Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 92

Tema: Biopsija korionskih resica - hitno molim pomoć!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno Biopsija korionskih resica - hitno molim pomoć!

    Molim sve koje su radile biopsijiju korionskih resica u Zagrebu da mi daju par infomacija o tome jer sam užasno zabrinuta zbog lošeg nalaza kombiniranog probira. Našla sam na forumu puno info o amniocentezi, ali o ovom zahvatu ne....

    Dakle, u četvrtak sam ( u 11 +4 tjednu) napravila UZV kod jednog poznatog privatnika,rezultati UZV su bili skroz ok, bez ikakvih osobitosti (sve mjere ok). Nakon toga sam bezbrižno otišla izvaditi krv i jučer sam dobila rezultate - katastrofa. Nalaz krvi (biokemijski) je pokazao mogućnost Downovog Syndroma 1:12
    Inače, imam 40 godina i 4 mjeseca, svjesna sam da spadam u rizičnu skupinu, ali 1:12 ??? Ne mogu vjerovati....

    U svakom slučaju, nakon prvog šoka, odluka mi je bila amniocenteza, ali od same pomisli da moram čekati do 16. tjedan da bi se napravio zahvat, pa onda još najmanje 2 tjedana rezultat... tko će to preživjet....
    Razmišljam da čim prije, tijekom idućeg tjedna napravim biopsijiju korionskih resica, ipak su rezultati puno brži, pa ako bude trebalo donijeti najgoru odluku...

    Molim vas pomozite mi, kakva su vaša iskustva s biopsijom, svaka info mi je važna, jer odluku moram donijeti jako brzo....
    Posljednje uređivanje od Karol : 30.01.2010. at 20:20

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Osobno nemam iskustva ,ali o tome se pisalo na http://www.roda.hr/forum/threads/648...)-da-ne/page11

  3. #3
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Karol, moja je prijateljica radila biopsiju na Svetom Duhu, mislim kod Hafnera, čekala je nalaze dva tjedna. Njezin je nalaz bio 1:34 za Down i rodio se savršeno zdrav dečkić.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude u redu

  4. #4
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Biopsiju možeš obaviti već u desetom-jedanaestom tjednu, ili na Sv. Duhu gdje je rade svega dva-tri liječnika ili kod Podobnika, radi je on osobno i košta nekih 8000 kuna.
    Nemaš tu puno informacija, znam jer sam i ja tražila svojevremeno, nešto je o tome pisala jedino nova trudnica.
    Kažu da je zahvat malo neugodan, ali kratko traje.
    Rizik za pobačaj je nešto veći nego kod AC, a rezultati stignu dosta brzo, kod Podbnika već za tri dana imaš nalaz za trisomije, ostalo stiže malo kasnije.
    Nadam se da sam bar malo pomogla i držim palčeve da sve dobro završi.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    thaia28 hvala na vibricama, piplica hvala na informacijama, već zvala Sv. Duh, sutra idem na dogovor.... pa ću vidjeti što će mi reći.
    Što se tiče dr. Podobnika čula sam stvarno dobre komentare i na opremu u novom rodilištu i na njegovu stručnost, ali 8000 kn mi je stvarno malo too much u ovom trenutku.

  6. #6
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Karol imaš pp.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    ja samo ~~~~~~~~~~~~~~~~~da sve bude ok!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Karol ako nema uzv pokazatelja, posebno ako je NN ok, onda najvjerovatnije nije ništa; kom.probir je statistički pokazatelj vezan uz godine i neminovno je da je takav, jesi li gledala tablice i uspoređivala ?
    ja sam lani bila kod Hafnera na cvs-u, zbog lošeg uzv nalaza, zahvat kao zahvat traje par minuta, najgore je čekanje rezultata 2 tjedna ; u gen.laboratoriju radi jedna krasna genetičarka dr Stipoljev, vrlo stručna i posebno otvorena i draga; ako želiš info o samom tijeku postupka pošalji mi pp, pa ću ti sve detaljnije opisati; inače sam bila odmah zvala Podobnika , cijena je bila oko 7500 kn, međutim s obzirom da to samo Podobnik radi nije bilo mjesta za slijedeći dan, a kod Hafnera sam odmah dobila termin
    vjerujem i vibram da je s tvojom bebom sve u najboljem redu

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    Berlin, primila sam jedan tvoj mail i poslala ti odgovor, nadam se da si ga dobila jer sam nova na forumu, baš se i ne snalazim, pa ga možda nisam uspješno poslala. U svakom slučaju, hvala, utješio me tvoj odgovor.

    Jučer na Sv. Duhu bila kod dr. Hafnera na savjetovanju, dogovor je CVS ovaj tjedan, samo mi treba potvrditi termin. Sad čekam i šta da vam kažem, pokušavam racionalizirati, ne vrtit crne misli, biti optimista i ne paničarit već čekat nalaze.... naravno, koji put uspješno, koji put potonem, al samo nek zahvat prođe ok, a onda se namjeravam maksimalno zaokupit poslom i obitelji da što manje razmišljam dok ne dobijem nalaz.

    Mandy, molim te pošalji mi info o zahvatu na pp, jako me zanima...

  10. #10
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Draga Karol nažalost točno znam kako se osječaš, samo nemoj dati da te savladaju crne misli.
    Ja sam ti na CVS išla zbog prethodnih trudnoća sa trisomijama. Prije sam radila dva puta amniocentezu i moje iskustvo što se tih pretraga tiče da stvarno fizički nisu bolne.
    Koliko znam dr. Hafner ima iskustva u tome i što se tiče samog zahvata mislim da ne bi trebala biti uplašena.
    Mene je bilo jako strah posljedica CVS-a ali kao što sam ti rekla prošlo je sve u najboljem redu.
    Od srca ti želim da i tebi bude tako.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Karol pokušavam ti poslati pp međutim ne mogu, stoji da si odabrala da ne primaš pp, promijeni to u svojim postavkama:
    žao mi je što si se našla u situaciji u kojoj jesi, ali zaista mislim da ako nema uzv pokazatelja i ako si bila kod dobrog ginekologa, nemaš razloga za brigu;
    cvs: najprije u čekaonici dobiješ neki formular kojeg ispuniš, ponesi o.i. uz zdr. knjižicu, pa čekaš da te prozovu; dr Hafner me je najprije gledao na uzv i potvrdio da NN , a druge parametre je pretraživao i nije bio siguran ( ili nije htio reći) , mislim da je to dosta teško vidjeti i stručnjaku njegove klase koji se svaki dan susreće sa tim, na plodu starom 12 t i veličine nekih 5-6 cm ( nakon 2 tjedna stvari su bile jasnije); nakon toga slijedi dezinfekcija jodom područja uboda, ako ne podnosiš igle jednostavno stavi ruku preko glave i gotovo, sam postupak traje možda 2 min, osjetiš žarenje i pečenje ali ništa posebno bolno ni neizdržljivo, stave ti pamuk na to, dignu gaćice i odvedu te u čekaonicu di ležiš na kauču nekih 1/2-1 sat; neka netko ide s tobom, meni su se noge tresle od straha i nervoze; sutradan obavezno otiđi na uzv da vidiš je li s otkucajima sve ok; Berlin je nakon mene išla na cvs i sve je bilo isto;nije ti potrebna spavaćica , ni ništa drugo, ujutro prije postupka možeš jesti i možeš uzeti nešto za smirenje; što ti je rekao dr Hafner, ima li kakvih drugih indikacija da nešto nije ok ili se samo radi o godinama?
    drži se draga i obavi to što prije da budeš mirna i uživaš u ostatku trudnoće

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    Mandy, ...."stoji da si odabrala da ne primaš pp, promijeni to u svojim postavkama".... evo nemam pojma što sam pritisnula da ne dobivam poruke, pokušat ću to popraviti?!

    Ovako, dogovor s Hafnerom je sutra ujutro dolazim na odjel patologije trudnoće na zahvat. Što se tiće drugih indikacija, dakle, mjere na UZV su sve kako bi trebale biti - nijedan parametar nije van standarda za 12 tjedana trudnoće... radila UZV kod Podobnika, kažu da je među najboljim u ZG?!
    Problem je biokemijski test: beta HCG - MoM 3,41 (normalan je 1) i PAPP-A MoM 0,76 (opet bi trebao biti 1). Godina doduše imam i više nego dovoljno, 40 + 4 mjeseca.
    E sad, da li su zaista godine krivac za ove parametre ili je stvarno nešto s bebom, ne znam, pokušavam se uvjeriti da test nije pouzdan zbog mojih godina, al u ništa nisam sigurna
    Posljednje uređivanje od Karol : 02.02.2010. at 16:35

  13. #13
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Najprije pozdrav Mandy.
    Karol, sjetila sam se da je mene dr. Hafner pokušao i nagovoriti da odustanem od CVS-a jer su ultrazvučni biljezi bili uredni - ali eto nisam - bilo me je strah tada odustati.
    U svakom slučaju - sretno!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Berlin ljube, znam da uživaš u svojoj bebici i tako mi je drago zbog toga
    Karol držim ti fige za sutra

  15. #15
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Karol, ja ću ti samo zavibrati da sve bude OK ~~~~~~~~~~
    Za Hafnera mogu reći samo da je krasan doktor i u dobrim si rukama.
    Javi nam kako je prošlo.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    draga Karol samo ti šaljem malo vibrica ~~~~~~~~~~~~~~~

  17. #17
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Godine su krivac. Ja zato i nisam išla na taj probir, na to su te trebali upozoriti. U tim godinama (znam jel sam rodila prije mjesec dana a u 41. sam) ideš na amniocentezu ako se na to odlučiš. Ja nisam radila nikakvu pretragu osim dobrog uzv i pouzdala se samo u to. Hvala Bogu imam zdravu curu. Želim i tebi sve najbolje!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    Drage djevojke,
    evo kratkog izvještaja o CVS zahvatu jutros, pogotovo za buduće trudnice koje će se podvrgnuti tom zahvatu.

    Dakle, došla na Sv. Duh, čekala jedno sat vremena da dr. Hafner bude slobodan, u međuvremenu ispunila upitnik.
    Sestra me odvela u ambulantu,prije zahvata malo se spuste hlače da se ne zamažu sredstvom za dezinficiranje, liječnik zabije iglu u trbuh, ono isisavanje doduše traje malo duže nego što sam mislila (a mislila sam da se samo zabije igla i izvuče dio posteljičnog tkiva kao kad se vadi krv, al ipak traje malo duže, otprilike 2-3 minute).
    Zahvat zaista nije bolan, malo je neugodno ono isisavanje, ali čak i tremarošu ko što sam ja nije bilo ništa strašno.
    Zatim sam dobila zaštitnu injekciju jer mi je Rh negativan, nakon toga sam u čekaonici bila jedno pola ure i otišla doma.

    Rečeno mi je da se danas odmaram, sve laganinin, uzela sam bolovanje još sutra i petak. I sad slijedi onaj najteži dio, čekanje rezultata. U prosjeku se čeka 2 tjedan, ukoliko se pronađe nešto što upućuje na trisomiu zovu i ranije.

    To bi ukratko bilo to, nadam se da neće biti nekih komplikacija, i naravno da će rezultati zahvata biti kakvi trebaju biti. Danas sam baš nekako umorna, iscrpio me sav onaj strah prije zahvata i ovo čekanje koje je tek počelo.... Moram se zaokupiti poslom i svim mogućim aktivnostima... samo da rezultat bude ok.

    Hvala svima na vibiricama i informacijama, sad odoh odmarati, mailamo se još...

  19. #19
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Karol, ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da nalazi budu dobri i bebica savršeno zdrava

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Karol jesu li ti rekli da moraš danas ili sutra na uzv ? meni su to naglasili i ja sam otišla slijedeći dan vidjeti je li sa otkucajima sve u redu
    U prosjeku se čeka 2 tjedan, ukoliko se pronađe nešto što upućuje na trisomiu zovu i ranije.
    14 dana, bez dana uzimanja uzorka , mene nisu zvali ranije iako je moja beba imala kromosomopatiju, već sam ja zvala njih 14. i 15. dan dobila rezultat telefonski ;
    sigurna sam da je s tvojom bebom sve u redu, a taj kombinirani probir bih zakonom zabranila
    drži se i lezi i odmaraj što više prvih 2-3 dana

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    Mandy, nikakav UZV nisu spominjali, čak sam ih ja pitala da li moram doći na kontrolu za par dana na što mi je dr. Hafner rekao da ne, samo u slučaju da prokrvarima da dođem u bolnicu.

    U pravu si, stvarno su sve ove pretrage za izludit, unose toliki nemir i nervozu... Ja sam otišla na kombinirani probir jer je moj ginekolog u Domu zdravlja insistirala na amniocentezi, al sam joj rekla da idem na kombinirani prob. jer je ipak manje opasan, pa ako bude loš onda na amnioc. na što se ona totalno preko volje složila,ali je i dalje insistirala na amnioc.
    Kad sam obavila komb. probir bila sam sigurna da će rezultati biti ok i da su svi ti testovi za mene završena priča, ali evo sve se zakompliciralo

    Sad odmaram, čekam da prođu ova kritična dva-tri dana ....a onda idem raditi da što manje mislim na sve ovo...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    Mandy ovaj tvoj komentar ..."jesu li ti rekli da moraš danas ili sutra na uzv ? meni su to naglasili i ja sam otišla slijedeći dan vidjeti je li sa otkucajima sve u redu"... mi se vrti po glavi - ne znam zašto mi nisu tako nešto spomenuli?! Znaš li kako je bilo s drugim trudnicama, da li su išle na UZV nakon CVS zahvata?

  23. #23
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja sam na rezultate analize o kojoj rec cekala 2 dana(radila sam kod privatnika ako to ima neke veze)i nisam isla ni na kakav Uz pregled nakon toga,niti je to iko pomenuo...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    KayaR i u Zagrebu ako ideš privatniku dobiješ rezultat za 3 dana. Ja sam svoj CVS obavila u bolnici pa se u prosjeku čeka 2 tjedna, navodno zovu ranije ako primjete nešto sumljivo.

    Koji je tvoje razlog bio da si obavila ovu pretragu - loš rezultat kombiniranog probira, godine ili nešto treće?

  25. #25
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ja sam išla na amniocentezu kod dr Kosa i kontrolni UZV radio se iduće jutro (dan nakon zahvata). Za amnio znam da se radi, za ovo drugo nisam sigurna.

  26. #26
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj Karol prvotno napisa Vidi poruku
    KayaR i u Zagrebu ako ideš privatniku dobiješ rezultat za 3 dana. Ja sam svoj CVS obavila u bolnici pa se u prosjeku čeka 2 tjedna, navodno zovu ranije ako primjete nešto sumljivo.

    Koji je tvoje razlog bio da si obavila ovu pretragu - loš rezultat kombiniranog probira, godine ili nešto treće?
    Aaaaaa,onda ok.
    Ja sam isla sasvim samoinicijativno.Vec sam imala dvoje zdrave dece iz dve skolske trudnoce,ali zbog godina(39)bi me svakako slali na amnio.
    Bilo mi je predugo cekati 16 nedelja da saznam da li je s bebom sve u redu,pa sam odlucila da odem privatno i do kraja trudnoce mirno spavam.Nisam cula da se kod nas ta analiza radi po bolnicama.Mladje trudnoce rade Double i Triple test(verovatno slicno ili isto kao kombinirani probir koji pominjete)a starije redom idu na amniocentezu.Par mojih prijateljica je imalo jako los rezultat tih testova,da bi amnio pokazala da je sve ok.
    Mnogo je dugo cekati 2-3 nedelje na rezultat,veliki stres.Ova 2 dana se dalo izdrzati...

  27. #27
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Karol, ni meni na sv. Duhu nisu spominjali kontrolni UZV, ali kako sam za to čula prije nego sam išla na CVS, onda sam se dogovorila sa svojim doktorom i išla sam 2-3 dana nakon zahvata.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Karol samo da ti malo zavibram da ti što prije prođu dani čekanja ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    jesi išla na uzv ?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    Da, otišla za svaki slučaj u petak na UZV, sve ok.
    Odbrojavam dane....
    Posljednje uređivanje od Karol : 09.02.2010. at 16:06

  30. #30
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Karol, ma sigurno je sve ok ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Šaljem ti pozitivne misli- neka sve bude ok.

  32. #32
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Bice bice sve ok

  33. #33
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Drži se!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Karol draga ima li vijesti, je li sve u redu ?
    Posljednje uređivanje od mandy : 17.02.2010. at 16:15

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    Ne mogu vjerovati da mi se ovo događa... sad sam zvala Sveti duh, Genetsko savjetovanje i rečeno mi je da će rezultati biti gotovi tek za tjedan dana?!
    Već dva tjedan sam nervozna, ne spavam, zadnji tjedan dana sam na bolovanju jer stalno imam povišenu temperatura i loše se osjećam - sigurna sam od svog ovog stresa i sad još jedan tjedan čekanja....
    Ma da sam znala da će to tako bit, dala bi onih 8000 kn Podobniku pa nek sve ide kvragu... ovo je pravo mučenje. Vjerojatno su rezultati loši čim im ovako puno treba

  36. #36
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Karol prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu vjerovati da mi se ovo događa... sad sam zvala Sveti duh, Genetsko savjetovanje i rečeno mi je da će rezultati biti gotovi tek za tjedan dana?!
    Već dva tjedan sam nervozna, ne spavam, zadnji tjedan dana sam na bolovanju jer stalno imam povišenu temperatura i loše se osjećam - sigurna sam od svog ovog stresa i sad još jedan tjedan čekanja....
    Ma da sam znala da će to tako bit, dala bi onih 8000 kn Podobniku pa nek sve ide kvragu... ovo je pravo mučenje. Vjerojatno su rezultati loši čim im ovako puno treba
    Ne mora biti . Možda su problemi nastali kod obrade uzorka .

  37. #37
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj Karol prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno su rezultati loši čim im ovako puno treba
    Moze biti da im je naprosto guzva.
    Ja sam upravo zbog ovoga stresa kojeg opisujes odabrala da zazmurim,platim,i skratim sebi muke.
    Bice sve ok!

  38. #38
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Draga karol,evo da te malo utješim,jer mogu ti reći da je i moj tvoj post utješio mene.
    Ja sam Podobnikova pacijentica i radila sam amniocentezu prije tjedan dana,nisam imala indikacija osim godina.
    ovaj brzi test mi je uredan,a za kompletan kariogram mi je rečeno prvo deset dana,onda mi je on na telefon kad mi je javljao brzi test rekao za dva tjedna,a prošla i ta dva tjedna a nalaza nema,pa opet zovem rekoše mi da moguće i do tri tjedna.A budući da znam da se i Podobnikovi kariogrami rade na sv.duhu,očito je istina da je zbog nečeg ovih dana sporije (genetičarka na skijanju ili tko zna što),tako da ti sigurno nije sporije zbog lošijih rezultata.
    Inače,kad se stanice stave u kulturu dijeljenja,vrlo brzo se vidi da li su loše i u tom slučaju ti završe brže.
    A kombiniranih probira je bilo i gorih od tvog i sve ok.
    Držim ti fige i vidjet ćeš da će sve biti ok.
    p.s. možemo zajedno do sv.duha da im malo priprijetimo da požure.Šalim se,naravno.

  39. #39
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa Vidi poruku
    Moze biti da im je naprosto guzva.
    Ja sam upravo zbog ovoga stresa kojeg opisujes odabrala da zazmurim,platim,i skratim sebi muke.
    Bice sve ok!
    Kaya,a gdje si ti radila?
    Da li si isto brzo dobila analizu genomske dna za par dana,a kompletan kariogram za više dana(jer njemu treba bar 10 dana)ili kako....?

  40. #40
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    ancila,ja sam iz Beograda,i radila sam to u privatnoj ordinaciji doktora koji je nacelnik patologije na klinici.
    Intervencija je bila u cetvrtak,a rezultat smo saznali u subotu ujutro,kao danas se secam.
    Mm mi je javio da nosim zdravu zensku bebuNa tom nalazu i ne pise nista drugo.
    Moj ginekolog je bio zadovoljan i nije trazio nikakve dodatne analize ,osim sto sam vadila vrednosti nekog hormona u tacno odredjenoj nedelji trudnoce.To je takodje bilo odlicno,tako da nikakve druge analize do kraja trudnoce nisam radila,iako sam bila u 39toj godini.
    Zaista ne znam kako ide s tom analizom u bolnici,niti koliko se ceka na rezultat,ali meni je ovako bilo lakse.

  41. #41
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa Vidi poruku
    ancila,ja sam iz Beograda,i radila sam to u privatnoj ordinaciji doktora koji je nacelnik patologije na klinici.
    Intervencija je bila u cetvrtak,a rezultat smo saznali u subotu ujutro,kao danas se secam.
    Mm mi je javio da nosim zdravu zensku bebuNa tom nalazu i ne pise nista drugo.
    Moj ginekolog je bio zadovoljan i nije trazio nikakve dodatne analize ,osim sto sam vadila vrednosti nekog hormona u tacno odredjenoj nedelji trudnoce.To je takodje bilo odlicno,tako da nikakve druge analize do kraja trudnoce nisam radila,iako sam bila u 39toj godini.
    Zaista ne znam kako ide s tom analizom u bolnici,niti koliko se ceka na rezultat,ali meni je ovako bilo lakse.
    Hm,baš me zanima o čemu se radi...možda nešto čeg nema kod nas u HR?
    Znači,u četvrtak ti je vađena plodna voda,a u subotu si dobila rezultate?Da li je na tom nalazu još nešto pisalo osim spola djeteta?
    Jer ne vjerujem da su zahvat radili samo zbog utvrđivanja spola...da li na tim papiru imaš prikazane parove kromosoma?
    Analiza koju sam je radila kod privatnika sastoji se od vadjenja plodne vode,drogi dan sam dobila rezultate na najčešće trisomije kromosoma-13,18 i 21 koju su dobili pcr metodom analize genomske dna(možda su i kod tebe to radili,jer to je jedina metoda koja je brzo gotova,a pouzdana),a sada čekam klasični kariogram koji se radi citogenetskom analizom,a za koji tehnici pruganja treba min.10-ak radnih dana.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    Ancila, da li znaš u Genetskom laboratoriju na Svetom Duhu, tko tamo radi osim dr. Stipoljev (jedina za koju sam čula) koliko genetičara je tamo zaposleno i što se tiče CVS-a, koje je uobičajno vrijeme čekanja rezulatata recimo u Sloveniji ili u Austriji? Da li itko ima takve podatke, jer mi je suludo da se zbog toga što npr. ...."zbog nečeg ovih dana sporije (genetičarka na skijanju ili tko zna što)"... se toliko produžuju vrijeme čekanja na rezultate?

  43. #43
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Karol draga točno znam kako se osječaš.
    Da te utješim i moja analiza CVS-a je trajala duže od rečenoga i na kraju je, Bogu hvala, ipak bilo sve u redu.
    Želim ti od srca da tako i tebi bude. Budi hrabra.

  44. #44
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj Karol prvotno napisa Vidi poruku
    Ancila, da li znaš u Genetskom laboratoriju na Svetom Duhu, tko tamo radi osim dr. Stipoljev (jedina za koju sam čula) koliko genetičara je tamo zaposleno i što se tiče CVS-a, koje je uobičajno vrijeme čekanja rezulatata recimo u Sloveniji ili u Austriji? Da li itko ima takve podatke, jer mi je suludo da se zbog toga što npr. ...."zbog nečeg ovih dana sporije (genetičarka na skijanju ili tko zna što)"... se toliko produžuju vrijeme čekanja na rezultate?
    Gledaj,ovako,ajmo obje biti realne.
    1.tvoj kombinirani probir je loš,moj je dobar...recimo da sam ja u prednosti,ali fućkaj probir,osobno na forumu upoznala dvije žene koje su sa probirom 10 puta boljim od moga,a rodile djecu sa down sindromom,a isto tako puno veći broj žena sa hororom od probira koje su,što sa amniocentezom,što bez,rodile zdravu djecu.

    2.nadalje,i moji MoM-ovi su daleko od idealne vrijednosti 1-samo u drugom smjeru-moj mom za papp je oko2,5 dok je onaj za free bhcg oko 1,5.No,ne znam gdje si ti radila probir,moj je iz Breyer-a i tamo to izražavaju kao ukupnu brojku,ne dobiješ posebnu vrijednost za biokemijski,nego se u software ubacuju vrijednosti NN i ostalih uzv parametara koji isto imaju svoje mom-ove

    3.obje smo mjerile parametre kod Podobnika,dakle izvrsnog dijagnostičara,a zna se da svjetska perinatalna dijagnostika uzv parametrima daje puno veću težinu nego bilo kakvoj biokemiji

    4.ti si u cca.13 tj.trudnoće,ja sam u 20-tom.U slučaju da obje imamo loš rezultat,što bi bilo ravno sudaru kometa,tko je onda u prednosti?Tvoj prekid je kiretaža,moj je porod.Ne želimo o tome ni razmišljati.

    Nadalje,ne znam da li je Stipoljev jedina genetičarka na sv.duhu,moja primjedba da je možda na skijanju bila je više šala da ti razbije strah,no mene je tvoj post utješio jer sam skužila da i tvoji rezultati kasne,a sa sv.duha su i to mi je govorilo u prilog toga da je tamo došlo do nekog uskog grla,više sile...štojaznam...a ne toga da nam objema ne valjaju rezultati i da se zbo
    g nas skupio konzilij koji vijeća što će s nama.Jer,ako otvoriš oči i pokušaš se odmaknuti od straha koji te trenutno muči,shvatit ćeš da ti više toga ide u prilog da su ti nalazi ok-i moj još nije došao,a trebao je i da imaš trisomiju 21,vjeruj mi,ubrzali bi postupak.

  45. #45
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Ovdje možeš pročitati o brzom postupku koji je meni rađen iz plodne vode i koji sam rezultat dobila drugi dan.
    http://www.genos.hr/analiza-humane-d...onske-tekucine
    Koliko ja znam,i na Rebru i na sv.duhu to prvo rade,u istraživalačke svrhe i kada taj rezultat nije dobar,ovaj drugi postupak tehnike pruganja kromosoma se radi brže.
    Tako da ti i to može govoriti u prilog da ti je test dobar.
    Posljednje uređivanje od ancila : 18.02.2010. at 16:08

  46. #46
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Koliko sam čitala,mandy je nekoć imala loš rezultat,a nalazi su joj bili za 2 tjedna.
    Ne govori li ti i ta činjenica u prilog tome da je kod tebe sve ok?
    Jer onaj kom ne valjaju rezultati dolazi prije na red,kako bi,u slučaju da tako odluči,mogao prekinuti trudnoću.
    Posljednje uređivanje od ancila : 18.02.2010. at 16:13

  47. #47
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj Karol prvotno napisa Vidi poruku
    . Vjerojatno su rezultati loši čim im ovako puno treba
    NE,NISU LOŠI!!!
    Ovo ti govori baš u suprotnom smjeru,jer da su loši,već bi bili gotovi.
    Ne tješim te,to je realitet.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj ancila prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam čitala,mandy je nekoć imala loš rezultat,a nalazi su joj bili za 2 tjedna.
    Ne govori li ti i ta činjenica u prilog tome da je kod tebe sve ok?
    Jer onaj kom ne valjaju rezultati dolazi prije na red,kako bi,u slučaju da tako odluči,mogao prekinuti trudnoću.
    da, ovo je posve točno, ja sam zvala nakon 13 dana i rekli su da još nije gotovo i da nazovem sutradan, kad mi se javila genetičarka i rekla da je nalaz loš, kao i da je onaj brzi bio loš ( za taj mi je rekla da traje 7 dana), a ovaj je samo potvrdio prvotini; međutim kod mene se radilo o krom. grešci (nekoliko grešaka na istom kromosomu) vidljivoj u 93 % stanica i iako je to bilo itekako vidljivo nakon prvog testa, oni ne žele potvrditi nalaz dok ne budu gotovi nalazi dugotrajne kulture, da se ne bi radilo o tzv. mozaicizmu ( nekakvom presliku stanica) za kojeg mi ni danas nije jasno odakle se može preslikati ( vjerovatno iz majčinih stanica);
    karol ja zaista mislim da su tvoji nalazi dobri, posebno zato što i ancilini kasne, znači da je negdje greška u sistemu, ako želiš možeš nazvati dr Stipoljev i zamoliti je za razgovor i upitati je o čemu se radi; koliko znam samo je ona tamo genetičar, drži se, sve će biti dobro

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    i još nešto: ja sam na cvs išla zbog izričite indikacije, NN od 6 mm, a i kasniji uzv je pokazao mnoštvo abnormalnosti karakterističnih za kromosomski poremećaj; sve te testove sam u startu odbila jer mi statistička vjerojatnost da nešto je ili nije moguće u određenom postotku nije draga ( npr. kod vjerojatnosti da 1/50 beba ima krom. grešku nitko sa sigurnošću neće tvrditi da je ta 1 od 50 tvoja beba isto kao i što kod omjera 1/3356 nitko neće garantirati da ta 1 beba nije tvoja); jednostavno mi nije jasna svrha tih testova; po meni bi jedino uzv bio indikacija za cvs (godine ne toliko, jer koliko je meni poznato samo Down je povezan sa starošću majke )
    Posljednje uređivanje od mandy : 18.02.2010. at 17:15

  50. #50
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa Vidi poruku
    da, ovo je posve točno, ja sam zvala nakon 13 dana i rekli su da još nije gotovo i da nazovem sutradan, kad mi se javila genetičarka i rekla da je nalaz loš, kao i da je onaj brzi bio loš ( za taj mi je rekla da traje 7 dana), a ovaj je samo potvrdio prvotini; međutim kod mene se radilo o krom. grešci (nekoliko grešaka na istom kromosomu) vidljivoj u 93 % stanica i iako je to bilo itekako vidljivo nakon prvog testa, oni ne žele potvrditi nalaz dok ne budu gotovi nalazi dugotrajne kulture, da se ne bi radilo o tzv. mozaicizmu ( nekakvom presliku stanica) za kojeg mi ni danas nije jasno odakle se može preslikati ( vjerovatno iz majčinih stanica);
    karol ja zaista mislim da su tvoji nalazi dobri, posebno zato što i ancilini kasne, znači da je negdje greška u sistemu, ako želiš možeš nazvati dr Stipoljev i zamoliti je za razgovor i upitati je o čemu se radi; koliko znam samo je ona tamo genetičar, drži se, sve će biti dobro
    Eto,hvala mandy,ovo je informacija iz prve ruke.
    Nije da oni ne žele potvrditi nalaz,nego analiza genoma dna (a to je ovaj kratki test) pcr metodom nije postupak koji ti pravno dozvoljava prekid trudnoće,odnosno to je novi,mladi,nestandardizirani postupak (iako je pouzan 100%-u Istraživanju Begovića i sur.na Rebru analizirali su uzorak od preko 700 plodovih voda tijekom godine dana i nisu našli NIJEDAN LAŽNO NEGATIVNI REZULTAT!!!odnosno ukoliko na tom brzom testu nisu našli trisomiju,trisomiju nisu dobili ni tehnikom klasične citogenetike...imam i link kog zanima) koji pravno ne omogućava ništa,pa ga ni ne govore.
    Mozaicizam je pojava trisomija u samo nekim stanicama,odnosno kada sve plodove stanice nemaju kromosom viška,nego samo neke-ovisno o broju prekobrojnih stanica,takva će biti i fenotipsko klinička slika.Kod mandy se,čini mi se,radilo o edwards sindromu koji je težak i kao mozaični i kao potpuno aneuploidni oblik.
    Preslik,tj,translokacija je sasvim nešto drugo-otkine se komadić jednog kromosoma koji se pojavi na neuobičajenom mjestu,ali o tome ne znam baš puno.
    Inače,sasvim sam druge struke,ali kao što vidite,dobro sam se educirala metodom straha i vlastite kože.

    U povjerenju,ipak nisam dr.Stipoljev
    Karol,kad ova agonija završi,zovem te ne kavu.

    E,da,da li si krvarila u ranoj trudnoći i da li si pila neke hormone?To ti zna jako promijeniti biokemijski test.
    Karol,jaaaaaaaaaaavi seeeee!!!!
    Posljednje uređivanje od ancila : 18.02.2010. at 17:25

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •