Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 109

Tema: Prava nezaposlene trudnice

  1. #1
    tamyca

    Početno Prava nezaposlene trudnice

    Zanima me da li postoji mogucnost dobitka novcane naknade ako se prijavim na burzu?Imam 15 mj radnog staza,no vec 7 mj nemogu naci posao.

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nakon poroda imaš pravo na rodiljnu naknadu do navršene prve godine djeteta u iznosu od 1600 kn mjesečno.
    na to imaš pravo kao nezaposlena majka i ne trebaš se prijavljivati na burzu.

    također, nakon rođenja imaš pravo i na jednokratnu potporu za novorođenče koju tražiš na hzzo.

    ovisno i u kojem gradu živiš, postoje i naknade koje daju gradovi, uglavnom jednokratne.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kad rodiš pa sve do godine dana ( bilo kad kad se sjetiš) imaš pravo na plačenu godinu staža dok ti rodiš ti saznam gdi trebaš točno predati papire. Ovo pravo važi za sve nezaposleni i one bez posla!!!!!!!!!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa
    kad rodiš pa sve do godine dana ( bilo kad kad se sjetiš) imaš pravo na plačenu godinu staža dok ti rodiš ti saznam gdi trebaš točno predati papire. Ovo pravo važi za sve nezaposleni i one bez posla!!!!!!!!!
    imaš o tome na stranicama HZMO

  5. #5
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Moja frendica je dala sporazumni otkaz i nezaposlena je od listopada prosle godine. Prijavljena je na zavodu za zaposljavanje.

    U medjuvremenu je ostala trudna i sad je na sto cuda jer posao ovako nece naci a opet bi htjela neku sigurnost za dijete kad se rodi.

    Ono sto me zanima je slijedece: netko joj je rekao da zato sto je dala otkaz na poslu nece imati pravo na porodiljnu naknadu do godine dana starosti djeteta. Je li to tocno?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    75

    Početno

    Može tražiti porodiljnu naknadu kao majka van sustava rada,ako ima 5 god.prebivalište u Hrvatskoj, zdravstveno osiguranje, i hrv.državljanstvo.

  7. #7
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A jel još uvijek vrijedi ona da je uvjet za porodiljnu da moraš biti na zavodu za zapošljavanje (javljat se svaki mjesec) toliko i toliko dugo, najviše 30 dana od prestanka radnog odnosa? Ili sad baš svaka nezaposlena mama ima pravo na naknadu, bez obzira na ove gore uvjete?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    75

    Početno

    NE,AKO TRAŽIŠ PORODILJNU NAKNADU KAO MAJKA VAN SUSTAVA RADA,SVE MAJKE IMAJU PRAVO.

  9. #9
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    A jel još uvijek vrijedi ona da je uvjet za porodiljnu da moraš biti na zavodu za zapošljavanje (javljat se svaki mjesec) toliko i toliko dugo, najviše 30 dana od prestanka radnog odnosa? Ili sad baš svaka nezaposlena mama ima pravo na naknadu, bez obzira na ove gore uvjete?

    najvažniji uvjet za rodiljnu naknadu je zdravstveno osiguranje preko HZZO-a, drugi uvjet je dužina boravka u hrvatskoj.
    Treći uvjet određuje vrstu naknade:
    - ako je zaposlenje: onda rodiljna i roditeljska naknada
    - registrirana nezaposlena osoba (na HZZ): rodiljna i roditeljska pošteda
    - nikakav radni status: rodiljna i roditeljska briga.

    O svemu ovom imate članke na portalu, kao i na ovom pdf-u pod nazivom Zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama.

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    netko joj je rekao da zato sto je dala otkaz na poslu nece imati pravo na porodiljnu naknadu do godine dana starosti djeteta. Je li to tocno?
    nije

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Jaska
    Postovi
    2

    Početno

    da ne otvaram novu temu, ova je približno ono što mene zanima. naime, nezaposlena sam i prijavljena na burzu od 3. mjeseca ove godine, primam naknadu do 04. 07. od burze. u međuvremenu sam ostala trudna i moram čuvati trudnoću, dakle ne mogu ići raditi. teta na burzi mi je rekla da sad po novom više nemam prava primati naknadu za komplikacije kao nezaposlena trudnica, što se prije moglo. evo želim provjeriti dal je to stvarno tako, ako netko zna odgovor. shvaćam da kad se dijete rodi imam pravo na naknadu, i to se ponavlja na više tema, ali za ovo konkretno nigdje nisam našla odgovor, dakle da li kao nezaposlena trudnica imam pravo do poroda na nekakvu naknadu?

  12. #12
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj sanyah prvotno napisa Vidi poruku
    da li kao nezaposlena trudnica imam pravo do poroda na nekakvu naknadu?
    ne

  13. #13
    LedaRi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    31

    Početno

    Sredinom drugog mj. sam sporazumno raskinula ugovor o radu zbog prelaska na novo radno mj. U međuvremenu sam saznala da sam trudna i to naivno prijavila novom poslodavcu. Bez obzira na dogovor nisam dobila taj posao. Prijavila sam se na biro( jednom i poslije vise nisam bila redovna) i na zdravstveno. Zanima me imam li ikakva prava na naknadu kao trudnica ili barem po rođenju djeteta? I spadam li mozda u roditelje izvan sustava rada?

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    imaš pravo na rodiljnu naknadu od rođenja do 1. godine, ili preko burze ili kao roditelj van sustava rada.
    dakle, sigurno ćeš dobivati naknadu, samo provjeri na osnovu kojeg od ovo dvoje.

  15. #15
    LedaRi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    imaš pravo na rodiljnu naknadu od rođenja do 1. godine, ili preko burze ili kao roditelj van sustava rada.
    dakle, sigurno ćeš dobivati naknadu, samo provjeri na osnovu kojeg od ovo dvoje.
    hvala na odgovoru.
    Mozes li mi molim te reci gdje i kome se trebam obratit za info?

  16. #16
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    LedaRI, bi li o svom iskustvu s poslodavcem pricala za novine?
    treba mi hitno info i broj telefona ako hoces

  17. #17
    LedaRi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    LedaRI, bi li o svom iskustvu s poslodavcem pricala za novine?
    treba mi hitno info i broj telefona ako hoces
    iskreno nema se sta za reci....nije da su mi dali otkaz...jednostavno me nisu primili unatoc dogovoru.... njihovo pravo...na kraju se ispostavilo da je i bolje tako jer sam prelezala prva tri mjeseca od silnih mucnina... ljuta jesam jer 9 mj. necu primat ni kune a nije lako danas biti bez primanja 9 mj- krediti, minusi i sve ostalo ide nitko te nista ne pita.....al sta je tu je.... glavno da mi je bebica ok...i to je jedino o cemu trenutno brinem....

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    Pozdrav svima!!
    Evo kako stvari stoje trudna sam ali i nezaposlena već 3 godine pa me zanima da li mi se uopće isplati da me netko prijavi na neko vrijeme?!
    Znam da žena nakon poroda ostvaruje pravo na naknadu od 1600 kuna do djetetove prve godine.

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    takve prijave, osim što su nezakonite, nemaju nikakvog smisla: kao prvo trebaš imati 12 mjeseci neprekinutog radnog staža, a kao drugo, kontrole su vrlo stroge i ako se zaposliš u trudnoći, hzzo ti to neće priznati jer će ti reći da si se nezakonito prijavila samo zbog naknade.
    dakle, kad rodiš, imaš pravo narodiljnu naknadu kao nezaposlena i to je zo

  20. #20
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    takve prijave, osim što su nezakonite, nemaju nikakvog smisla: kao prvo trebaš imati 12 mjeseci neprekinutog radnog staža, a kao drugo, kontrole su vrlo stroge i ako se zaposliš u trudnoći, hzzo ti to neće priznati jer će ti reći da si se nezakonito prijavila samo zbog naknade.
    dakle, kad rodiš, imaš pravo narodiljnu naknadu kao nezaposlena i to je zo
    Evo meni su dali otkaz kada su saznali da sam trudna, nisam ih tužila, već sam otišla na bolovanje, u međuvremenu su me odjavili..

    prijavljena sam na HZZOu do danas bila (danas je 28 dana prije termina, te se bolovanje treba zatvoriti i otvoriti porodiljni), te dobivala naknadu od njih 4250 kuna, imala sam 2,5 godine neprekidnog radnog staža, pa su me tražili prosjek plaće zadnjih 6 mjeseci prije bolovanja... (odjavili su me negdje u 10mjesecu firma naravno, a na bolovanje sam otišla u 7 mjesecu)
    u ponedjeljak radim odjavu za HZZOa i prijavljujem se na biro kao nezaposlena majka, te mi je obećano da ću prvih 6 mjeseci starosti djeteta dobivati taj prosjek plaće od 6 TKN, a drugih 6 mjeseci naknadu od 2600 kn, pošto sam bila na tom bolovanju s komplikacijama...

    Lutonjica, je li to istina ili?

  21. #21
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moj post odnosio se na lelu koja je zadnje 3 godine nezaposlena i želi se negdje prijaviti samo zato da bi dobivala veću naknadu.

    to je sasvim drugačija situacija nego ova tvoja u kojoj si dobila otkaz samo zato što si trudna.

  22. #22
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj andynoa prvotno napisa Vidi poruku
    Evo meni su dali otkaz kada su saznali da sam trudna, nisam ih tužila, već sam otišla na bolovanje, u međuvremenu su me odjavili..

    prijavljena sam na HZZOu do danas bila (danas je 28 dana prije termina, te se bolovanje treba zatvoriti i otvoriti porodiljni), te dobivala naknadu od njih 4250 kuna, imala sam 2,5 godine neprekidnog radnog staža, pa su me tražili prosjek plaće zadnjih 6 mjeseci prije bolovanja... (odjavili su me negdje u 10mjesecu firma naravno, a na bolovanje sam otišla u 7 mjesecu)
    u ponedjeljak radim odjavu za HZZOa i prijavljujem se na biro kao nezaposlena majka, te mi je obećano da ću prvih 6 mjeseci starosti djeteta dobivati taj prosjek plaće od 6 TKN, a drugih 6 mjeseci naknadu od 2600 kn, pošto sam bila na tom bolovanju s komplikacijama...

    Lutonjica, je li to istina ili?
    Da li si ti nešto potpisala (prekid ugovora i sl) i kad ili ti je istekao ugovor o radu? Točan datum? Kad si se prijavila na hzzo? Na hzz? Točan datum?

    Na osnovi čega te je poslodavac odjavio?

    Ne može ti nitko ništa obećati. Može samo onako kako zakon kaže, a koliko ja znam, zakon kaže da se s prekidom ugovora gubi pravo na punu naknadu i pada na minimalac - 1663 kn cijelu godinu. + imaš pravo na godinu dana staža. Mislim da si negdje navela da si samohrana majka. Raspitaj se o dječjem doplatku.

    Nadam se da nisam dobro razumjela tvoju situaciju i da ćeš ipak dobiti punu naknadu

  23. #23
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Da li si ti nešto potpisala (prekid ugovora i sl) i kad ili ti je istekao ugovor o radu? Točan datum? Kad si se prijavila na hzzo? Na hzz? Točan datum?

    Na osnovi čega te je poslodavac odjavio?

    Ne može ti nitko ništa obećati. Može samo onako kako zakon kaže, a koliko ja znam, zakon kaže da se s prekidom ugovora gubi pravo na punu naknadu i pada na minimalac - 1663 kn cijelu godinu. + imaš pravo na godinu dana staža. Mislim da si negdje navela da si samohrana majka. Raspitaj se o dječjem doplatku.

    Nadam se da nisam dobro razumjela tvoju situaciju i da ćeš ipak dobiti punu naknadu
    na bolovanje sam otišla u srpnju, odjavili su me u listopadu...iskrena da ti budem ne znam da li sam šta potpisivala, jedini papir koji imam je neka odluka o otkazu ali tamo nema mog potpisa niti su me tražili da to potpišem..
    danas mi je završilo bolovanje s komplikacijama, i dosad sam dobivala naknadu svaki mjesec 4250 kn...
    bila sam na HZZOu danas, ali nisu me mogli odjaviti i prijaviti pa će to napraviti u ponedjeljak..
    Rekli su i na HZZO i na HZZ da imam pravo zbog tog bolovanja sa komplikacijama na punu naknadu plaće iako sam nezaposlena majka prvih 6 mjeseci, a drugih 6 mjeseci da dobivam 2600 kuna... ne vjerujem da bi bili takvi kenjci i lagali mi za to tolko dugo... vidjet ću još jednom sve u ponedjeljak, pa ću javiti...

  24. #24
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Javi kako je prošlo i sretno!

  25. #25
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    e da spomenula si da se raspitam o dječjem doplatku... a u kojoj to instituciji? da jesam ponosna samohrana buduća majčica...

  26. #26
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=1288

    Mi ne primamo pa ne znam detalje. Mislim da ima više tema o tome.....

  27. #27
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=1288

    Mi ne primamo pa ne znam detalje. Mislim da ima više tema o tome.....
    može proučit ću i prosurfati malo.... hvala na savjetu..

  28. #28
    Sunseeker avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    76

    Početno

    ...pozdrav, zanima me da li se kao nezaposlena trudnica moram nekome javiti, npr. o tome obavijestiti biro ili nekoga, bo...
    ...i da li se za naknadu moram javiti prije ili tek kada se dijete rodi?! hvala ...

  29. #29
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    sunseeker, kao nezaposlena trudnica moras ici svaki misec se redovito javljati na biro. sve dok ne rodis. kad rodis odes sa svim svojim papirima ( i od djeteta moras poniti prijavu , domovnicu, rodni list..) na zdravstveno osiguranje.tamo odradis svu potrebnu papirologiju, tada oni salju Hzz-u rjesenje o porodiljnoj naknadi i onda sve vise ne moras javljati na biro dok djete ne napuni 1 godinu.

  30. #30
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    i ja sam se javila svojoj savjetnici na biro, da sam trudna, tako da me nebi u kojem "divnom" slucaju pozvali "mozda" na neki razgovor za posao, jer ako ih odbije 3 puta, brisu te iz evidencije na neki period ne zna tocno na koliko dugo.. tako da je i ona tamo pribiljezila da sam trudnica.
    tako je bilo mojoj kumi, ostala trudna, bila na birou, nekoliko je puta zvali na neki razgovor ona rekla da ne moze, nije rekla razlog i izbrisali je... pa je nastala ljuta muka dok se sve to isparavilo, al uspila je sve sredit

  31. #31
    Sunseeker avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    76

    Početno

    ...puno hvala, i još jedno pitanje, ne znam da li da tu pitam, možda znate... onih cca 2500 kn (niti ne znam od koga se to više dobiva), da li to dobivaju svi bez obzira što sam nezaposlena?!...

  32. #32
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    ne, mi kao nezaposlene dobivamo 1663 kn.

  33. #33
    Sunseeker avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    76

    Početno

    ...evo na ovo mislim: http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=171&Show=638
    ...piše ako je majka nezaposlena to pravo ostvaruje otac, a šta ako je u to vrijeme i otac nezaposlen, ne dobivamo ništa ili ipak dobivamo tih 1663 kn za koje ti govoriš (iako se taj iznos ne spominje nigdje ovdje)...

  34. #34
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    mm je zaposlen, i ja sam ostvarila to pravo (kao i sve nezaposlene mame kojima muz radi) da dobijem tih famoznih 1663kn. takva je situacije bilo kod nas,
    e sad, stvarno ti neznam kako ide kad je i muz nezaposlen

  35. #35
    LedaRi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj Sunseeker prvotno napisa Vidi poruku
    ...evo na ovo mislim: http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=171&Show=638
    ...piše ako je majka nezaposlena to pravo ostvaruje otac, a šta ako je u to vrijeme i otac nezaposlen, ne dobivamo ništa ili ipak dobivamo tih 1663 kn za koje ti govoriš (iako se taj iznos ne spominje nigdje ovdje)...
    nema veze dali ti muz radi ili ne...to pravo ostvarujes svakako...moj je muz stranac...a ostvarila sam to pravo...ustvari ja se vodim kao majka van sustava rada...i na taj iznos od 1663 kn ima pravo moje dijete od rođenja do navrsene prve godine....

  36. #36
    Sunseeker avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    76

    Početno

    ...zahvaljujem ...

  37. #37
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    mislim ipak da nebi nikome pala kruna s glave da nam se ipak to malo poveca,kad svka u ovoj drzavi sebi uzima za svasta, mislim da bi se mnoge nezaposlene mame slozile s menom... al eto, znam da od tog nema nista, al bude mi bar malko lakse kad to bar negdi napisem

  38. #38
    LedaRi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj Sunseeker prvotno napisa Vidi poruku
    ...puno hvala, i još jedno pitanje, ne znam da li da tu pitam, možda znate... onih cca 2500 kn (niti ne znam od koga se to više dobiva), da li to dobivaju svi bez obzira što sam nezaposlena?!...
    sad sam tek vidjela da si jos imala pitanja...
    evo da ti pojasnim...ja sam svjeza :D

    kao nezaposlena majka ili kao majka van sustava rada...(razlika je u tome sta kao nezaposlena dobivas naknadu i dok si trudna...ja ju nisam dobila jer sam par tjedana prije nego sam saznala da sam trudna sporazumno raskinula ugovor o radu i tako izgubila to pravo ali po novome upala u majke van sustava rada i stekla pravo da dijete dobiva naknadu)...imas pravo na sljedece:

    jednokratnu naknadu od drzave ako imas zdravstveno osiguranje u iznosu od 2360 Kn ako se ne varam...kuna gore dole...dobijes ju nakon sta rodis i dijete prijavis na zdravstveno...meni je bila isplacena u roku od tjedan dana na tekuci....
    jednokratnu naknadu od grada u kojem dijete prijavis...ja sam rodila u Dubrovniku ali sam iz Opatije...dijete je tamo prijavljeno i dobila sam naknadu (uvjet je da si HR drzavljanin i da si prijavljena na tu adresu min 5 godina ako se ne varam).Grad Opatija za prvo dijete daje 3000Kn i isplatili su mi u roku od tjedan dana isto na tekuci racun...
    mjesecnu naknadu od rođenja do navrsene godine dana djeteta od drzave u iznosu od 1660Kn ja dobivam kao majka van sustava rada i isplacuju mi ju svakog 18-og u mjesecu...

    Ako sam nesto zaboravila pitaj...nemrem se sad svega sjetit...ako si dobro informirana...sve ovo obavis za dva sata...toliko je meni trajala procedura oko ispunjavanja i predavanja svih papira...Sretno!

  39. #39
    nellyxy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    166

    Početno zdravstveno osiguranje

    Ukoliko osoba nije zaposlena a nije se ni u roku prijavila na HZZO, dakle nema zdravstveno, da li kao trudnica ipak ima pravo na zdravstveno osiguranje i po kojoj osnovi?
    Nema mogucnosti prijave preko supruga jer on ne zivi u RH.

    Hvala

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1

    Početno Hey

    Mene zanima jel imam kakva prava i ako nisam prijavljena na burzu i ako nisam na zdravstveno... I jel ima kakva mogucnost da dobijem zdravstvenu knjizicu i dopunsku karticu jer sam u 5 mj trudnoce i sad me to jako muci.... Hitno mi je

  41. #41
    nellyxy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    Samo podizem temu. Zna li tko odgovor?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Evo čitam vas, pa da provjerim da li sam sve pohvatala. Radi se o trudnici koja je završila školovanje , trudna je, zdravstveno osigurana preko oca, namjerava se prijaviti na hzzo te će nakon poroda imati pravo na naknadu godinu dana( jer uvjete o prebivalištu i državljanstvu ima ). Budući da do sad nije bila prijavljena na burzi, da li bi se sad trebala prijaviti iz bilo kojeg razloga ?

  43. #43
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Cappy, što se tiče prijave na burzu, trudnicu uputi na ovaj link http://www.hzz.hr/default.aspx?id=3837

    Za ostvarivanje prava na rodiljnu naknadu bitan je status zdravstveno osigurane osobe kod HZZO-a. Kako ne bi izgubila pravo na zdravstveno osiguranje, uputi je na ove stranice: http://www.hzzo-net.hr/03_01_01.php

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    1

    Početno

    imam jedno pitanje pa ako bi mi netko mogao pomoći bila bih mu zahvalna. ovako, redovan sam student i trudna sam 3 mjeseca. faks sam svakako zanemarila pa bi sad upisala izvanredno godinu i prijavila se na hzzz, zanima me da li ja onda imam pravo na porodiljnu naknadu nakon rođenja djeteta i da li bi mi i zdravstveno osiguranje bilo preko zavoda jer sad mi je preko faksa. čula sam da moras najmanje 6 mjeseci biti na zavodu prijavljena ali mene interesira da li se to odnosi na redovne studente koji se nakon prekida fakulteta prijave? hvala unaprijed

  45. #45
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Mislim da ti je bolje ostati na faksu prijavljena, imaš pravo na naknadu. Mislim da je čak ista lova u pitanju. Proguglaj malo. Evo jedan link http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=173&Show=924

    Mislim da preko burze moraš imat neki radni staž da bi primala naknadu, a moraš se i javljati, svaki mjesec ići tamo...

  46. #46
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Evo ti link za nezaposlene, piše ti i o završetku školovanja i prelasku na burzu http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=173&Show=1461

  47. #47
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    nakon poroda imaš pravo na rodiljnu naknadu do navršene prve godine djeteta u iznosu od 1600 kn mjesečno.
    na to imaš pravo kao nezaposlena majka i ne trebaš se prijavljivati na burzu.

    također, nakon rođenja imaš pravo i na jednokratnu potporu za novorođenče koju tražiš na hzzo.

    ovisno i u kojem gradu živiš, postoje i naknade koje daju gradovi, uglavnom jednokratne.
    Lutonjice, ili bilo ko drugi ko je upućen u zakon na snazi..
    Jel još uvijek vrijedi ovo da kao majka van sustava rada, odnosno, nezaposlena majka koja nije na burzi, imam pravo na godinu dana naknadae od hzzo-a u visini od 1660kn?

    Na ovom linku što je Rivendell postavila stoji da treba bit godinu dana na burzi, al to je članak iz 2007..

    Hvala

  48. #48
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    smokvice, svaka majka ima pravo na rodiljnu naknadu (uz uvjet hrvatskoga prebivalista)

  49. #49
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Fala Ivarice na brzom odgovoru

  50. #50
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sad os trebas saznati KAKo to ostvariti, postoji procedura, ali ja je ne znam

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •