Stranica 12 od 25 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 1243

Tema: Gdje boli neplodnost?

  1. #551
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    i Bubi, super ti je pismo
    i super ti je brat

  2. #552
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Dok se sjetim kak sam praktički ja morala tješiti druge...onog ko me nije izbjegaval naravno.Ali nije za zamjeriti,ljudi se neznaju nositi sa stvarima o kojima pojma nemaju i najlkše je ignorirati.A i nije to neka velika stvar,kaj...pa još sam mlada,budem ja već trudnaIli,bolje da je sad otišlo nego da se rodi bolesno..Zamisli smaka svijeta da mi se dijete rodi bolesno.A svi znaju nekoga s taaaakvim problemima i na kraju je žena zatrudnila dok nije ni mislila.
    Eto cure moje,nakon svega pročitanog zaključak je,da ne treba misliti...i budemo zatrudnile i rodile zdravu bebu.Jeah ...
    Nikad nebudem zaboravila šogoričine riječi,da kaj se svi čude kaj sam pobacila kad "te" trudnoče ionak ne uspiju baš.
    Pa mi baba na placu veli da sam zato i zgubila bebu kad sam išla na "umjetnu",ko zna kaj oni tam nama sprčkaju..
    A svekrva,da kaj sam nekaj napravila kaj je došlo do spontanog?
    I na kraju ispada da se samo moraš opravdavati pred drugima i tješiti njih dok ne uspije.
    A to mi se fakat više neda.
    I zato,ovaj put smo rekli svima bitnima da idemo u postupak dok smo dobili ljekove.Na dalje,ko želi,koga zanima,nek me pita.Ko ne,zaboli me.

  3. #553
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    i Bubi, super ti je pismo
    i super ti je brat
    Slažem se skroz.

  4. #554
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    prenosim vam, malo izmijenjen, mail koji sam slala bratu nakon biokemijske. brat mi zivi u americi i u hrvatsku dolazi svako ljeto. otkako smo mm i ja krenuli u mpo, nisam ga vidjela. komunikacija preko skype-a bazira se na "kako si?", "dobro". pucala sam, dok nisam napisala taj mail. nakon toga, kao da sam se preporodila. i spremna sam na nove pobjede. a i s vama podijeliti svoju bol, s kojom se sad puno lakse nosim.


    "pisem ti da se olaksam, mozda onda bude bolje.
    kad sam u postupku, svi skacu oko mene, kad je nalaz negativan, svi me izbjegavaju, valjda se boje pitati kako sam, boje se da depresija nije zarazna? svi govore - bit ce, strpi se, opusti se, misli na nesto drugo.. ima li netko recept kako se to radi? detaljne upute? pokusavam popuniti vrijeme raznim sretnim aktivnostima, ali onda ulovim samu sebe kako mi misli lutaju, kako se opet pitam - zasto mi?
    tesko je. utjesne rijeci okoline ne djeluju. "bit ce" mi nista ne znaci - tko mi garantira da ce zbilja biti? svjesna sam najcrnije realnosti da mozda nikad necemo uspjeti. koliko dugo pokusavati? kako se prisiliti da pokusaji budu nesto - usputno? da ne budu u centru? kako ne prilagodjavati svoj zivot postupcima kad ima toliko toga sto je nuzno prilagoditi? kako se "opustiti" kad svakih 8 sati moras misliti i sjetiti se uzeti lijekove?
    oduvijek sam znala da cu tesko zatrudnjeti, ali nitko mi nije rekao da cu tesko podnositi ono sto trpi psiha. kad ovo citas, mozda ti se namece ideja - pa uzmi si vremena, malo to pusti sa strane. kad pomislim na tako nesto kao moguce rjesenje - zamraci mi se pred ocima. znaci, veci dio mene gura naprijed, cvrst je, ali onaj dio mene, koji tako savrseno skrivam pod maskom koji ti, mama i tata zovete "bahatoscu" se raspada.
    kad se desila biokemijska (a bila sam svjesna da ce bit biokemijska odmah u petak, mm se nadao do ponedjeljka) rekla sam - super, napredujemo, i to je nesto. ono sto nisam ocekivala je da se ovaj put mm raspao. ocito idemo na smjene. i dalje on mene tjesi dok placem, ali znam da je ovaj put njemu jako tesko. samo to ne govori - jer kako cemo tek onda. predlozio je da odemo psihologu na kojeg imamo pravo na klinici, ali iskreno, ne vidim sto cemo time postici. ja osobno mogu samo otic tamo plakat. sve "trikove" kako si olaksat, sva "rjesenja", sve sam vec prerostala, ali mozak radi po svom...
    mislila sam da cu vas docekati trudna, sad nekako sve manje vjerujem u to. strah me iduceg postupka jer ako ne uspije, ceka me ponovno punkcija. a nje me strah ko vraga. strah me ove metode pokusaja i pogresaka koju moj dr. trenutacno koristi jer mi djeluje kao bacanje embrija. u meni se javlja onaj mali dio koji vjeruje u duhovno, tesko mi pada to trosenje smrzlica. u nedogled. strah me daljnjih pretraga, ako ce ih uopce biti, a da ne pricam o tome koliko me strah trudnoce. hoce li sve biti u redu, na to mislim, da me ne shvatis krivo.

    eto, toliko. ispovijed tvoje lude sestre. i da, lakse je.
    saljem veliku pusu i poljubi n. i l. one su najvrijednije sto imas."
    draga rasplakala sam se čitajuci post našla sam se u svakoj riječi ali bez obzira na sve idemo dalje jer mi smo žene ratnice lp

  5. #555
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    Citiraj ruža82 prvotno napisa Vidi poruku
    I kod nas svi znaju, ipak smo već duže vrijeme u tome i baš volimo razgovarati o tome (bilo s kim) al žalosno je što prijatelji, poznanici i svi ostali nam daju podršku, a roditelji i braća "bježe" od naših problema. izuzev jedne sestre, hvala bogu na njoj, jer ostali su svi...žalosno... ko da je za njih to tabu tema, ko da se srame, neznam čega - da smo bolesni??? a zapravo to njima nije bolest jer nemaju pojma o MPO!! hvala bogu na ovoj temi, i na vama divnim ženama jer iskreno neznam kako bi izgurala sve što jesam do sada bez vas, i naravnog mog najboljeg supruga!!
    meni je jedna bliska osoba rekla da se pomirim s tim jer to je božja volja odmah sam je prekrižila

  6. #556
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku

    Jučer sam sestri spomenula da idem na terapiju a ona me ušokirano pitala: kaj ti je to teško sve skupa palo?

    No comment.
    Grlim.

  7. #557
    medeni avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    176

    Početno

    Naslušali smo se i mi svakakvih savjeta i komentara(da ne nabrajam..).
    Onda shvatiš da je selekcija najbolje što možeš; grupa ljudi kojima daješ šture izvještaje, druga koja ne poznaje problematiku i termine i njima je to sve "umjetno"- njima ne daješ nikakve izvještaje i ostatak(manjinski) s kojima možeš lijepo razgovarati ali uglavnom ispadne da su to ljudi u istom sličnom problemu.
    I da, mene neplodnost još boli, u moje i ime mojih suboraca.

  8. #558
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    znam kako je željeti dijete,čuda se dešavaju,nemojte odustati nikad!!!ja sam mislila da mm ne može imati djece jer je odbijao spermiogram napraviti....jednom sam imala užasno bezobrazan komentar....zvao me je da vidim sliku djeteta od naše prijateljice...a meni izletilo bilo bi vrijeme da imamo svoje a ne da samo gledam tuđu djecu...poslije mi je bilo jako žao

  9. #559
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    cijeli dan razmišljam, da li se uopće javiti.

    Bubekice, slične smo po naravi rekla bih, i ja jednostavno sam glumila da je sve ok..... pred svima, obitelji, prijateljima, širom i užom rodbinom, poslodavac danas još ne zna, no to sam ja. Pričat sam ja osobno tek počela kad sam rodila, ne i ranije.

    Neplodnost boli, boli neuspjeh, boli negativna beta, pa i negativna aspiracija u prirodnjaku, pa i aspiracija ali činjenica da se ništa nije oplodilo, sve to boli no najviše od svega je mene boljela činjenica da neki parovi nažalost nikada ne uspiju i mogućnost vrlo izgledna da mi budemo jedni od tih. Nije da sam gubila nadu ali ta me je perspektiva stvarno plašila, ustvari sam bila vrlo svjesna nje. I dalje mislim da je dobro da znamo sve opcije, sve mogućnosti i svu statistiku, da nažalost neki neće uspjeti, da će neki odmah odustati, da će se neki okrenuti drugim stvarima, da će neki uspjeti nakon 15 puta, da će neki ići i 19 puta u postupak ali i dalje neće biti validne trudnoće.........

    MM i ja smo 2010. godine saznali da sam zatrudnila iz IVF-a, rodilo nam se dijete i danas nam uljepšava život (iako i o tome bi se moglo pisati puno , no slatke su to muke). ali neplodnost i dalje boli, ona nije prestala rođenjem djeteta, nije nestala uz ove slatke muke,

    prije trudnoće ali i sada ću reći da često mi tražimo razumjievanje i toleranciju, druge traže šutnju i potporu, treći ne žele ništa. Mislim da se okolina uistinu ne može saživjeti s nama, oni koji se ne bore neplodnošću - oni boijm se i ne mogu razumijeti i previše je to što tražimo da nam budu potpora u svakom koraku i svakom pogledu. Ja doduše nisam nailazila na one koji bi govorili o "Božijoj volji" da nemamo djece, možda sam takve i svjesno isključivala iz svog okruženja ili takvi jednostavno nisu komentirali jer nisu znali.

    Istini na volju, prolazimo na putu našem kroz svakojaka razdoblja, s druge strane i mi ovdje na forumu smo različite, s različitim iskustvima, potrebama, očekivanjima......... i teško je ljudima oko nas koji nisu iz te "naše priče" reći u pravom trenutku pravu riječ, odšutjeti kad treba, i oni su uglavnom bespomoćni, izuzetaka i zlobnika će biti uvijek, no većina to ipak mislim da nije. A mi smo dobrim dijelom hipersenzibilne.

    Ja unatoč tome što sa svojm najbližima imam odličan odnos, nisam imala potporu od njih jer je nisam niti tražila, ja sam cijelu temu zabarikadirala i zabezicirala samo za MM i mene, drugi tu nisu imali što tražiti, ali mi je njihova šutnja bez glupih pitanja i komentara bila dovoljna potpora....... ali to sam ja.

    Stoga, draga moja Bube, ne znam što bih ti rekla vezano za dodatne pretrage, bojim se da je to za razgovor s tvojim MPO liječnikom, nakon 1 IVF-a i 1 FET-a mislim da nemate indikacije za dodatne pretrage, u prosjeku je potrebno 12 j.s. od kojih će jedna u prosjeku biti dovoljna za dobru blasticu koja će se još i ugnijezditi. Davno je naša Pino o tome pisala, ako nađem, postam negdje.............

    Biokemijska JESTE uspjeh, koliko god ona gorak bio uspjeh na putu našem, ali se tako računa. Ja se uistinu nadam da ćemo već nakon tvog sljedećeg FET-a i daj Bože (ili daj Svemiru kako bi rekla jedna naša forumašica) pozitivne bete, se vratiti na ovaj tvoj današnji post, taj put s nastavkom priče i osmjehom na licu. Ako do toga i ne dođe, polako, sve u dogovoru s tvojim MPO liječnikom ili nekim drugim, dogovorite daljnje korake ili/i pretrage.
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 13.03.2013. at 15:26

  10. #560
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Mi nismo skoro pa nikome rekli. Od obitelji zna samo moja mama. Iako mi je uvijek bila podrška u svemu, sada je ta podrška jednostavno nekako izostala. Ona se nekako ne može pomiriti s tim da imamo problema, još uvijek se nada da ću ja jednostavno nekim čudom ostati trudna. Baš je nezainteresirana kada joj pričam o postupcima pa sam ta objašnjavanja svela na najmanju mjeru jer me je to jako razočaralo.

    MM-ovim roditeljima nismo ni rekli jer oni su mišljenja da onima kojima Bog nije dao djecu prirodnim putem, nisu je ni zaslužili. Sve ovo drugo nije normalno. Još se jako dobro sjećam njihove priče s početka naše veze, kada su se oni ismijavali od jedne njihove kume jer su ljudi digli kredit da idu na "umjetnu". Mislim da to nikada neću zaboraviti. I jako sam sretna što žive 350 km od nas i viđamo se dva puta godišnje.

    Mene je sad ovaj zadnji neuspjeh jako pogodio, još uvijek nisam baš dobro, pokušavam sastaviti djeliće svog života. Najviše me strah da ćemo i mi biti jedan od onih parova koji nikada neće uspjeti. Sve smo podredili postupcima, dobila sam otkaz zbog bolovanja, ne tražim čak ni drugi posao jer kako ću na novom poslu odmah otići na bolovanje. Iako nismo puno prošli, došlo mi je čak i da odustanem, osjećala sam se kao da nemam snage za dalje. Voljela bih razgovarati s nekim psihologom, možda bi mi onda bilo lakše.

    Krajem mjeseca idem na konzultacije, trebali bi ići u novi stimulirani u 4. mj. I sad se ja lomim u sebi da li da pitam doktora da nas pošalje na dodatne pretrage jer imamo 1 FET i 3 IVF-a neuspjela iza sebe ili da idemo u novi postupak? Znam da će nam te pretrage odgoditi postupak, a tako me vuče želja da pokušamo ponovno bez čekanja. A opet, imamo pravo na još smo ta 2 besplatna pokušaja.

    Danas mi je jako težak dan, možda sutra bude lakše

  11. #561
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    cijeli dan razmišljam, da li se uopće javiti.

    Bubekice, slične smo po naravi rekla bih, i ja jednostavno sam glumila da je sve ok..... pred svima, obitelji, prijateljima, širom i užom rodbinom, poslodavac danas još ne zna, no to sam ja. Pričat sam ja osobno tek počela kad sam rodila, ne i ranije.

    Neplodnost boli, boli neuspjeh, boli negativna beta, pa i negativna aspiracija u prirodnjaku, pa i aspiracija ali činjenica da se ništa nije oplodilo, sve to boli no najviše od svega je mene boljela činjenica da neki parovi nažalost nikada ne uspiju i mogućnost vrlo izgledna da mi budemo jedni od tih. Nije da sam gubila nadu ali ta me je perspektiva stvarno plašila, ustvari sam bila vrlo svjesna nje. I dalje mislim da je dobro da znamo sve opcije, sve mogućnosti i svu statistiku, da nažalost neki neće uspjeti, da će neki odmah odustati, da će se neki okrenuti drugim stvarima, da će neki uspjeti nakon 15 puta, da će neki ići i 19 puta u postupak ali i dalje neće biti validne trudnoće.........

    MM i ja smo 2010. godine saznali da sam zatrudnila iz IVF-a, rodilo nam se dijete i danas nam uljepšava život (iako i o tome bi se moglo pisati puno , no slatke su to muke). ali neplodnost i dalje boli, ona nije prestala rođenjem djeteta, nije nestala uz ove slatke muke,

    prije trudnoće ali i sada ću reći da često mi tražimo razumjievanje i toleranciju, druge traže šutnju i potporu, treći ne žele ništa. Mislim da se okolina uistinu ne može saživjeti s nama, oni koji se ne bore neplodnošću - oni boijm se i ne mogu razumijeti i previše je to što tražimo da nam budu potpora u svakom koraku i svakom pogledu. Ja doduše nisam nailazila na one koji bi govorili o "Božijoj volji" da nemamo djece, možda sam takve i svjesno isključivala iz svog okruženja ili takvi jednostavno nisu komentirali jer nisu znali.

    Istini na volju, prolazimo na putu našem kroz svakojaka razdoblja, s druge strane i mi ovdje na forumu smo različite, s različitim iskustvima, potrebama, očekivanjima......... i teško je ljudima oko nas koji nisu iz te "naše priče" reći u pravom trenutku pravu riječ, odšutjeti kad treba, i oni su uglavnom bespomoćni, izuzetaka i zlobnika će biti uvijek, no većina to ipak mislim da nije. A mi smo dobrim dijelom hipersenzibilne.

    Ja unatoč tome što sa svojm najbližima imam odličan odnos, nisam imala potporu od njih jer je nisam niti tražila, ja sam cijelu temu zabarikadirala i zabezicirala samo za MM i mene, drugi tu nisu imali što tražiti, ali mi je njihova šutnja bez glupih pitanja i komentara bila dovoljna potpora....... ali to sam ja.

    Stoga, draga moja Bube, ne znam što bih ti rekla vezano za dodatne pretrage, bojim se da je to za razgovor s tvojim MPO liječnikom, nakon 1 IVF-a i 1 FET-a mislim da nemate indikacije za dodatne pretrage, u prosjeku je potrebno 12 j.s. od kojih će jedna u prosjeku biti dovoljna za dobru blasticu koja će se još i ugnijezditi. Davno je naša Pino o tome pisala, ako nađem, postam negdje.............

    Biokemijska JESTE uspjeh, koliko god ona gorak bio uspjeh na putu našem, ali se tako računa. Ja se uistinu nadam da ćemo već nakon tvog sljedećeg FET-a i daj Bože (ili daj Svemiru kako bi rekla jedna naša forumašica) pozitivne bete, se vratiti na ovaj tvoj današnji post, taj put s nastavkom priče i osmjehom na licu. Ako do toga i ne dođe, polako, sve u dogovoru s tvojim MPO liječnikom ili nekim drugim, dogovorite daljnje korake ili/i pretrage.
    Potpis do neba i nazad....

  12. #562

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    kadauna zasad saljem samo pusu, sutra napisem ostatak, sad ne stignem...

  13. #563

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Bubekica, u potpunosti te razumijem. Recimo i mene znaju nekad izbaciti iz takta riječi: opustite se i sve će doći na svoje.
    Kad mi nije dobar dan onda im kažem , ajde se ti opusti s našom dijagnozom i kada si u postupku svakih par sati razmišljati što od lijekova moraš uzeti, probaj u 5 min
    koje imaš slobodno na poslu smučkati 4 ampule u dvije injekcije, piknuti se( s tim da jedna poslije ostavi oteklinu veličine 5 kn i jako svrbi i peče), a moraš biti koncentriran na poslu. A onda hodaj na uzv svaki dan, kemijaj na poslu da sve stigneš i tako. (Ovo sam sve izgovorila u naletu ljutnje kada je jedna prijateljica rekla " pa što ti doktori znaju, samo se vi opustite".
    Podršku od bližnjih imamo, ali oni koji nisu to prošli ne mogu shvatiti.
    Isto tako najprije je to meni teško padalo i muž je bio taj koji je tješio, no sada je situacija obrnuta.
    No nema nam druge, nego kao kaže bublica 3 dok god ima želje i snage treba pokušavati.

  14. #564

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    152

    Početno

    Suborke našu potporu sve imate

    Jednom moram i ja napisati taj dio puta.....
    Nemojte se zamarati ljudima koji vam crpe energiju potrebnu za postupke, oni su u tome "nebitni" !

  15. #565
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Citiraj Lotta81 prvotno napisa Vidi poruku
    Bubekica, u potpunosti te razumijem. Recimo i mene znaju nekad izbaciti iz takta riječi: opustite se i sve će doći na svoje.
    ma znate šta...zadavila bi doktore i sve ostale koji nisu dobro upućeni u ovu tematiku, kada mi kažu, opusti se, sve je u TVOJOJ GLAVI, ti si mlada šta si navalila na vantjelesne oplodnje!!!! HELLLOOOOO...k'o da sam izmislila svoje dijagnoze, k'o da mi se hoda od dr.do dr., k'o da volim modar stomak, k'o da volim da sam oteknuta od silnih injekcija, k'o da volim punkciju, ko da se volim voziti do 300-400 km na folikulometrije, k'o da volim što smo od stresa i iscrpljenosti od tog vozikanja slupalili auto kada smo se vraćali sa jedne folikulometrije, k'o da volim ležati i ne micati se, k'o da volim što sam na bolovanju dok mi se posao nagomilava, k'o da volim što lažem drugim ljudima šta mi je, k'o da volim onih odvratih 13-14 dana do bete, k'o da volim onaj osjećaj po noći dan prije bete, k'o da volim izraz tete u labu kada mi daje nalaz bete, k'o da volim taj isti nalaz pokazati mužu, k'o da volim zovnuti mamu i tatu i opet nas sve razočarati, k'o da volim zakucane kreditne kartce, k'o da volim sve podrediti postupcima, k'o da volim plakati, i plakati i plakati...pa nisam luda dragi moji doktori, nego sam na vrijeme shvatila da imam problem, koji je još veći dok je takvih kakvi ste vi...

  16. #566
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    Drage moje,skroz vas razumijem,mi smo na početku otvoreno pričali o tome,od nekih smo imali podršku,od nekih ne..ali stalno ispitivanje o tome,kako sam,kako se osjećam,ma da opusti se doći će kad se najmanje budeš nadala!ili joj,žao mi je što opet nije uspjelo-meni je toga dosta,dosta mi je žaljenja!!!Oni koji to ne prolaze ne mogu ni razumjeti! Još kad mi moja jako dobra prijateljica rekla kad sam izgubila prvu bebu-pa išla si na "umjetnu" i to je veliki grijeh i zato je bebi srčeko stalo kucati!! grijeh?? šta je grijeh što želim bit majka?šta želim zagrlit svoje dijete?Onda sam svima rekla da više neću ići do daljnjega,da mi treba odmora,jer uz sve to što moram prolaziti,moram još slušati svakakve savjete i prigovore..
    Drage moje želim vam a i sebi puno snage za dalje,da sam se ostvari naš san a onda nas neće nitko žaliti nego će nam se diviti kako smo jake,kako smo se izborile i došle do svog cilja,do svog sna,do svoje bebe!!! sretno!

  17. #567
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    joj, na to "opusti se" bi kosu čupala
    njima, ne sebi

    kiki30 to je sve samo ne prijateljica, od takvih se makni što dalje

  18. #568
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Punih 10 godina je od našeg ulaska u MPO...

  19. #569
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj tigrical prvotno napisa Vidi poruku
    Punih 10 godina je od našeg ulaska u MPO...
    Tigrical

  20. #570
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    mostarka86,sto da kazem, debeli potpis na sve sto si napisala.
    kiki30
    cure, svaki, bas svaki dan mislim na vas...

  21. #571
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    danas mi je baš težak dan. mrzim zimu i tad mi je taj naš problem nekako prevelik....
    sjedim na poslu i u totalnom sam bedu.
    Gdje boli neplodnost??? Pa gdje ne boli?? Boli svaki dan, sat, minutu... Gledam svoje nećake i pitam se kad ćemo mi njih pozvati na naš 1. rođendan??? Hoću li cijeli život biti samo tetka i kuma??
    Hoću li iz mjeseca u mjesec ići doktorima i piti bljutave čajeve, mm po 6 tbl dnevno nebi li popravili nešto???
    Na glupo pitanje što mi čekamo bi nekog u glavu udarila. U meni se pomalo javlja agresivnost velika.
    Nitko osim moje kolegice s posla nezna šta se "događa" s nama, koliko sam proplakala zbog prvog nalaza s-grama, pa od straha od punkcije cijelu Petrovu digla na noge, lagala da sam bolesna nakon punkcije i transfera.... Sve samo da budem smirena, jer znam da kažemo našima doma-od te puste brige i pametovanja bi mi bilo još gore. Opustite se, šta se opterećuješ bojom zidova, prašinom na podu, peglanjem itd....
    Još uvijek smatram da je bolje što nikome nismo rekli... Imam želju reći jednoj prijateljici, al tek je rodila pa si mislim kud ću joj ja sa svojim dijagnozama....
    Želim nestati s ovog planeta i probuditi se gdje će sve biti nekako drugačije.
    Želim otići na neko misteriozno putovanje gdje ću ostati trudna-kažu da čim negdje otputuješ ostaneš trudan Nikad ništa gluplje nisam čula
    Više nemam inspiracije, a još je toliko toga u meni što bi trebala izbaciti van

  22. #572
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    nemam što više napisati osim... Ljubilica je napisala: "Gdje boli neplodnost??? Pa gdje ne boli?? Boli svaki dan, sat, minutu..." a Bubekica i Kadauna su nadodale sve one strahove koje osjećam, a koje se ne usuđujem nikome pokazati niti izreći....

  23. #573

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    94

    Početno

    ljubilice,,,potakla si me rečenicom .."hoćeš li cijeli život biti samo tetka i kuma",,,,,ajme,,tako se i ja osjećam,,,u braku sam 14 god,,,dijagnoze strašne,za supruga sam znala za klinifertov sindrom,,a ja tek nedavno saznala da imam sa 33 god.preuranjenu menopauzu,,,upravo se spremamo na postupak u prag,,,nedavno saznala da su mi obe prijateljice trudne ( dugo isto nisu mogle),pa sestra, brat isto ima malu kćerkicu,,,,jedino ja nemam... a meni tako teško,, a drago mi zbog njih...,nekako se držim pred njima,,,toliko mi je teško da ne želim drugima to pokazivati ,,,da me ne žale,,...mislim da nas jedino mogu razumjeti one osobe koje isto imaju problema,,jer svima je lako reći,,"opusti se,nemoj misliti itd,,,i kad idem na dječije rođendane srce me vrlo boli,,,,svako dijete zove svoju mamu,,i ja bih da i mene jednog dana zove.....

  24. #574
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    daani13 da... potpisujem sve.... tetka, ujna i kuma... sve sam, samo nisam mama

  25. #575
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Tužna činjenica....i ja sam sve..samo ne mama...

  26. #576
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    cure znam kako vam je, samo sam došla da vam pošaljem jedan virtualni hug

  27. #577

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Citiraj Sandra1971 prvotno napisa Vidi poruku
    da... potpisujem sve.... tetka, ujna i kuma... sve sam, samo nisam mama

    o kako ovo razumijem, da sve sam to, samo ono što najviše želim nisam

  28. #578
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj Lotta81 prvotno napisa Vidi poruku
    o kako ovo razumijem, da sve sam to, samo ono što najviše želim nisam
    X
    Kako ste me rastužile...
    Kad je tako.Imamo petero nečaka,kumice male...
    Ali točno tako,hoču i ja da mi druge zovemo na naš mali rođendan,hoču puno balona,i hoču peči helo kiti i spužva bob tortu.
    Jednom će biti,nadam se.
    Ako bez nade ostanemo,kaj nam ostaje?

  29. #579
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    žužy ništa mi ne ostaje osim MM

  30. #580
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    aaaa... moram i ovo napisati....
    znate čega me jako strah....
    kako nitko ne zna što mu život nosi, što ako... što ako MM za 5 ili nebitno koliko godina kaže:"Gle, nisi mi rodila... odoh s drugom!"
    Sad je sve super, ali ne mogu ne misliti........

  31. #581
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Eh to je i moja boljka.... Iako kad god mu to spomenem poludi...kaže da me je oženio zbog mene....itd....ali mene je svejedno strah....

  32. #582
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj Sandra1971 prvotno napisa Vidi poruku
    aaaa... moram i ovo napisati....
    znate čega me jako strah....
    kako nitko ne zna što mu život nosi, što ako... što ako MM za 5 ili nebitno koliko godina kaže:"Gle, nisi mi rodila... odoh s drugom!"
    Sad je sve super, ali ne mogu ne misliti........
    Ma Sanda hajde...pricas gluposti...nadam se da ne ljutis...To nam uvjek mogu uraditi ili mi njima svejedno bez obzira na djecu,razloge...Ja uvjek kazem svima....svoju djecu prvo radjam sebi pa tek onda svima...a tako ces i ti...Ja moga nikad nebih ostavila zbog razloga da nismo mogli imati djecu...ako ih nebi rodili,usvojili bi svakako...S tim sam bila odlucno rascistila dosta prije nego smo rodili...A i on takodje

  33. #583
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    Vidiš Pipi73 ja ću ako mi se posreći roditi za nas i nama, ne radi sebe i sebi... da sam tako razmišljala rodila bi sebi prije 15 godina....ne bi se pazila neželjene trudnoće, jer nisam tada bila srela osobu s kojom bi to djete odgajala i podizala...
    Moj MM i ja smo složni u tome da posvojiti ne želimo... nismo se nikada posvađali, slažemo se i sam kaže da me oženio bez djece pa da možemo "uživati" samo nas 2 i dalje bez djece....
    ali draga moja strašna u pravu si.. padne na pamet!

  34. #584
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj Sandra1971 prvotno napisa Vidi poruku
    i sam kaže da me oženio bez djece pa da možemo "uživati" samo nas 2 i dalje bez djece....
    Opet me podsjeti na izjavu mog muža...jednom prilikom kad sam mu sva dotučena rekla "šta ako nikada ne budem trudna?" on je rekao.....e onda cemo kupiti kamper i putovat po svijetu i uživat.....
    Znam da je to rekao da me oraspoloži, oboje želimo dijete....naravno...

  35. #585
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj Strašna prvotno napisa Vidi poruku
    Opet me podsjeti na izjavu mog muža...jednom prilikom kad sam mu sva dotučena rekla "šta ako nikada ne budem trudna?" on je rekao.....e onda cemo kupiti kamper i putovat po svijetu i uživat.....
    Znam da je to rekao da me oraspoloži, oboje želimo dijete....naravno...
    I mi želimo, al već imamo motor
    Posljednje uređivanje od Sandra1971 : 26.03.2013. at 18:04

  36. #586
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Heh....slično razmišljanje.....

  37. #587
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Onaj osjećaj kada nakon mjeseci napornog rada uspiješ otići na godišnji od 4 dana i dobiješ sobu sa kinderbetom. Svaka stanica u tijelu boli.

  38. #588

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    cure moje ja cu vas prvo cvrsto
    ne znam od kud nam snaga za sve to... valjda smo stvorene takve, hrabre i neunistive..
    ja cu vam ispricati moju jucerasnju bol. kako ja radim na hitnoj, zovu nas zbog jedne trudnice koja ima trudove,cura je mlađa o mene, inace je ovisnica o svemu i svacemu i na heptanonskoj terapiji je.vozili smo je sto puta uslagiranu...ali ovo je bilo bolnije.. ona nista ne zna o svojoj trudnoci i o svom djetetu kojeg je nosila (vjerojatno je vec rodila) to me prvo dotuklo, a onda sam procitala da je imala prije te T i dva abortusa arteficijalna... uzas! i sad ja pitam vjecito pitanje.. ZAŠTO? Zasto ona? Zasto njoj? Mi se trudimo maksimalno zatrudniti, ali ne, neka ovisnica mora zatrudniti i to 3x prirodno... bas sam bila ljuta i zalosna... ali me je moja seka danas bas razveselila, koja pokusava drugo dijete..i kupila nam je svakoj test za trudnocu i rekla je: E neka nam je ovaj pozitivan!!
    puse saljem svima!!!

  39. #589
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Ja se ne bojim da će me MM ostavit jer nemamo dijete (zbog 1000 drugih razloga bi mogao, ali zbog ovog neće ALI problem je što se ja ne mogu pomiriti s tim da neću bit mama, a sve ukazuje da će tako biti. Pokušavala sam samu sebe natjerati da mislim drugačije tj. svaki dan u busu gledam nekulturne klince (većini bih s guštom zakucala vritnjak) i govorim si: "možda je bolje da nemaš djece, zamisli da rodiš ovakvog krelca?" Pa se nastavim uvjeravat da su djeca slatka dok su mala, a onda postanu zločesti, neotesani, blesavi....zatim pogledam kroz prozor i ugledam neku mamu s kolicima i suze krenu..... Boli, boli, užasno boli! Hoću jednog malog napornog seratora/icu!!!

  40. #590
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj Sandra1971 prvotno napisa Vidi poruku
    Vidiš Pipi73 ja ću ako mi se posreći roditi za nas i nama, ne radi sebe i sebi... da sam tako razmišljala rodila bi sebi prije 15 godina....ne bi se pazila neželjene trudnoće, jer nisam tada bila srela osobu s kojom bi to djete odgajala i podizala...
    Moj MM i ja smo složni u tome da posvojiti ne želimo... nismo se nikada posvađali, slažemo se i sam kaže da me oženio bez djece pa da možemo "uživati" samo nas 2 i dalje bez djece....
    ali draga moja strašna u pravu si.. padne na pamet!
    Nisam htjela da te uvrijedim ali mene je malo zabolio ovakav odgovor...mada mislim da me nisi shvatila...To sto imam jedno i cekam drugo ne znaci da ne znam kako je tebi trenutno...moja MPO prica traje vise od 10 godina...i meni je 40 godina....Ja i mm smo skupa skoro 15 godina...ne sve u braku ali smo skupa...I da nismo uspjeli a da mi onaj koga toliko volim poslije svega sto smo prosli kaze "nisi mi rodila" mislim da mi nista bedastije nebi mogao reci ....Mislim da mu to ni na onom svijetu ne bi oprostila...Svaki drugi razlog bi pokusala da shvatim...Da sam htjela da radjam ranije i lakse...rodila bih to na "vrijeme" ili sa nekim drugim...I on takodje...Ali htjela sam snjim...i rodila sam snjim...Ja sam osoba koja zeli djete...prirodno,"umjetno",usvajanjem..nebitno.... Zelim djete ...Prvo zbog sebe...pa zbog svih ostalih...I svakako snjim...

  41. #591
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj pipi73 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam htjela da te uvrijedim ali mene je malo zabolio ovakav odgovor...mada mislim da me nisi shvatila...To sto imam jedno i cekam drugo ne znaci da ne znam kako je tebi trenutno...moja MPO prica traje vise od 10 godina...i meni je 40 godina....Ja i mm smo skupa skoro 15 godina...ne sve u braku ali smo skupa...I da nismo uspjeli a da mi onaj koga toliko volim poslije svega sto smo prosli kaze "nisi mi rodila" mislim da mi nista bedastije nebi mogao reci ....Mislim da mu to ni na onom svijetu ne bi oprostila...Svaki drugi razlog bi pokusala da shvatim...Da sam htjela da radjam ranije i lakse...rodila bih to na "vrijeme" ili sa nekim drugim...I on takodje...Ali htjela sam snjim...i rodila sam snjim...Ja sam osoba koja zeli djete...prirodno,"umjetno",usvajanjem..nebitno.... Zelim djete ...Prvo zbog sebe...pa zbog svih ostalih...I svakako snjim...
    Nisi me uvrijedila, a shvatila jesam...ne znam zašto te zabolio moj odgovor, jer sam napisala da ne želim bebu sebi, nego nama.... da sam imala nekog s kim bih to poželjela ranije, već bi možda bilo...samo sam hrabro napisala što mislim, što mi ponekada u strahu padne na pamet i ne vidim u čemu je problem.. isto tako sam napisala i da nikada ne znamo što život nosi...što je realnost...da je sad problem to što nemamo bebu, već bi se rastali... mislim da nisi skužila da su to neki moji strahovi koji uopće nemaju veze s tobom....tako da te moje "gluposti" su samo moje .... samo sam možda dovoljno hrabra da ih javno napišem, jer eto... svašta mi padne na pamet i znam da nisam jedina... i pipi73 ja ne želim imati bebu bilo kako, mi nismo par koji želi posvojiti... ili ćemo imati svoje ili nećemo imati uopće...stvar dogovora

  42. #592
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Hvala....shvatila i ja....

  43. #593
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj pipi73 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala....shvatila i ja....
    mogu ti samo reći - svaka ti čast na svim silnim godinama u MPO treba imati volje, hrabrosti, želje... ja već sad nemam, a tek je prošla godina..."spašava" me to što ću uskoro biti 42+ pa je gotovo... možda će manje boljeti....nije da ne želim, ali ne mogu glavom kroz zid
    želim da ti što prije dođe lipanj pa da zagrliš i drugo....

  44. #594
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj Sandra1971 prvotno napisa Vidi poruku
    daani13 da... potpisujem sve.... tetka, ujna i kuma... sve sam, samo nisam mama
    i kod mene je tako...

  45. #595
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj Sandra1971 prvotno napisa Vidi poruku
    žužy ništa mi ne ostaje osim MM
    X

  46. #596
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ja sam inače po prirodi štreber i strašno mi je kad me moje tijelo ne sluša. Kad sam imala spontani, onda su mi govorili da sam "izgubila" bebu, meni je to bilo isto kao da su me ukorili zbog nemarnosti i aljkavosti... Pobogu, ženo, kako si mogla izgubiti dijete?! Pa onda kada mi je beta bila negativna, govorili su "pa dobro, nemoj biti tužna, bit će drugi put". Meni je to isto kao kad učiteljica tješi lošeg učenika nakon što je dobio jedinicu iz testa, dok onima drugima (s pozitivnom betom) kaže: "Bravo, odlično si ti to!" A mi luzeri ih sa zavisti gledamo i mislimo: "Joj, što bih dao da nisam ovako glup."
    Znam da je smiješno i bedasto, ali... Osjeća li se još tko ponekad ovako?

  47. #597
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Iako nisam štreber, znači ono totalno sam ponekad u drugom smjeru (šta je često loše) ali me zna pratiti taj neki glupi osjećaj, luzer, i ne mogu si pomoći, a svijesna sam da na takve stvari ne mogu utjecati.
    Cure grlim.....

  48. #598

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ja jesam streber i najvise mrzim dobronamjernu recenicu nakon vracanja embrija - dobro ih cuvaj! kad je beta 0, samo mi odzvanja - nisi ih dobro cuvala.

  49. #599
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Meni je bilo najgore kroz sve ove godine liječenja što na ovo apsolutno nisam mogla utjecati što god da napravila, a probala sam svašta od mirovanja i nemirovanja, od pravilne prhrane, svakojakih čajeva i bioenergije, tablete za neke moje boljkice itd. i prvi put u životu nisam postigla željeni rezultat jako dugo vremena bez obzira na trud.
    Dok inače obično dođu neki rezultati tj. vide se neki pomaci ako "upreš" ovdje to baš nije tako jednostavno i to me najviše ubijalo u pojam...

  50. #600
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    Konfuzija ja se osjećam tako... i još svakako
    Da mi postave dijagnozu, bilo bi mi lakše...
    da bar znam što nije sa mnom, bilo bi mi još lakše....
    bilo što da mi kažu da nije u redu,lakše bih sve ovo što se događa prihvatila, ali ovako

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •