Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: 4 mjeseca i pada na kilazi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    6

    Početno 4 mjeseca i pada na kilazi

    Imam problem, moja Noemi koja sad ima 4,5 mjeseca pada na kilazi.

    Evo kilaza:
    rodena je sa 2,980
    poslije 15 dana 3,440
    1,5 mj 4,650
    3 mj 6,000
    Do tada savrseno i onda dolazi
    4 mj 6,200
    i danas
    4,5mj 6,130 :shock:

    U svemu tome je cudno jer jede, spava, vesela je. Ima dovoljno mokrih pelena i kaki oker. Pedijatrica me je poslala radit urinokulturu i sutra iden. Sad se brinem ako je urinokultura negativna oce da pocnem dohranu jer moje mlijeko joj nije dovoljno.
    Znam da treban cekat urinokulturu ali se brinem jer sam dojila sina 2 godine (bila bi i vise da nisam imala saobracajnu) i znam da izjava da moje mlijeko nije dovoljno nije bas neka.

    Citam vas ima 4 godine i uvjek sam nalazila odgovore na moje nedoumice, ali sad stvarno mi treba vas savjet.
    Hvala puno

  2. #2
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    zbilja ne znam što bih rekla, osim ako nije greška u mjerenju, kako to da pada na težini, a svi ostali parametri su ok :?
    Nadam se da će ti se javiti savjetnice za dojenje, a svakako bih ti preporučila da nazoveš sos telefon za dojenje!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    6

    Početno

    To i mene cudi, jos se tresem od pregleda. Vaga je uvik ista.

  4. #4
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    pričekaj onda još taj nalaz i ponovo mjerenje. A u međuvremenu najbolje da nazoveš sos telefon, ako je neki specifičan problem lakše ćeš ga otkriti u razgovoru nego ovako preko postova. meni je skroz zbunjujuće kad kažeš
    jede, spava, vesela je. Ima dovoljno mokrih pelena i kaki oker.
    i još se radi o 4mjesečnom djetetu koje je do sad uredno dobivalo na težini, u čemu može biti problem - glasam za grešku u mjerenju ali bolje da to provjeriš.

    Zapravo kad gledam brojke, ona je do 3 mj dobivala jako puno, čak je više nego duplo dobila na težini - a nekakav prosjek je da se tek do 6 mj udvostruči težina od poroda. S te strane bilo bi mi normalno da počne dobivati manje na težini, ali baš da gubi, ne znam.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    6

    Početno

    U biti nisam se brinula za onih 200g koje je dobila u zadnjem mjesecu nego se brinem za ovaj pad.

  6. #6
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    možda je jednostavno usporila dobivanje na kilaži (što se uobičajeno i događa sa cca 4 mj.)
    a razlika u 14 dana i ovih 70 gr stvarno može ovisiti - jel se taman pokakala i popiškila + u čemu je obučena + oko sestre koja gleda vagu (jedino ako je digitalna a i tu nije 100 % kad je dijete nemirno pa brojke skaču.

    Ne bi se previše brinula na tvom mjestu, pričekaj nalaze pa ćeš vidjeti dalje,
    a i za recimo 14 dana opet na vagi.

    Sretno i dobrodošla među registrirane

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    6

    Početno

    kahna to mi je jedina utjeha.

    Hvala na dobrodoslici!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    6

    Početno

    Evo me da vam kazem novosti. Urinokultura je negativna, znaci da bi trebala krenit sa dohranom po uputama moje pedijatrice jer sta se brinem ima 4,5 miseca moze pocet. Cijeli ovaj vikend sam na internetu i citam, citam... i mozak radi. Sa prvim sinom nisam imala takvih problema bio je po tablici. I da me neka od mojih prijateljica pita za istu situaciju ja bih im rekla da se ne brinu. Nema niti jedan simptom da ne jede dovoljno osim tezine.



    Sta da radim slusam majcinski instinkt ili pedijatricu :? :?

  9. #9
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Mi smo bili u specifičnoj situaciji i bili prisiljeni vagati bebu neko vrijeme. Težina je znala varirati u 100 - 150 grama unutar jednog dana. Ona je kakala 1x tjedno pa su onda mjerenja od sljedećeg dana bila za toliko niža
    Možda se jednostavno posložilo da je prije prošlog vaganja baš bila jela a prije ovog kakala?
    Ako pak sumnjaš da beba ne dobiva na težini jer ne siše pravilno, što je čest slučaj, toplo preporučam pročitati ovaj i ovaj članak sa stranica dr Newmana

  10. #10
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Sta da radim slusam majcinski instinkt ili pedijatricu
    Imas jos jednu opciju a to je drugo misljenje. Ne znam gdje zivis i imas li privatnog (prodojeceg) pedijatra?
    Ovi tekstovi sto ti je grom poslala, je li ti nesto pomoglo?Je li se nesto promijenilo kod vas?Newman govori i o pogreskama kod vaganja, uzmi i to u obzir.
    Tvoja beba je super napredovala u prva 3 mjeseca , mozda mu je trenutno neka losija faza
    Sretno

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj grom prvotno napisa
    Mi smo bili u specifičnoj situaciji i bili prisiljeni vagati bebu neko vrijeme. Težina je znala varirati u 100 - 150 grama unutar jednog dana. Ona je kakala 1x tjedno pa su onda mjerenja od sljedećeg dana bila za toliko niža
    Možda se jednostavno posložilo da je prije prošlog vaganja baš bila jela a prije ovog kakala?
    Ako pak sumnjaš da beba ne dobiva na težini jer ne siše pravilno, što je čest slučaj, toplo preporučam pročitati ovaj i ovaj članak sa stranica dr Newmana
    sve što je grom napisala, napisala bih i ja

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala vam svima na savjetima, i recimo da mi je prosla pocetna panika. I ja se slazem sta je napisala grom. Ne zelim se uhvatit u klopku svakodnevnog mjerenja tako da cu pricekat jos malo pa cu do pedijatrice. Sta je najgore ona je prodojeca . Sva srica sta sam imala staz od dojenja prvog sina 2 godine bez ikakvog problema i naravno citanjem i pracenjem ovog foruma.
    Sto se tice dr. Newmana procitala sam sve. Dojim je kako treba, lezeci, sjedeci, u marami.
    Sta se tice dohrane cekamo 6 mj.

  13. #13
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Super da je prosla panika
    Javi kako se odvija situacija

  14. #14
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    Evo ja cu biti lijena baba pa cu samo kopirati vlastiti post iz drugog topica. naime, imali smo vrlo slican problem (neobjašnjiv pad u težini za 150 grama bebe koja je do tada lijepo napredovala) i bili smo turbo zabrinuti.

    Dakle, nama je dečko sa dva ipo mjeseca bio cak u jednom trenu izgubio na težini (prije toga je dobivao preko kila mjesecno) al pedijatrica ga je pogledala i rekla da je beba super i da mu je to vjerojatno samo prolazna faza, te da ga ne važemo tjedan dana uopće, ma koliko zabrinuti bili, samo da pojačam dojenje u učestalosti i trajanju, i da, ako za tjedan dana bude napredovao makar malo, sve je ok. tako je i bilo. i dan danas je lagana, duga beba. živahna i vesela. jednostavno je takav.
    s druge strane, patronažna sestra je bila pravi dekagramski control freak. ta bi vagala i dohranjivala svako 12 sati. potresno svjedocanstvo o tome vec izlozih na topicu vezanom uz patronazne,

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...1d3327170155c9

    pa se ne bih ponavljala. Doji češće i duže, i daj mu bar tjedan-dva da se pokaže neki napredak, manje od toga je sasvim nerealno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •