Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Bol u križima tri mjeseca nakon poroda

  1. #1
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno Bol u križima tri mjeseca nakon poroda

    Prošlo je već tri mjeseca otkad sam rodila, a muči me jaka bol u križima koja se pojavljuje za vrijeme spavanja. Najjača je nakon što uspijem odspavati potrbuške, užasno jaka - treba mi par minuta da se pomaknem kad me čopi.
    Kakva su vaša iskustva s time? Nisam sigurna kaj da radim, dal da idem doktoru zbog toga ili da još malo pričekam... :?

  2. #2
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Ista stvar. Popravilo se malo kad smo kupili stolić za presvlačenje (do tad sam je presvlačila na krevetu), ali još i danas me zna tako zgrabiti ako se okrenem potrbuške (nekoć sam samo tako spavala a sad mi, što zbog tog kočenja što zbog prevelikih prsa, preostaje samo bok). Ja se nekako nadam da bi moglo proći vježbanjem, samo nikako da krenem

  3. #3
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Tu bol osjećam još uvijek (skoro 9 mj od poroda), posebno kad ležim na trbuh :/ Mislim da je to od nepravilnog dizanja bebe...
    Pomaže jedino svakodnevno istezanje, eventualno povremena masaža ili neka slična tehnika.

  4. #4
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    i mene to muci. zacudo, s 1. djetetom nisam imala tih problema, jednako sam ih dizala, presvlacila...iako, Lorenu puno vise nosim u slingu, pa moze biti i od toga. i mene ubija sto ne mogu spavati na trbuhu, to mi je omiljena poza, preostaje mi samo bok, kojeg mi je vec od trudnoce dosta (a i na boku me prepone bole ).
    e, da, rodila pred 7mj, i nisam bila kod dr, mislim da ipak sve to treba sjesti na svoje mjesto, trudnoca je opteretila cijelo tijelo, pogotovo taj ledjni dio...3mj je jos prerano da sve dodje na svoje.

  5. #5
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Mene je bolilo do oko godinu i pol nakon poroda. Iskrivila mi se kičma u trudnoći i tek kad sam počela vježbati je bol nestala.
    Odi kod dr!

  6. #6
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Hvala cure. Sad mi je lakše, znači da nije nešto neuobičajeno. S prvo dvoje klinaca nisam imala takvih problema. Vjerojatno godine čine svoje... Moraću početi s vježbama, nema mi druge...

  7. #7
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Definitivno nije neuobičajeno. Mene su križa , ali i trtica bolile još debelo nakon 6 mj. od prvog poroda, a i danas mi više nije udobno sjediti na tvrdom ak si pod križa ne podmetnem mali jastuk. Bolovi su prestali tek nakon 7-8 mj. Mislim da je to bilo zbog teškog poroda (čitaj-drip i velika prva beba). Sad je tek mjesec dana nakon poroda , a već par dana nakon poroda me nisu bolila križa jer je porod bio brz, potpuno prirodan (stolčić)...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Meni se to desilo s prvim djetetom, točno negdje tri mjeseca iza poroda, ali mene nije samo bolilo. Ja sam se totalno ukliještila. Nisam mogla dić i spustit dijete u kinderbet, nisam ga mogla kupati, a premotavala sam ga u svakakvim položajima. Tu je MM odigrao veliku ulogu i spasio stvar. S drugim i trečim to mi se nije ponovilo.

  9. #9
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    mene muće križa samo kaj me ne zašteka ,dijete dižem iz kreveta u sjedećem položaju u kindicu i kolica ga ne mogu spustiti a kamo li dignuti ,rodila prije dva mj.

    sve to prepisujem nepravilnom dizanju bebe prilikom noćnih podoja jer sam u početku u klečećem stavu bebicu stavljala iz kindice u krevet a dosta sam se znojila tako da sam bila mokra(2 puta se presvlačila obavezno) i nahladila donji dio leđa
    valjda bude popustilo ...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    21

    Početno

    ja sam imala istih problema, ujutro sam se jedva digla iz kreveta. slučajno sam otišla fizijatrici i ona mi je namjestila trticu i sve kosti koje se nisu vratile na pravo mjesto nakon trudnoće. otišla sam 5x i kao nova sam

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Mene kičma boli dok spavam na leđima, i na trbuhu, mogu samo spavati na bokovima. Počelo je negdje nakon 3 mjeseca od poroda, malo je sad manja bol, ali boli. Mislila sam prvo da mi je jastuk loš, kupila sam novi ali još boli. Ponekad sam mislila da ću ostati visiti na ogradici kidnerbeta dok dižem mrvicu od 8 kg pa sam rekla MM ako se to dogodi da samo podmetne šeficu da pocica, a mene ostavi tako.

  12. #12
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Evo, prijavljujem da je malo po malo bol prestala. Prošlo je 5 i pol mjeseci od poroda i velikim dijelom pripisujem to vježbanju. Nakon što sam krenula na pilates, bol je vrlo brzo popustila.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    117

    Početno

    Mene muči isti problem samo što je meni evo skoro 2 mjeseca od poroda.
    Pretpostavljam da su mi se i mišići malo ulijenili tj opustili pa sam mislila i vježbati. Da li netko ima kakav korisni link sa vježbama za kralješnicu poslije poroda???

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •