Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Ugradnja ISOFIX-a

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno Ugradnja ISOFIX-a

    Da li se u svaki auto (konkretno Audi A4) može ugraditi ISOFIX instalacija i kakva iskustva imate sa tim. Da li je isto kao da isofix dobiješ original sa autom?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Auti ili ima ili nema isofix ili pripremu za njega.
    Focus (FOrd) ima isofix, ali kad hoćeš staviti sjedalicu (prvi put) prije toga moraš u servisu dati da ti ugrade "izlaz tj. vanjski dio na sjedalu. To piše i u uputstvu koje dobiješ uz auto. Ne znam da li sam ovo baš jasno napisala, ali se ipak nadam da ćeš skužiti.
    Najbolje pitaj u servisu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    To je upravo moje pitanje, naše auto nema isofix odnosno predinstalaciju za njega (one kukice). Da li se može nakanadno ugraditi ?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Moj muž je nešto istraživao na netu po tom pitanju i kaže da mu se čini da nije tako zahtjevno, ali bez obzira na njegova uvjeravanja da bi on to i sam mogao, ja se ne bih upuštala u to... koliko sam uspjela shvatiti 'šipka' za isofix nije varena već pričvršćena (šarafima)...
    I sama sam polušala naći nešto na netu, al bezuspješno...

  5. #5
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    ISOFIX bi trebao biti učvršćen tako da se može smatrati dijelom karoserije i ja se s time ne bih igrao: ako je moguće ugraditi ga u ovlaštenom servisu - odlično, ako nije moguće - AS treba pričvršćivati pojasom

  6. #6
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Te dvije kukice se mogu ugraditi u servisu i nije uopće skupo. Isto je kao da je došao sa time tvornički (sve ja to pitala i ugradila u volvo V70). Dakle po meni isplati se dati novce za ugradnju (ustvari se to "ušerafi" na samu karoseriju auta) jer smatram da je ogromna razlika kad je AS prihvaćena za sam auto nego vezana sa pojasom.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Ako bi ugrađivala, napravila bih to u ovlaštenom servisu, ne daj Bože dati to u ruke MM
    Super da se to može :D

  8. #8
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    eto baš MM kaže da ga je došlo 100 kn za volvo (isofix - odnosno kukice)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    157

    Početno

    ja sam htjela ugraditi isofix u svoj auto i u ovlastenom servisu su mi rekli da se to ne radi, a kad sam ih uvjeravala da opcija realno postoji su priznali da to nikad nisu radili. Nisam htjela da nekaj krivo naprave, tako da sam odustala od te ideje.
    tek mi je sad, kad sam ovo citala, plao na pamet da sam mogla pitati da li npr. u Grazu imaju vise iskustva s tim...

  10. #10
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Isto se i meni dogodilo u šibenskom renaultu, kad sam pitala za ugradnju isofixa, šef servisa me je prvo uvjeravao da ga moj auto ima (laguna iz 95) pa onda da se to ne može ugraditi, pa na kraju da bi trebalo kidati cijeli dio šasije gdje je to zavareno i ponovo variti :shock: Pa na kraju da bi to koštalo sigurno 5-6 tisuća kuna...

    Ludilo. Da se ne radi o servisu koji mi je isporučio auto sa odvidanim kolom i neispravnom (zamijenjenom) instrument tablom nakon popravka, još bi možda i povjerovala.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Nama su u ovlaštenom servisu za Audi rekli da može. Kukice koštaju 400-tinjak kuna , aza ugradnju nisu znali reći cijenu (očito to ne rade tako često). Sad me strah hoće li to oni dobro napraviti.
    oću novo auto

  12. #12
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    za kukice 400 kuna :shock:
    to mi se čini užasno skupo jer su kukice dva najobičnija čelična prstena koja vjerojatno realno koštaju 20 kuna. da je cijena s ugradnjom, to bi mi još imalo smisla ali samo za kukice .....

  13. #13
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    400 kuna ? :shock: ma stvarno su bezobrazni... mi platili 100 kn, a MM ih je sam ušerafio prije 3 godine kada smo dobili sina i ne bih nikada više bez isofixa. probali smo i samo sa remenom, čak smo bili i na pregledu AS, no i ja i MM smo bili grozno nezadovoljni sa tom shemom i odlučili ugraditi isofix.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Da li ste uspeli da ugradite isofix u A4, takodje imam isti problem. Molim vas za adresu servisa, pokusao bih tamo. Veliki pozdrav!

  15. #15
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    dobili smo na poklon as maxi cosi jaje, auto nema kukicu za isofix, ako dobro citam-idemo u servis da ga ugrade?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Mi smo isto kupili u sevisu i sami ugradili.

  17. #17
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    dobili smo na poklon as maxi cosi jaje, auto nema kukicu za isofix, ako dobro citam-idemo u servis da ga ugrade?
    jel imaš i ISOFIX bazu? bez baze ne možeš koristiti ISOFIX
    sjedalicu možeš montirati i pojasevima, nema nužno potrebe za ISOFIX-om

    Citiraj kloolk prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo isto kupili u sevisu i sami ugradili.
    sami ste ugradili ISOFIX prihvatnike? kako?

  18. #18
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    thanks, ne, stigle samo as, jos cemo onda vidjeti da li cemo kupovat isofix baze, al meni samo s pojasevima djeluje klimavo, jos cemo proucavat, puno znaci kad ti kazes da moze samo s pojasevima

  19. #19
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ako montiram AS bez isofixa tj. fiksiram je pojasevima i ne vadim je nikad iz auta, moram li je nanovo namještati prilikom svake vožnje?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    jel imaš i ISOFIX bazu? bez baze ne možeš koristiti ISOFIX
    sjedalicu možeš montirati i pojasevima, nema nužno potrebe za ISOFIX-om



    sami ste ugradili ISOFIX prihvatnike? kako?
    mm išao u servis, kupio komad metala u vrećici i sutradan sam smontirao i tako 2 puta. Mogu ga pitati za detalje ako treba.

  21. #21
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    thanks, ne, stigle samo as, jos cemo onda vidjeti da li cemo kupovat isofix baze, al meni samo s pojasevima djeluje klimavo, jos cemo proucavat, puno znaci kad ti kazes da moze samo s pojasevima
    Naravno da može, moje prvo se cijelo vrijeme vozilo u maxi cosi cabrio sa pojasevima. Dođi ovaj vikend na pregled AS u Heinzelovu pa ća ti savjetnici pokazati ako nisi sigurna.


    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ako montiram AS bez isofixa tj. fiksiram je pojasevima i ne vadim je nikad iz auta, moram li je nanovo namještati prilikom svake vožnje?
    Zavisi, ako vadiš i stavljaš dijete bez da otpuštaš pojaseve od auta onda ne. Preporučljivo je prije svake vožnje provjeriti da li je sjedalica i dalje čvrsta (to se uvijek radi na donjem dijelu sjedalice, nikad kod naslona) i po potrebi dotegnuti.

    Citiraj kloolk prvotno napisa Vidi poruku
    mm išao u servis, kupio komad metala u vrećici i sutradan sam smontirao i tako 2 puta. Mogu ga pitati za detalje ako treba.
    ajde ga pitaj, baš me zanima
    ja sam nekako živio u uvjerenju da se to mora zavariti

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku

    ajde ga pitaj, baš me zanima
    ja sam nekako živio u uvjerenju da se to mora zavariti
    Budem, ali za prvu ruku, mislim da piše u manualu od auta kakao se stavlja, poput http://ftp.clubvolvo.ru/CARS%20DOCS%...8639660_en.pdf

    ovako izgleda

  23. #23
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ovaj manual je samo za "vodilice", koje postaviš da znaš gdje trebaš "uštekati" svoju stolicu.
    (na ovom drugom linku, te "vodilice" su zapravo dva mala plastična komada na vrhu fotografije)

    ja sam nekako živio u uvjerenju da se to mora zavariti
    Ne treba se zavariti (barem kod nas nije trebalo) već zašarafiti.

  24. #24
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Zna li netko kako se točno zovu te kukice? Mi imamo starog golfa dvojku i svakako bih htjela ugraditi te kukice. To mi (mislim) mogu napraviti ujak i tata ako je stvar i varenja i zašarafljivanja. Obojica se kuže u to, a mislim da štetu ne mogu napraviti. Uvijek su pedantni. Šta da radim, dolazim u Brod, tamo mislim da se to ne može napraviti, a u Bosni da ne pričam. Ovdje me svi gledaju kao ludu što uopće kupujem AS, a kamoli skupu, a kamoli s ISOFIX-om (šta je to???), a kamoli da se u stari auto ugradi nešto još dodatno za bolju sigurnost djeteta (pa ti nisi normalna tolike novce dati i toliko gnjaviti!)

    Zna li netko (bar za početak) gdje se mogu kupiti kukice za stare krame od auta poput našeg? Koga to pitati? Čitam na internetu, samo se piše na forumima. Nitko to ne oglašava da radi. A ovlašteni servis za starog golfa, phahhahahha!

  25. #25
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    I meni su nekidan u Skoda servisu Idol rekli da se ne moze ugraditi, a treba mi samo ono u prtljazniku za sidro. Ocito da nemaju pojma. Auto ima Isofix pripremu i to i pise u uputama od aut. Imate kakav savjet tko bi to mogao ugraditi. Limar?

  26. #26
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    zekana, pitanje je ima li tvoj auto "pripremu za isofix".

    sasana, možda priprema za isofix ne uključuje taj dio za sidro. Zašto ne ideš na isofix "s nogom"?

  27. #27
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Zatovsto nisam nasla sjedalicu u oba smjera sa nogom u osijeku. Ima MC milofix za isofix ili opal za vezanje sa pojasevima

  28. #28
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Vidim da ti bebica ima 3 mjeseca i pretpostavljam da već imate neku sjedalicu.
    Jesi ograničena izborom/cijenom na MC? Jesi li možda razmišljala o 2wayPearl?

  29. #29
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Nisam nicim ogranicena.ne zelim se vise boriti sa stavljanjem bebe u 0 sjedalicu preko pojaseva.a gdje ima za kupiti 2waypearl?u Osijekubje tako slab izbor, a voljela bih ju u autu isprobati. Za Lunu smo imali bebeconfort iseos i bili zadovoljni ali sada bih sa isofixom.ako mogu

  30. #30
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    zekana, pitanje je ima li tvoj auto "pripremu za isofix".

    sasana, možda priprema za isofix ne uključuje taj dio za sidro. Zašto ne ideš na isofix "s nogom"?
    Ma nema... hehe! Nema ovaj golf ništa. Nadam se da će za koju godinu novi auto imati!

  31. #31
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nema... hehe! Nema ovaj golf ništa. Nadam se da će za koju godinu novi auto imati!
    Kupnja stolice s isofixom - ako se isofix neće koristiti - mi se čini kao bacanje novca.
    Ne znam koji model gledate, ali gotovo svaki proizvođač ima "istu" sjedalicu i bez isofixa a za značajno manje novca.

    sasana, ne znam. Vidjela sam da gledaš sjedalice od MC pa sam pretpostavila da su ti sve njihove dostupne.

  32. #32
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    Kupnja stolice s isofixom - ako se isofix neće koristiti - mi se čini kao bacanje novca.
    Ne znam koji model gledate, ali gotovo svaki proizvođač ima "istu" sjedalicu i bez isofixa a za značajno manje novca.

    sasana, ne znam. Vidjela sam da gledaš sjedalice od MC pa sam pretpostavila da su ti sve njihove dostupne.
    Mislim da sam već napisala, ali evo još jednom. Ova AS ima trajanje/korištenje cca 10 godina. Za koju godinu (možda i za godinu!) nam svakako stoji kupovina auta, ako bude po našem biti će to Sharan Golf, zaljubljeni smo u njega i mm i ja Pa sad kad smo naletili na AS koja je 25% snižena (I KUPLJENA JE VEĆ, jupiiiii!!!!), prilika se ne ispušta. A isofix neće propasti čekajući...

  33. #33
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko kako se točno zovu te kukice? Mi imamo starog golfa dvojku i svakako bih htjela ugraditi te kukice. To mi (mislim) mogu napraviti ujak i tata ako je stvar i varenja i zašarafljivanja. Obojica se kuže u to, a mislim da štetu ne mogu napraviti. Uvijek su pedantni. Šta da radim, dolazim u Brod, tamo mislim da se to ne može napraviti, a u Bosni da ne pričam. Ovdje me svi gledaju kao ludu što uopće kupujem AS, a kamoli skupu, a kamoli s ISOFIX-om (šta je to???), a kamoli da se u stari auto ugradi nešto još dodatno za bolju sigurnost djeteta (pa ti nisi normalna tolike novce dati i toliko gnjaviti!)

    Zna li netko (bar za početak) gdje se mogu kupiti kukice za stare krame od auta poput našeg? Koga to pitati? Čitam na internetu, samo se piše na forumima. Nitko to ne oglašava da radi. A ovlašteni servis za starog golfa, phahhahahha!
    SAMO PONAVLJAM PITANJA jer nisam dobila odgovor... zna li netko???

  34. #34
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    "Kukice" se zovu isofix.
    "Priprema za isofix" je metalna šipka koja prolazi širinom vozila negdje unutar/iza sjedala.
    Ako se varam, nema nikakvog varenja već "samo" montaža.

    Ako nemate pripremu za isofix, kukice vam ne mogu pomoći.

  35. #35
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    "Kukice" se zovu isofix.
    "Priprema za isofix" je metalna šipka koja prolazi širinom vozila negdje unutar/iza sjedala.
    Ako se varam, nema nikakvog varenja već "samo" montaža.

    Ako nemate pripremu za isofix, kukice vam ne mogu pomoći.
    A znate li gdje se to može nabaviti, neki link možda? kontakt borj da pitam???

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    zekana u golfa dvojku ne možeš da ugradiš isofix
    zato što taj auto nema fabričku pripremu za isofix

    znači, neki automobili imaju samo pripremu pa kukice ugradiš kasnije, a neki odmah imaju ugrađene kukice
    stariji modeli automobila nemaju ništa od toga i kod njih nema mogućnosti ugradnje ISOFIXA

    AS se sasvim dobro može učvrstiti pojasom automobila (samo se mora dobro učvrstiti) i tada je potpuno isto bezbedna kao i sa isofixom

    ako sam dobro shvatila na nekoj drugoj temi vi ste kupili AS sa zaštitnim jastukom (cybex) gde se dete i AS zajedno vežu pojasom automobila
    kod te vaše AS funkcija isofixa je jedino da AS ne moraš vezivati pojasom kada dete nije u njoj
    kada je dete u AS, čak iako je ona pričvršćena isofixom, moraš dete preko onog zaštitnog jastuka vezati pojasom od automobila

  37. #37
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    zekana u golfa dvojku ne možeš da ugradiš isofix
    zato što taj auto nema fabričku pripremu za isofix

    znači, neki automobili imaju samo pripremu pa kukice ugradiš kasnije, a neki odmah imaju ugrađene kukice
    stariji modeli automobila nemaju ništa od toga i kod njih nema mogućnosti ugradnje ISOFIXA
    Baš to.
    (Tek sad vidim da mi cijelo vrijeme u opisu nedostaje ta jedna rečenica o tvornički ugrađenoj pripremi.)

  38. #38
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    zekana u golfa dvojku ne možeš da ugradiš isofix
    zato što taj auto nema fabričku pripremu za isofix

    znači, neki automobili imaju samo pripremu pa kukice ugradiš kasnije, a neki odmah imaju ugrađene kukice
    stariji modeli automobila nemaju ništa od toga i kod njih nema mogućnosti ugradnje ISOFIXA

    AS se sasvim dobro može učvrstiti pojasom automobila (samo se mora dobro učvrstiti) i tada je potpuno isto bezbedna kao i sa isofixom

    ako sam dobro shvatila na nekoj drugoj temi vi ste kupili AS sa zaštitnim jastukom (cybex) gde se dete i AS zajedno vežu pojasom automobila
    kod te vaše AS funkcija isofixa je jedino da AS ne moraš vezivati pojasom kada dete nije u njoj
    kada je dete u AS, čak iako je ona pričvršćena isofixom, moraš dete preko onog zaštitnog jastuka vezati pojasom od automobila
    Hvala na pojašnjenju!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    nema na čemu

    upalo mi je u oko jer i mi imamo istu AS samo veću grupu

  40. #40
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    hvala svima na pomoci . mi rijesili problem sa https://www.babycenter.hr/proizvod/1...grey-513105007

    jer je u Osijeku upravo otvoren babycenter i imaju 15% popusta na autosjedalice

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •