Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 178 od 178

Tema: JOLIE PETIT MAJCE by LJUPKA GOJIĆ...

  1. #151
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ma i rekla sam neka svatko radi što ga veseli, ali meni je i dalje to bezveze i "talent u vjetar".
    vjerovatno zato jer ti se dotične bizarne lutkice na majicama ne dopadaju
    mislim, ne dopadaju se ni meni, štaviše, smatram da su jezivo ružne
    ali, de gustibus...

  2. #152
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    pa jel talent u vjetar pletenje?

    a netko je već izmislio sve mustre ? ili heklanje ???? ili šivanje košulje ' ili izrada stola ?

    mislim meni su te lutke odbojne, izgledaju kao neki amozonski trofeji.. ali opet netko nosi i trenirku i sokne i kroksice XD
    Meni je konkretno ovaj primjer s lutkicama talent u vjetar, ali kao što i vještičica kaže možda zato što su mi lutkice odbojne, ne bih se tu vezala na pletenje, heklanje i slično, jer mi to nema veze jedno s drugim.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a što sa stolarijom, netko vidi stol kod susjeda i napravi isti takav, ili terasu ....ili posadi iste voćke ili isto cvijeće

    ili virnem u nečiji album i hoću takvu kuhinju ???? ili heklane zavjese? ili pločice ?

    kopiranja ima uvijek, prijestup bi bio kad bi to cure prodavale kao originalne majice, no budimo sigurni da je LJ.G. anonimus ne bi se probila na tržište, no svaka čast na ideji i zaradi.

    pa da Angelina J ishekla nakurnjak i promovira ga kao totalno must have item svi bi ga muški htjeli nositi , jer je to njen brend....

  4. #154
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku

    pa da Angelina J ishekla nakurnjak

  5. #155
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    a ko bi ga smio iskopirati

    ako već imaš talenta, onda bolje nakvaknjak.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    u biti, sudeći po uzorku i nekim studijama, mislim da se zimi može nositi

    kao br1, a ljeti kao br 2, samo se u varijanti 2 doda coflek

  7. #157
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    i onda se to zove kurkvaknjak,
    ili kvakkurnjak

  8. #158
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    pa da Angelina J ishekla nakurnjak i promovira ga kao totalno must have item svi bi ga muški htjeli nositi , jer je to njen brend....
    Ak se mene pita, može, bar bi mi heklalice i štrikalice imale posla i mogućnost za zaradu.

  9. #159
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    vjerovatno zato jer ti se dotične bizarne lutkice na majicama ne dopadaju
    mislim, ne dopadaju se ni meni, štaviše, smatram da su jezivo ružne
    ali, de gustibus...
    meni se isto ne sviđaju lutkice, plaše me!

  10. #160

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    pitanje za copy stručnjake - ali ozbiljno pitam jer smo se nešto doma kačili! priča nije izmišljena niti pitam da bi izazivala neke rasprave - pitam jer ne znam - pa molim pomoć!

    1. jel neki bed ako ja svojm rukama na djetetovu majicu naslikam npr Hello Kitty? smije li ona tako okolo bez straha da će me netko tražiti lovu za copy prava ili kak se to već zove? jer ja nemam mašte da nacrtam nešto svoje a ona baš voli Kitty pa ju precrtam sa interneta (a ima je fala bogu free cliparta koliko voliš)

    2. a sad ako mene netko užica da i njemu to isto napravim? i sad ja cijelom kvartu slikam Kitty na majice i naravno naplatim si trud i boje? jel može to?

  11. #161
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Nasmijala sam se iskreno i od srca s ovom temom
    meni ne smetaju curičke petituše, ali mi nije jasno zašto mi netko ne ponudi neko lijepo drvo s jabukama, naheklanim oblakom i leptirićem ...

    Bobica , samo ti crtaj , neće ti iz SAnria nitko doći... Imaju oni većih problema sa mejd in čajna kopijama. Tvoji kreativni ispadi se ne bi mogli ni nazvati kopiranjem u svrhu osobne koristi...

    Jer u današnje doba govoriti o originalu je već i deplasirano...Sumnjam da je WArhol tražio dopuštenje kad je osvanula njegova CAmbell soup.
    Neću govoriti o pravnim regulativama , jer nije moja domena, ali o kopiji i originalu mogu...
    Kopirali su svi i to oduvijek... Mali umjetnici, zanatlije i svi kopiranti, su kopirali identično, a veliki su uvijek unosili dio sebe, i kopiranjem unosili dio sebe, i samim time išli prema naprijed... Renesansa je najveće plagijatorsko doba... Kopirali su antiku koliko su mogli... Michelangello je radio kopije antičkih skulptura i živio od toga. Isklesao bi skulputuru po uzoru na grčku ili rimsku umjetnost, premazao je smjesom svega, između ostalog i izmeta i zakopao na mjesec dva u zemlju. Kad bi je izvadio našla bi se neka budala koja bi kupila skupi grčki arheološki original....
    I jel se netko usuđuje pred veličinom jednog Buonarrotija reći da nije originalan...Jer ono na što je stavljao svoj potpis, bilo je njegovo ...

    Tako da jedna maca Kitty na nekoj majici u Sigetu ili Travnom, sigurno neće nikoga zasmetati. Jer nećeš pod mačketinu staviti potpis ni Sanria, a ni sebe

  12. #162

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    Nasmijala sam se iskreno i od srca s ovom temom
    meni ne smetaju curičke petituše, ali mi nije jasno zašto mi netko ne ponudi neko lijepo drvo s jabukama, naheklanim oblakom i leptirićem ...
    oš da ti ja nacrtam? imam hrpu boja i krenulo me!
    osim što si mi super objasnila situaciju - još mi se više sviđa tvoja želja za drvećem , jabukama i leptirićima - sad zamišljam te majičice i skroz mi se čine nježne i tople ... za poželiti!

  13. #163
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    nisam vidjela da je ova tema dobila i nastavak
    maria 71
    miniminia, baš dobro pišeš. Nisam ni znala ovo za Michelangela.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    Jer nećeš pod mačketinu staviti potpis ni Sanria, a ni sebe
    ajme jesli li ti to našu 'KIKI' nazvala mačketinom? dobro da moja kćer ne zna čitati!

    btw - upravo sam skinula neki free font da mogu napisati ime djeteta Kitty fontom! hihihihihi

  15. #165
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Bobice, i nama je mačketina Kitty in, od posteljine, majica,3 ručnika, igračaka, torbica, špangi, tematskih rođendana
    Posljednje uređivanje od miniminia : 17.08.2010. at 14:35 Razlog: neki glupi smajlić sam stavila:)

  16. #166

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    Bobice, i nama je mačketina Kitty in, od posteljine, majica,3 ručnika, igračaka, torbica, špangi, tematskih rođendana
    ajme vi ste još gori! moja je još dovoljno mala da ne zna ni da postoji posteljina i ručnici sa 'mačketinom' - hihihihihih blago meni!
    ali sam trzala na plaži kad se klinka prošetala sa Kitty ručnikom -lagano sam okernula kćer na drugu stranu!

  17. #167
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    lik i djelo Hello Kitty je copyrighted, oliti zaštićen
    ne smiješ je precrtavati/kopirati
    mislim da prostom rukom crtan lik, znači ne prekopiran, spada pod fan art i da te za to niko neće goniti
    mislim da smiješ crtati majice (znači crtati, ne kopirati) klincima iz komšiluka, ali ne smiješ naplatiti te majice
    Posljednje uređivanje od vještičica : 17.08.2010. at 22:59

  18. #168

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    ma moram malo naplatiti - neću džaba pa da navale sa željama - uzeću im barem neke čokolade ili bombone

  19. #169
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj sweetzygirls prvotno napisa Vidi poruku
    drage moje, ja sam si sama napravila curicu za majcicu, bilo mi malo preskupo pa sam si sama dala truda...

    http://img541.imageshack.us/i/zanaforum.png/
    http://img541.imageshack.us/img541/3070/zanaforum.png

    nadam se da vam se svida )
    I sama radim takve stvari i mogu ti samo reći Bravo!!! Lijepo, samo pazi jer su plagijat iako su i Ljupkine. Jedna amerikanka čiju je reviju navodno pred nekoliko godina nosila. Bo tako sam čula u krugu nekih suradnika.
    Ljupkine majce su mi slatke, ali daleko su od nečega što se zove kvaliteta. Ali divim se njenoj odvažnosti i trudu. Za mene bi to još trebalo doraditi, ali vjerujem da hoće.

  20. #170
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa Vidi poruku
    .
    Ljupkine majce su mi slatke, ali daleko su od nečega što se zove kvaliteta. Ali divim se njenoj odvažnosti i trudu. Za mene bi to još trebalo doraditi, ali vjerujem da hoće.

    Majice radi Ljupkina mama,ne Ljupka.

  21. #171

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    ej baš sam se danas sjetila još nešto priupitati - može miniminija - ona sve zna !

    a što je sa onim ljudima što ti na moru peglaju mačketinu (sad mi se već sviđa taj nadimak) na majicu
    i onda još dodaju 'pozdrav sa jadrana'
    jesu oni plagijatori ili forokopirači? ozbiljno? jel mislite da oni kupe neka prava da preslikavaju Kiti , Fifi, Pepu i kompaniju na majice?


    i još jedna mudrost - ja mislim da Ljupki kopiranje može samo pomoći - jer joj je to dobra reklama - pun je grad tih petituša a oni koji imaju love idu kod Ljupke po oriđiđi a ko zna jel bi i vidjeli petituše da nije kopiruša?!?!
    a cure koje ih kopriaju uglavnom nemaju love za oriđiđi pa svejedno ne utječu Ljupki na promet!

  22. #172
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Majice radi Ljupkina mama,ne Ljupka.
    I to znam, u njihovom kako to Ljupka kaže na mob. SHOWROOMU. Ja stvarno ne mislim ništa loše o cijelom tom projektu. Upravo suprotno. Meni su predivne, Divno mi je to što su hand made i divim se Ljupkinoj kreativnosti i ideji da uspješno proda svoje ime kao brand. Samo sam čula što sam čula. Moje mišljenje je to da to čak i nije nikakav plagijat nego da je nadahnuta nečijim sličnim radom. U konkretnom slučaju (priči) radi se o jednoj amerikanki koja je aplicirala male afrikanke na odjeću tako što je našivala male krpice i ostatke. Imala sam davno i email sa primjerom fotki, ali sam ga obrisala.
    Ja bih si sama recimo mogla potpuno kopirati Ljupkinu, ali neću. Kad odlučim naručit ću njenu.
    Stvarno o cijeloj njenoj ideji i pothvatu mislim sve najbolje, ali kao i svi moram nešto reć u minus. Kažu da je to za sreću .

  23. #173
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    a cure koje ih kopriaju uglavnom nemaju love za oriđiđi pa svejedno ne utječu Ljupki na promet!
    I meni ta cjena od 600-700 kn uopće nije puno. Ne mislim da je baš prejeftina, ali bolje ta unikatna za te novce nego da mi piše NIKE zlatnim slovima.
    Nisam neka prebogata, ali kad i sama znam da treba kupit majcu i zagrijat mašinu i stolicu i da mi se ne da. rađe njenu nego da idem negdje drugdje.

    Meni su super toliko da ću danas naručit jednu.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    e pa to i pričam - tu se toliko puno razglabalo o petitušama da te to potaklo da si ideš danas naručiti jednu! bravo za tebe i Ljupku i bravo za kupovinu! Sviđa ti se, imaš love - go for it!

    mene je tako jedan album sa sličicama nadhnuo da nacrtam jednu 'mačketinu' djetetu na majicu! znam je nacrtat, imam boje za tkaninu,i imam bijelih majica - i eto proizvoda
    i mogla bi si kupiti u H&Mu oriđiđi ali neću ovako se moj mužić hvali 'to je moja ženica nacrtala' onda sve babe kažu 'wau' kako je dobro, mislili smo da je kupljeno!
    a 15eurića ostalo u džepu i mi sretni!

  25. #175
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    e pa to i pričam - tu se toliko puno razglabalo o petitušama da te to potaklo da si ideš danas naručiti jednu! bravo za tebe i Ljupku i bravo za kupovinu! Sviđa ti se, imaš love - go for it!

    mene je tako jedan album sa sličicama nadhnuo da nacrtam jednu 'mačketinu' djetetu na majicu! znam je nacrtat, imam boje za tkaninu,i imam bijelih majica - i eto proizvoda
    i mogla bi si kupiti u H&Mu oriđiđi ali neću ovako se moj mužić hvali 'to je moja ženica nacrtala' onda sve babe kažu 'wau' kako je dobro, mislili smo da je kupljeno!
    a 15eurića ostalo u džepu i mi sretni!
    Pa i ja svašta napravim sama i pokupim ovacije, ali svejedno kupim i tuđe. Opet ne mogu baš sve napravit sama. Kod mene je problem ljenost.

  26. #176

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    6

    Početno

    svaka čast Ljupki i naravno njenoj mami, no za naše stanje i naše đepiće mislim da ipak malo pretjeruju sa cijenama.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    6

    Početno

    ej bok, ja imam jedno pitanje za tebe ali ne mogu pisati Privatne poruke pa ako ti nije problem da mi se javiš ili na mob 0915032884 ili na mail patricija.spiljak@zg.t-com.hr. molim te javi mi se na koji način da dođem do tebe..... puno hvala

  28. #178
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    http://www.slobodnadalmacija.hr/Moza...3/Default.aspx


    Ljupkina odvjetnica je kao anonimus poslala curama s neta koje rade lutkice upit da bi kupila majicu od njih.Kad su ove potvrdile da mogu napraviti lutku po narudžbi,stigla je tužba na kućni prag.Većina se nagodila da plati "samo" troškove opomene od nekoliko tisuća kuna umjesto 15000kn za povredu autorskih prava.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •