Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 66

Tema: Rođendanske torte (2. dio)

  1. #1
    camel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    306

    Početno

    da se nadovežem.
    kako će srna uskoro imati rođendan, a u vrtić mogu samo ledo torte, zanima me koju kupiti.
    bila sam na ledovim stranicma, ali ne mogu skužiti koja je torta kakva. postoji li njihova sladoled torta, mislim ono bez biskvita, samo nekoliko redova sladoleda?
    i ako kupim npr. ledovu tortu od čokolade koliko se dugo treba odmrzavati?

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ledova čokoladna torta je najbolje što im se u proizvodnji dogodilo.
    A dovoljno je pola sata da bude taman kako treba!

    U našem vrtiću ni to ne dopuštaju - smijemo napraviti tortu od keksa i takvih "konfekcijskih" slatkiša.

  3. #3

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    U našem vrtiću ni to ne dopuštaju
    Zasto?

  4. #4
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj camel prvotno napisa
    da se nadovežem.
    kako će srna uskoro imati rođendan, a u vrtić mogu samo ledo torte, zanima me koju kupiti.
    bila sam na ledovim stranicma, ali ne mogu skužiti koja je torta kakva. postoji li njihova sladoled torta, mislim ono bez biskvita, samo nekoliko redova sladoleda?
    i ako kupim npr. ledovu tortu od čokolade koliko se dugo treba odmrzavati?
    najbolje je kupiti ujutro neposredno pred dolazak u vrtic. onda tete znaju koliko joj treba.


    apricot, kako to mislis "napraviti", dirati prstima?

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ne dirati keks, već ambalažu. "Torta" se radi od malih mekanih pakovanja keksa (oni gdje cijeli sadržaj stane u jedan zalogaj), zapakiranih životinjskih carstva...
    Ili, napraviti tortu od kartona (papira), a unutra natrpati slatkiše...

  6. #6
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ovo s kartonskom tortom mi je super ideja!

    Ja kupim kutiju od dve kile sladoleda, tete pobodu svjećice i svi sretni...

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj dille prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    U našem vrtiću ni to ne dopuštaju
    Zasto?
    Zbog salmonele, valjda.
    Uglavnom, do prije nekoliko godina si mogao donijeti Ledovu Bajki ili tome slično, ali sada samo "kruti" slatkiši (valjda misle na "bananka")

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    179

    Početno

    meni su roditelji u vrticu napravili tortu od bajadera: okrugla tacna za tortu i poredali u krug bajadere, tri sprata a svaki sprat u dva sloja. sjecam se da smo svi bili odusevljeni. u sredini su od kartona napravili mjesto za svjecice.

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Aha... došla bi ta bajadera-torta do djece!
    Mo`š mislit`!

  10. #10

    Početno

    Moram se samoispohvaljivati... nisu bas rodjendanske, ali napravila sam Marku za skolu tortu u obliku sismisa i zele (najobicniji iscijedjeni sok od narance s puno pulpe, malo secera i zelatinom) u obliku bundeve (imam kalup). Cekam da se sve ohladi i stisne pa cu uslikati...

    Ma bit ce glavni frajer u skoli... :D

  11. #11

    Početno

    Naravno, glazura na sismisu se nije stvrdnula. Ali, nema veze... Lijepo je natopila gornji biskvit i sad je sve tako fino saftno, da nitko ne bi niti posumnjao da tako ne bi trebalo biti. A nitko mi nece vjerovati da mi je bas danas nestalo baterija u foticu, no uslikala sam uratke mobitelom, pa kad dokucim kako da ih prebacim u kompjuter, stavit cu i slikice...

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno Kako sam radila tortu

    Danijelu je u subotu bio rođendan. Ispirirana lijepim tortama na forumu, odlučila sam napraviti mu neku lijepu tortu. S obzirom da je lud za autima, odlučila sam mu gore napraviti slikicu auta. U petak poslijepodne, kad sam stigla s posla, krenula sam s pečenjem torte. Inače imam hrpu recepata za torte, što sam skinula s interneta, ali mi se nije dalo pregledavati ih nego sam radila tortu iz glave.

    Klinci su mi pomagali. To mi je duplo usporilo miksanje. Nakon pečenja, torta je bila nekako tanka. Tjesto se baš nije diglo. Premazala sam tortu kremom. Klinci su mi pomagali. Bila sam na rubu živčanog. Stavila sam ih spavati i otišla na pilates. Vratila se s pilatesa totalno strgana i ostavila ukrašavanje torte za sutra. I pranje suđa sam ostavila za sutra. Kuhinja u totalnom kaosu. Baš me briga. Odoh spati.

    Subota ujutro.
    Odmorila sam se i naspavala. Dobro se osjećam i puna sam poleta da Danijelu ukrasim tortu tako da se oduševi kad je vidi.
    Izmiksala sam kremu od margarina i šećera koju ću koristiti za ukrašavanje torte. Pripremila boje za kolače i šprice za ukrašavanje. Natjerala sam MM-a da ode s djecom u dučan, da mogu u miru ukrasiti tortu. Taman nacrtam kotače, kad mi pukne šprica za ukrašavanje. Neme veze, imam još jednu špricu. Skupljam kremu i prebacujem u drugu špricu. Nastavljam s ukrašavanjem. Taman sam napravila žmigavce kad mi pukne i druga šprica. Nemrem vjerovati. To je već zona sumraka. Uzimam masni papir za pečenje kolača, pretrpavam kremu u papir i pokušavam s njim ukrasiti tortu. Papir se ubrzo počne vlažiti i trgati. Uzimam plastičnu vrečicu za škrinju i prebacim kremu u nju. Vrlo je nepraktična jer je mekana. S tim je nemoguće raditi.

    Zovem MM-a (on je s klincima u dučanu) da mi kupi novu špricu i donese doma. Mobitel počne zvoniti u susjednoj sobi, ostavio ga je doma. Najradije bih ga ... Kako su otišli s autom, ja sad ne mogu sama u dučan. Zovem susjedu.
    Jel imate možda šprcu za posuditi?
    Nemam. Ja to ne koristim. :?

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Stojim u kuhinji. Na stolu je hrpa zdjelica s kremom u raznim bojama. Strgane šprice po stolu, zmazani komadi masnog papira, zamazane vrečice, torta neukrašena, hrpa suđa u sudoperu čeka još od jučer da bude oprana. Više nisam ni ljuta na MM-a jer je ostavio mobitel doma. Sad sam očajna. Čistim nered u kuhinji i čekam MM-a da dođe doma s djecom.

    MM me tješi i daje mi potrebnu potporu: Pa kak si uspjela strgati dvije šprice? Ti si pregruba. To se mora nježno raditi ( u životu nije ukrasio ni jednu tortu). Pa kakva ti je to krema? To je pretvrdo. Sva sreća što nisi išla za slastičara. Tebe bi odmah otpusili prvi dan. Ja nejdem opet u dučan.
    Klinci se motaju oko torte, traže da stavim gore svječice da mogu puhati. Hoče probati kremu. Diraju tortu prstičima. Ja samo što ne eksplodiram.

    Eto mi još jednog djeteta u kuću. Od podstanara curica se došla igrati s klincima. Tjeram ih sve van iz kuhinje u dnevni. Prilično sam glasna. Klinci me gledaju začuđeno.Stavljam im crtić u DVD i zabranjujem prilaz u kuhinju.

    Do tad je MM proučio strganu špricu i odlučio je pokušati popraviti. Plastika je pukla, kak će to popraviti. Gledam ga ko vanzemaljca kad se vrati s špricom zaljepljenom izolir trakom.
    Pita me kaj bi to na torti trebalo biti?
    Pa auto.
    Aha.

    Nekako završim tortu sa zalijepljenom špricom. Ne mogu vjerovati da je gotovo. Odahnula sam. MM komentira moje vrhunsko djelo:
    Stvarno mi nije jasno zašto nisi naručila tortu iz slastičarne.
    Eto i ko bi sad bio dobre volje.

    Subota poslijepodne.
    Poslužujem tortu gostima. Odmah je slikam. Prijatelj kopmentira: Dobra ti je žaba.
    To nije žaba. To je auto.
    Meni je izgledalo ko žaba.
    Režem tortu. Okus nikakav. Nije loša, ali nije ni fina. Eto ti ga na. Eleni naručujem tortu iz slastičarne za rođendan. Dosta mi je gnjavaže.

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Brigita, bas te briga!
    Imamo super pricu kako ne moramo biti savrsene.
    A priznaj, djeca su ipak bila sretna!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    A ja planiram praviti žabu... Nadam se da neće izgledati kao auto

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    A ja planiram praviti žabu... Nadam se da neće izgledati kao auto
    A ja se nadam da se nečeš zgnjaviti ko ja.

    P.S. Moj auto je bio zelene boje i meni je stvarno ličio na auto, ali mojim gostima baš i nije.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    148

    Početno

    ja sam imala slicnu situaciju prosli tjedan -tak da te potpuno razumijem

    takoder inspirirana prekrasnim tortama odlucila sam luciji ja napraviti buba(mara) tortu ( bube su odmah nakon tabbisa)

    roskas je bio u subotu- cak u petak navecer sam nadobudno napravila kore + sto sam istovremeno pekla pizzu jer su mi vec dosli gosti s jos 4djece
    i htjela zavrsiti tortu no mm me nagovori da nek sutra ujutro zavrsim ...

    ujutro -skuhala kavu i okusila sam ju tek iza 4 popodne. Pocela s kremom - nikako se stisne - dodaj ono dodaj ovo - nista. Bacila. Opet u duckas. Smutila drugu - opet se nije stislo .aaaa. Dodaj, stavi u frizer da se stisne - nista i dalje. Ko da sam bila ukleta taj dan.
    Otisla u ducan i kupila muss kremu od cokolade umutila kremfix i mazi. Sve curi - al' ja se nedam.

    u to se ukljucuje sveki i doslovno mi oce uzet kuhacu - da bude to ona ... no naravno nisam joj dala

    Idemo na slag, boje i sprice. Prvo crvena - nikako nije ispala crvena vec roza i nema boga da bude crvena - ma koliko god ja toga dodala. No dobro bit ce roza buba. Sveki stoji sa strane i budnim okom promatra i samo klima glavom. setero djece pod nogama stalno zapitkuju nesto, ja bi ovo ja bi ono, ja bi ovo ...

    ja pred trecim zivcanim slomom - zavrsila tjelo idemo glavu. Umjesala novi slag, dodala crnu boju -boja je naravno ispala plava - i to indigo plava ...aaaa -pocela spricat - iako nije bila mokra, slag je bio tvrd -boja je pocela kapati - po roza dijelu. u to padami casa na pod puna sarenih malih kuglica i cvjetica na pod, svi klinici su se odmah sletili i naravno s poda ravno u usta....

    sto da kazem jedan savrsen dan :D

    Ruke su mi i dan danas plave. Da ne kazem da sam sat nakon izrade morala bit u crkvi na krstenju s plavim rukama.

    od milja ju zovem bubamara pred zivcanim slomom:

    http://img.villagephotos.com/p/2005-...-095_small.jpg

  18. #18
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    bubmara je fantastična, kako bi tek izgledala da ti je išlo po planu?!

    baš sam lijena i nekreativna, posram, posram!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    bubmara je fantastična, kako bi tek izgledala da ti je išlo po planu?!

    baš sam lijena i nekreativna, posram, posram!
    potpisujem

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ma buba je super!!!!!!

  21. #21

    Početno

    Ma sve je super!
    I price jedna i druga i bubamara!
    Cek dok ja dokucim kako poslati MMS na mail, pa cu i ja svog sismisa pokazati! Odmah cete biti puuuuuno ponosnije na svoja dostignuca cim TO vidite!

  22. #22
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Meni vas super čitati :D
    Buba je super.
    Možda stavim svoju tortu,nekaj me sestra žicala da joj pomognem za kikaća napraviti;ona će sve,a ja nek ju samo ukrasim....valjda neću imati peh

  23. #23
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Nakon ovih priča odmah mi je lakše, ima nas još. Inače me postovi pred Božič i Uskrs gdje cure u 1 večer ispeku po 20 vrsta kolača bacaju u duboki bed.
    A buba je izvrsna, ja sam Vanji za rođendan radila kuću, ispala je potleušnica zatrpana snijegom (rastopljenim šlagom, inteligentno sam tortu ukrasila šlagom prije transporta na mjesto proslave).

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    148

    Početno

    super, drago mi je da smo se nasle savrsene slasticarke

    sto jos da vam pricam - na kraju nakon sto sam izribala ruke do rana namakala ih u vanishu - to je jedino malo pomoglo (mogli bi me ubacit u svoju reklamu)

    ...poanta - drugi puta ako vec ne narucujes iz slasticarne - navuci bar rukavice 8)

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    148

    Početno

    s vrtickom tortom smo bolje prosli - jer je bila od kartona -zao mi je sto nju nisam slikala

    svidio mi se savjet gore u postovima pa smo tako i napravili -kupila sam kartonsku kutiju (jos je i bila na akciji), tabi slikovnicu, malo kolaza i slozila sam savsenu tortu -unutra sam nabacala malo voca, malo slatkisa -gore zapikli 2 svjecice i super - klinci odusevljeni a i tete

    razmisljam da tako napravim i na pravom rodendanu (al' bi bake poludile )

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    evo sad sam pisala o nasoj torti na topicu o sundjer Bobu, meni je puno draze da tortu napravim i ukrasim sama. za ovaj rodjendan nisam imala vremena, nadam se da cu za neki od sledecih se moci i ja pohvaliti svojim umecem. imace, bubamara je predivna! a i ova ideja za vrticku tortu.

  27. #27
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    cure na vašu preporuku naručila sam čokoladnu parfe tortu u meli slastičarni. Jesu dobre čokoladne parfe? Nije mi više mogla uzet naruđbu za bubamaru ali nema veze uzeli smo onu beba i medo, možda i bolje jel je Luna luda za medom.
    Sigurno je netko od vas uzimao čokoladnu parfe???

  28. #28
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    raspametit ces se od miline :smajliju ide voda na usta:

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Uf. Ovaj topic mi je melem na dušu!

    Ja nisam ni stigla do likova, tek sam započela s jednim nazovi-mo-to običnom okruglom tortom koja je ispala malo više ovalna, glazuru sam isto tri puta pravila; torta je trebala o+imati okus lješnjaka ali nenene nije imala nikakav okus - glavno da je mama odlučila svome djetetu podariti pravu domaću maminu tortu - i baš sam ponosna.

    Morat ću i ja staviti fotku

  30. #30
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    i ja radim jednu domaću, još nisam odlučila kakvu (by the way u subotu je rođendan!!!), ali bit će nas toliko da jedna zasigurno neće biti dovoljna, pa sam odlučiti drugu naručiti.

  31. #31
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nama su napravili čokoladni parfe umjesto obične čokoladne i nisam bila nešto oduševljena. fino, ali ništa posebno.

  32. #32

    Početno

    Citiraj djuma prvotno napisa
    o sundjer Bobu
    Sad sam se toliko smijala da sam bez zraka ostala...

  33. #33

    Početno

    djuma, molim te, a kako se preziva Sundjer Bob?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj dille prvotno napisa
    Citiraj djuma prvotno napisa
    o sundjer Bobu
    Sad sam se toliko smijala da sam bez zraka ostala...
    I ja isto

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    Na srpskom SUNDJER BOB KOCKALONE!!!

    pa dobro su ga preveli -SpongeBob Squarepants
    ostali likovi Patrik, Lignjoslav , Sendi, Keba Kraba je Krusty Krab...
    ovo je suuuper kako ovde imaju obicaj prevodjenja licnih imena.
    evo vam i pesmice sa spice:

    kooooo zivi u ananasu na dnu mora?
    Sundjer Bob Kockalone!
    sav supljikav, jer to je fora.
    Sundjer Bob Kockalone.
    u mirnim danima vecito peva,
    Sundjer Bob Kockalone.
    onda na palubi ko riba zeva
    Sundjer Bob Kockalone
    Sundjer Bob Kockalone
    Sundjer Bob Kockalone
    Sundjer Booooob Kockaloneeeee!

    i na kraju fruliuca- Bobov nos

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Stavila sam sliku s rođendana na kojoj se vidi torta u fotoalbum na babababies. Predzadnja slika u albumu. Ako nekoga zanima kako je izgledala "žaba".

  37. #37
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    mi smo jučer proslavili prvi rođendan!!!! :D Torta iz Meli je bila i više nego fenomenastična!!!
    Hvala cure na preporuci.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    podižem i vapim za rješenjem:
    kako napraviti kartonsku tortu, kad za kupit NEMA okrugle kutije. nešto kemijam s kartonima, ali rezultat je otužan. da uvjerim dijete da je kvadratna torta (tih kutija imam) baš super? ima tko kakvu ideju?!?!

  39. #39
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Pitaj mamaju, ona je radila svom Mariu kartonsku kutiju za vrtić u koju je natrpala slatkiše.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    kako da pitam mamaju? ostaje mi da se nadam da će ovo vidjeti...

  41. #41
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Pa mislila sam da joj pošalješ pp. :D

    Ali ajde, reći ću joj ja na telefon da pogleda ovaj topic.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    hvala, Ivancice!

  43. #43
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj aleta prvotno napisa
    podižem i vapim za rješenjem:
    kako napraviti kartonsku tortu, kad za kupit NEMA okrugle kutije. nešto kemijam s kartonima, ali rezultat je otužan. da uvjerim dijete da je kvadratna torta (tih kutija imam) baš super? ima tko kakvu ideju?!?!
    ne znam ima li na Krku Morning glory ili nesto slicno.
    oni imaju kutije svih oblika: i okrugle i srcolike...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Evo ti slika mamajine kartonske torte....

    Torta

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    ima na krku neki morning glory ili tako nekako, ali su na godišnjem do... uglavnom do poslije rođendana.
    ova torta na fotki je fora. ja odlučila napravit kvadratnu, a okolo kolažom fingirati kremu i biskvit. hvala na pomoći!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Stvarno nije teško napraviti okruglu tortu. Ako budeš htjela, reci, pa ću ti objasniti kako. Ako ne, sigurno će biti dobra i četvrtasta.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    o, bit će dobra i te kako. Eva Marija me upravo otjerala od stola i hoće sve sama polijepiti. tako da će biti dobra kakva god da bude!!! ja ću samo popikati svjećice gore. al daj ipak, molim te, napiši kako napraviti okruglu, za ubuduće!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Evo samo da obavijestim mame Ninja kornjačo ljubaca da u Sve i svašta u Stupniku ima pokrivka za tortu sa likovima Ninja kornjača, mogu se i naručiti pa pošalju. Išli smo jučer kupit pokrivku nećakinji za rođendansku tortu i vidli da ima Ninja kornjača.

    Na moju veliku žalost nema pokrivki s Bob graditeljem, ali ima super pokrivki s bagerima, kamionima, traktorima i sl.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Ja sam naručila pravu čokoadnu tortu bez ikakvog šarenila jel to mogu jesti klinci od 1g?bit će još torta od jagoda i brdo voća,pa sam mislila da je to dosta...ili?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    :?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •