Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: SD-uzv u rađaoni? kako odrediti položaj bebe?

  1. #1
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno SD-uzv u rađaoni? kako odrediti položaj bebe?

    ima li koja kakvo iskustvo? Nigdje nisam pročitala da je kojoj od rodilja rađen uzv prije poroda. A kako odrede je li beba u pravilnom položaju :?

    moja mi je dokica na zadnjem uzv kod nje konstatirala poprečni položaj i rekla neka tražim da mi naprave uzv u rađaoni. Nisam ni znala da ga gore imaju(a dva puta sam tamo rodila :? )
    A na ptanje što ako se ne okrene, kaže :Traži obavezno carski! Ni za živu glavu ne daj da ga okreću!
    :? :shock:
    iz iskustava na forumu čini mi se da je to SF !
    koliko ja osjetim, glava je još uvijek desno gore,a guza kontra....pa što da napravim? na zadnje tri kontrole na SD dr Blagajić me dva puta nije ni pregledavao (hvala mu na tome ),a kad me pregledao, baš zbog položaja, rekao je da ima vremena do 38 tj, a kako je i to prošlo (39+6 danas) do samog poroda, tj da se u trudovima može okrenuti.
    E,pa koliko dugo čekati ne bi li se okrenuo?
    I nikako mi nije jeasno do koje mjere moramo mi pristajati na ono što oni kažu (nikako ne želim drip, lijekove i epiziotomiju,naravno ako bude vaginalni),a do koje oni, zapravo, moraju slušati nas :?

  2. #2
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    meni su ga tamo radili jer su primjetili da je TOnka zapela u rotaciji glavice.
    UZV je prijenosni mali (ko laptopić)

  3. #3
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    na SD imaju pokretni uzv.

    kad dođeš s trudovima u onoj sobici prije predrađaonice (ako si bila na pregledu gore, onda znaš gdje) te prikače na ctg da vide kakvi su trudovi. nakon toga dođe netko i pogleda koliko si otvorena i s uzv-om pogleda u kojem je položaju beba.


    ako je potrebno onda ponovo pogledaju na uzv kasnije (meni su u rađaonicu donjeli uzv i nešto provjeravali)


    Tako da mislim da nemaš brige, sigurno te neće porađati napamet.

    U ostalom, uskoro ćeš sve saznati pa ćeš TI nama pričati

    Sretno

  4. #4
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    dodajem još: mene su "slušali" sve, ali išlo je sve ok...tako da...

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    meni su radili uzv u operacijskoj sali, prije carskog. taj mali su donijeli.

  6. #6
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    :D joj,cure, nemate pojma kakoste me razveselile!!!!!

    nisam prije čula ništa o tome, dva puta rodila brzo i bez problema,pa me valjda nije ni zanimalo
    ali sada mi je malo bila frka.... :shock:
    sad mi je lakše još samo da krene
    da,da, svakako ću napisati iskustva
    hvala još jednom

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    i mene zanima da li na tom uzv vide kolika je beba otprilike...?

    ja sam radila uzv na 35+4 i beba je bila 3300 i od tada mi govore nema potrebe raditi uzv :?

    mene frka da beba e bude prevelika pa ...razni scenariji....

  8. #8
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    vide, vide

  9. #9
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj freya7 prvotno napisa
    i mene zanima da li na tom uzv vide kolika je beba otprilike...?

    ja sam radila uzv na 35+4 i beba je bila 3300 i od tada mi govore nema potrebe raditi uzv :?

    mene frka da beba e bude prevelika pa ...razni scenariji....
    Nažalost što je beba veća ultrazvučna procjena veličine je lošija. Najbolje se mogu procjeniti bebe manje od 3 kg.

    U krugovima sklonim prirodnom porodu tvrde da žensko tijelo ukoliko nije prisutna nikakva patologija nikada ne "stvori" dijete koje ne može roditi.
    Pozivaju se na analize težine djece rođene iz surogat majčinstva. Uglavnom djeca su bila slične težine njihovoj biološkoj djeci makar su genetski bila predodređena da budu drugačija.
    Sitacije do kojih dolazi u porodu (hladnoća, strah, promatranost...) mogu dovesti do toga da zablokiraju stvar i kod rodilje koja rađa malenu bebu.
    Uz to veličina je manje važna od opsega glave.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    ma samo nek procijene dobor veličinu glave....ostalo mogu fulati

    ma frka me jer mi je muž ogroman....

    ja mislim pozitivno
    očekujem da neće biti problema...

  11. #11
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    moj ima 2 metra, a ja usku zdjelicu (baš kosti, ne meso )
    rodila sam djecu od 4030 i 3600
    prvo problematično zbog interventnoga poroda

    drugo od 3600 je izletilo (nakon uspješne rotacije glave) u 2 truda-a skroz prirodno, bez ičega tipa rezanje, pucanje..

  12. #12
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    eh, da, zaboravih. glavati smo oboje.
    i djeca.

  13. #13
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Ovih dana idem na SD na tečaj pa evo par informacija iz prve ruke. Za vanjsko okretanje bebe kažu da su neki doktori to nekad radili, ali da nije baš davalo rezultate pa su odustali.
    Što se tiče odbijanja intervencija, stekla sam dojam da su dosta fleksibilni. Tko ne želi ne mora pristati ni na klistiranje ni na brijanje ni na epiduralnu, epiziotomiju se trude izbjegavati, ali je naprave ako misle da je potrebna, ne brane jesti i piti. Jedino oko braunile ne pregovaraju - venski put mora biti otvoren. :/

  14. #14
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    ma neka im venski put dok god u njega ne nataču nešto mimo moje volje
    ali sjećem se ljetos,morala sam odležati 2 noći gore, od toga prvu u predrađaoni, pitala me sestra imam li što protiv da mi stavi braunilu. moram priznati da me to malo zbunilo :/ mislila sam da oko toga nema diskusije.
    ali, velim, nebitno. samo neka ne bude na zglobu, to je boljelo još danima nakon što su mi je izvadili
    no, uskoro ću znati iz prve ruke, pa vam sve javim

  15. #15
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa
    Ovih dana idem na SD na tečaj pa evo par informacija iz prve ruke. Za vanjsko okretanje bebe kažu da su neki doktori to nekad radili, ali da nije baš davalo rezultate pa su odustali.
    Što se tiče odbijanja intervencija, stekla sam dojam da su dosta fleksibilni. Tko ne želi ne mora pristati ni na klistiranje ni na brijanje ni na epiduralnu, epiziotomiju se trude izbjegavati, ali je naprave ako misle da je potrebna, ne brane jesti i piti. Jedino oko braunile ne pregovaraju - venski put mora biti otvoren. :/
    stvarno?mene su pitali smeta li mi da mi stave braunilu?
    a nisu mi radili ni ništa drugo gore navedeno.

  16. #16
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Jedino oko braunile ne pregovaraju - venski put mora biti otvoren.
    Može malo više o ovome? Što se dobiva i da li pod obavezno ili samo u nekim slučajevima?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    214

    Početno

    u vinkovačkoj bolnici ne pregledavaju uzv-om prije poroda ..ja sam imala problema zbog toga mala se nije spustila jer se umotala u pupčanu i na kraju su mi skakali po stomaku i mala je bila 3 dana u inkubatoru pod kisikom pod dijagnozom ak ima sreće bit će sve ok a ak ne...vaš problem...tak da super za vas..

  18. #18
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa
    Ovih dana idem na SD na tečaj pa evo par informacija iz prve ruke. Za vanjsko okretanje bebe kažu da su neki doktori to nekad radili, ali da nije baš davalo rezultate pa su odustali.
    Što se tiče odbijanja intervencija, stekla sam dojam da su dosta fleksibilni. Tko ne želi ne mora pristati ni na klistiranje ni na brijanje ni na epiduralnu, epiziotomiju se trude izbjegavati, ali je naprave ako misle da je potrebna, ne brane jesti i piti. Jedino oko braunile ne pregovaraju - venski put mora biti otvoren. :/
    stvarno?mene su pitali smeta li mi da mi stave braunilu?
    a nisu mi radili ni ništa drugo gore navedeno.
    Hm... :? :? ne znam, možda im je to neka nova fora, a možda ima i veze s tim na koga od osoblja naletiš?! Prošli mjesec sam provela na SD dva dana zbog dexametazona i primijetila sam da svaka sestra ima neki svoj sistem i kod banalnih stvari kao što je mjerenje temperature ili kratki jutarnji ctg. Neke traže da im pacijentice očitaju temperaturu, druge je same očitaju; kod nekih moraš leći za ctg, kod drugih ne. Vjerojatno je tako i u rađaonici.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj freya7 prvotno napisa
    ma samo nek procijene dobor veličinu glave....ostalo mogu fulati

    ma frka me jer mi je muž ogroman....

    ja mislim pozitivno
    očekujem da neće biti problema...
    eto da javim.....rodila 18.10. curku 3920g i 55 cm

    kad sam došla u rađaonu, pogledali uzv i najavili oko 4000g, vjerovatno preko....

    imala je kao što sam napisla 3920g

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Iskrene čestitke Freya7!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj hrčkić prvotno napisa
    Iskrene čestitke Freya7!
    hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •