Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 109 od 109

Tema: Prava nezaposlene trudnice

  1. #101
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj micek7 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure...nedavno sam ostala bez posla i sad sam prijavljena na burzi,imam 7god.neprekidnog radnog staza i primat cu naknadu sa burze,planiramo bebu dragi i ja pa me zanima dal imam kakvih prava na naknadu ako otvorim komplikacije......
    ne možeš otvoriti komplikacije kao nezaposlena...
    to je bolovanje koje otvaraju samo zaposlene osobe...

    ovako možeš dobivati naknadu s burze dok ne rodiš, onda počinješ dobivati rodiljni+roditeljski 1.663,00 (za to vrijeme se stopira naknada s burze) i nakon što ti roditeljki istekne ponovo tražiš naknadu dok ne nađeš novi posao

  2. #102
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    Bok!....nisam baš čitala do kraja ovdje postove nego prvu stranicu i imam nekoliko pitanja,neznam dali su već postavljana.Neplanirano mi se desila trudnoća ali odlučili smo zadržati.Trenutno još riješavam maturu te sam stoga zaokupljena njome pa ne stižem baš gledati na netu previše o svojim pravima.Pošto sam pred 2 tjedna završila školu,zanima me što bi ja mogla napraviti da dobijem određenu naknadu?Moj partner radi u obiteljskom kafiću ali se ne navodi kao zaposlenik i uz to se bavi stočarstvom te će se sada raspitati može li prijaviti tu djelatnost.Ja sam planirala ići odrađivati staž samo trebala bi par savjeta za to jer staž mi je godinu dana obavezan a usred staža imam termin za porođaj ako sada odem.Neznam dali ću izgubiti mogućnost plaćenog staža budem li pričekala porod i godinu dana nakon toga počela ga odrađivati.Uglavnom zanima me sve što bi trebala znati jer ni sama neznam gdje bi pitala ni što.Znam da se moram prijaviti na biro ali dalje nemam pojma...zato bi molila svih sa malo dobre volje i puno vremena ako bi mi napisali pokoju korisnu informaciju.hvala svima unaprijed!

  3. #103

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Bok cure,imam par pitanja,a pošto u Poreču su tete na šalterima HZZO-a i sl. "jako ljubazne" morat ću se vama obratiti za savjet,iskustva i sl...Ovako trudnica sam na početku 6.mjeseca trudnoće,termin poroda je 21.12.2013.Situacija je ta da sam prošle godine radila 7,a ove godine ću (zaključno sa 1.10.) raditi 3 mjeseca,znači sve skupa 10 mjeseci u 2 godine...e sad moje pitanje je dali kao trudnica imam pravo na novčanu naknadu sa HZZ-a do otvaranja porodiljnog ako je prošli radni odnos(u trajanju od potrebnih 7 mjeseci)završio mojim otkazom te nisam imala pravo na naknadu tj dali mi se i tih 7 mjeseci spaja sa ovih 3 da bi ostvarila ovaj put pravo na naknadu?
    Nadam se da ste uspjele razumijeti situaciju koju sam pokušala objasniti i da će mi makar netko moći dati ako ne točan odgovor makar savjet ili slično iskustvo.Hvala unaprijed

  4. #104

    Početno

    dobila sam 3 djete dali netko zna koliko cu se dugo vodit kao nezaposlena na zavodu

  5. #105
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Gabrijela, uopće nije bitno koliko ćeš se voditi kao nezaposlena. Zavod za zapošljavanje sada zanemari, ne treba ti.

    Da li si predala zahtjeve na Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje za otvaranje porodiljnog dopusta. To moraš napraviti u roku od 30 dana od poroda da bi naknadu dobivala od dana poroda. Ako napraviš nakon 30 dana, tada ćeš naknadu dobivati od dana predaje zahtjeva. Novac ćeš dobivati sve dok to treće dijete ne napuni 3. godine. Imaš pravo upisati porodiljni dopust kao radni staž, ali za to ne trebaš žuriti, bilo kad tokom porođajnog.
    Nakon 6 mjeseci porodiljnog dopusta , otvoriti ćeš roditeljski do 3. rođendana .

    Da li si dobila od HZZOa naknadu za opremu djeteta i od grada u kojem si prijavljena da živiš, naknadu za rođenje djeteta?

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    78

    Početno

    pozdrav svim curama imam pitanje,mene ce sefica prijaviti sa 1.12 ili 15.12 pa me zanima dali bi imala neka prava tipa bolovanja ili cuvanja trudnoce ako bi ostala trudna u narednih par mjeseci,ako da koliko?

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    307

    Početno

    Pitanje!
    25.07.2011 sam rodila kao nezaposlena,25.07.2012 sam pocela raditi i 21.01.2013 sam otvorila komplikacije u trudnoci a rodila sam 26.09.2013. 21.09.2014 mi prestaje porodinji i dobit cu otkaz. Kolko imam pravo na naknadu od hzzoa i u kojem iznosu?

  8. #108
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Ovako, nakon što mi je druga kćer navršila godinu dana i nakon što sam prestala dobivati porodiljnu naknadu nisam se prijavila na burzu rada. Zdravstveno osiguranje imam kao nezaposlena osoba. Sad sam treći put trudna, da li se do poroda moram prijaviti na burzu ili ne? svejedno mogu imati naknadu do djetetove 3 godine?

  9. #109
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    je porodiljski ti je do 3 godine starosti djeteta s lovom od 1600 kn cijelo vrijeme ako si nezaposlena

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •