Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 178

Tema: JOLIE PETIT MAJCE by LJUPKA GOJIĆ...

  1. #101
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Eh da, nemojte sad tražiti da citiram, svoju pravnu mudrost sam pročitala u Cosmu ili sličnoj stručnoj literaturi

  2. #102
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku

    Konačno da i ja dam pravni savjet, to mi je stara želja

    .

  3. #103
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    na Cosmo, stručnu literaturu

    Meni su majice baš zgodne, i od LJG i ove koje je kiki stavila.

  4. #104
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    meni su majice scary, ne bi ih nosila
    mogla bi napraviti istu za sat ipo, bez po muke da mi se dopadaju

    ideja (autorsko pravo) može biti zaštićena, ali to najčešće ne predstavlja ništa, osim, možda farmaceutskim kućama, ali i oni ne zaštičuju ideju, nego proizvod određenog sastava

    onomad je izvjesni veliki proizvođač igračaka zaštitio tag toy, i pokušao da sa mnogo prijetnji i tužbi natjera male proizvođače da odustanu od pravljenja igračaka sa "etiketama" pod firmom zaštite ideje
    jedino što su na kraju uspjeli je da zaštite ime "taggy"
    to nikog ne sprečava da napravi sličnu igračku za svoje dijete i/ili prodaju i nazove je po svom ukusu
    mislim da ova ideja (aplikacije curica na majici) nije zaštićena, jer je očito da su već postojale takve slične majice negdje drugdje
    pretpostavljam da je zaštićeno samo ime, te sve što je slično originalu ne može biti predmet tužbe ukoliko ne nosi fejk etiketu sa imenom originala
    kopiranja tuđih ideja u svrhe sticanja dobiti uvijek je bilo i biće
    recite samo koja iz principa kupuje original Crocs klompe samo zato što joj falsifikati smetaju?
    a za iste novce može se kupiti nekoliko pari fejk kroksica na svakoj većoj pijaci

    što se tiče ideje kao takve, da se to može tako dobro zaštititi niko ne bi smio uopšte šiti bilo šta, od gaća do večernjih haljina, jer se neko sjetio da zaštiti "ideju gaća kao donjeg veša"
    samim tim ni Roda, a ni mnogobrojne mame koje šiju za svoju porodicu (me included) ne bi smjele primirisati ideji platnene pelene, jer je to neko, jelte, zaštitio kao svoje
    zaštita "ideje" je slippery slope, jer svaka, i vrlo mala, izmjena u kroju/izvedbi/materijalu u odnosu na original se više ne smatra kopijom nego novim ostvarenjem :potkovana u crafty legality:

  5. #105
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    recite samo koja iz principa kupuje original Crocs klompe samo zato što joj falsifikati smetaju?
    Ja.

  6. #106
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    I ja

    (ali ne zato jer mi smetaju falsifikati, više zato jer za skoro iste pare koliko tu koštaju lažnjaci preko neta dobijem original, mi nemamo pjace)

  7. #107
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Original
    Kopija
    Original
    Kopija

    Crocsa ima na svakom uglu. Itd. Samo se ne zovu Crocs i nemaju krokodilcica.

    Vecina polo majica se trudi biti od 'istog' (isto-izgledajuceg) materijala, ali samo neke su Lacoste, Ralph Lauren ili nesto trece.

    Sve savrseno legalno (osim eventualno losih krokodila, kojih ima na pretek) pa tko voli, nek izvoli.
    Kopija
    Original
    Kopija

    Crocsa ima na svakom uglu. Itd. Samo se ne zovu Crocs i nemaju krokodilcica.

    Vecina polo majica se trudi biti od 'istog' (isto-izgledajuceg) materijala, ali samo neke su Lacoste, Ralph Lauren ili nesto trece.

    Sve savrseno legalno (osim eventualno losih krokodila, kojih ima na pretek) pa tko voli, nek izvoli.
    Original
    Kopija

    Crocsa ima na svakom uglu. Itd. Samo se ne zovu Crocs i nemaju krokodilcica.

    Vecina polo majica se trudi biti od 'istog' (isto-izgledajuceg) materijala, ali samo neke su Lacoste, Ralph Lauren ili nesto trece.

    Sve savrseno legalno (osim eventualno losih krokodila, kojih ima na pretek) pa tko voli, nek izvoli.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 17.06.2010. at 16:12

  8. #108
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bozesacuvaj edita. Molim da se obrise nepotreban dupli post, jedino sto sam trebala je popraviti link.

  9. #109
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    meni su majice scary, ne bi ih nosila
    x
    i meni, ali ko' voli nek' izvoli

  10. #110
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    jer nas slogan mamino cudo(viste) drugi prodaju po standovima na privjescima
    Khm. Ja sam taj "slogan" upravo u ovom obliku, identičnom kao na majici, za svoje dijete napisala na svom blogu i na ovom forumu prije nego što je proizvedena prva Rodina majica.

    Kad sam vidjela majice s tim natpisom, bila sam

    Koga trebam tužit'?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    Postoje i kopije
    "Jolie Petite" prvi je hrvatski brend koji ima i svoje kopije. "To mi je fora čak, jer što bi Louis Vuitton i Balenciaga trebali, prestati raditi koliko ih kopiraju?", kaže mlada dizajnerica.

    http://www.index.hr/xmag/clanak/ljup...tu/486066.aspx

  12. #112
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    Khm. Ja sam taj "slogan" upravo u ovom obliku, identičnom kao na majici, za svoje dijete napisala na svom blogu i na ovom forumu prije nego što je proizvedena prva Rodina majica.

    Kad sam vidjela majice s tim natpisom, bila sam

    Koga trebam tužit'?
    nisam ni znala da imas svoj blog, a tocno znam trenutak kad mi je, mailajuc se s anek i mukicom ok novih majica, sinuo ovaj slogan

  13. #113
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj kiki31 prvotno napisa Vidi poruku
    Postoje i kopije
    "Jolie Petite" prvi je hrvatski brend koji ima i svoje kopije. "To mi je fora čak, jer što bi Louis Vuitton i Balenciaga trebali, prestati raditi koliko ih kopiraju?", kaže mlada dizajnerica.

    http://www.index.hr/xmag/clanak/ljup...tu/486066.aspx
    je li ti sada lakše?

  14. #114
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ajme što ste napale žensku, strašno i nevjerojatno

  15. #115
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    kiki31 prekrasno i svaka čast!
    Žao mi je što se skoro svaka tema ovako završi jer skoro uvijek iste osobe nameću svoje mišljenje .........da , imate pravo reći što mislite , ali nemoj tupiti!

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Moram reći kiki da su mi tvoje majice prekrasne, ali isto kao i cure mislim da si ti dovoljno kreativna i pametna i da možeš pa i po uzoru na Ljupku, ali ne baš kopirati potpuno iste curice i likove kakve ima ona na majicama nego možeš napraviti nešto slično, ali baš tvoje. To bi bilo puno originalnije. Ja isto, da nemam love ili si iz bilo kojeg razloga ne mogu ili ne želim priuštiti Ljupkinu majicu, a da sam ovako kreativna kao ti, napravila bih baš za inat drugačiju, moju, originalnu majicu pa neka svi vide da i ja mogu, ako ćemo pravo, možda i bolje od Ljupke.
    Ali, nismo svi isti.

  17. #117
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj davorka prvotno napisa Vidi poruku
    Moram reći kiki da su mi tvoje majice prekrasne, ali isto kao i cure mislim da si ti dovoljno kreativna i pametna i da možeš pa i po uzoru na Ljupku, ali ne baš kopirati potpuno iste curice i likove kakve ima ona na majicama nego možeš napraviti nešto slično, ali baš tvoje. To bi bilo puno originalnije. Ja isto, da nemam love ili si iz bilo kojeg razloga ne mogu ili ne želim priuštiti Ljupkinu majicu, a da sam ovako kreativna kao ti, napravila bih baš za inat drugačiju, moju, originalnu majicu pa neka svi vide da i ja mogu, ako ćemo pravo, možda i bolje od Ljupke.
    Ali, nismo svi isti.
    X

  18. #118
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni je sve to skupa "tko je nešto smislio prvi" smiješno, na razini vrtića. Pa zar je stvarno nemoguće da od 6 milijardi ljudi na svijetu dvojici ne sine ista ili vrlo slična ideja u otprilike isto vrijeme, neovisno jedna o drugoj. Isto kao i ovo - ako se nekom sviđa majica JP, nema novaca da je kupi, a može si je napraviti sam - go ahead, good for you.
    A ako Ljupka Gojić nema ništa protiv, zašto bi imao netko drugi.

  19. #119
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Eto kako je Angie lijepo sažela.

  20. #120
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    nisam ni znala da imas svoj blog, a tocno znam trenutak kad mi je, mailajuc se s anek i mukicom ok novih majica, sinuo ovaj slogan
    A eto, to sam napisala više puta na one zpd-zpb topice, pa čak mislim i na trudnički, jer sam ju još u trudnoći prozvala "mamino (čudo)vište". I stajalo je na forumu.

    I ne kažem da je riječ o svjesnoj krađi; ljudi svugdje svašta pročitaju, neke stvari im se svide, pa ih zapamte, ali od silne količine informacija koje na svakodnevnoj bazi primaju ne znaju gdje su ih vidjeli/čuli/pročitali i na kraju mogu (iskreno!) pomisliti da je ideja izvorno njihova. Ili jednostavno ukradu i prave se blesavi.


    I, konačno...

    Ovo što kiki31 radi nije kažnjivo. Bilo bi kažnjivo da je doslovce, do detalja, prekopirala Ljupkine majice, stavila na njih lažne etikete i pokušala ih prodavati pod labelom Ljupke Gojić.

    kiki13 je, s druge strane, inspirirana majicama Ljupke Gojić, ali radi svoje verzije (znači, slične, a ne iste) i ne predstavlja ih kao tuđe.

    Identičnu stvar iz sezone u sezonu rade svi povoljniji dućani odjećom: H&M, Zara, Mango, Esprit... You name it. Čim neki skupi dizajner predstavi svoju kolekciju, ovi povoljniji se istog trena bace na izradu modela inspiriranog skupom verzijom. Kreatori iz H&M-a se hvale da im od trenutka kad na reviji vide zanimljivi model do trenutka kad se njegova jeftinija verzija nađe na njihovim policama ne treba više od dva tjedna (!).

    Da ne pričam da je do prije par godina priličan broj H&M-ovih dječjih kolekcija bio gotovo prekopiran od Jacadija (u zadnjih godinu-dvije su mrvicu stali na loptu), pa vidim da mnogi forumaši i dalje redovno kupuju odjeću i za djecu i za odrasle u H&M-u i sličnim dućanima bez pretjeranih moralnih dvojbi.

  21. #121
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Sanja, točno je to što pišeš...

    ali... kada vidimo neki dobar odijevni predmet, teško da će netko pohvaliti Jeanette ili Giannu ili Janicu koje su to sašile.
    Hvalimo one koji su to smislili, čija je bila ideja.
    A krojačice mogu biti vrhunske.

  22. #122
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ali, Apri, ideja ni nije Ljupkina. Takvih majica (doduše, ne toliko raskošno uređenih) sam vidjela hrpimice u Londonu još prije dvadeset godina. Ozbiljno.

  23. #123
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    pa to sto ti ne priznajes uopce necije vlasnistvo (u ovom slucaju intelektualno)
    jel udjes u tudji auto zato jer ti je preskupo kupiti isti, ili u tudju kucu jer ne mozes kupiti istu takvu?
    Mislim da nije isto, ivarice. Ona nije ukrala auto, nego je vidjela skup auto a onda je u svojoj garaži sklepala sličan od dijelova koji su joj se našli pri ruci . Dok majice ne prodaje ili ne tvrdi da je original, nema nikakvog prekršaja. To govorim laički, pa je moguće da griješim.

    Koliko ja znam, ako se meni sviđa neka Chagalova slika, iskopiram je kako znam i umijem a onda objesim sebi u sobu, tko bi me tužio za to? Ako ne stavljam falsificirani potpis i ako ne nudim nikome na prodaju? A ovo nije ni neko umjetničko djelo, nego obična majica. (Pravnice, slobodno komentirajte ako sam u krivu).

    Ipak, ni meni se osobno majice baš na sviđaju, ta lica su mi malo ali svatko ima svoj ukus.

  24. #124
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nije isto, ivarice. Ona nije ukrala auto, nego je vidjela skup auto a onda je u svojoj garaži sklepala sličan od dijelova koji su joj se našli pri ruci . Dok majice ne prodaje ili ne tvrdi da je original, nema nikakvog prekršaja. To govorim laički, pa je moguće da griješim.

    Koliko ja znam, ako se meni sviđa neka Chagalova slika, iskopiram je kako znam i umijem a onda objesim sebi u sobu, tko bi me tužio za to? Ako ne stavljam falsificirani potpis i ako ne nudim nikome na prodaju? A ovo nije ni neko umjetničko djelo, nego obična majica. (Pravnice, slobodno komentirajte ako sam u krivu).

    Ipak, ni meni se osobno majice baš na sviđaju, ta lica su mi malo ali svatko ima svoj ukus.
    Potpis.
    Ovo s usporedbom stan/auto mi je premiješno.

  25. #125
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Još samo komentar na "rodin" slogan "mamino čudo-vište".
    Tako je moja teta zvala svoju kćer prije 25 godina pa se uzrečica proširila u šali na djecu u cijeloj rodbini.

    Ne tvrdim da niste smislile same taj slogan,nego da dvije strane mogu doći do iste ideje neovisne jedna o drugoj.

  26. #126
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Pitanjce (možda glupo): zašto cure koje su inspirirane ovim majicama (pogledala sam slike, zbilja ste maherice) ne rade okrugle okice?
    Je li stvar tih majica baš te oči ili što, meni su te prekrižene oči prestrašne i prejezovite, kao da su curice slijepe i oči su im zašivene, brrrrr....
    Kao, treba biti slatko ali je strašno, ne znam kako opisati...
    Podsjeća me na filmove Tima Burtona

  27. #127
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanjce (možda glupo): zašto cure koje su inspirirane ovim majicama (pogledala sam slike, zbilja ste maherice) ne rade okrugle okice?
    Je li stvar tih majica baš te oči ili što, meni su te prekrižene oči prestrašne i prejezovite, kao da su curice slijepe i oči su im zašivene, brrrrr....
    Kao, treba biti slatko ali je strašno, ne znam kako opisati...
    Podsjeća me na filmove Tima Burtona
    To i mene ustvari zanima, koja je fora s tim očima?

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    To i mene ustvari zanima, koja je fora s tim očima?
    Pa zato što su baš takve in, kak to ne znate.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Post

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    meni su majice scary, ne bi ih nosila
    mogla bi napraviti istu za sat ipo, bez po muke da mi se dopadaju

    ovo sam i ja mislila , ali nema šanse napraviti ju u tako kratkom vremenu. izrada traje puno duže.

  30. #130
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj kiki31 prvotno napisa Vidi poruku
    ovo sam i ja mislila , ali nema šanse napraviti ju u tako kratkom vremenu. izrada traje puno duže.
    uvažavam da tebi treba duže, ali ti ne znaš mene, ni koliko meni treba vremena za takvo nešto, sat ipo je sasvim dovoljno

  31. #131

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    vještičica, svaka ti čast ako uspiješ u tom roku,moj iskreni naklon,
    ali ni ti ne znaš mene.
    nemoguće je za sat i pol osmisliti kako će izgledati, naštrikati haljinicu, izrezati sve dijelove, našiti ih ručno na majicu i ukrasiti...

  32. #132

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    evo jedna s malo drugačijim izrazom lica, za sve one kojima su lutkice scary )

    http://inlinethumb55.webshots.com/13...500x500Q85.jpg

  33. #133
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    kiki31, ovo mi je puno puno bolje od onih morbidnih lutaka!
    Baš je slatka, još s ovim nakitom

  34. #134

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    kiki31, ovo mi je puno puno bolje od onih morbidnih lutaka!
    Baš je slatka, još s ovim nakitom
    tnx, inače, sve su s nakitom, samo se na nekim
    lutkicama na fotkama slabije vidi

  35. #135
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    kiki31 krasne su i meni se više sviđaju one sa prekriženim očima

    od kojeg materijala šiješ kosu i lice i kako se ponašaju u pranju?
    gledala sam neki filc što ga ima kod nas kupiti al je jako mekan i nekako "čupav".

    i da, samo da i ja prokomentiram da nema baš nikakvog osnova za tužbu (osim ako stavljaš etikete JP, a znam da ne stavljaš)

    i kad smo već kod morala...bla, bla, bla...

    da li je moralno i zakonito lutkice šivati na WGW majicama, tunikama i prodavati ih kao brend JP sa JP etiketom, to se nitko od dušebrižnika nije zapitao !

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    75

    Početno

    i ja radim svoje lutkicehttp://public.fotki.com/ramona007/
    Tako da

  37. #137

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    zanimljiva rasprava, moram primjetiti! čak nisam sigurna ni na čijoj sam strani - jel to kopiranje, krađa ili nešto treće?!? zbunjena sam!

    u neku ruku i ja sam kopirka, plagijator ili što već - moja malena voli Hello Kitty i to je zapravo prvi lik koji je primjetila i baš joj se veseli - e kako ne mogu baš uvijek kupiti Kitty na odjevnim predmetima malo sam si pomogla sa bojama za tkaninu - na običan bijeli body nacrtam Kitty i moja djevojlica i ja smo sretne
    eto, sad sam priznala pa mi se pola prašta jel tako?

  38. #138
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ma ja ni ne kužim što su se svi uhvatili tih lutkica... fakat su mi ništ posebno... Ajd još kad ih je Ljupka smislila i da su samo na njenim majicama, pa da je vidiš s vremena na vrijeme na nekom.. al da baš sad žene po gradu sve krenu hodati s tim lutkicama jer je to kao sad moda - to mi je totalno, ne znam, bezveze i tako neoriginalno..

  39. #139

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    meni je lijepo da je netko kreativan - pa bila to Ljupka ili netko deseti - i kao i ti anchie, milsim da nisu niš posebno - ima sto vila i princeza ljepših i veselijih koje bi si ja sašila ne haljinicu - i boje su mi malo isprane i hladne.
    možda je LJupki malo frka sa lovom pa se bacila u švelje!

    ma meni je moja Kitty zakon! hihihih i znam da me nitko neće kopirati pa sam si sva važna jer mi kćer nosi unikat, ručni rad a ona sretnaaaaaaaa!
    i ako sad vidim nekoga u parku sa Kitty na bijelom bodiju ... hm ... pitaću 'koje boje koristite? ' hihihihihih

  40. #140
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja ni ne kužim što su se svi uhvatili tih lutkica... fakat su mi ništ posebno... Ajd još kad ih je Ljupka smislila i da su samo na njenim majicama, pa da je vidiš s vremena na vrijeme na nekom.. al da baš sad žene po gradu sve krenu hodati s tim lutkicama jer je to kao sad moda - to mi je totalno, ne znam, bezveze i tako neoriginalno..
    S ovim se u potpunosti slažem. Ustvari mi i nije toliko bitno osobno da li je to kopiranje ili ne, da li je zakonito ili ne, nego me užasno smeta da netko tko ima toliko talenta za raditi takve prekrasne stvari, radi kopiju nečeg tuđeg. Na stranu da li su meni lutkice super ili nisu, ali mi je jednostavno žao da netko trati svoj talent na neke tamo Ljupkine lutkice. Eto, to mene smeta.
    Naravno, ne smata me toliko da ne mogu oka sklopiti, nego me onako "bode u oči".
    Ponavljam, svaka čast cure na talentu, ali meni je 100 puta bolje kad se smisli nešto originalno. Ma bilo što, stavi ribe, majmune, žabe s buljavim očima, pse, pitone, cvijeće, krumpire,... samo ne iste lutkice.

  41. #141
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    nego me užasno smeta da netko tko ima toliko talenta za raditi takve prekrasne stvari, radi kopiju nečeg tuđeg. Na stranu da li su meni lutkice super ili nisu, ali mi je jednostavno žao da netko trati svoj talent na neke tamo Ljupkine lutkice. Eto, to mene smeta.
    moram primijetiti da je ovo neka nova fora da nekome smeta što netko drugi "uludo" troši svoj talent onako kako on to hoće i želi.
    i zaista ne razumijem zašto je to tako :/
    vjerojatno svaka od ovih cura koje su pokazale svoje radove rade još nešto osim tih petituša, ali se ne smiju reklamirati, a i bile bi kažnjene za reklamiranje.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    petituša

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    the lol

    petituša indeeed good point tashunica

  44. #144
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    moram primijetiti da je ovo neka nova fora da nekome smeta što netko drugi "uludo" troši svoj talent onako kako on to hoće i želi.
    i zaista ne razumijem zašto je to tako :/
    vjerojatno svaka od ovih cura koje su pokazale svoje radove rade još nešto osim tih petituša, ali se ne smiju reklamirati, a i bile bi kažnjene za reklamiranje.
    Ma nije to neka nova fora (ne volim kad sam pogrešno interpretirana).
    U principu mi je baš svejedno kako netko drugi troši svoj talent, ali mi je osobno bezveze kopirati nekoga/nešto ako si sposoban za više.
    Nisu tu samo u pitanju kako ti kažeš petituše, mene to oduvijek smeta. Evo banalan primjer od prije 20 godina - prepisivanje tuđe lektire. Ja volim "na poštenjaka", pa neka je i nikako, ali je pošteno.
    Več sam negdje prije rekla da meni to ego ne dopušta, takva sam.
    Opet banalan primjer, koji nema pretjerane veze sa zdravom pameti. U SŠ je par talentiranih cura pisalo sastavke za ostatak razreda. Ja sam antitalent za sastavke, i imala sam više prijateljica koje su pisale odlične sastavke, ali radije sam se mučila ko konj sa sastavkom i jednom čak i uspješno fulala temu i dobila 1 iz zadaćnice (da, da i to je moguće) , ali sam pisala svoje, pa kud puklo da puklo.

  45. #145
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    analogija sa lektirom
    imaš knjigu, pa pišeš na temu, svoje, al' na temu
    cure ovdje rade svoje - na temu
    jes da je tema bizarne lutkice, al' ima i bizarne literature, zar ne

  46. #146
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    analogija sa lektirom
    imaš knjigu, pa pišeš na temu, svoje, al' na temu
    cure ovdje rade svoje - na temu
    jes da je tema bizarne lutkice, al' ima i bizarne literature, zar ne
    Ajde, ajde, nemojte me sad razapeti radi loših primjera.

  47. #147
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    nije ti primjer loš, nadasve, baš je adekvatan
    mnogi umjetnici su čuda stvorili a na zadatu temu ili u okviru određene (često vrlo krute) umjetničke forme

    nije rad na zadatu temu traćenje talenta
    traćenje bi bilo bukvalno kopiranje jedne iste majice, potpuno jednako originalu
    što je pored toga, još i kažnjivo

  48. #148
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    takoe vješt!
    po toj logici niti jedan slikar ne bi nikada više smio nacrtati mrtvu prirodu, jer ih eto ima na milijune, niti jedan kipar ne bi smio iskipariti ženski akt jer ih ima na tisuće, kuhari bi morali kuhati samo neke njima poznate delicije.
    svatko od njih je talentiran pa opet rade što i stotine drugih njihovih kolega.
    tako je i s petitašicama, nije ljupka gojić prva koja ih je smislila pa nitko nije opleo po njoj da krade tuđe ideje.
    neka svatko radi ono što ga veseli.

  49. #149
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ma i rekla sam neka svatko radi što ga veseli, ali meni je i dalje to bezveze i "talent u vjetar".

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pa jel talent u vjetar pletenje?

    a netko je već izmislio sve mustre ? ili heklanje ???? ili šivanje košulje ' ili izrada stola ?

    mislim meni su te lutke odbojne, izgledaju kao neki amozonski trofeji.. ali opet netko nosi i trenirku i sokne i kroksice XD

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •