Stranica 3 od 39 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1931

Tema: Što vas sve muči u trudnoći?

  1. #101
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Jel neko ima/o oštre bolove, kao rezove nožem, uz sam gornji rub trbuha, ispod donjeg ruba sisa?! Nije to stalno, al ponekad se ne mogu pomaknuti kako me prereže. Kaj bi to moglo biti?! Pretpostavljam da je to nešto normalno!

  2. #102
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    meni zna tako zaboliti, ali to obično kad zaboravim da sam trudna pa počnem žustro hodati ili nešto teže radim. Kad usporim bol prestane...

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    34

    Početno

    Veče
    U 4 sam tj. i tek sam prije dva dana dobila plusić. Prvi pregled planiram u 7 tj.
    Cijeli danas dan osjećam bolove u donjem dijelu trbuha je li to ok???

  4. #104

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    50

    Početno

    Evo i ja sam u 5 tjednu..nemam nikakve mucnine nista ..samo me malo bole bubrezi .a na pregled cu sljedeci tjedan jer sam od 25-29.01 u Becu na putu 5 dana.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Citiraj jagoda1711 prvotno napisa
    Veče
    U 4 sam tj. i tek sam prije dva dana dobila plusić. Prvi pregled planiram u 7 tj.
    Cijeli danas dan osjećam bolove u donjem dijelu trbuha je li to ok???
    ja nisam imala ni u jednoj trudnoci, u prvoj me jednom na sekundu zabolilo, al nije bila kontinuirana bol. nadam se da je sve ok.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    34

    Početno

    Jutro
    Evo jutros je bolje. Nadam se da neće više biti bolova.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj marina28 prvotno napisa
    Evo i ja sam u 5 tjednu..nemam nikakve mucnine nista ..samo me malo bole bubrezi .a na pregled cu sljedeci tjedan jer sam od 25-29.01 u Becu na putu 5 dana.
    sretno na prvom pregledu

  8. #108
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Eh, sad, sve je to individulano. Mene je sve živo bolilo po trbuhu dok još nisam ni znala da sam trudna. Onda tome nisam pridodavala veliku važnost, al sad kad čitam u većini slučajeva su normalna stezanja i probadanja. Dok nema krvi ja ne bih dizala paniku

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    34

    Početno

    Već sam imala one blage bolove kao u pms-u kad se beba gnijezdi...tamo negdje u 3 tj.
    Nadam se da ovo nije ništa jer se baš brinem. Još je sve rano.
    Srećom nema krvi, samo mliječni iscjedak.

  10. #110
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Uff, počela me mučiti žgaravica skoro po cijele dane. Uglavnom nešto pojedem sve 5 i valjda čim se hrana počne probavljati počne me žgaravica. I onda opet trpam u sebe nešto drugo i tako uglavnom cijeli dan jedem i jaučem Baš me zanima što će vaga idući puta reći.
    I danas sam se probudila sa nekim čudnim bolovima. Pritisak u križima i bolovi kao da ću mengu dobit, 30 tj. sam. Jel ima netko sličnih tegoba?

  11. #111
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Uff, moram se ispuhati.
    Mrzim, al stvarno mrzim kad netko za trudnicu kaže debela. Mislim da bi im oči iskopala u tom trenu.
    Najviše obožavam one što mi se krenu čuditi kako mi je trbuh velik... Ma mislim ono, a kakav bi trebao biti za 9 tjedana imam roditi.
    Ili kad mi se netko tko me duže nije vidio krene iščuđavati kako sam debela, ufff i to regularno oni koji su brat bratu 20kg teži od mene, a nisu ni trudni

  12. #112
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    mene sad još napala i neka upala rodnice, kaže gin da mi je od gripe izgleda skroz pao imunitet i poremetila se flora.
    imam malo pojačani iscjedak, koji pred kraj dana ima malo neugodan miris, iako mi se čini da je to zbog toga što sam na poslu naravno u istim gačicama, ne znam....
    nemam nikakve druge simptome, niti svrbež niti peckanje.
    gin mi prepisao vaginalete medazol i gyno-daktarin da koristim zajedno, ali na njima piše da se ne preporuča u trudnoći, već samo kada je očekivana korist od njih veća od neželjenih posljedica
    :?
    pa ću prvo probati par dana sa češnjakom, a ako ne bude pomoglo, stavit ću i vaginalete.
    ne znam, ne osjećam se baš ugodno pri pomisli da ih koristim, ako piše da se ne preporuča

  13. #113
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    llella ja sam ti se sa češnjakom i jogurtom liječila gotovo 2 tjedna i izliječila gadnu gljivičnu infekciju. Meni je najbolje pomagalo kad sam preko noći stavljala tampon namočen u bio aktiv, a preko dana češnjak, i preko dana i prije spavanja sam izvana ispirala hladnom vodom (gljivama ne paše hladno) i nakon toga namazala bademovim uljem - što je smanjilo svrab. Već 3 tjedna se ne vraćaju :D

  14. #114
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj Žabica prvotno napisa
    Uff, moram se ispuhati.
    Mrzim, al stvarno mrzim kad netko za trudnicu kaže debela. Mislim da bi im oči iskopala u tom trenu.
    Najviše obožavam one što mi se krenu čuditi kako mi je trbuh velik... Ma mislim ono, a kakav bi trebao biti za 9 tjedana imam roditi.
    Ili kad mi se netko tko me duže nije vidio krene iščuđavati kako sam debela, ufff i to regularno oni koji su brat bratu 20kg teži od mene, a nisu ni trudni
    Potpuno te kužim. U zadnje vrijeme samo slušam kolka sam, a drugi tjedan trebam roditi. To me totalno živcira.

  15. #115
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Ja već sad slušam...od mm-a....a tek sam 9,5 tjedana

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Žabice, potpis na post...također smatram da je totalno degutantno komentirati trudničin izgled u takvom kontekstu... najvažnije je da beba bude ok, a to što je neka trudnica dobila 20-30kg nabija joj na nos jedino neka zločesta osoba...

    meni još nitko ne komentira debljanje, samo su mi rekli da sam se zaokružila u licu i da mi lijepo stoji...

    Fae... reci mužu da bi rado da zamijenite uloge, pa da ti možeš komentirati njegov izgled na koji ne bi imao previše utjecaja...

  17. #117

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Bok curke.. Evo ja nova, ali i da se ja malo javim..
    Ja imam GROZNE mučnine.. A već sam kraj 11 tjedna.. Stvarno živim u nadi da će to proći kroz tjedan ili 2..
    Svaki dan otkrivam novu hranu koju ne smijem jesti.
    Uglavnom - pomoć?
    Inače što se tiče debljine, ja sam se oduševila kad sam skužila da mi se trbuščić počeo zaokruživati :D Mene to veseli! I što me briga što drugi pričaju.

  18. #118
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Tisa meni je pomoglo kad sam jela češće...što je i rezultiralo dobivenim kilicama

    Meni već 3 dana nije muka i napokon jedem normalno :D

  19. #119
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Tisa i ja sam crkavala od mučnina, a sada ih se više ni ne sjećam , proći će draga.
    Sjećam se da sam u to doba živjela na slancima i kruhu, stalno sam njih jela jer su mi ublažavali mučninu.

  20. #120
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Ma ajd da sam se ja nešto enormno udebljala ne bi riječ rekla. Dobila sam nekih 8kg po zadnjem vaganju. Pa skoro toliko i inače u zimi dobijem, kad nisam trudna, al sad imam trbuh pa se svi nađu kompetenti komentirati moj izgled.
    Malo sam živčana

  21. #121
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Ja sam dobila 3 kg i od toga 2 za Božić i od Božića još jednu jer mi je doc savjetovala da jedem češće

  22. #122

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Žabica - ma šta te briga. Meni su trudnice PREKRASNE... Ja stalno doma izbacujem trbuh van i pitam mm - jel da da mi se počeo vidjeti, jel da?

  23. #123
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    @ Tisa tak sam ja sa sinekom jer mi se onda tek oko 20tog tjedna počeo nazirati...a sada

  24. #124
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Fae, pa nisi puno dobila.
    Ja sam baš kometirala da sam definitivno fulala doba kad biti trudna.
    U zimi se i inače udebljam ko mala svinjica, jer ne idem po vani, nego zujimo u stanu i šećemo do frižidera, pa stalno neke kolače radim, a i svi rođendani u obitelji su nam u zimskim mjesecima, krenu u 9 mjesecu i ne staju do proljeća, a beba se očito odlučila pridružiti obiteljskom trendu .
    I još kad uzmemo u obzir da je bio Božić, pa N.G, u tom periodu ne-trudna dobijem 3kg, ali one privremene, same odu do kraja 1. mjeseca.

    Tisa-Iskra, podsjećaš me na mene, nisam mogla dočekati da mi se vidi trbuh. I onda sam se navečer znala ponosno prešetavati i šepuriti sa trbuhom, a trbuh iskočio od papanja .

  25. #125

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    @Fae: Ma stvarno mislim da dok ste ti i bebač zdravi nema frke za kilažu.
    I stvarno ne razumijem ljude koji se nađu komentirati trudnice da su debele takve treba u top nabiti i ispucati prema mjesecu.

  26. #126
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Ma imala sam ja i prije T viška pa se sad ove vide na kilometre...a nitko se ne usudi komentirat nego samo mm....

  27. #127

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Pa nisam ni ja neka mršavica bila, ali me baš briga dokgod sam u normali nekoj.. A inače, ja sam dosada izgubila kile, a ne ih dobila Joj, jedva čekam da počnem nešto normalno jesti...

  28. #128
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Meni se da prostite na izrazu stalno prducka
    Al stvar je u tome što imam osjećaj da mi beba stišće crijeva pa da zrak izlazi. Mislim neki puta mi se zvukić (nema mirisa) omakne jer ga ne mogu kontrolirati. Idem se sagnuti ili napravim korak a ono trrrrt
    Ima li netko sličnih tegoba ili sam jedina ?

  29. #129
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    o da,ubiše me vjetrovi

  30. #130
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj spunky125 prvotno napisa
    o da,ubiše me vjetrovi
    Mene ne, al sve druge oko mene da!

  31. #131
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Eh ,cure, baš mi je drago da nisam jedina prduckava trudnica :D

  32. #132
    niky88 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    502

    Početno

    eto i mene u "klubi" prduckavih ali tiho prduckavih trudnica....
    stalno sam špotala mm kako prducka ...ali eto sada sam počela i ja......nesmijem se niti malo sagnut......a da nekaj ne čuje....

  33. #133
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    hehe, i ja sam svog špotala, pa eto mi sada
    najgore mi kad imamo goste, ja se sagnem da uzmem nešto a ono trrrrttt, pa sad kašljem na silu prije nego se saginjem

  34. #134
    niky88 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    502

    Početno

    Citiraj Žabica prvotno napisa
    najgore mi kad imamo goste, ja se sagnem da uzmem nešto a ono trrrrttt, pa sad kašljem na silu prije nego se saginjem
    ..mi kad imamo goste i kad se trebam sagnut zamolim mm da to obavi umjesto mene.... ...

  35. #135
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    grozne ste, skoro se upišah od smijeha.....

  36. #136
    niky88 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    502

    Početno

    fae nemoj tako.... uopče nismo grozne ..samo samo snalažljive....

  37. #137
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Bar vam nije dosadno

  38. #138
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Fae prvotno napisa
    llella ja sam ti se sa češnjakom i jogurtom liječila gotovo 2 tjedna i izliječila gadnu gljivičnu infekciju. Meni je najbolje pomagalo kad sam preko noći stavljala tampon namočen u bio aktiv, a preko dana češnjak, i preko dana i prije spavanja sam izvana ispirala hladnom vodom (gljivama ne paše hladno) i nakon toga namazala bademovim uljem - što je smanjilo svrab. Već 3 tjedna se ne vraćaju :D
    joj blago tebi,ja evo već skoro tjedan dana stavljam češnjak po noći i na gačice si kapnem par kapi ulja čajevca, i nekad bude bolje,a onda opet malo iscjetka.
    sad više nisam sigurna jel mi to normalan iscjedak ili ne, strah me svega što piše po netu za upale.
    ja izgleda imam bakterijsku infekciju jer mi je gin propisao medazol vaginalete, koje za sad nisam stavila, nisam uopće pametna kaj da radim.
    gin mi nije radio nikakce briseve nego samo pregled, jel se tak uopće može točno utvrditi koja je upala?

    a vezano na posljedne spominjane smetnje, meni je najgore na poslu kad počne po crijevima zrak ići, i točno osjećam da se sprema, a ne smijem, i onda se sva napuhnem, ali zato si doma dam oduška, mm kaže da ću kuću diči u zrak

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Ajme curke, prelude ste s tim opisima prduckanja....
    a kaj se tiče kilica...i ja sam prije trudnoće imala viška, sad dobila 5kg u 5 mj. i 99% ljudi mi kaže da blistam i izgledam bolje nego ikad... i ovaj jedan postotak malo protisne kak sam se zjačala...al ne dira me to, takvi komentari obično dođu od onih malko "zločestih"

  40. #140
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    O da, to malo si se zjačala ili raširila si se u bokovima su mi omiljene poštapalice. Sad uskoro idem na pregled i živo me zanima koliko sam dobila. Nadam se da nije puno jer ću opet dobiti po nosu...
    Trenutno guram 32. tjedan i nadam se da neću još puno do kraja natući.
    Ajd cure tješite me da kile ne idu jako gore pred kraj trudnoće

  41. #141
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Utješila bih te, ali to nije bio slučaj u mojoj 1.T....2 od 9kg sam dobila u zadnja 2 tjedna

  42. #142
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Fae, baš ti hvala , al jel da da je to bila voda?

  43. #143
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Citiraj Žabica prvotno napisa
    Fae, baš ti hvala , al jel da da je to bila voda?
    ....da, da, bila je to voda....zapravo je čokolada bila krivac

  44. #144
    niky88 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    502

    Početno

    tješila bi te i ja ali nemogu.... imala sam idiličnih 15kg..ali zadnja 2tj. kao da je netko zaljepio 10kg na mene......ah..bio je ipoak fini kesten pire....

  45. #145
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Pozdrav dragim trudničicama , eto i ja sam jedna od vas, konačno, sad je 14+2 i polako, ali sigurno rastemo
    Baš mi je drago da sam naišla na ovu temu jer me je nasmijala do suza , a to mi baš treba......

  46. #146
    niky88 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    502

    Početno

    šniki dobro nam došla...... :D ...podjeli i ti s nama te lijepe čari trudnoće......i sve te simptome sa kojima se borima a nekima su jako smješni....

  47. #147
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    eh, ništa od moje utjehe. ne bum prala uši ovih par dana pa neću čut doktoricu kad me bude špotala
    šniki dobrodošla...

  48. #148

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Bok curke. Da se pohvalim - ušla sam u 4 mj (12 tjedan) i izgleda da mučnine malo po malo ipak popuštaju. Mislim još uvijek mi dođe malo kiseline u grlo, ali uspješno se suzdržavam od povraćanja već par dana. A danas sam si za gablec smazala mali burek :D Valjda će popustiti skroz kroz tjedan dva. Što se kila tiče, kad su počele mučnine izgubila sam 3. Sad kad sam ipak počela jesti malo više, vratla sam dvije .. Mislim da ću se ja morati malo jače kontrolirati po pitanju papice.

  49. #149
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    I meni su mučnine popustile, ali ja nisam baš ništa kila gubila, mislim fino sam se popunila, sad već 4kg nabacila, ali nije loše jer sam bila ( kažu drugi, premršava prije trudnoće)....ma nemam pojma, ja se malo brinem oko tih kilica, kaj ja znam, kad ovako čitam okolo skužim da tu nema pravila, ( tješim se ja)....baš sam se rastužila jer sam skužila da više ne proizvode onu meni njam njam finu Čardaš paštetu. moje dijete si je baš to poželilo ( očito nije sezona)

  50. #150
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    sad sam ja na redu da malo kukam i jadam se.
    meni je toliko mucno zadnjih tjedan dana da samo gledam di cu leci. mucno mi je po cijele dane a najgore na vecer. i lakse mi je ako nesto jedem, a zapravo mi se nista konkretno ne jede.
    zao mi je mog bebaca od 19 mj. koji bi se igrao i divljao a ja vise nemam snage pratit njegov tempo ko prije.

    jel postoji nesto da ste jele pa vam je bilo bolje od toga?
    meni vise ne pomazu ni cevapi ni pizza ni sendvic s kulenom...

    kad sam s j. bila trudna, nista mi nije bilo, isla sam na fax svaki dan, na kavice s curkama, u kino svaki tjedan, a sad se samo drzim kauca

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •