Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: 2 antibiotika u 2 tjedna

  1. #1
    sunašce avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    73

    Početno 2 antibiotika u 2 tjedna

    Magdalena je imala upalu uha pretprošlog tjedna i dok.je prepisala Klavocin koji je popila i završila kuru da bi nakon deset dana(od toga tri u vrtiću)opet se požalila da je boli uho i mi kod dok.kad ono opet upala istog uha s tim da ima nešto i u desnom i prepisala nam Zinnat.E šta sad?Da li je to nešto zabrinjavajuće,smiju li se tako često piti antibiotici i kako izliječiti tu upalu da se više ne vraća,samo da kažem da nije bila ovaj put ni prehlađena,niti je kašljala,niti kihala.Strah me je poslati je ponovno u vrtić jer krene svaki tjedan,bude tri dana i onda opet ispočetka.Do sada nije nikad bila nešto posebno bolesna,samo neke lagane prehladice,nikad nije pila antibiotik,a sad već 2 .Pomozite,svaki savjet je dobrodošao.

  2. #2
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Moja je sa nekih 6 godina popila 4 antibiotika Amoxil, Klavocin, Zinnat pa Sumamed u mjesec i po, tako nešto... ma katastrofa. Do tada nikad nije imala upalu uha, a ni poslije toga. Ono što je najgore od svega, kad sam došla kod privatnika za savjet rekao je da su doktori već nakon drugog antibiotika trebali shvatit da se radi o virusnoj upali uha jer je Klavocin trebao pokriti sve bakterije koje se mogu naći u uhu.

  3. #3
    sunašce avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    73

    Početno

    Bože moj strašno,toliko toga u mjesec dana,e upravo se i ja toga bojim,nekako su mi i ta dva puno.I što ti je onda dok.rekao da se preporuča ako je virusna upala uha?

  4. #4
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    A ništa mi nije rekao jer sam ja budala pošla u privatnika tek kad je ordiniran 4. antibiotik.
    Znam, znam, trebala sam i prije reagirat, ali ako oni pogledaju i kažu da je upaljeno, crveno... itd, mene je bilo strah ne dat antibiotik da se ne bi upala proširila, zakomplicirala... :/
    Uglavnom, ovaj privatnik mi je objasnio ovako; postoje ta, ta i ta bakterija i to su jedine bakterije koje mogu uzrokovat upalu uha, dakle E.coli sigurno ne može biti u uhu, a sve te bakterije osjetljive su na Klavocin ili neki drugi odgovarajući antibiotik i to je to.
    Inače, kod virusne upale (srednjeg uha) - paracetamol za bol, topla vunena krpa na uho, puhanje u začepljen nos (pod uvjetom da je skroz suh i čist), fiziološka, Efedrin..

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    , ta i ta bakterija i to su jedine bakterije koje mogu uzrokovat upalu uha, dakle E.coli sigurno ne može biti u uhu, a sve te bakterije osjetljive su na Klavocin ili neki drugi odgovarajući antibiotik i to je to.
    ..


    si sigurna da ne može biti u uhu, moj mali ju je imao ( nakon rodilišta) u nosu, oku , ( istina ne u uhu) ??????

  6. #6
    sunašce avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    73

    Početno

    Možda zvuči glupo,ali moram pitati-kako misliš puhanje u začepljen nos?

  7. #7
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Citiraj sunašce prvotno napisa
    Možda zvuči glupo,ali moram pitati-kako misliš puhanje u začepljen nos?
    Mislim da je to ono kad začepiš nos i zatvoriš usta, pušeš da se oslobodi pritisak u uhu jer su nos i uho povezani Eustahijevom tubom.
    Arijana, jesam li pogodila?
    Nekome pomaže žvakanje žvake ili sisanje bombona.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno Re: 2 antibiotika u 2 tjedna

    Citiraj sunašce prvotno napisa
    Magdalena je imala upalu uha pretprošlog tjedna i dok.je prepisala Klavocin koji je popila i završila kuru da bi nakon deset dana(od toga tri u vrtiću)opet se požalila da je boli uho i mi kod dok.kad ono opet upala istog uha s tim da ima nešto i u desnom i prepisala nam Zinnat.E šta sad?Da li je to nešto zabrinjavajuće,smiju li se tako često piti antibiotici i kako izliječiti tu upalu da se više ne vraća,samo da kažem da nije bila ovaj put ni prehlađena,niti je kašljala,niti kihala.Strah me je poslati je ponovno u vrtić jer krene svaki tjedan,bude tri dana i onda opet ispočetka.Do sada nije nikad bila nešto posebno bolesna,samo neke lagane prehladice,nikad nije pila antibiotik,a sad već 2 .Pomozite,svaki savjet je dobrodošao.
    Mi smo doktorirali upale uha. Upravo ima 8. ove godine, s tim da je lani operirao 3. mandulu!!! Isto kao tvoja curica, i on je prije 15 dana bio na antibiotiku. Ovaj puta mu je pedica napravila bris nosa i ustvrdila da je u pitanju virusna upala i nije mu pripisala nikakav antibiotik. Ja sam mu stavila obloge od luka (pisale su cure tu na forumu da jako pomaže), danas je dobro, ne pokazuje više simptome. Jedino mu je nos začepljen pa mu puštam kapljice. Probaj i ti s tim lukom, ne može naškoditi.

  9. #9
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Bacite oko na moje postove na ovoj temi, moglo bi vam sprijeciti antibitike u buducnosti http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...40a66dbcf63924

  10. #10
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ajme, da sam znala za luk prije, moja cura je 2 sata vrištala i plakala i ja skupa s njom
    Vjerujem da pomaže kod boli, ali čisto sumnjam da može riješiti bakterijsku upalu, a toga se ja bojim, odnosno komplikacija koje mogu nastati neliječenjem.

    Katajina, da to je to, ti si to detaljno objasnila

  11. #11
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Kod nas je luk rijesio svaku upalu do sada. I svi kojima sam rekla za to su odusevljeni.

    A sto je najzanimljivije, vecina upala uha je virusna i ne bi se trebali davati antibiotici (cula ovo od vise dr), nego cistiti nos, operil i drzati bol pod kontrolom (paracetamol).

    TAko da mi svaki put cistimo nos, operil i luk. I nikad do sada nije fulao

  12. #12
    sunašce avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    73

    Početno

    Ali kako držati djetetu na uhu luk?Probala sam,ali ova neće ni čut za to pa joj samo ostavim čarapu preko noći uz uzglavlje i nisam baš primjetila da joj pomaže.Inače što raditi da se te upale ne vraćaju ili će to sad biti skoro svakodnevna pojava?

  13. #13
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    ja ne razumijem "nece". Neke stvari ima izbor, a neke NEMA. Ovo je bila jedna od tih kad on nema izbor. "Skuhali" smo ga, bio je vaterpolist - kapa na glavi i luk na uhu u carapici.

  14. #14
    sunašce avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    73

    Početno

    Ma ja sam ti njoj probala staviti čarapu i preko trakicu,ali pada.Pa smo probali sa kapom nakon koje je bila znojna kao miš,pa sam joj stavila gumenu kapicu za plivanje,ali ju je svrbilo tak da sam odustala jer više nemam ideja.Daj jednu.

  15. #15
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Traka na cicak koju zene koriste za micanje kose dok ciste lice

  16. #16
    sunašce avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    73

    Početno

    Vidiš,vidiš,idem u DM danas i to kupiti.Probam,javim,hvala

  17. #17
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    joj i vi i vaš luk. dva puta sam se navukla na to, a sve što sam imala od toga je nesnosan smrad prvi puta sam stavila djeci kod kreveta dok su kašljali i nosevi im bili začepljeni pa sam u 4 ujutro izmučena nemogućim smradom konačno bacila to u smeće i izračila sobu, a neki dan sam sebi na uho stavila taj luk kako je opisano i ništa mi nije pomoglo, ali sam u 3 ujutro skoro išla prati kosu jer mi se smrad toliko uvukao u nju

  18. #18
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Mi već mjesec dana koristimo luk i eterične kapi, ne bi mogli bez toga disati po noći već bi se stalno budili jer su im nosići začepljeni, a luk je domaći i grizee, uf, jak je i stvaarno pomaže da prebrodimo tu noć bez milion buđenja. A drugi dan je cijeli dan prozor otvoreni, tak da se prolufta i sve pet, tj. već je večer i ponovno luk.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja luk stavim pored kreveta, pa si ona malo ga i pojede prije spavanja!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •