Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 70

Tema: Igračke

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Igračke

    Zanima me koliko često djeci kupujete igračke. Da li je to svaki put kad odete u grad ili samo za neke posebne prigode? Kaj se mene tiče ja bih mu svaki put kad odem u dućan nešto kupila,mada znam da to i nije baš pametno ali imam jako razumnog muža koji pazi da se takve stvari ne rade. Kaj vi mislite o tome? Gledam svoje dijete dok se igra i kad svaku igračku malo proprčka po rukama, ode za nečim desetim, nađe nešto u stanu i s tim se zabavi na svoj način puno duže nego nekom igračkom.
    Sjećam se svog primjera kad sam bila mala. Imala sam dvije tri barbike, i jako malo robice za njih, roditelji nisu imali novaca da mi kupuju svako malo novu robicu za lutkice i tako sam ja počela šivati sama. Išla sam u prvi razred osnovne kad sam počela šivati bebicama i dan danas sam ponosna na sebe kad se sjetim kakve su to kreacije bile. Želim reći da mislim da se djeci više razvija kreativnost kad nemaju hrpu "gotovih" igračaka. Kak vi gledate na te stvari s igračkama?

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Mi igračke kupujemo uglavnom planski - znači, razmislim što bi Lei u nekom trenutku bilo 'korisno' za igru ili za vježbanje pa to kupim. Recimo, zadnje sam joj kupila od Fisher Price onu kutiju za ubacivanje oblika, a planiram joj kupiti neke velike kocke za slaganje.

    Lea svejedno ima jako puno igračaka jer je puno toga i naslijedila od hrpe svojih malih bratića i sestrični, imamo već sada tri kutije pune igračaka, a još dosta toga je i pospremljeno.

    A istina je živa da se teško oduprijeti kupovini igračaka evo ja sam Lei zamalo kupila velikog Teletabisa za 250 kuna, a kad malo promislim igračka je totalno glupa i nekreativna. Isto sam najozbiljnije razmišljala o kupnji Baby Born bebe koja košta 700 kuna, srećom je moja mama kupila Lei bebu ćelavicu sa priborom za hranjenje i kupanje pa sada stvarno nemam razloga za Baby Born

  3. #3
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Prvo, relativan je pojam: imati PUNO igracaka - svakome "puno" oznacava nesto drugo.
    No, evo, ja cu rec iz svog aspekta.

    Kad sam bila trudna bila sam najveci protivnik igrackama, misleci kako ce moje dijete imati najvise tri igracke, jer hocu da mu se masta razvija... Al, eto, upala sam u svoju klopku
    Ne kupimo mu igracke svaki puta kada idemo van (ajde, barem nesto), ali ih ima 10x vise od moje zacrtane brojke u trudnoci. A sad mu jos i ide rodjendan, i vec znam da ce ih dobiti jos hrpu.
    No, sada vec mislim kako sam malo pretjerala -
    neke igracke i sluze za razvijanje inteligencije, osjecaja kojeg beba izgradjuje o svijetu oko sebe. Recimo, prije kojih mjesec-dva je otkrio da ako pritisne gumbic na nekom volanu koji svira, cut ce muziku. Otkrio je uzrok-posljedicu. I sada to povezuje sa svim ostalim stvarima koje imaju tipke i cudi se kada daljinski ne proizvodi zvukove
    Jedino ne volim kada ode u svoju sobu i uzme jednu igracku, malo ju pogleda i stavi sa strane (maltene baci), uzme drugu i tako dok ne dodje do necega sto nije igracka i sto covjek ne bi pomislio da ce mu biti zanimljivo
    Tako da cu se truditi da ne bagatelizira cinjenicu sto ima igracke, i pokusati mu ukazati da se i s jednom moze jako lijepo zaigrati, jer to su bili razlozi zbog kojih nisam htjela da ih ima puno.
    Ali kada vidim da se voli s njima poigrat, pogotovo s auticima , uopce mi nije zao da ih ima vise od 3 ako se nauci to cijeniti.

    A, kada vidim da mu je nesto dosadno rotiram igracke - uzmem neke koje stavim sa strane na tjedan dana pa mu ih onda dam i ispada kao da uvijek dobiva nove, pa su mu puno zanimljivije

    A, raspisah se ja....

  4. #4
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma ove didaktičke igračke su mi ok. Janko je još sa 8 mjeseci dobilo one kolutove različitih veličina koje se stavljaju na stup i to slaže bez problema, naravno ne baš po veličini koluta ali dobro.I ja bih mu kupila te oblike kaj se ubacuju u rupe i to mi je isto onak ok. Ima i one jako velike lego kocke i s tim se isto zna zaigrati...Ali ovo kaj ti kažeš, teletubies za 250 kn, a sigurno mu neće "pokrenuti mozak" i ostavit će to za sekundu.

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mony, pisale smo u isto vrijeme, slažem se s tobom...
    I Janko obožava autiće !

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Nas su upozorili da u svakom trenutku smije imati samo jednu igračku u vidnom polju kako bi se što duže zabavio s njom. Ali Leu koncentracija uz igračku traje maksimalno 1 minutu tako da ako ga hoću zabaviti pola sata treba mi barem 30 igračaka. A ima ih i više .
    Nije ništa bolji ni sa priručnim stvarima. Duže se zabavi jedino uz klompe, šlape, utičnice i hrpu kablova oko televizije i lupajući rukama po upaljenom tv ekranu. Ako do navedenog slučajno uspije doći. :/.
    Kupujem mu isključivo didaktičke igračke (po preporuci).

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Moje dijete obožava tricikl, onaj kaj se gura...Negdje na forumu je bilo riječi o tome, baš je tema guralica, i cure su pisale kak klinci to vole samo kad vide kod drugih da ih doma njihovo uopće ne zanima...A moj Janko...Ljudi moji, to je prva stvar koja ga drži od kada ju ima, stalno mu se veseli,sam se popne na njega, pa stišče gumbiće,pa ide brrrrrm, brrrrrrm, čeka da ga netko gura. I puno vremena voli provesti u tome. Ili ga čak sam primi i voza ga okolo. A kak se samo stručno popne na to...Mi mu nismo pokazali. Kao veliki kad se penju na bicikl, stoji s lijeve strane,primi guvernal , lijevom nogom zakorači gore a desnu fino prebaci na durgu stranu. Stvar je u tome kaj on još ne hoda, pa sam ja malo :shock: kad vidim kak on to radi bez greške. A mora biti da je na tatu kad tako voli tu trokolicu i općenito autiće i samo ide brrrm,brrrrrm...Tata je lud za motorima i autima....

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    I mi ćemo morati poraditi na koncentraciji, nismo baš toliko na to obraćali pažnju do sada, Lea se uopće ne može skoncentrirati dugo na npr. slaganje kockica ili nešto tome slično, ali se super koncentrira na čitanje slikovnica, tako da nije da ne može.

    Mi smo upravo došli sa vježbi i tamo je Lea probala guralicu, jako joj se sviđa i baš ju zainteresira za podizanje (a i guranje, napravila je par koračića ali naravno ne samoinicijativno), terapeutica nam je posudila guralicu pa je nećemo morati odmah kupovati. Inače u TL ima super guralica-biciklić od Tomija.

    Terapeutica nam je preporučila i one čavliće za pikanje, ali neke velike, a ne znam gdje toga ima, pa ako netko zna nek mi kaže

  9. #9
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ana, bravo za Janka! On ce biti pravi alpinist
    A sto se koncentracije tice, mislim da je super da se dijete uopce moze koncentrirati, a to vjerojatno radi s onim sto ga najvise zanima. Pa, Mima, ako se Lea najbolje koncentrira na citanje, ja bih to samo poticala. Mojeg L najvise zanimaju slikovnice i kotaci . Tu i tamo odsvira nesto na svirajucim igrackama, ali ga to brzo prestane zanimati. Pa mu kupujem najvise aute i slikovnice. Zasto bih mu u ovoj dobi disperzirala paznju, kad je super sto ga nesto u toj mjeri zanima.
    Recimo, jucer reckam povrce za rucak dok L. sjedi u svojoj stolici i "cita". Bio je potpuno miran pola sata :shock: ne trazeci paznju i citao i nesto si pricao. E takve mu igracke volim kupovati

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Eh nisam ja izmislila to za konccentriranje nego nam je terapeutica tako savjetovala.

    Ali, obzirom da je ovo tema o igračkama - meni su isto didaktičke igračke raznorazne najdraže, a igračke tipa veliki Tinky Winky koji pjeva i vrti crtić na trbuhu a košta 250 kuna su mi glupe. No, Lei se takve igračke stvarno sviđaju :/ Npr. moja mama joj je kupila nekog Tomy pingvina koji pjeva i vrti rukama - ona je skroz luda za tim pingvinom, zna ga navijati i uključiti, i pleše i udara glavom ritam dok on pjeva. Doduše osim toga s njim stvarno nema što raditi, ali je dobro poslužio kad joj se nije dalo puzati jer bi za tog pingvina prepuzala cijeli hodnik u hipu. Jako voli i nekog medu (plišanog) koji pjeva You are my sunshine. Zove ga LALALA i sve medvjede zbog njega zove LALALA (to joj je riječ za medo). Stalno traži da joj ga damo, i onda ga stavi kraj sebe dok se igra i svako malo ga gurne ili udari da bi počeo pjevati.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Dora najvise voli jednu kornjacu koja se glasa kao nekoliko zivotinja ovisno gdje pritisnes a osim toga su joj dragi mobiteli i daljinski upravljaci te koristi svaku priliku da dode do DVD i pritisce dugmad.Kad vidi da joj prilazim jos brzo par puta prsticem pritisne jer vec zna da je cu je odmaknuti.Druge igracke joj nisu toliko interesantne i ja joj i ne kupujem previse.Slikovnicu ce prelistati par minuta ali to je sve.Za plisane igracke ne pokazuje interes.Uz kornjacu cak i plese i podigne rukice iznad glave kao da plese kolo Voli kocke ali na nacin da lupa s njima.Voli kamione a uz pomoc bicikla hoda.Ali najvise od svega voli otvarati mala vrata od kaminke i spremati unutra neke sitnice,onda ih lijepo zatvori i kad se nakon nekog vremena sjeti ode po njih.To ce se igrati jos kratko jer uskoro pocinje lozenje pa cu morat otvoriti cetvere oci ali znam da djeca,bar moj necak,brzo shvate da je pec i vise ne diraju.Nadam se.

  12. #12
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ja bojanu kupujem dosta igračaka, manje više didaktičke i muzičke
    on se općenito obožava igrati sa svojim igračkama i sve skuplje investicije su mi se isplatile; non stop se igra s tim
    kad sam mu u toysu, npr., kupila nekakav activity centar od fisher pricea, prije cca 5 mj., platila sam ga nekakvih 50 eura i mislila: baš će bit fora ak ga neće ni pogledat
    još uvijek je ludo zaljubljen u to
    isto tako mu, npr., nikad, po mom mišljenju, ne bi kupila teletabise, al ga je prije nekakvih mjesec dana spazio u turbo limaču i odmah ga počeo opsesivno ljubiti, pa sam mu ga kupila
    još uvijek ga, opsesivno, ljubi

    tako je sa većinom njegovih igračaka, ali ima i nekih stvari koje su bile skroz promašene
    sad mu tražim nekakve velike kocke

  13. #13
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Recimo, jucer reckam povrce za rucak dok L. sjedi u svojoj stolici i "cita". Bio je potpuno miran pola sata :shock: ne trazeci paznju i citao i nesto si pricao.
    Janko bi ju pojeo za minutu... !
    Ima on puno slikovnica ali još je premali da ih sam "čita". E da kupili smo mu knjigu, 365 priča za svaki dan. To su kao basne, zgodna "knjigica", kad bude veći valjda će mu biti korisno...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    I ja spadam u one koji bi svakom prilikom kupili neku igračku, makar sitnicu. Ipak, pazim pa se kontroliram, tako da zasad nemamo nekih neupotrebljivih igračaka (osim plišanih, koje mu mi ne kupujemo, ali ih je dobio hrpu - ima već cijelu psetarnicu i kunićarnik!)
    U svakom slučaju, igračke za slaganje i kocke ga najdulje drže. Jako dobrom investicijom se pokazala kutija Lego kocaka "Lego explore" (imaju oznaku 9m+ - znači za ovakve male), jer ih je vrlo brzo počeo slagati jednu na drugu, a kutija ima i onaj poklopac s otvorima različitih oblika, pa tako savladava i tu vrstu aktivnosti. Tu kutiju nosili smo sa sobom i na godišnji, koliko god bila glomazna, i spasila nas je u kišne dane. Sad jedva čekam da dođe vrijeme za upgrade Lego kocaka!

    Mima, kakvi su to čavlići za pikanje koje vam je terapeutica preporučila? Ja sam mislila da je to zabava za veću djecu? To je vjerojatno za vježbanje fine motorike?

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Da, za vježbanje fine motorike; rekla nam je da za sada Lea samo vadi te čavliće, da ih ne može još pikati. Ne znam gdje bi bilo takvih velikih čavlića, morat ću potražiti. A gdje ste vi kupili taj Lego, ja uopće ne znam gdje sad ima Lego kockica kod nas, kad gledam u TL čini mi se sve neki jadan izbor. Nisam doduše tražila još ništa za Leu jer je naslijedila veliku kutiju nekakvih velikih kocki koje je ne zanimaju previše - dajemo joj samo da razdvaja po dvije kocke (to je isto vježbanje).

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Pa tu konkretno kutiju "Lego explore" kupili smo u Getrou (idemo u Getro jednom godišnje, kad mm dobije bon za Uskrs, i naravno da smo morali nešto donijeti i Andreju). Ali inače dobar izbor raznih Lego kombinacija ima u Tintiliniću. Ja se već brusim za dalje... kako rekoh, moram se kontrolirati.
    A ako otkrijete gdje ima tih čavlića, javi, to i mene zanima!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    i ja sma jedna od onih mama tipa:gdje joj oči tu joj ruke i novčanik naravno . bembo ima skoro sve što ste naveli, a od svega najviše voli veliki auto na daljinski. tata mu ga pokreće, a on puzi za njim. autići, autići su zakon i to što veći to bolji. a i motori. jučer sam ga gledalal dok radi nemogući misiju:na jednom jako velikom autu skida točak. kad sam ga navečer kad je pošao bembo na spavanje pokušala namontirati shvatila sma da je to za mene nemoguća misija i da je bembo morao razmišljati kako to skinuti. a ima i chicco štapić s kolutovima, ali ništa. smao to razbaca i ide dalje. a ja sam se tako ponadala da će mu se svidjeti kad sam je kupovala. draže mu je igrato se skrivača sa zavjesama. inače, ponekad se izigra s chicco aparatom za slikavanje koji je namjenjen za bebe od 8 mj pa na dalje i koji svira. voli melodiju i svaka igračka ako nije autić bi trebala svirati. pokušavam mu uvijek kupiti one gdje on sam mora pronaći način kako će svirati. skuži to bembo za čas i onda je baci. više nije zanimljiva. ono što me stvarno čini zamišljenom je baš to što bembo nema niti jednu igračku koju voli više od drugih i niti jedna ne traje dugo. je li tko i kod vas?

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    I mi imamo taj Chicco 'fotoaparat', a i vrlo sličan 'daljinski upravljač' za koji Lea misli da je mobitel i stalno sa njim telefonira i viče 'avo baka'. Tih sitnih igračkica sa kojima se može igrati u kolicima i u autu smo baš dosta nakupovali i njih sve jako voli, ali ipak najviše voli prave mobitele, daljinske i ključeve.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Malo je off topic, ali..... Danas sam mislila svoj novi mobitel nositi na popravak jer danima skoro ništa nisam čula. A onda sam skužila da mi je zvučnik pun sasušenih ostataka hrane. Valjda ga je L. malo žvakao nakon ručka.

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    mobitel MM-a je pun otisaka Leinih zubića

  21. #21
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Onih čavlića na pikanje ima u turbo limaču, koštaju oko 70 kn. VIdjela sam da ima i jeftinijih (npr. kod nas u kvartu u Dioni), ali kod ovih u TL je fora što ispod ploče na koju se bockaju čavlići ima kao koferčić koji se pričvrsti na tu ploču pa unutra stoje čavlići i ne mogu se lako rasipati.

  22. #22
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    a jesu li veliki? Ja to zovem KOLOREDO jer sam imala te čavliće kad sam bila mala i zvali su se Koloredo - to je valjda bilo ime firme, što li, ali meni je to ime za te čavliće. Ali moji su bili mali, a meni bi sad trebali veliki, tj. sa velikim glavicama (da ih može hvatati pincetom)

  23. #23
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ovi koje sam ja vidjela su veliki, a slične su imali i u igraonici u knjižnici pa sam se totalno iznenadila kad ih je Tan s godinu i nešto sitno prilično uspješno pikao (a ja mislila da on to ne zna).

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Jutros rano prije nego smo se ustale moj tata nalozio vatru u kaminki bez da je provjerio ima li nesto unutra.Kad sam se ustala i vidim gori vatra otvorim mala vratasca i naravno nadem stari rastopljeni mobitel kojim se Dora igrala danima.Srecom brzo je skuzila da je pec i nije dirala cijeli dan.Ja sam te cavlice zvala Pikavci i to mi je stvarno super igracka i cim Dora dovoljno poraste kupit cu joj hrpu toga.

  25. #25
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ah, igračke!!
    Sad se stvarno moram pohvalit da imam najbolje dijete na svijetu što se tiče igračaka i igranja s njima. Nema što nema ( osim teletabisa , ježim se od njih), i sa svakom, ali doslovno svakom igračkom će se igrat i maštovito je iskoristit i nimalo nije objesna i nezahvalna.
    Evo jedan banalan primjer; donese MM 2 dara koja je kupio za njena 2 prijatelja koji uskoro imaju rođendan, a ona pita jeli njoj kupio kakvu igračku. MM joj da višak ukrasnog papira i kaže evo imam nešto i za tebe , a ona oduševljena s tim papiričem počne umotavati nekakve kutije od cipela i jedno sat vremena se igrala kao da je kupila dar za svoju Katiju (omiljena lutka) i sad joj ga mora zamotat i odnjet jer joj je rođendan, bla bla... srce mamino.
    Dođemo u Mercator i ona vidi neke lopte (a ima ih 5 sličnih) i pogleda me onako puna razumijevanja i reče; "kako je lijepa ova lopta, ali mama ja imam previše igračaka pa mi stvarno ne trebaš još i ovo kupit" - za ovo već mislim da je manipulacija, ustvari znam, jer nisam mogla odolit, a da joj ne kupim još jednu loptu.

  26. #26
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Da, to kupovanje igračaka kad si sa djetetom negdje u shopingu...Zna se dogoditi da Janko s police dohavti neku igračku koja mu je fora samim tim što je nova i što je nema doma, ali nekako izbjegavam kupiti mu sve čega se dohvati jer ne želim da postane dijete koje će se bacati po podu u dućanu kad god mu ne budemo htjeli/mogli kupiti nešto. Obično mu uzmem igračku iz ruke na lijep način i objasnim mu da to sad ne može...npr. jučer se dohvatio nekog plišanog pesa, a doma plišanih čuda ima cijelo životinjsko carstvo...Objasnila sam mu da pesek ide spavati, da ga moramo vratiti u njegovu kućicu jer mu je hladno i jako je umoran... ! Vidjet ćemo kak će to biti kad bude veći ali nekako mislim da ako budemo ovako radili uvijek da će biti sve ok. A kad mu nešto kupimo volimo to obaviti bez njega pa kad donesemo doma poludi od sreće...!
    A ti čavlići o kojim a pričate, pa kaj to nije malo premalo za ovak manje bebače? Moj Janko bi ih sve pojeo !

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ma je, premalo je, nama to treba za vježbanje pa sam zato pitala za njih.
    Pogledat ću danas u TL, hvala Mala Sirena

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Roko je prošle godine u igraonici (znači sa cca 1 godinu i 3-4 mjeseca) se super igrao isto s tim velikim pikicama (tak ih mi zovemo). Isto sam mu tražila kupit te velike, ali ih nije bilo. Kupila sam mu male i super se igrao s njima samo mu ih nisam dala bez nadzora. Bila sam s njim, a i sad sam, jer bi i sad mogle završit u ustima. Ak trebate vježbat možeš kupit i te manje, al budi uz nju.
    A kaj se tiče stavljanja u usta može progutat i te velke bez pol frke.

  29. #29
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam te čavliće vidjela za kupiti u Sloveniji, Novo Mesto, dućan se zove Pikapolonica. Tamo smo išli po autosjedalicu, i imaju svega i svačega...A tih čavlića u svim mogučim veličinama.

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ah, nema za mene šopinga u inozemstvu

    Našla sam čavliće u TL, mogli bi biti malo veći, ali ima za kupiti u vrećici i većih pa ako ovi budu premali kupit ćemo te.

    Ja sam inače oduševljena sa guralicom (Lea nešto manje : P )

  31. #31
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    No, sada vec mislim kako sam malo pretjerala -
    Jesi, jesi definitivno ALI U SMAJLICIMA!!!! Daj se smiri zeno, ili imas u planu ooooogromnu donaciju za Rodino gnjezdo

  32. #32
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sad više definitivno ne razmišljam o kupnji igračaka bar neko vrijeme jer je Janko za rođendan dobio hrpu stvari da ne zna s čim bi se prije igrao. veliki kamion, giralicu, tricikl, kocke, nekoliko didaktičkih igračaka, sintić, auteke, ogromnog plišanog magarca-prijatelja mede Pooh-a, ploču za pisanje....

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    ana.m, kakva je ploča za pisanje?
    Razmatram u bližoj budućnosti nabavku nečeg takvog, ali još ne znam kad i kakvu ploču.
    Inače, kod nas su nakon nekog vremena ponovo u modi slikovnice.
    I još nešto što ga oduševljava: one figurice životinja (ima ih svega nekoliko, par domaćih i par divljih), stalno ih vadi iz ladice i razgledava, a dobro nam dođe i da učimo kako se koja od njih glasa. Iako nam je napredak u glasanju i govoru slabašan

  34. #34
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma to ti je ona magnetna ploča po kojoj se šara s tom nekom posebnom olovkom, valjda isto magnetna, koja se dobije s pločom i onda se može obrisati kad se povuče onaj štap. Uf, što sam krasno objasnila.
    Uglavnom ima ih svugdje za kupiti. Janko se igra s tim, šara, jedino kaj još ne zna kak da izbriše kad zašara. Mislim zna on kaj mora potegnuti ali mu ne uspijeva jer ne ide baša lagano.

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja bih baš Lei htjela nakupovati životinje a ne znam kakve; ne bih baš one dlakave plišance, možda bi te male figurice bile dobre - jesu li to male gumene figurice tanja? Ona jako voli slikovnice sa životinjama i Životinjsko carstvo album, pa bi htjela da svoje omiljene životinje ima i u obliku igračaka. Omiljene - to si ja mislim da su one koje zna reći , npr. žaba je aba, puž je puu, pas je vava, vuk je (v)uk , zec je žec itd. Najrađe i neke velike realistične likove ali ne znam gdje bi toga bilo.

  36. #36
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ja bih baš Lei htjela nakupovati životinje a ne znam kakve; ne bih baš one dlakave plišance, možda bi te male figurice bile dobre - jesu li to male gumene figurice tanja? Ona jako voli slikovnice sa životinjama i Životinjsko carstvo album, pa bi htjela da svoje omiljene životinje ima i u obliku igračaka. Omiljene - to si ja mislim da su one koje zna reći , npr. žaba je aba, puž je puu, pas je vava, vuk je (v)uk , zec je žec itd. Najrađe i neke velike realistične likove ali ne znam gdje bi toga bilo.
    Vidjela sam da ima u Mueleru (npr. komplet od nekoliko životinja - konj, pas, kokoš i sl., divlje životinje, dinosauri i sl. od pedesetak kn.), pretpostavljam da ima i u TL i u Tintiliniću. Inače, u Mueleru ima i pojedinačnih životinja, ali im se cijena kreće od 20 kn po komadu pa nadalje, što u biti bude dosta skupo.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mi smo naše četiri (domaće) kupili u Mueleru, ovakve kao što piše Mala Sirena. Imamo kravu, tele, konja i svinju, i fakat su realistične, male gumene figurice. Ali malo su skupe. Pojedinačne su grozno skupe, a ovako upakirane malo manje, ali opet, ne isplati se puno kupiti. Ali našli smo u novoj Offertissimi (u Ozaljskoj) pakiranje od 10-ak životinja (slične veličine) za 15 kn, nisu tako lijepe, ali služe svrsi (to su divlje životinje - lav, slon, itd). Kaže MM da sličnih životinja ima i u Merkatoru, ali nisam ih još vidjela. Ma ja bih najradije držala doma cijeli zoološki vrt od tih figurica - i meni je to u djetinjstvu bila najdraža igračka.
    Ali žabu i puža nisam nigdje vidjela.

  38. #38
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Stalno radim planove da odem u Mueler po te životinje, ali nisam još uspjela u tom naumu. Baš bih joj htjela kupiti životinje, vidim da su je počeli zanimati mali likovi.

    Inače smo joj jučer kupili odličan kamion od Megablocksa, sa kockama, i još jednu igračku od Megablocksa koju je andrea spominjala - krava/svinja sastavljena od kockica koja se glasa i pjeva. Kamion je pun pogodak, ova druga igračka je nešto manje zanimljiva. Vidjela sam u prospektu puno jako zgodnih stvari pa me zanima ako netko zna gdje ima još za kupiti Megablocksa kod nas?

  39. #39
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mi smo baš jučer kupili megabloks construction komplet - 3 kamiončića koji se rastavljaju i međusobno kombiniraju, nešto kockica s nacrtanim lopatama i sl. - sve za 100 kn. mislim, kad već moraju biti kamioni i auti, nek' imaju barem još neku funkciju...

    u škrinjici u domjanićevoj imaš velik izbor megabloksa - imaju još rescue set s hitnom, helikopterom i još nečim, nekakav vlakić, životinje i još sto čuda, autića i koječega za veću djecu. mi već imamo vreću kockica pa ćemo ubuduće kupovati samo ovu "dodatnu opremu".

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ajoj, bravo, u Škrinjici, znam da sam vidjela da ih negdje ima. Ja bi kupila Lei onu neku kakti farmu jer vidim da je na kamionu najviše zanima mali čovječuljak koji ga vozi, a i inače sam joj mislila kupiti neku igračku tipa kuće/farme sa malim životinjama i čovječuljcima (bila je u Ikei prije super takva farma, krpena, ne znam imaju li ih još).

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Već vidim, morat ću se otputiti u Domjanićevu iako mi nikako nije usput...

  42. #42
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    playmobile (imaš u tl-u) ima takvih stvarčica. andrejček ima farmera s traktorom i kravom, motor i motociklista, čamac i kapetana. i nema šanse da pomiješa koja figurica ide u koje vozilo, a krava se obavezno vozi u traktorskoj prikolici.

  43. #43
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    tanja, pa lijepo se odvezite tamo u subotu dopodne, zdrobite nešto kuna i produžite do maksimira - andrejčeku će se sigurno svidjeti igralište a vama šetnja po šumi.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    A, ne, ja kune drobim bez Andrejčeka jer se u dućanu izbezumi i ne zna gdje bi prije pogledao, sav je unezvjeren, htio bi sve pregledati, opipati, a još ne hoda, a ne puštamo ga da puže po dućanu... na kraju bježimo van.
    Zajedničko kupovanje će malo pričekati, a mi se u šumu odemo šetati tako i tako.
    Ali do Škrinjice ću ipak morati potegnuti, jer po ovome što pišeš ima dosta zanimljivih igračaka kakvih nisam viđala drugdje. A TL me baš i ne oduševljava.

  45. #45
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja nisam bila u Škrinjici otkad se Lea rodila, a stalno se spremam
    Općenito, spremam se već mjesecima na jedan izlet oko Kvatrića.
    U Škrinjici mi je uvijek bilo dobrih igračaka, puno su bolji nego TL, šteta da nemaju preglednije i korisnije stranice na webu.

  46. #46
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mi tamo redovno kupujemo, od prvih zvečkica nadalje. sad imaju i neke drvene igračke koje cijenom nisu ni blizu habi. a ako ipak hoćete habu, imate u galjufovoj idu didactu.

    pa onda imate namu za robicu, a nađe se i igračaka. pa s'oliver. pa u domjanićevoj još i dućan sa čarapama koji izgleda jadno ali se svašta nađe.

    a za mame je u nekadašnjem varteksu otvorena robna kuća sa s'oliver i još nekim markama.

    sve u svemu, isplati vam se potegnuti do kvatrića!

  47. #47
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ma da, da, ja bi na Kvatrić i radi Ide Didacte i radi S'Olivera, a evo ima i tih drugih zgodnih dućana, tamo je i Rozi Step blizu; trebamo kupiti loptu za Leu za vježbe, ali nikako da se organiziramo :/ Lea spava 2x dnevno pa imamo malo vremena između njenih spavanja za nekud ići a Kvatrić nam je daleko.

  48. #48
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    taj mi je problem poznat

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ms ivy, mislim da si me uspjela nagovoriti da promijenim plan za danas poslije posla... eh, što znače valjani argumenti
    (zapravo se samo trebam spustiti busom na drugu stranu! A po Andrejčeka ide tata, pa njih dvojica imaju zabavno popodne)

  50. #50
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    lijenčino nijedna, sad sam se sjetila da ti je kvatrić 10 min od posla! maši nam iz busa.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •