Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: ostala sam bez djeteta...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    22

    Početno ostala sam bez djeteta...

    Ovakva je moja prica...oni koji su citali moje topice od prije,znaju da sam vec dugo nesretna u vezi iz koje sam napokon otisla,pocetkom 11og mjeseca,vratila sam se u Zadar sa svojom kcerkicom,on je nakon tjedan dana dosao za nama,misleci da cemo moci nesto popraviti,medutim moje srce je vec odavno odlucilo,sve njegove uvrede i on sam po sebi kakav je ubili su zadnje njezne osjecaje prema njemu...pa sam mu to i rekla...on je naravno bio sav u soku,otkuda sad to,pa bas sam ti bio dobar ovaj zadnji tjedan i blabla...vise se nisam mogla vratiti sa njim,i da se trebamo dogovoriti oko Stelle,i tu sam napravila ogromnu gresku,misleci da ce mu biti lakse,osjecajuci se krivom sto ga ostavljam,htjedoh mu ukazati povjerenje i dobru volju...i pustila sam ga da ode sa njim...vjerujte mi da sam se pokajala vec drugi dan,jer mi je vec onda bilo jasno da ce me ucjenjivati da mu se vratim,sto se i desilo,ostavio mi je jasan izbor,ili zivot sa njim ili zivot bez Stelle,ona ima samo 2 god i nikad nismo bili razdvojene,moja tuga i bol su svakim danom sve veci...buduci da nije otvoren za nikakav dogovor,otisla sam na sud i od ponedjeljka,ce krenuti moja sudska bitka za skrbnistvom,tek onda ako dobijem mogu je uzeti od njega i zadrzati je...odlucila sam slijedeci tjedan otici i u Francusku i pokusati je vidjeti i uzeti,dobrovoljno naravno,ne mislim se tuci,a ako ne obratiti se i francuskim vlastima za pomoc,nadam se da cu je uskoro moci drzati u rukama jer zasad mi se cini da cu umrijeti od tuge...nadam se da cu dobiti skrbnistvo,jer mi je zivot bez nje nezamisliv,i mislim da joj on ne moze pruziti potrebnu ljubav i emocionalnu sigurnost...
    Uglavnom da ne duljim ako netko ima slican slucaj ili ako zna jos nesto sto bih mogla napraviti,kome se obratiti,neka mi javi...

  2. #2
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Strašne su mi ovakve priče

    Meni je samo palo na pamet da bi mogla igrati kao što i on igra. Reći mu da želiš pokušati još jednom i nakon što dođe sa djetetom učiniti jednako kako je i on učinio-ostaviti dijete kod sebe, a njega ako želiš opet se riješiti.
    Institucije mi se nekako ne čini da rade puno kod ovakvih pitanja. A da vratim svoje dijete sve bih napravila pa i igrala onako kako on igra.

    U svakom slučaju sretno što god na kraju napravila i drži se!

  3. #3
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    sretno što god odlučila

    a ja bi kao i Ninči...ništa ne bi pokretala dok ne bi dijete bilo kod mene, ili ja kod njega

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno



    nisi se više javljala na forumu... a ja sam ljetos bila u parizu. ne znam da li si blizo, no možda smo se mogle vidjeti...

    čini mi se da bi to što si mu dobrovoljno dala dijete - u ovom trenutku u postupku bilo na tvoju štetu. odmori se, vrati se u francusku. prije toga pogledaj film "ne bez moje kćeri"

  5. #5
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    znam da se Nikiva svojevremeno našla u sličnoj situaciji.
    otac je odveo dijete u inozemstvo.
    probaj je kontaktirati pp-om ako ti se ovdje ne javi.
    sretno!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Mislim isto kao i cure, pregrizi još jednom, igraj kao i on, kad ti dijete bude u rukama i na sigurnom onda pokreći što moraš pokrenuti. Izdrži to zbog nje jer institucije su jako, jako spore. Možeš se grdno načekati dok dobiješ dijete legalnim putem, a ona je jako mala i biti će joj preteško bez tebe.

  7. #7
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja bi rekla o.k.
    vratila se za njim i treptala ocicama ipravila se da je ve oke
    al bi cekala povoljnu priliku i pobjegla
    skupa s klincem
    pa nek ON trazi skrbnistvo

  8. #8
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ocu rec da ne kuzim zasto se upustats u takvu uzasnu i preuzasnu borbu kad mozes to rijesit na, meni se cini, puno laksi nacin

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Ja bih učinila isto. Otišla bih djetetu odmah, a nakon toga bih napravila plan što i kako dalje. I nikad više mu ne bih dala djevojčicu da je odvede.

  10. #10
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Eto, nemaš šta više razmišljati! Kad on igra prljavo, slobodno i ti zaigraj tako! Zbog svoje bebe! Znam kako je i tebi i njoj u ovim trenutcima!

  11. #11
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ti si joj mama i sve je na tvojoj strani!

    Javi nam se čim se vratiš s njom !

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja bi rekla o.k.
    vratila se za njim i treptala ocicama ipravila se da je ve oke
    al bi cekala povoljnu priliku i pobjegla
    skupa s klincem
    pa nek ON trazi skrbnistvo
    kad je dijete u pitanju napravi sve sto trebas

    pa sa kim je ona ako on radi po cijele dane? pa on nju uopce ne poznaje

    idi tamo, glumi da si se skockala kad si vidila kako ti je bez njega i skupi malu

  13. #13
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    on je nadmudrio tebe, nadmudri i ti njega

  14. #14
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja bi rekla o.k.
    vratila se za njim i treptala ocicama ipravila se da je ve oke
    al bi cekala povoljnu priliku i pobjegla
    skupa s klincem
    pa nek ON trazi skrbnistvo
    potpis.

  15. #15
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja bi rekla o.k.
    vratila se za njim i treptala ocicama ipravila se da je ve oke
    al bi cekala povoljnu priliku i pobjegla
    skupa s klincem
    pa nek ON trazi skrbnistvo
    potpis.
    X
    I traži da ti se tema izbriše s Foruma.

  16. #16
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Naravno da ćeš otići po dijete. SRETNO!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa
    Ti si joj mama i sve je na tvojoj strani!

    Javi nam se čim se vratiš s njom !


    daj je bar to tako...


    kad vidim ovakvu temu, odmah me zafrče u želucu..

    ja sam 8 mjeseci vodila borbu sa sudovima, diplomacijom, odvjetnicima..

    i da u to vrijeme nisam imala roditelje koji su financijski mi to omogučili, dobrog odvjetnika i pomoć DVOJE LJUDI u našoj diplomaciji, vjerojatno ju nikada ne bi vratila doma..

    neznam kakva je ovdje situacija, ali ako je dijete još i prijavljeno u Francuskoj a on nebude popustio, jako, jako i jako teško će ju vratiti..

    al nebi puno komentirala jer neznam detalje priče

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    malena je prijavljena i kao hrvatski drzavljanin ali je postava u ambasadi u francuskoj nikakva

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    malena je prijavljena i kao hrvatski drzavljanin ali je postava u ambasadi u francuskoj nikakva
    i moja je bila prijavljena u hr, rođena u rh..naša rastava se vodila u rh..samo je on postao strani državljanin i tako pokupio sva moguća prava svijeta

    a meni je trebalo 8 mjeseci da ju sudski vratim..



    ovo je jako zeznuta situacija, ali nemogu previše pomoći jer neznam detalje...gdje su živjeli, koja imaju državljanstva, gdje je ko prijavljen..itd

  20. #20
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    uh, kad sam počeo čitati ovu priču nedvojbeno mi je paralela pala na Nikivinu životnu storiju i smatram da bi ti upravo ona mogla najbolje pomoći obzirom da je na svojoj koži iskušala sve zavrzlame takvog slučaja...

    srećom se i javila u međuvremnau, pa bi svakako bilo dobro da se privatno povežete, makar postovima i istražite mogućnosti iz ove perspektive...

    osobito me zabrinjava njena konstatacija "da ćeš jako, jako teško doći do djeteta ako ima Francusko državljanstvo"... i iskreno se nadam da nije baš tako crno!

    znam da ti je neizmjerno teško, i da ti euforija bijesa i panike divljaju glavom, ali probaj nekako umiriti strahove i problemu prići strateški i organizirano... vrlo bih volio da ti u tome pomognu iskustva Nikive i savjeti oko redoslijeda radnji koje trebaš poduzeti i osoba/institucija koje o tome kontaktirati!

    uz puno roditeljsko suosjećanje, želim ti puno sreće i što brži povratak djeteta! mislim da svakako takav način oduzimanja ne donosi sreću djetetu i da otac treba shvatiti katastrofalnost takvog čina, pa ako nemože razumski, onda bi ga tome prebale poučiti pravne i zakonske institucije! Jednako tome ne mislim da sreću donosi niti tvoja odmazda na isti takav način. Dakle među vama se treba prvenstveno uspostavit odnos dobronamjernih roditelja, sa pravima i obavezama i načinom raspodjele vremena i načina djetetovog boravka kod jednog i kod drugog roditelja, obzirom na tako neuobičajeno udaljene lokacije življenja, a svakako se ne smije gajiti odnos meuđusobnih otimača svog djeteta, jer to će otić unedogled!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    pošto se autroica ne javlja i dalje neznam nikake detalje, al ću napisati još par riječi..


    mi smo imali ''čistu situaciju'':

    - dijete rođeno u hr
    - prebivalište u hr
    - hr državljanstvo


    otac rođen vani, prijavljen vani sa tada nedavnim uzetim njihovim državljanstvom.

    u to vrijeme se vodila brakorazvodna parnica u hr već neko vrijeme.

    ali je on nakon nekog vremena, dok je bio gore s njom, tražio od suda privremenu mjeru prava određivanja boravka za dijete - i dobio na temelju laži (nije rekao da se sud već vodi u hr, nije rekao da dijete doslovno nikada nije živjelo gore, i još je naravno rekao da mi sa balkana maltene živimo u šatoru i da sam ja naravno kurva i alkoholičarka).

    i ja kad sam došla gore sa hr privremenom mjerom o skrbništvu gdje je izričito pisalo da tijekom trajanja brakorazvodne parnice dijete treba živjeti samnom, a on nema pravo susreta, mogla sam si s ttim riješenjem, da oprostite obrisat guzicu...i trebalo mi je 2 mjeseca samo da pobijem to njegovo riješenje..

    ubrzo nakon, slučaj je priznat kao otmica djeteta po haškoj konvenciji...

    i tad tek počinje apsurdnost, prava strana pravosuđa jedne ''uređene njemačke države'', borba, dokazivanje, žalbe, ovrhe, čekanje...


    ako koga zanima mogu još to raščlanit i objasnit šta je najbolje napraviti u takvoj situaciji..

    ali postoji niz okolnosti o kojima ovisi kako će se sve to završiti i nakon koliko vremena..

    suosjećam sa ovom majkom, jer to je bol kakvu ne bio poželio ni najvećem neprijatelju..

    pozdrav

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    22

    Početno

    evo me napokon,prije par dana sam napisala jedan ogromni post,i negdje je nestao,pa eto odgovoram tek sad,od mojeg zadnjeg pojavljivanja puno toga se promijenilo;;;otac moje kceri ,i je ponudio platiti avion da dodem u fr i da razgovaramo o tome kako dalje,ovaj period mu je pomogao da uvidi stvari koje nije vidio prije i odlucio se lijeciti,i rijesiti svoje probleme,a uz njega i sa njim i ja svoje,jer nisam ni ja savrsena....
    uglavnom buduci da mi je jasno da je za dijete najbolje da ima oba roditelja,i ako ce on stvarno raditi na sebi,osjecam da moram pokusati i dati mu jos jednu sansu,a ako se nista ne promijeni mislim da sam ovaj put naucila lekciju;i sve cu izvesti puno pametnije...
    sigurna sam da ce vecina reci da sam naivna ako vjerujem da se ljudi mogu promijeniti odnosno poboljsati,ali ne bih ni htjela biti drugacija,zelim vjerovati,ali necu dopustiti da me se gazi...
    iskreno se nadam da cemo dobrom voljom i radom na sebi doci do nekakvih zadvoljavajucih rezultata,a ako ne put pod noge....
    Nikiva hvala ti sto dijelis svoje iskustvo,nadam se da mi nece zatrebati...ali ako ili kad dode do finalne rastave izmedu nas prve korake cu poduzeti ovdje,pa onda u hr,ali mislim da ovaj moj nece biti sposoban prolaziti kroz sudove,pa onda i brinuti o stelli,ne bi on to mogao izdrzati....no otom potom

  23. #23
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    banania, ja vjerujem da se ljudi mogu mijenjati, i strašno mi je drago da će se TM potruditi. svu sreću vam želim

  24. #24
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    banania, sretno nadam se da će se stvari zbilja riješiti, a jasno mi je da ti u svakom slučaju ideš, dijete je tamo... i ja bih išla

    Ako ne bude fukcioniralo, znaš na što je spreman, pa sve rješavaj jako pametno i promišljeno. Ne bih savjetovala bijeg s djetetom osim u krajnjem slučaju, jer će ispasti da si je ti otela (kako je napisao Tata! kojem moram čestitati na dobrom i objektivnom postu). Ne znam kako se takvi slučajevi inače rješavaju, pogotovo ne vani, ali osiguraj si zaštitu pravnih službi. Nemoj se dovesti u situaciju da si tamo ilegalac i da nemaš izbora.

  25. #25
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    banania, ja vjerujem da se ljudi mogu mijenjati, i strašno mi je drago da će se TM potruditi. svu sreću vam želim
    Baš sam to htjela napisati!

    Ljudi se mogu promjeniti, samo je potrebna volja. TM je pokazao zasad da ima volju. Vidjet ćeš kako će stvari dalje teći.

    U svakom slučaju-sretno!

  26. #26
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    sretno banania

  27. #27
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Sretno

  28. #28
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    sretno

  29. #29
    višnja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    280

    Početno

    Ja sam imala sličnu situaciju, i sudsku presudu o skrbništvu nad svo troje djece. Bila sam u vezi sa sadašnjim suprugom kad mi je bivši odveo dvije starije djevojčice. Netko će reći, ha pa to su ipak velike cure može se i njih pitati što žele. Slažem se s time, ali moj bivši suprug nije fer play igrač, djecu je stavio ispred sebe i koristio ih kao svoj obrambeni štit sve u cilju da ne bi došlo do podjele imovine. Ne morate mi reći da to nema veze jedno s drugim, ja to znam i velika većina vas, ali ne i moj bivši suprug. Ima tu puno (ružnih)detalja ali neću vas time umarati.
    Moja najveća greška je da sam ja vjerovala u institucije naše nam premile države Hrvatske i danas bih napravila totalno suprotno. Radila sam sve po naputcima CZSS, Državnog odvjetništva da bi se to na kraju sve okrenulo protiv mene. Zato bih danas udarila svim sredstvima na bivšeg. Znam da je to krivo, ali jednostavno sam na teži način spoznala da ako si sam nećeš pomoći neće ti ni drugi.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    daj se javi kad stignes u francusku

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •