Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 92 od 92

Tema: Biopsija korionskih resica - hitno molim pomoć!

  1. #51
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa Vidi poruku
    i još nešto: ja sam na cvs išla zbog izričite indikacije, NN od 6 mm, a i kasniji uzv je pokazao mnoštvo abnormalnosti karakterističnih za kromosomski poremećaj; sve te testove sam u startu odbila jer mi statistička vjerojatnost da nešto je ili nije moguće u određenom postotku nije draga ( npr. kod vjerojatnosti da 1/50 beba ima krom. grešku nitko sa sigurnošću neće tvrditi da je ta 1 od 50 tvoja beba isto kao i što kod omjera 1/3356 nitko neće garantirati da ta 1 beba nije tvoja); jednostavno mi nije jasna svrha tih testova; po meni bi jedino uzv bio indikacija za cvs (godine ne toliko, jer koliko je meni poznato samo Down je povezan sa starošću majke )
    Opet sve potpisujem i potkrepljujem primjerima:
    žena s kojom sam u kontaktu s drugog foruma imala je kombinirani 1:7700,godina 32,uzv i sve ostalo pratila u austriji (tamo živi) i guess what-rodila curicu sa down sindromom.
    Još znam za jednu iz Zg.
    Statistika je kurva.Pojede puno živaca.Moj socijalni ginekolog mi je rekao da je imao ženu sa testom 1:4 i sve je bilo ok-zaboravlja se da je i u ovom radikalnom primjeru vjerojatnost od 75% da je sve uredu i da se ipak radi o testu od 80%,a ne 100% pouzdanosti.
    Mandy je imala plod sa ogromnim nuhalnim naborom,e,to je onda problem jer je upravo taj nabor puno više indikativan nego sva biokemija.
    Karol,nemoj misliti da te tješim,zaista ti iznosim samo realne činjenice koje sam tijekom zadnjih par tjedana prikupila.

    Mandy i tebe zovem na kavu.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    Drage djevojke,
    fala na komentarima i pokušajima da mi olakšate situaciju, ali stvarno se loše osjećam i fizički, a i psihički pogotovo...
    Još sam misli i osjećaje držala pod kontrolom prvih 10 dana, al od ponedjeljka nemam mira... odjednom sam imala feeling da mi je vlastita koža pretijesna i da ću se razletjeti ko u crtiću. Počela je povišena tempreratura, pa tako narednih par dana dok evo danas definitivno nisam pukla, skočila temperatura, bole me mišići, glava... (nije gripa).
    Jutros mi je jako teško bilo nazvat Genetsko savjetovanje, jer me bilo strah loših vijesti, al kad mi je rekla da trebam čekati još tjedan dana -> raspad sistema skroz...
    Tako smo se veselili ovoj trudnoći, a sad, hvata me neka depresija i čak ako budu dobri rezultati, sve mi je nekako sivo i bezvoljna sam...
    A opet, najgore u cijeloj situaciji mi je što vrijeme ide, tjedni trudnoće lete, sljedeći tjedan sam 15+ tjedana, ako rezultat bude loš morat ću na pobačaj koji je s 16 tjedana navodno inducirani porod (drip i gel), a kako mi je u prvoj trudnoći bio inducirani porod s dripom i gelom, znam koja je to muka i koliko dugo traje ii ne želim to ponovo proživljavat

  3. #53
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    ancila,ievo skopala sam iz zaborava svoj nalaz
    Citogenetska analiza iz uzorka dobijenog Biopsijom horiona
    Sve analizirane metafaze pokazuju normalan zenski kariotip
    46,XX
    Pouzdanost prenatalne citogenetske analize iznosi 98% pri cemu se ovako visoka pouzdanost odnosi na numericke i krupne strukturne hromozomske rearanzmane.

    Eto,prepisala sam od reci do reci.Tada sam bila 10+4 nedelje trudna
    Osim ovoga,jos sam radila i Biohemijski prenatalni screening,a Dr je trazio samo vrednost za
    MoM corr.koja je kod mene bila 1.09,sto je po njegovim recima bila idealna vrednost u 14+5 nedelji trudnoce.
    Ne znam da li sam sta pojasnila.

  4. #54
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Karol,potpuno razumem tvoje stanje draga moja.
    Kada sam pre 10tak godina radjala prvo dvoje,nikakve ove krvne analize nisu jos postojale.
    Starije trudnice su isle na amnio po defoultu,a ja sam tada imala tek 30.
    Sve su to u medjuvremenu(bar kod nas)smislili....i znam vise zena(od toga su 2 moje bliske prijateljice)kojima je Double i Triple test(tako se ovde zovu)bio tako los da su ih vec slali u geneticko savetovaliste i pripremali na pobacaj,ma uzas!
    Ponovnom nalizom se ispostavilo da je sve ok.
    Bas zato sam se samoinicijativno odlucila ne cekati 16 nedelja za amnio i biti nacisto vec sa 10,ako vec nije u redu da gubitak bude sto lakse podneti.
    Nemoj se toliko bedirati(iako te razumem)jer tako skodis i sebi a narocito tvojoj bebici,s kojom je,uverena sam,sve u redu!
    Drzi se!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa Vidi poruku
    Tada sam bila 10+4 nedelje trudna
    vidiš kako je to kod nas drugačije : u literaturi možeš pročitati da se cvs radi od 9. -11 .-og tt, a nitko neće da je radi prije 12.-og jer tada završava embriogeneza; uz to neće ni izdati nalaz prije nego partneri ne izvade krv i prije nego se utvrdi da li je do promjene došlo zbog nasljeđa ili slučajno

    Preslik,tj,translokacija je sasvim nešto drugo-otkine se komadić jednog kromosoma koji se pojavi na neuobičajenom mjestu,ali o tome ne znam baš puno.
    o tome se radilo kod mene, a uz to i aberacija i još neka čuda, dio jednog kromosoma se prebacio na 18. i uzrokovao trisomiju , ne želim sad vaditi nalaz jer mi samo bude loše; uglavnom genetičarka je odmah rekla da vjeruje da je do te greške došlo u periodu diobe stanica, mejozi, a i već imamo zdravu djecu, pa je nelogično da tako velike greške nosimo, a imamo zdravu djecu (iskreno u tim trenucima to je slaba utjeha)

    no, mi smo ovdje krenuli u potpuno krivom pravcu, kod tebe Karol nema nikakve indikacije da nešto ne bi bilo u redu, osim glupog statističkog testa ; draga drži se i nemoj se mučiti, ako treba uzmi nešto za smirenje i sutra nazovi i razjasni situaciju, radi li se tu samo o tvom testu ili je zaribao čitav sistem

  6. #56
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa Vidi poruku
    vidiš kako je to kod nas drugačije : u literaturi možeš pročitati da se cvs radi od 9. -11 .-og tt, a nitko neće da je radi prije 12.-og jer tada završava embriogeneza; uz to neće ni izdati nalaz prije nego partneri ne izvade krv i prije nego se utvrdi da li je do promjene došlo zbog nasljeđa ili slučajno

    ANCILA:
    Ovisi o onom koji će raditi zahvat i o veličini ploda,sa 10+4 žena je u 11-tom tjednu i ukoliko nema hematoma oko posteljice,radi se cvs.Ja konkretno nisam mogla jer sam imala 2 hematoma.Tebi mandy nisu htjeli izdati nalaz bez vašeg vađenja krvi,jer je nalaz bio loš.tako da naprave vaše kariograme i vide otkud greška potječe.Kad je nalaz ok,nema daljnje obrade roditelja.Stvarno ste imali grozan pEH,najblaže rečeno,edwards sindrom je užasno rijedak,a translokacijski tip još rijeđi od regularnog.

    Kayar-kod tebe je tkđ.rađena tehnika polimerizacije DNA,to nije klasična tehnika pruganja,već analiza umnožene dna,zato je tako brzo bilo gotovo(pa si imala rezultat za 2 dana),to je genijalna i pouzdana metoda koju su meni radili samo za 3 kritična kromosoma,daj pliz napiši koliko te je to koštalo?Fakat je to kod vas naprednije.

    o tome se radilo kod mene, a uz to i aberacija i još neka čuda, dio jednog kromosoma se prebacio na 18. i uzrokovao trisomiju , ne želim sad vaditi nalaz jer mi samo bude loše; uglavnom genetičarka je odmah rekla da vjeruje da je do te greške došlo u periodu diobe stanica, mejozi, a i već imamo zdravu djecu, pa je nelogično da tako velike greške nosimo, a imamo zdravu djecu (iskreno u tim trenucima to je slaba utjeha)
    Translokacijski tip grešaka najčešće(preko 90%)je nasljedan,odnosno roditelji nosegrešku u sebi,no kod vas nije bilo tako....stvarno mi je žao...
    Regularne trisomije nastaju u periodu mitoze ili mejoze,a translokacijske su nasljedne.Najčešće,no kod vas se desilo od najrjeđeg najrjeđe.

    no, mi smo ovdje krenuli u potpuno krivom pravcu, kod tebe Karol nema nikakve indikacije da nešto ne bi bilo u redu, osim glupog statističkog testa ; draga drži se i nemoj se mučiti, ako treba uzmi nešto za smirenje i sutra nazovi i razjasni situaciju, radi li se tu samo o tvom testu ili je zaribao čitav sistem
    Karol,razumijem te,ali sada si se već skroz odmakla i počela govoriti da i ako bude uredu ništa više nema smisla...to su tipične depresivne misli.

    Ali:1.nije zeznuo sistem,nego ti je nalaz uredan i zato su ti rekli tek drugi tjedan,pa šta misliš da ti je ko mandyn da bi te stavili još tjedan dana na čekanje?To se tako ne radi!!!!

    2.ako je loš,stisnut ćeš zube i preživjeti-što te ne ubije,ojača te.
    glavu gore,totalno je bezveze uzrujavati se zbog biokemijskog testa,a svi ostali parametri uredni.Mandy je imala razloga za stres,ti ne!
    Posljednje uređivanje od ancila : 19.02.2010. at 11:25

  7. #57
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja doduse nemam pojma radi li se biopsija horionskih resica pri bolnicama,uglavnom salju na amnio,koju moras zakazati otprilike cim saznas za trudnocu,da bi uopste stigla na red....
    Zatim, svima savetuju amnio,jer je ovaj postupak invazivniji i veci je postotak pobacaja...
    Kod nas to kosta 300 eura.
    Znam da smo se teska srca rastali od tih para(amnio placa zdravstveno osiguranje,pa ne kosta nista),ali vredelo je svakog evrica
    Moja kuma je u isto vreme bila trudna,cekala je vredno 16 nedelja za amnio+jos dve za rezultate i tacno znam koliko je to iscekivanje stresno.
    Jos ako,ne daj boze,nesto nije u redu....uhuh

  8. #58
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa Vidi poruku
    Ja doduse nemam pojma radi li se biopsija horionskih resica pri bolnicama,uglavnom salju na amnio,koju moras zakazati otprilike cim saznas za trudnocu,da bi uopste stigla na red....
    Zatim, svima savetuju amnio,jer je ovaj postupak invazivniji i veci je postotak pobacaja...
    Kod nas to kosta 300 eura.
    Znam da smo se teska srca rastali od tih para(amnio placa zdravstveno osiguranje,pa ne kosta nista),ali vredelo je svakog evrica
    Moja kuma je u isto vreme bila trudna,cekala je vredno 16 nedelja za amnio+jos dve za rezultate i tacno znam koliko je to iscekivanje stresno.
    Jos ako,ne daj boze,nesto nije u redu....uhuh
    Sta da ti kažem draga kajo,ja sam radila amniocentezu privatno i platila 6200kn(to ti je oko 850 eura),prvi brzi nalazi su mi bili drugi dan i oni su uredni,a kompletne čekam već 2 i pol tjedna.
    Iskreno,za ovu cijenu i proceduru ispaltilo bi se potegnut i do Bg

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    Ancila, za nedaj Bože situaciju, (s obzirom da si obavila amniocentezu kod dr. Podobniika) da li znaš dal on radi prekid trudnoće u klinici Podobnik? Znam da rade do 10, 11. tjedna trudnoće, ali što je s "većim" trudnoćama?

  10. #60
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj ancila prvotno napisa Vidi poruku
    Sta da ti kažem draga kajo,ja sam radila amniocentezu privatno i platila 6200kn(to ti je oko 850 eura),prvi brzi nalazi su mi bili drugi dan i oni su uredni,a kompletne čekam već 2 i pol tjedna.
    Iskreno,za ovu cijenu i proceduru ispaltilo bi se potegnut i do Bg
    Da,isplatilo bi se
    A Dr je zaista sjajan,najbolji u bransi,sve kolege mu se klanjaju do zemlje....(a na zalost je do njega regularno jako tesko stici)
    I ima zaista "laku ruku",jer,za razliku od amnio,ovo zaista boli
    Ja zakazala u ponedeljak,primili me u cetvrtak,rezultat u subotu,miran san do porodjaja,milina
    Karol,mooolim te nemoj razmisljati o tako strasnom ishodu,to ti sad uopste ne treba.Sve ce se resiti u slucaju nuzde.
    Ne znam kako je u Hrvatskoj,ali kod nas se pobacaj u vec odmakloj trudnoci tretita kao porodjaj i radi samo u bolnici.
    Nisam jos cula da se moze negde privatno.Ili moze,ali se o tome ne prica....

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    KayaR, šta da kažem, definitivno sam u nekoj depresiji......... ne mogu dočekat da sve ovo prođe, samo da se završi, pa kako bilo.......

  12. #62
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj Karol prvotno napisa Vidi poruku
    Ancila, za nedaj Bože situaciju, (s obzirom da si obavila amniocentezu kod dr. Podobniika) da li znaš dal on radi prekid trudnoće u klinici Podobnik? Znam da rade do 10, 11. tjedna trudnoće, ali što je s "većim" trudnoćama?
    Sigurna sam da da.
    On za pare radi sve.
    A kao drugo,ne znam zašto ne želiš prihvatiti činjenicu da ti je bolji prediktor za dobar ishod to što JOŠ NEMAŠ NALAZ nego j....i biokemijski test.
    Uzorak ti je zaprimljen 3.3.i odmah je rađena polimerizirana dna (svima to rade jer s time rade istraživanja ) i recimo...nađu trisomiju 21,za koju imaš loš biokemijski test.
    I,šta onda rade....nasađuju kulturu stanica i nakon tjedan dana ona je gotova.No,tebi ne javljaju rezultat,nego ti vele da čekaš još tjedan dana dok oni malo provjere....zvuči li ti to realno?
    Meni zvuči kao scenarij za film o dr.Mengeleu.
    Jer nije tako.
    Prijateljica je imala plodov nuhalni nabor veći od 3mm.Vađena plodna voda,uzorak išao na Rebro,žena je ovak malo više kul,pa je zvala tek za 4 tjedna.Veli joj žena,ma gospođo,uredan vam je nalaz,ali mi vam prvo rješavamo ove kod kojih odmah na kulturi stanica vidimo problem.
    Naglašavam,imala je nuhalni 3mm,što je puno lošija situacija od tvoje biokemije.
    Oćeš još primjera,ja ti valjda trenutno poznam 20 žena koje su radile amniocentezu?

    Inače,i ja sam paničar i čaša mi je uvijek napol prazna ali ti si bespotrebno skrenula u potpunu depru.
    Posljednje uređivanje od ancila : 19.02.2010. at 15:01

  13. #63
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa Vidi poruku
    Da,isplatilo bi se
    Ne znam kako je u Hrvatskoj,ali kod nas se pobacaj u vec odmakloj trudnoci tretita kao porodjaj i radi samo u bolnici.
    Nisam jos cula da se moze negde privatno.Ili moze,ali se o tome ne prica....
    Eto,mi se tu možemo pohvaliti da imamo Privatno rodilište,tj.bolnicu za sve takve zahvate.

  14. #64
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Draga Karol, da sve bude u redu ~~~~~~~~~~~~~~~~~

  15. #65
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Ej,karol,znaš kaj..kad nam dodju dobri nalazi idemo van i ti častiš....ja platim kavu jer sam sve potrošila na amniocenezu.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    177

    Početno

    Da sve bude super ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    karol

  18. #68
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Cure moje držite se!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    Samo da se nabrzaka javim, zvala Sv. Duh i sve je ok, javili su mi da je što se kromosoma tiče sve u redu i dečko je
    S 20 tjedana još trebam na Anomaly scan i ako je to ok, mogu se skroz opustiti (naravno, koliko je to trudnici moguće )
    Jurim dalje, mailamo se još.....

  20. #70
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Bravo Karol, čestitam na dečkiću!

  21. #71
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Draga karol,ne mogu ti reći koliko mi je drago zbog tebe....
    nažalost,situacija kod mene nije tako idealna,jučer sam bila kod Podobnika ne redovnoj kontroli,sve je ok,no prošlo je već 3 tj.od amniocenteze,a mog nalaza nema jer mi stanice slabo i sporo rastu...
    naravno da sam se totalno ubedirala i kada sam došla doma nazvala sam sv.duh i dobila dr.Stpoljev,predivnu i prekrasnu ženu koja mi je objasnila da nekad stanice plodne vode sporije rastu,a da moje gotovo i da ne rastu i NE ZNA da li će mi uopće moći napraviti kariogram...paralizirala sam se od straha,no ona veli da ne-rast stanica nema veze sa time kakav će biti nalaz,nego da je to jednostavno bad luck koja se dešava u 1/1000 plodnih voda i da je moguće da kariogram uopće neću dobiti....ali da je genom dobar(brza analiza koju dobiješ kod Podobnika)i da bi to trebalo biti ok...i uzela moj br.moba da će me nazvati do petka ako uspije izvući kariogram...
    toliko je bila željena ova treća trudnoća,a toliko se patim od početka...viroza,pa djeca imala svinjsku gripu,pa hematom i jako krvarenje i strogo mirovanje,pa djeca dobila vodene kozice,pa toliko straha oko same amniocenteze i da ću imati spontani od zahvata,mirovanje...i sada nema nalaza...nisam li zaslužila malo mira i spokoja???
    Plačem po cijele dane,neman više kapaciteta za pozitivno mišljenje i upala sam u mračnu provaliju.

  22. #72
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Karol, super za dobre nalaze i čestitam ti na dečkiću!
    ancila, držim fige i ~~~~~~~~~~~~~~ da ti uspiju napraviti kariogram i tvoj nalaz bude dobar.. drži se!

  23. #73
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Karol,vidis da je sve super!
    Cestitam na sincicu
    ancila draga,bice i kod tebe sve u redu,nemoj zapadati u provaliju

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    karol, ljube čestitam i na nalazu i na dečku , uživaj sad kako si zaslužila od početka
    ancila, kako se situacija promijeni u trenu, imala sam dojam da ti čupaš karol na površinu, a sad mora ona tebe; da sam na tvom mjestu, ne bih se brinula, početni nalaz je dobar, da nešto nije ok odmah bi se vidjelo, da ideš ponoviti amnio stvarno nema smisla; sigurna sam da je sve ok sa tvojom bebicom, a nakon sve muke od početka trudnoće na kraju ćeš uživati u svojoj trećoj srećici; nemoj se nervirati, napravi još jedan 4D i ev. ehokardiografiju u 24.-om tt da se uvjeriš da je sve ok i da možeš mirno dočekati kraj trudnoće; drži se

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    [QUOTE=ancila;1552970]Draga karol,ne mogu ti reći koliko mi je drago zbog tebe....
    nažalost,situacija kod mene nije tako idealna,jučer sam bila kod Podobnika ne redovnoj kontroli,sve je ok,no prošlo je već 3 tj.od amniocenteze,a mog nalaza nema jer mi stanice slabo i sporo rastu...
    naravno da sam se totalno ubedirala i kada sam došla doma nazvala sam sv.duh i dobila dr.Stpoljev,predivnu i prekrasnu ženu koja mi je objasnila da nekad stanice plodne vode sporije rastu,a da moje gotovo i da ne rastu i NE ZNA da li će mi uopće moći napraviti kariogram...paralizirala sam se od straha,no ona veli da ne-rast stanica nema veze sa time kakav će biti nalaz,nego da je to jednostavno bad luck koja se dešava u 1/1000 plodnih voda i da je moguće da kariogram uopće neću dobiti....ali da je genom dobar(brza analiza koju dobiješ kod Podobnika)i da bi to trebalo biti ok..

    Draga Ancila, ne mogu vjerovati da ti se ovo događa, ja sam također imala noćnu moru da neće moći iz tkiva koje su mi isisali odrediti kariogram već da ću morati na aminoc.
    Nije mi jasno u ćemu je problem, da li to znači da dr. Podobnik nije izvukao dovoljno plodne vode za analizu ili je nešto drugo u pitanju? I što sad, da li su ti ponudili neko drugo rješenje ako ne uspije izvući kariogram, ne znam kako to dalje ide....Ali dobro, ako dr. Stipoljev kaže da je genom dobar i da bi to onda trebalo biti ok - sigurana sam da je u pravu, ne bi olako davala takve izjave.

    Što se tiče mračne provalije odnosno derpresije, sve mi je jasno i mene je držala jedno desetak dana, bilo jednostavno jače od mene, koliko god se trudila biti pozitivna i ljudi oko mene su me tješili, jednostavno sam potonula i evo, tek danas imala volje izaći i prošetati unatoč prehladi, a nadam se da će i ona sad brzo proći....
    Molim te javi čim budeš imala kakve informacije od dr. Stipoljev, sad ti šaljem puno vibrica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~
    i drž se, ovo je stvano teško razdoblje, ali proći će, a nakon kiše uvijek grane sunce...... mora!

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    [QUOTE=ancila;1552970] nažalost,situacija kod mene nije tako idealna,jučer sam bila kod Podobnika ne redovnoj kontroli,sve je ok,no prošlo je već 3 tj.od amniocenteze,a mog nalaza nema jer mi stanice slabo i sporo rastu...
    naravno da sam se totalno ubedirala i kada sam došla doma nazvala sam sv.duh i dobila dr.Stpoljev,predivnu i prekrasnu ženu koja mi je objasnila da nekad stanice plodne vode sporije rastu,a da moje gotovo i da ne rastu i NE ZNA da li će mi uopće moći napraviti kariogram...paralizirala sam se od straha,no ona veli da ne-rast stanica nema veze sa time kakav će biti nalaz,nego da je to jednostavno bad luck koja se dešava u 1/1000 plodnih voda i da je moguće da kariogram uopće neću dobiti....ali da je genom dobar(brza analiza koju dobiješ kod Podobnika)i da bi to trebalo biti ok..

    Draga Ancila, ne mogu vjerovati da ti se ovo događa, ja sam također imala noćnu moru da neće moći iz tkiva koje su mi isisali odrediti kariogram već da ću morati na aminoc.
    Nije mi jasno u ćemu je problem, da li to znači da dr. Podobnik nije izvukao dovoljno plodne vode za analizu ili je nešto drugo u pitanju? I što sad, da li su ti ponudili neko drugo rješenje ako ne uspije izvući kariogram, ne znam kako to dalje ide....Ali dobro, ako dr. Stipoljev kaže da je genom dobar i da bi to onda trebalo biti ok - sigurana sam da je u pravu, ne bi olako davala takve izjave.

    Što se tiče mračne provalije odnosno derpresije, sve mi je jasno i mene je držala jedno desetak dana, bilo jednostavno jače od mene, koliko god se trudila biti pozitivna i ljudi oko mene su me tješili, jednostavno sam potonula i evo, tek danas imala volje izaći i prošetati unatoč prehladi, a nadam se da će i ona sad brzo proći....
    Molim te javi čim budeš imala kakve informacije od dr. Stipoljev, sad ti šaljem puno vibrica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~
    i drž se, ovo je stvano teško razdoblje, ali proći će, a nakon kiše uvijek grane sunce...... mora!

  27. #77
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Karol super vjesti.
    Ancila ja ću se nadovezati na Karolinu zadnju rečenicu iz prethodnog posta: Da bi vidjeli dugu treba padati kiša.

  28. #78
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Drage moje curke,evo da vam se malo javim...nalaz nisam dobila,ali sam nakon puno suza i depresije danas spoznala (zajedno sa mm-om) činjenicu da nalaz više nije važan jer što god da bude,na prekid trudnoće ne idem.
    Htjela bih bitio kratka i ne toliko off topic,ali ne mogu ne dati objašnjenje-dugo čekana i željena trudnoća u kojoj je odluka bila obaviti svakako cvs kada je plod još minijaturan i prekid kiretaža,emotivno i psihološki lakša nego prekid u 21.tj.
    A onda serija baksuzluka-viroza u 5.tj.trudnoće( radim sa djecom pa se zarazila dok još nisam znala da sam trudna),pa djeca moja i muž dobila sv.gripu (a ja ju čudom izbjegla)pa hematom i krvarenje (zbog kojeg nisam smjela na cvs),pa suze teku od straha od spontanog usljed amniocenteze (da ne spominjem da su mi telefonom rekli da imam u brisevima koje sam radila zbog amniocenteze mycoplazmu,zbog koje ne bih mogla na amnio,proplakala vikend,ali kad sam došla po nalaz bio je ok...netko mi telefonom krivo rekao) ,pa djeca dobila vodene kozice (pazite,imaju 9 i 12 godina a dosad ih nisu imali),pa konačno amniocenteza i sve ok...a onda nalaza nema već 3,5 tjedana i genetičarka vam veli da neke vode rastu sporije,ali vaša uopće ne raste???

    Jedini smisao ove amniocenteze koji sam ja dobila jest duhovna katarza (a nisam neki duboki vjernik) i shvaćanje da Bog kaže-ja sam uvijek veći od tebe i ničime me nikad nećeš nadvladati.
    Ne biste li i vi pomislile da je ovom djetetu SUĐENO da se rodi?

    Moj trbuh je velik,beba se miče i rita,ima oko 400 grama i to više,u slučaju lošeg nalaza nije vađenje nesavršenog punoglavca,nego bića gotovo sposobnog za život.

    Moj muž i ja,kad smo bili klinci,pokapali smo ptice,spašavali pse,mačke su nam se kotile u našim dječjim sobama,očajavamo i kao zreli 38 godišnjaci nad svakom ljudskom nepravdom,uplatimo novac za bolesne,djeca nam suze rone ako zgaze glistu.....ne pišem ovo da se hvalim nego da naglasim da smo užasno empatični sa svim živim stvorovima što nam često ide na štetu-kroz život je bolje gaziti čvršće i odlučnije.Jesmo li mi sposobni unijeti injekciju u plodnu vodu koja će usmrtiti plod i poroditi kromosomski deformiran plod?

    Nismo.A danas smo to prihvatili.

  29. #79
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Ancila, od srca ti samo želim da sve bude u redu.
    Veliki poljubac!

  30. #80
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ancila, moju priču znaš... ali meni je bilo lako sa odlukama jel sam od prvog trenutka spoznaje da sam trudna znala da prekid nije opcija.
    Vjerujem da je sve u redu kod vas, nema razloga da ne bude. Statistika i priroda su na vašoj strani. Želim ti da da nađeš mir i spokoj za ostatak trudnoće.
    Inaće moja majka je radila amio sa mojim najmlađim bratom, tada su uvodili tu pretragu i rutinski su na nju slali trudnice starije od 35 godina. Niti njoj stanice nisu rasle i dobila je telegram kući da ponovi pretragu. Ne moram ti pričati o stresu, zar ne?.
    To su bila druga vremena i ona je u visokom stupnju trudnoće (nažalost neinformirana) ponovila test jel je tako doktor rekao. Imala je sreće , prošlo je bez posljedica i moj brat je danas najzdraviji dvadesetogodišnjak kojeg znam...

  31. #81
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    ancila, ja sam nekoliko dana provela jadna i tuzna samo zato jer su me nagovarali na amnio zbog mojih 37g., a ostali parametri uzv i triple su bili dobri, tj. nisu ukazivali na problem. I onaj dan kad sam donijela odluku da ne idem ,prihvatajuci sve sto moze da se desi, osjetila sam veliko olaksanje, i spavam mirno. (a dr mi je rekla da uradim amnio da bih "spavala mirno" ) ...zelim ti da i ti osjetis to olaksanje jer je to sad iza tebe, i naravno da rodis zivu i zdravu bebicu koju toliko zelis !

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    Joj Ancila, tako mi je žao što si prošla sve te tegobe od početka trudnoće, pa još ovo s plodnom vodom.... Teško je reći nešto pametno, meni su muž i prijateljica govorili da će sve biti ok, pa moram reć da mi je to pomalo išlo na živce jer kad bih pitala muž "a kako znaš?" slegnuo bi ramenima i rekao da treba biti optimista - meni to baš i nije bio jak razlog?!
    U svakom slučaju, najveća mi je želja zaboraviti svu tu traumu s CVS-om, koliko je to moguće, a i tebi želim isto, a nekako mi se čini da s obzirom da su ti kombinirani probir i brzi test (onaj nakon tri dana) dobri da stvarno nemaš razloga za brigu - naravno, to je puno lakše reći nego provesti u djelo.... Ne znam , što god da napišem čini mi se nedostatno, jedino mogu reći da ti želim mirnu trudnoću i jedog zdravog bebača na kraju priče... drž te se

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    Ancila, samo da pitam, znam da ste odlučili da nećete na prekid trudnoće, ali da li ti se možda jučer javila dr. Stipoljev, ima li kakvih novosti u vezi kariograma?

  34. #84
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Pomirena sa svime,jučer saznala-normalan muški kariogram!
    Zvala me osobno dr.Stipoljev...uljepšala mi sunčan dan...bilo joj žao što sam skoro 4 tjedna čekala...žena je svjetska..
    A meni,kao što sam rekla,amniocenteza donijela jednu sasvim novu mene za koju nisam znala da postoji...
    Pusa svima!
    Posljednje uređivanje od ancila : 28.02.2010. at 17:24

  35. #85
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Obožavam dobre vjesti!!!
    Cure uživajte u trudnoći i svojim bebicama.

  36. #86
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    ancila, za način razmišljanja i stav. A eto i rezultati su se uklopili.
    Puno sreće!

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb, Vrbani
    Postovi
    25

    Početno

    Super, odlična vijest, baš mi je drago da je sve dobro završilo.... nema do happy enda
    E ova moderna medicina, koliko god pomaže, u nekim situacijama baš napravi pomutnju....
    Draga Ancila, uživaj u trudnoći, a kad krenu porodiljni dopusti, ako si blizu Jaruna mogla bi "pasti" kava... također ostalim djevojkama s topića, ako su zainteresiranje za ljetno druženje trudnica pa mladih mama na Jarunu, javite se da nešto izdogovaramo....
    Meni termin 15.08., a vama?
    Posljednje uređivanje od Karol : 28.02.2010. at 18:40

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    jooj super ancila, čestitam na sinčiću , uživaj i diši punim plućima do kraja

  39. #89
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Evo šteta što Mandy i ja nismo blizu Jaruna pa da se pridružimo.

  40. #90
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    ancila, prerasna vijest uživaj u svojoj trudnoći!

  41. #91
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ancila draga,super super vesti
    Tako mi je drago sto se sve dobro zavrsilo,mada ni trena nisam sumnjala u to!
    Sad uzivaj

  42. #92

    Datum pristupanja
    Dec 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, je li mogu dobiti informaciju gdje ste radili u BG odnosno kod kojeg strucnjaka biopsiju kr ? LP

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •