Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Da li Ćemo uspjeti???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    28

    Početno Da li Ćemo uspjeti???

    Drage moje,evo moje najstarije dijete još malo pa će napuniti 17 godina.Dijete!!!Već pomalo veliki mladić......od kuda da krenem,evo od djetinstva...bio je vrlo aktivno,mogu reći tvrdoglavo dijete.Kod kuće bi radio nepodopštine,a u vrtiću anđelčić.Prije polaska u školu,primijetila sam s koliko nesimpatija prilazi učenju.Primijetila je i teta u vrtiću,pa sam se uputila po stručno mišljenje,koje je bilo,neka pričeka godinu dana s polaskom u školu,da je zaigran,da mu se pristupa individualno......Krenuli smo u školu,neće pisati,crtati,govoriti....doma sve zadatke rješava.Razgovorom rješimo i to .Na kraju polugodišta bio drugi čitač u razredu,napominjem nije znao napisati ni pročitati dva slova skupa.Idemo još na razgovore kod psihologa,defektologa i oni mi vele da je to svladao ,ali po njihovim parametrima on teže gradivo ne može da svlada,on neče moći množiti ,dijeliti.......sva sam bila izvan sebe,nisam mogla vjerovati jer uz zajedničko učenje ipak smo postigli nešto.To mi je bio prijeloman trenutak,odlučila sam da ćemo uspjeti,jer sam vidjela da to on može.Bila sam vrlo ponosna kad je tablicu množenja riješio najboje u razredu.Nisu vjerovali,pa su ga ponovno testirali,rekli može,ali s puno rada s njim.Radila sam ,bilo je trenutaka kada sam htjela odustati.Došao je pubertet i sve nedaće s njim...Treba se upisati u srednju školu,oni me šalju nek ga stavim u dom za neko lakše zanimanje.Upisuje se u prvi razred "normalne"škole,bilo je problema,bila je to velika promjena za njega,ali on mi uvijek govori :zašto oni kažu da ja to ne mogu ,kada mogu.Malo je sporiji od ostalih,ima i problema jer ga drugi učenici znaju zbog toga ismijavati,ali velika mu je pomoć razrednica koja veli da bi se svi mogli ugledati na njega.Evo još nam je preostala jedna godina srednje škole i nekako smo blizu cilju,al ipak se bojim :da li ćemo zajedničkim snagama uspjeti pokazati da i djeca koja imaju poteškoča s učenjem mogu svladati ono što im društvo nameće kao prepreku!Na praksi koju obavlja je marljiv,uredan,hvale ga i to mi je velika satisfakcija,ne voli učenje..mrzi školu,ali ja znam potajno u sebi da će ko čovjek uspjeti jer je prošao od 7 godine torturu života koja je mnogoj djeci nezamisliva.Želim da dokaže svim onim stručnim kadrovima koji su ga tako lako "otpisali"...

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Svaka ti čast na roditeljskom trudu! A još više zasluga ima i tvoje dijete koje je uspjelo USPRKOS poteškoćama i nestimulativnom okruženju našeg školskog sustava .... Kad tad će se uloženi trud vratiti! Sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    28

    Početno

    Hvala,znam i ja da će uspjeti u životu,jer je vrijedan i marljiv.Pubertet prebrođuje kao pravi veliki odrasli čovjek,s toliko pametnih poteza.Ponosna sam na njega,vrlo.Evo jučer sam se vratila s roditeljskog i sve je zasada dobro.Ne mogu vjerovati.Mi živimo u maloj sredini ,nitko nikada nije zapazio da on ima problem s učenjem,on je jedno nasmijano dijete,vedar,optimističan.Bojala sam se da će ga možda nova sredina povući u kolotečinu,ali on se s toliko žara othrvao problemima,velika mi je nagrada,ako mogu da se tako izrazim,kad mi njegova raska kaže da nije vidjela majku koja toliko daje sebe da uspije njeno dijete.Ništa mu se ne poklanja,on jednostavno naući.Imam prijateljicu koja ima dijete s teškim poteškočama.Od nje sam naučila kako se boriti,jer i ona je uspjela,s mnogo večim problemima ,da dijete upiše u srednju školu,koju on uspješno prolazi.Drage majke,ako ste bile u sličnim situacijama ,nemojte pokleknuti,dignite se za svoje dijete.Vi ga znate najbolje,vi znate koliko ono može uz ljubav i strpljenje.Teško mi je reći da mi je to žrtva,ostavila sam i posao zbog toga.Nemamo svi tu mogučnost ,ali ustrajte.Napominjem da nisam nikada primila nikakvu naknadu.Najveća naknada mi je njegov dobar uspjeh.

  4. #4
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka ti čast na roditeljskom trudu! A još više zasluga ima i tvoje dijete koje je uspjelo USPRKOS poteškoćama i nestimulativnom okruženju našeg školskog sustava .... Kad tad će se uloženi trud vratiti! Sretno!
    POtpisujem Peterlin
    Sretno dalje, i tebi i tvom sinu, vjetujem da ce uspjeti na svom putu

  5. #5
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Bravo za vas oboje, već im je dokazao, ali najbitnije je da je dokazao sebi da može i da nije za "otpis".

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •