Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Koja je razlika između marame i klokanice?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    150

    Početno Koja je razlika između marame i klokanice?

    Čitam o maramama i htjela bi da mi netko od vas objasni zašto se prednost daje marami, a ne klokanici?
    Dok nisam zatrudnjela bila sam zaljubljena u klokanice, a i sada sam, no vidjela ja da postoje i marame :shock:

  2. #2
    lidac2004

    Početno

    bebu u marami mozes nositi u vise polozaja a u klokanici je samo jedan.

    bebi je u marami puno udobnije nego u klokanici a i moze se bolje namjestiti uz tijelo.

    ako se sjetim jos,napisem

  3. #3
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Maramu možeš koristiti puno puno duže od klokanice (osim baby bjorn active koja, ak se ne varam, može ići do 15 kg) i bolje je raspoređena težina djeteta u marami nego u klokanici (ja sam maramu počela koristiti tek s mališinih godinu dana pa sam itekako osjetila razliku)

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    manje bile ledja.
    a i mama je fancy, klokanicu imaju svi, marama je retka.
    bar kod nas u srbiji.
    u mom malom gradu JA sam jedina mama sa maramom.
    al je ipak moj mali atrakcija kad ga vide u njoj!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    150

    Početno

    Neupućena sam pa me zanima... krivi li se djetetu kičma u marami?

  6. #6
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Meni je klokanica bila savrsen izbor. Jednom sam probala s maramom, bilo mi je komplicirano i vratila se klokanici.

  7. #7
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    evo jedan tekst o marami

    mi smo imali klokanicu, a sam soro za drugu bebu nabavit cu obavezno maramu...
    i klokanica je bila super, ali koliko sam probala maramu, puno manje ledja bole i mozes mijenjati polozaje a i dijete nositi kad bude vece...

    Nakon dolaska iz bolnice i povratka u svakodnevicu, roditelji se prije ili kasnije susretnu s temom nošenja djeteta. Uvijek je ista dilema, da li je nošenje dobro za dijete, hoće li se razmaziti i na koji način nositi dijete.

    Odnos nošenja majka - dijete počinje još u prenatalnoj fazi. U tom razdoblju doživljava raspoloženja i osjećaje majke te nalazi sigurnost u njenim ritmičnim pokretima ljuljanja. Nakon rođenja ono i dalje treba blizinu i zaštitu majke kako bi se naučilo nositi s vanjskim svijetom. Novorođenče želi osjetiti majčino tijelo. Samo tako osjetiti će svoje tijelo, osjetiti će da živi. Majčin dodir i toplina neprocjenjivi su za psihofizički razvoj djeteta. Brojna istraživanja dokazala su da čovjek spada u vrstu koja treba biti nošena. U majčinom zagrljaju dijete doživljava najviši oblik ljubavi i komunikacije dodirom.

    Marama za nošenje preporučuje se kao najzdravije pomagalo za nošenje djece. Koristi se od početaka čovječanstva, poznavale su je sve stare kulture. Danas kada se zbog velike civilizacijske krize ponovno vraćamo prirodi i sve više slušamo vlastite instinkte marama je dobila svoje mjesto. Radi se o visoko kvalitetnoj tkanini posebno tkanoj za tu svrhu. Možete birati između više boja i uskladiti je Vašom odjećom, kao modni detalj.
    Koristi se u rehabilitaciji nedonoščadi, djece s teškoćama u razvoju, slabovidne djece, neurodermitisa, kod roditelja posvojene djece. Marama je medij za stvaranje osjećaja pripadnosti, sigurnosti i topline. Pomaže pri uspavljivanju i smirivanju djece. Lagana masaža pri nošenju i majčina toplina ublažavaju grčeve. Pravilan, rašireni položaj nožica ima pozitivan učinak na razvoj kukova. Nošenjem u marami i očevi mogu doživjeti svoje dijete na drugačiji način.

    Ruke su Vam slobodne pa možete obaviti kućanske poslove, kupovinu, dojiti, poigrati se sa starijim djetetom, imati malo vremena i za sebe. Kako postoje razni načini vezanja možete je koristiti od rođenja pa do treće godine odnosno koliko se dijete želi nositi i koliko Vi to možete izdržati s obzirom na djetetovu težinu.

    Idealna je za dulje šetnje, planinarenje i putovanja. U marami dijete doživljava svijet "odozgo" i od samog početka osjeća:"Ja tu pripadam!"

    Kontakt informacije:
    Kamaris d.o.o.
    Čučerska cesta 200a
    10040 Zagreb
    tel/fax: 01/291 62 94
    www.kamaris.hr

  8. #8
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    i jos jedna prednost marame, mozes dojiti dijete dok je ono u njoj....

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Probao sam BB i Mayawrap sling, sling rules!
    Malac ima oko 14 kg i nosim ga i dalje kad treba (vidi Mukičine fotke sa slikanja na Jarunu).

    Bitna stvar kod nošenja malih beba je podrška za kukove. Rijetko koja klokanica to ima dobro izvedeno. Kod velikih beba je bitno da je težište što bliže roditelju, a to je opet bolje kod marama i slingova nego kod klokanica. Prednost slinga pred ostalim džidžama je brzina montaže. Mana marame je da treba svaki put ponovno prečvorati kada se roditelji žele zamijeniti u nošenju, a velika prednost stvarno veliki broj odličnih načina nošenja.
    Dojenje je izvodivo u svim ovim rekvizitima, ali kod BB je potrebno malo akrobatike (popustiti remenje, malo se izviti...). Diskreciju je nešto lakše postići u slingu ili marami.

    Pa ti biraj.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Sling? Davor vi imate sling?
    Ja sam nedavno na valjda onom rodinom tekstu o slingovima pročitala da njih nema za kupiti u RH... jel to istina ili nije?
    I ja bi sling pa ako ga ima dajte recite gdje i cca. cijena......

    A drugo pitanje je vezano uz klokanice (ako ne uspijem nabaviti sling)...
    jel ima koja klokanica (ako ima koja bi to bila) u kojoj se može dijete nositi i licem okrenuto prema van, a ne samo prema unutra?

  11. #11
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj nova trudnica prvotno napisa
    Sling? Davor vi imate sling?
    Ja sam nedavno na valjda onom rodinom tekstu o slingovima pročitala da njih nema za kupiti u RH... jel to istina ili nije?
    I ja bi sling pa ako ga ima dajte recite gdje i cca. cijena......

    A drugo pitanje je vezano uz klokanice (ako ne uspijem nabaviti sling)...
    jel ima koja klokanica (ako ima koja bi to bila) u kojoj se može dijete nositi i licem okrenuto prema van, a ne samo prema unutra?
    Čuj, koliko ja znam, uopće nije dobro dijete nositi prema van, bilo u klokanici, bilo u marami.
    Mi imamo baby bjorn klokanicu i nosili smo ga prema van par puta, ali onda smo odustali od toga jer mi se činilo da mu je pišo previše stisnut i nosili ga prema unutra. Isto sam radila i s maramom, nisam ga nosila prema van. Vidi on dovoljno i u ovom položaju, a kad mu se prispava lijepo se nasloni na mamina/tatina prsa i spava ko beba

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    OK, klokanica mi je ionako opcija B, u slučaju da ne uspijem nabaviti sling...
    Zato -Davor-jaaaaviii seee :D

    Ili bilo tko drugi tko zna di se može nabaviti sling u Zagrebu ili sjevernije

  13. #13
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    wildflower je sama šila sling i sudeći po fotkama koje sam vidio - sasvim je OK. U suprotnom se naručuje na netu, moja preporuka je na http://www.natural-wisdom.com/

    Problem s bebama montiranim prema naprijed je prvenstveno u njihanju nogica na način kao da se trebaju iščupati iz kukova. Problem je da se nešto sasvim slično tome i događa. Ako ped. na ultrazvuku potvrdi da se okoštavanje uspješno završilo, možeš bebu nositi i naglavačke.

  14. #14
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    i ima puno klokanica sa više pozicija nošenja, odnosno: kada je dijete okrenuto prema naprijed, natrag i pozicija za dojenje.
    ja imam takvu chiccovu i prodajem je, jer smo je prerasli.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Da, i ja sam čula, barem na reklamama za klokanice, da su neke namijenjene i nošenju bebe prema naprijed...
    iako, upoznata sam i sa negativnim stranama takvog nošenja....
    no uglavnom-josie-daj molim te opiši malo tu klokanicu(boja, stanje i sl.) i koliko tražiš....može i na p.m. ako želiš...
    E, da- i jesi li iz Zagreba?

  16. #16
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    na puno mjesta sam procitala da je marama bolje rjesenje za bebace od klokanice i ja bi rado imala klokanicu,ali problem je u tome sto sam inace malo nespretna,pa me strah zbog tog vezivana cvorova!!ne daj boze da nesto krivo svezem... :/

  17. #17
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    i ja bi rado imala klokanicu
    misliš, maramu?

    za maramu treba malo vježbe, nakon što je nekoliko puta svežeš radiš to automatski, bez razmišljanja. a možeš nabaviti i silng, ja ga nisam probala ali ima tu ekipe koja je s njim superzadovoljna.

  18. #18
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ah,da-mislila sam na maramu!! pisem poruku,a malecka se svako malo buni iz kinderbeta,pa sam malo dekoncentrirana!!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    pa i meni se čini najsuper marama, ali s mojom spretnošću dok ja to pokušavam svezati- ili će mi još beba uspjeti pasti ili ću nas obje tako zavezati da će nas trebati kirurški odvajati....
    Iz tog razloga mi je sling tako divan! Ima kopče-nema zafrkancije, a možeš dojiti u njemu.
    No s obzirom na to da ga se može samo preko neta kupiti, a ni mm niti ja nismo korisnici kred. kartica-nije nam to opcija.
    Tako da-bit će to klokanica....

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ljudi, vezanje marame STVARNO nije problem.
    sve smo se toga panično bojale, i svima nam se činilo da nema šanse da to IKADA naučimo....
    i sve smo uvidjele da se nakon 2-3 vezanja već totalno ispraksiraš i da je sve vrlo jednostavno

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ja bih maramu!
    Samo mi jos fali beba koju cu nositi u marami

  22. #22
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    mi imamo sling i super smo zadovoljni. narucili preko www.mayawrap.com

    imam i kamarisovu maramu ali jos nijednom malca nismo u njoj nosili - nikako da zavezem cvor na boku koji se pomice... :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •