca. Vjerujte mi, slika supruge i žene u mom svjetonazoru je sasvim suprotna, pa to nije razlog.

    Ali pod temom odnosa dvoje supružnika opisivati rezultate privatne klinike, navoditi njihove uspjehe, spominjati certifikate koje njihova privatna klinika ima, stvarno je neprimjereno. Pogotovo u vrijeme u koje je ovaj članak objavljen.
    Tema članka je sigurno izbor gospođe Šimunić i u to ne ulazim, neprimjereno korištenje medijskog prostora je dozvola gospođe Vuković Runjić, a moja želja je podsjetiti gospođu Šimunić na mali detalj koji je zaboravila spomenuti.

    Budući je upoznata s karijerom svog supruga još od ratnih godina, sa svim njegovim žrtvama, uspjesima i postignućima, ne znam kako je zaboravila i jednom riječju spomenuti jednu njegovu izuzetno važnu ulogu i položaj. Mislim na funkcije koje su obilježile njegovu karijeru, i izdigle ga u sam svjetski vrh stručnjaka.
    Ta uloga i položaj napisani su čak i na internet stranicama poliklinike koju reklamira, i dostupni su svima.

    Mislim na položaj prof. Šimunića kao :
    - Rukovoditelj Zavoda za humanu reprodukciju Klinike od 1991. g.
    - Predstojnika Katedre za ginekologiju i opstetriciju (2003. g.)
    - rukovoditelj Referentnog centra Ministarstva zdravstva RH za humanu reprodukciju, ginekološku endokrinologiju i menopauzu RH.

    (izvor: internet stranica IVF Poliklinike)

    Svaka supruga trebala bi biti ponosna na ova postignuća svog supruga, jer znamo da je imenovan na te funkcije zbog velikog znanja i iskustva. Stoga, gospođo Šimunić, drugi puta kada koristite medije za promociju svoje privatne poliklinike nemojte zaboraviti spomenuti i ova postignuća, a istovremeno se sjetiti i obveza koje ona nose.
    Navela sam ih ovdje jer su to funkcije koje profesor ima, iza kojih stoji njegovo neosporivo znanje i golemo iskustvo, i stoga očekujemo da ih obavlja u skladu s najboljom svjetskom praksom.
    To su jedini zadaci u kontekstu kojem spominjemo ime prof. Šimunića. Nas ne zanima vaša privatna poliklinika, ni tko u njoj radi, ni bilo koji detalji vašeg poslovanja, nismo ni zavidni vašim poduzetničkim uspjesima, kako navodite na par mjesta.

    Nas samo zanima kako profesor Šimunić s ulogama i pozicijama koje ima u ovom društvu i zdravstvu, obnaša svoje funkcije i ispunjava dane mu odgovornosti i kamo, kao predsjednik, vodi Hrvatsko društvo za ginekološku endokrinologiju i humanu reprodukciju.

  45. #95
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    bravo bravo bravo! despereaux!!!

  46. #96
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    i joss, ma sjajno!

  47. #97
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Odlično D. i Joss :D :D

  48. #98

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Citiraj Lorien prvotno napisa
    Naravno da svaka kritika pogodi čovjeka i to je ljudski, ali ako je potpuno neosnovana onda se čovjek nema potrebu opravdavati.
    Stvar je u tome da se ovaj čovjek, tj. liječnik nije samo opravdavao nego je još svojim pacijentima natuknuo da su sami krivi za svoju bolest. A to je stvarno dno dna. Valjda je u svom bogatom iskustvu i sam (bez radova drugih stručnjaka) mogao zaključiti da njegove paciojentice nisu ogorčene, zakinute i ne znam kako ih je još doživio... promiskuitetne babe, koje su odgađale rađanje i eto im sad. Ako to i jest njegovo iskreno mišljenje, bilo bi bolje zadržati ga za sebe, iz mnogo razloga.
    Apsolutno se slažem da je nivo njegovog odgovora daleko ispod svake granice pristojnosti, ali mislim da ne bi ni odgovarao da kritika nije barem mrvicu opravdana. A to što se još upustio u vrijeđanje pacijenata samo još više govori o njemu kao čovjeku.
    U svakom slučaju, odlični komentari i samo naprijed!

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    15

    Početno Pozdrav iz udruge Za novi dan

    Pozdrav svima,

    pratimo već neko vrijeme vaše teme i same akcije. Nismo se nažalost javno uključivali zbog naših aktivnosti koje se uglavnom odnose na probleme onkoloških bolesnika...

    Imali smo nekoliko upita od strane naših izlječenih članova, a koja se upravo odnose na problem neplodnosti. Nadam se da nije jako kasno da se aktivnije uključimo u vašu akciju protiv Zakona o MPO.

    Ovim putem bih istaknula neke izjave u pismu prof. Šimunića koje su nas, najblaže rečeno, zbunile:
    - prof. Šimunić priznaje da struka nije sudjelovala u donošenju zakona;
    - prof. Šimunić priznaje da Zakon odražava svjetonazor Zakonodavca;
    - prof. Šimunić priznaje da je struci jako dobro poznato koji je to standard uspješnog liječenja: brojne oplođene jajne stanice, smrzavanje zametaka.

    U čemu je onda problem? (ovo bih najradije postavila prof. Šimuniću)

    I, da li je itko vidio tekst podrške Hrv. društva za reproduktivnu medicinu?


    Dalje što treba istaknuti je sastav Nacionalnog povjerenstva:

    1) nema predstavnika bolesnika!!!;
    2) DR Kuna se do ljeta nikada nije bavio MPO-om, Dr Haller se NIKADA nije bavio s MPO
    3) Prof Hrabar (pravnica) je osvjedočena protivnica MPO...predljetnji medijski istupi
    3) Dr Ćelić je psihijatar i istaknuti član Hrvatskog katoličkog liječničkog društva...stav unaprijed predodređen
    4) Mr Katić Bubaš: djelatnica Ministarstva, pa je malo moguća njena objektivnost

    Dakle jasno je da je povjerenstvo sastavljeno od ''dokazanih'' protivnika te očekivanih poslušnika, te činjenica da u njemu ne sjedi niti jedna osoba koja poznaje medicinsku bit MPO, a niti predstavnici bolesnika koji su osobno zainteresirani za problematiku garantira neobjektivnost. Dakle od tri strane koje bi trebale sjediti: Ministarstvo, struka i pacijenti, u povjerenstvu je zastupljena samo jedna strana.


    Ovim putem želimo dati podršku udruzi Roda za akciju protiv Zakona o MPO. Žao mi je što nismo stigli prije reagirati. Naša krovna organizacija Koalicija udruga u zdravstvu je dala podršku pismom. Nekako nam se činilo da će to biti dovoljno, skupa sa potpisima građana i ostalih udruga... Ako ikako možemo pomoći, tu smo... Pismo podrške šaljem sutra u udrugu Roda.

    Katarina Katavić
    Udruga oboljelih od malignih bolesti "Za novi dan"
    Aleja pomoraca 7, Zagreb

  50. #100
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    2) DR Kuna se do ljeta nikada nije bavio MPO-om

    Ne bih se s ovime slozila. Kod Dr. Kuna sam jos u veljaci ove godine imala prirodni IVF, radio mi je i punkciju i transfer. Samo da ne bi ispalo da ne znamo tocne podatke i da nam to netko ne bi stavio na nos.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •