Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Kako je naša M stigla na svijet

  1. #1
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno Kako je naša M stigla na svijet

    Pričica zapravo počinje s redovne kontrole u 36. tjednu trudnoće kada sam uobičajeno, kao i svaki put, došla autom pred bolnicu i ne očekujući nikakve probleme (jer je trudnoća bila uredna) i taj dan očekivala pregled i eventualno UZV i CTG.
    Dolazim kao i svaki put kod dr Blagajića na pregled (do sada su to uglavnom bili razgovori kod njega u smislu kako se osjećam jer je UZV uvijek bio besprijekoran, kao i povremeni kontrolni nalazi krvi i OGTT-a). Tlak mi je jedino bio graničan, ali tek negdje početkom 8. mjeseca trudnoće. To jutro dolazim dakle s nalazima krvi i urina na pregled, doktoru se baš ne sviđa taj moj granični tlak i krvni nalazi (ac uricum i c1), te me šalje na UZV preko puta pa da mu se kad to obavim javim do 12 ako stignem, ako ne kaže preuzet će me kaže sljedeća smjena koja se nastavlja od podneva.
    UZV je ubrzo obavljen, CTG isto tako i meni se sve čini OK jer nitko ne govori o problemima. Ali prošlo je podne i prilazi mi doktor Hafner čija se smjena nastavlja i bez riječi, dok sam još na CTG-u, kaže mi samo jednu rečenicu: vi ste za hospitalizaciju. Pitam zbog čega, još uvijek u šoku, jer nisam ni u snu pomislila da će mi biti potrebna hospitalizacija prije poroda. Doc kaže da sumnjaju u rad posteljice i bez riječi me upućuje da dalje sve dogovorim sa sestrama. Sestra kaže da mi donesu stvari od doma i da se prijavim na šalter za prijavu pacijenata.
    Nakon prijave odlazim u predrađaonu (i dalje mi je nejasno zašto su me uputili tamo), u kojoj mi uzimaju anamnezu i pola dana provodim u praznoj predrađaoni. Uzimaju mi krv, pregledavaju me vaginalno i radim još jedan UZV, te me tek negdje pred večer šalju na odjel Patologije trudnoće gdje ću provesti iduća 2 tjedna.
    U ta dva tjedna izredalo se dosta mišljenja i priprema za moj porod, ukratko „preuzima me“ šef odjela dr Zudenigo i već na prvoj viziti dr Hafner mu objašnjava moju povijest bolesti. Govori da je moja trudnoća IVF, pomalo graničan slučaj ali neka samo ostanem na promatranju i prvenstveno da mi se ispitaju vrijednosti proteina u urinu (24 satno skupljanje), te da mi se mjeri 4 puta dnevno tlak i 2 puta CTG. To će biti moj uobičajeni svakodnevni ritam iduća 2 tjedna.
    S obzirom da mi je tlak jednu večer bio 160/110, odmah dolazi i dr Matijević i zabrinuto me pita kako se osjećam. Nekako u to vrijeme dolaze i moji nalazi proteina, jako povećani i to je bio znak za uzbunu. Dr Z mi već sljedeći dan dolazi i kaže da bi idući dan išao na inducirani porod koji će najvjerojatnije završiti carskim. I govori da iduće jutro budem natašte. S obzirom da mi tlak to jutro ipak nije bio toliko visok i da sam na UZV bila još skroz zatvorena, doc se ipak počeo dvoumiti što da sada napravi. (Imao je tu subotu dežurstvo). Šalje me nazad u sobu i govori da će doći za par minuta. Naknadno se u međuvremenu konzultira s dr Dukićem koji sugerira da se ipak pričeka još koji dan. Moram priznati da me to toplo-hladno pripremanje koštalo i normabela noć prije jer nisam znala niti da li me očekuje indukcija, odnosno carski, doktor je bio dosta samozatajan. Doktor idući dan na viziti samo kaže da će se još pričekati.
    Ali meni tlak za dva dana opet skače na čak 170/110 i odmah mi daju normabel. Idući dan doktor Z na viziti opet predlaže hitni porod, ali Hafner predlaže još jedno mjerenje proteina i ako će biti visoki, kaže nemamo što čekati. Naravno da su bili visoki i to popodne znam definitivno da će idući dan biti porod.
    Dolazi vizita, i ovaj put se svi slažu da taj dan (petak, 30.10.) započnu s porodom. Pregledava me dr Z i konačno kaže da nemam ipak dovoljno indikacija za carski koji sam nakon svega i priželjkivala, najviše zbog tlaka. Pripremaju me hitno ujutro za porod, dobivam brijanje i klistir i sestre me upućuju u predrađaonu.
    Taj dan bilo je dosta doktora (u dežurstvu su bili Hafner i Bekavac) i imala sam osjećaj da se neće žuriti sa mnom cijeli dan. U 9 sati ujutro stavljaju mi gel za omekšavanje cerviksa i priključuju na CTG. Predrađaona je bila puna jer su neke indukcije započele i ranije, koje su bile u pripremi dan prije. Ležim tako par sati i ništa se ne deševa, postaje mi dosadno. No oko podneva odjednom počinjem osjećati bolove poput menstrualnih, ali opet ne tako velikog intenziteta. Čak mi donose ručak (tjesteninu s tunom, valjda u duhu petka), što sam baš s tekom pojela. Mislila sam negdje u sebi da danas ionako ništa neće biti (ali u tom trenutku ionako sam bila izgubljena i u vremenu i u prostoru). Negdje u to vrijeme dolazi i dr Z ali me nije ni pogledao, razgovarao je s drugom pacijenticom koja je mislila da se nešto dešava (malo sam zbog toga bila i ljuta al ko ga šiša, sad mi je ionako svejedno na neki način). Sestra nakon ručka kaže da se možemo „odvezati“ s CTG-a i nek malo šećemo i ja tada pri ustajanju osjetim baš pravu bol. Ovo ne može biti niti jača menstruacija, pomislila sam, ovo je nešto jače od toga. Držim se u trudovima (bar mislim da bi mogli biti jer ih naravno kao prvorotka ne prepoznajem) za stolić jer nisam mogla baš u takvim bolovima do wc-a. Primijetila sam da mi po podu do wc-a počinje kapati i krv. Ali ne dižem paniku, kao da preispitujem i dalje jačinu bolova.
    Legnem nazad, moglo je biti oko 2 sata i čujem negdje u pozadini dr Bekavac kako mi namjerava staviti još jedan gel, a možda me tako držati i do jutra jer kao ne zovem ih i ne stenjem pa zaključuju da se ništa niti ne dešava. Predrađaona se do tada i na pola ispraznila, neke su s dripa već otišle u rađaonu, a jedna na hitni carski. I dr Bekavac odjednom vidi da se počinjem grčiti od bolova, da imam maramicu preko lica i dolazi do mene na provjeru. Ona me pregledava i samo kaže „otvorenost šest“ i pri pregledu počinje teći iz mene plodna voda. Dr je bila oduševljena, kaže da je upravo takve trudove priželjkivala, nije ni ona valjda očekivala takvo brzo otvaranje i tu me brzo počnu spremat za rađaonu. Ja sam samo ponavljala da hoću epiduralnu jer sam pretpostavljala da će tek sad uslijediti pravi bolovi. Anesteziologinja ubrzo dolazi, daju mi epi ali ja i dalje osjećam trudove, doduše puno podnošljivije (kasnije mi je rekla da mi nije bila dovoljna doza koju sam primila). Nakon dva sata bolovi se opet pojačavaju, ja opet molim epi ali me jedna plava dr (ne znam ime) odbija jer porod samo što nije uslijedio. Dolazi nakon nekog vremena dr Hafner i ipak mi na moju zamolbu daje još jednu dozu anestezije koja me držala do kraja. Sam izgon bilo je teško „pogoditi“ jer je epi tek sad počela djelovati, ali nekako smo i to ciljali (napamet). Babica je bila jako obzirna, pitala me može li napraviti epiziotomiju, pristala sam jer ionako ništa nisam osjećala. I dalje je bilo sve kao na traci: čujem bebin plač, dobivam dodatnu lokalnu anesteziju za šivanje (pet šava), što izvrsno odrađuje doktorica Gelo (pitam se samo koliko je doktora taj dan bilo u smjeni, imala sam osjećaj da su me svi odjelni doktori pregledavali). Iako je dogovor s MM bio da ne sudjeluje na porodu, on je cijelo vrijeme strpljivo čekao pred vratima rađaone da ga pozovu kad ja dadem znak (a to je bilo kad je malecka rođena).
    I tako je rođena naša dugo željena princeza. U šali sad znam reći, zdravstveno je sredila mamu i prije nego što se rodila.

  2. #2
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Zaboravila napisati, da je od stavljanja gela u 9,15 ujutro, porod završio u 22,25. S obzirom da su pravi bolovi započeli tek iza podneva, mislim da i nije bilo vremenski nešto predugo.

  3. #3
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    andream

    Čestitam!!!!!

  4. #4
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    :D

  5. #5
    andrejaaa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    685

    Početno

    Čestitam na predivnoj curici

  6. #6
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Čestitam

  7. #7
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno


  8. #8
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    čestitam!!

  9. #9
    Biene avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    485

    Početno


  10. #10
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    sada možete uživati zajedno i zaboraviti porođajne muke

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    179

    Početno

    Čestitam!!!

  12. #12
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    čestitam ,sigurno smo se sretale na hodniku patologije

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Sve najbolje od srca.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    za laptopom :)
    Postovi
    234

    Početno

    Čestitam!
    Ja sam isto rodila curicu u petak 30.10. u 20:12h isto induciranim porodom

  15. #15
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Cestitam na dugo zeljenoj princezi! :D

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Čestitam još jednom, uživajte zajedno !

  17. #17
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Cestitam

  18. #18
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno


  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Čestitam kao prvo!
    Drugo-zanima me kakav ti je bio tlak tijekom poroda? I kako su ga spuštali ukoliko je bio visok?

  20. #20
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Čestitam kao prvo!
    Drugo-zanima me kakav ti je bio tlak tijekom poroda? I kako su ga spuštali ukoliko je bio visok?
    Interesantno je bilo da čim su mi počeli trudovi, tlak je već bio spušten i normalan (120/80 u prosjeku). Mjerili su ga svako malo čim su me stavili u predrađaonu. Ja sam inače niskotlakaš i tim više me i samu iznenadilo što je tlak bio tako visok u 8. i 9. mj. trudnoće. Nikakve lijekove nisam uzimala, osim normabela koji su mi davali kad je bio 170/110 par dana prije poroda.

  21. #21
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    koje predivno cupavo cudo san snova

  22. #22
    Baby avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    čestitam!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    141

    Početno

    andream draga, čestitam tebi i suprugu na maloj princezi!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    116

    Početno

    draga, cestitam i sve najbolje!!!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    116

    Početno

    draga, cestitam i sve najbolje!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •