Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: zadnji pregled- u bolnici

  1. #1
    amalia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    167

    Početno zadnji pregled- u bolnici

    Zanima me da li je zadnji pregled potreban u bolnici u kojoj namjeravaš roditi?

  2. #2
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    koliko znam nije, ja sam u bolnicu isla na pregled na dan termina, ne prije.
    Odnosno otisla sam samo na par ctg u bolnicu jer moj gin nema tog aparata.

  3. #3
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Sva rodilišta to uglavnom prakticiraju i navode kao "potrebno i obavezno", ali nije baš tako rigorozno, jer sigurno te neće istjerati iz rodilišta u koje dođeš roditi u trudovima bez obzira što nisi kod njih obavila barem jedan pregled.

  4. #4
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Nije - ja sam prvi put u bolnicu došla na porod.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Nije - ja sam prvi put u bolnicu došla na porod.
    X
    I nitko me ništa nije pitao o tome

  6. #6
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Pa nije obavezno ali se preferira. Mene su u obje trudnoće cijeli zadnji mjesec slali u bolnicu gdje ću roditi a ne kod ginića. U čemu ti je problem? Daljina ili...?

  7. #7
    amalia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    167

    Početno

    jer ne vidim velike svrhe od tog pregleda, osim mučenje cijelo jutro i čekanje doktora da dođe vizite... a pregled je na brzinu, bar mi je tako bio kod prve trudnoće.... ništa ti ne provjere detaljno a kod ginekologa je ipak drugačije

  8. #8
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Amalia, raspitaj se do kad primaju zdravstvene iskaznice i dođi neposredno prije kraja tog vremena. Tako sam ja dolazila na pregled u Varaždinsko rodilište iz Zagreba i nisam nikad dugo čekala.
    Većina dolazi ujutro u 7 ili 8h i onda čekaju do 11 ili 12 sati, a ja bi uvijek došla oko 12 sati i bila gotova u maximalno sat vremena

  9. #9
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Nije - ja sam prvi put u bolnicu došla na porod.
    i ja isto, al su me na porodu pitali jesam li bila kod njih na pregledu.

  10. #10
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Meni ti pregledi imaju svrhe u smislu da se možete eventualno upoznati s dijelom ekipe koja će vam biti na porodu. I mislim da je bolje direktno s njima porazgovarati o tome što jest a što nije moguće u njihovom rodilištu, odnosno na čemu inzistiraju a oko čega se moguće pregovarati.

    Usto, mišljenja sam da dosta žena ima probleme tipa zaustavljanje trudova kad se odjednom pojavi na nepoznatnom mjestu. Ako ste već bile u dotičnoj ustanovi, ipak će vam koliko-toliko biti poznata pa je i manja šansa da tijelo reagira zaštitnički.

  11. #11
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    Citiraj Mirtica prvotno napisa
    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Nije - ja sam prvi put u bolnicu došla na porod.
    X
    I nitko me ništa nije pitao o tome
    tako i ja

  12. #12
    colly avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    57

    Početno

    ja sam vodila trudnocu privatno kod doktora koji radi i u bolnici. Sa 38 tjedana mi je bio zadnji pregled privatno a nakon toga me poslao u bolnicu. Tamo sam bila 3 puta na pregledu prije poroda, od toga me je on pregledao 2 puta.
    Ovu trudnocu opet vodim privatno kod njega ali tako bi htjela izbjec preglede u bolnici, izgubit cu svaki put pol dana a doma me ceka malena i to mi tesko pada.
    Ne znam da li mogu ici privatno do kraja ili po kojem principu to ide.Kada sam krenula na preglede u bolnicu nisam bila otvorena, pa ne vidim koja je svrha da me salje tamo na pregled.
    Ovaj put bi voljela ici privatno do termina ako bude sve u redu samo sta se bojim pitati ga da li je to moguce
    Inace je bas ok doktor ali nemam pojma kako bi regirao na to :?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •