Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 172

Tema: Starija djeca na porođaju

  1. #1
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno Starija djeca na porođaju

    Tijekom rasprave o očevima na porodu javilo mi se pitanje o starijoj djeci na porođaju. Jest da to kod nas (još) nije moguće, ali me ipak zanima mislite li (teoretski) da bi braća i sestre trebali nazočiti dolasku novog člana obitelji na svijet?

    Mislite li da bi imali traume ili saznali nešto korisno/ čudesno/ fascinantno iz prve ruke? Je li porođaj nešto od čega djecu treba štititi zbog boli, krvi, neuračunljivosti ili prekrasan način da od početka upoznaju siblinga.

    Koja dob (ne) bi bila primjerena za to?

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa ako porod može izazvati (prema Odentu) PTSP, mentalne bolesti i sl. kod muškaraca, kakve li tek posljedice može imati na djecu?

  3. #3
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Pa ako porod može izazvati (prema Odentu) PTSP, mentalne bolesti i sl. kod muškaraca, kakve li tek posljedice može imati na djecu?
    odlično pitanje deaedi, nestrpljivo čekam odgovor.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Bilo na jednom dokumentarcu - SAD, žena rađa u bolnici, polusjedeći položaj, krasan apartman, a oko nje muž, roditelji, djeca, baka i ostatak obitelji od 0-100 godina.
    Rekli su da je to rastući trend u Americi. Ne sjećam se koje je to god bilo.
    Tad nisam znala za Odenta, nisam planirala djecu, nisam uopće razmišljala o porodu, ali sam tad bila, a i sad sam sigurna da svi skupa nisu normalni.

  5. #5
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Pa ako porod može izazvati (prema Odentu) PTSP, mentalne bolesti i sl. kod muškaraca, kakve li tek posljedice može imati na djecu?
    odlično pitanje deaedi, nestrpljivo čekam odgovor.
    x

    a moj stav o tome je ovakav: OMG, :shock: , WTF ilitiga djeci nikako nije mjesto na porođaju, bio on bolnički, kućni ili orgazmički.

  6. #6
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Pa ako porod može izazvati (prema Odentu) PTSP, mentalne bolesti i sl. kod muškaraca, kakve li tek posljedice može imati na djecu?
    odlično pitanje deaedi, nestrpljivo čekam odgovor.
    x

    a moj stav o tome je ovakav: OMG, :shock: , WTF ilitiga djeci nikako nije mjesto na porođaju, bio on bolnički, kućni ili orgazmički.
    X

    A jedina djeca koja trebaju biti na porođaju su ona koja se rađaju. Sve ostalo mi je koma! Ne može ni svaka žena biti na tuđem porodu...zašto onda djeci nametati da prisustvuju nečemu iako ne znaju što ih čeka. :/

  7. #7
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Moj osobni stav je veliko NE.

  8. #8
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Pa ako porod može izazvati (prema Odentu) PTSP, mentalne bolesti i sl. kod muškaraca, kakve li tek posljedice može imati na djecu?
    O, hvala, Deaedi, baš sam tako zamislila ovaj topic

  9. #9
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Argenta, potrazi na pricama o porodu pricu Saradadevii o rodjenju Ayana

  10. #10
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Potpis na cvijetu i ostatak ekipe.

    Sigurna sam da to MORA ostaviti traumu na djecu, mora.

    Nemojte me pitati za studiju koja to potvrđuje, to je sasvim logično!

  11. #11
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Pa ako porod može izazvati (prema Odentu) PTSP, mentalne bolesti i sl. kod muškaraca, kakve li tek posljedice može imati na djecu?
    O, hvala, Deaedi, baš sam tako zamislila ovaj topic
    hebat ga, fulala si pdf

    a uostalom ovo pitanje od deaedi je sasvim logično.

    samo moraš zamisliti da ga je postavila npr. mikka.

  12. #12
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ma djeca od djece se razlikuju i možda na neko dijete i ne bi ostavilo traumu, ali teško možemo sami za sebe procjeniti kako ćemo reagirati na tako intenzivan događaj pa ne vidim onda kako bi se netko usudio procjenjivati to za nekog drugog. Pogotovo za djecu, koja su puno osjetljivija nego mi odrasli.

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ja nisam za stariju djecu na porodu(u istoj prostoriji) iz jednostavnog razloga zato jer tada ne želim voditi brigu još o njima.Još mi samo treba da mi mozak i zbog njih bude uključen dodatno.To mislim ako je kućni porod u pitanju...
    Što se tiče bolničkog tada u toj okolini niti ja ne želim biti prisutna ,a kamoli da moje starije dijete gleda cijeli proces koji je i meni prebrutalan.
    Da li mislim da bi ih prirodni porod kod kuće šokirao i traumatizirao?
    Vjerojatno ne.Djeca su puno pametnija od nas i osjetila bi fine vibracije da se pred njima događa prirodan čin.

  14. #14
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ajme majko. Meni je to strašno.

  15. #15
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Meni je to isto nezamislivo.
    Niti mi je jasno kako bi dijete moglo shvatiti tu prekrasnu i čudesnu dimenziju rađanja novoga života dok gleda majku u bolovima, krvari, viče itd.
    A isto tako, ako znamo da je za ženu tijekom poroda važno da bude neometana, da ima mir i tišinu, da je ništa ne uznemirava, zaista ne shvaćam kako je to izvedivo s djetetom u blizini. Ako prosječan odrastao i zreo muškarac nije sposoban biti dovoljno miran i skuliran da ženi omogući takvu neuznemiravajuću atmosferu, kako bi to onda dijete moglo?
    I ako je neko iskustvo traumatično za odraslu osobu, onda je jedino logično da će ga dijete doživjeti još intenzivnije.

  16. #16
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj argenta prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Pa ako porod može izazvati (prema Odentu) PTSP, mentalne bolesti i sl. kod muškaraca, kakve li tek posljedice može imati na djecu?
    O, hvala, Deaedi, baš sam tako zamislila ovaj topic
    hebat ga, fulala si pdf

    a uostalom ovo pitanje od deaedi je sasvim logično.

    samo moraš zamisliti da ga je postavila npr. mikka.
    Ama, da sam htjela, mogla sam otići na Podršku
    Samo sam mislila da ću ovdje dobiti neke argumentirane odgovore i razmišljanja (jer se tamo, kaotiga, ne argumentira, jel nego se samo tapše po glavi) a ne pod***avanja na staru temu.

  17. #17
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj argenta prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Pa ako porod može izazvati (prema Odentu) PTSP, mentalne bolesti i sl. kod muškaraca, kakve li tek posljedice može imati na djecu?
    O, hvala, Deaedi, baš sam tako zamislila ovaj topic
    hebat ga, fulala si pdf

    a uostalom ovo pitanje od deaedi je sasvim logično.

    samo moraš zamisliti da ga je postavila npr. mikka.
    argenta, ako hoćeš čuti mišljenja oko ove teme, onda prihvati i negativne stavove. Ako hoćeš samo odobravanje, tapšanje po ramenu i potvrdu da je tvoje mišljenje ispravno, onda postavi ovo pitanje na pdf podrške, gdje se ne forumira, ne raspravlja i ne iznose mišljenja, nego samo daje potpora nesigurnim forumašicama koje se ne mogu suočiti sa stvarnošću.

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Onda bi svaka osoba trebala napisati svoje osobno mišljenje zašto to njoj nije ili je prihvatljivo,zar ne?
    Ironična podbadanja ne smatram mišljenjem,a i teško da pridonose raspravi.

  19. #19
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ja sam valjda odrasla u paralelnom svemiru, no potpuna sam uvjerena da na mene u dobi od 5,6 god. ne bi pozitivno utjecao prizor rađanja.

    Radi se naprosto o tome da to nije situacija za djecu - preintenzivna je, ima krvi, mamu boli...
    Zašto to priuštiti djetetu? Koji pozitivan utjecaj bi moglo izazvati?
    (eventualno da se prikaže teenagerima u sklopu seksualne edukacije).

  20. #20
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    (eventualno da se prikaže teenagerima u sklopu seksualne edukacije).
    Definitivno bi nam onda opao (ionako loš) natalitet

  21. #21
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja se sve nadam da moji teenageri neće povećavati natalitet

  22. #22
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Ni ne vidim što bi malo dijete iz toga korisnoga moglo izvući i kako ga takav prizor ne bi prestrašio. Netko je spomenuo fine vibracije koje bi prepoznalo, možda sam previše prizemna, ali meni se šok i strah čini kao puno vjerojatnija reakcija. U svakom slučaju ne bih riskirala.
    A ako se radi o starijem djetetu koje bi možda (po meni isto upitno) i moglo shvatiti i prihvatiti što se događa, nekako ne vidim da bi takvom starijem djetetu bilo ugodno gledati mamu dok rađa.
    A ne mislim ni da mami treba takva publika.

  23. #23
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    I ja, i ja

  24. #24
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    I ja, i ja
    Ovo sam pisala Icy

  25. #25
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    ja se sve nadam da moji teenageri neće povećavati natalitet

  26. #26
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Bez uvrede, ali meni ovo pitanje ima smisla jednako kao i da npr. odemo korak dalje i zapitamo se "mislite li (teoretski) da bi braća i sestre trebali nazočiti stvaranju novog člana obitelji?"
    Pa da ih lijepo postavimo kraj kreveta dok pravimo seku/braca?
    Nije li onda i to prekrasan način da od početka, ali baš samog početka, upoznaju siblinga?
    Sorry, ali morala sam. Ne mogu ni zamisliti moju M. na porodu... i stvarno mogu reći - ne bi nikad!

  27. #27
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ni pod razno. Stvarno ne razumijem zašto je to uopće potrebno i kome bi nešto takvo palo na pamet.
    Mom mužu je bilo teško gledati mene na porodu, a kamolimd a bi to priuštila djetetu.
    Potpisujem pčelicu maru...
    A to što Ameri to rade, a mislim, Ameri rade svašta nešto što nije normalno!

  28. #28
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam imala 20 godina kada mi je tata bio bolestan i povratio krv i to je bilo za mene jako strašno za vidjeti.
    Kako bi tek bilo malom djetetu vidjeti mamu u bolovima, krvi...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    I ja sam zatečena idejom, a kamoli provedbom. Znam da mi je dr. pričao da izbjegava djecu i kad gleda ultrazvučno bebu, jer da se djeca znaju uplašiti i šokirati kad vide svog bracu/seku na ultrazvuku u onom "blatu"... pa i ja imam par fotkica svog sina gdje izgleda kao čisti alien zbog čudnog kuta snimanja i mrdanja... dakle, porod uopće nije mjesto za djecu... a druga stvarm, ja se ježim i srsi me prolaze kad gledam tuđe porode na youtube-u, a kamoli da bih takve scene priuštila djeci... i znam nekoliko liječnika koji su komentirali da im nikad tijekom studija nije bilo zlo, nego kad su bili na gini i gledali porod... opet, kako bi tek bilo djeci... slažem se s onima koji misle da bi to bila trauma i scena koju bi pamtili do kraja života, ali sumnjam po nježnosti... i tko voli gledati mamu da se pati i trpi? Ajme, strašan prijedlog, eto... naježih se, hehe...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Bez uvrede, ali meni ovo pitanje ima smisla jednako kao i da npr. odemo korak dalje i zapitamo se "mislite li (teoretski) da bi braća i sestre trebali nazočiti stvaranju novog člana obitelji?"
    Pa da ih lijepo postavimo kraj kreveta dok pravimo seku/braca?
    Nije li onda i to prekrasan način da od početka, ali baš samog početka, upoznaju siblinga?

    ovo sam sad tek pročitala, odlično!

  31. #31
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    mislim da djeci nije mjesto na porodjaju. ionako im je tesko svatiti odakle to beba izlazi i kako a kamoli da to jos i gledaju...

  32. #32
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj karmazonka prvotno napisa
    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Bez uvrede, ali meni ovo pitanje ima smisla jednako kao i da npr. odemo korak dalje i zapitamo se "mislite li (teoretski) da bi braća i sestre trebali nazočiti stvaranju novog člana obitelji?"
    Pa da ih lijepo postavimo kraj kreveta dok pravimo seku/braca?
    Nije li onda i to prekrasan način da od početka, ali baš samog početka, upoznaju siblinga?

    ovo sam sad tek pročitala, odlično!

    Pa da, da osjete dobre vibre...

  33. #33
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nisam dugo ovdje, ali se informiram o svemu i svacemu pa tako moram priznati da nisam cula ama bas nista o navodnom rastucem trendu. Vjerujem da je porod u drustvu mladih i starih u Americi jednako popularan kao neasistirano ili austrijsko radjanje kod kuce u Hrvata (u prijevodu, dogadja se samo povremeno).

    Nikad ne bih pustila starije dijete da gleda porod, moj ili bilo ciji drugi. Pod starije dijete podrazumijevam bilo kakvo dijete. Vjerujem da niti teenageri ne bi uzivali u eksplicitnim scenama poroda.

  34. #34
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Citiraj karmazonka prvotno napisa
    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Bez uvrede, ali meni ovo pitanje ima smisla jednako kao i da npr. odemo korak dalje i zapitamo se "mislite li (teoretski) da bi braća i sestre trebali nazočiti stvaranju novog člana obitelji?"
    Pa da ih lijepo postavimo kraj kreveta dok pravimo seku/braca?
    Nije li onda i to prekrasan način da od početka, ali baš samog početka, upoznaju siblinga?

    ovo sam sad tek pročitala, odlično!

    Pa da, da osjete dobre vibre...


    možda su mala djeca stvarno tako pametna da bi osjetila samo pozitivne vibre
    ja sam prvi porod vidjela s 24 godine, očito prestara, i bila sam u stanju šoka, toliko da sam odlučila da ću posvojiti dijete

  35. #35
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Osobno ne bih da moje starije dijete bude uz mene dok traje sam porod. Mislim da bi me to zasmetalo jer se ne bih mogla nikako opustiti (ne gledam niti Tv niti obavljam neku radnju koja se tiče samo mene dok je T. u blizini, kamo li da rodim).
    Prilično sam sigurna da to ne bi bila trauma za svako dijete. Jer nismo svi isti. Pa tko voli nek izvoli.

  36. #36
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    argenta, ako hoćeš čuti mišljenja oko ove teme, onda prihvati i negativne stavove.
    Pa ja nemam uopće problema s negativnim stavovima. Samo s načinom na koji se iznose. Kao što sam napisala, da sam htjela, mogla sam postavti pitanje i na drugom pdf-u. Ali nisam. Jer sam mislila da će se ovdje nešto konkretno raspravljati u više smjerova, umjesto da se podbada. Očigledno sam pogriješila :/

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ako hoćeš samo odobravanje, tapšanje po ramenu i potvrdu da je tvoje mišljenje ispravno, onda postavi ovo pitanje na pdf podrške, gdje se ne forumira, ne raspravlja i ne iznose mišljenja, nego samo daje potpora nesigurnim forumašicama koje se ne mogu suočiti sa stvarnošću.
    A na ovo mogu samo iznijeti svoje mišljenje da je krajnje bezobrazno i drsko samo vlastiti način argumentiranja i korištenja foruma smatrati znakom samouvjernosti, logičnosti i realnosti. Sva sreća pa nismo svi isti

    PS: Uostalnom, ja uopće ne mislim da bi djeca trebala prisustvovati porođaju

  37. #37
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    A sad se ja moram ispričati što se kačim na provokacije uz mnoštvo pametno napisanih stvari.

    Ja se inače ne slažem s prisustvom druge djece, koliko zbog njih (Zvjezdica je vidjela samo dva moja truda i lagano se izbezumila što me boli) toliko i zbog rodilje koja onda ima još jednu brigu više. A opet, kad čitam priče s porođaja u Americi, vidim da ih se tamo dosta odlučuje na tu opciju, pa se pitam hoće li i kod nas zavladati taj "prekomorski trend"?

    Osobno bih razmislila o ovoj opciji ako bi me starije dijete samo pitalo da bude prisutno, a i tada uz opsežne pripreme (doduše, ne znam kakve).

  38. #38
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Ja nisam za stariju djecu na porodu(u istoj prostoriji) iz jednostavnog razloga zato jer tada ne želim voditi brigu još o njima.Još mi samo treba da mi mozak i zbog njih bude uključen dodatno.To mislim ako je kućni porod u pitanju...
    Što se tiče bolničkog tada u toj okolini niti ja ne želim biti prisutna ,a kamoli da moje starije dijete gleda cijeli proces koji je i meni prebrutalan.
    Da li mislim da bi ih prirodni porod kod kuće šokirao i traumatizirao?
    Vjerojatno ne.Djeca su puno pametnija od nas i osjetila bi fine vibracije da se pred njima događa prirodan čin.
    Slično ovako.
    Doživljaj poroda djeteta ovisi, pretpostavljam naravno, puno o njegovoj dobi.
    Ja bih osobno radije rađala bez djeteta u istoj prostoriji.
    Potpis i na idući post iste autorice.

  39. #39
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    pa ja ne bih niti da me pita. jer pita me svašta pa ne dozvoljavam.

    a pripreme ne postoje. kao što te ništa ne može pripremiti na vlastiti porod, ni knjige, ni internet, ni google, ni youtube, ni iskustvo tvoje mame... tako niti svoje dijete ne možeš pripremiti za takvo nešto.

    ja ne znam jel imam slučaj težeg pms-a, ali meni ova tema spada pod još nepostojeći podforum radnog naziva "otvaram novu temu samo zato da bih upitala nešto besmisleno, jer želim ispasti rodastija od rode".

  40. #40
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Doživljaj poroda djeteta ovisi, pretpostavljam naravno, puno o njegovoj dobi.
    pa koja je primjerena dob?

    koliko dijete mora biti staro da bi osjetilo fine vibre?

    čija su to djeca, na kraju krajeva, jer eto ni ti ni sirius ipak ne bi imale svoju djecu na porodu?

  41. #41
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    mislim da djeci nije mjesto na porodu.
    ako razuman otac, koji barem otprilike zna što ga čeka, može lučiti toliko adrenalina da omete porod, kako je tek s malim djetetom?


    i ja sam gledala jedan porod gdje je u prostoriji bilo 10ak ljudi (bake, djedovi, braća, sestre, muž), ali žena je dobila i drip i epiduralnu, tako da je to doslovno izgledalo kao predstava. ona leži, doktor viče push push, oni se svi nadviruju i bodre je.. :/

    doduše, i u industrialization of being born je u jednoj sceni žena rađala u bazenu u svojoj dnevnoj sobi i oko nje je šetao njen sin (nije imao više od 2god) i bila je simpatična scena.. ali svejedno - ne.

  42. #42
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    meni je tema isto besmislena i zapravo ne znam kome ovako nešto uopće pada na pamet :/

  43. #43

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ne.

  44. #44
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    meni je tema isto besmislena i zapravo ne znam kome ovako nešto uopće pada na pamet :/
    X
    I ne znam koja bi to konkretna rasprava i kakvi argumenti trebali proizaći iz ovako besmislenog pitanja.
    Niti vjerujem da je to igdje, pa ni u bolesnoj Americi, baš neki rastući trend.

    Ajde, evo pitanje za afirmacijsku grupicu - i mene također zanima dob (a valjda i IQ) dovoljno pametnog djeteta koje će osjetiti pozitivne vibre, a neće se prepasti niti zabrinuti za mamu.

  45. #45
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Kad sam bila na tečaju (u ri rodilištu) onda je netko pitao jel mora baš tata biti na porodu ili može netko drugi (npr. prijateljica i sl.). Primalja je odgovorila da ne mora nužno biti otac, da može i netko drugi, ali da mora biti punoljetan, ne dijete- jer da su imali i takvih upita! Tako da eto, tako nešto zaista padne nekome na pamet.

  46. #46
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da se ogradim, mislim da ne bih zeljela imati svoju djecu na porodu iz slicnih razloga kao sirius. Da ne brinem o njima dok radjam.

    S druge strane, pitanje mi je zapravo vrlo zanimljivo i moglo bi se o njemu bas lijepo razgovatati ako se ne ogranicimo na malu djecu. Recimo da imam kcer teenagericu, mislim da ne bih imala nis protiv da prisustvuje. Pod uvjetom da je to kucni porod. Na bolnicki ne bih ni samu sebe vise pozvala, a kamoli djecu.

    I ne vjerujem da je to djeci zapravo neka prestrasna trauma, nego vise da ce to dozivljavati onako kako im mi to predstavimo, kao uostalom i druge stvari u zivotu.

  47. #47
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Na bolnicki ne bih ni samu sebe vise pozvala, a kamoli djecu.

    I ne vjerujem da je to djeci zapravo neka prestrasna trauma, nego vise da ce to dozivljavati onako kako im mi to predstavimo, kao uostalom i druge stvari u zivotu.
    To je to.
    Stjecajem okolnosti moj sin je bio pred vratima rađaone sa ocem kad mu se rađala sestra.Ona je bila teško bolesna i trebala je transport u drugu bolnicu i jedini način da ju uopće vidi je bio da čekaju da ispred rađaone da ona krene u drugu bolnicu.
    Bili su pred vratima možda zadnjih 10 minuta i čuli me da vrištim iznutra,totalno bespomočna.Porod i okolnosti su bile užasno mučne.
    Kad su me to popodne kasnije posjetili u sobi sin i MM su bili u totalnom šoku,blijedi ,gotovo nisu mogli riječ izustiti.
    Nema to veze sa porodom kao prirodnim događajem,nego sa okolnostima koje su se zbile oko njega.

  48. #48
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Pa ja ne mislim da je ova tema tako nepotrebna dok god na forumu ima žena koje bi rado imale svoju djecu na porodu...pa čak (koliko sam skužila) ima i onih koje su imale djecu na porodu. Zašto je onda tema besmislena? Samo zato što ja, ti, ona, on,... ne možemo ni zamisliti tako nešta? Pa ja iskreno ne mogu zamisliti ni dojenje do 12.-te godine pa eto takva tema postoji na forumu i naravno da nije besmislena.

    Ne kužim zašto ova tema pogađa toliko neke cure? I meni je nezamislivo dijete na porodu, ali tema kao tema mi uopće ne smeta...čak štoviše-o toj temi se da rapravljati puno konstruktivnije nego o masi drugih tema koje osvanu na forumu. Pogotovo ne vidim razloga da se međusobno napadate :/

  49. #49
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mojoj kćeri teenagerici se trenutno gadi malo masnoće na feti pršuta ili neuredni nokti ili kad joj brat iskihne balac, ne znam baš da bi bila razgaljena porodom :/

  50. #50
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Recimo da imam kcer teenagericu, mislim da ne bih imala nis protiv da prisustvuje.
    da mi je vidit tinejđericu koju bi tako nešto zanimalo, automatski zamišljam neku od onih iz obitelji duggar... za koje ne znaš jel ih zanima ili im je naređeno da ih zanima :/
    ne mogu zamislit reakciju normalnog tinejđera puno drugačiju od "ajme meni, ona luda mater me pitala bi li ja bila s njom kad rađa :shock:, ajme moran se maknit iz ove kuće pod hitno!"


    preview... vidim tash razumije

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •