Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 58

Tema: 15.10.

  1. #1
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno 15.10.

    Evo i ove godine proslijedite svjetlo za sve naše Anđele ,točno u 19 sati neka se svjetlo širi i pokaže našu ljubav i snagu :kiss
    http://www.october15th.com/


    Ako prije niste vidjeli...Štoje bit 15.10.

    15. listopada – DAN SJEĆANJA NA NAŠE ANĐELE <
    >(Dan sjećanja na djecu umrlu tijekom trudnoće ili nakon poroda)<

    ><
    Bit Dana sjećanja na naše anđele je da se pomogne obiteljima koje su doživjele prerani gubitak djeteta, da nauče živjeti s tim i nositi se s neizmjernom boli.
    ><
    >Isto tako, cilj je da se u bolnicama osnuju stručni timovi kojima bi se majke mogle obatiti za pomoć, koja je u većini slučajeva neophodna. Nužno je da te žene, ako osjete potrebu, razgovaraju o svojoj boli i strahovima, te da nisu prepuštene isključivo sebi i svojoj obitelji u pronalaženju načina na koji bi prebrodili najteže trenutke.<
    ><
    >Vrlo bitan faktor u cijelom tom procesu zacijeljivanja rana je da se društvo educira kako postupiti kada se susretnu u bližoj okolici sa slučajem ranog gubitka djeteta te da pokušaju suosjećati, shvatiti jačinu boli i tragediju tih obitelji.<
    ><
    Vrlo važno je da društvo raznim izjavama, npr. „bit će druge djece“, „tako je najbolje“, „tako je htio Bog“ ili „nije to još ni bilo dijete“ i sl., ne prisiljava žene da tuguju u tišini.
    ><
    Ako obitelji žele pričati o svom djetetu, ne treba ih gledati kao čudake s osjećajem nelagode. U tom slučaju i oni sami smatraju da je to nešto neprikladno i da je bolje da se o tome ne priča jer druge stavljaju u "neugodan" položaj.
    ><
    Društvo mora pokušati djelovati suprotno od one prve misli da je najbolje u takvim slučajevima držati se po strani i izbjegavati razgovor s tim obiteljima o njihovom gubitku, a sve zbog vlastitog osjećaja nelagode.<
    ><
    Naprotiv, čovjek mora prevladati vlastiti osjećaj nelagode i shvatiti da je takav gubitak jednak gubitku bilo kojeg drugog člana obitelji. Iako majka nije donijela dijete kući, te ga, na žalost, ukućani i prijatelji nisu vidjeli, jedan iskreni zagrljaj i izrazi poput „žao mi je“, „kako si“ , „ovdje sam ako trebaš nekoga za razgovor“ mogu biti od velike pomoći.<
    ><
    Možda ima žena koje uopće o tome ne žele pričati, kao što netko ne želi pričati niti o jednoj vrsti boli, no ako ne pitaš, ne pokažeš brigu i malo više takta, NE MOŽEŠ NI ZNATI što osjeća.<
    ><
    Društvo mora shvatiti i to da osim što te obitelji nose neizmjernu bol u srcu kao i svi oni koji su izgubili tijekom života nekog bliskog člana obitelji, uz sve to još su suočeni s krutom realnošću. Umjesto da dijete koje su nosili ispod srca donesu iz rodilišta u topli dom s osmijehom na licu, moraju ga odnijeti u grob i kući se vratiti uplakana lica, praznih ruku, slomljenih srca i uništenih snova.<
    ><
    Ova vrsta gubitka, kao i svaka slična tragedija, znatno utječe na obitelji, na ono što jesu i što će od toga dana biti.Društvo je tu da im pomogne shvatiti da ih ono što osjećaju ne čini (luđ)čudacima i da će rana s vremenom zacijeliti, ali oni više neće biti isti.<
    ><
    Roditelji malih anđela NE ŽELE zaboraviti!<
    ><
    Roditelji malih anđela NE ŽELE sažaljenje!<
    ><
    Roditelji malih anđela ŽELE samo malo više taktičnosti i suosjećanja!<
    ><
    Mi roditelji želimo da postoji jedan DAN kada će se i drugi prisjetiti naših anđela i slaviti njihovo kratko postojanje i trag koji su ostavili u našim srcima. To nije samo neki dragocjeni predmet koji smo dobili, izgubili i s vremenom zaboravili da smo ga ikada imali.<
    ><
    Sljedeći cilj, ništa manje bitan, je da se tim ženama da pravo da se osjećaju majkama, da ne prikrivaju te osjećaje u sebi samo zato što nisu uspjele fizički potpuno se povezati sa svojim djetetom. Svako dijete je tijelo i srce majčinog tijela i srca, i to treba poštivati i priznati da ma kako život kratko trajao, zaslužuje da se slavi i da se poštuje uspomena na njega.<
    ><
    Isto tako, bit 15. listopada je da se tim majkama dopusti, kada se oporave od prvog šoka, da vide svoje dijete i da im se pruži mogućnost da odluče što će s njime .<
    ><
    Osim toga, bolnice bi mogle izraditi tzv. “memory boxes“. To su male kutijice u koje lječničko osoblje sprema i čuva otisak stopala, djetetov pramen kose, slike s UZV-a i sl. Majke i njihove obitelji mogu na taj način sačuvati uspomenu na svog malog anđela ako to požele. <
    ><
    STATISTIKA:<
    ><
    >U Sjedinjenim Američkim Državama svake godine oko milijun obitelji suočeno je s ovom vrstom gubitka.<
    ><
    >Prema National Center for Health Statistics svake godine u SAD-u<
    ><
    >- 19.000 beba umre u prvih nekoliko mjeseci života<
    ><
    >- 2% trudnoća završi rođenjem mrtvorođenčeta<
    ><
    >- SIDS sindrom odnese 2.500 malih života godišnje<
    ><
    >- 15-20% svih evidentiranih trudnoća završi pobačajem<
    ><
    > <
    ><
    >Prema Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo u Hrvatskoj godišnje u perinatalnom razdoblju umre 350 djece.<
    ><
    >Najčešći uzrok smrti dojenčadi su određena patološka stanja vezana uz trudnoću i porod (55,5%) i kongenitalne anomalije (30,6%).<
    ><
    >Među ostalim uzrocima (13,9%) najčešći uzrok je SIDS (Sindrom iznenadne dojenačke smrti) (3,3%).<

    >Najveći broj dojenačkih smrti događa se u prvim danima života i to :<
    ><
    >od 0 do 24 sata navršenog života................23,7%<
    ><
    >od 1. do 6. dana navršenog života...........32,7%<
    ><
    >od 7. do 27. dana navršenog života..........24,9%<
    ><
    >od 28. do 365. dana navršenog života.......18,8% <
    ><
    > <
    ><
    >U 2004. godini od ukupno evidentiranog
    oja pobačaja, 17,5% odnosi se na spontane pobačaje, a 31,6% odnosi se na vanmateričnu trudnoću, mola hydatidosu i ostale abnormalne produkte začeća.<
    ><
    >Prema gore navedenom, svatko od nas zna nekoga tko je doživio jednu od ovih tragedija. Zbog toga, kada ovi zastrašujući podaci uđu u svijest nekolicine ljudi, možda se osnuju tribine i prikupe sredstva za osnivanje timova, edukaciju osoblja, bolje inkubatore, organizacijska i tehnološka poboljšanja u neonatalnoj intenzivnoj njezi i terapiji.<
    ><
    >Sve to će pridonijeti boljoj antenatalnoj skrbi koja će smanjiti stopu mortaliteta i možda tada sve krene ka boljoj i ljepšoj budućnosti.<
    ><
    >Idejna začetnica 15. listopada kao dana sjećanja je Robyn Bear koja je i sama imala šest pobačaja i koja je nakon svih tih bolnih iskustava uvijek naišla na nerazumijevanje svoje okoline i nedostatak adekvatne podrške.<
    ><
    >Nakon šest pobačaja osjetila je potrebu da nešto pokrene, da mora postojati DAN kojim se i tim ženama priznaje status majki, dan na koji će obitelji s ostatkom svijeta veličati te male živote bez obzira koliko su kratko trajali.<
    ><
    >Robyn se povezala s Lisom Brown koja je i sama izgubila dvoje djece i zajedničkim snagama su odlučile nešto promijeniti i pokrenuti.<
    ><
    >Tako je nastala organizacija „Octobar 15th“ (http://www.october15th.com) koja se zalaže za pružanje pomoći obiteljima beba anđela u njihovoj boli i šalje poruku ženama da više ne moraju tugovati u tišini. Isto tako potiče ih da javno govore o svojoj djeci iako nisu fizički bile u dodiru s njima, kao i o svojoj boli koja je jednaka boli koju proživljava svako ljudsko biće kada izgubi nekog bliskog, nekog tko je utjecao na njegov život.<

  2. #2
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno statistika

    Evo nažalost tužnih ali činjeničnih podataka u 2007.

    http://www.hzjz.hr/publikacije/porodi2007.pdf
    obratite pozornost na brojke na zadnjoj i predzadnjoj stranici.

    http://www.hzjz.hr/publikacije/Dojenacke2007.pdf

    vidi tablicu 3

  3. #3
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Definitivno bi trebali postojati timovi podrške u bolnicama i netko tko bi s tobom porazgovarao o svemu, a divno bi bilo kad bi imali i memory boxes.
    Ja sam izgubila moje anđele prije nekoliko dana i mogu vam reći da ima jako malo razumijevanja za naše slučajeve. Meni bi med. sestre kad bi me vidjele da plačem rekle "zašto sad plačete".
    Doktori bi samo gledali u pločicu na krevetu sa dijagnozom i definirali terapiju, mene ne bi ni pogledali. Na zadnjem pregledu pred izlazak iz bolnice doktor se izderavao na mene jer sam se zgrčila od bolova pa mu je teže bilo obaviti pregled. Mada sam mu pokušala objasniti da me sve boli i psihički i fizički njega to uopće nije zanimalo. Toliko sam bila shrvana da sam samo plakala...
    Ima još sličnih priča, da sad ne idem u detalje. Uglavnom nemaju ni malo razumijevanja. Znam da bi i njima bio posao previše težak da se osobno vežu za svaki slučaj, ali opet malo ljudskosti bi mogli pokazati... Topla riječ ništa ne košta, a nama bi bilo puno lakše.

  4. #4
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    Tibi jako mi je žao

  5. #5
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Tibi

    Ovi memory box-ovi zvuce predivno, ali bojim se da kod nas to ne bi zazivilo.
    Meni jedva da su dozvolili da pomazim vlastito dijete u inkubatoru, a kamoli nesto vise (npr. rezanje pramencica kose)

  6. #6
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Tibi
    U nas su doktori i osoblje, izuzev par izuzetaka, totalno needucirani i nesuosječajni u situacijama koje smo evo ovdje sve prošle. A te upadice sestara: Zašto sad plačete? Ili ajde ajde dosta plakanja.... Najradije bi ih sad izvrijeđala sa svim i svačim, al bojim se da bi me moderatorice zbrisale i opomenule. Užas, u kratko.

    Sutra je 15.10. Nadam se da čemo zajedničkim snagama, za par godina, pokrenuti neke velike promjene, da se taj dan i u nas obilježava, te da se ne samo na taj dan, nego i svaki drugi u godini, ženama koje prolaze što smo mi nažalost prošle, omoguči potrebna pomoć u najtežim trenutcima. Tibi plačem skupa s tobom, i najradije bi da te mogu zagrliti i nekako utješiti...

  7. #7
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Marsupilami isto to sebi govorim svaki dan, več smo to i pisale koliko puta: da sam ga barem mogla dotaknuti, slikati, da bar imam neke uspomene

  8. #8
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    http://www.pregnancyloss.info/honoring_your_baby.htm

    Evo još malo o tim detaljima,idejama kao i o 15.10.(pisala više o prijedlozima na temi o spomeniku u Karlovcu)


    Evo još....
    http://www.docstoc.com/docs/4127706/...-Families-Heal

    Evo i jedna inicijativa jedne mame
    http://www.alexandrasangelgifts.co.u...tals-38-1.html
    tekst na vrhu stranice je prekrasan

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno

    Citiraj Tibi prvotno napisa
    Meni bi med. sestre kad bi me vidjele da plačem rekle "zašto sad plačete".
    ...Znam da bi i njima bio posao previše težak da se osobno vežu za svaki slučaj, ali opet malo ljudskosti bi mogli pokazati... Topla riječ ništa ne košta, a nama bi bilo puno lakše.
    Takve medicinske setre ne bi trebale raditi posao koji rade! I to nisu osobe koje rade ono što vole!
    I dobro kažeš Tibi, doktori se ne bi trebali osobno vezati za svaki slučaj, ali bi trebali imati suosjećanja za ljude jer i to im je dio njihovog zvanja. Ako nemaju osjećaja za ljude trebali su odabrati zvanje gdje ne moraju komunicirati. E sad sam ljuta!

  10. #10
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Draga Roza i virtualno zagrljaj je puno. Hvala vam cure, jedino me vi i moj dragi razumijete...
    Mi smo za sutra kupili 2 bijela lampasa koja cemo staviti na prozor tocno u 19 h.

  11. #11
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    I naš lampaš čeka spreman

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa
    I naš lampaš čeka spreman

  13. #13
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    palim svjećice za sve naše anđele...

    dragi moje Z&M, zauvijek ste u našim srcima, i falite nam svaki trenutak našeg života...
    vole vas vaši mama i tata...

  14. #14
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno 15.10.

    Franica potpisujem svaku tvoju riječ.

    Evo jedna svijeća za sve male Anđele




  15. #15
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Za sve naše anđele

  16. #16
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno


  17. #17
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Ne prođe dan da te se ne sjetimo...vole te mama i tata


    Svim našim anđelima
    Zauvijek ste u našim srcima

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno

    L. sve je dobro - mama je tu.

  19. #19
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    Kažu da neke duše dolaze kratko na ovaj svijet odraditi svoj dug.
    Nadam se da si, anđele moj, pronašao svoj mir.

  20. #20
    visnja08 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    326

    Početno



  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    71

    Početno


  22. #22
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno


  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    221

    Početno

    Nina , volimo te zauvijek

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno


  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    anđeli moj- mama i tata vam šalju veliki zagrljaj i puse puno vas volimo,zauvijek ste u našim mislima i srcima

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    20

    Početno

    K&Z

  27. #27
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Dragi naši anđeli, mama i tata vas jako vole i nikad vas neće zaboraviti.
    Zauvijek ste u našim srcima

    Za sve anđele

  28. #28
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Zekane volimo te...zauvijek

  29. #29
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno


  30. #30
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Gledam Izija, da se nas andjelak rodio, ni Izi ne bi bio Izi... A predivan je sav..
    Opet, ni dan ne prodje da se ne setim tog zivota koji je u meni rastao nekih dva meseca.

  31. #31
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    Nije mi radio internet.
    zapalila sam svjećicu kraj spomenika svoj nerođenoj dječici,spomenik..kip Isusa je baš lijep,ima puno lampiona ,bijelih ruža...mirno je...sviđa mi se iako bi tekst ispod kipa trebao biti malo drugačiji,ali to je izbor pokretača svega...

  32. #32
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Evo podsjećam na taj jedan poseban dan

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    106

    Početno

    Prošle su četiri godine,a kao da je sve bilo jučer!Svaki dan si s nama i uvijek ćeš biti tu u našim srcima!
    Vole te Tina,tata i mama!

  34. #34
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Bože blagoslovi sve naše malene anđele!

  35. #35
    osijek avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    pored osijeka
    Postovi
    759

    Početno

    Evo cure budući da ja inače radim kao tehnolog u tiskari, a moja tiskara je izdavač lokalnih novina,poslala sam text koji je gore napisan našem glavnom uredniku pa će on procjeniti dali će staviti članak u novine ili ne, ali ja mislim da hoće. Budući da sam na bolovanju nisam baš neki autoritet, ali ja mislim da će biti nešto od toga!
    Javim vam kako je prošlo!

  36. #36
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    I mi cemo ove godine zapalit svijecu, Sven uvijek sudjeluje, ja mu kazem da je to svijeca za malog Tina. Ne zelim ga jos previse zbunjivati....
    Ove godine, osim za Tina i sve ostale andjele, palimo i za Tockicu.

  37. #37
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Antea i Karmela zauvijek ste u našim mislima i srcima. Vole vas mama i tata
    svim našim anđelima
    večeras palim lampaše za sve njih

  38. #38
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Za sve naše anđele

  39. #39
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    za moju anđelicu.
    i za sve anđele.

  40. #40
    Gost

    Početno

    Za sve naše male Anđele

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ovaj dan mi je grozan jer uz to što je spomen na sve anđele bio mi je i termin poroda
    najradije bih ga izbrisala iz kalendara
    za sve naše male anđele upalimo večeras male lampaše

  42. #42
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Za sve anđele, koje volimo i koji nam nedostaju

  43. #43
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Osijek super za trud.Prve godine kada sam napisala taj članak (1.godišnjica mog gubitak je taman bila) bio je i prilog na RTL-u,ali eto i dalje je ta tema tabu i malo se javno govori o problemima roditelja Anđela.

    Drago mi je da su se barem pojavili forumi poput ovog ovdje i na mameibebe i na još nekim poznatim forumima, to je dokaz da postoji potreba da roditelji koji su to prošli govore o tome,da nađu "srodne" duše i da naiđu na istinsko razumijevanje za emocije i misli koje im se vrte po glavi.

  44. #44
    corina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    94

    Početno ...

    svim našim malim mislimo na vas svaki tren i neprestano ste nam u

    Petra...vole te mama, tata i braco...i za naše ostale bebice pusa velika

  45. #45
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Beskrajno sam danas tužna... Toliko mi fali da me srce i duša bole...
    Posljednje uređivanje od kljucic : 15.10.2010. at 10:59

  46. #46
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    T, I & O

  47. #47
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno


  48. #48
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno


  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Tonka

  50. #50

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Tonka

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •