Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Cirkus u Zagrebu

  1. #1
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno Cirkus u Zagrebu

    nije nikakava satira u pozadini, niti skrivena metafora...

    ovaj puta samo informativno pitam za eventualna iskustva, jel itko išao u cirkus koji je trenutno u zg, ukratko impresija o onom što se može vidjeti, koliko traje program jedne predstave i ima li kakve informacije o cijeni karata...

    pokušao sam štogod izgooglat o tom događaju, ali ništa nisam uspio... svakako je dobrodošao i kakav informativni link, ako je tko naišao na njega...

    P.S. odmah napominjem kako doista ne radim u cirkusu i ne reklamiram ga ovim putem, da ne bi moja najobičnija potraga za informacijom, inicirala ko zna kakvu raspravu od toga!

  2. #2
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Tata! ja sam pomislila da je nastao neki cirkus s jednoroditeljcima, a tebe zanima ono čudo na Velesajmu .

    Dakle, o cirkusu se pisalo na podforumu Obiteljsko kreativni kutak, topic je zaključan jer je postojela mogućnost da se i sam pretvori u cirkus Cirkus kod Velesajma.

    Osim podforuma Obiteljsko kreativni kutak postoji i podforum Servisni kutak gdje možeš pitati sve što te zanima, od gostovanja cirkusa pa do preporuke za raznorazne majstore.

    Ima na forumu svašta, slobodno ti "izađi" iz Jednoroditeljskog kutka .

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja cu samo rec da necu ic u cirkus nit cu kllince vodit jer me srce boli dok gledam one zivotinje i mislim si sto su sve trebale proc i koliko su batina dobile da bi bile onak poslusne

  4. #4
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    uh šteta što si zaključala post... imao bih štogod dodat o tome ko u stvari raspiruje tamo demagogiju i kakvim načinom... šteta što takve rasprave naprosto ne premjestite u filozofski kutak, ako vam već nekim pravilnicima remete ostale prostore, pa nek se ljudi fino izfilozofiraju koliko hoće... tam je bar dozvoljena nulta tolerancije... a netko će argumentacijom sigurno dokazat svoj stav... glupo je da se stalno ljude prekida na pol rasprave, a ne vjerujem da ne bi bilo zanimljivo doći do saznanja čije je stanovište u redu i zašto (potkrijepljeno obrazloženjem)! Mnogi u životu nemaju dovoljno izražen stav prema nekim stvarima, pa im svaka rasprava u tim područjima dobro dođe, za nadograđivat svoj stav... eto šteta što ih prekidate, obzirom da je forum upravo mjesto za debate...

    no ok, dobio sam otprilike dojam o cirkusu i info o cijenama, mada na kraju opće nisam skužio na osnovu čega su koncipirane točke... većinski na životinjama ili ljudskim akrobacijama? a obzirom da si Cirkus zaključala, opet nema gdje saznat...

    Na "Servisnom kutku" sam bio, al vidim da me niko ne doživljava tamo, pa ako ko slučajno ovo pročita i zna nekog pouzdanog Bojler servisera, bilježim se sa štovanjem!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    kako osobno smatram da su cirkusi sa zivotinjama zlistavljanje zivotinja od mene na temu cirkusa mozes jedino dobiti upute da ides na protestni skup

    osim cirkusa zagreb nudi super zabavu za djecu pa mozes dijete odvesti u kino, u kazaliste, u igraonicu, na bazen

    ne znam da li imas samo vikend ili mozda mozes planirati neke radionice

    pokusaj smisliti aktivnost u kojoj si direktno u kontaktu sa djetetom jer vrlo malo vremena fizicki provodite zajedno pa ti je mozda zajednicko slaganje lega, crtanje ili izrada lutkica od kestena i zireva ili slicno potrebnije jer se trebate nauciti kako da radite stvari zajedno

    koliko je dijete staro?

  6. #6
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja cu samo rec da necu ic u cirkus nit cu kllince vodit jer me srce boli dok gledam one zivotinje i mislim si sto su sve trebale proc i koliko su batina dobile da bi bile onak poslusne
    hipotetički... al te neće bolit otić s frendicom na kavu gledat kak je njeno dijete pristojno i gleda bojažljivo u pod, i nećeš razmišljati kolko je batina moralo proć da bi postalo tak "dresirano" i poslušno... a svako ima neku takvu frendicu... nažalost još uvijek nije to prošlo svršeno vrijeme...

    osobno mislim da je takav stav sa tolikom empatijom i brižnošću prema sirotim životinjama i njihovim silnim pravima, ipak izuzetno licemjeran stav... al eto to je samo moje mišljenje... volio bih i ja usadit životinji ustavna prava, ako će se pridržavat zakonskih odredbi, moralnih i civilizacijskih normi našeg društva... pa nek se šeta di god hoće sam nek me ne dira!

    budimo iskreni - životinja u bilo kojem zatvorenom ograničenom prostoru je u zatvoreništvu, dakle uskraćenih sloboda i vrlo ponižena... na kraju krajeva, ako smo doljedni, to se odnosi i na rezervate... al bi valjda po nekima najbolje bilo da slobodno šetaju ulicama, šire zaraze, bolesti i instinktivne nagone s nama, baš ko svete krave Indijom!

    eto nebih htio biti grub, jer mi to uopće nije namjera, ali samo bih htio povuć paralelu - nadam se da ne tamaniš miševe deratizacijom doma, da ne ubijaš komarce i muhe pipsevima, niti žohare i stjenice, naravno pauci u kući donose bogatstvo pa vjerujem da mu metlom ne uništavaš stanište i sl... ima još milion primjera... al eto samo malo zdravog promišljanja za te osvještene velike "aktiviste", što mi se više čini ko pomoda, nego objektivizirana situacija!

  7. #7
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    stray, sve smo to prošli, ne moraš me educirati kako upotpuniti dijetetu vrijeme... imamo mi i crtačke faze i palstilinske i rokutovorne i žireve i glinu iz prirode, radimo sami i lukove i strijele i strašila od tikvi i sl... al nisam TO ovdje pitao, jer mi ne nedostaje ideje za sadržaje s njim, nego zato jer želim djetetu pokazat nešto novo!

    fasciniraju ga životinje i njihova sposobnost i želim mu to pokazati ko što je meni moj otac i bez prevelikih aktivističkih fama i grižnjih savjesti... želim provest roditeljsko, obiteljsko vrijeme s njim, a falabogu imat će vremena sam odlučit te faše teorije prihvatit ili ne kad će to svjesno i shvaćati... za sada mu je dovoljno da ga tata educira kako je nasilje prema svakom obliku života nedopustivo, nepotrebno i vrlo zločesto, pa čak i kad nepotrebno ubere cvijet u prirodi, jer je cvijetu ipak ljepše s "prijateljima" na livadi!

    al ništa od toga nema veze sa željom da svoje dijete uveselim istreniranim spretnim životinjama, akrobatima i cirkuskim klaunima... i točka!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Ja sam zaboravila cijene, sori... al preporucujem ti ako volis sudjelovati da si uzmes skroz za naprijed pa te mozda izaberu, bit ce ti zabavno...

    Inace, slobodno uzmi najjeftiniju kartu, ionak sam biras mjesto za sjest...

    Cirkus je mali, uglavnom se svodi na neke ljudske tocke i bas je namjenjen za klince... klauni su dva kikica, presmjesno, a sto se zivotinja tice, vidjet ces da zasigurno nisu prosle nikakav teror jer se uglavnom igraju s njima... nema nikakvih specijalnih trikova s njima, a pogotovo ne -opasnih-... Speedy ce vas sigurno odusevit!

    Traje nekih sat i pol cini mi se i ima jednu pauzu...

    Ponesi si grickalice i nes za popit jer je tamo prilicno sve skupo...

    I ak imas malog kikica pripazi jer su aktivisti puno djece jako prepali sa zvizdaljkama, lupanjem i vikanjem...

    Eto, nadam se da sam barem malo pomogla...

    Btw moja Nea, Tarzan, Lily, Charile, Azriel i Zeljka vam salju puno pusa!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    zivotinje u cirkusu nisu trenirane nego dresirane

    trenirani su recimo psi koji rade agility ili spasioce

    a svako nepostivanje tudje patnje se vraca, karmicki dug

  10. #10
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    zivotinje u cirkusu nisu trenirane nego dresirane
    yea, right!

    tu ipak cijenim kompetentnost stručne osobe, a ne nečije naklapanje... nemoš mi reć da dresura bilo koje životinje, jednako kao trening (osobno u ovom kontekstu ne vidim opće bitnu razliku ta dva pojma), ne podrazumijeva sve moguće načine treniranja, prilagođavanja životinjskoj instinktivnosti i specifikume struke... pa nije ti to crtić da ćeš virtuoznost dresure dobit puckanjem biča po zraku!

    tim više što sam svojevremno gledao baš dokumentarac o dresuri divljih životinja (za potrebe cirkuskih točaka i onih vodenih parkova) i zadivio se strpljenjem trenera i korištenih tehnika... nije VEZE imalo s ikakvim nasiljem! jednako sam se zadivio bjesim honorarom tih istih ljudi koje Cirkusi naručuju kao outsource stručnjake!

  11. #11
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    Ja sam zaboravila cijene, sori...
    evo podsjetnika:

    Odrasli - 70/80/90 kn ; djeca 60/70/80- ovisno o mjestu sjedenja. Ne znam da li djeca do 3 god. plaćaju kartu.
    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    Eto, nadam se da sam barem malo pomogla...
    jesi, kako da ne - hvala ti lijepa na tome! jedino si ti konkretno i pomogla, ostalo su ko što vidiš samo neki aktivistički komentari koji me uopće nisu zanimali, niti sam ih ičime pozivao! samo su mi energiju uzeli bespotrebno...

    thx!

    jel se zna eventualno dal se ovi spomenuti trogodišnjaci još mogu provuć gratis ili ne?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    zivotinje koje treniraju nisu robovi, nisu zatvorene u kavezima i zive u skladu s mogucnostima osobe koja se o njima brine

    zivotinja u cirkusu nema izbora, zivi u sramotno skucenom prostoru, izlozene su konstantnm stresu. ako ih se ne dresira onda su u skucenom prostoru koj izigrava improvizirani zoo, cesto su na pervisokim i preniskim temperaturama

    ako te put nanese u nl odvest cu te po zoo vrtovima da vidis osljepljene medvjede, unakazene velike macke (u cirkusu dresirane zivotinje)

    kartu cu platiti ja tek da shvatis o cemu pricam

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj Tata! prvotno napisa
    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    Ja sam zaboravila cijene, sori...
    evo podsjetnika:

    Odrasli - 70/80/90 kn ; djeca 60/70/80- ovisno o mjestu sjedenja. Ne znam da li djeca do 3 god. plaćaju kartu.
    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    Eto, nadam se da sam barem malo pomogla...
    jesi, kako da ne - hvala ti lijepa na tome! jedino si ti konkretno i pomogla, ostalo su ko što vidiš samo neki aktivistički komentari koji me uopće nisu zanimali, niti sam ih ičime pozivao! samo su mi energiju uzeli bespotrebno...

    thx!

    jel se zna eventualno dal se ovi spomenuti trogodišnjaci još mogu provuć gratis ili ne?
    Ne ocekuj samo da ces za vecu cijenu dobit bolje sjedalo... samo nesto bolje mjesto (odmah do podija)

    Ova srednja cijena mi uopce nije jasna, jer su samo ovi naprijed odvojeni (do podija), ostali svi sjede na tribinama... kak si tko nadje mjesto...

    Btw ni meni nikako nije jasna ta razlika izmedju treninga i dresure... pokusavam nes naci na netu, al bezuspjesno...

    E da, ak vam nije problem, kikicu ponesi za nes ispod guze... tvrdo je...

  14. #14
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    E da, ak vam nije problem, kikicu ponesi za nes ispod guze... tvrdo je...
    odlično, hvala na praktičnom savjetu, ne bih sigurno razmišljao o tome... eto to se zove detaljna informativnost! i više neg sam tražio!

    još da neko podijeli info dal trogodišnjaci idu gratis pa da povedemo i male susjede u društvu... mi smo ionak četverogodišnjaci, u gabaritima i dobrih petogodišnjaka, tak da ionak ne vjerujem da bi prošli pod 3 god... al dva sićušna susjeda bi sigurno prošla! pa ak neko zna... blagodarim!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja cu samo rec da necu ic u cirkus nit cu kllince vodit jer me srce boli dok gledam one zivotinje i mislim si sto su sve trebale proc i koliko su batina dobile da bi bile onak poslusne
    pa nisu cirkusi samo sa zivotinjama.

    Mi smo bili u cirkusu prije jedno mjesec dana, i bili su samo zongleri, trikovi, hodanje po uzetu i slicne stvari, a od zivotinja su imali samo golubove, jednog krokodila i 2 zmije.. a niti jedna od tih zivotinja mi se ne cini da moze dobiti "batine"

  16. #16
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    kakve veze ima cirkus s jednoroditeljskim obiteljima? tata!, molim te da se upoznaš s ostatkom foruma... vidim da te frida već uputila na odgovarajuće podforume. ja ću ovo zaključati do dolaska moderatorice.

  17. #17
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Hvala, Ivy!
    Tata!, već sam te upozorila da temama nalaziš pravo mjesto.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •