Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Doku-soap o MPO parovima

  1. #1
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno Doku-soap o MPO parovima

    Na njemačkoj televiziji RTL 2 idući tjedan, 27.10.2009. u 22.15 h počinje doku-soap (dokumentarna sapunica) pod nazivom Wunschkinder – Der Traum vom Babyglück.

    U najavi piše sljedeće:
    Viele Familien in Deutschland tragen das gleiche Schicksal: Sie lieben sich, sind glücklich mit ihren Partnern und doch fehlt etwas ganz Entscheidendes in ihrem Leben: das Lachen des eigenen Kindes. Wenn selbst die gängigen medizinischen Praktiken nicht wirken oder eine Adoption in Deutschland abgelehnt wird, ergreifen diese Paare jede auch noch so geringe Möglichkeit Nachwuchs zu bekommen. Vor ca. 30 Jahren erblickte das erste durch künstliche Befruchtung gezeugte Baby das Licht der Welt. Bis 2009 wurden weltweit ca. 3,5 Millionen Kinder auf diese Weise geboren. "Wunschkinder" begleitet Paare auf ihrem langen, beschwerlichen Weg zum ersehnten Baby – allesamt Geschichten voller Hoffnung, Rückschläge und Happy Ends.
    Moj slobodni prijevod:
    Mnoge obitelji u Njemačkoj dijele istu sudbinu: vole se, sretni su sa svojim partenrima i ipak im nedostaje nešto presudno u životu: smijeh vlastitog djeteta. Kada suvremena medicinska praksa ne djeluje ili posvajanje u Njemačkoj bude odbijeno, ovi parovi se odlučuju da probaju iskoristiti sve mogućnosti kako bi dobili potomstvo. Pred cca 30 godina rodilo se prvo dijete začeto uz pomoć MPO-a. Do 2009. se širom svijeta rodilo 3,5 milijuna djece na ovaj način. "Wunschkinder" prati parove na njihovom dugom i teškom putu do djeteta za kojim čeznu, sve su to priče pune nade, padova i happy endova.

    Inače se centri za MPO u Njemačkoj često zovu Kinderwunsch Zentrum pa su ovdje okrenuli u Wunschkind kao "željeno dijete".


    S obzirom na to koliko nas se javno odlučuje progovoriti o svojem problemu, pretpostavljam da ovakva emisija kod nas ne bi imala nikakve šanse. I sama se pitam je li to uredu zalaziti toliko u tuđu intimu. Na njemačkoj televiziji je često prikazivanje postupak posvajanja djece iz inozemstva, ali ovoga do sada nije kod njih bilo, čak ni na žutom RTL-u. Je li to ipak put da se javnost senzibilizira? Iako je moja prva reakcija kad sam sinoć vidjela najavu bila :shock:

    Ovdje je link:
    http://www.rtl2.de/38452.html

    Iz ove najave mi jedino nije jasno što im znači ta suvremena medicinska praksa, odnosno što bi onda bio IVF... Pretpostavljam da nije predugo osmišljavan tekst i da publiku privlače emocijama.

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mislim da je jučer nešto bilo, u magnovenju me MM pokušavao probudit da ide nešto na RTL-u o IVF-u... Ništa ga nisam shvatila, ako navečer ne zaspem napisat ću di je i što je išlo.

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    E, i možda ti parovi dobijaju neku lovu od RTL-a ili klinike da ih se u tome snima, to bi bio neki razlog, tipa da si smanje troškove IVF-a, možda besplatni postupak itd. Da to krene na taj način u RH, možda bi se netko i našao voljan biti u doku-soap operi, tipa da mu pokrije postupak u Mariboru, kod Reša, troškove putovanja itd. Mislim, i kod nas su zaživjeli realityji. Kopam, kopam po svom sjećanju i čini mi se da mi je jedna moja bivša kolegica VV-maratonac spominjala da bi možda išla u Austriju s nekim novinarima i kamerama i da bi troškovi bili pokriveni pa je ipak odustala. To je bilo pred dobrih 3-4 godine, ako se ne varam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •