Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: 04.02.2004. Večernji list - Apel za bolje vrtiće

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno 04.02.2004. Večernji list - Apel za bolje vrtiće

    UDRUGA RODA PUTEM INTERNETA POKRENULA AKCIJU ZA KVALITETNIJE UVJETE RADA U VRTIĆIMA

    Apel za bolje vrtiće

    Premalo odgajatelja i duge liste čekanja tek su dio problema, vele u udruzi
    Premalo odgajatelja u vrtićima, nedostatak prostora i neadekvatna prehrana djece samo su neki od razloga koji su članove udruge Roditelji u akciji, RODA, nagnali da pokrenu akciju za kvalitetnije uvjete rada u vrtićima. Javni apel "Za vrtiće iz bajke" uputili su preko svojih internetskih stranica, te pokušavaju prikupiti što više potpisa podrške roditelja čija su djeca u vrtićima ili jaslicama.
    - U vrtićima nema dovoljno teta i stručnih suradnika. Potrebno je zaposliti više odgajatelja koji će raditi s manjim skupinama djece. Danas u nekim vrtićima jedna teta zna brinuti i o 28 mališana - kaže Davorka Malenica Makarović, koordinatorica akcije. Ističe kako je, osim nedostatka osoblja, problem i manjak prostora, pa u Zagrebu ove godine oko 800 djece nije dobilo mjesto u vrtiću. Udruga RODA zalaže se i za promjenu jelovnika, jer, naglašava, djeci u dobi od godine dana daju se ista jela kao i petogodišnjacima, a među kojima su, primjerice, paštete, salame i zelje.
    - Smatramo da stručni ljudi u vrtićima rade svoj posao dobro, trude se, no zbog nedostatka novca nije im omogućeno raditi i bolje. Kad bi jedna teta imala manje djece, mogla bi im se više posvetiti - istaknula je D. Malenica Makarović i dodala da će nakon što prikupe još potpisa apel uputiti svim nadležnim institucijama.
    Nikolina Karin majka je Karla, koji nema niti dvije godine, a ide u jaslice u Dječji vrtić Jarun. O dvadesetak djece, veli, u jutarnjoj smjeni brinu se dvije medicinske sestre, dok u popodnevnim satima ostaje samo jedna.
    - Od rujna niti jednom djecu nisu izveli niti u krug vrtića na zrak jer im je to prevelik posao. Dok se tete sa starijom djecom igraju i pjevaju, manju djecu samo čuvaju - ispričala je N. Karin.
    U gradske predškolske ustanove, kojih je na području Zagreba 55, ide oko 27.700 djece. Oko 21.000 djece je u vrtiću, a njih 6800 u jaslicama. Zbog nedostatka kapaciteta, prema podacima Gradskog ureda za obrazovanje i sport, oko 700 djece iz dječjih vrtića Špansko, Jarun, Malešnica, Remetinec, Leptir i Sesvete roditelji svakodnevno moraju voditi u udaljenije vrtiće Prečko, Vrapče, Rudeš, Utrina i Zrno. (Zo. D.)
    ZORANA DELJANIN



    APEL MOŽETE POTPISATI NA NAŠEM PORTALU

  2. #2
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Ja bih samo rekla, s obzirom da se mene tu spominje , da ja UOPĆE nisam TAKVU izjavu dala.

  3. #3
    ivarica

    Početno

    KS, dobrodosla u klub

  4. #4
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Nadam se da ce ovaj apel pomoci svim vrticima diljem RH (vidim da se u apelu uglavnom spominje zagrebacko podrucje)!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Elly, naravno da će apel pomoći vrtićima u cijeloj Hrvatskoj. Ovaj članak u Večernjem je orijentiran na Zagreb samo zato jer je to pisano u gradskoj rubrici. Akcija ni u kom slučaju nije ograničena na Zagreb.

  6. #6
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj davorka prvotno napisa
    Elly, naravno da će apel pomoći vrtićima u cijeloj Hrvatskoj. Ovaj članak u Večernjem je orijentiran na Zagreb samo zato jer je to pisano u gradskoj rubrici. Akcija ni u kom slučaju nije ograničena na Zagreb.
    Odlicno!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    U originalnom apelu Zagreb se spominje samo kao primjer koliko je djece ostalo neupisano

  8. #8
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Izasao je i mali clancic u zadarskom izdanju Vecernjeg, ali, naravno, sa lokalnim brojkama i konkretnoj situaciji u Zadru.
    Nisam nazalost jucer kupila Vecernji. Treba li nam i to u ovoj rubrici?

  9. #9
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    dijanam, naravno, ako se tekst imalo razlikuje od ovih ovdje, a pogotovo ako ima nesto specificno, regionalno, salji meni, na mail, ja cu stavit ovdje i na portal moramo se trudit pokrit cijelu hrvatsku :D:D:D

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    mislim...napokon..nesto napravim /pokrenem ..kad nema zatvorenog foruma ((((

    daklem ponosno javljam da je teta ravnateljica dubrovackih vrtica "pokleknula" pred navalom moje osobnosti i argumenata Apela te pristala isprintati text i dati ga na potpisivanje po svim vrticima Dubrovnika grada

    (kaze :"vidjela sam slican text na jednom splitskom vrticu")

    Split HVALA VAM :wink:

  11. #11
    ivarica

    Početno

    zanamala, mi smo se privremeno snasli, saljem ti link na PP

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •