Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 292

Tema: Zašto ne dojiti? biser

  1. #51
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Dojim skoro 4 godine, nije mi se niš objesilo osim podočnjaka, ali to nema veze s dojenjem, i moj sin ima svoje vlastito ja. O, itekako ga ima. S ovim psihološkim truć truć bla bla forama napravite samo shift+delete - ne postoji nijedan dokaz da dojenje štetno za psihički razvoj.

  2. #52
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    fali "je"

  3. #53
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    vidiš da si postala disleksična - to ti je sigurnop od dojenja

  4. #54
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A da tek čujete ovo...Ja ne znam kaj da mislim.
    Janko je krenuo u jaslice i to već znamo. Tamo teško zaspi jer je naučio uz sisu i to je sad malo problem. I tete mi stalno tupe da neka ga odvikavam da bla, bla, bla, čak mi je jučer jedna od njih rekla da neka začepim uši i pustim ga da plače jer ga drugačije neću moći odviknuti od sise :shock: . A danas...Janko je jučer imao proljev, i svako malo su ga neki kao grčevi lovili pa je plakao malo i tak (btw i ja sam imala isti problem očito neka jednodnevna virozica). A sad čujte tetino objašnjenje situacije. "To vam je zato jer vi sad više nemate toliko mlijeka pa se on naguta zraka i onda ga hvataju grčevi od toga i zato ima proljev. Vidite da vam to (dojiti ga) više nije dobro pa bolje da ga odviknete od popodnevnog sisanja. Najbolje da sisa samo navečer pa će se do tada nešto mlijeka ipak skupiti i neće vuči samo zrak pa neće imati ni grčeve...!!!" Ja ne znam kaj bi na ovo rekla :shock:

  5. #55
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    jeli može roda organizirat kakvu školu za sve koji rade s djecom??
    jer ovo gore mi je bolesno!!

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Mislim da dosta ljudi nezna prednosti dojenja upravo radi toga što prije to nije bilo "poželjno". Prije 10 godina je moja sestra na preporuku pedijatra davala maloj od dva mjeseca sokiće od jabuke, mrkve itd. A malo nakon toga je počela s dohranom. I naravno ubrzo prestala dojiti. A čak mi je danas jedna mama rekla da se začudila kad su joj nakon poroda dali bebu na prsa jer još nije imala mlijeka. Ja sam joj odgovorila da se to radi upravo iz razloga da se potakne proizvodnja. Ona to nije znala.
    Sve u svemu, sretna sam što postoje Rode! 8)

  7. #57
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Jedan liječnik s kojim surađujemo kaže da je ovo što je napravljeno s dojenjem - najveći nekontrolirani eksperiment u povijesti čovječanstva.

  8. #58
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A danas....Dođem ja po Janka u dva u jaslice kak smo se dogovorili a dijete uplakano, crvene okice od suza, plikovi oko okica i nosića od plakanja, glas mu promuko od plakanja. Ma užas, a sve zato jer nije htio zaspati i uz sve to naravo i jaaaaako umoran. A teta će meni :"Mama, sad kad dođete doma ni slučajno da mu niste dali cicati" !!!!!!!!

  9. #59
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno


    Mislim da ti ne preostaje ništa drugo nego da ih educiraš. Imaš na http://www.roda.hr/_upload/dokumenti...no_dojenje.pdf koristan letak pa im možeš možda odnijeti. Ima nas dosta koje smo dojile dok su djeca išla u jaslice, uspavljivala se dojeći kad je mama na raspolaganju, a tete su bez puno problema pronašle način da uspavaju dijete dok mame nema.

    Držim fige.

  10. #60
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a da se tete radije malo više potrude oko njega? pitam se što bi rekle da ne doji a ima problema sa spavanjem.

    odnesi im letak.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    ana.m - zar bas mora u jaslice? ovo je okrutno sto mu rade i jos tebe za to okrivljavaju. moj Š koji je mladji od tvog sina i isto se uspavljuje na siki stalno. ali ako mene nema a njemu se spava, onda zaspe tati na rukama. ocito se tetama ne da njega drzati malo da se umiri i zaspe, a opravdavat ce se da ima djece puno, njih malo i okrivljavat tebe koja ga, zamisli, jos dojis!!! dijete jako dobro zna da kad nema mame, nema ni sike i samo da se malo potrude oko njega sve bi bilo u redu

  12. #62
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ana.m, ne daj se!
    kako je i Vedrana rekla, i naša djeca su se uspavljivala na cici, a u vrtiću su pronašli neki svoj model uspavljivanja. tete očito okrivljuju dojenje za sve!
    porazgovaraj s njima, a ako to ne upali, odi kod vrtićkog psihologa i reci kakav problem imate.
    pitala bih ja tetu zna li jelovnik svakoga djeteta u grupi i prigovara li zbog cikle, graha ili krumpira. ili joj smeta kontakt majka - dijete? hoće li joj sutra smetati zagrljaj ili poljubac za rastanak?!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    hoće li joj sutra smetati zagrljaj ili poljubac za rastanak?![/quote]

    da, propisno je poljubiti dijete tri puta na godinu jer se inače razmazi i nema svoju osobnost :grrrrrr:
    a sve kako bi dobili poslušnog zombija u vrtiću kako bi njima bilo lakše

  14. #64
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Lidija, nažalost mora u jaslice. Nekog da ga čuva si trenutno ne možemo priuštiti, a bake su još mlade (46 i 52) i zaposlene i jedna u Virovitici a jedna u Velikoj Gorici!
    A kaj se tiče ovog grljenja i ljubljena, ja svoje dijete prije nego otvorim vrata i pozovem tetu izljubim i izgrlim sovje dijete jer kad one dođu : "Mama, brzo idite da vas ne vidi pa da ne počne plakati"

  15. #65
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Dobar push up grudnjak radi svoje. Meni moje prilicno objesene nakon god. dojenja ne smetaju. Mi mom MM. Sada su naravno ko bundave a MM su sad najsladje!

    Nema niceg sladjeg kad bebac doji. Pa te malo u oci pogleda (naravno sa cicom jos ustima ) Heaven on Earth

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Citiraj Mejra's mommy prvotno napisa
    Nema niceg sladjeg kad bebac doji. Pa te malo u oci pogleda (naravno sa cicom jos ustima ) Heaven on Earth
    I kad se nasmije s cikom u ustima....

  17. #67
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ana.m, ja takvim tetama ne bi dala svoje dijete .
    i otkud pravo TETAMA da tako autoritativno instruiraju MAMU djeteta ???

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    u kakvom mi to svijetu zivimo gdje je izgled dojki vazniji od zdravlja te iste dojke i zdravlja djeteta?
    u svijetu gdje je nedavno provedeno sociolosko istrazivanje u Njemackoj medju tinejdzerima s pitanjem
    "sto bi zeljeli kao poklon od svojih roditelja za maturu?"
    odgovor vecine (mislim 70-80 %) je bio -"plasticnu operaciju za neki dio tijela "

    a propos sisa i sisanja-moja rodica nije dojila ni dana, a dobila je strije jos u pocetku trudnoce (naglo se jako udebljala), sise su joj se objesile i smanjile usprkos nedojenju.
    nisu ni moje vise savrsene po izgledu ko nekad (makar su meni i MMu i dalje lijepe), ali zato su sveskupa vec 3ipol godine u funkciji koja im je bogomdana i zbog toga JESU savrsene .

  18. #68

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    vojvodina
    Postovi
    45

    Početno

    e, a moja mama je mene dojila 7 meseci, nije nešto mnogo, ali opet dobro, i to 6 meseci bez dohrane, kaže mama po ceo dan , a njene sise su posle bile takve da sve do menopauze nije morala da nosi grudnjak koliko su čvrste bile. dakle, to je opšta zabluda za neznalice da se cice obese od cicanja, što daje mamama koje ionako ne bi dojile "razlog" da ne doje.
    meni su moje sad skoro do pupka, pa šta, važno je da su u funkciji!
    živele cice u funkciji :D

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    ŽIVJELE!!

  20. #70
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Citiraj Gaga prvotno napisa
    živele cice u funkciji :D
    Tako jeee!!!
    ja sam nekidan čula nešto nevjerovatno....jedna je 23-godišnjakinja rodila nedavno treće dijete, danju bebi daje adaptirano jer čuva svoje mlijeko za noć....... :shock: ..... I ne prihvaća ničije savjete.....
    Dođe mi da joj u sandučić ubacim Rodine letke....

  21. #71

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    vojvodina
    Postovi
    45

    Početno

    iako gluplje u životu nisam čula, umreću od smeha!!!!!!!
    dobro, ona bar ne misli da mleko može da uskisne!
    ubaci joj letke!

  22. #72
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    nek vas nista ne cudi
    nevjerovatno je koliko ljudi oko mene misli da treba da "cuva" mlijeko za navece
    ja ih i dalje upucujem na rodu ali to je dzaba....
    kad ono utuvi sebi u glavu da je u pravu, ma mozes ti pjevat borbene
    (jedna takva je nedavno ostala bez mlijeka)

  23. #73
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma, niš ni mene ne čudi.
    Jučer došli mi u goste k jednoj našoj frendici koja ima troje dijece. Njena frendica prije par dana rodila 4. dijete. Došli su valjda prekjučer iz bolnice i jučer zove ta žena koja je rodila ovu našu frendicu. Ja ne čujem kaj ova prva govori ali skužim kroz razgovor da ju pita u vezi dojenja, da su joj valjda dojke prenapunjene mlijekom,da mali ne može uhvatiti bradavicu kak je jako puna mlijeka i sl. A ova će njoj :"Ma kaj se zafrkavaš, daj mu bocu, kaj se mučiš, bar bu ti spaval, pa to izdoji, bla, bla, bla..." Ja se nisam htjela petljati jer ionako me ne bi ozbiljno shvatila, jer kaj ja znam ja imam samo jedno dijete. Ali došlo mi je da joj uzmem slušalicu i kažem ženi da nazove rodin telefon za dojenje. Ma i sama bi joj znala reći kaj da radi, od savjeta ove mi se zavrtilo u glavi. Samo mi je kroz glavu prošlo "Nije ni čudo kaj žene ostaju bez mlijeka"

  24. #74
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Meni je nevjerojatno to nepotrebno uvođenje adaptiranog mlijeka...brdo puta sam čula da je pedijatrica preporučila mami (ili sama mama odlučila) da za zadnji obrok bebi (kršitelj koda) da bi se mama malo odmorila
    Pa ako se neka mama već odluči za preskakanje jednog podoja, zašto se jednostavno ne izdoji da joj muž njenim mlijekom podoji bebu (meni bi u prvom mjesecu ionako cice doslovno pukle da miško nije papao non stop), nego uzimaju (kršitelj koda) jer što će joj biti od jednog (kršitelj koda)a na dan?
    Ma znate što, mene užasno nerviraju argumenti poput "ma što će joj biti od jedne žličice..., od jednog (kršitelj koda)a,...i sl.". Moram podijeliti s vama još jedan biser, koji nije vezan uz dojenje nego uz hodalicu...sretnem ja neki dan jednu poznanicu čiji je klinac tjedan dana stariji od mog (moj sutra slavi 5 mjeseci )...i kaže ona, onako puna sebe, kako traži po gradu hodalicu jer joj mali ne želi sjediti(!?!) ni ležati jer je napredan i jak pa će ga staviti u hodalicu (pedijatrica se slaže s njom)...mali inače, naravno, još ni ne puže :shock: Što reći?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Pa da, kažu daj djetetu (kršitelj koda) ili rižolino da prespavaju cijelu noć. Ah ti pametni savjeti...

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Sto ce nam tijelo ako ga necemo koristiti?? Dobila sam uzasne strije po cijelom trbuhu i svi imaju zgrozen izraz lica kada ih ugledaju. Sise su mi i inace bile prevelike pa su mi se usljijed podoja dosta objesile, a dojim tek 3 mj. Strije smatram poput "ratne povrede" koju sam zaradila u nastojanju da dobijem dijete....i uspjela sam....moj trofej je kraj mene A sto se tice objesenih sisa....da li vam je ljepse vidjeti neku staru zenu svu izoblicenu plasticnim operacijama sa prikeljenim osmjehom na licu koji budi strah u osobi koja je gleda, ili vam je ipak ljepse vidjeti na TV one crnkinje iz nekih zabiti koje su gole i kojima doista vise sise i imaju doista topli osmjeh i blagi pogled??

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    molly, !

  28. #78
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Nekidan sam pričala sa svojim bratićem čija žena je nedavno rodila. Mala sad ima mjesec i pol i mama doji, ALI... počeli su grčevi i oni ju namjeravaju "naučiti" na bočicu i dudicu jer što god mama jede, mala ima grčeve Zato je bolje uvaliti umjetno mlijeko??? Bože svašta, pitam se otkuda im takve ideje?
    Naravno da sam potrošila i živaca i vremena objašnjavajući njemu, i mislim da sam uspjela, ali pitanje je da li će on nju uspjeti uvjeriti.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    moja teta je izjavila da produženim dojenjem stradaju kosti i mamino zdravlje. Ja sam je pokušavala uvjeriti kako to nije točno, a na argument da smanjuje rizik od raka dojke odgovorila mi je da što se ja brinem kada toga u našoj obitelji nema !? takve stvari mi samo daju još veću želju da dojim što duže.

  30. #80
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Honey, pokušaj im objasnit da je adaptirno mlijeko teže probavljivo od majčinog i da će se prelaskom na njega bebi najvjerojatnije grčevi još pojačati.

    Citiraj Mihovil prvotno napisa
    moja teta je izjavila da produženim dojenjem stradaju kosti i mamino zdravlje. Ja sam je pokušavala uvjeriti kako to nije točno, a na argument da smanjuje rizik od raka dojke odgovorila mi je da što se ja brinem kada toga u našoj obitelji nema !? takve stvari mi samo daju još veću želju da dojim što duže.
    Umanjuje i rizik od raka jajnika i maternice i rizik od osteoporoze.
    Dojenje je dobro i za mamine i za bebine kosti .
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=236&Show=1458

    Dojenjem koje traje 6-24 mjeseca smanjujete rizik od raka dojke za 11-25%. Znanstvenici objašnjavaju ovaj fenomen supresijom ovulacije kod dojilja, ali i lokalnim učinkom koji je povezan s time da dojka obavlja svoju normalnu fiziološku funkciju.
    Dojenje također smanjuje i rizik od raka jajnika i maternice, vjerojatno stoga što tijekom perioda dojenja ne dolazi do ovulacije i izlaganja visokim razinama hormona estrogena.
    Možda vas zabrinjava činjenica da se radikalne dijete ne preporučuju dok dojite, a čini vam se da vam je sva stara odjeća pretijesna. No proizvodnja mlijeka je aktivni metabolički proces, i na taj proces Vaše tijelo troši 200-500 kalorija dnevno. Da bi potrošili tu energiju baveći se sportom, trebali biste 30 puta preplivati bazen ili svakodnevno sat vremena voziti bicikl (naravno, smijete plivati ili voziti bicikl i dok dojite, ako Vas to veseli).
    Majke koje su za vrijeme trudnoće imale gestacijski dijabetes imati će nižu razinu šećera u krvi ukoliko doje.
    Dojenjem se također smanjuje rizika od razvoja dijabetesa kod žena kod kojih je taj rizik inače povećan. Žene koje su već prije trudnoće bolovale od dijabetesa tipa I često tijekom dojenja trebaju uzimate manju količinu inzulina od majki koje ne doje. Dojilje također imaju visoku razinu korisnog HDL kolesterola, odnosno kolesterola visoke gustoće.
    Svi ovi čimbenici, optimalan gubitak težine, poboljšana kontrola šećera u krvi, kao i dobar profil kolesterola, smanjuju rizik od bolesti srca i krvožilnog sustava.
    Važan element u proizvodnji mlijeka je kalcij, kojeg žene gube prilikom laktacije. Zbog toga su mnogi stručnjaci donedavno smatrali da dojilje imaju povećan rizik od osteoporoze. Novija ispitivanja pokazuju da se gustoća kostiju nakon završetka dojenja vraća na prijašnju razinu. Dugoročno, ukoliko tijekom perioda dojenja jedete raznovrsnu hranu i uzimate dovoljno kalcija, laktacija smanjuje rizik od osteoporoze, jer je u novijim studijama uočeno da žene koje nisu dojile imaju nakon menopauze veći rizik od frakture kuka.Naravno, prednosti dojenja nećete osjetiti samo u budućnosti, već i sad dok dojenje traje.

    Kada dojite Vašu novorođenu bebicu, možda ćete osjetiti stezanje maternice, što će Vam možda biti i neugodno. No to stezanje je korisno za Vas. Dok dojite, Vaše tijelo izlučuje hormon oksitocin, koji otpušta mlijeko iz mliječnih kanalića, ali i izaziva kontrakcije maternice. Na taj se način maternica steže, a stezanje pomaže da nakon poroda izgubite manje krvi , a maternica se brže vrati na svoju prijašnju veličinu.
    Ukoliko dojite često, svaki put kada Vaša beba to zatraži, velika je vjerojatnost (preko 98 %) da ćete odgoditi ponovnu pojavu ovulacije i menstruacije. Količina željeza koja se izlučuje u majčinom mlijeku mnogo je manja od količine koju žena izgubi prilikom menstruacijskog krvarenja. Zbog toga dojenje štiti majku i od anemije koja je posljedica nedostatka željeza.
    Dojenje je financijski dobitak za vašu obitelj – ne trebate kupovati bočice niti dudice, sterilizatore ni skupo adaptirano mlijeko: kada je Vaša beba gladna, žedna ili željna maženja, jednostavno joj ponudite dojku. Najbolja, najzdravija i besplatna hrana već je tu, prave temperature, u odgovarajućoj količine i najljepšoj ekološkoj ambalaži. Jednostavna računica pokazuje da dojenjem tjedno uštedite oko 8 sati pripremanja bočica, pranja i sterilizacije.
    Možda će početak dojenja biti težak, a možda ćete prvih dana zabrinuto misliti kako ništa ne radite po cijele dane osim što dojite svoje novorođenče, koje kao da cijeli dan samo traži Vašu dojku. Normalno je da bebe «nemaju reda», normalno je da traže dojku jako često, zbog gladi, zbog žeđi ili utjehe, posebno u prvih mjeseci ili dva dana. No na taj način se beba brine za Vas. Prvih šest tjedana bebinog života, Vi prolazite kroz period babinja, u kojem se Vaše tijelo oporavlja od poroda. Dok dojite svoju bebu, i sami se odmarate.
    Kad dojenje krene, primijetit ćete kako Vas sam čin dojenja smiruje i opušta: Vaše tijelo prilikom dojenja proizvodi hormon prolaktin koji uzrokuje opuštanje. Osim toga, svakodnevno promatrate Vašu bebu koja naočigled raste i buja, a za sve to je zaslužno Vaše mlijeko. To Vas s pravom čini ponosnom i jača Vaše samopouzdanje.
    Svakodnevno privijate svoju bebu uz sebe, stavljajući je na prsa. Vi osjećate neodoljivi miris bebine kože, Vaša beba se mazi uz Vas i osjeća Vaše disanje i otkucaje srca – poznati, prijateljski zvuk koji je slušala dugih devet mjeseci. To je tako jednostavan i prekrasan način da se međusobno zbližite i upoznate!
    Uživajte u dojenju, velikom dobitku za bebu i za Vas!

    Lidija T.

    G. Gjurić, Sve o dojenju, Mali svijet d.o.o., Zagreb, 1994.

    http://www.lalecheleague.orgl

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Od svih bisera meni su najači oni kad se mame beba starih 2-3 tjedna "guše u suzama", jer kao ne mogu dojiti, pa jadne, moraju preći na adaptirano. To me je užasno patetično i iritantno.
    Ne kužim zašto niti jedna od njih nema hrabrosti priznati da se ne želi zahebavati s ragadama, skokovima u razvoju, zastojem mlijeka, mastitisom, soorom, ili što god već bio problem koji ih je snašao, i da jednostavno želi hraniti bebu adaptiranim???
    Užasno me to živcira!

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    To mi je, a ne me je užasno patetično i iritantno.

  33. #83
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Od svih bisera meni su najači oni kad se mame beba starih 2-3 tjedna "guše u suzama", jer kao ne mogu dojiti, pa jadne, moraju preći na adaptirano. To me je užasno patetično i iritantno.
    Ne kužim zašto niti jedna od njih nema hrabrosti priznati da se ne želi zahebavati s ragadama, skokovima u razvoju, zastojem mlijeka, mastitisom, soorom, ili što god već bio problem koji ih je snašao, i da jednostavno želi hraniti bebu adaptiranim???
    Užasno me to živcira!
    ja vjerujem da je mnogima od njih stvarno tesko i okrivljuju sebe sto ne mogu dojiti.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    54

    Početno

    [quote="ivarica"]
    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Od svih bisera meni su najači oni kad se mame beba starih 2-3 tjedna "guše u suzama", jer kao ne mogu dojiti, pa jadne, moraju preći na adaptirano. To me je užasno patetično i iritantno.
    Ne kužim zašto niti jedna od njih nema hrabrosti priznati da se ne želi zahebavati s ragadama, skokovima u razvoju, zastojem mlijeka, mastitisom, soorom, ili što god već bio problem koji ih je snašao, i da jednostavno želi hraniti bebu adaptiranim???
    Užasno me to živcira!
    Ja sam imala sličan problem, i gore napisano mi djeluje malo grubo.Moj bebač je za mjesec dana dobio samo PET DEKAGRAMA, a bio je dojen na zahtjev. Sikio bi i po sat vremena, dojke su se praznile, imao je po tri pokakane pelene i pet-šest mokrih. Oko trećeg tjedna doslovno se nije skidao sa sike, i bio je razdražljiv. Iako je pedijatar zagovarao da nastavim isključivo sa dojenjem, dala sam mu bočicu adaptiranog i za tjedan dana dobio je 460g. Vagan je na istoj vagi jer je pri porodu pokupio bakteriju u oku, pa smo drugi dan po izlasku iz bolnice bili kod pedijatra.

    "ja vjerujem da je mnogima od njih stvarno tesko i okrivljuju sebe sto ne mogu dojiti. "

    Bilo mi je strašno teško jer sam okrivljavala sebe. Kakva sam ja to majka, čak mi ni mlijeko ne valja...
    Miš je nastavio sikiti (još uvijek siki ), i poslije podoja još popije bocu adaptiranog.
    Eto, to je naše iskustvo, da ne ispadne da sve koje plaču ne žele dojiti.

  35. #85
    lidac2004

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Od svih bisera meni su najači oni kad se mame beba starih 2-3 tjedna "guše u suzama", jer kao ne mogu dojiti, pa jadne, moraju preći na adaptirano. To me je užasno patetično i iritantno.
    Ne kužim zašto niti jedna od njih nema hrabrosti priznati da se ne želi zahebavati s ragadama, skokovima u razvoju, zastojem mlijeka, mastitisom, soorom, ili što god već bio problem koji ih je snašao, i da jednostavno želi hraniti bebu adaptiranim???
    Užasno me to živcira!
    a mene zivciraju ovakve izjave zbog kojih vam ljudi i odlaze sa foruma.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj lidac2004 prvotno napisa
    a mene zivciraju ovakve izjave zbog kojih vam ljudi i odlaze sa foruma.
    Ne kužim zašto misliš da bi netko radi mog mišljenja o nečemu otišao s foruma???

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ja vjerujem da je mnogima od njih stvarno tesko i okrivljuju sebe sto ne mogu dojiti.
    I ja vjerujem da je mnogima stvarno teško i da okrivljuju sebe što ne mogu dojiti, ali ipak ih je više (barem onih koje ja znam), koje mogu dojiti, ali kod prvog većeg problema odustaju i prelaze na adaptirano. Onda plaču radi toga i teško im je, umjesto da daju sve od sebe da riješe problem.
    I upravo zato što ne daju sve od sebe da riješe problem, ja ne vjerujem u njihove suze.
    Još jednom naglašavam da se ovo ne tiće svih mama koje ne doje.
    Sve ovo što pišem je moje viđenje stvari i moje mišljenje. Nije mi namjera nikoga povrijediti ili nedaj Bože otjerati s foruma.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Ja sam nakon poroda i otvorila topić o opuštenim grudima!Blesaća!Danas shvaćam da nema lijepšeg osjećaja od dojenja djeteta!Pa kad ciki i onako milo me pogleda i nasmije se,kao da mi kaže hvala mama!
    Ja sam ovih dana primjetila da mi cike stoje kad se izdojim a da vise kad su pune mlijeka.Ma više se ne zamaram time,počela sam si napokon kupovati grudnjake kvalitetne i cike stoje u njima ko prije.A ja osobno ne smatram da mi je dojenje objesilo cice,već se to desilo zbog prebrzog rastezanja kože u trudnoći.
    Što mi je najvažnije,moj muž kaže da mu nikakve cice ne mogu zamijenit sina!Jer kako on kaže ljepota je prolazna!

    [/quote]Dojim skoro 4 godine, nije mi se niš objesilo osim podočnjaka, ali to nema veze s dojenjem, i moj sin ima svoje vlastito ja. O, itekako ga ima. S ovim psihološkim truć truć bla bla forama napravite samo shift+delete - ne postoji nijedan dokaz da dojenje štetno za psihički razvoj.
    BRAVO!!

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Ja uskočila ko padobranac!!

  40. #90

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Od svih bisera meni su najači oni kad se mame beba starih 2-3 tjedna "guše u suzama", jer kao ne mogu dojiti, pa jadne, moraju preći na adaptirano. To me je užasno patetično i iritantno.
    Ne kužim zašto niti jedna od njih nema hrabrosti priznati da se ne želi zahebavati s ragadama, skokovima u razvoju, zastojem mlijeka, mastitisom, soorom, ili što god već bio problem koji ih je snašao, i da jednostavno želi hraniti bebu adaptiranim???
    Užasno me to živcira!
    Oooooo, moram duuuuuuuboko udahnuti i brojati do 150.
    Jedan, dva, tri,... ma kvragu i brojanje!

    Duso draga...
    Vidis, ja sam od tih koja se gusila u suzama jer mi zbog pogresnih savjeta dojenje nije uspjelo i to ne samo kad mi je beba bila 2-3 tjedna stara nego SVAKI PUT kad sam morala primiti flasicu u ruke i zasipati onaj grozni prah u nju. I zamisli, to mi se dogadjalo ne samo s prvom bebom, nego i drugom. Pa stvarno sam pateticna i iritantna!

    Mene, recimo, uzasno zivcira kad si mlada osoba, bez previse iskustva da za pravo osudjivati bilo koga, bez da je i na trenutak pomislila kako bi se ona osjecala u slicnoj situaciji. x10000000000000000000000000000

  41. #91
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Dille potpisujem!!! Istooooo!
    Nije bilo nikoga da mi uputi jednu rečenicu koja bi pomogla - skok u razvoju napr. i ohrabri me da pokušam dalje, ali kako je jedna cura rekla, Bog ti je dao treću priliku, i sad sam sretna što sam upoznala Rode, puno naučila i skupila tonu samopouzdanja...

  42. #92
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Ne kužim zašto niti jedna od njih nema hrabrosti priznati da se ne želi zahebavati s ragadama, skokovima u razvoju, zastojem mlijeka, mastitisom, soorom, ili što god već bio problem koji ih je snašao, i da jednostavno želi hraniti bebu adaptiranim???
    Mozda jednostavno neznaju da se ti problemi mogu rijesiti, ili im u tom trenu izgledaju nerjesivi... ili dobivaju krive savjete....

    Ne mozes druge osudjivati zato sto ne postupaju u odredjenim situacijama kao ti . Svi smo mi razliciti, i svi mi razlicito reagiramo u raznim situacijama. Vjerojatno one u toj situaciji zaista misle da su naletjele na zid, jer u suprotnom vjerojatno ne bi presle na adaptirano.

    Polako Mamasita, nemoj olako osudjivati druge mame, nije sve tako crno-bijelo kako se cini

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Joj, stvarno ste krivo shvatile cure...no ja sam kriva jer nisam detaljno objasnila......
    Dakle, ovako:
    Ono što sam napisala odnosi se na žene koje JESU INFORMIRANE, dakle znaju kako riješiti određeni problem, ali ne žele. Npr. znam mamu koja je imala ragade i izjavila da neće ona dozvolit da joj beba uništi njezine "dragocjene" bradavice i da "kaj bu se ona mučila i zahebavala s kremicama"i jednostavno prestala dojiti i prešla na adaptirano. 2 dana nakon te izjave ista je pričala o tome, tj. opravdavala se nekome kako je svjesna koliko je zdravije dojiti i koliko je njoj teško i kako noćima plaće jer NIJE MOGLA DOJITI. Eto, to je jedan od nekoliko sličnih slučajeva na koje sam naišla u svom susjedstvu. ( Dille, evo sad i ja ko ja-ma ).
    Dakle, TO mi je jadno i živcira me ( a nisam uopće sretna što me takve stvari živciraju )
    Dille pls, sorry, stvarno te nisam htjela tako naljutiti niti sam htjela da se bilo tko osjeća uvrijeđenim.
    Jednostavno ću od sada u svojim postovima biti puno određenija i detaljnija, jer nije mi baš drago kad nedorečenošću izazivam ovakve reakcije.

  44. #94
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Dakle, ovako:
    Ono što sam napisala odnosi se na žene koje JESU INFORMIRANE, dakle znaju kako riješiti određeni problem, ali ne žele. Npr. znam mamu koja je imala ragade i izjavila da neće ona dozvolit da joj beba uništi njezine "dragocjene" bradavice i da "kaj bu se ona mučila i zahebavala s kremicama"i jednostavno prestala dojiti i prešla na adaptirano. 2 dana nakon te izjave ista je pričala o tome, tj. opravdavala se nekome kako je svjesna koliko je zdravije dojiti i koliko je njoj teško i kako noćima plaće jer NIJE MOGLA DOJITI. Eto, to je jedan od nekoliko sličnih slučajeva na koje sam naišla u svom susjedstvu. Dakle, TO mi je jadno i živcira me ( a nisam uopće sretna što me takve stvari živciraju )
    znam, imam i ja jednu takvu i sama sebi idem na zivce sta to dozivljavam tako osobno.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Ja tek trebam roditi prvo dijete i svim srcem bih željela dojiti bebicu. Dosta sam naučila zahvaljujući Rodi a u međuvremenu su mi i neke prijateljice postale mame i uspješno doje pa ću i tu imati potporu.

    Neki dan me moja sveki (koja je inače super) neugodno iznenadila svojim komentarom kad smo razgovarali o dojenju i kad joj je MM rekao da bismo voljeli da možemo bebicu dugo dojiti, a koji je bio otprilike ovakav: "Ma daj, šta vam je? Treba dojiti max. do 3-4 mjeseca! Samo ćeš imati problema, nećeš moći nikuda otići i ostaviti bebu. Šta ti treba da stalno cvili za cicom?"


    A mislim si - pa kud ja to idem da moram ostavljati nekome bebu, ne izlazim već godinama. Sve se svodi na povremene kućne posjete prijateljima. A i zar je to razlog da svome djetetu uskratim nešto tako dragocjeno?

    Stvarno, kako se nositi s ovakvim glupostima?

  46. #96

    Početno

    Mamasita, sve OK. 8)

  47. #97
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    A mene živcira što me posvuda pitaju jel dojim. Pa kad kažem <da> onda krenu pitanja: kaj još, a imaš dosta mlijeka, joj blago tebi...

    Ja nikad nikoga ne pitam zašto ne doji i smatram da je to nešto što svaka majka mora sa sobom raščistiti, mislim na osjećaj krivnje i nezadovoljstva. Ne sviđa mi se što svaki čas slušam žalopojke i stalno treba nekoga tješiti. Tisuću puta sam pročitala i na ovom i drugim forumima ove riječi upućene mamama koje ne doje: "Nitko ne misli da nisi dobra majka zato što ne dojiš" i to stvarno većina nas misli. Nitko ne poziva nikoga na opravdavanje.

    Ja mislim da svaka žena koja to želi čini ono što može i u skladu sa informacijama koje ima. Živciraju me one koje "neće da im netko stalno visi na cici", "ne mogu nikamo od djeteta ako doje", "cice će im se objesiti", "imam slabo mlijeko jer mi dijete traži svaka dva sata" i sl. A takvih na forumu praktički i nema. I onda netko njih treba tješiti jer imaju osjećaj manje vrijednosti, a ima žena koje su se stvarno trudile i znaju da su učinile sve što mogu. Te zaslužuju poštovanje, a ne sažaljenje!

  48. #98
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Neki dan sam u ormariću naletila na 2 bočice koje smo kupili u velikoj kupovini prije rođenja bebe, manja je za čaj, veća za mlijeko :shock: :shock: :shock: (morala sam si dati oduška!)

    Znala sam da želim dojiti i opet sam upala u taj gruppenzwang (da vidimo, dajte mi kremicu, gazice, o, pa da, dajte i 2 bočice, naravno da bebi treba bočica...)!!!
    Dobro, bočicu smo jedno vrijeme koristili za izdojeno, ali one su bile u paketu sa izdajalicom pa su ove dvije sa početka priče totalni promašaj.

    Moram reći da mi je dojenje sve do nedavno bilo sve samo ne užitak, dojila sam ga plačući, ali zahvaljujući Rodi konačno uživamo u dotičnome.

    Još uvijek isključivo dojim i to (u kombinaciji s maramom) mi omogućava potpunu fleksibilnost, prijatelji ne mogu vjerovati kako se jednostavno mogu pojaviti bilo kad i bilo gdje, oni si bebu predstavljaju kao nešto što te veže u kuću 24/7 na par godina.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    i ja doma imam 3 velike i dvije male bočice. koristila sam ih samo za izdajanje. a mislila da će mi trebati....sad se pitam za šta

  50. #100
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    Još uvijek isključivo dojim i to (u kombinaciji s maramom) mi omogućava potpunu fleksibilnost, prijatelji ne mogu vjerovati kako se jednostavno mogu pojaviti bilo kad i bilo gdje, oni si bebu predstavljaju kao nešto što te veže u kuću 24/7 na par godina.
    Ma to je stvarno nevjerojatno, čak što više, čini mi se da sam bila mobilnija dok mi je beba bila skroz mala, jer dotad mi je ko mali klokan bila stalno uz mene i išle smo svugdje skupa :D .
    Da je bila na bočici, možda ne bih tako ležerno ponekad i čitav dan izbivale iz kuće.
    Ali to je nešto što u našoj kulturi tek treba "sjesti" kao nešto normalno.
    Zapravo sad kad je veća (i živahnija) moram puno više razmišljati kad planiram izlazak...što samo potvrđuje činjenicu da dojenje uopće nije faktor, nego dob djeteta.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •