Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: 3 dijete bolovanje i porodiljna naknada nakon porodiljnog do

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    6

    Početno 3 dijete bolovanje i porodiljna naknada nakon porodiljnog do

    Imam dvoje djece jedno 2 god i 3 mjeseca a drugo 11 mjeseci ponovno sam se zaposlila i radila sam 2 mjeseca prije toga sam bila na porodiljnom sada sam ponovo trudna i imam komplikacije zanima me koja su moja prava imam plaću od 6000 kn a prije sam dobivala porodiljni od 1680 kn ,koliko bi imala na komplikacijama, koliko na porodiljnom prvih 6 mjeseci a koliko ostalih 30 Unaprijed Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    6

    Početno

    molim da mi netko odgovori

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    75

    Početno

    koliko ja znam, moraš imati neprekidni radni staž od 1 godine, ili 18 mjeseci s prekidima, da bi ostvarila porodiljni u visini plaće, inače ćeš dobivati 1600 kuna za cijelo vrijeme.A ako to imaš svejedno nećeš dobivati 6000 kuna, nego se prosjek dijeli sa 6 mjeseci, znači 12000 / 6, jer si radila samo dva mjeseca, pa ti se ostala 4 računaju kao 0 kuna.još provjeri na HZZO-u, valjda će ti oni znat bolje reć.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    6

    Početno

    dali se porodiljni dopust računa kao staž

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    75

    Početno

    e to neznam, najbolje nazovi HZZO,

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj kristina333 prvotno napisa
    dali se porodiljni dopust računa kao staž
    naravno

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    iskoristi obavezno ovaj godišnji( 2009)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    6

    Početno

    molim ako mi netko može bolje pojasniti kolika bi mi bila primanja da odgovori na ovu temu

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    6

    Početno

    pomoć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    6

    Početno

    danas sam zvala hzzo i kažu da mi se porodiljni ne računa u staž i da ću dobivati 830 kn bolovanje i 1670 kn porodiljni jeli to stvarno tako
    pa nemogu vjerovati

  11. #11
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj kristina333 prvotno napisa
    danas sam zvala hzzo i kažu da mi se porodiljni ne računa u staž i da ću dobivati 830 kn bolovanje i 1670 kn porodiljni jeli to stvarno tako
    pa nemogu vjerovati
    ne znam tko ti je dao takav savjet, jer ti je dao krivi savjet.

    Rodiljni dopust zaposlene osobe je opravdano odsustvo sa posla za vrijeme kojeg se NE PREKIDA staž kako rada tako i osiguranja.

    Znači, ako nisi imala prekida u radu (najbolje ti je polgedati radnu knjižicu), imat ćeš zadovoljene uvjete od 12 mjeseci neprekidnog staža (potrebno za rodiljni dopust) odnosno 18 mjeseci u prekidima kroz zadnje 2 godine (dodatni "ili" uvjet za bolovanje). Temeljm tog imaš pravo na obračun naknade za bolovanje s osnove isplaćenih plaća, AKO su bile isplaćene barem 2 plaće prije mjeseca u kojem je počelo bolovanje kako bi se mogao izračunati prosjek.
    Znači, npr. bolovanje otvoriš u 12 mjesecu (neovisno koji dan), ali moraš priložiti isplate plaća U 11, 10, 9, itd...mjesecu (ne ZA te mjesece, već U tim mjesecima. Za razdoblje na rodiljnom dopustu ne upisuje se ništa, jer HZZO ima tvoje podatke).

    Ovisno o prosjeku plaća, ako si imala isplate te se prosjek može obračunati tada će ti se izračunati vrijednost sata rada te time i mjesečna naknada za bolovanje koja ne može prijeći max od 4257 kuna. Ako nastavljaš nakon bolovanja na rodiljni (bez prekida), samo će se maknuti taj limit.
    No, ako nemaš osnove za obračun prosjeka (nema isplaćenih plaća), TEK TADA će ti naknada za bolovanje iznositi 831 kunu, a rodiljna naknada 1663 kune.

    U konačnosti, mogu samo potpisati gore navedeneu preporuku da ako već i moraš na bolovanje, dogovori se sa doktorom da prvo iskoristiš max godišnji odmor za ovu godinu, pa tek potom otvaraš bolovanje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •